ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Ludi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 27, 2018 7:07 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό Ludi » Τρί Απρ 23, 2019 3:21 pm

Παιδιά βγήκαν τα οριστικά! Τι κάνουμε από εδώ κ μπρος?

kaiserdom
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 08, 2018 10:53 am

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό kaiserdom » Τρί Απρ 23, 2019 3:49 pm

Πείτε με απαισιόδοξο, αλλά το παιχνίδι χάθηκε. Δεν νομίζω να μας απορροφήσουν κάπου. Πάμε γι΄άλλα.

AnastasiaM
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 03, 2017 6:15 am

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό AnastasiaM » Τρί Απρ 23, 2019 3:52 pm

Ludi έγραψε:Παιδιά βγήκαν τα οριστικά! Τι κάνουμε από εδώ κ μπρος?

Στέλνουμε επιστολές για να διεκδικήσουμε τον διορισμό μας και το δίκαιο μας . Αφού πρώτα πούμε συγχαρητήρια στους διοριατεους...Πρέπει να στείλουμε παντού και συνέχεια...

ltr90
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Δευ Ιαν 15, 2018 9:13 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό ltr90 » Τρί Απρ 23, 2019 5:04 pm

Συνάδελφοι θερμή παράκληση. Πείτε τους ακριβείς βαθμούς σας. Είναι για καλό! Νομικοί είμαστε εμπιστευτείτε μας!!

AnastasiaM
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 03, 2017 6:15 am

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό AnastasiaM » Τρί Απρ 23, 2019 6:08 pm

ltr90 έγραψε:Συνάδελφοι θερμή παράκληση. Πείτε τους ακριβείς βαθμούς σας. Είναι για καλό! Νομικοί είμαστε εμπιστευτείτε μας!!

Βεβαίως και να τους πούμε ...εγώ έγραψα 60.34 και έχω 1.67 προσαύξηση...μήπως όμως να μαςνπειτε και μας τι έχετε στο νου σας;

eleninomik
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2018 11:11 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό eleninomik » Τρί Απρ 23, 2019 6:22 pm

Ναι, συμφωνώ κι εγώ. Για να μπορέσουμε να οργανωθούμε καλύτερα πρέπει να γράψουμε τους ακριβείς βαθμούς μας. Όσο περισσότεροι υπογράφουμε το αίτημα τοσο το καλύτερο. Εγώ είμαι στον κλάδο Νομικής 70,23.

Ludi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 27, 2018 7:07 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό Ludi » Τρί Απρ 23, 2019 6:27 pm

Οικονομολόγος με 62,53 :lol:
ltr90 έγραψε:Συνάδελφοι θερμή παράκληση. Πείτε τους ακριβείς βαθμούς σας. Είναι για καλό! Νομικοί είμαστε εμπιστευτείτε μας!!

markip
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Δεκ 19, 2018 8:10 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό markip » Τρί Απρ 23, 2019 8:23 pm

Καλησπέρα σε όλους σας..βγήκαν τα οριστικά και διαπίστωσα ότι ενώ ήμουν η πρώτη επιλαχούσα στην μοναδική πόλη που είχα δηλώσει είμαι πλέον η δεύτερη επιλαχούσα καθώς υπήρξε αλλαγή στον πίνακα!!!απ το κακό στο χειρότερο...έχω αρχική βαθμολογία 63,45 και τελική 65,45 στους οικονομολόγους!

Ludi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 27, 2018 7:07 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό Ludi » Τρί Απρ 23, 2019 9:29 pm

Εγώ έχω βαθμολογία 62,53 στους οικονομολόγους!

titig
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2018 11:51 am

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό titig » Τετ Απρ 24, 2019 12:14 am

Καλησπέρα σε όλους, οικονομολόγος στο 68 και λίγο η βαθμολογία μου. Νομίζω πρέπει να βιαστούμε να κινηθούμε εν όψει των δημοσιευμάτων για τον επικείμενο διαγωνισμό με σειρά προτεραιότητας. Άμεσα θα επικοινωνήσω κ εγώ με δικηγόρους. Ίσως οι νομικοί σε αυτό το κομμάτι να μπορούν να βοηθήσουν παραπάνω. Αυτά που σκέφτομαι είναι
1) ο τελευταίος διαγωνισμός (αεροπορίας ήταν?) που βγήκε η προκήρυξη με σειρά προτεραιότητας αλλά επαιρναν και 40 άτομα από τον τελευταίο γραπτό. Γιατί να μην γίνει κάτι αντίστοιχο και σε εμάς?
2) Οι εκπαιδευτικοί που διορίζονται τώρα λόγω κάποιας ένστασης που έκαναν για τον γραπτό του 2008? Με ποια βάση διορίζονται?
3) Σύμφωνα με τον δημοσιουπαλληλικό κώδικα αρ12 " Η πλήρωση των θέσεων γίνεται με δημόσιο διαγωνισμό, γραπτό και, κατ’
εξαίρεση, προφορικό ή με σειρά προτεραιότητας
, βάσει σαφώς καθορισμένων και αντικειμενικών κριτηρίων, σύμφωνα με τις αρχές του άρθρου 1 του παρόντος και όπως ορίζει ο νόμος." Λόγω του κόστους όμως νέου γραπτού θα ήταν εύλογο να απορροφηθούν ήδη επιτυχόντες.
Δεν νομίζω να υπάρχει νομική βάση αλλά πρέπει να πιέσουμε, εν όψει και των εκλογών δεν είναι απίθανο.
Από την άλλη πράγματι αν η ΑΑΔΕ μας απορροφήσει στα περιστασιακά κενά δεν θα έχει δεξαμενή να τραβάει, οπότε κ αυτοί από την πλευρά τους πιστεύω προτιμούν τον νέο διαγωνισμό.

Ant83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Απρ 17, 2019 6:09 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό Ant83 » Τετ Απρ 24, 2019 9:24 am

Καλημέρα! Συνάδελφε εγώ είμαι στον κλάδο Νομικής 67,6.Δεν θεωρώ όμως ότι αν πιεσουμε μέσω βαθμολογίας θα καταφέρουμε κάτι,εννοώ ότι αυτοί γνωρίζουν και πόσοι είμαστε και τι γράψαμε. Ο κύριος της ααδε εμένα μου είχε πει για οριακες διάφορες. Τελοσπαντων αν το κρίνεται σκοπιμο!

AnastasiaM
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 03, 2017 6:15 am

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό AnastasiaM » Τετ Απρ 24, 2019 9:58 am

titig έγραψε:Καλησπέρα σε όλους, οικονομολόγος στο 68 και λίγο η βαθμολογία μου. Νομίζω πρέπει να βιαστούμε να κινηθούμε εν όψει των δημοσιευμάτων για τον επικείμενο διαγωνισμό με σειρά προτεραιότητας. Άμεσα θα επικοινωνήσω κ εγώ με δικηγόρους. Ίσως οι νομικοί σε αυτό το κομμάτι να μπορούν να βοηθήσουν παραπάνω. Αυτά που σκέφτομαι είναι
1) ο τελευταίος διαγωνισμός (αεροπορίας ήταν?) που βγήκε η προκήρυξη με σειρά προτεραιότητας αλλά επαιρναν και 40 άτομα από τον τελευταίο γραπτό. Γιατί να μην γίνει κάτι αντίστοιχο και σε εμάς?
2) Οι εκπαιδευτικοί που διορίζονται τώρα λόγω κάποιας ένστασης που έκαναν για τον γραπτό του 2008? Με ποια βάση διορίζονται?
3) Σύμφωνα με τον δημοσιουπαλληλικό κώδικα αρ12 " Η πλήρωση των θέσεων γίνεται με δημόσιο διαγωνισμό, γραπτό και, κατ’
εξαίρεση, προφορικό ή με σειρά προτεραιότητας
, βάσει σαφώς καθορισμένων και αντικειμενικών κριτηρίων, σύμφωνα με τις αρχές του άρθρου 1 του παρόντος και όπως ορίζει ο νόμος." Λόγω του κόστους όμως νέου γραπτού θα ήταν εύλογο να απορροφηθούν ήδη επιτυχόντες.
Δεν νομίζω να υπάρχει νομική βάση αλλά πρέπει να πιέσουμε, εν όψει και των εκλογών δεν είναι απίθανο.
Από την άλλη πράγματι αν η ΑΑΔΕ μας απορροφήσει στα περιστασιακά κενά δεν θα έχει δεξαμενή να τραβάει, οπότε κ αυτοί από την πλευρά τους
πιστεύω προτιμούν τον νέο διαγωνισμό.



Συμφωνώ ότι πρέπει να κινηθούμε γρήγορα και σε ευχαριστούμε που το έψαξες...απλά δεν καταλαβαίνω γιατί εφόσον έχουν τόσο μεγάλες ανάγκες δεν έβαλαν πιο πολλές θέσεις στον γραπτό..Κανονικά ιθα.πρεπει να.πας πάρουν όλους .Αν πάρουν λίγα άτομα θα μείνουμε από έξω οι υπόλοιπο..και αυτό θα ήταν άδικο

PavlinaG
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Μαρ 27, 2019 4:45 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό PavlinaG » Τετ Απρ 24, 2019 10:27 am

Καλημέρα σε όλους παιδιά! Ant83 το 68 ακριβώς είναι η τελική σου βαθμολογία με τις προσαυξήσεις;; Την ακριβή βαθμολογία παιδιά πρέπει να γράφουμε..

markip
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Δεκ 19, 2018 8:10 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό markip » Τετ Απρ 24, 2019 1:40 pm

Καλημέρα σας..κάλεσα σήμερα και εγώ στο τηλ 2103375096 και μίλησα με αυτόν τον κύριο.Μου είπε και εμένα τα ίδια,ότι δεν έχουν ακόμα εικόνα γιατί θέλουν να δουν ποιοι θα δεχθούν τις θέσεις. Είπε ότι ίσως πάρουν κάποιους επιλαχόντες και κάποιους από την νέα προκήρυξη..μπορεί να κάνουν αυτόν τον συνδυασμό δηλαδή!το καλοκαίρι θα έχουν καλύτερη εικόνα των πραγμάτων..

Ant83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Απρ 17, 2019 6:09 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό Ant83 » Τετ Απρ 24, 2019 6:46 pm

Σήμερα ξανακαλεσα και ο κύριος μου είπε ότι το καλοκαιρακι θα πάρουν ικανό αριθμό επιτυχόντων αφου πρώτα δουν πόσοι θα αποποιηθούν και σταθμισουν τις δικές τους ανάγκες εν γενει!Επεμεινα στον αν οι επιτυχοντες που θα πάρουν θα είναι μόνο για τις αναπληρώσεις διοριστέων και ευτυχώς είπε οχι !Για νέα προκήρυξη δεν είπε τπτ...μου είπε ότι πολλοί συνάδελφοί σας καλούν και εγώ του μετέφερα το δικό μας αίτημα ξεκάθαρα πλέον!!Θεωρώ ότι στη θέση που είναι μεταφέρει πράγματα εκεί που πρέπει αλλιώς δεν θα είχε την αρμοδιότητα να μας μεταφέρει το παραμικρό! Καλώς παίρνουμε τηλ και θα συνεχίσουμε μέχρι την γραπτή επιστόλη! !


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες