ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
eleath234
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2017 1:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό eleath234 » Τετ Οκτ 24, 2018 5:40 pm

mjspidy έγραψε:
eleath234 έγραψε:
Kitsas έγραψε:Υπάρχει καμία νεότερη εξέλιξη. Θα ολοκληρωθούν λέτε οι διαδικασίες πριν τα Χριστούγεννα?

Σήμερα μου ήρθε το απόσπασμα από το πρακτικό του αυτεπάγγελτου ελέγχου από τον ΑΣΕΠ που με αφορά. Λογικά αφού έγινε ο έλεγχος των δικαιολογητικών από το ΑΣΕΠ, το μόνο που μένει είναι τα πιστοποιητικά υγείας. Βέβαια από το υπουργείο μου είχαν πει ότι βρίσκονται σε πολύ πρώιμο στάδιο ακόμη. Αν ξέρει κανείς κάτι παραπάνω..


Άσχετη η διαδικασία του ΑΣΕΠ με αυτή του υπουργείου! Με τα μπερδεύετε... Αυτό που ήρθε τώρα και θα ερθει σε όλους είναι στην ουσία η αιτιολόγηση της συσταλτικής ερμηνείας της συνάφειας...
Ο έλεγχος των δικαιολογητικών απο το Υπουργείο είναι τελείως διαφορετική περίπτωση!

Έχεις δίκιο.

Kitsas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 06, 2018 2:25 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Kitsas » Τετ Οκτ 24, 2018 6:23 pm

Σε εμένα δεν έχει έρθει τίποτα. ... Σε όλους θα αποσταλούν αυτά από τον ΑΣΕΠ?. Σε ποια φάση ζητούν τα δικαιολογητικά με τις γνωματεύσεις?

eleath234
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2017 1:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό eleath234 » Τετ Οκτ 24, 2018 8:33 pm

Kitsas έγραψε:Σε εμένα δεν έχει έρθει τίποτα. ... Σε όλους θα αποσταλούν αυτά από τον ΑΣΕΠ?. Σε ποια φάση ζητούν τα δικαιολογητικά με τις γνωματεύσεις?

Θα σταλούν σε όλους λογικά. Και υποθέτω και σε αυτούς που δεν είναι στα οριστικά και ήταν στα προσωρινά. Τις γνωματεύσεις τις είχαν ζητήσει σε εμάς όταν ειχαν βγει τα προσωρινά και καλούσαν για τα 8μηνα.

mjspidy
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 10, 2017 8:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mjspidy » Τετ Οκτ 24, 2018 8:34 pm

Gieleni έγραψε:
mjspidy έγραψε:
eleath234 έγραψε:Σήμερα μου ήρθε το απόσπασμα από το πρακτικό του αυτεπάγγελτου ελέγχου από τον ΑΣΕΠ που με αφορά. Λογικά αφού έγινε ο έλεγχος των δικαιολογητικών από το ΑΣΕΠ, το μόνο που μένει είναι τα πιστοποιητικά υγείας. Βέβαια από το υπουργείο μου είχαν πει ότι βρίσκονται σε πολύ πρώιμο στάδιο ακόμη. Αν ξέρει κανείς κάτι παραπάνω..


Άσχετη η διαδικασία του ΑΣΕΠ με αυτή του υπουργείου! Με τα μπερδεύετε... Αυτό που ήρθε τώρα και θα ερθει σε όλους είναι στην ουσία η αιτιολόγηση της συσταλτικής ερμηνείας της συνάφειας...
Ο έλεγχος των δικαιολογητικών απο το Υπουργείο είναι τελείως διαφορετική περίπτωση!




Το ΑΣΕΠ δηλαδη εστειλε και θα στειλει σε ολους και προσωρινους και οριστικους εγγραφο για ατιολογηση της συναφειας?
Ταχυδρομικως το λαβατε?


Ναι σε όλα! :D

Kitsas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 06, 2018 2:25 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Kitsas » Τετ Οκτ 24, 2018 9:29 pm

Σε εμένα δεν την μέτρησαν την συνάφεια ούτε στα προσωρινά ούτε στα οριστικά. Θα στείλουν και σε εμένα απάντηση για την συνάφειας? Τις γνωματεύσεις πότε τις ζητάνε?

eleath234
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2017 1:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό eleath234 » Τετ Οκτ 24, 2018 10:11 pm

Kitsas έγραψε:Σε εμένα δεν την μέτρησαν την συνάφεια ούτε στα προσωρινά ούτε στα οριστικά. Θα στείλουν και σε εμένα απάντηση για την συνάφειας? Τις γνωματεύσεις πότε τις ζητάνε?

Εγώ δεν είχα βάλει καν το μεταπτυχιακό μου. Υπάρχει ένα αιτιολογικό που μάλλον είναι στάνταρ κείμενο σχετικά με το πώς προσμετρήθηκαν οι συνάφειες. Υπομονή.

mpiftekaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 21, 2018 1:42 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mpiftekaki » Πέμ Οκτ 25, 2018 12:41 am

Kitsas έγραψε:Σε εμένα δεν την μέτρησαν την συνάφεια ούτε στα προσωρινά ούτε στα οριστικά. Θα στείλουν και σε εμένα απάντηση για την συνάφειας? Τις γνωματεύσεις πότε τις ζητάνε?



Yπομονη..... 9 μερες....!!!! :lol: :lol: :lol:

Gieleni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 448
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2017 12:10 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Gieleni » Παρ Οκτ 26, 2018 12:56 am

Νεα αιτηση ακυρωσης του διαγωνισμου απο 50 υποψηφιους που αποκλειστηκαν.
Στον αερα ο διαγωνισμος.
Αυτα λενε τα σημερινα sites.

Το 9 ημερες τι το λετε και το ξαναλετε?
Μηπως θα ανακοινωθει καμια ακυρωση να ευχαριστηθουν?

Kitsas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 06, 2018 2:25 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Kitsas » Παρ Οκτ 26, 2018 7:40 am

mpiftekaki έγραψε:
Kitsas έγραψε:Σε εμένα δεν την μέτρησαν την συνάφεια ούτε στα προσωρινά ούτε στα οριστικά. Θα στείλουν και σε εμένα απάντηση για την συνάφειας? Τις γνωματεύσεις πότε τις ζητάνε?



Yπομονη..... 9 μερες....!!!! :lol: :lol: :lol:


Εσύ έπρεπε ηδη να το έχεις καταλάβει!!!!!!

Geo1982
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 20, 2018 10:59 am

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Geo1982 » Παρ Οκτ 26, 2018 8:55 am

Καλημέρα,όπως θα δείτε σύντομα,οι εξελίξεις είναι ραγδαίες και καταφωρα κατα των 404 διοριστεων..υπάρχει κάποια περίπτωση να συσπειρωθούμε και εμείς ώστε όλοι μαζί να αντιμετωπίσουμε κατάλληλα τις οποίες εξελίξεις και να υπερασπιστούμε τη θέση μας?όποιος γνωρίζει κάποιον δικηγόρο,ώστε να συνταχθούμε οργανωμένα,ας προτείνει.Νομιζω το να παρακολουθούμε υπομονετικά τα νέα δεδομένα άπραγοι,δεν ωφελεί.καλημερα και καλή δύναμη σε όλους μας.

eleath234
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2017 1:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό eleath234 » Παρ Οκτ 26, 2018 11:24 am

Geo1982 έγραψε:Καλημέρα,όπως θα δείτε σύντομα,οι εξελίξεις είναι ραγδαίες και καταφωρα κατα των 404 διοριστεων..υπάρχει κάποια περίπτωση να συσπειρωθούμε και εμείς ώστε όλοι μαζί να αντιμετωπίσουμε κατάλληλα τις οποίες εξελίξεις και να υπερασπιστούμε τη θέση μας?όποιος γνωρίζει κάποιον δικηγόρο,ώστε να συνταχθούμε οργανωμένα,ας προτείνει.Νομιζω το να παρακολουθούμε υπομονετικά τα νέα δεδομένα άπραγοι,δεν ωφελεί.καλημερα και καλή δύναμη σε όλους μας.

Από πού προκύπτουν αυτές? Στο υπουργείο λένε ότι προχωρούν κανονικά, απλά θα αργήσουν.
Μα έχει βγει ΦΕΚ. Δεν νομίζω ότι για τους διοριστέους μπορεί να αλλάξει αυτό.

aris3
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 04, 2018 9:19 am

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό aris3 » Δευ Οκτ 29, 2018 10:44 am

Τελευταία ενημέρωση από υπουργείο δικαιοσύνης:θα σταλούν άμεσα οι επιστολές στους διοριζόμενους

eleath234
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2017 1:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό eleath234 » Δευ Οκτ 29, 2018 2:57 pm

aris3 έγραψε:Τελευταία ενημέρωση από υπουργείο δικαιοσύνης:θα σταλούν άμεσα οι επιστολές στους διοριζόμενους

Και μετά ?

aris3
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 04, 2018 9:19 am

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό aris3 » Δευ Οκτ 29, 2018 7:42 pm

eleath234 έγραψε:
aris3 έγραψε:Τελευταία ενημέρωση από υπουργείο δικαιοσύνης:θα σταλούν άμεσα οι επιστολές στους διοριζόμενους

Και μετά ?

Και μετά ήρθε η άνοιξη.
Δεν έχει παγώσει η διαδικασία ,,,αν δεν έγινα κατανοητός.
Το τι μέλλει γενέσθαι εν τέλει ;Κύριος οίδε!!
Καλό θα είναι πάντως να μιλάμε με γεγονότα και όχι με εικασίες .

eleath234
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2017 1:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό eleath234 » Δευ Οκτ 29, 2018 8:42 pm

aris3 έγραψε:
eleath234 έγραψε:
aris3 έγραψε:Τελευταία ενημέρωση από υπουργείο δικαιοσύνης:θα σταλούν άμεσα οι επιστολές στους διοριζόμενους

Και μετά ?

Και μετά ήρθε η άνοιξη.
Δεν έχει παγώσει η διαδικασία ,,,αν δεν έγινα κατανοητός.
Το τι μέλλει γενέσθαι εν τέλει ;Κύριος οίδε!!
Καλό θα είναι πάντως να μιλάμε με γεγονότα και όχι με εικασίες .


Και εγώ αυτό κατάλαβα από την επικοινωνία που είχα πριν μέρες, απλά μιλούσαν για πολύ πρώιμο στάδιο και θεώρησα ότι θα μας πάρει κανα δυο μήνες.
Κατά την περίοδο που περιμέναμε τα αποτελέσματα, την ημέρα που μου είχαν πει ότι θα βγουν άμεσα, εννοούσαν την ίδια μέρα, γιατί λίγες ώρες αργότερα τα ανάρτησαν, Για αυτό ρωτάω. Μήπως δεν αργήσουν και τόσο.
Ό,τι και να γίνει (εκτός απο εκλογές), αφού βγήκε το ΦΕΚ, δεν νομίζω ότι μπορεί να παγώσει κάτι τις διαδικασίες.
Σε κάθε περίπτωση, από τη στιγμή που θα λάβουμε την επιστολή, γνωρίζει κανείς τι χρονικά περιθώρια έχουμε για να παρουσιαστούμε?


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες