Απόρριψη για ασήμαντο λόγο

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
workman1969
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Απρ 21, 2024 3:39 am

Απόρριψη για ασήμαντο λόγο

Δημοσίευσηαπό workman1969 » Κυρ Απρ 21, 2024 9:12 pm

Γειά σας, Ειχα κάνει αίτηση για διαγωνισμό ΑΣΕΠ 8μηνο στον δήμο καβάλας για εργάτες καθαριότηας.Στά προσωρινά αποτελέσματα ημουν μέσα στους 30 στην 13η θέση.Περιμέναμε πάνω απο εναμιση μήνα για τα οριστικά αποτελέσματα μετά απο ενστάσεις που γίνονται κάθε φορά.Εντωμεταξύ μας ειχαν καλέσει απο την υπηρεσία καθαριότητας ο αντιδήμαρχος και προιστάμενος να μας που σε ποιόν τομέα θα δουλέψουμε.Οταν βγήκαν τα οριστικά αποτελέσματα μου είπαν οτι απορίφθηκα επειδή η βεβαίωση ενσήμων δεν ήταν υπογεγραμένη , εγώ θα πήγαινα να την βγάλω απο το ΚΕΠ αλλά προθημοποιήθηκε και μου την έβγαλε ο λογιστής.Η υπάλληλος του δήμου μου είπε οτι έπρεπε ο λογιστής να την βγάλει μέσα απο το Gov.gr .Ο λογιστής όμως μου έδειξε και εξήγησε ότι μπήκε στο Gov.gr και αυτόματα τον παραμπέμπει στο ΕΦΚΑ για αυτη την βεβαίωση και την έβγαλε απο εκεί.Απο την στιγμή που όλα γίνονται ηλεκτρονικά γιατί να μην έχει ισχύ η ηλεκτρονική βεβαίωση απο τον ΕΦΚΑ αλλα έπρεπε να την σφραγίσει και υπογράψει υπάλληλος ? Ηταν τόσο δύσκολο απο τα κεντρικά εκει στον ΑΣΕΠ να δουν τα ένσημα μου ? Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό αφου εχουν περάσει περίπου 10 μέρες κάποια ενσταση μετα τα οριστικά ? Αξίζει ο κόπος για 8μηνο να παω δικαστικά? άλλωστε είμαι ανεργος και δεν μορώ να πληρώσω δικηγόρο, διάβασα για μια αιτηση θεραπείας . Θα ηθελα την γνώμη σας.

Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης