ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Epanouir
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Epanouir » Πέμ Ιούλ 30, 2020 10:55 pm

sanmartean84 έγραψε:Καλησπέρα και από μένα, και συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!Παρακολουθώ εδώ και αρκετό καιρό το θέμα, αλλά δεν είχα παρέμβει μέχρι τώρα. Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάτι νεότερο από την Τράπεζα της Ελλάδας ως ενημέρωση. Μου έδωσαν από τα Κεντρικά κάποια τηλέφωνα για πληροφορίες για τον διαγωνισμό, όμως δεν κατάφερα να επικοινωνήσω μαζί τους. Υπάρχει περίπτωση να χρειάζεται να κάνουμε άμεσα(εννοώ από την Δευτέρα που βγήκαν τα αποτελέσματα και πριν την έκδοση του ΦΕΚ) την οποιαδήποτε ενέργεια (π.χ. να στείλουμε τώρα κάποια δικαιολογητικά, ή κάποια δήλωση αποδοχής της θέσης;)
Μήπως είχαμε κάποιο νέο από το ΦΕΚ;
Με έχει πιάσει ένα άγχος μην χάσω κανένα mail ή καμιά κλήση, οπότε οποιοδήποτε παιδί μπορεί να απαντήσει θα ήταν καθησυχαστικό για εμένα.

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και αναμένω να σας γνωρίσω σύντομα όλους από κοντά!

Καλησπέρα sanmartean84 και συγχαρητήρια και σε εσένα για την επιτυχία σου!

Το ΦΕΚ του πίνακα διοριστέων δεν έχει βγει ακόμα. Πιστεύω ότι θα βγει ή αύριο ή Δευτέρα-Τρίτη (αναλόγως πότε έστειλε το ΑΣΕΠ τον πίνακα στο Εθνικό Τυπογραφείο), καθώς χρειάζεται περίπου πέντε μέρες με μία βδομάδα από την ανακοίνωση των οριστικών για να δημοσιευτεί. Το κοιτάμε όλοι στη ΔΙΑΥΓΕΙΑ γιατί θα το δημοσιεύσουν κι εκεί, οπότε θα το αναφέρουμε και εδώ στο forum μόλις βγει.

Όσον αφορά την ενημέρωση από την ΤτΕ, όπως είπαμε και πιο πάνω, σε τηλεφωνικές μας επικοινωνίες με την ΤτΕ μάς ενημέρωσαν πως πρέπει πρώτα να βγει το ΦΕΚ του πίνακα διοριστέων για να τους στείλει το ΑΣΕΠ τον πίνακα μαζί με τα στοιχεία επικοινωνίας μας και μετά θα επικοινωνήσουν εκείνοι μαζί μας από τέλη Αυγούστου-αρχές Σεπτεμβρίου για να μας πουν τα καθέκαστα. Μην ανησυχείς περί τούτου! Όλο και κάτι θα αναφέρουμε κι εμείς εδώ στο forum και θα ψάξουν από την Τράπεζα να σε βρουν σε όλα τα τηλέφωνά σου και στο mail σου. Δεν χάνεται έτσι απλά ο διορισμός γιατί μιλάμε για κάτι πολύ σοβαρό! Άρα προς το παρόν, δε χρειάζεται να κάνουμε κάτι εμείς, ούτε να στείλουμε από τώρα δικαιολογητικά. Το μόνο που έχεις εσύ να κάνεις είναι να χαλαρώσεις επιτέλους μετά από τόσους μήνες αγωνίας και να απολαύσεις την επιτυχία σου και το καλοκαίρι σου με ξεγνοιασιά!

sanmartean84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό sanmartean84 » Παρ Ιούλ 31, 2020 11:30 am

Epanouir,

Με όλες αυτές τις πληροφορίες που μας δίνεις, οφείλω κέρασμα με το που ανεβώ Αθήνα με το καλό. Σε ευχαριστούμε πολύ για όλα!!!
Επιπλέον, αν ξέρει κανένας, μπορεί να μου πει αυτός ο αριθμός που εμφανίζεται ως Α.Μ. δίπλα από το όνομα μας στο πίνακα διοριστέων στο excel, σε τι αντιστοιχεί (είναι τριψήφιος ή τετραψήφιος). Επίσης έχει εμφανιστεί στο λογαριασμό σας στον ΑΣΕΠ στη κατηγορία Οριστικά αποτελέσματα εγγραφή, γιατί εμένα ακόμα μόνο στα προσωρινά μου βγάζει εγγραφή (ξέρω ότι συζητήθηκε και τη Δευτέρα το θέμα, αλλά λέω μην έχουμε κάποιο νεότερο από τότε).

Ευχαριστώ πολύ!!!!!

Epanouir
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Epanouir » Παρ Ιούλ 31, 2020 1:22 pm

sanmartean84 έγραψε:Epanouir,

Με όλες αυτές τις πληροφορίες που μας δίνεις, οφείλω κέρασμα με το που ανεβώ Αθήνα με το καλό. Σε ευχαριστούμε πολύ για όλα!!!
Επιπλέον, αν ξέρει κανένας, μπορεί να μου πει αυτός ο αριθμός που εμφανίζεται ως Α.Μ. δίπλα από το όνομα μας στο πίνακα διοριστέων στο excel, σε τι αντιστοιχεί (είναι τριψήφιος ή τετραψήφιος). Επίσης έχει εμφανιστεί στο λογαριασμό σας στον ΑΣΕΠ στη κατηγορία Οριστικά αποτελέσματα εγγραφή, γιατί εμένα ακόμα μόνο στα προσωρινά μου βγάζει εγγραφή (ξέρω ότι συζητήθηκε και τη Δευτέρα το θέμα, αλλά λέω μην έχουμε κάποιο νεότερο από τότε).

Ευχαριστώ πολύ!!!!!

Δεν κάνει τίποτα! Χαρά μου που βοηθάω και με το καλό να γνωριστούμε όλοι από κοντά!

Δεν έχει βγει προς το παρόν το ΦΕΚ ούτε υπάρχει κάποια αλλαγή στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του ΑΣΕΠ.

Αναφορικά με τον Α.Μ. δίπλα από κάθε όνομα, πιστεύω ότι είναι ο αριθμός της αίτησης μας για την προκήρυξη, καθώς αν παρατηρήσεις είναι σε όλους μικρότερος του 6000, που ήταν πάνω κάτω ο συνολικός αριθμός των αιτήσεων. Άρα ανάλογα με το πότε κατέθεσες την αίτησή σου, αυτός είναι ο αύξων αριθμός της, και πρακτικά σημαίνει ότι αν είναι μικρός αριθμός τότε κατέθεσες την αίτησή σου σχετικά νωρίς και από τις πρώτες κιόλας μέρες της περιόδου υποβολής, ενώ αν είναι μεγάλος τότε την κατέθεσες προς τις τελευταίες μέρες. Δεν είναι κάτι σημαντικό αυτός ο αριθμός, ούτε τον ξέρει ο καθένας μας από πριν, καθώς σίγουρα δεν είναι ούτε ο μοναδικός αριθμός μητρώου μας, ούτε ο αριθμός πρωτοκόλλου της αίτησής μας.

nikosbou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό nikosbou » Σάβ Αύγ 01, 2020 9:41 pm

Καλησπέρα σε όλους και από μενα.
Συγχαρητήρια παιδιά σε όλους τους επιτυχόντες. Διαβάζω εδώ και καιρό αλλά πρώτη φορά γράφω. Κάτι που θα σας ενδιαφέρει (εμένα δυστυχώς όχι) είναι πως γνωρίζω ένα επιτυχόντα της αντίστοιχης προκήρυξης του 2007. Μου είπε πως οι τότε ΔΕ έκαναν μια ομάδα σαν σωματείο και σχεδόν άμεσα αναγνωρίστηκαν όλα τα πτυχία τους, παρότι η προκήρυξη έλεγε ότι θα αναγνωριστούν μετά από χρόνια. Όσον αφορά τα μισθολογικά υπάρχει εδώ ο υπολογισμός του κλαδικού μισθού με βάση την σύμβαση που έγινε από τον ΟΤΟΕ το 2019.

https://gess.otoe.gr/salary-calculation

Από εκεί και πέρα υπάρχουν κάποια πρόσθετα μόνο για την ττε , φαντάζομαι όμως πως λεπτομέρειες θα μάθουμε μόνο όταν ξεκινήσουμε.

ioannachr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ioannachr » Κυρ Αύγ 02, 2020 2:01 pm

nikosbou έγραψε:Καλησπέρα σε όλους και από μενα.
Συγχαρητήρια παιδιά σε όλους τους επιτυχόντες. Διαβάζω εδώ και καιρό αλλά πρώτη φορά γράφω. Κάτι που θα σας ενδιαφέρει (εμένα δυστυχώς όχι) είναι πως γνωρίζω ένα επιτυχόντα της αντίστοιχης προκήρυξης του 2007. Μου είπε πως οι τότε ΔΕ έκαναν μια ομάδα σαν σωματείο και σχεδόν άμεσα αναγνωρίστηκαν όλα τα πτυχία τους, παρότι η προκήρυξη έλεγε ότι θα αναγνωριστούν μετά από χρόνια. Όσον αφορά τα μισθολογικά υπάρχει εδώ ο υπολογισμός του κλαδικού μισθού με βάση την σύμβαση που έγινε από τον ΟΤΟΕ το 2019.

Από εκεί και πέρα υπάρχουν κάποια πρόσθετα μόνο για την ττε , φαντάζομαι όμως πως λεπτομέρειες θα μάθουμε μόνο όταν ξεκινήσουμε.

Πολύ ευχάριστο αυτό π αναφέρεις για την άμεση αναγνώριση των πτυχίων. Ειδικά τώρα π δεν έγινε καθόλου ΠΕ γραπτός, θεωρώ ότι οι περισσότεροι π δώσαμε ως ΔΕ είμαστε πτυχιούχοι. Προτείνω epanouir για πρόεδρο του νέου σωματείου :P

Epanouir
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Epanouir » Κυρ Αύγ 02, 2020 5:34 pm

ioannachr έγραψε:
nikosbou έγραψε:Καλησπέρα σε όλους και από μενα.

Πολύ ευχάριστο αυτό π αναφέρεις για την άμεση αναγνώριση των πτυχίων. Ειδικά τώρα π δεν έγινε καθόλου ΠΕ γραπτός, θεωρώ ότι οι περισσότεροι π δώσαμε ως ΔΕ είμαστε πτυχιούχοι. Προτείνω epanouir για πρόεδρο του νέου σωματείου :P

Χαχαχαχα εντάξει ioannachr, θα θέσω υποψηφιότητα στις εκλογές για Πρόεδρος του σωματείου! :P

Καταρχάς, ευχαριστούμε πολύ nikosbou για τις χρήσιμες πληροφορίες! Μακάρι να έχουμε όσο το δυνατόν συντομότερα κάποια ενημέρωση από την ΤτΕ για να μας λυθούν όλες αυτές οι απορίες που έχουμε όλοι μας.

Επίσης, όπως ανέφερε και η ioannachr, από τη στιγμή που δεν έγινε καθόλου διαγωνισμός για ΠΕ, θεωρώ ότι υπάρχουν πολύ περισσότερες πιθανότητες να αναγνωριστούν τα πτυχία ΑΕΙ/ΤΕΙ. Στο υπόλοιπο Δημόσιο, μήπως γνωρίζει κανείς τι γίνεται με αυτό το θέμα, αν δηλαδή αναγνωρίζονται μισθολογικά τα πτυχία άμεσα σε διοριστέους κατηγορίας ΔΕ; Βέβαια και πάλι, επειδή η ΤτΕ διαφέρει αρκετά από το υπόλοιπο Δημόσιο, δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι ισχύουν τα ίδια, αλλά τουλάχιστον να έχουμε μια ιδέα.

kapan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό kapan » Δευ Αύγ 03, 2020 10:11 am

Ο υπαλληλικός κώδικας παλιότερα σε κάποιο σημείο έλεγε:
"Υπάλληλος που είχε τον απαιτούμενο για διορισμό σε ανώτερη κατηγορία τίτλο σπουδών κατά το χρόνο υποβολής της αίτησης διορισμού του δεν επιτρέπεται να μεταταγεί σε θέση κλάδου ανώτερης κατηγορίας πριν από τη συμπλήρωση οκταετίας από το διορισμό
του."
Επίσης δεν ανέφερε πουθενά χρονικό όριο για κάποιον που παίρνει τίτλο ανώτερης κατηγορίας μετά την αίτησή του!!!!!

Πολλές απαντήσεις υπάρχουν για : "Μετάταξη υπαλλήλου σε κλάδο ανώτερης κατηγορίας"

vaio25
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό vaio25 » Δευ Αύγ 03, 2020 1:19 pm

kapan έγραψε:Ο υπαλληλικός κώδικας παλιότερα σε κάποιο σημείο έλεγε:
"Υπάλληλος που είχε τον απαιτούμενο για διορισμό σε ανώτερη κατηγορία τίτλο σπουδών κατά το χρόνο υποβολής της αίτησης διορισμού του δεν επιτρέπεται να μεταταγεί σε θέση κλάδου ανώτερης κατηγορίας πριν από τη συμπλήρωση οκταετίας από το διορισμό
του."
Επίσης δεν ανέφερε πουθενά χρονικό όριο για κάποιον που παίρνει τίτλο ανώτερης κατηγορίας μετά την αίτησή του!!!!!

Πολλές απαντήσεις υπάρχουν για : "Μετάταξη υπαλλήλου σε κλάδο ανώτερης κατηγορίας"

Καλησπέρα στην παρέα! :)
Αναφορικά με την αναγνώριση του πτυχίου (ανώτερης κατηγορίας) στο Δημόσιο, ισχύει υποχρεωτικά η 8ετια, εφοσον ο τίτλος ειναι προγενέστερος του διορισμού. Δηλαδή αν διοριστεί κάποιος ως ΔΕ και εχει πτυχίο ΠΕ, θα περιμένει 8 χρόνια για να γινει ΠΕ.

Δεν ισχυει το ιδιο αν υπάρχει τιτλος (βασικός τίτλος σπουδών, οχι μάστερ) που αποκτήθηκε μετα το διορισμό. Εκει τα πράγματα είναι λιγοτερο ξεκαθαρα καθώς εχω διαβάσει οτι αναγνωρίζεται μετα τη διετή δοκιμη υπηρεσία. Ωστόσο, δε γνωρίζω μήπως απαιτείται η ύπαρξη κενών οργανικών θεσεων ΠΕ. Δηλαδή αν ολοι οι ΔΕ μιας υπηρεσίας πάρουν πτυχια θα γίνουν ολοι ΠΕ; Αυτο δεν το εχω απαντήσει. Όπως επίσης δεν ξέρω αν ολα τα πτυχία αναγνωρίζονται ή αν απαιτούνται συγκεκριμένα πτυχία για να γίνεις ΠΕ.

Ολα αυτα, όμως, εμάς δε μας αφορούν γιατι η ΤτΕ δεν ειναι Δημόσιο ουτε οι υπάλληλοι της υπάγονται στο δημοσιουπαλληλικο κωδικα! Διαφορετικά, δε θα πλήρωνε αμέσως τα πτυχία.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω, αν γνωρίζει καποιος, είναι αν ισχύει για την ΤτΕ οτι η προϋπηρεσία αναγνωρίζεται μεχρι 21/4/2012, που διαβασα στο λινκ που έστειλε ο nikosbou... Αν ισχύει αυτο, σημαίνει σημαντικα μικρότερα ποσα για ολους μας, καθώς λόγω ηλικίας (οι μεγαλύτεροι γεννηθέντες το 1984) το μεγαλύτερο μερος της προϋπηρεσίας μας είναι απ το 2012 και μετά...

papakosp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό papakosp » Δευ Αύγ 03, 2020 2:14 pm

Βγήκε το ΦΕΚ. Γ' 1233.

panikos21
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό panikos21 » Δευ Αύγ 03, 2020 2:20 pm

Βγήκε το ΦΕΚ που αφορά στον πίνακα διοριστέων της 1Γ/2019: 1233/Γ/2020 .

lef7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό lef7 » Δευ Αύγ 03, 2020 4:03 pm

Δημοσιεύθηκε το ΦΕΚ διορισμού.

Είναι το 1233 Τεύχος Γ' της 03 Αυγούστου.

Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες.

Πάντως με την ευκαιρία, νομίζω ότι δεν έχει καμία σημασία να ψάχνουμε τι ισχύει στο δημόσιο και ευρύτερο δημόσιο ή στον δημοσιουπαλληλικο κώδικα γιατί η ΤτΕ δεν υπάγεται σε τίποτα από αυτα.

Epanouir
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Epanouir » Δευ Αύγ 03, 2020 4:55 pm

kapan έγραψε:Ο υπαλληλικός κώδικας παλιότερα σε κάποιο σημείο έλεγε:
του."

Ευχαριστούμε πολύ kapan για τις πληροφορίες! Άρα με βάση αυτό το χωρίο του υπαλληλικού κώδικα, επιβεβαιώνεται ότι χρειάζονται 8 χρόνια για τη μετάταξη σε ανώτερη κατηγορία (από ΔΕ σε ΠΕ ή ΤΕ, ανάλογα το πτυχίο). Ωστόσο, αν και χρειάζονται 8 χρόνια για τη μετάταξη και τη βαθμολογική αναγνώριση, γνωρίζουμε ακριβώς τι γίνεται μισθολογικά μέχρι την παρέλευση αυτών των 8 χρόνων; Διάβασα πχ στο site της ΟΤΟΕ (link του οποίου μας παρέθεσε παραπάνω ο nikosbou) το παρακάτω:

Στους κατόχους τίτλων σπουδών ΑΕΙ ή ΤΕΙ καταβάλλεται επιστημονικό επίδομα, υπολογιζόμενο επί του βασικού μισθού (κλιμακίου) του Ενιαίου Μισθολογίου, στο οποίο εκάστοτε ανήκει ο εργαζόμενος σε ποσοστό 16% για τους κατόχους πτυχίου ΤΕΙ ή ισοδύναμου, σε ποσοστό 25% για τους κατόχους πτυχίου ΑΕΙ, 35% για τους κατόχους μεταπτυχιακού τίτλου MASTER και 40% για τους κατόχους Διδακτορικού μεταπτυχιακού τίτλου.

Με άλλα λόγια, δε μου είναι ξεκάθαρο αν μπορεί κάποιος να είναι μεν υπάλληλος κατηγορίας ΔΕ (και το κλιμάκιο και ο βασικός του μισθός του να είναι ο αντίστοιχος της κατηγορίας του), αλλά να παίρνει το παραπάνω επίδομα αν κατέχει πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ ή/και μεταπτυχιακά/διδακτορικά μέχρι την παρέλευση της οχταετίας και τη μετάταξή του σε κατηγορία ΠΕ/ΤΕ. Δηλαδή για τα πρώτα 8 χρόνια από τον διορισμό του, το πτυχίο του δε θα αναγνωρίζεται μεν βαθμολογικά και ο βασικός του μισθός θα είναι μισθός κατηγορίας ΔΕ, αλλά θα παίρνει ένα παραπάνω επίδομα στο μισθό του επειδή είναι πτυχιούχος.

Επίσης να αναφέρω ότι σήμερα βγήκε το ΦΕΚ του πίνακα διοριστέων! Είναι το ΦΕΚ Τεύχος Γ' / Αρ. Φύλλου 1233 με ημερομηνία κυκλοφορίας 3/8/2020.

Στη ΔΙΑΥΓΕΙΑ δεν έχει αναρτηθεί κάτι ακόμα (πιθανότατα θα το αναρτήσει αύριο το ΑΣΕΠ) και ούτε άλλαξε κάτι στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του ΑΣΕΠ.

Presta
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Presta » Δευ Αύγ 03, 2020 5:11 pm

Καλησπέρα!!
Συγχαρητήρια σε όλους τους επιτυχόντες αλλά και σ αυτούς που χάνουν το διορισμό για λίγο, με την ευχή να διοριστούν σύντομα ως επιλαχόντες..
Επειδή το θέμα του μισθού είναι πολύ σπουδαίο για όλους μας, να σας πω ότι έμαθα από πολύ έγκυρη πηγή ότι τα πτυχία μας θα αναγνωριστούν μισθολογικά από την πρώτη μέρα..
Επίσης με βάση τον Κανονισμό της Τράπεζας έκανα έναν πρόχειρο υπολογισμό των αποδοχών:
Νεοδιόριστος με πτυχίο ΑΕΙ, μεταπτυχιακό, proficiency, έγγαμος με 1 τέκνο, χωρίς να τοποθετηθεί σε θέση με κάποιο ιδιαίτερο επίδομα (π.χ. teller) καθαρά περίπου 1.300€ το μήνα (14 μισθοί)..
Δεν ξέρω αν τα έχω υπολογίσει εντελώς σωστά αλλά δε νομίζω να απέχει πολύ αυτό που σας λέω από το ακριβές..
Ελπίζω να βοήθησα.
Θα χαρώ να σας γνωρίσω όλους από κοντά!!

Epanouir
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Epanouir » Δευ Αύγ 03, 2020 11:22 pm

Presta έγραψε:Καλησπέρα!!
Συγχαρητήρια σε όλους τους επιτυχόντες αλλά και σ αυτούς που χάνουν το διορισμό για λίγο, με την ευχή να διοριστούν σύντομα ως επιλαχόντες..
Επειδή το θέμα του μισθού είναι πολύ σπουδαίο για όλους μας, να σας πω ότι έμαθα από πολύ έγκυρη πηγή ότι τα πτυχία μας θα αναγνωριστούν μισθολογικά από την πρώτη μέρα..
Επίσης με βάση τον Κανονισμό της Τράπεζας έκανα έναν πρόχειρο υπολογισμό των αποδοχών:
Νεοδιόριστος με πτυχίο ΑΕΙ, μεταπτυχιακό, proficiency, έγγαμος με 1 τέκνο, χωρίς να τοποθετηθεί σε θέση με κάποιο ιδιαίτερο επίδομα (π.χ. teller) καθαρά περίπου 1.300€ το μήνα (14 μισθοί)..
Δεν ξέρω αν τα έχω υπολογίσει εντελώς σωστά αλλά δε νομίζω να απέχει πολύ αυτό που σας λέω από το ακριβές..
Ελπίζω να βοήθησα.

Σ' ευχαριστούμε πολύ Presta για αυτήν την πολύ σημαντική ενημέρωση! Πάντως και εγώ από αυτά που έχω ακούσει όλο αυτό το διάστημα από τότε που βγήκε η προκήρυξη, συμφωνούν με το ποσό που υπολόγισες. Συνεπώς, από τη στιγμή που το άκουσες κι εσύ από έγκυρη πηγή, σημαίνει ότι το ποσό αυτό είναι όντως πολύ κοντά στην πραγματικότητα.

vaio25
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό vaio25 » Τρί Αύγ 04, 2020 2:49 am

Presta έγραψε:Καλησπέρα!!
Ελπίζω να βοήθησα.

Σ ευχαριστούμε πολυ για τις πληροφορίες! Ακούγονται αρκετά καλά (για θεση ΔΕ) τα χρήματα. Μακάρι να είναι τόσα! Να σε ρωτήσω, μηπως γνωρίζεις αν αναγνωρίζεται μονο η προϋπηρεσία μεχρι την 21/4/2012 που διάβασα; Σε ρωταω γιατι προβλέπεται και επίδομα προϋπηρεσίας αλλα αν αυτη μετράει ως 21/4/2012, οι περισσότεροι θα χάσουμε πολλα χρόνια. Επίσης, η προϋπηρεσία για να μετρήσει πρέπει να ναι κατ αναγκη σε τράπεζα; Και τελος, μετράει απ την πρωτη μερα ή πρεπει να περάσουν κάποια έτη πρώτα;

Παιδια, σχετικά με το δημοσιοϋπαλληλικο κώδικα, όντως δεν εχει καμία σημασία να το σχολιάζουμε, πολυ απλα γιατί δεν εχει καμία εφαρμογή στην ΤτΕ...

Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες