ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
didinos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2019 11:20 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό didinos » Κυρ Μαρ 17, 2019 1:45 pm

Καλησπέρα σας,
μήπως γνωρίζετε (οι παλιοί κυρίως) εάν δικαιούμαστε και εμείς οι νεοπροσληφθέντες το ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΕΠΙΔΟΜΑ;
Η διαδικασία γενικά ποια είναι εκείνες τις ημέρες; Συνεργεία, κλπ;
Γιατί εμένα οι συνάδελφοι στο διοικητικό δικαστήριο όπου προσελήφθην μου ανέφεραν ότι θα "μείνω στο γραφείο", ενώ εκείνοι σε συνεργεία, και αναρωτιέμαι αν θα δικαιούμαι το εκλογικό επίδομα. Μπορώ να κάνω κάτι; Δεν θέλω να χάσω τα χρήματα εάν τα δικαιούμαι. Τα φώτα σας παρακαλώ.

nuvolari
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2018 7:34 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nuvolari » Κυρ Μαρ 17, 2019 7:54 pm

Panos12 έγραψε:Το επόμενο ΦΕΚ είναι έτοιμο να φύγει για δημοσίευση, αν όμως χρειαστεί να περάσουμε και εμείς από τον αυτεπαγγελτο έλεγχο, θα πρέπει να ξανανοιχτουν όλοι οι φάκελοι από την αρχή και να ξεκινήσει μια χρονοβόρα διαδικασία. Θα πρέπει να ζητήσουμε από το υπουργείο Ανασυγκροτησης να υπάρξει μια εξαίρεση για μας που έχουν προχωρήσει οι διαδικασιες!


Εφόσον είναι έτοιμο να φύγει προς δημοσίευση, ξέρουμε ποσά άτομα σχεδιάζουν να περιλαμβάνει; Προσωπικά περισσότερο με προβληματίζει το να κατασταλάξουν στην διαδικασία που θα ακολουθηθεί ώστε να ξεκινήσει άμεσα και λιγότερο ο έλεγχος των ΑΦΜ στο Μητρώο που αναφέρθηκε. Το να τον αποφύγουμε αλλά να καθυστερήσει εκ νέου η διαδικασία για καναδυο εβδομάδες είναι το ίδιο.

Panos12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 24, 2018 10:57 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Panos12 » Κυρ Μαρ 17, 2019 8:57 pm

Δυστυχώς δεν μιλάμε για δύο βδομάδες, και αν μας πιάσουν Πάσχα και εκλογές το μέλλον είναι αμφίβολο, θα τραβήξει πολύ το θέμα...

nuvolari
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2018 7:34 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nuvolari » Κυρ Μαρ 17, 2019 10:03 pm

Το ποσό μπορεί να καθυστερήσει στη μια ή την άλλη περίπτωση νομίζω είναι κάτι που κανείς δεν μπορεί να εκτιμήσει εφόσον άλλωστε μιλάμε για διαδικασία που θα γίνει για πρώτη φορά.
Το καθοριστικό σίγουρα είναι ο αριθμός των ατόμων που υπολογίζουν να περιλαμβάνονται στο ΦΕΚ. Αν μιλάμε πάλι για 70αδες είναι δεδομένο ότι με τον έως τώρα ρυθμό αρκετά άτομα θα πάνε πίσω λόγω εκλογών.

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό knts » Δευ Μαρ 18, 2019 6:18 am

didinos έγραψε:Καλησπέρα σας,
μήπως γνωρίζετε (οι παλιοί κυρίως) εάν δικαιούμαστε και εμείς οι νεοπροσληφθέντες το ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΕΠΙΔΟΜΑ;
Η διαδικασία γενικά ποια είναι εκείνες τις ημέρες; Συνεργεία, κλπ;
Γιατί εμένα οι συνάδελφοι στο διοικητικό δικαστήριο όπου προσελήφθην μου ανέφεραν ότι θα "μείνω στο γραφείο", ενώ εκείνοι σε συνεργεία, και αναρωτιέμαι αν θα δικαιούμαι το εκλογικό επίδομα. Μπορώ να κάνω κάτι; Δεν θέλω να χάσω τα χρήματα εάν τα δικαιούμαι. Τα φώτα σας παρακαλώ.


Στα εκλογικά συνεργεία, απ'όσο γνωρίζω, συμμετέχουν όλοι οι δικαστικοί υπάλληλοι διότι είναι πραγματικά αυξημένη η δουλειά. Πόσο μάλλον στις επερχόμενες εκλογές που οι κάλπες θα είναι 4! Δε μπορώ να διανοηθώ ότι, έστω και νεοδιοριζόμενος, δε θα χρειαστεί να βοηθήσεις κάπου.
Μήπως οι συνάδελφοι εννοούσαν ότι όσο αυτοί θα απουσιάζουν στα εκλογικά τμήματα, εσύ θα μείνεις πίσω στο γραφείο; Την ημέρα διεξαγωγής των εκλογών κάποιοι πρέπει να μείνουν στην υπηρεσία, συνήθως αυτοί είναι οι υπάλληλοι που δεν έχουν δικαίωμα να πάνε δικαστικοί αντιπρόσωποι, αυτοί που ζητούν να εξαιρεθούν από την κλήρωση και αυτοί που δεν κληρώνονται. Μήπως εννοούσαν, λοιπόν, την περίπτωση αυτή της ημέρας διεξαγωγής των εκλογών, κατά την οποία θα μείνεις στην υπηρεσία ως νεοδιόριστος;
Πραγματικά, δεν αντιλαμβάνομαι για ποιο λόγο να εξαιρεθείς από τα εκλογικά συνεργεία. Στις περιπτώσεις αυτές όλοι χρειάζονται!

patris
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2019 11:05 am

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό patris » Δευ Μαρ 18, 2019 12:50 pm

καλημέρα σε όλους και όλες και καλή εβδομάδα αν μπορούμε να την πούμε. Σήμερα επικοινώνησα με το Υπουργείο γιατί την Παρασκευή βγήκε ο Νόμος για τον επιπλέον έλεγχο σχετικά με το κώλυμα διορισμού (την υπεύθυνη δήλωση που υποβάλλουμε). και ενώ περίμεναν απο το Υπουργείο κάποια ενημέρωση για το πως θα γίνει αυτός ο έλεγχος δεδομένου ότι το Υπουργείο Δικαιοσύνης δεν έχει πρόσβαση στο μητρώο του ανθρώπινου δυναμικού και οτι μπορεί να προχωρούσαν στον διορισμό μας όπως έγινε και με τα 3 προηγούμενα ΦΕΚ και στην συνέχεια να γίνει ο έλεγχος για όλους τώρα μου είπαν ότι πρέπει να προηγηθεί ο έλεγχος για μας αφού βγήκε Νόμος αλλά ακόμα δεν ξέρουν πως θα το κάνουν.......
Όπως καταλαβαίνετε αυτό θα πάρει πολύ χρόνο....
Καλό θα ήταν να ενωθούμε και όσοι είναι Αθήνα να ζητήσουν και ένα ραντεβού με τον Γενικό Γραμματέα. Εγώ επικοινώνησα με την γραμματεία του σήμερα στο 2131307502 και ίσως θα είχε νόημα να επικοινωνήσουν και άλλοι για να δείξουμε όλοι την αγωνία μας μήπως και το προχωρήσουν το θέμα μας. αυτά τα λίγα......

Gata87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 17, 2019 9:18 am

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Gata87 » Δευ Μαρ 18, 2019 3:43 pm

Καλησπέρα σας και συγχαρητήρια σε όσους διορίστηκαν! Έχω μια απορία ..είμαι φιλόλογος με 2 μάστερ. το ένα στην θεολογική και το άλλο στη σχολική ψυχολογία στην Ιταλία. στο ένα πήρα 200 μόρια στο άλλο πήρα 30 μόρια συν 70 μόρια για την άριστη γλώσσα των ιταλικών λόγω του μαστερ. είδα όμως ότι συνάδελφοι με το ίδιο μάστερ πήραν 100 μόρια και 70 μόρια για την άριστη γλώσσα. Γιατί έγινε αυτό? Γνωρίζει κανείς? Πως θα πάρω 100 μόρια συν 7ο της ξένης γλώσσας? Λάθος έγινε?

Gata87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 17, 2019 9:18 am

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Gata87 » Δευ Μαρ 18, 2019 4:01 pm

Καλησπέρα σας και συγχαρητήρια σε όσους διορίστηκαν! Έχω μια απορία ..είμαι φιλόλογος με 2 μάστερ. το ένα στην θεολογική και το άλλο στη σχολική ψυχολογία στην Ιταλία. στο ένα πήρα 200 μόρια στο άλλο πήρα 30 μόρια συν 70 μόρια για την άριστη γλώσσα των ιταλικών λόγω του μαστερ. είδα όμως ότι συνάδελφοι με το ίδιο μάστερ πήραν 100 μόρια και 70 μόρια για την άριστη γλώσσα. Γιατί έγινε αυτό? Γνωρίζει κανείς? Πως θα πάρω 100 μόρια συν 7ο της ξένης γλώσσας? Λάθος έγινε? :D :D :D

dindaf
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 02, 2019 5:43 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό dindaf » Δευ Μαρ 18, 2019 6:58 pm

patris έγραψε:καλημέρα σε όλους και όλες και καλή εβδομάδα αν μπορούμε να την πούμε. Σήμερα επικοινώνησα με το Υπουργείο γιατί την Παρασκευή βγήκε ο Νόμος για τον επιπλέον έλεγχο σχετικά με το κώλυμα διορισμού (την υπεύθυνη δήλωση που υποβάλλουμε). και ενώ περίμεναν απο το Υπουργείο κάποια ενημέρωση για το πως θα γίνει αυτός ο έλεγχος δεδομένου ότι το Υπουργείο Δικαιοσύνης δεν έχει πρόσβαση στο μητρώο του ανθρώπινου δυναμικού και οτι μπορεί να προχωρούσαν στον διορισμό μας όπως έγινε και με τα 3 προηγούμενα ΦΕΚ και στην συνέχεια να γίνει ο έλεγχος για όλους τώρα μου είπαν ότι πρέπει να προηγηθεί ο έλεγχος για μας αφού βγήκε Νόμος αλλά ακόμα δεν ξέρουν πως θα το κάνουν.......
Όπως καταλαβαίνετε αυτό θα πάρει πολύ χρόνο....
Καλό θα ήταν να ενωθούμε και όσοι είναι Αθήνα να ζητήσουν και ένα ραντεβού με τον Γενικό Γραμματέα. Εγώ επικοινώνησα με την γραμματεία του σήμερα στο 2131307502 και ίσως θα είχε νόημα να επικοινωνήσουν και άλλοι για να δείξουμε όλοι την αγωνία μας μήπως και το προχωρήσουν το θέμα μας. αυτά τα λίγα......


εγώ συμφωνώ μαζί σου, δεν είμαι Αθήνα αλλά αύριο το πρωί θα τηλεφωνήσω στην γραμματεία του υπουργείου.. στο νούμερο που γράφεις ... ελπίζω να απαντήσουν.. αν ναι, θα σας ενημερώσω

didinos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2019 11:20 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό didinos » Δευ Μαρ 18, 2019 7:25 pm

knts έγραψε:Στα εκλογικά συνεργεία, απ'όσο γνωρίζω, συμμετέχουν όλοι οι δικαστικοί υπάλληλοι διότι είναι πραγματικά αυξημένη η δουλειά. Πόσο μάλλον στις επερχόμενες εκλογές που οι κάλπες θα είναι 4! Δε μπορώ να διανοηθώ ότι, έστω και νεοδιοριζόμενος, δε θα χρειαστεί να βοηθήσεις κάπου.
Μήπως οι συνάδελφοι εννοούσαν ότι όσο αυτοί θα απουσιάζουν στα εκλογικά τμήματα, εσύ θα μείνεις πίσω στο γραφείο; Την ημέρα διεξαγωγής των εκλογών κάποιοι πρέπει να μείνουν στην υπηρεσία, συνήθως αυτοί είναι οι υπάλληλοι που δεν έχουν δικαίωμα να πάνε δικαστικοί αντιπρόσωποι, αυτοί που ζητούν να εξαιρεθούν από την κλήρωση και αυτοί που δεν κληρώνονται. Μήπως εννοούσαν, λοιπόν, την περίπτωση αυτή της ημέρας διεξαγωγής των εκλογών, κατά την οποία θα μείνεις στην υπηρεσία ως νεοδιόριστος;
Πραγματικά, δεν αντιλαμβάνομαι για ποιο λόγο να εξαιρεθείς από τα εκλογικά συνεργεία. Στις περιπτώσεις αυτές όλοι χρειάζονται!


Σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά knts! Στην περίπτωσή μου (θυμίζω διοικητικό δικαστήριο) μου είπαν συγκεκριμένα ότι θα μείνω τις εργάσιμες ημέρες στο γραφείο ως προσωπικό ασφαλείας για να πάνε όλοι οι άλλοι στα συνεργεία. Μπορούν να μου το κάνουν αυτό;

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό knts » Δευ Μαρ 18, 2019 8:39 pm

didinos έγραψε:
knts έγραψε:Στα εκλογικά συνεργεία, απ'όσο γνωρίζω, συμμετέχουν όλοι οι δικαστικοί υπάλληλοι διότι είναι πραγματικά αυξημένη η δουλειά. Πόσο μάλλον στις επερχόμενες εκλογές που οι κάλπες θα είναι 4! Δε μπορώ να διανοηθώ ότι, έστω και νεοδιοριζόμενος, δε θα χρειαστεί να βοηθήσεις κάπου.
Μήπως οι συνάδελφοι εννοούσαν ότι όσο αυτοί θα απουσιάζουν στα εκλογικά τμήματα, εσύ θα μείνεις πίσω στο γραφείο; Την ημέρα διεξαγωγής των εκλογών κάποιοι πρέπει να μείνουν στην υπηρεσία, συνήθως αυτοί είναι οι υπάλληλοι που δεν έχουν δικαίωμα να πάνε δικαστικοί αντιπρόσωποι, αυτοί που ζητούν να εξαιρεθούν από την κλήρωση και αυτοί που δεν κληρώνονται. Μήπως εννοούσαν, λοιπόν, την περίπτωση αυτή της ημέρας διεξαγωγής των εκλογών, κατά την οποία θα μείνεις στην υπηρεσία ως νεοδιόριστος;
Πραγματικά, δεν αντιλαμβάνομαι για ποιο λόγο να εξαιρεθείς από τα εκλογικά συνεργεία. Στις περιπτώσεις αυτές όλοι χρειάζονται!


Σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά knts! Στην περίπτωσή μου (θυμίζω διοικητικό δικαστήριο) μου είπαν συγκεκριμένα ότι θα μείνω τις εργάσιμες ημέρες στο γραφείο ως προσωπικό ασφαλείας για να πάνε όλοι οι άλλοι στα συνεργεία. Μπορούν να μου το κάνουν αυτό;


Σου είπαν ότι θα εξαιρεθείς από το εκλογικό επίδομα; Δηλαδή δε θα σε συμπεριλάβουν στις καταστάσεις; Διότι, μπορεί να μείνεις προσωπικό ασφαλείας και στο μεταξύ να σε συμπεριλάβουν. Αν είναι όμως να μη συμπεριληφθεις, ζήτησε να γίνει με έναν πιο αξιοκρατικό τρόπο η επιλογή του προσωπικού ασφαλείας (έστω και με κλήρωση).

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό knts » Τρί Μαρ 19, 2019 8:29 am

knts έγραψε:
didinos έγραψε:Καλησπέρα σας,
μήπως γνωρίζετε (οι παλιοί κυρίως) εάν δικαιούμαστε και εμείς οι νεοπροσληφθέντες το ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΕΠΙΔΟΜΑ;
Η διαδικασία γενικά ποια είναι εκείνες τις ημέρες; Συνεργεία, κλπ;
Γιατί εμένα οι συνάδελφοι στο διοικητικό δικαστήριο όπου προσελήφθην μου ανέφεραν ότι θα "μείνω στο γραφείο", ενώ εκείνοι σε συνεργεία, και αναρωτιέμαι αν θα δικαιούμαι το εκλογικό επίδομα. Μπορώ να κάνω κάτι; Δεν θέλω να χάσω τα χρήματα εάν τα δικαιούμαι. Τα φώτα σας παρακαλώ.


Στα εκλογικά συνεργεία, απ'όσο γνωρίζω, συμμετέχουν όλοι οι δικαστικοί υπάλληλοι διότι είναι πραγματικά αυξημένη η δουλειά. Πόσο μάλλον στις επερχόμενες εκλογές που οι κάλπες θα είναι 4*! Δε μπορώ να διανοηθώ ότι, έστω και νεοδιοριζόμενος, δε θα χρειαστεί να βοηθήσεις κάπου.
Μήπως οι συνάδελφοι εννοούσαν ότι όσο αυτοί θα απουσιάζουν στα εκλογικά τμήματα, εσύ θα μείνεις πίσω στο γραφείο; Την ημέρα διεξαγωγής των εκλογών κάποιοι πρέπει να μείνουν στην υπηρεσία, συνήθως αυτοί είναι οι υπάλληλοι που δεν έχουν δικαίωμα να πάνε δικαστικοί αντιπρόσωποι, αυτοί που ζητούν να εξαιρεθούν από την κλήρωση και αυτοί που δεν κληρώνονται. Μήπως εννοούσαν, λοιπόν, την περίπτωση αυτή της ημέρας διεξαγωγής των εκλογών, κατά την οποία θα μείνεις στην υπηρεσία ως νεοδιόριστος;
Πραγματικά, δεν αντιλαμβάνομαι για ποιο λόγο να εξαιρεθείς από τα εκλογικά συνεργεία. Στις περιπτώσεις αυτές όλοι χρειάζονται!


*Διορθώνω, μετά τα νεότερα: οι κάλπες θα είναι 2.

nuvolari
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2018 7:34 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nuvolari » Τρί Μαρ 19, 2019 5:52 pm

dindaf έγραψε:
patris έγραψε:καλημέρα σε όλους και όλες και καλή εβδομάδα αν μπορούμε να την πούμε. Σήμερα επικοινώνησα με το Υπουργείο γιατί την Παρασκευή βγήκε ο Νόμος για τον επιπλέον έλεγχο σχετικά με το κώλυμα διορισμού (την υπεύθυνη δήλωση που υποβάλλουμε). και ενώ περίμεναν απο το Υπουργείο κάποια ενημέρωση για το πως θα γίνει αυτός ο έλεγχος δεδομένου ότι το Υπουργείο Δικαιοσύνης δεν έχει πρόσβαση στο μητρώο του ανθρώπινου δυναμικού και οτι μπορεί να προχωρούσαν στον διορισμό μας όπως έγινε και με τα 3 προηγούμενα ΦΕΚ και στην συνέχεια να γίνει ο έλεγχος για όλους τώρα μου είπαν ότι πρέπει να προηγηθεί ο έλεγχος για μας αφού βγήκε Νόμος αλλά ακόμα δεν ξέρουν πως θα το κάνουν.......
Όπως καταλαβαίνετε αυτό θα πάρει πολύ χρόνο....
Καλό θα ήταν να ενωθούμε και όσοι είναι Αθήνα να ζητήσουν και ένα ραντεβού με τον Γενικό Γραμματέα. Εγώ επικοινώνησα με την γραμματεία του σήμερα στο 2131307502 και ίσως θα είχε νόημα να επικοινωνήσουν και άλλοι για να δείξουμε όλοι την αγωνία μας μήπως και το προχωρήσουν το θέμα μας. αυτά τα λίγα......


εγώ συμφωνώ μαζί σου, δεν είμαι Αθήνα αλλά αύριο το πρωί θα τηλεφωνήσω στην γραμματεία του υπουργείου.. στο νούμερο που γράφεις ... ελπίζω να απαντήσουν.. αν ναι, θα σας ενημερώσω


Το τηλέφωνο αφορά τον Γενικό Γραμματέα του Υπουργείου Δικαιοσύνης; Εφόσον πλεον βγήκε ο νόμος και τα χέρια τους είναι δεμένα, μήπως η πίεση θα έπρεπε να ασκηθεί στο υπουργείο Διοικητικής Μεταρρύθμισης το οποίο απ' ότι κατάλαβα είναι αυτό που καθυστερεί να δώσει τις ακριβείς οδηγίες για να προχωρήσει η διαδικασία;

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Τρί Μαρ 19, 2019 10:35 pm

Εργαζεται κανείς σε πταισματοδικειο? Πώς είναι η δουλειά εκει?

Alina2017
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 09, 2017 2:46 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Alina2017 » Τετ Μαρ 20, 2019 5:52 am

didinos έγραψε:Καλησπέρα σας,
μήπως γνωρίζετε (οι παλιοί κυρίως) εάν δικαιούμαστε και εμείς οι νεοπροσληφθέντες το ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΕΠΙΔΟΜΑ;
Η διαδικασία γενικά ποια είναι εκείνες τις ημέρες; Συνεργεία, κλπ;
Γιατί εμένα οι συνάδελφοι στο διοικητικό δικαστήριο όπου προσελήφθην μου ανέφεραν ότι θα "μείνω στο γραφείο", ενώ εκείνοι σε συνεργεία, και αναρωτιέμαι αν θα δικαιούμαι το εκλογικό επίδομα. Μπορώ να κάνω κάτι; Δεν θέλω να χάσω τα χρήματα εάν τα δικαιούμαι. Τα φώτα σας παρακαλώ.
θα μείνεις στο γραφειο.όσο εισαι δοκιμος δεν πας σε εκλογες μόνο ως γραμματ.αν το ζητησεις 90 ευρω ειναι


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες