Αποτελέσματα 13Κ/2021

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Zambon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Μαρ 28, 2023 11:51 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό Zambon » Τρί Δεκ 26, 2023 10:19 pm

Tika2023 έγραψε:Για όσους θέλουν να τρενάρουν λίγο την πρόσληψή τους....
Μη δεχτείτε να σας στείλουν την απόφαση και τα δικαιολογητικά με mail. Να ζητήσετε να παραλάβετε μέσω ταχυδρομείου και να κρατήσετε το αποδεικτικό παραλαβής. Ο χρόνος που είχα για την κατάθεση δικαιολογητικών βάση νόμου ήταν πολύ μεγαλύτερος από αυτόν που μου είχε δώσει ο φορέας.
Υπολογίστε λοιπόν πάνω κάτω:
Περίπου 15 ημερολογιακές για να καταθέσετε τα δικαιολογητικά.
Για τον έλεγχο των δικαιολογητικών μου είχαν πει 15-30 μέρες, αλλά σε μένα έκαναν σχεδόν 2 μήνες! Το είχα ξαναγράψει αλλά για όσους βιάζονται θα το ξαναπώ: Δεν ξέρω αν γίνεται σε όλους τους φορείς, αλλά ο δικός μου φορέας ζήτησε γνησιότητα του πτυχίου ξένης γλώσσας, που σημαίνει ότι εγώ έστειλα πτυχίο και φωτοτυπία στον αρμόδιο οργανισμό για να πάρω επικύρωση γνησιότητας και μετάφραση (βγαίνει γύρω στα 35 - 40 ευρώ). Επίσης, δεν είχα ενημέρωση σχετικά με το πού σκαλώνει η διαδικασία. Ήμουν εγώ ανά εβδομάδα στο τηλέφωνο για να μαθαίνω αν προχωράει η κατάσταση.
Από κει και πέρα, μετά τον έλεγχο και την απόφαση του φορέα, αυτή φεύγει και πάει στην Περιφέρεια (Αποκεντρωμένη Διοίκηση). Απ' ότι μου είχαν πει κι εκεί γίνεται έλεγχος και η απόφαση αναρτάται σε ΦΕΚ. Μου είχαν πει για 1-1,5 μήνα διαδικασία, αλλά στάθηκα πολύ τυχερή. Σε 2-3 μέρες είχε αναρτηθεί... Ευκόλως εννοούμενο το πώς έγινε τόσο γρήγορα!
Από τη στιγμή της ανάρτησης στο ΦΕΚ, έχετε στη διάθεσή σας 30 ημέρες για να παρουσιαστείτε.
Προσωπική μου άποψη... όσοι μετακομίσουν για να πάνε σε Δήμους που αλλάζει ο Δήμαρχος, να μην καθυστερήσουν το διορισμό τους για ευνόητους λόγους! Ειδικά στην επαρχία :|

Χρόνια πολλά με υγεία!
Σε ποιο στάδιο μπορούμε να ζητήσουμε παράταση;

LIZA7
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 02, 2010 12:26 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό LIZA7 » Πέμ Δεκ 28, 2023 7:33 am

Zambon έγραψε:
Tika2023 έγραψε:Για όσους θέλουν να τρενάρουν λίγο την πρόσληψή τους....
Μη δεχτείτε να σας στείλουν την απόφαση και τα δικαιολογητικά με mail. Να ζητήσετε να παραλάβετε μέσω ταχυδρομείου και να κρατήσετε το αποδεικτικό παραλαβής. Ο χρόνος που είχα για την κατάθεση δικαιολογητικών βάση νόμου ήταν πολύ μεγαλύτερος από αυτόν που μου είχε δώσει ο φορέας.
Υπολογίστε λοιπόν πάνω κάτω:
Περίπου 15 ημερολογιακές για να καταθέσετε τα δικαιολογητικά.
Για τον έλεγχο των δικαιολογητικών μου είχαν πει 15-30 μέρες, αλλά σε μένα έκαναν σχεδόν 2 μήνες! Το είχα ξαναγράψει αλλά για όσους βιάζονται θα το ξαναπώ: Δεν ξέρω αν γίνεται σε όλους τους φορείς, αλλά ο δικός μου φορέας ζήτησε γνησιότητα του πτυχίου ξένης γλώσσας, που σημαίνει ότι εγώ έστειλα πτυχίο και φωτοτυπία στον αρμόδιο οργανισμό για να πάρω επικύρωση γνησιότητας και μετάφραση (βγαίνει γύρω στα 35 - 40 ευρώ). Επίσης, δεν είχα ενημέρωση σχετικά με το πού σκαλώνει η διαδικασία. Ήμουν εγώ ανά εβδομάδα στο τηλέφωνο για να μαθαίνω αν προχωράει η κατάσταση.
Από κει και πέρα, μετά τον έλεγχο και την απόφαση του φορέα, αυτή φεύγει και πάει στην Περιφέρεια (Αποκεντρωμένη Διοίκηση). Απ' ότι μου είχαν πει κι εκεί γίνεται έλεγχος και η απόφαση αναρτάται σε ΦΕΚ. Μου είχαν πει για 1-1,5 μήνα διαδικασία, αλλά στάθηκα πολύ τυχερή. Σε 2-3 μέρες είχε αναρτηθεί... Ευκόλως εννοούμενο το πώς έγινε τόσο γρήγορα!
Από τη στιγμή της ανάρτησης στο ΦΕΚ, έχετε στη διάθεσή σας 30 ημέρες για να παρουσιαστείτε.
Προσωπική μου άποψη... όσοι μετακομίσουν για να πάνε σε Δήμους που αλλάζει ο Δήμαρχος, να μην καθυστερήσουν το διορισμό τους για ευνόητους λόγους! Ειδικά στην επαρχία :|

Χρόνια πολλά με υγεία!
Σε ποιο στάδιο μπορούμε να ζητήσουμε παράταση;


καλημέρα και χρόνια πολλά!
νομίζω παράταση μπορείς να ζητήσεις όταν αναρτηθεί το ΦΕΚ σου και τότε να ζητήσεις παράταση της ορκωμοσίας σου.

mazelost13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Δεκ 27, 2023 6:31 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό mazelost13 » Πέμ Δεκ 28, 2023 1:11 pm

Χρόνια πολλά σε όλους και καλή χρονιά να έχουμε! Ξέρει κάποιος να μου απαντήσει εάν ο φορέας που έχουμε προσληφθεί κάνει αυτεπάγγελτη αναζήτηση ποινικού μητρώου γενικής ή δικαστικής χρήσης? Αναφέρομαι σε νοσοκομείο! Πραγματικά έχω μπερδευτεί γιατί ζητάνε και υπεύθυνη δήλωση μη καταδίκης!!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

support123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2023 12:52 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό support123 » Κυρ Δεκ 31, 2023 12:00 pm

Καλημέρα. Ο φορές κάνει αυτεπάγγελτη αναζήτηση ποινικού μητρώου αλλά σε βάζουν να υπογράψεις και μια ΥΔ. Η δική μου έλεγε ότι δεν έχει ασκηθεί ποινική δήλωση σε βάρος μου και τους είπα να το αλλάξουν γιατί στο ΦΕΚ δε λέει τίποτα τέτοιο. Το άλλαξαν λοιπον και στο κείμενο της ΥΔ έβαλαν ότι λέει στο ΦΕΚ.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 376
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό gery » Δευ Ιαν 01, 2024 9:24 pm

support123 έγραψε:Καλημέρα. Ο φορές κάνει αυτεπάγγελτη αναζήτηση ποινικού μητρώου αλλά σε βάζουν να υπογράψεις και μια ΥΔ. Η δική μου έλεγε ότι δεν έχει ασκηθεί ποινική δήλωση σε βάρος μου και τους είπα να το αλλάξουν γιατί στο ΦΕΚ δε λέει τίποτα τέτοιο. Το άλλαξαν λοιπον και στο κείμενο της ΥΔ έβαλαν ότι λέει στο ΦΕΚ.


Αυτή είναι μια τυπική υπεύθυνη δήλωση ...
https://eody.gov.gr/wp-content/uploads/ ... ologoy.pdf

mazelost13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Δεκ 27, 2023 6:31 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό mazelost13 » Τρί Ιαν 02, 2024 12:37 pm

gery έγραψε:
support123 έγραψε:Καλημέρα. Ο φορές κάνει αυτεπάγγελτη αναζήτηση ποινικού μητρώου αλλά σε βάζουν να υπογράψεις και μια ΥΔ. Η δική μου έλεγε ότι δεν έχει ασκηθεί ποινική δήλωση σε βάρος μου και τους είπα να το αλλάξουν γιατί στο ΦΕΚ δε λέει τίποτα τέτοιο. Το άλλαξαν λοιπον και στο κείμενο της ΥΔ έβαλαν ότι λέει στο ΦΕΚ.


Αυτή είναι μια τυπική υπεύθυνη δήλωση ...
https://eody.gov.gr/wp-content/uploads/ ... ologoy.pdf


Καλή χρονιά! Άρα ο φορέας κάνει αυτεπάγγελτη αναζήτηση ποινικού μητρώου γενικής χρήσης και όχι δικαστικής. Σωστά?

Alessio247
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2024 10:15 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό Alessio247 » Τετ Ιαν 03, 2024 7:46 am

Καλημέρα και Καλή Χρονιά και απο εμένα,

Από την 13Κ/21 και τους επιλαχόντες θα διοριστούν και 217 ΠΕ / Μηχανικοι για τις ΥΔΟΜ.

Γνωρίζει κανείς που βρίσκεται αυτό το θέμα; Έχει μιλήσει κανείς με το ΑΣΕΠ γι αυτό;

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 376
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό gery » Τετ Ιαν 03, 2024 9:47 pm

Alessio247 έγραψε:Καλημέρα και Καλή Χρονιά και απο εμένα,

Από την 13Κ/21 και τους επιλαχόντες θα διοριστούν και 217 ΠΕ / Μηχανικοι για τις ΥΔΟΜ.

Γνωρίζει κανείς που βρίσκεται αυτό το θέμα; Έχει μιλήσει κανείς με το ΑΣΕΠ γι αυτό;


Όλες οι αναπληρώσεις μαζί βγήκαν, δεν υπήρξε διαφοροποιηση για τους Μηχανικούς.
Πλέον το θέμα τελείωσε για το ασεπ, αφού ενημερωθούν οι δήμοι. Η ειδοποίηση
θα έρθει από το δήμο.

Alessio247
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2024 10:15 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό Alessio247 » Πέμ Ιαν 04, 2024 9:33 am

gery έγραψε:
Alessio247 έγραψε:Καλημέρα και Καλή Χρονιά και απο εμένα,

Από την 13Κ/21 και τους επιλαχόντες θα διοριστούν και 217 ΠΕ / Μηχανικοι για τις ΥΔΟΜ.

Γνωρίζει κανείς που βρίσκεται αυτό το θέμα; Έχει μιλήσει κανείς με το ΑΣΕΠ γι αυτό;


Όλες οι αναπληρώσεις μαζί βγήκαν, δεν υπήρξε διαφοροποιηση για τους Μηχανικούς.
Πλέον το θέμα τελείωσε για το ασεπ, αφού ενημερωθούν οι δήμοι. Η ειδοποίηση
θα έρθει από το δήμο.


Αν έχω καταλάβει καλά, μιλάμε για εντελώς άλλες θέσεις από αυτές που υπάρχουν στην προκήρυξη 13Κ/2021. Για να καλυφθούν το γρηγορότερο κενές θέσεις στις ΥΔΟΜ, θα βγεί προκήρυξη θέσεων που θα καλυφθούν από τους πίνακες 13Κ/21. Θα μπορούν να κάνουν αίτηση επιλαχόντες της 13Κ

SSof
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Παρ Φεβ 17, 2023 3:48 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό SSof » Πέμ Ιαν 04, 2024 12:22 pm

Καλησπέρα σας
Και τώρα εμείς οι 3οι επιλαχόντες πόσο διάστημα (άραγε) θα πάρει να μάθουμε αν οι αναπληρώσεις δέχτηκαν / δεν δέχτηκαν τη θέση;

dragantarlac
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Δεκ 06, 2022 9:42 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό dragantarlac » Πέμ Ιαν 04, 2024 3:27 pm

Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια στους επιτυχόντες των αναπληρώσεων.
Εϊμαι και έγω ένας από αυτούς.

Δεν έχω λάβει ακόμα ενημέρωση από τον Δήμο, την αναμένω τις προσεχείς ημέρες.

Θα μπορούσε κάποιος συνάδελφος που έχει λάβει ενημέρωση να μας πεί τα δικαιολογητικά που ζητούν?
Δεν βλάπτει να ξεκινήσουμε να τα μαζεύουμε...

Ευχαριστώ πολύ.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 376
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό gery » Πέμ Ιαν 04, 2024 9:15 pm

Alessio247 έγραψε:
Αν έχω καταλάβει καλά, μιλάμε για εντελώς άλλες θέσεις από αυτές που υπάρχουν στην προκήρυξη 13Κ/2021. Για να καλυφθούν το γρηγορότερο κενές θέσεις στις ΥΔΟΜ, θα βγεί προκήρυξη θέσεων που θα καλυφθούν από τους πίνακες 13Κ/21. Θα μπορούν να κάνουν αίτηση επιλαχόντες της 13Κ


Αυτό γίνεται . Κάλυψη θεσέων χωρίς νέα προκήρυξη από τους επιλαχόντες. Αλλά - συνήθως - αφορά λίγες θέσεις.
Βέβαια έχει γίνει στο παρελθόν, σε ένα διαγωνισμό, οι εν λόγω θέσεις να είναι περισσότερες από αυτές
που είχαν προκηρυχθεί αρχικά ! Θα δούμε ...

evaki85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Παρ Ιουν 30, 2023 1:37 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό evaki85 » Παρ Ιαν 05, 2024 1:34 am

gery έγραψε:
Alessio247 έγραψε:
Αν έχω καταλάβει καλά, μιλάμε για εντελώς άλλες θέσεις από αυτές που υπάρχουν στην προκήρυξη 13Κ/2021. Για να καλυφθούν το γρηγορότερο κενές θέσεις στις ΥΔΟΜ, θα βγεί προκήρυξη θέσεων που θα καλυφθούν από τους πίνακες 13Κ/21. Θα μπορούν να κάνουν αίτηση επιλαχόντες της 13Κ


Αυτό γίνεται . Κάλυψη θεσέων χωρίς νέα προκήρυξη από τους επιλαχόντες. Αλλά - συνήθως - αφορά λίγες θέσεις.
Βέβαια έχει γίνει στο παρελθόν, σε ένα διαγωνισμό, οι εν λόγω θέσεις να είναι περισσότερες από αυτές
που είχαν προκηρυχθεί αρχικά ! Θα δούμε ...


Καλησπέρα,

αυτή η διαδικασία που λες, δηλαδή ότι θα βγει νέα προκήρυξη στην οποία θα λάβουν μέρος οι επιλαχόντες είναι κάτι που έχει ανακοινωθεί ή πιστεύουμε ότι μπορεί να γίνει και σε αυτή την προκήρυξη;
Ρωτάω γιατί δεν έχω βρει κάτι, αν μου έχει διαφύγει κάτι μπορείς σε παρακαλώ να μας ενημερώσεις;
έψαξα και δεν βρήκα...

Ευχαριστώ

Alessio247
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2024 10:15 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό Alessio247 » Παρ Ιαν 05, 2024 12:03 pm

evaki85 έγραψε:
gery έγραψε:
Alessio247 έγραψε:
Αν έχω καταλάβει καλά, μιλάμε για εντελώς άλλες θέσεις από αυτές που υπάρχουν στην προκήρυξη 13Κ/2021. Για να καλυφθούν το γρηγορότερο κενές θέσεις στις ΥΔΟΜ, θα βγεί προκήρυξη θέσεων που θα καλυφθούν από τους πίνακες 13Κ/21. Θα μπορούν να κάνουν αίτηση επιλαχόντες της 13Κ


Αυτό γίνεται . Κάλυψη θεσέων χωρίς νέα προκήρυξη από τους επιλαχόντες. Αλλά - συνήθως - αφορά λίγες θέσεις.
Βέβαια έχει γίνει στο παρελθόν, σε ένα διαγωνισμό, οι εν λόγω θέσεις να είναι περισσότερες από αυτές
που είχαν προκηρυχθεί αρχικά ! Θα δούμε ...


Καλησπέρα,

αυτή η διαδικασία που λες, δηλαδή ότι θα βγει νέα προκήρυξη στην οποία θα λάβουν μέρος οι επιλαχόντες είναι κάτι που έχει ανακοινωθεί ή πιστεύουμε ότι μπορεί να γίνει και σε αυτή την προκήρυξη;
Ρωτάω γιατί δεν έχω βρει κάτι, αν μου έχει διαφύγει κάτι μπορείς σε παρακαλώ να μας ενημερώσεις;
έψαξα και δεν βρήκα...

Ευχαριστώ


Στην Αριθμός Εγκυκλίου: 402 Α.Π.: 27528/31-03-2023 του Υπουργείου Εσωτερικών αναφέρεται ρητά ότι:

"Προσλήψεις τακτικού προσωπικού στον πλαίσιο των Ε.Π.Π. 2020-2023
Οι προσλήψεις που εγκρίθηκαν για τις κρίσιμες ειδικότητες της ελάχιστης
στελέχωσης προς ενίσχυση των Υ.ΔΟΜ., κατόπιν υποβολής σχετικού αιτήματος από
τον οικείο Δήμο, στο πλαίσιο του Προγραμματισμού Προσλήψεων (Ε.Π.Π.) για τα έτη
2021 και 2022 πρόκειται να ολοκληρωθούν άμεσα, καθώς αυτές που αντιστοιχούν
στον Ε.Π.Π. 2021, μαζί με αυτές που αφορούν στον Ε.Π.Π 2020, συμπεριελήφθησαν
στην 13Κ/2021 Προκήρυξη του ΑΣΕΠ, τα οριστικά αποτελέσματα της οποίας έχουν
ήδη εκδοθεί και τα στοιχεία των επιτυχόντων έχουν διατεθεί στους δήμους, από το
Δεκέμβριο 2022, προκειμένου να προβούν άμεσα στο διορισμό τους.
Σημειώνεται ότι, με βάση τα οριστικά αποτελέσματα της ανωτέρω προκήρυξης,
αναμένεται να προσληφθούν στους δήμους συνολικά 430 μηχανικοί των κρίσιμων
ειδικοτήτων (τοπογράφοι, πολιτικοί μηχανικοί, αρχιτέκτονες). Επίσης, η
πλειοψηφία των προσλήψεων που εγκρίθηκαν στο πλαίσιο του Ε.Π.Π. 2022 για τις
συγκεκριμένες ειδικότητες μηχανικών, πρόκειται να υλοποιηθούν από τους πίνακες
επιλαχόντων της συγκεκριμένης προκήρυξης, σύμφωνα με τις παρ. 7 και 8 του
άρθρου 25 του ν. 4765/2022. Πρόκειται για επιπλέον 249 προσλήψεις, εκ των
οποίων οι 217 θα υλοποιηθούν από τους πίνακες επιλαχόντες της προκήρυξης
13Κ/2021.


Άρα, με κάποιο τρόπο, λογικά με νέα προκήρυξη, θα βγούν αυτές οι 217 θέσεις για τους επιλαχόντες της 13Κ/21

evaki85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Παρ Ιουν 30, 2023 1:37 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό evaki85 » Παρ Ιαν 05, 2024 4:52 pm

Alessio247 έγραψε:
evaki85 έγραψε:
gery έγραψε:
Αυτό γίνεται . Κάλυψη θεσέων χωρίς νέα προκήρυξη από τους επιλαχόντες. Αλλά - συνήθως - αφορά λίγες θέσεις.
Βέβαια έχει γίνει στο παρελθόν, σε ένα διαγωνισμό, οι εν λόγω θέσεις να είναι περισσότερες από αυτές
που είχαν προκηρυχθεί αρχικά ! Θα δούμε ...


Καλησπέρα,

αυτή η διαδικασία που λες, δηλαδή ότι θα βγει νέα προκήρυξη στην οποία θα λάβουν μέρος οι επιλαχόντες είναι κάτι που έχει ανακοινωθεί ή πιστεύουμε ότι μπορεί να γίνει και σε αυτή την προκήρυξη;
Ρωτάω γιατί δεν έχω βρει κάτι, αν μου έχει διαφύγει κάτι μπορείς σε παρακαλώ να μας ενημερώσεις;
έψαξα και δεν βρήκα...

Ευχαριστώ


Στην Αριθμός Εγκυκλίου: 402 Α.Π.: 27528/31-03-2023 του Υπουργείου Εσωτερικών αναφέρεται ρητά ότι:

"Προσλήψεις τακτικού προσωπικού στον πλαίσιο των Ε.Π.Π. 2020-2023
Οι προσλήψεις που εγκρίθηκαν για τις κρίσιμες ειδικότητες της ελάχιστης
στελέχωσης προς ενίσχυση των Υ.ΔΟΜ., κατόπιν υποβολής σχετικού αιτήματος από
τον οικείο Δήμο, στο πλαίσιο του Προγραμματισμού Προσλήψεων (Ε.Π.Π.) για τα έτη
2021 και 2022 πρόκειται να ολοκληρωθούν άμεσα, καθώς αυτές που αντιστοιχούν
στον Ε.Π.Π. 2021, μαζί με αυτές που αφορούν στον Ε.Π.Π 2020, συμπεριελήφθησαν
στην 13Κ/2021 Προκήρυξη του ΑΣΕΠ, τα οριστικά αποτελέσματα της οποίας έχουν
ήδη εκδοθεί και τα στοιχεία των επιτυχόντων έχουν διατεθεί στους δήμους, από το
Δεκέμβριο 2022, προκειμένου να προβούν άμεσα στο διορισμό τους.
Σημειώνεται ότι, με βάση τα οριστικά αποτελέσματα της ανωτέρω προκήρυξης,
αναμένεται να προσληφθούν στους δήμους συνολικά 430 μηχανικοί των κρίσιμων
ειδικοτήτων (τοπογράφοι, πολιτικοί μηχανικοί, αρχιτέκτονες). Επίσης, η
πλειοψηφία των προσλήψεων που εγκρίθηκαν στο πλαίσιο του Ε.Π.Π. 2022 για τις
συγκεκριμένες ειδικότητες μηχανικών, πρόκειται να υλοποιηθούν από τους πίνακες
επιλαχόντων της συγκεκριμένης προκήρυξης, σύμφωνα με τις παρ. 7 και 8 του
άρθρου 25 του ν. 4765/2022. Πρόκειται για επιπλέον 249 προσλήψεις, εκ των
οποίων οι 217 θα υλοποιηθούν από τους πίνακες επιλαχόντες της προκήρυξης
13Κ/2021.


Άρα, με κάποιο τρόπο, λογικά με νέα προκήρυξη, θα βγούν αυτές οι 217 θέσεις για τους επιλαχόντες της 13Κ/21


Καλησπερα,

οπότε περιμένουμε νέα προκυρηξη στην οποία θα λάβουν μέρος οι επιλαχόντες και θα αφορά θέσεις σε ΥΔΟΜ.

σε ευχαριστώ πολυ για την ενημέρωση.


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες