Διαγωνισμός Υπουργείου Δικαιοσύνης

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
coperto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2009 11:32 am

Δημοσίευσηαπό coperto » Τρί Ιούλ 17, 2012 7:18 pm

"Προωθούμε την επιμήκυνση του χρόνου προκειμένου οι νέοι και οι νέες που πέτυχαν σε ένα διαγωνισμό να ενταχθούν στο δικαιικό μας σύστημα ως δικαστικοί υπάλληλοι"

Λοιπον εμενα κατι τετοιες αοριστολογιες περισσοτερο μου τη δινουν στα νευρα παρα με βοηθουν. Θα κανεις προσληψεις απο τον πινακα κυριε Ρουπακιωτη; Πολυ ωραια κανε κι ενα χρονοδιαγραμμα οταν το λες π.χ 50 θα παρουμε το 2012 αλλους 50 το 2013 και ου τα καθε εξης. Αλλιως ΒΟΥΛΩΣΤΟ! Με ποιο δικαιωμα ο καθε κυριος Ρουπακιωτης ή Καστανιδης ή Παπαιωαννου ή οπως τον λενε καθε φορα δεσμευει τη ζωη μου; Δεν καθονται ολοι στις καφετεριες να περιμενουν ποτε θα του κα@λωσει του καθενα απο αυτους να κανει προσληψεις. Μερικοι εχει κανει τον προγραμματισμο τους. Εδω εκαναν τωρα μια κατανομη για 50 ατομα ακριβως τη μερα που προκυρηχτηκαν οι εκλογες και σαν αποτελεσμα 3+ μηνες μετα οι ενδιαφερομενοι να ειναι μετεωροι. Λες και δεν ηξερε τι θα επακολουθησει μετα απο αυτες τις εκλογες! Λοιπον καντε πραξεις ή μην λετε τιποτα!

evastefa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Απρ 10, 2012 9:55 pm

Δημοσίευσηαπό evastefa » Τετ Ιούλ 18, 2012 11:29 am

nefeli32 έγραψε:Απο συγγενή μου, όπου εργαζεται στο υπουργείο έμαθα ότι υπήρξε συνάντηση της συντονιστικής επιτροπής με τον υπουργό σε πολύ θετικό κλίμα.Απορώ πως βγήκαν μόνο για 50 άτομα???~~.Λογικά θα γίνουν ασφαλιστικά μέτρα στους 50 και αιτήσεις ακύρωσης, ίσως θα υπάρξει ανακατανομή του αριθμού.Δεν γνωρίζω και εγώ τι έγινε με το δικαστήριο.

Δηλαδή δεν φτάνει που οι αρμόδιοι του υπουργείου δεν γνωριζουν και μενουμε στην αναμονη, καθως και φοβο στην ακραια περιπτωση που δεν γινει κατι (το απευχομαι),
εχουμε να αντιμετωπίσουμε τί λέει... ασφαλιστικά( δηλαδη να εχουμε προσληφθεί και να μην επιτρεπεται από απόφαση ασφαλιστικών να δουλέψουμε)...Ακουσον, ακουσον..
Τί εννοει με ανακατονομή , να πάρουν περισσότερους από τους 50 , κατόπιν αίτησης ακύρωσης από τους επιτυχόντες ... που ασκήθηκε προγενέστερα της απόφασης του υπουργειου διοικ. μεταρ. για τους 50?
Ελπίζω να σταθεροποιηθεί κάπως η πολιτική κατάσταση στη χώρα μας και να τοποθετηθούμε σύντομα, τα κενα στις υπηρεσίες των δικαστηρίων είναι πολλά, και οι 50 νέοι , εχουν μπει ήδη στην ψυχολογία ότι άπό στιγμή σε στιγμή θα τοποθετηθούν.. τουλάχιστον έτσι το αισθάνομαι εγω..

SofiaStav
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 16, 2012 1:39 pm

Δημοσίευσηαπό SofiaStav » Τετ Ιούλ 18, 2012 4:10 pm

nefertiti έγραψε:Εγώ σήμερα που τηλεφώνησα στο υπουργείο μου ειπανε ότι δεν εχει προχωρήσει τίποτα ακόμη διότι εξαρτώνται από πολλές υπηρεσίες, για χρονοδιάγραμμα ούτε λόγος αλλά οτιδήποτε νεότερο θα είναι ανακοινώσιμο είπε η υπάλληλος.



nefertti μηπως θα μπορουσες να μου πεις που ακριβως τηλεφωνεις?θα με βγαλεις απο τη φασαρια των <δεν ειμαι εγω αρμοδιος παρε εκει.... και παρε εδω....> και θα αρχισω να τους παιρνω κι εγω να τους <ενοχλω> για πληροφοριες..

nefeli32
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: Παρ Σεπ 18, 2009 3:01 pm

Δημοσίευσηαπό nefeli32 » Τετ Ιούλ 18, 2012 5:44 pm

Δεν νομίζω να χει προκηρυχθεί διαγωνισμός για 50 άτομα!!!!!!!!!!!!!!!!!Για 148 ήταν αν δεν κάνω λάθος!!!!!!!!!!!!!!Τον πίνακα επιτυχίας τον ανοίξανε κάποιοι ΔΕ γύρω στα 80 ατομα όπου αγωνίστηκαν στο υπουργείο με διαμαρτυρίες με σκοπό να διοριστούν όλοι έχοντας απόλυτο δίκιο.Προσωπικά μια φορά μόνο συμμετείχα ένεκα εγκυμοσύνης.Υπήρχε μια δυνατή συντονιστική επιτροπή με επαφές στο υπουργείο και σε άλλους θεσμούς΄.Δεν ξέρω τι έγινε με το δικαστήριο...Ένα ξέρω, οτι υπάρχει μεγάλος κινδυνος ακύρωσης του διαγωνισμού. Την ίδια αγωνία που έχεις και εσύ για να διοριστείς,εξίσου την έχω και εγώ, οπως και άλλα παιδιά που είναι στο πίνακα.Φαντάσου αυτούς που έτρεχαν για σένα και για μένα στο υπουργείο απο την επαρχία καθώς και την συντονιστική επιτροπή τους αξίζουν ένα μεγάλο μπράβο!!!!!!!!!!!! Χάρη σε αυτούς διορίζεσαι!!!Σκέψου αυτούς που έτρεξαν στο υπουργείο και δεν είναι στους 50..Δεν νομίζω οτι θα καθήσουν με σταυρωμένα τα χέρια!!!! Μα κανείς δεν θα καθήσει με σταυρωμένα τα χέρια.Εγώ εύχομαι να πάνε όλα καλά και να διοριστούμε όλοι οι επιτυχόντες γιατί τα κενά είναι τραγικά.Έναν να πάρουν απο τον πίνακα,έχουν δικαίωμα διορισμού ολοι!!!!!!

nefertiti
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 16, 2012 4:29 pm

Δημοσίευσηαπό nefertiti » Πέμ Ιούλ 19, 2012 1:10 pm

nefertti μηπως θα μπορουσες να μου πεις που ακριβως τηλεφωνεις?θα με βγαλεις απο τη φασαρια των <δεν ειμαι εγω αρμοδιος παρε εκει.... και παρε εδω....> και θα αρχισω να τους παιρνω κι εγω να τους <ενοχλω> για πληροφοριες..[/quote]

Εγώ κάλεσα στο υπουργείο δικαιοσύνης στο τμήμα υπηρεσιακής κατάστασης δικαστικών υπαλλήλων στο τηλ:210 7767220.

evastefa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Απρ 10, 2012 9:55 pm

Δημοσίευσηαπό evastefa » Δευ Ιούλ 30, 2012 2:04 pm

Καλή βδομαδα..κανένα ευχαριστο νεο, σχετκά με τη διαδικασία διορισμού? Τί πρεπει να κάνω... να τηλεφωνώ συνεχώς στο υπουργείο?? Εχει κανείς καμια ιδεα καλύτερη απο το τηλεφώνημα!..Δίνω ευχαρίστως το μαιλ μου και για κατ'ίδιαν διάλογο σχετικά με το διαδικασία διορισμού..

judge
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 19, 2012 1:59 pm

Δημοσίευσηαπό judge » Δευ Ιούλ 30, 2012 8:58 pm

nefeli32 έγραψε:Δεν νομίζω να χει προκηρυχθεί διαγωνισμός για 50 άτομα!!!!!!!!!!!!!!!!!Για 148 ήταν αν δεν κάνω λάθος!!!!!!!!!!!!!!Τον πίνακα επιτυχίας τον ανοίξανε κάποιοι ΔΕ γύρω στα 80 ατομα όπου αγωνίστηκαν στο υπουργείο με διαμαρτυρίες με σκοπό να διοριστούν όλοι έχοντας απόλυτο δίκιο.Προσωπικά μια φορά μόνο συμμετείχα ένεκα εγκυμοσύνης.Υπήρχε μια δυνατή συντονιστική επιτροπή με επαφές στο υπουργείο και σε άλλους θεσμούς΄.Δεν ξέρω τι έγινε με το δικαστήριο...Ένα ξέρω, οτι υπάρχει μεγάλος κινδυνος ακύρωσης του διαγωνισμού. Την ίδια αγωνία που έχεις και εσύ για να διοριστείς,εξίσου την έχω και εγώ, οπως και άλλα παιδιά που είναι στο πίνακα.Φαντάσου αυτούς που έτρεχαν για σένα και για μένα στο υπουργείο απο την επαρχία καθώς και την συντονιστική επιτροπή τους αξίζουν ένα μεγάλο μπράβο!!!!!!!!!!!! Χάρη σε αυτούς διορίζεσαι!!!Σκέψου αυτούς που έτρεξαν στο υπουργείο και δεν είναι στους 50..Δεν νομίζω οτι θα καθήσουν με σταυρωμένα τα χέρια!!!! Μα κανείς δεν θα καθήσει με σταυρωμένα τα χέρια.Εγώ εύχομαι να πάνε όλα καλά και να διοριστούμε όλοι οι επιτυχόντες γιατί τα κενά είναι τραγικά.Έναν να πάρουν απο τον πίνακα,έχουν δικαίωμα διορισμού ολοι!!!!!!

Εσύ δηλαδή πιστεύεις τώρα ότι υπάρχει έστω και ένας από τους 50 που νοιάζεται για τους υπόλοιπους και θα πει και ευχαριστώ που διορίζεται; Μην τρελαθούμε, σε ποια χώρα ζεις, δεν έχεις καταλάβει ότι ο καθένας είναι για την πάρτη του; Αλλά το ζήτημα είναι ότι δεν προχωράει και ούτε θα προχωρήσει ο διορισμός των 50. Εκείνο το προεκλογικό ΦΕΚ δεν είναι δεσμευτικό για κανέναν...

zouzounaki2012
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2012 2:59 pm

Δημοσίευσηαπό zouzounaki2012 » Τρί Ιούλ 31, 2012 7:25 pm

judge exeis apolito dikio...........simfono apolita

coperto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2009 11:32 am

Δημοσίευσηαπό coperto » Πέμ Αύγ 02, 2012 3:16 pm

judge έγραψε:Εκείνο το προεκλογικό ΦΕΚ δεν είναι δεσμευτικό για κανέναν...


Δεν είμαι στους 50 αλλά εσύ πως γνωρίζεις ότι δεν δεσμεύει κανέναν; Έχεις ρωτήσει κάποιον αρμόδιο;

evastefa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Απρ 10, 2012 9:55 pm

Δημοσίευσηαπό evastefa » Παρ Αύγ 03, 2012 6:53 pm

Καλησπέρα, διαβαστε απόσπασμα από ανακοινωση με ημερομηνία 3/8/12 στην ιστοσελιδα της ΟΔΥΕ .....
1) Τέθηκε επιτακτικά από τον ίδιο κατά τη συνάντηση που είχε (31-7-2012) με τους εκπροσώπους της τρόϊκα το θέμα της έλλειψης Δικαστικών Υπαλλήλων και μάλιστα όπως μας είπε, διαπιστώνοντας την παγερή αδιαφορία τους, προτίθεται να το θέσει άμεσα στον Πρωθυπουργό. Παράλληλα μας επέδειξε το έγγραφο το οποίο υπέγραψε την 1-8-2012 και προώθησε προς το Υπουργείο Εσωτερικών και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης την πρόσληψη των 50 επιτυχόντων-επιλαχόντων του Διαγωνισμού του 2009 (30 ΠΕ και 20 ΔΕ), ενώ μας δήλωσε ότι προωθεί άμεσα ρύθμιση για την παράταση ισχύος του πίνακα επιτυχόντων του εν λόγω διαγωνισμού μέχρι την 31-12-2013......

coperto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2009 11:32 am

Δημοσίευσηαπό coperto » Σάβ Αύγ 04, 2012 3:54 pm

Γεια εμάς που δεν είμαστε στους 50 μια απλή παράταση που δεν θα συνοδεύεται από μια κατανομή ή κάτι που να τους δεσμεύει ότι θα κάνουν προσλήψεις θα είναι ότι χειρότερο. Απλώς θα παρατείνουν την αγωνία μας για 1 έτος και θα μας δεσμεύσουν ανευ λόγου. Τουλάχιστον εγώ έτσι το βλέπω.

nefeli32
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: Παρ Σεπ 18, 2009 3:01 pm

Δημοσίευσηαπό nefeli32 » Κυρ Αύγ 05, 2012 8:15 pm

coperto έγραψε:Γεια εμάς που δεν είμαστε στους 50 μια απλή παράταση που δεν θα συνοδεύεται από μια κατανομή ή κάτι που να τους δεσμεύει ότι θα κάνουν προσλήψεις θα είναι ότι χειρότερο. Απλώς θα παρατείνουν την αγωνία μας για 1 έτος και θα μας δεσμεύσουν ανευ λόγου. Τουλάχιστον εγώ έτσι το βλέπω.

Να έχουν περισσότερο ηθικό βάρος τα παιδιά που έτρεξαν το καταλαβαίνω ή τα παιδιά που δεν ήξεραν να βρούν αυτούς που έτρεχαν για να μάθουν και να τρέξουν επίσης αυτοί το καταλαβαίνω.άλλα κάποιοι οι οποίοι ήταν στο παλιό φόρουμ των επιτυχόντων που γνωρίζανε άλλα δεν προσφέρανε τιποτα,τι να πώ!!!
Πασάς στα γιάννενα!Και στην Αθήνα καιγόμασταν και καιγόμαστε κύριε κοπέρτο απο τα γιάννενα!

coperto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2009 11:32 am

Δημοσίευσηαπό coperto » Δευ Αύγ 06, 2012 9:28 am

nefeli32 έγραψε:Να έχουν περισσότερο ηθικό βάρος τα παιδιά που έτρεξαν το καταλαβαίνω ή τα παιδιά που δεν ήξεραν να βρούν αυτούς που έτρεχαν για να μάθουν και να τρέξουν επίσης αυτοί το καταλαβαίνω.άλλα κάποιοι οι οποίοι ήταν στο παλιό φόρουμ των επιτυχόντων που γνωρίζανε άλλα δεν προσφέρανε τιποτα,τι να πώ!!!
Πασάς στα γιάννενα!Και στην Αθήνα καιγόμασταν και καιγόμαστε κύριε κοπέρτο απο τα γιάννενα!



Καλα την παλευεις εσυ; Τι ειναι αυτα που γραφεις; Τι σχεση εχει αυτο που εγραψα με την απαντηση σου;
Δηλαδη τι θες; Να γινει μια παραταση γενικη κι αοριστη χωρις δεσμευσεις οτι θα μας προσλαβουν και να μας εχουν στο περιμενε μην μποροντας να κανουμε σχεδια; Αμα ειναι ετσι χιλιες φορες να ληξει ο πινακας στα τελη του ετους οπως ειναι προγραμματισμενο. Αλλιως εσυ θα γεννησεις και το δευτερο και το τριτο σου παιδι και θα γερασεις περιμενοντας να σε παρουν,
Και μιας και ξερεις τοσα πολλα για πες μας τι εγινε με αυτο το δικαστηριο να μαθουμε κι εμεις που λες οτι ταχα μου δεν ξερεις;

nefeli32
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: Παρ Σεπ 18, 2009 3:01 pm

Δημοσίευσηαπό nefeli32 » Δευ Αύγ 06, 2012 3:17 pm

coperto έγραψε:
nefeli32 έγραψε:Να έχουν περισσότερο ηθικό βάρος τα παιδιά που έτρεξαν το καταλαβαίνω ή τα παιδιά που δεν ήξεραν να βρούν αυτούς που έτρεχαν για να μάθουν και να τρέξουν επίσης αυτοί το καταλαβαίνω.άλλα κάποιοι οι οποίοι ήταν στο παλιό φόρουμ των επιτυχόντων που γνωρίζανε άλλα δεν προσφέρανε τιποτα,τι να πώ!!!
Πασάς στα γιάννενα!Και στην Αθήνα καιγόμασταν και καιγόμαστε κύριε κοπέρτο απο τα γιάννενα!



Καλα την παλευεις εσυ; Τι ειναι αυτα που γραφεις; Τι σχεση εχει αυτο που εγραψα με την απαντηση σου;
Δηλαδη τι θες; Να γινει μια παραταση γενικη κι αοριστη χωρις δεσμευσεις οτι θα μας προσλαβουν και να μας εχουν στο περιμενε μην μποροντας να κανουμε σχεδια; Αμα ειναι ετσι χιλιες φορες να ληξει ο πινακας στα τελη του ετους οπως ειναι προγραμματισμενο. Αλλιως εσυ θα γεννησεις και το δευτερο και το τριτο σου παιδι και θα γερασεις περιμενοντας να σε παρουν,
Και μιας και ξερεις τοσα πολλα για πες μας τι εγινε με αυτο το δικαστηριο να μαθουμε κι εμεις που λες οτι ταχα μου δεν ξερεις;

Δεν ξέρω,έχω χάσει κάθε επαφή .Δεν υπάρχει πια το sait! Ήσουν και εσύ εκεί!! Θα έχουν διοριστεί όλοι δια της νομικής οδού. Απλά θυμάμαι κάποια post ότι δεν είχες προσφέρει τιποτα εσύ στον αγώνα που κάνανε τα παιδιά.Τα περίμενες όλα απο τους άλλους και δεν συμμετείχες σε καμία διαμαρτυρία.ούτε βοήθησες ποτέ μαζί με τα 80 άτομα.

nefeli32
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: Παρ Σεπ 18, 2009 3:01 pm

Δημοσίευσηαπό nefeli32 » Δευ Αύγ 06, 2012 4:43 pm

Απο τα 100 άτομα που΄΄ημασταν γραμμένοι στο παλιό sait των επιτυχόντων δεφφττο γύρω στους 90 ΔΕ είχαν προσφύγει συνολικά σε 3 δικηγόρους.Τα ξέρεις εσυ..ετσι δεν είναι τάχα?Ήσουν και εσύ σε αυτό το sait!Πρέπει να γινε το δικαστήριο,περιμένουν την απόφαση.Εγώ δεν πήγα και το χω μετανιώσει να σου πώ την αλήθεια, πάρα πολύ!!!Επίσης με στεναχωρεί που έχω χάσει κάθε επαφή μαζί τους.Το μοναδικό νέο που έμαθα απο την θεία μου όπου δουλεύει στο υπουργείο, είναι ότι έγινε συνάντηση της συντονιστικής επιτροπής και α΄λλων πάρα πολλών παιδιών με τον υπουργό σε πολυ θετικό κλίμα. Να πανε όλα καλά.Ενα μεγάλο μπράβο σε όλα αυτά τα παιδιά που τρέχουν.


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες