ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΕΙΣ 1Γ/2017

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
ioulial
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 04, 2018 12:20 pm

Re: ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΕΙΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό ioulial » Δευ Μάιος 25, 2020 10:25 am

Κι εμείς της 1ης αναπλήρωσης παραλάβαμε απόφαση διορισμού. Σε ένα μήνα ορκιζόμαστε και από Σεπτέμβριο ξεκινάει η εκπαίδευση.

Elizapant
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2020 11:44 am

Re: ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΕΙΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό Elizapant » Δευ Μάιος 25, 2020 4:41 pm

Καλή αρχή! :D
Από την ημερομηνία κατάθεσης των δικαιολογητικών πόσος χρόνος μεσολάβησε για την ορκωμοσία;

anambel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Οκτ 18, 2019 6:17 am

Re: ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΕΙΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό anambel » Δευ Μάιος 25, 2020 5:20 pm

Καλησπέρα! Επιτέλους, μας έστειλαν το έγγραφο.
Στο δικαιολογητικό με αριθμό 2 ζητούν μια υπεύθυνη δήλωση, με θεώρηση του γνησίου της υπογραφης μας για την εμπειρία, που εχει μοριοδοτηθεί από τον ΑΣΕΠ , από την οποία να προκύπτουν επακριβώς, α) για τους μισθωτούς του δημοσίου και ιδιωτικού τομέα: ο χρόνος και το είδος της εμπειρίας καθώς και τα στοιχεία του εργοδότη, φυσικού προσώπου ή της επωνυμίας της επιχείρησης αν πρόκειται για νομικό πρόσωπο και β) για τους ελεύθερους επαγγελματίες: ότι πραγματοποίησε συγκεκριμένες εργασίες, μελέτες και έργα σχετικά με το αντικείμενο της εμπειρίας.
Τέτοια υπεύθυνη δήλωση είχαμε καταθέσει στον ΑΣΕΠ? Εγώ δεν βρίσκω κάτι τέτοιο.
Αυτό. που θυμάμαι είναι ότι στην αίτηση προς τον ΑΣΕΠ για τη συμμετοχή στο διαγωνισμό, είχαμε συμπληρώσει στην ενότητα της επαγγελματικής εμπειρίας τους εργοδότες, το είδος απασχόλησης, τα χρονικά διαστήματα απασχόλησης και αντίστοιχης ασφάλισης και είχαμε αποστείλει και τα δικαιολογητικά, που τα αποδεικνύουν όλα αυτά. Μάλιστα, η αίτηση προς τον ΑΣΕΠ είχε και θέση υπεύθυνης δήλωσης.
Αυτή η υπεύθυνη δήλωση, που μας ζητάνε τώρα στο 2ο δικαιολογητικό, τι ακριβώς είναι?
Θα τη συμπληρώσουμε τώρα εκ των υστέρων και ποιο ακριβώς θα είναι το περιεχόμενό της?
Ευχαριστώ.

anambel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Οκτ 18, 2019 6:17 am

Re: ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΕΙΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό anambel » Δευ Μάιος 25, 2020 5:22 pm

ioulial έγραψε:Κι εμείς της 1ης αναπλήρωσης παραλάβαμε απόφαση διορισμού. Σε ένα μήνα ορκιζόμαστε και από Σεπτέμβριο ξεκινάει η εκπαίδευση.



Καλή ορκωμοσία και καλή αρχή Ιουλία!

ioulial
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 04, 2018 12:20 pm

Re: ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΕΙΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό ioulial » Δευ Μάιος 25, 2020 5:46 pm

Elizapant έγραψε:Καλή αρχή! :D
Από την ημερομηνία κατάθεσης των δικαιολογητικών πόσος χρόνος μεσολάβησε για την ορκωμοσία;



Τέλος Νοεμβρίου είχα καταθέσει χαρτιά, αλλά πέσαμε στον covid και οι διαδικασίες καθυστέρησαν. Πάντως να υπολογίζετε, αν πάνε όλα καλά, τουλάχιστον 4-5 μήνες.

Elizapant
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2020 11:44 am

Re: ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΕΙΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό Elizapant » Δευ Μάιος 25, 2020 8:33 pm

anambel έγραψε:Καλησπέρα! Επιτέλους, μας έστειλαν το έγγραφο.
Στο δικαιολογητικό με αριθμό 2 ζητούν μια υπεύθυνη δήλωση, με θεώρηση του γνησίου της υπογραφης μας για την εμπειρία, που εχει μοριοδοτηθεί από τον ΑΣΕΠ , από την οποία να προκύπτουν επακριβώς, α) για τους μισθωτούς του δημοσίου και ιδιωτικού τομέα: ο χρόνος και το είδος της εμπειρίας καθώς και τα στοιχεία του εργοδότη, φυσικού προσώπου ή της επωνυμίας της επιχείρησης αν πρόκειται για νομικό πρόσωπο και β) για τους ελεύθερους επαγγελματίες: ότι πραγματοποίησε συγκεκριμένες εργασίες, μελέτες και έργα σχετικά με το αντικείμενο της εμπειρίας.
Τέτοια υπεύθυνη δήλωση είχαμε καταθέσει στον ΑΣΕΠ? Εγώ δεν βρίσκω κάτι τέτοιο.
Αυτό. που θυμάμαι είναι ότι στην αίτηση προς τον ΑΣΕΠ για τη συμμετοχή στο διαγωνισμό, είχαμε συμπληρώσει στην ενότητα της επαγγελματικής εμπειρίας τους εργοδότες, το είδος απασχόλησης, τα χρονικά διαστήματα απασχόλησης και αντίστοιχης ασφάλισης και είχαμε αποστείλει και τα δικαιολογητικά, που τα αποδεικνύουν όλα αυτά. Μάλιστα, η αίτηση προς τον ΑΣΕΠ είχε και θέση υπεύθυνης δήλωσης.
Αυτή η υπεύθυνη δήλωση, που μας ζητάνε τώρα στο 2ο δικαιολογητικό, τι ακριβώς είναι?
Θα τη συμπληρώσουμε τώρα εκ των υστέρων και ποιο ακριβώς θα είναι το περιεχόμενό της?
Ευχαριστώ.

Λογικά ότι συμπεριλάβαμε στην αίτηση για τη συμμετοχή στον διαγωνισμό στο πεδίο της εμπειρίας.Και για τα οποία έχουμε μοριοδοτηθεί.Επωνυμία,θέση,μήνες απασχόλησης.Μπορεί να μας κατατοπίσει κάποιος που τα έχει ήδη καταθέσει;

Elizapant
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2020 11:44 am

Re: ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΕΙΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό Elizapant » Δευ Μάιος 25, 2020 8:38 pm

ioulial έγραψε:
Elizapant έγραψε:Καλή αρχή! :D
Από την ημερομηνία κατάθεσης των δικαιολογητικών πόσος χρόνος μεσολάβησε για την ορκωμοσία;



Τέλος Νοεμβρίου είχα καταθέσει χαρτιά, αλλά πέσαμε στον covid και οι διαδικασίες καθυστέρησαν. Πάντως να υπολογίζετε, αν πάνε όλα καλά, τουλάχιστον 4-5 μήνες.

Ωραία ευχαριστούμε!

anambel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Οκτ 18, 2019 6:17 am

Re: ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΕΙΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό anambel » Τετ Ιουν 24, 2020 8:16 pm

Kαλησπέρα.
Για τη δεύτερη σειρά αναπλήρωσης ρωτάω, εχετε στείλει τα έντυπα δικαιολογητικά?
Πήρα σήμερα τηλέφωνο και μου είπαν ότι πρέπει να στείλω άμεσα και τα έντυπα δικαιολογητικά ή να πάω να τα καταθέσω.
Έχετε κάνει κάτι οι υπόλοιποι?
Ευχαριστώ.

Elizapant
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2020 11:44 am

Re: ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΕΙΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό Elizapant » Πέμ Ιουν 25, 2020 8:44 am

anambel έγραψε:Kαλησπέρα.
Για τη δεύτερη σειρά αναπλήρωσης ρωτάω, εχετε στείλει τα έντυπα δικαιολογητικά?
Πήρα σήμερα τηλέφωνο και μου είπαν ότι πρέπει να στείλω άμεσα και τα έντυπα δικαιολογητικά ή να πάω να τα καταθέσω.
Έχετε κάνει κάτι οι υπόλοιποι?
Ευχαριστώ.

Τώρα που το ανέφερες θα τα στείλουμε!Δεν θα έπρεπε να μας ενημερώσουν;Αυτές τις μέρες θα τα στείλω..

tanpar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 26, 2017 12:34 pm

Re: ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΕΙΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό tanpar » Πέμ Ιουν 25, 2020 3:16 pm

anambel έγραψε:Kαλησπέρα.
Για τη δεύτερη σειρά αναπλήρωσης ρωτάω, εχετε στείλει τα έντυπα δικαιολογητικά?
Πήρα σήμερα τηλέφωνο και μου είπαν ότι πρέπει να στείλω άμεσα και τα έντυπα δικαιολογητικά ή να πάω να τα καταθέσω.
Έχετε κάνει κάτι οι υπόλοιποι?
Ευχαριστώ.


Καλησπέρα. Εμένα με κάλεσαν προχθές και με ρώτησαν πότε θα τους στείλω με μέιλ τα υπόλοιπα δικαιολογητικά (για κάποιο λόγο κι ενώ τους τα έστειλα όλα, έλαβαν μόνο τα τρία από αυτά). Με τα πολλά και με τα λίγα καταλήξαμε στο ότι θα έπρεπε όντως να τους τα είχα στείλει και ταχυδρομικώς. Επομένως τους τα έστειλα με μέιλ ξανά όλα και χθες πέρασα και τα κατέθεσα στο πρωτόκολλο. Αλλά μην αγχώνεστε, μου είπαν ότι οι διαδικασίες προχωρούν κανονικά κι ας μην έχουν λάβει τα δικαιολογητικά εντύπως. Απλά πρέπει να τα στείλουμε όλοι κάποια στιγμή για να αποδείξουμε ότι όντως τα έχουμε.

anambel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Οκτ 18, 2019 6:17 am

Re: ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΕΙΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό anambel » Πέμ Ιουν 25, 2020 6:38 pm

Επίσης μου είπαν ότι πρόθεση τους είναι να μας βάλουν και εμάς στην τρίτη εκπαιδευτική σειρά που αρχίζει το Σεπτέμβριο.Εμαθε κάποιος άλλος κάτι σχετικό;

ioulial
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 04, 2018 12:20 pm

Re: ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΕΙΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό ioulial » Πέμ Ιουν 25, 2020 10:16 pm

anambel έγραψε:Επίσης μου είπαν ότι πρόθεση τους είναι να μας βάλουν και εμάς στην τρίτη εκπαιδευτική σειρά που αρχίζει το Σεπτέμβριο.Εμαθε κάποιος άλλος κάτι σχετικό;


Είμαι από την πρώτη σειρά αναπληρώσεων και στην Ακαδημία που ορκιστήκαμε μας είπαν ότι αυτή είναι η πρόθεσή τους, να περάσουμε μαζί εκπαίδευση.

anambel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Οκτ 18, 2019 6:17 am

Re: ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΕΙΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό anambel » Παρ Ιουν 26, 2020 8:07 am

ioulial έγραψε:
anambel έγραψε:Επίσης μου είπαν ότι πρόθεση τους είναι να μας βάλουν και εμάς στην τρίτη εκπαιδευτική σειρά που αρχίζει το Σεπτέμβριο.Εμαθε κάποιος άλλος κάτι σχετικό;


Είμαι από την πρώτη σειρά αναπληρώσεων και στην Ακαδημία που ορκιστήκαμε μας είπαν ότι αυτή είναι η πρόθεσή τους, να περάσουμε μαζί εκπαίδευση.

Ιουλία είπαν πότε ακριβώς θα ξεκινήσει η τρίτη εκπαιδευτική σειρά το Σεπτέμβρη;Στις αρχές ή στα μέσα Σεπτέμβρη όπως πέρυσι;

ioulial
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 04, 2018 12:20 pm

Re: ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΕΙΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό ioulial » Παρ Ιουν 26, 2020 4:18 pm

anambel έγραψε:
ioulial έγραψε:
anambel έγραψε:Επίσης μου είπαν ότι πρόθεση τους είναι να μας βάλουν και εμάς στην τρίτη εκπαιδευτική σειρά που αρχίζει το Σεπτέμβριο.Εμαθε κάποιος άλλος κάτι σχετικό;


Είμαι από την πρώτη σειρά αναπληρώσεων και στην Ακαδημία που ορκιστήκαμε μας είπαν ότι αυτή είναι η πρόθεσή τους, να περάσουμε μαζί εκπαίδευση.

Ιουλία είπαν πότε ακριβώς θα ξεκινήσει η τρίτη εκπαιδευτική σειρά το Σεπτέμβρη;Στις αρχές ή στα μέσα Σεπτέμβρη όπως πέρυσι;


Το πλάνο είναι για 7/9, αλλά λόγω κορονοϊού, τελευταία στιγμή θα οριστικοποιηθεί η ημ/νια.

apostas1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Ιουν 26, 2020 2:08 pm

Re: ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΕΙΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό apostas1980 » Παρ Ιουν 26, 2020 4:32 pm

Καλησπέρα και από μένα.Είμαι κι εγώ στη 2η σειρά αναπληρώσεων και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε της 1ης σειράς για το θέμα της τηλεκπαίδευσης. Αναφέρθηκε σαν ενδεχόμενο στην Ακαδημία; Και αν ναι πότε θα γνωρίζουμε σίγουρα πως θα γίνουν τα μαθήματα;


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες