Αποτελέσματα 13Κ/2021

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
LIZA7
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 02, 2010 12:26 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό LIZA7 » Σάβ Απρ 29, 2023 8:37 pm

support123 έγραψε:
sofiats έγραψε:Αυτό περίπου ρώτησα και εγώ τις προάλλες. Αν είσαι σε δήμο που έχει πολύ ζήτηση (π.χ. αυτοί της Αθήνας) η σειρά σου στην κατάταξη δεν σημαίνει κάτι γιατί μπορεί να έχεις θέση 50 αλλά οι υπόλοιποι 49 να διορίζονται σε άλλους δήμους οπότε να είσαι πρώτος επιλαχόντας. Προσωπικά για κανα δυο δήμους που με ενδιέφερε έκατσα και έκανα δουλίτσα με τα excel της κατάταξης για να βρω τί σειρά έχω στους επιλαχόντες. Δύσκολο το βλέπω ο ΑΣΕΠ να απαντάει σε τέτοιο ερώτημα (γιατί λογικά δεν έχουν φτιάξει τους σχετικούς πίνακες).... Όποιος έχει υπομονή μπορεί να δοκιμάσει στο τηλέφωνο...

Καλημέρα! Εγώ έχω σειρά κατάταξης 2 (συνδέομαι με τους κωδικούς μου στην ιστοσελίδα και μου το εμφανίζει) και η θέση στον Δήμο μου είναι μία. Στο τέλος Μαρτίου ο πρώτος (διοριστέος) αρνήθηκε την θέση, υπογράφοντας ΥΔ. Μου είπαν από τον Δήμο ότι τον Σεπτέμβριο το ΑΣΕΠ θα στείλει τις αναπληρώσεις. Υπάρχει περίπτωση να μην καλέσουν εμένα; Συγχωρήστε με για την χαζή ερώτηση αλλά δε μου φάνηκε να γνωρίζει πολλά ο υπάλληλος.



Και εγώ στην ίδια θέση είμαι,2η στον πίνακα. Τώρα με άγχωσες, υπάρχει περίπτωση να μην καλέσουν εμάς?και στην δική μου περίπτωση, ο πρώτος δεν αποδέχθηκε την θέση του και ο δήμος έστειλε αίτημα αναπλήρωσης.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό gery » Σάβ Απρ 29, 2023 11:12 pm

Αφού ο πρώτος αρνήθηκε το διορισμό του, το ασεπ θα ελέγξει το δεύτερο στο πίνακα της θέσης ...

LIZA7
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 02, 2010 12:26 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό LIZA7 » Κυρ Απρ 30, 2023 11:22 am

gery έγραψε:Αφού ο πρώτος αρνήθηκε το διορισμό του, το ασεπ θα ελέγξει το δεύτερο στο πίνακα της θέσης ...



Καλημέρα.θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με το παραπάνω σχόλιο.
δηλαδή ο ασεπ θα ελέγξει χαρτια ως προς την γνησιότητα ή θα ελέγξει τα μόρια?εννοώ ότι για είναι κάποιος δεύτερος, έχουν ελέγξει τα μόρια ,άρα μένει να δουν αν τα χαρτιά που επικαλείται ο υποψήφιος(και βγαίνουν τα μορια) είναι γνήσια?
Ελπίζω να γίνομαι κατανοητή για αυτό που θέλω να ρωτήσω
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.μ!

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό gery » Δευ Μάιος 01, 2023 7:53 pm

LIZA7 έγραψε:
gery έγραψε:Αφού ο πρώτος αρνήθηκε το διορισμό του, το ασεπ θα ελέγξει το δεύτερο στο πίνακα της θέσης ...



Καλημέρα.θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με το παραπάνω σχόλιο.
δηλαδή ο ασεπ θα ελέγξει χαρτια ως προς την γνησιότητα ή θα ελέγξει τα μόρια?εννοώ ότι για είναι κάποιος δεύτερος, έχουν ελέγξει τα μόρια ,άρα μένει να δουν αν τα χαρτιά που επικαλείται ο υποψήφιος(και βγαίνουν τα μορια) είναι γνήσια?
Ελπίζω να γίνομαι κατανοητή για αυτό που θέλω να ρωτήσω
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.μ!


Το ασεπ θα ελεγξει τα μόρια. Δηλαδή αν πράγματι ο συγκεκριμένος υποψήφιος με βάση τα
χαρτιά που επικαλείται έχει αυτά τα μόρια. Όχι τη γνησιότητα των εγγράφων, αυτή θα τη δει ο φορέας διορισμού,
όταν κληθεί για διορισμό ο συγκεκριμένος.
π.χ. κάποιος έχει ένα μεταπτυχιακό και με αυτό παίρνει κάποια μόρια. Το ασεπ θα ελέγξει αν πράγματι με αυτό το
μεταπτυχιακό παίρνει τα μόρια που έχει ο υποψήφιος με βάση τη δήλωσή του - ότι είναι σχετικό με τη θέση.
Εννοείται πως αν το έγγραφο είναι προφανώς άκυρο, π.χ. δεν έχει υπογραφή , σφραγίδα κλπ του Ιδρύματος δεν
τίθεται θέμα προσμέτρησης...

Καμιά φορά αυτό έχει ήδη γίνει... όταν ο υποψήφιος με βάση τη δήλωσή του είχε περισσότερα μόρια , έγινε έλεγχος και τον κατέβασαν στον πίνακα. Αν τα μόρια που εμφανίζονται στον πίνακα είναι λιγότερα από αυτά που έχει κάποιος με
βάση τη δήλωσή του έχει γίνει έλεγχος και έχει επανατοποθετηθεί πιο χαμηλά στον πίνακα.

support123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2023 12:52 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό support123 » Τρί Μάιος 02, 2023 8:57 am

gery έγραψε:
LIZA7 έγραψε:
gery έγραψε:Αφού ο πρώτος αρνήθηκε το διορισμό του, το ασεπ θα ελέγξει το δεύτερο στο πίνακα της θέσης ...



Καλημέρα.θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με το παραπάνω σχόλιο.
δηλαδή ο ασεπ θα ελέγξει χαρτια ως προς την γνησιότητα ή θα ελέγξει τα μόρια?εννοώ ότι για είναι κάποιος δεύτερος, έχουν ελέγξει τα μόρια ,άρα μένει να δουν αν τα χαρτιά που επικαλείται ο υποψήφιος(και βγαίνουν τα μορια) είναι γνήσια?
Ελπίζω να γίνομαι κατανοητή για αυτό που θέλω να ρωτήσω
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.μ!


Το ασεπ θα ελεγξει τα μόρια. Δηλαδή αν πράγματι ο συγκεκριμένος υποψήφιος με βάση τα
χαρτιά που επικαλείται έχει αυτά τα μόρια. Όχι τη γνησιότητα των εγγράφων, αυτή θα τη δει ο φορέας διορισμού,
όταν κληθεί για διορισμό ο συγκεκριμένος.
π.χ. κάποιος έχει ένα μεταπτυχιακό και με αυτό παίρνει κάποια μόρια. Το ασεπ θα ελέγξει αν πράγματι με αυτό το
μεταπτυχιακό παίρνει τα μόρια που έχει ο υποψήφιος με βάση τη δήλωσή του - ότι είναι σχετικό με τη θέση.
Εννοείται πως αν το έγγραφο είναι προφανώς άκυρο, π.χ. δεν έχει υπογραφή , σφραγίδα κλπ του Ιδρύματος δεν
τίθεται θέμα προσμέτρησης...

Καμιά φορά αυτό έχει ήδη γίνει... όταν ο υποψήφιος με βάση τη δήλωσή του είχε περισσότερα μόρια , έγινε έλεγχος και τον κατέβασαν στον πίνακα. Αν τα μόρια που εμφανίζονται στον πίνακα είναι λιγότερα από αυτά που έχει κάποιος με
βάση τη δήλωσή του έχει γίνει έλεγχος και έχει επανατοποθετηθεί πιο χαμηλά στον πίνακα.


Καλημέρα! Φυσικά και θα ελέγξει τα μόρια του επόμενου στην κατάταξη, αλλά αν υποτίθεται πως είναι στους οριστικούς πίνακες αυτό δεν σημαίνει ότι έχουν ήδη ελεγχθεί τα χαρτιά του? Θέλω να πω οτι τα μόρια του αντιστοιχούν σε αυτά που έχει δηλώσει?

sofiats
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ Μαρ 29, 2023 2:18 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό sofiats » Τρί Μάιος 02, 2023 1:21 pm

Αν δεν αποδεχτεί ο πρώτος φυσικά πάνε στον δεύτερο στην κατάταξη κ.ο.κ. Αν όμως έχει κάποιος δηλώσει π.χ. 5 δήμους και στην πρώτη του επιλογή είναι τρίτος στην κατάταξη, στην δεύτερη επιλογή δεύτερος, στην τρίτη πέμπτος κλπ τότε δεν είναι απαραίτητο ότι θα διοριστεί εκεί που είναι 2ος στην κατάταξη. Αν έχετε δηλώσει δηλαδή και άλλους δήμους πιο ψηλά σε προτεραιότητα (σε σχέση με αυτόν που είστε 2ος) δεν αποκλείεται ενώ π.χ. είστε 5ος στην κατάταξη εκεί στο τέλος να μπείτε εκεί. Οι πίνακες που υπάρχουν τώρα είναι κατάταξης και όχι επιλαχόντες. Αυτό σημαίνει ότι για κάθε δήμο έχουν μπει σε σειρά αυτοί που τον προτίμησαν. Υπάρχει ο πρώτος που είναι ο διοριστέος και μετά οι υπόλοιποι. Αν δείτε κάποιοι από τους υπόλοιπους μπορεί να είναι διοριστέοι σε άλλο δήμο. Συμπερασματικά, αν είστε κάπου δεύτερος σε κατάταξη και ο πρώτος αρνήθηκε τότε είτε θα μπείτε εκεί είτε σε δήμο με καλύτερη σειρά προτίμησης για εσάς. Οπότε κανένα άγχος!
Έτσι καταλαβαίνω εγώ χωρίς να το έχω διαβάσει κάπου. Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα και άλλο!

Smpr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2022 4:14 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό Smpr » Τρί Μάιος 02, 2023 2:36 pm

Ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος γνωρίζει πότε ξεκινά η ασφάλιση από τη στιγμή που αποδεχτούμε τη θέση κ πότε μπαίνει ο πρώτος μισθός;
Μπορώ κάπου να ελέγξω εάν θεωρούμε ασφαλισμένη δημοσίου κανονικά; πρέπει να περάσει κάποιο χρονικό διάστημα;

support123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2023 12:52 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό support123 » Τετ Μάιος 03, 2023 12:22 pm

sofiats έγραψε:Αν δεν αποδεχτεί ο πρώτος φυσικά πάνε στον δεύτερο στην κατάταξη κ.ο.κ. Αν όμως έχει κάποιος δηλώσει π.χ. 5 δήμους και στην πρώτη του επιλογή είναι τρίτος στην κατάταξη, στην δεύτερη επιλογή δεύτερος, στην τρίτη πέμπτος κλπ τότε δεν είναι απαραίτητο ότι θα διοριστεί εκεί που είναι 2ος στην κατάταξη. Αν έχετε δηλώσει δηλαδή και άλλους δήμους πιο ψηλά σε προτεραιότητα (σε σχέση με αυτόν που είστε 2ος) δεν αποκλείεται ενώ π.χ. είστε 5ος στην κατάταξη εκεί στο τέλος να μπείτε εκεί. Οι πίνακες που υπάρχουν τώρα είναι κατάταξης και όχι επιλαχόντες. Αυτό σημαίνει ότι για κάθε δήμο έχουν μπει σε σειρά αυτοί που τον προτίμησαν. Υπάρχει ο πρώτος που είναι ο διοριστέος και μετά οι υπόλοιποι. Αν δείτε κάποιοι από τους υπόλοιπους μπορεί να είναι διοριστέοι σε άλλο δήμο. Συμπερασματικά, αν είστε κάπου δεύτερος σε κατάταξη και ο πρώτος αρνήθηκε τότε είτε θα μπείτε εκεί είτε σε δήμο με καλύτερη σειρά προτίμησης για εσάς. Οπότε κανένα άγχος!
Έτσι καταλαβαίνω εγώ χωρίς να το έχω διαβάσει κάπου. Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα και άλλο!


Καλημέρα,

Κατάλαβα τι λες, είναι έτσι. Εγώ είμαι 2η σε κατάταξη στον Δήμο που έχω δηλώσει σαν πρώτη μου επιλογή και φυσικά ο πρώτος αρνήθηκε τη θέση. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε, επειδή η θέση αφορά ειδική κατηγορία, αν υπήρχε πρόβλημα με τα δικαιολογητικά που έστειλα τότε στο ΑΣΕΠ, αν δεν ήταν τα κατάλληλα θα με απέρριπταν, σωστα;

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό gery » Τετ Μάιος 03, 2023 10:07 pm

support123 έγραψε:
Καλημέρα! Φυσικά και θα ελέγξει τα μόρια του επόμενου στην κατάταξη, αλλά αν υποτίθεται πως είναι στους οριστικούς πίνακες αυτό δεν σημαίνει ότι έχουν ήδη ελεγχθεί τα χαρτιά του? Θέλω να πω οτι τα μόρια του αντιστοιχούν σε αυτά που έχει δηλώσει?


Κατά κανόνα όχι ! Με εξαίρεση την περίπτωση που ανέφερα για μείωση μορίων και επανατοποθέτηση το ασεπ
δεν ασχολείται με άτομα που δεν διορίζονται. Δεν υπάρχει τέτοια πολυτέλεια χρόνου. Μόνο αν κάποιος πρόκειται να μπει
στους διοριστέους ελέγχεται. Κατά τα άλλα οι πίνακες είναι με βάση τη δήλωση που κάναμε.

Πως το ξέρω ; Μου είχαν κάτι τέτοιο στις πληροφορίες. Αλλά το είδα και πρόσφατα. Ήμουν 1ος-2ος επιλαχών σε μια θέση.
Περίμενα να με καλέσουν, με τη σκέψη πως έχω τη σειρά. Μετά είδα πως κάλεσαν άλλους και με είχαν κατεβάσει στον πίνακα.
Δε αναγνώρισαν ως σχετικό το μεταπτυχιακό (με το παλιό σύστημα). Μην αγχώνεστε ! Θα σας δουν όταν έρθει η ώρα.

Όσο αφορά την ασφάλιση μετά τη πρόσληψη καλό θα ήταν να δείτε τη κάρτα σας στον εφκα. Μπορεί να χρειαστεί να πάτε να
το δηλώσετε με το φεκ διορισμού, πρωτόκολλο ορκωμοσίας και δελτίο μισθοδοσίας. Και παράλληλα να διαγραφείτε από τους ελεύθερους επαγγελματίες. Η διαγραφή γίνεται και ηλεκτρονικά. Καλύτερα να πάτε μια βόλτα στον εφκα.

support123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2023 12:52 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό support123 » Πέμ Μάιος 04, 2023 8:51 am

gery έγραψε:
support123 έγραψε:
Καλημέρα! Φυσικά και θα ελέγξει τα μόρια του επόμενου στην κατάταξη, αλλά αν υποτίθεται πως είναι στους οριστικούς πίνακες αυτό δεν σημαίνει ότι έχουν ήδη ελεγχθεί τα χαρτιά του? Θέλω να πω οτι τα μόρια του αντιστοιχούν σε αυτά που έχει δηλώσει?


Κατά κανόνα όχι ! Με εξαίρεση την περίπτωση που ανέφερα για μείωση μορίων και επανατοποθέτηση το ασεπ
δεν ασχολείται με άτομα που δεν διορίζονται. Δεν υπάρχει τέτοια πολυτέλεια χρόνου. Μόνο αν κάποιος πρόκειται να μπει
στους διοριστέους ελέγχεται. Κατά τα άλλα οι πίνακες είναι με βάση τη δήλωση που κάναμε.

Πως το ξέρω ; Μου είχαν κάτι τέτοιο στις πληροφορίες. Αλλά το είδα και πρόσφατα. Ήμουν 1ος-2ος επιλαχών σε μια θέση.
Περίμενα να με καλέσουν, με τη σκέψη πως έχω τη σειρά. Μετά είδα πως κάλεσαν άλλους και με είχαν κατεβάσει στον πίνακα.
Δε αναγνώρισαν ως σχετικό το μεταπτυχιακό (με το παλιό σύστημα). Μην αγχώνεστε ! Θα σας δουν όταν έρθει η ώρα.

Όσο αφορά την ασφάλιση μετά τη πρόσληψη καλό θα ήταν να δείτε τη κάρτα σας στον εφκα. Μπορεί να χρειαστεί να πάτε να
το δηλώσετε με το φεκ διορισμού, πρωτόκολλο ορκωμοσίας και δελτίο μισθοδοσίας. Και παράλληλα να διαγραφείτε από τους ελεύθερους επαγγελματίες. Η διαγραφή γίνεται και ηλεκτρονικά. Καλύτερα να πάτε μια βόλτα στον εφκα.


Καλημέρα!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

support123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2023 12:52 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό support123 » Πέμ Μάιος 04, 2023 9:45 am

gery έγραψε:
support123 έγραψε:
Καλημέρα! Φυσικά και θα ελέγξει τα μόρια του επόμενου στην κατάταξη, αλλά αν υποτίθεται πως είναι στους οριστικούς πίνακες αυτό δεν σημαίνει ότι έχουν ήδη ελεγχθεί τα χαρτιά του? Θέλω να πω οτι τα μόρια του αντιστοιχούν σε αυτά που έχει δηλώσει?


Κατά κανόνα όχι ! Με εξαίρεση την περίπτωση που ανέφερα για μείωση μορίων και επανατοποθέτηση το ασεπ
δεν ασχολείται με άτομα που δεν διορίζονται. Δεν υπάρχει τέτοια πολυτέλεια χρόνου. Μόνο αν κάποιος πρόκειται να μπει
στους διοριστέους ελέγχεται. Κατά τα άλλα οι πίνακες είναι με βάση τη δήλωση που κάναμε.

Πως το ξέρω ; Μου είχαν κάτι τέτοιο στις πληροφορίες. Αλλά το είδα και πρόσφατα. Ήμουν 1ος-2ος επιλαχών σε μια θέση.
Περίμενα να με καλέσουν, με τη σκέψη πως έχω τη σειρά. Μετά είδα πως κάλεσαν άλλους και με είχαν κατεβάσει στον πίνακα.
Δε αναγνώρισαν ως σχετικό το μεταπτυχιακό (με το παλιό σύστημα). Μην αγχώνεστε ! Θα σας δουν όταν έρθει η ώρα.

Όσο αφορά την ασφάλιση μετά τη πρόσληψη καλό θα ήταν να δείτε τη κάρτα σας στον εφκα. Μπορεί να χρειαστεί να πάτε να
το δηλώσετε με το φεκ διορισμού, πρωτόκολλο ορκωμοσίας και δελτίο μισθοδοσίας. Και παράλληλα να διαγραφείτε από τους ελεύθερους επαγγελματίες. Η διαγραφή γίνεται και ηλεκτρονικά. Καλύτερα να πάτε μια βόλτα στον εφκα.


Συνεπώς, δηλώνοντας ότι συμμετέχω στην προκήρυξη κάνοντας χρήση ειδικής κατηγορίας υπάρχει περίπτωση να μη γίνουν δεκτά τα δικαιολογητικά που υπέβαλλα;

LIZA7
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 02, 2010 12:26 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό LIZA7 » Πέμ Μάιος 04, 2023 4:15 pm

Άρα από αυτά πού κατάλαβα έχουμε και λέμε:
Όντας 2η στην κατάταξη ,και επειδή ο πρώτος δεν αποδέχθηκε την θέση(το ξερω σίγουρα αυτό, οπως και οτι ο δήμοςέστειλε αίτημα αναπληρωσης), περιμένω να με καλέσουν...
Να σημειώσω ότι δεν έχω δηλώσει άλλους δήμους. Πρώτη μου επιλογή είναι ο συγκεκριμένος.
Άρα από αυτά που διάβασα καταλαβαίνω ότι τα δικά μου μόρια δεν έχουν ελεγχθεί διεξοδικά...
Θα τα ελέγξουν όταν πάνε να βγάλουν τον επόμενο διορισθεντα υποψήφιο (δηλαδή εμένα) και αν είναι σωστά έχει καλώς..
.αν είναι λάθος,κατεβαίνω σειρά κατάταξης..

support123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2023 12:52 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό support123 » Παρ Μάιος 05, 2023 8:40 am

LIZA7 έγραψε:Άρα από αυτά πού κατάλαβα έχουμε και λέμε:
Όντας 2η στην κατάταξη ,και επειδή ο πρώτος δεν αποδέχθηκε την θέση(το ξερω σίγουρα αυτό, οπως και οτι ο δήμοςέστειλε αίτημα αναπληρωσης), περιμένω να με καλέσουν...
Να σημειώσω ότι δεν έχω δηλώσει άλλους δήμους. Πρώτη μου επιλογή είναι ο συγκεκριμένος.
Άρα από αυτά που διάβασα καταλαβαίνω ότι τα δικά μου μόρια δεν έχουν ελεγχθεί διεξοδικά...
Θα τα ελέγξουν όταν πάνε να βγάλουν τον επόμενο διορισθεντα υποψήφιο (δηλαδή εμένα) και αν είναι σωστά έχει καλώς..
.αν είναι λάθος,κατεβαίνω σειρά κατάταξης..


Καλημέρα,

Σωστά έτσι είναι. Τα μόρια μου είναι σωστά. Είναι αυτά που πρέπει να είναι, απλώς εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως επειδή η θέση ήταν ειδική κατηγορία, αν εκεί έχω βάλει τα σωστά δικαιολογητικά. Από το Ασεπ μου είπαν πως εφόσον είμαι στους πίνακες της ειδικής κατηγορίας είναι σωστά.

LIZA7
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 02, 2010 12:26 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό LIZA7 » Παρ Μάιος 05, 2023 1:40 pm

support123 έγραψε:
LIZA7 έγραψε:Άρα από αυτά πού κατάλαβα έχουμε και λέμε:
Όντας 2η στην κατάταξη ,και επειδή ο πρώτος δεν αποδέχθηκε την θέση(το ξερω σίγουρα αυτό, οπως και οτι ο δήμοςέστειλε αίτημα αναπληρωσης), περιμένω να με καλέσουν...
Να σημειώσω ότι δεν έχω δηλώσει άλλους δήμους. Πρώτη μου επιλογή είναι ο συγκεκριμένος.
Άρα από αυτά που διάβασα καταλαβαίνω ότι τα δικά μου μόρια δεν έχουν ελεγχθεί διεξοδικά...
Θα τα ελέγξουν όταν πάνε να βγάλουν τον επόμενο διορισθεντα υποψήφιο (δηλαδή εμένα) και αν είναι σωστά έχει καλώς..
.αν είναι λάθος,κατεβαίνω σειρά κατάταξης..


Καλημέρα,

Σωστά έτσι είναι. Τα μόρια μου είναι σωστά. Είναι αυτά που πρέπει να είναι, απλώς εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως επειδή η θέση ήταν ειδική κατηγορία, αν εκεί έχω βάλει τα σωστά δικαιολογητικά. Από το Ασεπ μου είπαν πως εφόσον είμαι στους πίνακες της ειδικής κατηγορίας είναι σωστά.



καλησπέρα
από την στιγμή που είσαι στους πίνακες ειδικής κατηγορίας ,σημαίνει ότι έχεις καταθέσει κάποιο χαρτί που αποδυκνείει την ειδική κατηγορία και γιαυτο σε κατέταξαν εκεί.
αλλα όπως έιπε και ο gery πιο πάνω, θα ξανακοιτάξουν όλα τα χαρτία (όταν έρθει η ώρα της αναπλήρωσης) προκειμένου να διασταυρώσουν/επιβεβαιώσουν , τα μόρια που προκύπτουν από τα χαρτιά αυτά.( δεν ελέγχουν την γνησιότητα των εγγράφων αλλά τα μόρια που προκύπτουν από τα χαρτιά που καταθέσαμε βάση αυτών που ζητούσε η προκύρηξη).
θεωρώ ότι δεν έχεις να φοβάσαι κάτι (ουτε εσύ ούτε εγώ :wink: )

support123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2023 12:52 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό support123 » Παρ Μάιος 05, 2023 8:41 pm

LIZA7 έγραψε:
support123 έγραψε:
LIZA7 έγραψε:Άρα από αυτά πού κατάλαβα έχουμε και λέμε:
Όντας 2η στην κατάταξη ,και επειδή ο πρώτος δεν αποδέχθηκε την θέση(το ξερω σίγουρα αυτό, οπως και οτι ο δήμοςέστειλε αίτημα αναπληρωσης), περιμένω να με καλέσουν...
Να σημειώσω ότι δεν έχω δηλώσει άλλους δήμους. Πρώτη μου επιλογή είναι ο συγκεκριμένος.
Άρα από αυτά που διάβασα καταλαβαίνω ότι τα δικά μου μόρια δεν έχουν ελεγχθεί διεξοδικά...
Θα τα ελέγξουν όταν πάνε να βγάλουν τον επόμενο διορισθεντα υποψήφιο (δηλαδή εμένα) και αν είναι σωστά έχει καλώς..
.αν είναι λάθος,κατεβαίνω σειρά κατάταξης..


Καλημέρα,

Σωστά έτσι είναι. Τα μόρια μου είναι σωστά. Είναι αυτά που πρέπει να είναι, απλώς εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως επειδή η θέση ήταν ειδική κατηγορία, αν εκεί έχω βάλει τα σωστά δικαιολογητικά. Από το Ασεπ μου είπαν πως εφόσον είμαι στους πίνακες της ειδικής κατηγορίας είναι σωστά.



καλησπέρα
από την στιγμή που είσαι στους πίνακες ειδικής κατηγορίας ,σημαίνει ότι έχεις καταθέσει κάποιο χαρτί που αποδυκνείει την ειδική κατηγορία και γιαυτο σε κατέταξαν εκεί.
αλλα όπως έιπε και ο gery πιο πάνω, θα ξανακοιτάξουν όλα τα χαρτία (όταν έρθει η ώρα της αναπλήρωσης) προκειμένου να διασταυρώσουν/επιβεβαιώσουν , τα μόρια που προκύπτουν από τα χαρτιά αυτά.( δεν ελέγχουν την γνησιότητα των εγγράφων αλλά τα μόρια που προκύπτουν από τα χαρτιά που καταθέσαμε βάση αυτών που ζητούσε η προκύρηξη).
θεωρώ ότι δεν έχεις να φοβάσαι κάτι (ουτε εσύ ούτε εγώ :wink: )


Σε ευχαριστώ πολύ, απλώς αγχώνομαι γιατί ποτέ δε ξέρεις. Σήμερα, κοιτώντας τα δικαιολογητικά που υπέβαλα για την ειδική κατηγορία (ήθελε ΥΔ από όλα τα συγγενικά πρόσωπα ότι δεν έχουν ασκήσει το δικαίωμα και ότι παραιτούνται από αυτό) διαπίστωσα πως ζητούσε και από εμένα ΥΔ που να δηλώνω πως δεν διορίστηκε βάσει των διατάξεων αυτών άλλος δικαιούχος και ότι έχουν προσκομιστεί οι δηλώσεις παραίτησης από το δικαίωμα για διορισμό όλων των λοιπών δικαιούχων. Αυτή την τελευταία ΥΔ δεν την προσκόμισα. Αυτό όμως δεν εννοείτε από την στιγμή που κάνεις αίτηση; Η αίτηση δεν ενέχει και θέση ΥΔ;


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες