ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Protagoras
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2017 11:33 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Protagoras » Τετ Μάιος 01, 2019 12:38 pm

maria101980 έγραψε:
Protagoras έγραψε:
Nic70 έγραψε:Καλησπέρα σας! Καθώς είμαι επιλαχών της προκήρυξης και έχω κάποιες ελπίδες για αναπλήρωση, ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος διοριστέος με μεταπτυχιακό στην ΤΡΑΠΕΖΙΚΗ από το ΕΑΠ που να κρίθηκε συναφές.



ΚΑΛΩΣΗΛΘΑΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ !

Με το καλό σας περιμένουμε

Προσλήφθηκα τον μάρτη

Με το καλό και καλή δύναμη


Μήπως διορίστηκες σε πταισματοδικείο? Ποιές αρμοδιότητες εχεις εκει, ξέρεις?


Δεν γνωρίζω . Όμως όταν το προσωπικο της υπηρεσίας είναι αρκετό είναι καλύτερα

επειδή τότε έχουν συγκεκριμένο αντικείμενο και υπάρχει άνεση στις άδειες.

vikita337
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 16, 2019 11:42 am

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό vikita337 » Τετ Μάιος 01, 2019 12:46 pm

Ευχαριστώ Flavia.
Προσπάθησα να σου στειλω προσωπικό μήνυμα αλλά δεν μπορω.
Αν θες μου λες σε παρακαλώ αν περίμενες την ειδοποίηση για να ζητήσεις παράταση ή αν το έκανες μόλις βγήκε το ΦΕΚ (εμένα δεν με εχουν ειδοποιήσει ακόμα)...Ίσως βέβαια και να μην έχει σημασία.
Ευχαριστώ

dorink
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 23, 2019 9:00 am

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό dorink » Τετ Μάιος 01, 2019 1:45 pm

[quote="flavia"][quote="vikita337"]Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017
Δημοσίευσηαπό mpiftekaki » Τρί Απρ 30, 2019 1:34 am

H αίτηση για παράταση ημερομηνίας ορκωμοσίας γίνεται προς την υπηρεσία διορισμού ή προς το Υπουργείο; Πόσες μέρες κάνουν για να απαντήσουν;



Το ψάχνω και εγώ για παράταση διοτι πρεπει να δωσω προειδοποίηση στη δουλειά που ειμαι τώρα και δνε προλαβαίνω την προθεσμία.
Αν μαθεις κατι περισσοτερο μου λες? Λογικα προς το Υπουργείο γίνετια η αίτηση (θα επικοινωνήσω μαζί τους αύριο Πέμπτη να ρωτήσω).[/quote]
Εγω εχω παρει παραταση.Προς το υπουργειο γινεται η αιτηση.Προφορικα μου εδωσαν απαντηση, μετα απο δικο μου τηλεφωνημα, σε 10 μερες περιπου. Εγγραφως ηρθε πιο μετα αλλα μεσα στο 20ημερο που εχουμε προθεσμια.[/quote]


Flavia το 20ημερο από πότε το μετράς? Από το χρόνο παραλαβής του εγγράφου του διορισμού? Δηλ. πρώτα πήγες και παρέλαβες το έγγραφο διορισμού σου από την Υπηρεσία, στην οποία τοποθετήθηκες και μέτα έκανες αίτηση στο Υπουργείο για παράταση ορκωμοσίας ή αντίστροφα? Μπορείς να το διευκρινίσεις αυτό, σε παρακαλώ?

flavia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Οκτ 09, 2018 10:57 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό flavia » Πέμ Μάιος 02, 2019 12:51 am

vikita337 έγραψε:Ευχαριστώ Flavia.
Προσπάθησα να σου στειλω προσωπικό μήνυμα αλλά δεν μπορω.
Αν θες μου λες σε παρακαλώ αν περίμενες την ειδοποίηση για να ζητήσεις παράταση ή αν το έκανες μόλις βγήκε το ΦΕΚ (εμένα δεν με εχουν ειδοποιήσει ακόμα)...Ίσως βέβαια και να μην έχει σημασία.
Ευχαριστώ

Την αίτηση την κατέθεσα παράλληλα με την παραλαβη του εγγράφου.Την παρέδωσα στον προϊστάμενο του τμήματος και την προώθησε στο υπουργείο.Νομίζω ζητάνε και την έγκρισή του προϊσταμένου για την παράταση.Καλη τυχη σου ευχομαι.

flavia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Οκτ 09, 2018 10:57 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό flavia » Πέμ Μάιος 02, 2019 12:59 am

dorink έγραψε:
flavia έγραψε:
vikita337 έγραψε:Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017
Δημοσίευσηαπό mpiftekaki » Τρί Απρ 30, 2019 1:34 am

H αίτηση για παράταση ημερομηνίας ορκωμοσίας γίνεται προς την υπηρεσία διορισμού ή προς το Υπουργείο; Πόσες μέρες κάνουν για να απαντήσουν;



Το ψάχνω και εγώ για παράταση διοτι πρεπει να δωσω προειδοποίηση στη δουλειά που ειμαι τώρα και δνε προλαβαίνω την προθεσμία.
Αν μαθεις κατι περισσοτερο μου λες? Λογικα προς το Υπουργείο γίνετια η αίτηση (θα επικοινωνήσω μαζί τους αύριο Πέμπτη να ρωτήσω).

Εγω εχω παρει παραταση.Προς το υπουργειο γινεται η αιτηση.Προφορικα μου εδωσαν απαντηση, μετα απο δικο μου τηλεφωνημα, σε 10 μερες περιπου. Εγγραφως ηρθε πιο μετα αλλα μεσα στο 20ημερο που εχουμε προθεσμια.



Flavia το 20ημερο από πότε το μετράς? Από το χρόνο παραλαβής του εγγράφου του διορισμού? Δηλ. πρώτα πήγες και παρέλαβες το έγγραφο διορισμού σου από την Υπηρεσία, στην οποία τοποθετήθηκες και μέτα έκανες αίτηση στο Υπουργείο για παράταση ορκωμοσίας ή αντίστροφα? Μπορείς να το διευκρινίσεις αυτό, σε παρακαλώ?

Το 20ημερο ξεκινάει απο την ημερομηνία παραλαβής του εγγράφου.Την ημερα που παρέλαβα το έγγραφο διορισμου κατέθεσα και την αίτηση παράτασης.

eleath234
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2017 1:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό eleath234 » Παρ Μάιος 03, 2019 12:50 am

flavia έγραψε:
nuvolari έγραψε:
dorink έγραψε:Όσοι έχουν διοριστεί σε Ειρηνοδικείο ή Πταισματοδικείο ορκίζονται σε συνεδρίαση αυτού του Δικαστηρίου ή ακόμη και σε αυτή την περίπτωση ορκίζονται σε συνεδρίαση του Πρωτοδικείου, στην περιφέρεια του οποίου, υπάγεται το ειρηνοδικείο? Γνωρίζει κάποιος?


Απ ότι μου είπανε η ορκομωσία γίνεται σε συνεδρίαση αυτού του δικαστηρίου όπου διορίζεσαι.


vidaenvilla έγραψε:Σήμερα δεν με πήραν τηλέφωνο και αναρωτιέμαι αν δεν κατανόησαν σωστά το mail που έλαβαν και απλώς δε χρειάζεται να περιμένουν κάποιο άλλο έγγραφο.
Το χαρτί που παραλάβατε ήταν κάποιο επίσημο πρωτότυπο έγγραφο υπογεγραμμένο από το Υπουργείο;


Αν και η αλήθεια είναι ότι τελικά δεν παρέλαβα σήμερα το χαρτί, απ όσο θυμάμαι από το μειλ που μου είχε διαβάσει η υπάλληλος δεν περιμέναμε να έρθει κάποιο άλλο χαρτί κι απλά ανέφερε ότι πρέπει να ενημερωθώ και να αποδεχτώ εντός 20 ημερών.

Οσον αφορά τον μισθό, ένας υπάλληλος που διορίστηκε πριν 11μηνες από έναν άλλο παλιότερο διαγωνισμό του 1998, μου ανέφερε ότι ο αρχικός μισθός ΠΕ είναι 805 ευρώ (χωρίς να συμπεριλαμβάνεται μεταπτυχιακό ή επίδομα τέκνου). Δεν ξέρω αν διαφοροποιείται κάτι σε εμάς.

Καλησπερα.Ξερει καποιος που διοριστηκε προσφατα να μας πει μετα απο ποσο καιρο απο την ορκομοσια πληρωνομαστε;

Κάνα δίμηνο μετά το διορισμό, χωρίς μεταπτυχιακά κλπ. Αρχικός μισθός γύρω στα 840.

Kitsas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 06, 2018 2:25 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Kitsas » Παρ Μάιος 03, 2019 5:01 pm

Πώς διαμορφώνεται ο μισθός με 7 χρόνια προϋπηρεσία, παιδί, μεταπτυχιακό και διδακτορικό? Γνωρίζει κάποιος? Η κατάταξη γίνεται στον Δ βαθμό. Ποσά μισθολογικά κλιμάκια ανεβάζει η προϋπηρεσία και το διδακτορικό? Και κάτι τελευταίο: ισχύει ότι όταν κάποιος έχει διδακτορικό "περνάει" την διετή δοκιμαστική περίοδο? Αυτά προς το παρόν.

eleath234
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2017 1:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό eleath234 » Κυρ Μάιος 05, 2019 12:33 pm

Kitsas έγραψε:Πώς διαμορφώνεται ο μισθός με 7 χρόνια προϋπηρεσία, παιδί, μεταπτυχιακό και διδακτορικό? Γνωρίζει κάποιος? Η κατάταξη γίνεται στον Δ βαθμό. Ποσά μισθολογικά κλιμάκια ανεβάζει η προϋπηρεσία και το διδακτορικό? Και κάτι τελευταίο: ισχύει ότι όταν κάποιος έχει διδακτορικό "περνάει" την διετή δοκιμαστική περίοδο? Αυτά προς το παρόν.

Λογικά θα πρέπει να ανέβεις στον Β΄βαθμό. (i. Για τους υπάλληλους κατηγορίας ΠΕ και ΤΕ, κατόχους διδακτορικού διπλώματος εισαγωγικός βαθμός είναι ο Β΄.)
Όσον αφορά τα ΜΚ, ανεβαίνεις στο 6ο. Αναγνωρίζοντας 7 χρόνια, νομίζω - με επιφύλαξη - ότι θα πρέπει να ανέβεις άλλα 3, αφού είναι δυο έτη κάθε ΜΚ, οπότε πάς στο 9ο με ένα έτος πλεονάζων χρόνο.
Συνεπώς ΜΚ9: 1564+50 το τέκνον, 1614 μεικτά.
Δεν είμαι λογίστρια, αλλά νομίζω ότι έτσι θα διαμορφωθεί. Αν κάποιος αλλος γνωρίζει κατι επιπλέον, ας μας διαφωτίσει.
(ΣΗμειωτέον ότι για τα ΜΚ περνάς υπηρεσιακό, για το βαθμό βγαίνει χωρίς, με διαπιστωτική πράξη.. έτσι τα ξέρω εγώ).

Kitsas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 06, 2018 2:25 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Kitsas » Κυρ Μάιος 05, 2019 5:37 pm

Κάπου εκεί το τοποθετώ κι εγώ . Σε ευχαριστώ.

Mx1723
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Δεκ 12, 2018 7:19 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mx1723 » Κυρ Μάιος 05, 2019 7:25 pm

Καλησπέρα,
Την ερχόμενη εβδομάδα θα ορκιστώ στο δικαστήριο που διορίζομαι. Είχε αναφερθεί στο φόρουμ ότι αμέσως μετά να καταθέσουμε τις αιτήσεις για αναγνώριση μεταπτυχιακού και προυπηρεσίας. Ήθελα να διευκρινίσω: γίνονται χωριστές αιτήσεις ή μια; Χρειάζεται να έχω μαζί μου αντίγραφο τίτλου σπουδών και βεβαίωση προυπηρεσίας για να τα επισυνάψω ή υπάρχουν στον φάκελό μου από την προκήρυξη; Τέλος, η αίτηση απευθύνεται προς το Υπουργείο;
Ευχαριστώ

eleath234
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2017 1:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό eleath234 » Κυρ Μάιος 05, 2019 9:35 pm

Mx1723 έγραψε:Καλησπέρα,
Την ερχόμενη εβδομάδα θα ορκιστώ στο δικαστήριο που διορίζομαι. Είχε αναφερθεί στο φόρουμ ότι αμέσως μετά να καταθέσουμε τις αιτήσεις για αναγνώριση μεταπτυχιακού και προυπηρεσίας. Ήθελα να διευκρινίσω: γίνονται χωριστές αιτήσεις ή μια; Χρειάζεται να έχω μαζί μου αντίγραφο τίτλου σπουδών και βεβαίωση προυπηρεσίας για να τα επισυνάψω ή υπάρχουν στον φάκελό μου από την προκήρυξη; Τέλος, η αίτηση απευθύνεται προς το Υπουργείο;
Ευχαριστώ

Την αίτηση ή τις αιτήσεις (εγώ τις έκανα ξεχωριστά) τις κάνεις την ΙΔΙΑ μέρα. Εγώ τις υπέβαλλα στην υπηρεσία μου και προς την υπηρεσία μου, επισυνάπτοντας αντίγραφο πτυχίου και βεβαιώσεις προϋπηρεσίας. Νομίζω ότι είναι καλύτερα να τα έχεις έτοιμα για να παίρνουν το δρόμο τους πιο γρήγορα για το υπηρεσιακό. Έτσι το σκέφτηκα εγώ, δεν σημαίνει ότι απαραιτήτως είναι και σωστή η σκέψη μου. Αυτοί τα διαβιβάζουν υποθέτω στο Υπουργείο. Αλλά αφού έχει πρωτόκολλο στην υπηρεσία μου, πού θα το απευθύνω?

eleath234
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2017 1:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό eleath234 » Κυρ Μάιος 05, 2019 9:35 pm

Kitsas έγραψε:Κάπου εκεί το τοποθετώ κι εγώ . Σε ευχαριστώ.

Να σαι καλά συνάδελφε ! :)

Mx1723
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Δεκ 12, 2018 7:19 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mx1723 » Δευ Μάιος 06, 2019 1:18 am

eleath234 έγραψε:
Mx1723 έγραψε:Καλησπέρα,
Την ερχόμενη εβδομάδα θα ορκιστώ στο δικαστήριο που διορίζομαι. Είχε αναφερθεί στο φόρουμ ότι αμέσως μετά να καταθέσουμε τις αιτήσεις για αναγνώριση μεταπτυχιακού και προυπηρεσίας. Ήθελα να διευκρινίσω: γίνονται χωριστές αιτήσεις ή μια; Χρειάζεται να έχω μαζί μου αντίγραφο τίτλου σπουδών και βεβαίωση προυπηρεσίας για να τα επισυνάψω ή υπάρχουν στον φάκελό μου από την προκήρυξη; Τέλος, η αίτηση απευθύνεται προς το Υπουργείο;
Ευχαριστώ

Την αίτηση ή τις αιτήσεις (εγώ τις έκανα ξεχωριστά) τις κάνεις την ΙΔΙΑ μέρα. Εγώ τις υπέβαλλα στην υπηρεσία μου και προς την υπηρεσία μου, επισυνάπτοντας αντίγραφο πτυχίου και βεβαιώσεις προϋπηρεσίας. Νομίζω ότι είναι καλύτερα να τα έχεις έτοιμα για να παίρνουν το δρόμο τους πιο γρήγορα για το υπηρεσιακό. Έτσι το σκέφτηκα εγώ, δεν σημαίνει ότι απαραιτήτως είναι και σωστή η σκέψη μου. Αυτοί τα διαβιβάζουν υποθέτω στο Υπουργείο. Αλλά αφού έχει πρωτόκολλο στην υπηρεσία μου, πού θα το απευθύνω?


Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

vidaenvilla
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Οκτ 26, 2018 1:38 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό vidaenvilla » Δευ Μάιος 06, 2019 12:31 pm

nuvolari έγραψε:
dorink έγραψε:Όσοι έχουν διοριστεί σε Ειρηνοδικείο ή Πταισματοδικείο ορκίζονται σε συνεδρίαση αυτού του Δικαστηρίου ή ακόμη και σε αυτή την περίπτωση ορκίζονται σε συνεδρίαση του Πρωτοδικείου, στην περιφέρεια του οποίου, υπάγεται το ειρηνοδικείο? Γνωρίζει κάποιος?


Απ ότι μου είπανε η ορκομωσία γίνεται σε συνεδρίαση αυτού του δικαστηρίου όπου διορίζεσαι.


vidaenvilla έγραψε:Σήμερα δεν με πήραν τηλέφωνο και αναρωτιέμαι αν δεν κατανόησαν σωστά το mail που έλαβαν και απλώς δε χρειάζεται να περιμένουν κάποιο άλλο έγγραφο.
Το χαρτί που παραλάβατε ήταν κάποιο επίσημο πρωτότυπο έγγραφο υπογεγραμμένο από το Υπουργείο;


Αν και η αλήθεια είναι ότι τελικά δεν παρέλαβα σήμερα το χαρτί, απ όσο θυμάμαι από το μειλ που μου είχε διαβάσει η υπάλληλος δεν περιμέναμε να έρθει κάποιο άλλο χαρτί κι απλά ανέφερε ότι πρέπει να ενημερωθώ και να αποδεχτώ εντός 20 ημερών.



Καλημέρα και Χρόνια πολλά!
Μίλησα πριν λίγο με τον Προϊστάμενο της Υπηρεσίας που διορίζομαι, ο οποίος είναι ευγενέστατος, και με ενημέρωσε ότι δεν έχει το έγγραφο του διορισμού που περιμένουμε για την παραλαβή του.
Τον ρώτησα αν όντως χρειάζεται να περιμένουμε ένα τέτοιο έγγραφο και δεν ήταν σίγουρος.
Επίσης τον ρώτησα αν η ορκωμοσία γίνει σ αυτή την Υπηρεσία και μου απάντησε ότι ίσως γίνει στη κεντρική πόλη του Νομού...
Αν όντως η παραλαβή που έχετε κάνει αφορά σε πρωτότυπο έγγραφο του Υπουργείου τότε καλώς περιμένουν και εδώ, ειδάλλως που θα μπορούσα να απευθυνθώ για να το επιβεβαιώσω;
Σας ευχαριστώ και πάλι!

vikita337
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 16, 2019 11:42 am

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό vikita337 » Δευ Μάιος 06, 2019 1:27 pm

eleath234 έγραψε:
Kitsas έγραψε:Κάπου εκεί το τοποθετώ κι εγώ . Σε ευχαριστώ.

Να σαι καλά συνάδελφε ! :)




Από ότι είδα το 2015 και το 2016 δεν λαμβάνονται υπόψη στον υπολογισμό της προϋπηρεσίας.


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες