Αποτελέσματα 13Κ/2021

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
support123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2023 12:52 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό support123 » Σάβ Δεκ 16, 2023 10:03 am

Συγχαρητήρια σε όλους! Μίλησα κ γω με τον φορέα και μου είπαν πως ξεκινάν τις διαδικασίες και μέσα στον Ιανουάριο θα ξεκινήσω.

LIZA7
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 02, 2010 12:26 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό LIZA7 » Σάβ Δεκ 16, 2023 11:14 am

Ress έγραψε:Αρχές Οκτώβρίου είχαν βγει και θα μπορούσα να εργάζομαι αρχές Νοεμβρίου αλλά εγώ το τρέναρα για αρχές Ιανουαρίου. Πρακτικά αν θέλει η υπηρεσία μέσα σε 2 με 2μιση μήνες δουλεύεις.



Καλημέρα
και εγώ θέλω να το τρενάρω διότι εργάζομαι στον ιδιωτικό τομέα και δεν τους έχω πει τίποτα ακόμα...
σκέφτομαι κιόλας σε ποιο στάδιο πρέπει να τους πω, για να βρουν και αυτοί κάποιον αντικαταστάτη μέσα σε ένα δίμηνο.
σκέφτομαι να τους το πω μετά την κατάθεση δικαιολογητικών (όταν μου τα ζητήσει ο φορέας.)

LIZA7
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 02, 2010 12:26 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό LIZA7 » Κυρ Δεκ 17, 2023 3:51 pm

support123 έγραψε:Συγχαρητήρια σε όλους! Μίλησα κ γω με τον φορέα και μου είπαν πως ξεκινάν τις διαδικασίες και μέσα στον Ιανουάριο θα ξεκινήσω.



Καλησπέρα!
τι εννοείς μέσα στον Ιανουάριο θα ξεκινήσεις?
εννοείς να μαζεύεις δικαιολογητικά?
εμένα δεν με έχουν πάρει τηλέφωνο ακόμα από τον φορέα.

support123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2023 12:52 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό support123 » Δευ Δεκ 18, 2023 10:18 am

Εννοώ πως μέσα στις επόμενες ημέρες θα μου ζητήσουν τα δικαιολογητικά ώστε να ολοκληρωθούν οι διαδικασίες και να ξεκινήσω το συντομότερο δυνατό διότι όπως με ενημέρωσε ο υπάλληλο "καίγονται " για την πλήρωση της θέσης.

cartman
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Αύγ 24, 2010 9:58 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό cartman » Τετ Δεκ 20, 2023 9:09 am

Είμαι τελείως αναπάντεχα στη λίστα αναπλήρωσης. Την είχα ξεχάσει τελείως αυτή την προκήρυξη.
Τι μπορώ να κάνω για να πάει πίσω όσο μπορεί αυτός ο διορισμός;;;
Είναι ΙΔΑΧ σε δήμο οπότε με αυτά που διαβάζω αίτηση παράτασης δεν προβλέπεται, και εξαρτώμαι από τις διαθέσεις του φορέα/δημάρχου;
Αν ο δήμαρχος επιθυμεί να προσλάβει άμεσα σε πόσο χρόνο μπορεί να το κάνει, και αν θέλει να το τρενάρει πόσο πίσω μπορεί να πάει;

LIZA7
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 02, 2010 12:26 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό LIZA7 » Πέμ Δεκ 21, 2023 8:51 am

cartman έγραψε:Είμαι τελείως αναπάντεχα στη λίστα αναπλήρωσης. Την είχα ξεχάσει τελείως αυτή την προκήρυξη.
Τι μπορώ να κάνω για να πάει πίσω όσο μπορεί αυτός ο διορισμός;;;
Είναι ΙΔΑΧ σε δήμο οπότε με αυτά που διαβάζω αίτηση παράτασης δεν προβλέπεται, και εξαρτώμαι από τις διαθέσεις του φορέα/δημάρχου;
Αν ο δήμαρχος επιθυμεί να προσλάβει άμεσα σε πόσο χρόνο μπορεί να το κάνει, και αν θέλει να το τρενάρει πόσο πίσω μπορεί να πάει;


καλημέρα
γιατί λες δεν προβλέπεται αίτηση παράτασης?
άτομο που γνωρίζω ,το οποίο προσλήφθηκε με την συγκεκριμένη προκύρηξη σε δήμο ,πήρε παράταση 2 μήνες για σοβαρούς επαγγελματικούς λόγους( όταν του κοινοποιήθηκε ο διορισμός πλέον ,δηλάδη στα τελευταία στάδια της όλης διαδικασίας)

THP
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 02, 2023 11:35 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό THP » Πέμ Δεκ 21, 2023 11:21 am

Νομίζω ότι αναφέρεται έτσι από τον κύριο παραπάνω, επειδή αφορά σε αναπλήρωση. Αυτό σημαίνει δηλαδή, ότι ήδη η διαδικασία κάλυψης της θέσης έχει καθυστερήσει πολύ.

Μήπως στην περίπτωση που αναφέρετε, η παράταση δόθηκε στη φάση απευθείας αποδοχής της θέσης (χωρίς να μεσολαβησει δηλαδή, η φάση των αναπληρώσεων);

LIZA7
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 02, 2010 12:26 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό LIZA7 » Πέμ Δεκ 21, 2023 1:29 pm

THP έγραψε:Νομίζω ότι αναφέρεται έτσι από τον κύριο παραπάνω, επειδή αφορά σε αναπλήρωση. Αυτό σημαίνει δηλαδή, ότι ήδη η διαδικασία κάλυψης της θέσης έχει καθυστερήσει πολύ.

Μήπως στην περίπτωση που αναφέρετε, η παράταση δόθηκε στη φάση απευθείας αποδοχής της θέσης (χωρίς να μεσολαβησει δηλαδή, η φάση των αναπληρώσεων);



Ναι κατευθείαν στην φάση αποδοχής της θέσης δόθηκε η παράταση στην περίπτωση που ανέφερα.
υπάρχει κάποιος νόμος που λέει ότι στην φάση της αναπλήρωσης δεν μπορεί να δοθεί παράταση?

THP
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 02, 2023 11:35 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό THP » Πέμ Δεκ 21, 2023 5:33 pm

Εξ όσων γνωρίζω όχι. Όπως βέβαια και δεν υπάρχει νόμος που να λέει ότι ο Φορέας υποχρεούται σε παράταση διορισμού, κατόπιν αιτήματος του ενδιαφερόμενου.

Για περισσότερες λεπτομέρειες, δείτε και τον αντίστοιχο Νόμο όπου αναφέρεται ότι "... Η προθεσμία αυτή μπορεί να παραταθεί έως δύο (2) μήνες, μόνο για μία φορά, για εξαιρετικούς λόγους.". Οπότε, όπως γίνεται αντιληπτό θα πρέπει κανείς να αποδείξει τους εξαιρετικούς αυτούς λόγους (το τι θεωρείται εξαιρετικό ή όχι, προφανώς εναπόκειται στην κρίση του Φορέα, σύμφωνα και με τη διατύπωση).

cartman
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Αύγ 24, 2010 9:58 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό cartman » Πέμ Δεκ 21, 2023 10:08 pm

Ίσως παρεξηγήθηκα επειδή τα έγραψα και λίγο βιαστικά.
Από παλιότερες δημοσιεύσεις σε διάφορα thread έβγαλα το συμπέρασμα ότι οι λεγόμενοι μόνιμοι
έχουν το δικαίωμα να ζητήσουν παράταση, που συνήθως εγκρίνεται χωρίς ιδιαίτερες αντιδράσεις,
διορισμού μέχρι και 6 μήνες.
Αντίθετα, με τους ΙΔΑΧ που δεν έχουν ΤΥΠΙΚΑ τέτοιο δικαίωμα και θεωρητικά είναι στο έλεος του φορέα.
Προφανώς αν υπάρχει περιθώριο συνενόησης κάτι μπορεί να γίνει, αλλά άλλο 2 μήνες και άλλο 6.

Tika2023
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Σεπ 20, 2023 3:18 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό Tika2023 » Παρ Δεκ 22, 2023 11:45 am

Για όσους θέλουν να τρενάρουν λίγο την πρόσληψή τους....
Μη δεχτείτε να σας στείλουν την απόφαση και τα δικαιολογητικά με mail. Να ζητήσετε να παραλάβετε μέσω ταχυδρομείου και να κρατήσετε το αποδεικτικό παραλαβής. Ο χρόνος που είχα για την κατάθεση δικαιολογητικών βάση νόμου ήταν πολύ μεγαλύτερος από αυτόν που μου είχε δώσει ο φορέας.
Υπολογίστε λοιπόν πάνω κάτω:
Περίπου 15 ημερολογιακές για να καταθέσετε τα δικαιολογητικά.
Για τον έλεγχο των δικαιολογητικών μου είχαν πει 15-30 μέρες, αλλά σε μένα έκαναν σχεδόν 2 μήνες! Το είχα ξαναγράψει αλλά για όσους βιάζονται θα το ξαναπώ: Δεν ξέρω αν γίνεται σε όλους τους φορείς, αλλά ο δικός μου φορέας ζήτησε γνησιότητα του πτυχίου ξένης γλώσσας, που σημαίνει ότι εγώ έστειλα πτυχίο και φωτοτυπία στον αρμόδιο οργανισμό για να πάρω επικύρωση γνησιότητας και μετάφραση (βγαίνει γύρω στα 35 - 40 ευρώ). Επίσης, δεν είχα ενημέρωση σχετικά με το πού σκαλώνει η διαδικασία. Ήμουν εγώ ανά εβδομάδα στο τηλέφωνο για να μαθαίνω αν προχωράει η κατάσταση.
Από κει και πέρα, μετά τον έλεγχο και την απόφαση του φορέα, αυτή φεύγει και πάει στην Περιφέρεια (Αποκεντρωμένη Διοίκηση). Απ' ότι μου είχαν πει κι εκεί γίνεται έλεγχος και η απόφαση αναρτάται σε ΦΕΚ. Μου είχαν πει για 1-1,5 μήνα διαδικασία, αλλά στάθηκα πολύ τυχερή. Σε 2-3 μέρες είχε αναρτηθεί... Ευκόλως εννοούμενο το πώς έγινε τόσο γρήγορα!
Από τη στιγμή της ανάρτησης στο ΦΕΚ, έχετε στη διάθεσή σας 30 ημέρες για να παρουσιαστείτε.
Προσωπική μου άποψη... όσοι μετακομίσουν για να πάνε σε Δήμους που αλλάζει ο Δήμαρχος, να μην καθυστερήσουν το διορισμό τους για ευνόητους λόγους! Ειδικά στην επαρχία :|

sofiats
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ Μαρ 29, 2023 2:18 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό sofiats » Παρ Δεκ 22, 2023 12:51 pm

Έχει ενημερωθεί κανείς από το φορέα που διορίζεται; Εμένα δεν με έχουν καλέσει και η αλήθεια είναι ότι επειδή δουλεύω προτιμώ να καθυστερήσει οπότε και δεν καλώ η ίδια. Από την άλλη όσο δεν υπάρχει επικοινωνία έχω μια ανασφάλεια.

cartman
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Αύγ 24, 2010 9:58 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό cartman » Σάβ Δεκ 23, 2023 2:13 am

sofiats έγραψε:Έχει ενημερωθεί κανείς από το φορέα που διορίζεται; Εμένα δεν με έχουν καλέσει και η αλήθεια είναι ότι επειδή δουλεύω προτιμώ να καθυστερήσει οπότε και δεν καλώ η ίδια. Από την άλλη όσο δεν υπάρχει επικοινωνία έχω μια ανασφάλεια.


εμένα με κάλεσαν σήμερα 22/12 το πρωί για να με ενημερώσουν από το δήμο που είμαι επιτυχών με την αναπλήρωση

LIZA7
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 02, 2010 12:26 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό LIZA7 » Σάβ Δεκ 23, 2023 12:03 pm

sofiats έγραψε:Έχει ενημερωθεί κανείς από το φορέα που διορίζεται; Εμένα δεν με έχουν καλέσει και η αλήθεια είναι ότι επειδή δουλεύω προτιμώ να καθυστερήσει οπότε και δεν καλώ η ίδια. Από την άλλη όσο δεν υπάρχει επικοινωνία έχω μια ανασφάλεια.


και εγώ το ίδιο δεν έχω καλέσει η ίδια, αν και έμαθα από το δήμο ότι γνωρίζουν για την αναπλήρωση μου αλλά επίσημα δεν με έχουν ενημερώσει.

LIZA7
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 02, 2010 12:26 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό LIZA7 » Σάβ Δεκ 23, 2023 12:04 pm

cartman έγραψε:
sofiats έγραψε:Έχει ενημερωθεί κανείς από το φορέα που διορίζεται; Εμένα δεν με έχουν καλέσει και η αλήθεια είναι ότι επειδή δουλεύω προτιμώ να καθυστερήσει οπότε και δεν καλώ η ίδια. Από την άλλη όσο δεν υπάρχει επικοινωνία έχω μια ανασφάλεια.


εμένα με κάλεσαν σήμερα 22/12 το πρωί για να με ενημερώσουν από το δήμο που είμαι επιτυχών με την αναπλήρωση



μόνο αυτό σου είπαν? εννοώ σου είπαν και για δικαιολογητικά?


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες