Αποτελέσματα 13Κ/2021

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Georgepap1988
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 28, 2023 6:59 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό Georgepap1988 » Πέμ Ιούλ 06, 2023 3:37 pm

Καλησπέρα. Σήμερα τηλεφώνησα (πάλι) στον Ασεπ για να ρωτήσω πότε θα βγουν οι αναπληρώσεις της 13Κ αλλά δεν μου έδωσαν κάποια πληροφορία (πάλι), μου είπε μόνο ότι ο ΑΣΕΠ δεν κάνει τέτοιες ενημερώσεις και ότι όταν έρθει η ώρα θα αναρτηθούν στην σελίδα του ΑΣΕΠ ή από τον φορέα στο Διαύγεια.

GanzDim
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τρί Δεκ 13, 2022 1:46 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό GanzDim » Παρ Ιούλ 07, 2023 11:26 am

Kasi2 έγραψε:
GanzDim έγραψε:
Kasi2 έγραψε:
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Τουλάχιστον να μην χαθεί η θέση, αν φύγω. Δυστυχώς διορίστηκα μακριά από το σπίτι μου, το προσπάθησα αλλά τελικά δεν μπορώ να παραμείνω. Αναρωτιέμαι αν ως δόκιμος δικαιούται κάποιος απόσπαση ή αμοιβαία ανταλλαγή. Μήπως γνωρίζετε?



Καλημέρα , που έχετε διοριστεί ;Νομίζω πως αν παραιτηθείς ο Δήμος κάνει αίτηση αναπλήρωσης.Δεν είναι δυνατόν να περιμένετε τα υποχρεωτικά χρόνια παραμονής και μετά να ψάξετε το ενδεχόμενο μετάταξης ;


Σας ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστυχώς από ότι μαθαίνω και αφού ολοκληρώσει κάποιος την δοκιμή περίοδο, απαιτείται σύμφωνη γνώμη δημάρχου για την μετακίνηση, την οποία οι δήμαρχοι δεν δίνουν. Διαβάζω ότι δικαιούται κάποιος δόκιμος αμοιβαία ανταλλαγή, μόνο όταν πρόκειται για ανταποδοτική υπηρεσία των ΟΤΑ (δεν ξέρω ποιες υπηρεσίες είναι αυτές).



Βρίσκομαι και εγώ σε παρόμοια θέση(έχω διοριστεί μακριά από το τόπο μου) αλλά όχι ως μηχανικός ,νομίζω ότι σε αυτό τον κλάδο και στον γεωτεχνικών χρειάζεται τη σύμφωνη γνώμη του δημάρχου, σωστά; Ανταποδοτικές υπηρεσίες τω ΟΤΑ είναι κάποιες συγκεκριμένες υπηρεσίες στις οποίες εγγράφονται ορισμένοι υπάλληλοι των ΟΤΑ

malatzin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Δεκ 26, 2022 6:48 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό malatzin » Σάβ Ιούλ 08, 2023 5:20 pm

όσοι είναι μακριά μπορούν με την κινητικότητα να φύγουν μετά τα 2 χρόνια
Στις ειδικότητες των μηχανικών απαιτείται η σύμφωνη γνώμη του Δημάρχου και να υπάρχει ποσοστό κάλυψης 66%, δεν ξέρω εάν η μοναδικότητα στον κλάδο και το ποσοστό κάλυψης ισχύει και για άλλες ειδικότητες.
Αυτά γνωρίζω με λίγο ψάξιμο

AnastasiaFa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 07, 2023 10:50 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό AnastasiaFa » Σάβ Ιούλ 08, 2023 7:31 pm

Καλησπέρα σας,
Επικοινώνησα και εγώ χθες στον ΑΣΕΠ για να μάθω πληροφορίες για το αν γνωρίζουν πότε θα ανακοινωθούν οι αναπληρώσεις της 13Κ/2021.
Δυστυχώς, η απάντηση τους ήταν πως δεν υπάρχει χρονοδιάγραμμα και δεν μπορούν να μου απαντήσουν για το πότε θα βγουν οι αναπληρώσεις, διότι βγάζουν συνεχώς.
Εχω πάρει και άλλες φορές παλαιότερα για το ίδιο θέμα και η απάντηση τους ήταν παρόμοια.
Τα μέλη στα οποία απάντησαν για τέλη Ιουλίου, μέσα με τέλη καλοκαιριού σε ποιο τηλέφωνο κάλεσαν;;
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

LIZA7
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 02, 2010 12:26 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό LIZA7 » Σάβ Ιούλ 08, 2023 10:21 pm

AnastasiaFa έγραψε:Καλησπέρα σας,
Επικοινώνησα και εγώ χθες στον ΑΣΕΠ για να μάθω πληροφορίες για το αν γνωρίζουν πότε θα ανακοινωθούν οι αναπληρώσεις της 13Κ/2021.
Δυστυχώς, η απάντηση τους ήταν πως δεν υπάρχει χρονοδιάγραμμα και δεν μπορούν να μου απαντήσουν για το πότε θα βγουν οι αναπληρώσεις, διότι βγάζουν συνεχώς.
Εχω πάρει και άλλες φορές παλαιότερα για το ίδιο θέμα και η απάντηση τους ήταν παρόμοια.
Τα μέλη στα οποία απάντησαν για τέλη Ιουλίου, μέσα με τέλη καλοκαιριού σε ποιο τηλέφωνο κάλεσαν;;
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.



Καλησπέρα!Ένα μέλος 2 σελίδες πιο πριν είπε ότι πήρε τον ασεπ και της είπαν ότι θα βγουν κάποιες αναπληρώσεις μέσα στο καλοκαίρι για ΤΕ και τον Σεπτέμβριο για ΠΕ. Επίσης το τηλέφωνο υπάρχει κάπου κάποιες σελίδες πιο πίσω.
Πάντως το ότι δεν απαντούν όλοι οι υπάλληλοι το ίδιο με κάνει να ανησυχώ...δεν θα έπρεπε να έχουν μια κοινή απάντηση?

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό daredevil » Κυρ Ιούλ 09, 2023 6:40 am

georpapad έγραψε:Κι άλλη που αποδέχτηκα τη θέση αλλά τελικά θα τους πάρω αύριο ένα τηλ να τους πω πως δε μπορώ να πάω. Μια θέση παραπάνω για κάποιον :D

Δεν χρειάζεται να πάρεις τηλέφωνο, Μια υπεύθυνη δήλωση μέσω e-mail και καθάρισες.

AnastasiaFa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 07, 2023 10:50 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό AnastasiaFa » Κυρ Ιούλ 09, 2023 12:02 pm

LIZA7 έγραψε:
AnastasiaFa έγραψε:Καλησπέρα σας,
Επικοινώνησα και εγώ χθες στον ΑΣΕΠ για να μάθω πληροφορίες για το αν γνωρίζουν πότε θα ανακοινωθούν οι αναπληρώσεις της 13Κ/2021.
Δυστυχώς, η απάντηση τους ήταν πως δεν υπάρχει χρονοδιάγραμμα και δεν μπορούν να μου απαντήσουν για το πότε θα βγουν οι αναπληρώσεις, διότι βγάζουν συνεχώς.
Εχω πάρει και άλλες φορές παλαιότερα για το ίδιο θέμα και η απάντηση τους ήταν παρόμοια.
Τα μέλη στα οποία απάντησαν για τέλη Ιουλίου, μέσα με τέλη καλοκαιριού σε ποιο τηλέφωνο κάλεσαν;;
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.



Καλησπέρα!Ένα μέλος 2 σελίδες πιο πριν είπε ότι πήρε τον ασεπ και της είπαν ότι θα βγουν κάποιες αναπληρώσεις μέσα στο καλοκαίρι για ΤΕ και τον Σεπτέμβριο για ΠΕ. Επίσης το τηλέφωνο υπάρχει κάπου κάποιες σελίδες πιο πίσω.
Πάντως το ότι δεν απαντούν όλοι οι υπάλληλοι το ίδιο με κάνει να ανησυχώ...δεν θα έπρεπε να έχουν μια κοινή απάντηση?


Καλημέρα,
Φυσικά και θα έπρεπε να έχουν μια κοινή απάντηση. Δεν ξέρω τι λένε στα άλλα μέλη, εγώ προσωπικά έχω καλέσει πάνω από 10 φορές όλο αυτό το διάστημα και η απάντηση τους ήταν σχεδόν πάντα η ίδια. Δηλαδή, δεν γνωρίζουν το πότε.

support123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2023 12:52 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό support123 » Τρί Ιούλ 11, 2023 1:00 pm

pkoufopoulou έγραψε:Καλησπέρα σας....Νομίζω ότι γνωρίζω σε ποιό πρώην στρατιωτικό αναφέρεστε....Απλά επειδή μάλλον είναι αυτός που γνωρίζω, ήδη εργάζεται στο Επιμελητήριο Πειραιά...Αλλά αν όντως έστειλε τα χαρτιά του & μετά αρνήθηκε, τότε κακώς το έπραξε....Εγώ τι να πω που στην 13Κ/2021 ήμουν προσωρινά διοριστέα & στα οριστικά έμεινα εκτός...Και δεν είναι μόνο αυτό...Στα προσωρινά αποτελέσματα που ανακοινώθηκαν από τους επιλαχόντες ΠΕ της 8Κ/2021 έβγαλαν 2 πίνακες με και δίχως εμπειρία. Ενώ οι προσωρινά διοριστέοι είναι δίχως εμπειρία, την ώρα που από τις 5 θέσεις οι 3 ήταν με εμπειρία και οι 2 χωρίς...Και φυσικά δεν μου υπολόγισαν καν την προϋπηρεσία μου και θα υποβάλλω ένσταση...Βγάζει κανείς άκρη;


Καλησπέρα, όχι δεν είναι αυτός, από όσο καταλαβαίνω υπάρχουν αρκετοί, οι οποίοι το έχουν σύστημα να αποδέχονται θέσεις και μετά να αρνούνται. Ο Δήμος στον οποίο αναφέρομαι είναι στην ΑΜΘ.

aris1122
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ Απρ 13, 2023 11:32 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό aris1122 » Τετ Ιούλ 12, 2023 10:46 am

Georgepap1988 έγραψε:LIZA7 φανταστείτε την δικιά μου αγανάκτηση που και στην 12Κ και στην 13K είμαι δεύτερος και ο πρώτος είναι ο ίδιος ανθρώπος, ο οποίος αρνήθηκε και στις δυο προκηρύξεις! Απορώ πραγματικά με κάποιους που δηλώνουν χωρίς να έχουν ενδιαφέρον και καθυστερούν τους υπόλοιπους.



Καλημέρα...Στην ιδια κατάσταση να περιμένω και εγώ... Ωστόσο αποδέχτηκε την θέση στην 12κ και περιμένουμε απο 1/2 που ενημέρωσε τον φορέα και ο φορέας στις 3/2 τον ΑΣΕΠ, να βγεί η αναπλήρωση. Απο τον φορέα με ενημερώσαν τελη Απρίλη οτι περιμένουν να εκδοθεί απόφαση αντικατάστασης για να με καλέσουν...Αλλά ουτε αυτοί γνωρίζουν το πότε.... Υπομονή λοιπόν....καποιες φορές δεν φταίνε οι πρώτοι αλλά αυτοί που διαχειρίζονται τις υποθέσεις...

AnastasiaFa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 07, 2023 10:50 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό AnastasiaFa » Παρ Ιούλ 14, 2023 10:21 am

aris1122 έγραψε:
Georgepap1988 έγραψε:LIZA7 φανταστείτε την δικιά μου αγανάκτηση που και στην 12Κ και στην 13K είμαι δεύτερος και ο πρώτος είναι ο ίδιος ανθρώπος, ο οποίος αρνήθηκε και στις δυο προκηρύξεις! Απορώ πραγματικά με κάποιους που δηλώνουν χωρίς να έχουν ενδιαφέρον και καθυστερούν τους υπόλοιπους.



Καλημέρα...Στην ιδια κατάσταση να περιμένω και εγώ... Ωστόσο αποδέχτηκε την θέση στην 12κ και περιμένουμε απο 1/2 που ενημέρωσε τον φορέα και ο φορέας στις 3/2 τον ΑΣΕΠ, να βγεί η αναπλήρωση. Απο τον φορέα με ενημερώσαν τελη Απρίλη οτι περιμένουν να εκδοθεί απόφαση αντικατάστασης για να με καλέσουν...Αλλά ουτε αυτοί γνωρίζουν το πότε.... Υπομονή λοιπόν....καποιες φορές δεν φταίνε οι πρώτοι αλλά αυτοί που διαχειρίζονται τις υποθέσεις...


Καλημέρα σε όλους!!
Επικοινώνησα μολις με τον φορέα μήπως μάθω κάτι νεότερο για τις ημερομηνίες των απαληρωσεων και δεν ήξεραν να μου απαντήσουν. Είναι αρμόδιος ο ΑΣΕΠ, αυτοί έχουν ενημερώσει από τον Φεβρουάριο.
Κάποιο μέλος έχει κάποια νέα πληροφορία για τη 13Κ;
Σας ευχαριστώ!

pkoufopoulou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Μάιος 29, 2023 1:00 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό pkoufopoulou » Παρ Ιούλ 14, 2023 3:09 pm

support123 έγραψε:
pkoufopoulou έγραψε:Καλησπέρα σας....Νομίζω ότι γνωρίζω σε ποιό πρώην στρατιωτικό αναφέρεστε....Απλά επειδή μάλλον είναι αυτός που γνωρίζω, ήδη εργάζεται στο Επιμελητήριο Πειραιά...Αλλά αν όντως έστειλε τα χαρτιά του & μετά αρνήθηκε, τότε κακώς το έπραξε....Εγώ τι να πω που στην 13Κ/2021 ήμουν προσωρινά διοριστέα & στα οριστικά έμεινα εκτός...Και δεν είναι μόνο αυτό...Στα προσωρινά αποτελέσματα που ανακοινώθηκαν από τους επιλαχόντες ΠΕ της 8Κ/2021 έβγαλαν 2 πίνακες με και δίχως εμπειρία. Ενώ οι προσωρινά διοριστέοι είναι δίχως εμπειρία, την ώρα που από τις 5 θέσεις οι 3 ήταν με εμπειρία και οι 2 χωρίς...Και φυσικά δεν μου υπολόγισαν καν την προϋπηρεσία μου και θα υποβάλλω ένσταση...Βγάζει κανείς άκρη;


Καλησπέρα, όχι δεν είναι αυτός, από όσο καταλαβαίνω υπάρχουν αρκετοί, οι οποίοι το έχουν σύστημα να αποδέχονται θέσεις και μετά να αρνούνται. Ο Δήμος στον οποίο αναφέρομαι είναι στην ΑΜΘ.


Καλησπέρα...Μπορεί να λέμε τον ίδιο γιατί ο συγκεκριμένος κατάγεται από εκεί που λέτε...Εμείς που περιμένουμε για 2Κ/2022 και ακόμη τίποτε?

Georgepap1988
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 28, 2023 6:59 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό Georgepap1988 » Δευ Ιούλ 17, 2023 11:25 am

Μπήκαμε στα δεύτερα μισά του Ιουλίου ελπίζω να επιβεβαιωθούν "οι γραφές" και να έχουμε ανσπληρώσεις επιτέλους. Πραγματικά αυτή η αναμονή είναι πολυ δύσκολη

tfv
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 03, 2010 6:14 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό tfv » Δευ Ιούλ 17, 2023 11:58 pm

ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΑΙΡΕΤΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ
...
Σαν να μην έφτανε η τραγική υποστελέχωση των υπηρεσιών της Περιφερειακής Ενότητας Λακωνίας, που είναι πάνω από 60%, προστέθηκαν και οι αυθαίρετες αποφάσεις «τοποθέτησης» της Περιφερειακής Αρχής διοριστέων υπαλλήλων με την 13Κ/2021 Προκήρυξη του ΑΣΕΠ και μάλιστα σε κρίσιμες υπηρεσίες και ειδικότητες, που η υποστελέχωση έχει χτυπήσει εδώ και χρόνια κόκκινο.

Αναφερόμαστε σε διοριστέους ειδικοτήτων κτηνιάτρου και κοινωνικού λειτουργού, που ενώ έπρεπε να τοποθετηθούν στην Περιφερειακή Ενότητα Λακωνίας στη Δ/νση Αγροτικής Οικονομίας & Κτηνιατρικής και Δ/νση Δημόσιας Υγείας & Κοινωνικής Μέριμνας αντίστοιχα, η Περιφερειακή Αρχή Πελοποννήσου τους τοποθέτησε σε άλλη Περιφερειακή Ενότητα.

Σημειώνουμε ότι οι θέσεις αυτές είχαν προκηρυχθεί για την Περιφερειακή Ενότητα Λακωνίας σύμφωνα με την προκήρυξη 13Κ/2021 του Ανώτατου Συμβουλίου Επιλογής Προσωπικού (ΦΕΚ 66/31-12-2021/τεύχος ΑΣΕΠ) και αυθαίρετα ο Περιφερειάρχης προχώρησε στην τοποθέτηση σε άλλη Π.Ε., στην Π.Ε. Κορινθίας όπως μαθαίνουμε.
...


osyape.gr/2023/07/17/na-anaklithoyn-oi-apofaseis-perifereiarchi-peloponnisoy-me-tis-aythairetes-topothetiseis/

tempora
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2023 5:19 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό tempora » Τετ Ιούλ 19, 2023 9:55 am

GanzDim έγραψε:
Kasi2 έγραψε:
GanzDim έγραψε:

Καλημέρα , που έχετε διοριστεί ;Νομίζω πως αν παραιτηθείς ο Δήμος κάνει αίτηση αναπλήρωσης.Δεν είναι δυνατόν να περιμένετε τα υποχρεωτικά χρόνια παραμονής και μετά να ψάξετε το ενδεχόμενο μετάταξης ;


Σας ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστυχώς από ότι μαθαίνω και αφού ολοκληρώσει κάποιος την δοκιμή περίοδο, απαιτείται σύμφωνη γνώμη δημάρχου για την μετακίνηση, την οποία οι δήμαρχοι δεν δίνουν. Διαβάζω ότι δικαιούται κάποιος δόκιμος αμοιβαία ανταλλαγή, μόνο όταν πρόκειται για ανταποδοτική υπηρεσία των ΟΤΑ (δεν ξέρω ποιες υπηρεσίες είναι αυτές).



Βρίσκομαι και εγώ σε παρόμοια θέση(έχω διοριστεί μακριά από το τόπο μου) αλλά όχι ως μηχανικός ,νομίζω ότι σε αυτό τον κλάδο και στον γεωτεχνικών χρειάζεται τη σύμφωνη γνώμη του δημάρχου, σωστά; Ανταποδοτικές υπηρεσίες τω ΟΤΑ είναι κάποιες συγκεκριμένες υπηρεσίες στις οποίες εγγράφονται ορισμένοι υπάλληλοι των ΟΤΑ


Καλημέρα!

Και εγώ παρόμοια περίπτωση. Έχω διοριστεί επαρχία και είμαι από Αθήνα και θα παραιτηθώ οσονούπω για οικογενειακούς λόγους. Γνωρίζετε αν ισχύει ότι υποβάλεις αίτηση παραίτησης στο Δήμο και αναμένεις 15 ημέρες για να λυθεί η εργασιακή σχέση? Επίσης, αναμένω αποτελέσματα από άλλες προκηρύξεις στις οποίες είχα κάνει αίτηση πριν διοριστώ στο Δήμο. Αν διορίζομαι σε κάποια από αυτές τις προκηρύξεις, θεωρώ δεν υπάρχει κόλλημα λόγω παραίτησης από το Δήμο, έτσι δεν είναι;

Ευχαριστω!

mdaleziou7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Ιουν 21, 2023 11:23 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό mdaleziou7 » Πέμ Ιούλ 20, 2023 9:19 am

Καλημέρα σας. Επειδή το έχω διαβάσει αρκετές φορές στο φόρουμ. Μπορώ να καταλάβω κάποιον που δηλώνει μια θέση και εν τέλει δεν αποδέχεται τον διορισμό για τους χ,ψ λόγους. Δεν μπορώ όμως να κατανοήσω τους ανθρώπους που ενώ δέχονται ν' αναλάβουν υπηρεσία μακριά απ' το σπίτι τους εν τέλει παραιτούνται με τη θέση να πηγαίνει χαμένη και να την στερείται ένας άλλος ο οποίος πραγματικά μπορεί και την χρειάζεται. Ενδεχομένως κάποιος που είναι όντως από το ίδιο μέρος και θα του ήταν ευκολότερο.


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες