Απόρριψη σε αίτηση θεραπείας

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
adsokl
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 10, 2017 7:46 am

Απόρριψη σε αίτηση θεραπείας

Δημοσίευσηαπό adsokl » Τετ Μάιος 18, 2022 1:49 pm

Είχα κάνει αίτηση θεραπείας λόγω μη κατάταξης μου σε ειδική κατηγορια έμμεση ΑΜΕΑ. Ο ΑΣΕΠ μου απάντησε ότι 1. Δεν είχα συμπεριλάβει το πιστοπ οικογ κατάστασης του πατέρα μου της πατρικής του οικογένειας (ούτε που το φαντάστηκα γιατί οι γονείς έχουν πεθάνει, τα αδέρφια του πολύ μεγάλα, και η γνωμάτευση της επιτροπής πολύ πρόσφατη) και 2. Ότι την χαρακτηρίζει απαράδεκτη γιατί δεν είχα κάνει ένσταση. Λόγω προσωπικών προβλημάτων υγείας δεν είχα ασχοληθεί τότε.
Μπορώ να κάνω κάτι ή έχασα την ευκαιρία;
Αν προχωρήσω με δικηγόρο θα βγάλω άκρη;

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Απόρριψη σε αίτηση θεραπείας

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τετ Μάιος 18, 2022 8:05 pm

adsokl έγραψε:Είχα κάνει αίτηση θεραπείας λόγω μη κατάταξης μου σε ειδική κατηγορια έμμεση ΑΜΕΑ. Ο ΑΣΕΠ μου απάντησε ότι 1. Δεν είχα συμπεριλάβει το πιστοπ οικογ κατάστασης του πατέρα μου της πατρικής του οικογένειας (ούτε που το φαντάστηκα γιατί οι γονείς έχουν πεθάνει, τα αδέρφια του πολύ μεγάλα, και η γνωμάτευση της επιτροπής πολύ πρόσφατη) και 2. Ότι την χαρακτηρίζει απαράδεκτη γιατί δεν είχα κάνει ένσταση. Λόγω προσωπικών προβλημάτων υγείας δεν είχα ασχοληθεί τότε.
Μπορώ να κάνω κάτι ή έχασα την ευκαιρία;
Αν προχωρήσω με δικηγόρο θα βγάλω άκρη;

Δε θα βγάλετε άκρη γιατί το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης για τους έγγαμους είναι υποχρεωτικό το αναφέρουν μέσα οι προκηρύξεις ότι θα πρέπει να φαίνονται οι δικαιούχοι από κάθε πλευρά. Το ότι οι γονείς έχουν πεθάνει και ότι αφορά τα αδέλφια μπορεί να είναι αυτονόητο για μας αλλά ο ΑΣΕΠ πώς θα το γνωρίζει χωρίς τα απαραίτητα έγγραφα? Το δεύτερο που απάντησαν δε θα έπρεπε νομίζω να το αναφέρουν.


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες