ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Ant83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Απρ 17, 2019 6:09 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό Ant83 » Πέμ Απρ 18, 2019 11:52 am

Καλημέρα!!Συνάδελφε και εγώ στην τελική βαθμολογία στο 68 είμαι,αν είδα σωστα ο τελευταίος στους προσωρινά διοριστέους νομικος ήταν στο 71.Κατά τη γνώμη μου,το αν θα βγάλουν νέα ή νέες προκηρύξεις εμάς δεν αφορά..θα πρέπει να μεταφέρουμε μαζικα το δικό μας αίτημα για απορρόφηση αμέσως μετά τον πίνακα των διοριστέων!

ltr90
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Δευ Ιαν 15, 2018 9:13 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό ltr90 » Πέμ Απρ 18, 2019 3:24 pm

Μετα το Πασχα θα υποβάλλονται αιτήματα στο ΑΣΕΠ απο την ΑΑΔΕ.Πρεπει να τρέξουμε!

AnastasiaM
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 03, 2017 6:15 am

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό AnastasiaM » Πέμ Απρ 18, 2019 5:02 pm

Καλησπερα.Επιτυχούσα και εγω ,οικονομολόγος.Χαμηλά στην κατάταξη .Παντού γράφεται ότι θα πάρουν άτομα στην ΑΑΔΕ,
κανείς όμως δεν ξεκαθαρίζει με ποιό τρόπο.Τι ενέργειες θα μπορούσαμε να κάνουμε έτσι ώστε να απορροφήσουν εμάς που κοπιάσαμε ,,
και να μην βγει νέα προκύρηξη .Πού θα πρεέπει να στείλουμε επιστολή.Τα παιδιά απο την Νομική μήπως θα μπορύσαν να βοηθήσουν?

Ant83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Απρ 17, 2019 6:09 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό Ant83 » Πέμ Απρ 18, 2019 5:38 pm

Παιδιά εγώ έγραψα χθες ότι μίλησα με ΑΑΔΕ στο τηλ 2103375096 τμήμα σχεδιασμού και προσληψεων.Περιμένουν να βγει πρώτα ο οριστικός πίνακας για να δουν πόσοι θα αποποιηθούν για να καλεσουν και επιλαχοντες αρχές καλοκαιριού!Καλά μέχρι εδώ, ωστόσο μετά ανέφερε ότι θέλουν μια μικρή δεξαμενή από εμάς για μελλοντικές αναπληρώσεις (αριθμό ατόμων δεν είπε ) και το χειρότερο που είπε στο τέλος ότι σκέφτονται ίσως να βγάλουν νέα προκή ρήξη. .Σημειωτεον: είπε ότι οι οριστικά διοριστέοι είναι λίγοι, εμείς οι επιτυχοντες λιγειά επίσης και γενικά ότι έχουν πολλά κενά. Εγώ του είπα το λογικό δεν είναι να απορροφηθούμε πρώτα εμείς ως επιτυχοντες του γραπτου διαγωνισμου; Η αλήθεια είναι ότι αυτός ευγενικός είναι και γενικά λέει πράγματα αλλά πριν τον πίνακα δεν μιλάει με αριθμους. .Σας παροτρυνω εκ νέου να καλέσετε και εσείς σε αυτον τον αριθμό και να ζητήσουμε όλοι το αυτονόητο. .να απορροφηθούμε μετά τον οριστικό πίνακα και εμείς γιατί έχουν πολλά κενά όπως οι ίδιοι λένε!!!Σε δεύτερο χρόνο μπορούμε να στείλουμε επιστολή σε ααδε και υπουργείο οικονομικών (όπως έγραψε σήμερα συνάδελφος, όχι ασεπ βέβαια γιατί δεν έχει την αποφασιστικη αρμοδιότητα για προσληψεις) Αλλά πάρετε σε αυτό τηλ,εγώ πηρα ήδη 2 φορές και θα ξαναπαρω!

markip
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Δεκ 19, 2018 8:10 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό markip » Πέμ Απρ 18, 2019 6:39 pm

Καλησπέρα σε όλους!Επιλαχούσα στους οικονομολόγους με 65,45 τελική βαθμολογία.Διάβασα σήμερα σε γνωστό site ότι το υπ.οικονομικών σχεδιάζει προσλήψεις 1500 ατόμων με το σύστημα των μορίων..το λέει ξεκάθαρα!έγραφε ότι από μάιο θα ξεκινήσουν να εκδίδονται σταδιακά οι προκηρύξεις .Πραγματικά δεν το χωράει ο νους μου πως είνα δυνατόν να μας συμβεί κάτι τέτοιο!!Ας βγούν τα οριστικά επιτέλους και να δούμε πως πρέπει να κινηθούμε..

Ludi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 27, 2018 7:07 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό Ludi » Πέμ Απρ 18, 2019 10:09 pm

Καλησπέρα παιδιά! Και εγώ διάβασα σήμερα το άρθρο για τις 1500 προσλήψεις με μόρια και δεν μπορώ να το χωνέψω! Το δίκαιο είναι να απορροφηθούμε πρώτα εμείς που κοπιάσαμε με το γραπτό διαγωνισμό και για μελλοντικές ανάγκες ας βγάλουν νέα προκήρυξη, όχι να κρατάνε εμάς στην αναμονή! Πρέπει να οργανωθούμε ώστε μόλις βγουν τα οριστικά να στείλουμε και επιστολή στην ΑΑΔΕ! Τα παιδιά από Νομική πιστεύω μπορούν να μας κατατοπίσουν καλύτερα!

melina9
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 08, 2018 4:46 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό melina9 » Παρ Απρ 19, 2019 7:10 pm

Καλησπέρα και πάλι από εμένα! Επιλαχούσα στον κλάδο των Οικονομολόγων εγώ, με συνολική βαθμολογία 63,97 με τις προσαυξήσεις. Πιστεύω και εγώ πως οι μελλοντικοί μας (το εύχομαι ολόψυχα) συνάδελφοι από το χώρο της Νομικής θα μπορούσαν, χάρη στις γνώσεις που λόγω ειδικότητας κατέχουν, να μας βοηθήσουν, ώστε να διεκδικήσουμε, μέσω της κατάλληλης "οδού" , την πρόσληψή μας. Δεν σας κρύβω πως, κάθε φορά που βλέπω να προστίθεται μία ακόμη δημοσίευση στο παρόν blog, αισθάνομαι πιο αισιόδοξη.... :D

AnastasiaM
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 03, 2017 6:15 am

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό AnastasiaM » Σάβ Απρ 20, 2019 3:45 pm

Καλησπέρα παιδιά.Δυστηχώς σύμφων με το γνωστό sitε τα νέα δεν είναι ευχάριστα .Μιλάνε για νέα προκύρηξ ηκαι μας βλεπω να μένουμε
απο έξω , σαν δεξαμενή , να τραβάνε απο μας δυο άτομα τον χρόνο για αναπληρώσεις .Παιδιά σε λίγες μέρες βγαίνουν τα οριστικά .Πρ'επει να οργανωθούμε να δούμε τι θα κάνουμε .Αν μας διαβάζουν και άλλοι επιτυχόντες ,παρακαλώ ας γράψουν να αποφασίσουμε να στείλουμε μια επιστολή.
Δεν μας παίρνει να κάνουμε ότι δεν καταλαβαίνουμε και να περνά ο καιρός εις βάρος μας .

ltr90
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Δευ Ιαν 15, 2018 9:13 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό ltr90 » Σάβ Απρ 20, 2019 8:12 pm

Νομική βαση στέρεα που να δικαιολογει άσκηση ενδικου βοηθήματος δεν υπάρχει!Οπότε δικαστικα δεν νομιζω οτι μπορει να γινει κατι.Απο εκει και περα όμως και οσον αφορα τα ηθικό μέρος του θέματος έχουμε ολα τα δικια μαζι μάς. Μια ενδεχόμενη επιστολή θα τη στήριζαν:
1.Στην έκθεση της Κομισιόν που απαιτεί 1000 επιπλέον ατομα μεσα στο 2019.
2. Στον νομο του Ασεπ που με τροποποιηση το Μάιο του 2018 αναφέρει ότι ΔΥΝΑΤΑΙ το Ασεπ να παρε απο επιλαχόντες διαγωνισμών για την ΑΑΔΕ σε βαθος 3 ετών απο τη δημοσίευση των διοριστέων σε ΦΕΚ.
3.Σε νεες προκηρυξεις που παίρνουν απο επιλαχόντες.

Για μενα αυτος πρεπει να ειναι ο σκελετός της επιστολής.Οποιαδηποτε προσθήκη η ιδέα ευπρόσδεκτη και απαραίτητη!

AnastasiaM
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 03, 2017 6:15 am

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό AnastasiaM » Κυρ Απρ 21, 2019 8:29 am

ltr90 έγραψε:Νομική βαση στέρεα που να δικαιολογει άσκηση ενδικου βοηθήματος δεν υπάρχει!Οπότε δικαστικα δεν νομιζω οτι μπορει να γινει κατι.Απο εκει και περα όμως και οσον αφορα τα ηθικό μέρος του θέματος έχουμε ολα τα δικια μαζι μάς. Μια ενδεχόμενη επιστολή θα τη στήριζαν:
1.Στην έκθεση της Κομισιόν που απαιτεί 1000 επιπλέον ατομα μεσα στο 2019.
2. Στον νομο του Ασεπ που με τροποποιηση το Μάιο του 2018 αναφέρει ότι ΔΥΝΑΤΑΙ το Ασεπ να παρε απο επιλαχόντες διαγωνισμών για την ΑΑΔΕ σε βαθος 3 ετών απο τη δημοσίευση των διοριστέων σε ΦΕΚ.
3.Σε νεες προκηρυξεις που παίρνουν απο επιλαχόντες.

Για μενα αυτος πρεπει να ειναι ο σκελετός της επιστολής.Οποιαδηποτε προσθήκη η ιδέα ευπρόσδεκτη και απαραίτητη!



Καλημέρα.. Συμφωνω μαζι σου .Επισης πιστεύω ότι θα πρέπει να αναφέρουμε το επίπεδο δυσκολίας που είχε ο συγκεκριμένος διαγωνισμός,και πως δικαιωματικά είναι η σειρά μας.Δεν είμαστε "δεξαμενή" ,κοπιάσαμε, έχουμε τις γνώαεις που οι ίδιοι ζητήσαν και εφόσον προκύπτουν ανάγκες, ειναι αντοσυνταγματικό για την ίδια θέση να προσλάμβάνονται άτομα με άλλα μέτρα και άλλα σταθμά.Εκέινο που πρέπει να δούμε είναι πού και πώς θα στείλουμε την επιστολή.Οσο πιο πολλοί τόσο το καλύτερο....

Ant83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Απρ 17, 2019 6:09 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό Ant83 » Κυρ Απρ 21, 2019 12:37 pm

Καλημέρα παιδιά!Πήρε κάποιος τηλέφωνο στον αριθμό που έγραψα σε προηγούμενα σχολια;;;Πρέπει να πάρουμε όσο το δυνατόν περισσότεροι να διαμαρτυρηθούμε ΠΡΙΝ στείλουμε γραπτή επιστόλη..ως λίγοι μάλιστα επιτυχοντες γραπτου διαγωνισμου δεν τελουμε υπό τις ίδιες συνθήκες με έναν υποψήφιο που συμμετέχει σε προκηρυξη με μοριοδοτηση και υπό αυτή την έννοια δεν θα κάνουμε την δεξαμενη για μελλοντικές αναπληρώσεις. ...δεν θα μαστε καλά η επιτυχια να μας γυρίσει και μπούμερανγκ στο τέλος!!!

eleninomik
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2018 11:11 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό eleninomik » Κυρ Απρ 21, 2019 12:40 pm

Καλησπέρα και από εμένα! Θεωρώ ότι η επιστολή πρέπει να αναφέρει όσα ειπώθηκαν παραπάνω, να είναι υπογεγραμμένη από όλους εμάς, όσο περισσότεροι τόσο το καλύτερο. Και θα πρέπει να την αποστείλουμε τόσο στον ΑΣΕΠ όσο και στην ααδε.

melina9
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 08, 2018 4:46 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό melina9 » Κυρ Απρ 21, 2019 3:33 pm

Συμφωνώ και εγώ με Itr90 και eleninomik. Όλοι οι επιτυχόντες επιλαχόντες πρέπει να υπογράψουμε την επιστολή!

Ludi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 27, 2018 7:07 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό Ludi » Κυρ Απρ 21, 2019 5:48 pm

Καλησπέρα σας! Συμφωνώ και εγώ με όσα ειπώθηκαν παραπάνω για την επιστολή! Με το που βγουν τα οριστικά πρέπει να κινηθούμε άμεσα και φυσικά να την υπογράψουμε όσοι περισσότεροι γίνεται!

markip
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Δεκ 19, 2018 8:10 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό markip » Κυρ Απρ 21, 2019 5:58 pm

Καλησπέρα σας...συμφωνώ με όλους για την υπογεγραμμένη επιστολή!!ρώτησα και εγώ μία φίλη δικηγόρο και μ είπε ότι ας κάνουμε μία επιστολή δε βλάπτει αλλά δεν θα ωφελήσει κιόλας αν έχει αποφασιστεί να εκδοθέι προκήρυξη με μόρια...επίσης σκέφτομαι ότι η προκήρυξη με μόρια δεν είναι καθόλου τυχαία επιλογή ενόψει εκλογών!!τι να πώ πια!όπως και να χει θα κάνουμε ό,τι μπορούμε....


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες