ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
justiceleague
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 8:21 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό justiceleague » Τετ Οκτ 02, 2019 8:49 am

Παιδιά καλημέρα!
Το Διοικητικό Εφετείο Αθηνών έκανε δεκτή την αίτηση ακύρωσης για την προκήρυξη μας. Γνωρίζετε τι μέλλει γενέσθαι σε αυτές τις περιπτώσεις?
Καλή συνέχεια σε όλους! :roll:

Protagoras
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2017 11:33 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Protagoras » Τετ Οκτ 02, 2019 11:18 pm

justiceleague έγραψε:Παιδιά καλημέρα!
Το Διοικητικό Εφετείο Αθηνών έκανε δεκτή την αίτηση ακύρωσης για την προκήρυξη μας. Γνωρίζετε τι μέλλει γενέσθαι σε αυτές τις περιπτώσεις?
Καλή συνέχεια σε όλους! :roll:


Αθήνα, 2 Οκτωβρίου 2019

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1K/2017

Με αφορμή σημερινά δημοσιεύματα ιστοσελίδων που αναφέρονται στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ για 404 δικαστικούς υπαλλήλους κάνοντας λόγο για ακύρωσή του από δικαστικές Αποφάσεις, επισημαίνουμε τα ακόλουθα:

Οι Αποφάσεις του Διοικητικού Εφετείου Αθηνών (Δ.Ε.Α.), απλώς αποδέχθηκαν τις αιτήσεις ορισμένων υποψηφίων και δεν θίγουν συνολικά το κύρος του διαγωνισμού.
Με το ισχύον θεσμικό πλαίσιο, δεν τίθεται οποιοδήποτε ζήτημα εγκυρότητας του διορισμού των ήδη διατεθέντων υποψήφιων και δεν τίθεται εν αμφιβόλω η πρόσληψή τους.
Σε κάθε περίπτωση, το ΑΣΕΠ αναμένει την καθαρογραφή και γνωστοποίηση σε αυτό των αποφάσεων του Δ.Ε.Α., προκειμένου να ενημερωθεί επακριβώς για τη συγκεκριμένη κρίση.

Περαιτέρω, σκόπιμο θα ήταν σε ζητήματα που αφορούν πλήθος υποψηφίων ενός διαγωνισμού να ζητείται προηγουμένως και η άποψη του ΑΣΕΠ.

dorink
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 23, 2019 9:00 am

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό dorink » Πέμ Οκτ 03, 2019 6:37 pm

[quote="Protagoras"][quote="justiceleague"]Παιδιά καλημέρα!
Το Διοικητικό Εφετείο Αθηνών έκανε δεκτή την αίτηση ακύρωσης για την προκήρυξη μας. Γνωρίζετε τι μέλλει γενέσθαι σε αυτές τις περιπτώσεις?
Καλή συνέχεια σε όλους! :roll:[/quote]

Αθήνα, 2 Οκτωβρίου 2019

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1K/2017

Με αφορμή σημερινά δημοσιεύματα ιστοσελίδων που αναφέρονται στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ για 404 δικαστικούς υπαλλήλους κάνοντας λόγο για ακύρωσή του από δικαστικές Αποφάσεις, επισημαίνουμε τα ακόλουθα:

Οι Αποφάσεις του Διοικητικού Εφετείου Αθηνών (Δ.Ε.Α.), απλώς αποδέχθηκαν τις αιτήσεις ορισμένων υποψηφίων και δεν θίγουν συνολικά το κύρος του διαγωνισμού.
Με το ισχύον θεσμικό πλαίσιο, δεν τίθεται οποιοδήποτε ζήτημα εγκυρότητας του διορισμού των ήδη διατεθέντων υποψήφιων και δεν τίθεται εν αμφιβόλω η πρόσληψή τους.
Σε κάθε περίπτωση, το ΑΣΕΠ αναμένει την καθαρογραφή και γνωστοποίηση σε αυτό των αποφάσεων του Δ.Ε.Α., προκειμένου να ενημερωθεί επακριβώς για τη συγκεκριμένη κρίση.

Περαιτέρω, σκόπιμο θα ήταν σε ζητήματα που αφορούν πλήθος υποψηφίων ενός διαγωνισμού να ζητείται προηγουμένως και η άποψη του ΑΣΕΠ.[/quote]



Καλησπέρα.
Δείτε σχετικώς και την υπ' αριθμ. 12/2008 Απόφαση της Μείζονος Ολομέλειας του ΑΣΕΠ, την οποία μπορείτε να βρείτε στο site του ΑΣΕΠ (ΑΣΕΠ> Αποφάσεις Ολομέλειας> Αποφάσεις Μείζονος Ολομέλειας>2008>12/2008. Νομίζω θα σας λύσει πολλές απορίες.

justiceleague
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 8:21 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό justiceleague » Πέμ Οκτ 03, 2019 8:26 pm

Ευχαριστώ πολύ! :lol:

dorink
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 23, 2019 9:00 am

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό dorink » Πέμ Οκτ 17, 2019 2:48 pm

Καλησπέρα. Έχει κανείς νεότερα για τα Υπηρεσιακά συμβούλια?
Αρχές του μήνα με ενημέρωσαν ότι έχει διαβιβαστεί το ερώτημα για αναγνώριση συνάφειας μεταπτυχιακού από το Υπουργείο στο αρμόδιο Υπηρεσιακό Συμβούλιο. Στείλαμε και τον υπηρεσιακό μου φάκελο και έχει μείνει εκεί το θέμα.
Έχει προχωρήσει για κάποιον περισσότερο η διαδικασία αναγνώρισης?

abocalupo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 16, 2017 10:40 am

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό abocalupo » Πέμ Οκτ 17, 2019 9:41 pm

Εμάς πέρασε (κερκυρα Πρωτοδικειο )η αναγνώριση στο συμβούλιο του Μαΐου και πριν λίγες μέρες ήρθε η διαπιστωτική για αλλαγή μισθολογικού κλιμακίου. Αναδρομικά όχι ακόμα βέβαια αλλά αναμένουμε

mjspidy
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 10, 2017 8:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mjspidy » Πέμ Οκτ 17, 2019 11:38 pm

dorink έγραψε:Καλησπέρα. Έχει κανείς νεότερα για τα Υπηρεσιακά συμβούλια?
Αρχές του μήνα με ενημέρωσαν ότι έχει διαβιβαστεί το ερώτημα για αναγνώριση συνάφειας μεταπτυχιακού από το Υπουργείο στο αρμόδιο Υπηρεσιακό Συμβούλιο. Στείλαμε και τον υπηρεσιακό μου φάκελο και έχει μείνει εκεί το θέμα.
Έχει προχωρήσει για κάποιον περισσότερο η διαδικασία αναγνώρισης?


Εγώ στην Εισαγγελια Θεσνικης κ περασα υπηρεσιακό κ πήρα και αναδρομικά! Τώρα τέλος του μηνα θα περασω υπηρεσιακο για την προυπηρεσια.

justiceleague
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 8:21 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό justiceleague » Παρ Οκτ 18, 2019 1:03 pm

mjspidy έγραψε:
dorink έγραψε:Καλησπέρα. Έχει κανείς νεότερα για τα Υπηρεσιακά συμβούλια?
Αρχές του μήνα με ενημέρωσαν ότι έχει διαβιβαστεί το ερώτημα για αναγνώριση συνάφειας μεταπτυχιακού από το Υπουργείο στο αρμόδιο Υπηρεσιακό Συμβούλιο. Στείλαμε και τον υπηρεσιακό μου φάκελο και έχει μείνει εκεί το θέμα.
Έχει προχωρήσει για κάποιον περισσότερο η διαδικασία αναγνώρισης?


Εγώ στην Εισαγγελια Θεσνικης κ περασα υπηρεσιακό κ πήρα και αναδρομικά! Τώρα τέλος του μηνα θα περασω υπηρεσιακο για την προυπηρεσια.


Γειά σας παιδιά!
Σε εμάς δεν έχει γίνει ακόμα τίποτα. Γνωρίζετε αν τα αναγνωρίζουν όλα τα πτυχία ή θα έχουμε πάλι πρόβλημα με τη συνάφεια? 8) :D
Καλή συνέχεια σε όλους!

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό knts » Τετ Οκτ 30, 2019 10:51 pm

Καλησπέρα,

υπάρχει κάποιος που να έχει μεταπτυχιακό από Ιταλία και να πέρασε υπηρεσιακό ή να περιμένει να περάσει (για συνάφεια);

nina2018
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 10, 2018 12:15 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nina2018 » Τρί Νοέμ 12, 2019 12:30 pm

Καλημέρα σε όλους! Μπορεί κάποιος να μου υποδείξει το σωστό έντυπο για τη δήλωση περιουσιακών στοιχείων που πρέπει να υποβαλλουμε; Ευχαριστώ πολύ!

Kitsas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 06, 2018 2:25 pm

Συνάφεια μεταπτυχιακού-διδακτορικου

Δημοσίευσηαπό Kitsas » Τετ Δεκ 11, 2019 6:16 pm

Καλησπέρα σε όλους
Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει περάσει κάποιος από υπηρεσιακό συμβούλιο για την αναγνώριση της συνάφειας μεταπτυχιακού ή διδακτορικού διπλώματος,....
Εχει μαθει κανείς αν αναγνωρίζονται ως συναφή μόνο
μεταπτυχιακά ή διδακτορικά από υποψήφιους της νομικής ή αναγνωρίζονται και από άλλους τομείς είτε θετικών είτε ανθρωπιστικών επιστημών????

eleath234
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2017 1:27 pm

Re: Συνάφεια μεταπτυχιακού-διδακτορικου

Δημοσίευσηαπό eleath234 » Πέμ Δεκ 12, 2019 5:36 pm

Kitsas έγραψε:Καλησπέρα σε όλους
Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει περάσει κάποιος από υπηρεσιακό συμβούλιο για την αναγνώριση της συνάφειας μεταπτυχιακού ή διδακτορικού διπλώματος,....
Εχει μαθει κανείς αν αναγνωρίζονται ως συναφή μόνο
μεταπτυχιακά ή διδακτορικά από υποψήφιους της νομικής ή αναγνωρίζονται και από άλλους τομείς είτε θετικών είτε ανθρωπιστικών επιστημών????

Οι πληροφορίες μου λένε ότι αναγνωρίζονται αυτά που προέρχονται και από φιλολογίες, διότι θεωρούνται συναφή με το αντικείμενο της γραμματειακής υποστήριξης. Αυτά που αφορούν στην διοίκηση λίγο δύσκολο, όπως επίσης των θετικών.. πάντα με επιφύλαξη. Ωστόσο, αν δεν αναγνωριστεί κάποιο, μπορεί κανείς να κάνει ένσταση νομίζω και να επιχειρηματολογήσει.

Kitsas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 06, 2018 2:25 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Kitsas » Πέμ Δεκ 12, 2019 9:47 pm

Αν υπάρξει κάποιος από τις ανθρωπιστικές επιστήμες (φιλοσοφική σχολή) του οποίου αναγνωρίστηκε ή δεν αναγνωρίστηκε να έρθουμε σε επικοινωνία, καθώς έμαθα ότι σε υπηρεσιακά κάποια απορρίφθηκαν και κάποια αναγνωρίστηκαν.
Επιπλέον έμαθα ότι κάποιοι που απορρίφθηκαν θα κάνουν προσφυγή στο ΣΤΕ.
Περιμένουμε ενημέρωση.

kskav
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 2:16 pm

Re: Συνάφεια μεταπτυχιακού-διδακτορικου

Δημοσίευσηαπό kskav » Τετ Δεκ 18, 2019 10:44 am

Kitsas έγραψε:Καλησπέρα σε όλους
Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει περάσει κάποιος από υπηρεσιακό συμβούλιο για την αναγνώριση της συνάφειας μεταπτυχιακού ή διδακτορικού διπλώματος,....
Εχει μαθει κανείς αν αναγνωρίζονται ως συναφή μόνο
μεταπτυχιακά ή διδακτορικά από υποψήφιους της νομικής ή αναγνωρίζονται και από άλλους τομείς είτε θετικών είτε ανθρωπιστικών επιστημών????


Καλημέρα, εγώ έχω διδακτορικό στην Πληροφορική και μου αναγνωρίστηκε από το υπηρεσιακό. Περιμένω βέβαια να μου έρθει και η απόφαση από το υπουργείο η οποία, καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα με κατατάσσει σε ανώτερο μισθολογικό κλιμάκιο. Επίσης, μου αναγνώρισαν και όλη την υπηρεσία δημοσίου η οποία ήταν διδακτική (σε ΤΕΙ, ΙΕΚ και ΣΔΕ).

Καλή επιτυχία σε όλους.

Kitsas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 06, 2018 2:25 pm

Re: Συνάφεια μεταπτυχιακού-διδακτορικου

Δημοσίευσηαπό Kitsas » Τετ Δεκ 18, 2019 6:49 pm

eleath234 έγραψε:
Kitsas έγραψε:Καλησπέρα σε όλους
Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει περάσει κάποιος από υπηρεσιακό συμβούλιο για την αναγνώριση της συνάφειας μεταπτυχιακού ή διδακτορικού διπλώματος,....
Εχει μαθει κανείς αν αναγνωρίζονται ως συναφή μόνο
μεταπτυχιακά ή διδακτορικά από υποψήφιους της νομικής ή αναγνωρίζονται και από άλλους τομείς είτε θετικών είτε ανθρωπιστικών επιστημών????

Οι πληροφορίες μου λένε ότι αναγνωρίζονται αυτά που προέρχονται και από φιλολογίες, διότι θεωρούνται συναφή με το αντικείμενο της γραμματειακής υποστήριξης. Αυτά που αφορούν στην διοίκηση λίγο δύσκολο, όπως επίσης των θετικών.. πάντα με επιφύλαξη. Ωστόσο, αν δεν αναγνωριστεί κάποιο, μπορεί κανείς να κάνει ένσταση νομίζω και να επιχειρηματολογήσει.


Καλησπέρα. Δυστυχώς έχω μάθει ότι δεν αναγνωρίστηκαν μεταπτυχιακά και διδακτορικα σε φιλοσοφική σχολή ως συναφή. Έχει προσφύγει κανείς σε δεύτερο βαθμό (στο συμβούλιο της επικρατείας η στον Άρειο πάγο) γιατί δεν του αναγνωρίστηκε η συνάφεια?


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες