ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
eleath234
Δόκιμος
Δόκιμος

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό eleath234 » Παρ Οκτ 19, 2018 2:44 pm

Kitsas έγραψε:Επικοινώνησε κανείς με υπουργείου ή με ΑΣΕΠ? Έχουμε κάποιο πλάνο ή κάποιο χρονοδιάγραμμα?

Πήρα στο κινητό υπουργείο σήμερα και μου είπαν ότι είναι σε πρώιμο στάδιο και θα αργήσουν. Δες ξέρω παιδιά. Απογοήτευση.

eleath234
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό eleath234 » Παρ Οκτ 19, 2018 6:51 pm

eleath234 έγραψε:
Kitsas έγραψε:Επικοινώνησε κανείς με υπουργείου ή με ΑΣΕΠ? Έχουμε κάποιο πλάνο ή κάποιο χρονοδιάγραμμα?

Πήρα στο κινητό υπουργείο σήμερα και μου είπαν ότι είναι σε πρώιμο στάδιο και θα αργήσουν. Δες ξέρω παιδιά. Απογοήτευση.

Κινητό υπουργείο δεν υπάρχει :lol: .. υπάρχει κορέκτορας που σαρκάζει...
Μου είπαν λοιπόν ότι θα αργήσουν.. κ μίλησαν για μήνες.

Kitsas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Kitsas » Σάβ Οκτ 20, 2018 11:46 pm

eleath234 έγραψε:
eleath234 έγραψε:

Δεν νομίζω να πάρει και μήνες. εξάλλου βάσει νόμου πρέπει σε 3 μήνες να μας καλέσουν.

mjspidy
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό mjspidy » Κυρ Οκτ 21, 2018 10:27 am

Kitsas έγραψε:
eleath234 έγραψε:
eleath234 έγραψε:Πήρα στο κινητό υπουργείο σήμερα και μου είπαν ότι είναι σε πρώιμο στάδιο και θα αργήσουν. Δες ξέρω παιδιά. Απογοήτευση.

Δεν νομίζω να πάρει και μήνες. εξάλλου βάσει νόμου πρέπει σε 3 μήνες να μας καλέσουν.

Σε 3 μηνες από το φεκ κατανομής... Το οποίο δεν έχει βγει ακόμα...

flavia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό flavia » Κυρ Οκτ 21, 2018 11:29 am

mjspidy έγραψε:
Kitsas έγραψε:
eleath234 έγραψε:Κινητό υπουργείο δεν υπάρχει :lol: .. υπάρχει κορέκτορας που σαρκάζει...

Ποιο ειναι το ΦΕΚ κατανομης; Αυτο το ΦΕΚ που βγηκε τι ειναι;

mpiftekaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό mpiftekaki » Κυρ Οκτ 21, 2018 7:36 pm

flavia έγραψε:
mjspidy έγραψε:
Kitsas έγραψε:

Ποιο ειναι το ΦΕΚ κατανομης; Αυτο το ΦΕΚ που βγηκε τι ειναι;

Ναι, περιμένουμε νέο ΦΕΚ κατανομής σε θέσεις. Αυτό που βγήκε είναι το ΦΕΚ επιτυχόντων του ΑΣΕΠ. Και στη Διαύγεια το ίδιο.

Σε επικοινωνία μου την Παρασκευή με το Υπουργείο:

α) Η διαδικασία συνεχίζεται. Ελέγχονται τα πτυχία και η εγκυρότητά τους, για όσους δεν αποδέχθηκαν ΙΔΟΧ.
β) Υπάρχουν πιέσεις από παντού για τη γρήγορη διεκπεραίωση της διαδικασίας (μάλιστα γίνονται και απεργίες για το θέμα)
γ)Δεν επέστρεψε κανένας από τους ΙΔΟΧ, με εξαίρεση τους 3 που προσέφυγαν. Δεν έχει καθολικό χαρακτήρα η απόφαση.

mpiftekaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό mpiftekaki » Κυρ Οκτ 21, 2018 7:38 pm

Kitsas έγραψε:
lin11 έγραψε:Δε χρειαζεται επιστολη...........γιατι θα κουραστουμε να στειλουμε μια επιστολη;;;;;;;;; (τι ασχολουμαι βεβαια με προσωπα που ταραζουν κ τις δυο ομαδες???!!!!) εννοειται οτι δε χανουμε τιποτα, αντιθετως.

Μην ασχολείσαι. Σε 9 ημέρες θα θελήσεις να ασχοληθείς. Δεν ταράζει κάνεις κανεναν. Όποιος έχει τη μύγα μυγιαζεται και όποιος έχει τη Σφίγγα σφίγγεται...
9 ημέρες....

Ακόμα περιμένω να δω τι θα γινει σε 9 μερες...χαχααχχα μήπως θα ορκιστουν οι επιτυχοντες στις θεσεις τους??? :lol: :lol: :lol:

Kitsas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Kitsas » Κυρ Οκτ 21, 2018 10:49 pm

mpiftekaki έγραψε:
Kitsas έγραψε:
lin11 έγραψε:Δε χρειαζεται επιστολη...........γιατι θα κουραστουμε να στειλουμε μια επιστολη;;;;;;;;; (τι ασχολουμαι βεβαια με προσωπα που ταραζουν κ τις δυο ομαδες???!!!!) εννοειται οτι δε χανουμε τιποτα, αντιθετως.

Μην ασχολείσαι. Σε 9 ημέρες θα θελήσεις να ασχοληθείς. Δεν ταράζει κάνεις κανεναν. Όποιος έχει τη μύγα μυγιαζεται και όποιος έχει τη Σφίγγα σφίγγεται...
9 ημέρες....

Ακόμα περιμένω να δω τι θα γινει σε 9 μερες...χαχααχχα μήπως θα ορκιστουν οι επιτυχοντες στις θεσεις τους??? :lol: :lol: :lol:

Υπομονή......

sofos13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό sofos13 » Δευ Οκτ 22, 2018 3:05 pm

Kitsas έγραψε:
mpiftekaki έγραψε:
Kitsas έγραψε:
9 ημέρες....

Υπομονή......

Πέρασαν οι 9 μέρες και δεν έγινε τίποτα....

Protagoras
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Protagoras » Δευ Οκτ 22, 2018 10:06 pm

Οι παρακάτω πληροφορίες προκύπτουν από τις ιστοσελίδες των συνδικαλιστών ,

δεν είμαι σε θέση να τις ελέγξω αλλά μου φαίνονται λογικές :

1)Από τους 125 που εργαζόταν με σχέση εργασίας ΙΔΟΧ, οι 54 βγήκαν από τον πίνακα και απολυθηκαν . Εξαιρούνται οι 3 που κέρδισαν προσωρινά την απόφαση αναστολής

2)Στο υπουργείο δικαιοσύνης, θα συγκροτηθεί Ομάδα Διοίκησης Έργου (ΟΔΕ)για την επίσπευση των διαδικασιών διορισμού - πρόσληψης των 404 από τον οριστικό πίνακα, με τη συμμετοχή στην ΟΔΕ 2 τακτικών και 2 αναπληρωματικών μελών από το ΔΣ της ΟΔΥΕ

3) Στις 25/10/2018 θα λάβει χώρα γενική απεργία των δικαστικών υπαλλήλων με πρώτο αίτημα την 1Κ/2017

4)Οι εκτιμήσεις των συνδικαλιστών αναφέρουν πρόσληψεις γύρω στους 600(404+140+ενστάσεις)

Ετοιμαστείτε !!!

Kitsas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Kitsas » Τετ Οκτ 24, 2018 7:20 am

Υπάρχει καμία νεότερη εξέλιξη. Θα ολοκληρωθούν λέτε οι διαδικασίες πριν τα Χριστούγεννα?

Christos87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Christos87 » Τετ Οκτ 24, 2018 11:09 am

Kitsas έγραψε:Υπάρχει καμία νεότερη εξέλιξη. Θα ολοκληρωθούν λέτε οι διαδικασίες πριν τα Χριστούγεννα?

Τηλεφώνησα στο Υπουργείο προχτές. Από ό,τι άφησε να εννοηθεί η κυρία με την οποία συνομίλησα, σχεδόν απέκλεισε το ενδεχόμενο να ορκιστούμε πριν τη νέα χρονιά.

eleath234
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό eleath234 » Τετ Οκτ 24, 2018 12:21 pm

Kitsas έγραψε:Υπάρχει καμία νεότερη εξέλιξη. Θα ολοκληρωθούν λέτε οι διαδικασίες πριν τα Χριστούγεννα?

Σήμερα μου ήρθε το απόσπασμα από το πρακτικό του αυτεπάγγελτου ελέγχου από τον ΑΣΕΠ που με αφορά. Λογικά αφού έγινε ο έλεγχος των δικαιολογητικών από το ΑΣΕΠ, το μόνο που μένει είναι τα πιστοποιητικά υγείας. Βέβαια από το υπουργείο μου είχαν πει ότι βρίσκονται σε πολύ πρώιμο στάδιο ακόμη. Αν ξέρει κανείς κάτι παραπάνω..

mjspidy
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό mjspidy » Τετ Οκτ 24, 2018 3:53 pm

eleath234 έγραψε:

Σήμερα μου ήρθε το απόσπασμα από το πρακτικό του αυτεπάγγελτου ελέγχου από τον ΑΣΕΠ που με αφορά. Λογικά αφού έγινε ο έλεγχος των δικαιολογητικών από το ΑΣΕΠ, το μόνο που μένει είναι τα πιστοποιητικά υγείας. Βέβαια από το υπουργείο μου είχαν πει ότι βρίσκονται σε πολύ πρώιμο στάδιο ακόμη. Αν ξέρει κανείς κάτι παραπάνω..

Άσχετη η διαδικασία του ΑΣΕΠ με αυτή του υπουργείου! Με τα μπερδεύετε... Αυτό που ήρθε τώρα και θα ερθει σε όλους είναι στην ουσία η αιτιολόγηση της συσταλτικής ερμηνείας της συνάφειας...
Ο έλεγχος των δικαιολογητικών απο το Υπουργείο είναι τελείως διαφορετική περίπτωση!

Gieleni
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό Gieleni » Τετ Οκτ 24, 2018 5:20 pm

mjspidy έγραψε:
eleath234 έγραψε:

Άσχετη η διαδικασία του ΑΣΕΠ με αυτή του υπουργείου! Με τα μπερδεύετε... Αυτό που ήρθε τώρα και θα ερθει σε όλους είναι στην ουσία η αιτιολόγηση της συσταλτικής ερμηνείας της συνάφειας...
Ο έλεγχος των δικαιολογητικών απο το Υπουργείο είναι τελείως διαφορετική περίπτωση!

Το ΑΣΕΠ δηλαδη εστειλε και θα στειλει σε ολους και προσωρινους και οριστικους εγγραφο για ατιολογηση της συναφειας?
Ταχυδρομικως το λαβατε?

Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: AnastasiaM και 1 επισκέπτης