Αποτελέσματα 13Κ/2021

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Laprotakis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Δεκ 04, 2023 11:22 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό Laprotakis » Πέμ Δεκ 07, 2023 11:50 am

Καλημέρα!

Μίλησα την προηγούμενη Παρασκευή με ΑΣΕΠ και μου είπε ο συγκεκριμένος κύριος που μιλάω κάθε φορά ότι είχαν σκοπό να ξεκινήσουν να βγάζουν τις αναπληρώσεις της 13 Κ από αυτή την εβδομάδα που διανύουμε. Βέβαια με τον τρόπο που λειτουργούν δεν το βλέπω σίγουρο ούτε πολύ πιθανό.
Σε προηγούμενη επικοινωνία (20 μέρες πριν) μου χε πει ότι κατά 99,9% θα τα βγάλουν μέχρι τέλος του έτους και ότι τους απέμεναν 30 από τις 500 περίπου. Τώρα ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του με αυτά τα δεδομένα.

Αν έχει κανείς κάποιο άλλο νέο ας ενημερώσει.

Ευχαριστώ

support123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2023 12:52 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό support123 » Πέμ Δεκ 07, 2023 8:29 pm

Καλησπέρα,

Σήμερα έκαναν κλήρωση ισοβαθμούντων για μία θέση ΠΕ μηχανικών. Με αφορμή αυτό πήρα τηλ κ μου είπαν ότι είναι έτοιμα κ το πιθανότερο είναι να τα αναρτήσουν την Δευτέρα επειδή σήμερα δε θα προλάβουν.....Βέβαια, αμφιβάλω....

LIZA7
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 02, 2010 12:26 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό LIZA7 » Παρ Δεκ 08, 2023 9:51 am

Laprotakis έγραψε:Καλημέρα!

Μίλησα την προηγούμενη Παρασκευή με ΑΣΕΠ και μου είπε ο συγκεκριμένος κύριος που μιλάω κάθε φορά ότι είχαν σκοπό να ξεκινήσουν να βγάζουν τις αναπληρώσεις της 13 Κ από αυτή την εβδομάδα που διανύουμε. Βέβαια με τον τρόπο που λειτουργούν δεν το βλέπω σίγουρο ούτε πολύ πιθανό.
Σε προηγούμενη επικοινωνία (20 μέρες πριν) μου χε πει ότι κατά 99,9% θα τα βγάλουν μέχρι τέλος του έτους και ότι τους απέμεναν 30 από τις 500 περίπου. Τώρα ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του με αυτά τα δεδομένα.

Αν έχει κανείς κάποιο άλλο νέο ας ενημερώσει.

Ευχαριστώ


καλημέρα
εγώ πάντως θεωρώ ότι θα τα βγάλουν από νέο έτος
μην ξεχνάμε έρχονται γιορτές,άδειες κλπ...
βέβαια μπορεί να μας εκπλήξουν ευχάριστα και να τα βγάλουν μέχρι τέλος του έτους...

aris1122
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ Απρ 13, 2023 11:32 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό aris1122 » Δευ Δεκ 11, 2023 7:12 pm

μακαρι ..αν ειμαστε τυχεροί και πιάσουμε κανα 13 στο προπό ( οσες και οι εργάσιμες που μένουν για να αλλάξει η χρονιά)...
οπως και να χει καλές γιορτές και καλά να είμαστε να περιμένουμε...μπορεί σαν πηγαίνουμε να καταθέσουμε χαρτιά για συνταξη να μας καλέσουν

evaki85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Παρ Ιουν 30, 2023 1:37 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό evaki85 » Τρί Δεκ 12, 2023 3:15 am

πραγματικά ρε παιδιά δεν το καταλαβαίνω. Κρατάει χρόνια αυτή η κολόνια. Παντού ακόμα και στον ΑΣΕΠ είναι υποστελεχωμένα τα πάντα και καθυστερούν. Είναι δυνατόν να μην υπάρχει καμία αντίδραση και λέμε ελά αφού το ήξερες. Θέσεις απο προκηρύξεις μένουν κενές για χρόνια ενώ υπάρχουν υποψήφιοι. γιατι καθυστερούν τα αποτελέσματα. Και εμείς αυτό το θεωρούμε λογικό. Εχω δουλέψει στο δημόσιο και έχω ακούσει την ατάκα "μην τα τρέχεις και μας χαλάς την σούπα". Δηλαδή καταλαβαίνω απο την μικρή μου εμπειρία στο δημόσιο οτι δεν είναι πάντα θέμα υποστελέχωσης αλλά σε ένα σημαντικό ποσοστό είναι θέμα νοοτροπίας.
Θα ευχηθώ σε όλους καλές γιορτές με υγεία και πίστη. Και καλή επιτυχία σε όσους περιμένουν αποτελέσματα και εύχομαι πραγματικά όποιος τα καταφέρει να μην αποκτήσει πότε την προαναφερθείσα νοοτροπία μήπως και αλλάξει κάτι στο δημόσιο, έστω και λίγο.
Καλά Χριστούγεννα !

support123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2023 12:52 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό support123 » Τρί Δεκ 12, 2023 10:24 am

evaki85 έγραψε:πραγματικά ρε παιδιά δεν το καταλαβαίνω. Κρατάει χρόνια αυτή η κολόνια. Παντού ακόμα και στον ΑΣΕΠ είναι υποστελεχωμένα τα πάντα και καθυστερούν. Είναι δυνατόν να μην υπάρχει καμία αντίδραση και λέμε ελά αφού το ήξερες. Θέσεις απο προκηρύξεις μένουν κενές για χρόνια ενώ υπάρχουν υποψήφιοι. γιατι καθυστερούν τα αποτελέσματα. Και εμείς αυτό το θεωρούμε λογικό. Εχω δουλέψει στο δημόσιο και έχω ακούσει την ατάκα "μην τα τρέχεις και μας χαλάς την σούπα". Δηλαδή καταλαβαίνω απο την μικρή μου εμπειρία στο δημόσιο οτι δεν είναι πάντα θέμα υποστελέχωσης αλλά σε ένα σημαντικό ποσοστό είναι θέμα νοοτροπίας.
Θα ευχηθώ σε όλους καλές γιορτές με υγεία και πίστη. Και καλή επιτυχία σε όσους περιμένουν αποτελέσματα και εύχομαι πραγματικά όποιος τα καταφέρει να μην αποκτήσει πότε την προαναφερθείσα νοοτροπία μήπως και αλλάξει κάτι στο δημόσιο, έστω και λίγο.
Καλά Χριστούγεννα !


Καλημέρα, συμφωνώ απολύτως με όσα λες..κ κούρασαν ...απλά...η σημερινή ενημέρωση μετά από τηλεφωνική επικοινωνία είναι ότι "ευελπιστούν'' να τα βγάλουν σήμερα ή αύριο...κάθε μέρα ευελπιστούν....

LIZA7
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 02, 2010 12:26 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό LIZA7 » Τετ Δεκ 13, 2023 11:18 am

καλημέρα!!!
βγήκαν οι αναπληρώσεις
ειναι πάρα πολλές περίπου 430
και ευτυχώς έιμαι μέσα!!!
καλή επιτυχία και στους υπόλοιπους!!!1

sofiats
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ Μαρ 29, 2023 2:18 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό sofiats » Τετ Δεκ 13, 2023 11:42 am

Βγήκαν αλλά μάλλον με λαθάκια... Βλέπω το πατρώνυμο μου λάθος. Δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω κάτι. Επίσης, αυτά τα αποτελέσματα έχουν ενστάσεις; Ρωτάω επειδή εγώ π.χ. ήμουν στους προσωρινούς πίνακες αλλά μετά τις ενστάσεις δεν ήμουν στους οριστικούς. Οπότε πρέπει να ξαναπεριμένουμε;

Melos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Φεβ 14, 2023 4:06 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό Melos » Τετ Δεκ 13, 2023 11:44 am

Βγήκαν στη διαύγεια!!!!
Συγχαρητήρια σε όλους!!!

SSof
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Παρ Φεβ 17, 2023 3:48 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό SSof » Τετ Δεκ 13, 2023 12:12 pm

Καλησπέρα σας! Τα έβγαλαν επιτέλους! Γνωρίζετε τη διαδικασία από εδώ και στο εξής? Πόσο χρονικό διάστημα θα πάρει να ειδοποιηθεί ο εκάστοτε δήμος ώστε να ενημερώσει εν συνεχεία τον υποψήφιο? και ποιά η προθεσμία του υποψηφίου να απαντήσει εάν αποδέχεται ή όχι?

LIZA7
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 02, 2010 12:26 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό LIZA7 » Τετ Δεκ 13, 2023 1:14 pm

sofiats έγραψε:Βγήκαν αλλά μάλλον με λαθάκια... Βλέπω το πατρώνυμο μου λάθος. Δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω κάτι. Επίσης, αυτά τα αποτελέσματα έχουν ενστάσεις; Ρωτάω επειδή εγώ π.χ. ήμουν στους προσωρινούς πίνακες αλλά μετά τις ενστάσεις δεν ήμουν στους οριστικούς. Οπότε πρέπει να ξαναπεριμένουμε;

Θεωρώ ότι για το πατρωνυμο σου πρέπει να τους ενημερώσεις για να βγάλουν ίσως μια ορθή επανάληψη!τα αποτελέσματα αυτά δεν νομίζω ότι έχουν ενστάσεις γιατί είναι αναπληρώσεις δεν είναι προσωρινά.

evaki85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Παρ Ιουν 30, 2023 1:37 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό evaki85 » Τετ Δεκ 13, 2023 1:38 pm

Πολλά συγχαρητήρια σε όσους πέρασαν !
Σε όσους δεν πέρασαν εύχομαι σε επόμενη και σύντομα !

Ress
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Παρ Ιαν 13, 2023 10:50 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό Ress » Τετ Δεκ 13, 2023 10:32 pm

Παιδιά συγχαρητήρια σε όλους. Εγώ με τους ΤΕ 3 Ιανουαρίου ορκίζομαι. Τώρα περιμένετε ειδοποίηση από τον φορέα.

LIZA7
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 02, 2010 12:26 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό LIZA7 » Παρ Δεκ 15, 2023 11:39 am

Ress έγραψε:Παιδιά συγχαρητήρια σε όλους. Εγώ με τους ΤΕ 3 Ιανουαρίου ορκίζομαι. Τώρα περιμένετε ειδοποίηση από τον φορέα.



καλή σταδιοδρομία Ress !!!
τελικά πόσος χρόνος πέρασε μέχρι να ορκιστείς από τότε που βγήκαν τα προσωρινά σου?
κανά τρίμηνο?

Ress
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Παρ Ιαν 13, 2023 10:50 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό Ress » Παρ Δεκ 15, 2023 7:43 pm

Αρχές Οκτώβρίου είχαν βγει και θα μπορούσα να εργάζομαι αρχές Νοεμβρίου αλλά εγώ το τρέναρα για αρχές Ιανουαρίου. Πρακτικά αν θέλει η υπηρεσία μέσα σε 2 με 2μιση μήνες δουλεύεις.


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης