ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Ludi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 27, 2018 7:07 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό Ludi » Κυρ Απρ 21, 2019 8:02 pm

Πάντως δεν το χωράει ο νους μου να βλέπω τον τελευταίο καιρό να βγαίνουν προκηρύξεις για επιλαχόντες προηγούμενων διαγωνισμών από την ΑΑΔΕ...και εμάς που θεωρούμαστε επιτυχόντες γραπτού διαγωνισμού να μας αφήσουν απ' έξω! Δεν είναι ότι στείλαμε απλά μια αίτηση...φάνηκε πόσο πολύ το θέλαμε και πόσο κοπιάσαμε όλοι να φτάσουμε ως εδώ, συν ότι είμαστε τόσο λίγοι...δεν γίνεται να ακυρώνουν έτσι τον κόπο μας! Πρέπει να κάνουμε τα αδύνατα δυνατά παιδιά!

ltr90
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Δευ Ιαν 15, 2018 9:13 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό ltr90 » Δευ Απρ 22, 2019 12:49 am

Ludi έγραψε:Πάντως δεν το χωράει ο νους μου να βλέπω τον τελευταίο καιρό να βγαίνουν προκηρύξεις για επιλαχόντες προηγούμενων διαγωνισμών από την ΑΑΔΕ...και εμάς που θεωρούμαστε επιτυχόντες γραπτού διαγωνισμού να μας αφήσουν απ' έξω! Δεν είναι ότι στείλαμε απλά μια αίτηση...φάνηκε πόσο πολύ το θέλαμε και πόσο κοπιάσαμε όλοι να φτάσουμε ως εδώ, συν ότι είμαστε τόσο λίγοι...δεν γίνεται να ακυρώνουν έτσι τον κόπο μας! Πρέπει να κάνουμε τα αδύνατα δυνατά παιδιά!

Συμφωνώ απόλυτα!Αλλα θα ελεγα μην το δενετε κόμπο οτι αυτο π λεει το σαιτ για νεα προκηρυξη με μορια ειναι εγγυημένο.Γιατι ναι μεν εχουν καλη ενημέρωση πλην όμως τις προκηρύξεις για επιλαχόντες χημικους και πληροφορικαριους δεν τις γνωριζαν καν.επισης ειναι πολυ νωρις να μιλανε για τον τροπο που θα γινουν πι προσλήψεις τη στιγμή που δεν εχουν φτασει καν τα αιτηματα τις ααδε.

eleninomik
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2018 11:11 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό eleninomik » Δευ Απρ 22, 2019 11:27 am

Καλημέρα σε όλους! Μόλις κάλεσα στο τηλέφωνο που έχει αναφέρει η συνάδελφος. Μίλησα με έναν κύριο και μου είπε ότι πιθανότατα θα βγουν νέες προκηρυξεις. Το αν θα είναι με μόρια ή από εμάς είναι απόφαση που θα την λάβουν από κοινού με τον ασεπ. Σκέφτονται όμως εμάς να μας κρατήσουν ως δεξαμενή για αναπληρώσεις και όταν θα θέλουν 2-3 άτομα κάθε φορά. Δεν θέλουν να εξαντληθεί με τη μία ο πίνακας. Εγώ του είπα βέβαια ότι δεν είναι δίκαιο και ότι εμείς μπορεί να καταλήξουμε να μείνουμε απ έξω στο τέλος. Μου είπε ότι ακόμα δεν το έχουν αποφασίσει. Καλέστε κι εσείς!

Ant83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Απρ 17, 2019 6:09 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό Ant83 » Δευ Απρ 22, 2019 12:47 pm

Ρε παιδια εγώ μίλησα με ΑΑΔΕ και είπε αυτός ότι θα πάρουν επιλαχόντες αλλά δεν ξέρουν πόσους γιατί θέλουν μια δεξαμενή για αναπληρώσεις και το αίτημα για να πάρουν άλλα άτομα πλην των διοριστέων έγινε ήδη δεκτό! Θέλουν να βγει ο οριστικος πινακας πρώτα να δουν πόσοι θα αποποιηθούν,πόσα κενά έχουν και να δουν επί τόπου πόσους θα πάρουν! Στο τέλος μου πέταξε αυτό για προκηρυξη για μόρια,ίσως το κάνουν δεν ξέρουν, ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΑΠΕΤΥΧΕ!!! Απέτυχε διότι τα άτομα που έγραψαν πάνω από τη βάση ήταν λίγοι, αυτοί περίμεναν περισσότερους και αυτο το είπε επί λεξει. .ακριβώς λόγω αυτού του γεγονότος εμείς τι θα κάνουμε,θα περιμένουμε στωικα ποτέ θα τύχει να αναπληρωσουμε κάποιον σε βάθος δεκαετιας;;;Δεν πίστευα στα αυτιά μου,αυτά μόνο στην Ελλάδα γίνονται!!!!Πάρετε τηλέφωνο και εσείς και πιέστε! !!!!!!!!!Και μετά θα έρθει και η επιστολή. .προεκλογική περίοδος είναι, θα χρησιμοποιησουμε ο,τι μπορούμε για να βρούμε το δίκιο μας!!!!!

Ant83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Απρ 17, 2019 6:09 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό Ant83 » Δευ Απρ 22, 2019 1:25 pm

Συνάδελφε eleninomik χαίρομαι πολύ που επικοινώνησες και εσύ μαζί τους και εύχομαι να καλέσουν και άλλοι συνάδελφοι-μέλη του φορουμ!!!Δεν έχουμε πολύ χρόνο μπροστά μας,ο οριστικός ακούγεται ότι βγαίνει εντός των ημερών. .Στο χρονικό σημείο κατά το οποίο θα δημοσιευθεί,πρέπει το δικό μας αίτημα μας να έχει ήδη γίνει γνωστό! Έχει νόημα να καλούμε μαζικά στον αρμόδιο φορεα και να μην ακούγονται μονο μια ή δύο φωνές!

eleninomik
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2018 11:11 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό eleninomik » Δευ Απρ 22, 2019 2:15 pm

Εμένα μου έθεσε ως επιχείρημα ότι δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν τον πίνακα για να μας έχουν ως δεξαμενή σε περίπτωση παραιτήσεων - αποποιησεων και ως έτερο επιχείρημα το γεγονός ότι εμείς επιλέξαμε συγκεκριμένες περιοχές και δεν θα μπορούν να μας αξιοποιήσουν σε όλη την Ελλάδα. Εγώ του είπα να βγάλουν προκηρυξη και να ζητάνε εμάς από τον πίνακα και να υποβαλουμε αίτηση όσοι από εμάς θέλουμε και μπορούμε.

PavlinaG
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Μαρ 27, 2019 4:45 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό PavlinaG » Δευ Απρ 22, 2019 2:52 pm

Ant83 και eleninomik πόσο γράψατε στις εξετάσεις (τελική βαθμολογία με προσαυξήσεις) ;;; απαντήστε μου παρακαλώ είναι σημαντικό

Ant83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Απρ 17, 2019 6:09 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό Ant83 » Δευ Απρ 22, 2019 2:58 pm

Συνάδελφε τα ιδια μας είπε απλά εγώ κατάλαβα το αντίθετο,δηλ ότι σε περίπτωση παραιτήσεων /αποποιησεων οριστικά διοριστέων θέλει να έχει δεξαμενή από εμας για αναπληρώσεις γτ αν δεν υπάρχει η δεξαμενή θα χαθούν θέσεις! Σίγουρα παίζει ρόλο το πώς έχουμε δηλώσει τις περιοχές,δηλαδή αν κάποιος παραιτηθεί απο τη θέση μιας περιοχής καλούν τον αμέσως επόμενο που την έχει δηλωσει!!Βέβαια αποποιησεις/παραιτήσεις υπάρχουν και μεταγενεστερα δηλαδή αφού κάποιος δεχτεί και αναλάβει υπηρεσία.θα ξαναπαρω αυριο και θα προσπαθήσω να τον πίεσω μήπως πει κάτι πιο συγκεκριμένο

PavlinaG
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Μαρ 27, 2019 4:45 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό PavlinaG » Δευ Απρ 22, 2019 4:35 pm

Ant83 έγραψε:Συνάδελφε τα ιδια μας είπε απλά εγώ κατάλαβα το αντίθετο,δηλ ότι σε περίπτωση παραιτήσεων /αποποιησεων οριστικά διοριστέων θέλει να έχει δεξαμενή από εμας για αναπληρώσεις γτ αν δεν υπάρχει η δεξαμενή θα χαθούν θέσεις! Σίγουρα παίζει ρόλο το πώς έχουμε δηλώσει τις περιοχές,δηλαδή αν κάποιος παραιτηθεί απο τη θέση μιας περιοχής καλούν τον αμέσως επόμενο που την έχει δηλωσει!!Βέβαια αποποιησεις/παραιτήσεις υπάρχουν και μεταγενεστερα δηλαδή αφού κάποιος δεχτεί και αναλάβει υπηρεσία.θα ξαναπαρω αυριο και θα προσπαθήσω να τον πίεσω μήπως πει κάτι πιο συγκεκριμένο


Ant83 και eleninomik πόσο γράψατε στις εξετάσεις (τελική βαθμολογία με προσαυξήσεις) ;;; απαντήστε μου παρακαλώ είναι σημαντικό

AnastasiaM
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 03, 2017 6:15 am

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό AnastasiaM » Δευ Απρ 22, 2019 5:36 pm

Καλησπέρα, θα πέρω τηλ αύριο στη ΑΑΔΕ.Ποιός όμως μας λέει ότυι ο Κύριος που σηκώνει το τηλ ενημερώνει αυτούς που πρέπει.
Κάποιος_κκάποια απο την Νομική ας συντάξει μια επιστολή ,ας την στείλουμε ο καθένας χωριστά με υπογραφή , η όλοι μαζί ..πάλι με υπογραφή.
Αν κάποιος έχει καμιά καλύτερη ιδέα, θα ήταν καλό να την γράψει.Αν βγεί η προκύρηξη και μετά, δεν υπάρχει κάτι που θα μπορούμε να κάνουμε .
Θα είναι αργά...

eleninomik
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2018 11:11 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό eleninomik » Δευ Απρ 22, 2019 7:14 pm

Εγώ είμαι στο 70 με τις προσαυξήσεις! Αλλά γιατί είναι σημαντικό?

Ant83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Απρ 17, 2019 6:09 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό Ant83 » Δευ Απρ 22, 2019 9:27 pm

Συνάδελφε σου έχω απαντήσει ήδη σε προηγουμενο σχολιο.. με τις προσαυξησεις είμαι στο 68 τελική βαθμολογία και ο τελευταίος νομικος μπήκε στον προσωρινό πίνακα με 71..ούτε εγώ καταλαβαίνω γτ είναι σημαντικό.(τη βαθμολογια του τελευταιου απλα την εψαξα για να δω εγω που ειμαι περιπου στον πινακα) Σημασία έχει να πάρουν από εμας τους επιτυχοντες όσους περισσοτερους γίνεται,αν όχι όλους! Αν κάνουμε την δεξαμενη των αναπληρωσεων για όποτε και αν...καλά κρασιά!

ltr90
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Δευ Ιαν 15, 2018 9:13 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό ltr90 » Τρί Απρ 23, 2019 10:57 am

Επικοινωνησα και με το γραφειο της υπουργού Διοικητης Ανασυγκρότησης.Μου ειπαν να στειλω εγγράφως το αίτημά μας!!

eleninomik
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2018 11:11 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό eleninomik » Τρί Απρ 23, 2019 11:16 am

Ναι, να το κάνουμε. Συνάδελφε θες να το ετοιμάσεις και να προσθέτουμε και να καταλήξουμε στο τελικό? Είναι κατάλληλο το χρονικό σημείο για να στείλουμε το αίτημά μας.

ltr90
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Δευ Ιαν 15, 2018 9:13 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό ltr90 » Τρί Απρ 23, 2019 1:39 pm

Επιπλέον μου είπαν ότι υπάρχει έγκριση για προσλήψεις από εμάς από το Διοικητικής Ανασυγκρότησης (για 100 θέσεις αν κατάλαβα καλά) αλλά μπορεί να τροποποιηθεί! Ώρα για δράση παιδιά!


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες