ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
ltr90
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Δευ Ιαν 15, 2018 9:13 pm

ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό ltr90 » Κυρ Νοέμ 25, 2018 10:05 am

Κατ' αρχήν θερμότατα συγχαρητήρια σε όλους τους διοριστέους !! Επειδή όμως είμαστε πολλοί που κοπήκαμε για 1-2-3 ερωτήσεις ανοίγω το εν λόγω τόπικ. Κάπου διάβασα ότι υπάρχει η δυνατότητα πρόσληψης επιλαχόντων για διάστημα 9 μηνών από τη δημοσίευση του οριστικού πίνακα διοριστέων στο ΦΕΚ και σε συνδυασμό με το γεγονός της σύστασης 1400 κενών οργανικών θέσεων στην ΑΑΔΕ, θεωρώ ότι υπάρχει κάποια έστω και μικρή ελπίδα και για εμάς..

econometrician
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:00 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό econometrician » Κυρ Νοέμ 25, 2018 9:40 pm

Καλε είναι βέβαιο ότι θα υπάρξουν επιλαχόντες! Πάντα υπάρχουν άτομα που δεν αποδέχονται τη θέση ή που έχουν περάσει και σε άλλο διαγωνισμό και έχουν διοριστεί πρώτα αλλού. Εδω πήρανε από την 3κ/2015 τον Απρίλιο του 2018. Να το παρακολουθείτε!

markip
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Δεκ 19, 2018 8:10 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό markip » Πέμ Δεκ 20, 2018 7:15 pm

Συγχαρητήρια και από μένα σε όλους τους επιτυχόντες!!δυστυχώς έχασα τη θέση για 0,03!!!!πραγματικά εύχομαι όντως να μας απορροφήσουν και εμάς κάποια στιγμή γιατί οι διαφορές είναι πολύ μικρές.Ακούγονται όμως σενάρια για προσλήψεις με μόρια...

ioulial
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 04, 2018 12:20 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό ioulial » Τετ Ιαν 30, 2019 12:28 pm

Βγήκε απόφαση του ΑΣΕΠ να καλυφθούν θέσεις χημικών και πληροφορικής στην ΑΑΔΕ από επιλαχόντες προηγούμενων διαγωνισμών με μόρια, τις 4Κ/2016 & 13Κ/2017 συγκεκριμένα. Με κάνει να ελπίζω ότι κι εμείς αργά ή γρήγορα θα απορροφηθούμε...

ltr90
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Δευ Ιαν 15, 2018 9:13 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό ltr90 » Τετ Ιαν 30, 2019 5:08 pm

ioulial έγραψε:Βγήκε απόφαση του ΑΣΕΠ να καλυφθούν θέσεις χημικών και πληροφορικής στην ΑΑΔΕ από επιλαχόντες προηγούμενων διαγωνισμών με μόρια, τις 4Κ/2016 & 13Κ/2017 συγκεκριμένα. Με κάνει να ελπίζω ότι κι εμείς αργά ή γρήγορα θα απορροφηθούμε...

Αρ.15,παρ.9 νομιζω του νόμου για το Ασεπ.Η Ααδε μπορει να απορροφήσει επιλαχόντες μεχρι και 3 χρονια μετα τη δημοσιευση του πινακα διοριστέων σε ΦΕΚ!!

titig
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2018 11:51 am

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό titig » Πέμ Ιαν 31, 2019 8:34 am

ltr90 έγραψε:
ioulial έγραψε:Βγήκε απόφαση του ΑΣΕΠ να καλυφθούν θέσεις χημικών και πληροφορικής στην ΑΑΔΕ από επιλαχόντες προηγούμενων διαγωνισμών με μόρια, τις 4Κ/2016 & 13Κ/2017 συγκεκριμένα. Με κάνει να ελπίζω ότι κι εμείς αργά ή γρήγορα θα απορροφηθούμε...

Αρ.15,παρ.9 νομιζω του νόμου για το Ασεπ.Η Ααδε μπορει να απορροφήσει επιλαχόντες μεχρι και 3 χρονια μετα τη δημοσιευση του πινακα διοριστέων σε ΦΕΚ!!


Μόνο για 3 χρόνια μπορεί να απορροφήσει? Ας ελπίσουμε να μας καλέσουν μέσα σε αυτό το διάστημα, δεν είναι και πολύ γρήγορες οι διαδικασίες δυστυχώς, άλλωστε όπως ειπώθηκε και στο βασικό θέμα της 1Γ/2017 οι επιλαχόντες δεν πρέπει να είναι πάνω από 80άτομα.

ltr90
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Δευ Ιαν 15, 2018 9:13 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό ltr90 » Πέμ Ιαν 31, 2019 2:20 pm

titig έγραψε:
Μόνο για 3 χρόνια μπορεί να απορροφήσει? Ας ελπίσουμε να μας καλέσουν μέσα σε αυτό το διάστημα, δεν είναι και πολύ γρήγορες οι διαδικασίες δυστυχώς, άλλωστε όπως ειπώθηκε και στο βασικό θέμα της 1Γ/2017 οι επιλαχόντες δεν πρέπει να είναι πάνω από 80άτομα.


Αν σκεφτείς οτι για αλλους φορεις το περιθωριο ειναι 9 μηνες, τα τρια χρόνια ειναι πολυ καλύτερα!

titig
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2018 11:51 am

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό titig » Δευ Φεβ 04, 2019 1:57 pm

ltr90 έγραψε:
titig έγραψε:
Μόνο για 3 χρόνια μπορεί να απορροφήσει? Ας ελπίσουμε να μας καλέσουν μέσα σε αυτό το διάστημα, δεν είναι και πολύ γρήγορες οι διαδικασίες δυστυχώς, άλλωστε όπως ειπώθηκε και στο βασικό θέμα της 1Γ/2017 οι επιλαχόντες δεν πρέπει να είναι πάνω από 80άτομα.


Αν σκεφτείς οτι για αλλους φορεις το περιθωριο ειναι 9 μηνες, τα τρια χρόνια ειναι πολυ καλύτερα!



Δεν το γνώριζα ότι μπορεί να είναι τόσο μικρό το διάστημα. Οπότε ναι συγκριτικά με το 9μηνο είναι πολύ καλά. Συνεχίζουμε να ελπίζουμε λοιπόν!

achtar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 25, 2018 8:56 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό achtar » Δευ Φεβ 11, 2019 10:17 am

titig έγραψε:
ltr90 έγραψε:
ioulial έγραψε:Βγήκε απόφαση του ΑΣΕΠ να καλυφθούν θέσεις χημικών και πληροφορικής στην ΑΑΔΕ από επιλαχόντες προηγούμενων διαγωνισμών με μόρια, τις 4Κ/2016 & 13Κ/2017 συγκεκριμένα. Με κάνει να ελπίζω ότι κι εμείς αργά ή γρήγορα θα απορροφηθούμε...

Αρ.15,παρ.9 νομιζω του νόμου για το Ασεπ.Η Ααδε μπορει να απορροφήσει επιλαχόντες μεχρι και 3 χρονια μετα τη δημοσιευση του πινακα διοριστέων σε ΦΕΚ!!


Μόνο για 3 χρόνια μπορεί να απορροφήσει? Ας ελπίσουμε να μας καλέσουν μέσα σε αυτό το διάστημα, δεν είναι και πολύ γρήγορες οι διαδικασίες δυστυχώς, άλλωστε όπως ειπώθηκε και στο βασικό θέμα της 1Γ/2017 οι επιλαχόντες δεν πρέπει να είναι πάνω από 80άτομα.



Καλημέρα. Το ότι οι επιλαχόντες δεν πρέπει να είναι πάνω από 80 άτομα από που προκύπτει;

titig
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2018 11:51 am

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό titig » Τρί Φεβ 12, 2019 9:46 am

Καλημέρα. Το ότι οι επιλαχόντες δεν πρέπει να είναι πάνω από 80 άτομα από που προκύπτει;[/quote]

Από την αφαίρεση του αριθμού διοριστέων από τον πίνακα επιτυχόντων (αφαιρουμένων και των διπλοκαταχωρήσεων λόγω εντοπιότητας).
Υπολογίσατε διαφορετικό αριθμό;

ioulial
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 04, 2018 12:20 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό ioulial » Τρί Φεβ 12, 2019 1:04 pm

titig έγραψε:Καλημέρα. Το ότι οι επιλαχόντες δεν πρέπει να είναι πάνω από 80 άτομα από που προκύπτει;


Από την αφαίρεση του αριθμού διοριστέων από τον πίνακα επιτυχόντων (αφαιρουμένων και των διπλοκαταχωρήσεων λόγω εντοπιότητας).
Υπολογίσατε διαφορετικό αριθμό;[/quote]

Ναι περίπου τόσοι είναι οι οικονομολόγοι. Δεν έχω υπολογίσει τις άλλες κατηγορίες, αν το έχει κάνει κάποιος ας ενημερώσει.

titig
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2018 11:51 am

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό titig » Τετ Φεβ 13, 2019 9:34 am

Ναι περίπου τόσοι είναι οι οικονομολόγοι. Δεν έχω υπολογίσει τις άλλες κατηγορίες, αν το έχει κάνει κάποιος ας ενημερώσει.[/quote]

Σωστά δεν διευκρίνησα ότι αναφέρομαι στους οικονομολόγους.

titig
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2018 11:51 am

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό titig » Πέμ Μαρ 21, 2019 9:09 am

Γνωστοποιείται ότι με την υπ’ αριθ. 15/2018 απόφαση της Ολομέλειας του ΑΣΕΠ εγκρίθηκαν, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 122 του ν. 4537/2018 (ΦΕΚ 84/Α/15-5-2018), τα αιτήματα της Ανεξάρτητης Αρχής Δημοσίων Εσόδων (ΑΑΔΕ) για την πλήρωση δεκαεννέα (19) θέσεων του κλάδου ΠΕ ΧΗΜΙΚΩΝ και είκοσι επτά (27) θέσεων του κλάδου ΠΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ χωρίς νέα προκήρυξη και χωρίς υποβολή νέας αίτησης, από επιλαχόντες των Προκηρύξεων ΑΣΕΠ 4Κ/2016 (ΦΕΚ 10/2016 Τεύχος Προκηρύξεων ΑΣΕΠ) και 13Κ/2017 (ΦΕΚ 33/2017 Τεύχος Προκηρύξεων ΑΣΕΠ) αντίστοιχα, σύμφωνα με το άρθρο 18 του ν.2190/1994, με τα ίδια τυπικά και πρόσθετα προσόντα, όπως ακριβώς ορίζονταν στις ανωτέρω προκηρύξεις.

Ωραία αιτήματα της ΑΑΔΕ!Και στα δικά μας :wink:

PavlinaG
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Μαρ 27, 2019 4:45 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό PavlinaG » Τετ Μαρ 27, 2019 8:46 pm

Παιδιά καλησπέρα! εγώ γράφω πρώτη φορά στο φορουμ...Όπως κι εσείς είμαι στον πίνακα των επιλαχόντων και μη διοριστέων (δυστυχώς :( )
. Η αλήθεια είναι ότι μόλις βγήκαν τα αποτελέσματα και είδα ότι δεν τα κατάφερα στενοχωρήθηκα πολύ. Και περισσότερο στενοχωρήθηκα και απογοητεύτηκα όταν διάβασα τον Αύγουστο κάποια δημοσιεύματα ότι θα βγουν νέες προκηρύξεις για την ΑΑΔΕ και ότι δε θα απορροφηθούν οι επιλαχόντες. Το έγραφαν μάλιστα με μεγάλη βεβαιότητα. Ειλικρινά απογοητεύτηκα πάρα πολύ, γιατί θυσίασα πάρα πολλά πράγματα και κατέβαλα τεράστια προσπάθεια για να δώσω σε αυτές τις εξετάσεις. Και αποφάσισα ότι δε θα ξαναασχοληθώ με αυτό το ζήτημα. Όμως επειδή έχω μωρό και δε δύναμαι να ξαναμπω στη διαδικασία διαβάσματος για να προσπαθήσω για κάτι άλλο αλλά και επειδή διαβάζω ότι η ΑΑΔΕ καλύπτει κενά από πίνακες επιλαχόντων αποφάσισα να κάνω ό,τι χρειαστεί και περνάει από το χέρι μου για να πάρουν κάποια στιγμή κι εμας. Μάλιστα έμαθα από γνωστό μου ότι μέχρι πρόσφατα καλούσαν άτομα από τον πίνακα της 1Γ/2008!!! Συνεπώς εάν τυχόν αυτό δε συμβεί και με μας θα είναι κατάφωρη παραβίαση των αρχών της ισότητας και της αναλογικότητας. Γι' αυτό προτείνω να συντονιστούμε όλοι και μόλις βγουν τα οριστικά να στείλουμε κάποια επιστολή, κάτι να κάνουμε τέλος πάντων ώστε να μας απορροφήσουν κι εμάς σιγά σιγά. Ακόμη και να κινηθούμε και νομικά εάν χρειαστεί. Συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά βλέπω ότι κι εσείς νιώθετε όπως κι εγώ και ελπίζετε όπως κι εγώ και είναι κρίμα να μείνουμε με την ελπίδα.. Λοιπόν;;; Συμφωνείτε να οργανωθούμε;;

marinos1987
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 17, 2019 11:31 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό marinos1987 » Πέμ Μαρ 28, 2019 12:58 am

Καλησπέρα και από εμένα. Γράφω πρώτη φορά στο forum που έχει δημιουργηθεί. Συμμετείχα και εγώ στο διαγωνισμό της προκήρυξης 1γ/2017 στην κατηγορία ΠΕ Νομικών. Αν και αφιέρωσα σχεδόν έναν ολόκληρο χρόνο διαβάζοντας και κάνοντας φροντιστήρια εξ αποστάσεως (επειδή ζω στην επαρχία) δεν κατάφερα να είμαι στους διοριστεους αλλά στους επιλαχοντες. Η βαθμολογια μου ήταν 60,52 και με τις προσαυξήσεις έφτασα στο 63,75. Η απογοήτευση που δοκίμασα ήταν πραγματικά μεγάλη όχι γιατί είχα πολλές ελπίδες με την βαθμολογία που έφερα αλλά γιατί προσπάθησα πραγματικά πάρα πολύ για αυτό το διαγωνισμό και έκανα πολλές θυσίες. Συμφωνώ και εγώ ότι πρέπει να οργανωθούμε όλοι μαζί και να διεκδικήσουμε τον διορισμό μας. Να πιέσουμε προς όλες τις κατευθύνσεις για να μας απορροφήσουν. Η ΑΑΔΕ έχει πραγματικά πολλές ελλείψεις σε προσωπικό και είναι κρίμα να γίνει νέος διαγωνισμός για την πρόσληψη νέων ατόμων με μόρια, από τη στιγμή που υπάρχει ένας πίνακας με επιτυχόντες αλλά μη διοριστεους. Πάντως βλέπω το τελευταίο χρονικό διάστημα μια κινητικότητα όσον αφορά την απορρόφηση ατόμων από παλαιότερες προκηρύξεις όσον αφορά την ΑΑΔΕ και αυτό πιστεύω πως είναι θετικό και για εμάς. Ας ελπίσουμε για το καλύτερο!!!!!!


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες