ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
maryman
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2022 10:15 am

ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό maryman » Πέμ Ιουν 30, 2022 4:10 pm

Καλησπέρα,
ανακοινώθηκαν τα προσωρινά της 13κ/21 ΠΕ. Εύχομαι σε όλους καλή επιτυχία! Υπάρχουν μεγάλες αλλαγές, πιστεύετε από τον πίνακα προσωρινών με τον οριστικό; Έχω τρομερή αγωνία καθώς είμαι μέσα στον προσωρινό των διοριστέων και αγχώνομαι για την έκβαση..

themis243
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Τετ Ιαν 27, 2021 3:44 pm

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό themis243 » Πέμ Ιούλ 07, 2022 12:33 pm

maryman έγραψε:Καλησπέρα,
ανακοινώθηκαν τα προσωρινά της 13κ/21 ΠΕ. Εύχομαι σε όλους καλή επιτυχία! Υπάρχουν μεγάλες αλλαγές, πιστεύετε από τον πίνακα προσωρινών με τον οριστικό; Έχω τρομερή αγωνία καθώς είμαι μέσα στον προσωρινό των διοριστέων και αγχώνομαι για την έκβαση..


Οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου. Καλή επιτυχία κ Καλή συνέχεια. Μην αγχώνεσαι.

maryman
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2022 10:15 am

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό maryman » Παρ Ιούλ 08, 2022 10:48 am

Ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο σας να μου απαντήσετε. Μακάρι να πάνε τα πράγματα καλά για όλους μας! Καλή σας μέρα! :)

kengin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2022 9:58 am

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό kengin » Δευ Ιούλ 11, 2022 1:58 pm

Σϋμφωνα με το παρακάτω
φαίνεται ότι όσοι είναι στα προσωρινά, θα ξεκινήσουν με 8μηνη σύμβαση και μετά θα συνεχίσουν εφόσον είναι και στα οριστικά, ειδάλλως απλώς θα λήξει η σύμβασή τους. Κάτι τέτοιο είχε γίνει και με την 3Κ/2018. Έχει γνώση κάποιος τους χρόνους με τον συγκεκριμένο διαγωνισμό; Δηλαδή, σε πόσο καιρό είχαν γίνει οι 8μηνες συμβάσεις από την έκδοση των προσωρινών αποτελεσμάτων;

john79
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 25, 2014 9:31 am

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό john79 » Τρί Ιούλ 12, 2022 1:34 pm

kengin έγραψε:Σϋμφωνα με το παρακάτω
φαίνεται ότι όσοι είναι στα προσωρινά, θα ξεκινήσουν με 8μηνη σύμβαση και μετά θα συνεχίσουν εφόσον είναι και στα οριστικά, ειδάλλως απλώς θα λήξει η σύμβασή τους. Κάτι τέτοιο είχε γίνει και με την 3Κ/2018. Έχει γνώση κάποιος τους χρόνους με τον συγκεκριμένο διαγωνισμό; Δηλαδή, σε πόσο καιρό είχαν γίνει οι 8μηνες συμβάσεις από την έκδοση των προσωρινών αποτελεσμάτων;


Καλησπέρα,

αν κάποιος έχει μόνιμη δουλειά μπορεί να περιμένει τα τελικά αποτελέσματα; ή αν δεν πάει στο 8μηνο καλούν άλλον;

kengin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2022 9:58 am

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό kengin » Τρί Ιούλ 12, 2022 3:12 pm

Ναι φυσικά μπορεί να περιμένεις τα οριστικά. Και εγώ έτσι θα κάνω.. αν και είμαι στα προσωρινά, κανείς δεν εγγυάται ότι θα είμαστε και στα οριστικά επιτυχόντες. Τα 8μηνα δεν έχουν καμία σχέση με τα αποτελέσματα των οριστικών, απλώς θέλουν να κερδίσουν χρόνο προσλαμβάνοντας τους προσωρινούς με το σκεπτικό να συνεχίσουν μετά.

Βέβαια αυτό ενέχει το ρίσκο να μην είσαι στα οριστικά και εάν έχεις αφήσει μια άλλη μόνιμη δουλειά να μείνεις στην απέξω... προφανώς θα δεχτούνε να πάνε όσοι δεν έχουν σίγουρη δουλειά τώρα και ευελπιστούν να μείνουν ως μόνιμοι και στα οριστικά.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό gery » Πέμ Αύγ 04, 2022 9:58 am

Καλημέρα ! Βγήκε το ΦΕΚ κατανομής με βάση τα προσωρινά,

30 Ιουλίου 2022, ΤΕΥΧΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟ, Αρ. Φύλλου 4091

αν υπάρχει πληροφορία πως κάλεσαν κάποιους καλό θα ήταν να υπάρξει ενημέρωση.

sam2002
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Μάιος 02, 2014 3:27 pm

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό sam2002 » Σάβ Αύγ 20, 2022 10:33 pm

Την Πέμπτη 18/8 εκδόθηκε το έγγραφο του Υπουργείου Εσωτερικών που ενημερώνει τους Δήμους ότι μπορούν να προσλάβουν άτομα από τον προσωρινό πίνακα. https://www.ypes.gr/wp-content/uploads/ ... 220818.pdf
Από την Παρασκευή, οι μικροί δήμοι πρέπει να άρχισαν τα τηλεφωνήματα. Για τους μεγάλους αμφιβάλω.
Να προσθέσω ότι σύμφωνα με παλαιότερη δήλωση τα οριστικά αναμένονται τον Δεκέμβριο, αλλά σε κάποιο site είδα ότι μπορεί να βγουν το "φθινόπωρο". Ίσως να έχουν κάποια πληροφόρηση (πχ μικρός αριθμός ενστάσεων) ή απλά να το αναφέρουν για μερικά παραπάνω κλικ.

kengin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2022 9:58 am

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό kengin » Δευ Αύγ 29, 2022 5:40 pm

Παιδιά, κλήθηκε κανείς σας από τον Δήμο του για να ξεκινήσει ως συμβασιούχος;

maryman
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2022 10:15 am

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό maryman » Δευ Αύγ 29, 2022 11:43 pm

Καλησπέρα, εμένα προσωπικά με κάλεσαν την προηγούμενη εβδομάδα.

makis2022
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Παρ Αύγ 12, 2022 7:44 am

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό makis2022 » Τρί Αύγ 30, 2022 8:49 am

maryman έγραψε:Καλησπέρα, εμένα προσωπικά με κάλεσαν την προηγούμενη εβδομάδα.



Συγχαρητήρια καταρχήν. Να ρωτήσω αν σου έδωσαν κάποιο χρονικό περιθώριο να αποφασίσεις αν θα δεχθείς την οχτάμηνη σύμβαση; Η αυτό θα πρέπει να γίνει άμεσα; είμαι και εγώ στην λίστα των προσωρινών αλλά για την ΤΕ κατηγορία και δεν ξέρω αν θα γίνει και για εμάς αυτό.

ευχαριστώ

maryman
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2022 10:15 am

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό maryman » Τρί Αύγ 30, 2022 1:28 pm

Καλησπέρα, δεν μου ανέφεραν συγκεκριμένο χρονικό περιθώριο για να απαντήσω. Στο e-mail ανέφερε "σε σύντομο χρονικό διάστημα" να απαντήσουμε αν θα αποδεχθούμε ή όχι. Όσο αφορά για την κατηγορία ΤΕ, θεωρώ πως εξαρτάται από τις ελλείψεις που έχει η κάθε Υπηρεσία του κάθε Δήμου.

sam2002
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Μάιος 02, 2014 3:27 pm

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό sam2002 » Τετ Αύγ 31, 2022 12:25 am

Καλησπέρα,
Σχετικά με την προθεσμία που έχουμε να απαντήσουμε για τις 8μηνες συμβάσεις, εμένα μου έγραψαν στο mail ότι έχω 5 μέρες. Όμως, ακόμη και να μη γράφουν κάτι, το εύλογο χρονικό διάστημα, το οποίο προφανώς ορίζεται από κάποια διάταξη, λογικά είναι λίγες ημέρες (πχ 5, 7, 10;).
Τώρα, αναφορικά με τον χρόνο μέχρι να αρχίσει η 8μηνη σύμβαση, μου είπαν τηλεφωνικά ότι θα χρειαστεί τουλάχιστον ένας μήνας από τότε που με πήραν τηλέφωνο, καθώς πρέπει να προηγηθεί έλεγχος γνησιότητας κάποιων δικαιολογητικών (τίτλων σπουδών, ξένων γλωσσών, υπολογιστών, ενσήμων, ειδικών κατηγοριών).
Τέλος, για να φτάσουν να καλέσουν τους ΠΕ ακολουθήθηκε μια άκρως τυπολατρική (και υποχρεωτική για το δημόσιο) διαδικασία, η οποία είχε τουλάχιστον ένα ΦΕΚ (30/7), ένα έγγραφο του ΥΠ.ΕΣ. (18/8), κάτι που έκαναν οι δήμοι μετά το τελευταίο έγγραφο, και δεν μπορώ να γνωρίζω πόσα ακόμη ενδιάμεσα βήματα. Άρα, για να προσλάβουν με 8μηνα και τις άλλες κατηγορίες, θα πρέπει να υπάρξει αντίστοιχη γραφειοκρατική πορεία. Προς το παρόν δεν έχω βρει κάτι (με λίγο ψάξιμο στο internet).

Smpr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2022 4:14 pm

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό Smpr » Τετ Αύγ 31, 2022 10:26 pm

Καλησπέρα! Είμαι κ γω στους προσωρινούς πίνακες της 13κ. Προσωπικά δεν με έχει καλέσει κάποιος!! Πρέπει να κάνω κάποια διαδικασία;;;;

sam2002
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Μάιος 02, 2014 3:27 pm

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό sam2002 » Πέμ Σεπ 01, 2022 12:06 pm

Smpr έγραψε:Καλησπέρα! Είμαι κ γω στους προσωρινούς πίνακες της 13κ. Προσωπικά δεν με έχει καλέσει κάποιος!! Πρέπει να κάνω κάποια διαδικασία;;;;

Οι δήμοι έχουν το δικαίωμα να προσλάβουν άτομα από τα προσωρινά, όμως δεν είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν αν δεν θέλουν. Άρα, κανονικά δεν κάνεις τίποτε, και αν αποφασίσουν ότι χρειάζονται τώρα προσωπικό θα σε ειδοποιήσουν.
Όμως, αν είσαι στα προσωρινά των ΠΕ και ανυπομονείς να ξεκινήσεις με 8μηνη σύμβαση, μπορείς να πάρεις τηλέφωνο τον Προϊστάμενο ή την Προϊσταμένη του Τμήματος Προσωπικού του δήμου που διορίζεσαι, αναζητώντας κάποια πληροφορία. Μπορεί να σου απαντήσει ή να ενοχληθεί. Προσωπικά δεν θα τηλεφωνούσα, καθώς το τηλεφώνημα δεν θα αλλάξει κάτι στην απόφασή τους ή στην απαιτούμενη διαδικασία.


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες