ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Kitsas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 06, 2018 2:25 pm

ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Kitsas » Δευ Οκτ 08, 2018 10:06 pm

Πάμε ένα καινούριο θέμα για όσους διορίζονται με την 1κ/2017.......... Εκτός και αλλάξει κάτι

Maraki1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2018 11:38 am

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017- ΣΥΖΉΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό Maraki1 » Τρί Οκτ 09, 2018 1:07 am

Καταρχας συγχαρητηρια σε ολους! Δεν θα αλλαξει κατι.Η διαδικασια προχωρει κανονικα. Μεσα στην εβδομαδα βγαινει το Φεκ και αρχιζουν οι διαδικασιες για υπογραφες και επιστολες. Το χρονοδιαγραμμα ειναι οι τοποθετησεις να γινουν μεσα Νοεμβρη με αρχες Δεκεμβρη το αργοτερο.

Kitsas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 06, 2018 2:25 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017- ΣΥΖΉΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό Kitsas » Τρί Οκτ 09, 2018 7:37 am

Υπάρχει κάποιος να γράψει την διαδικασία που ακολουθεί μετά την έκδοση των οριστικών αποτελεσμάτων?

mairhath91
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 22, 2017 9:24 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017- ΣΥΖΉΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό mairhath91 » Τρί Οκτ 09, 2018 9:26 am

Kitsas έγραψε:Πάμε ένα καινούριο θέμα για όσους διορίζονται με την 1κ/2017.......... Εκτός και αλλάξει κάτι



Tι εννοεις με το "εκτος κι αν αλλαξει κατι" ?

Antigoni79
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2018 9:38 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017- ΣΥΖΉΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό Antigoni79 » Τρί Οκτ 09, 2018 10:57 am

Εκτός από την διαδικασία που είναι πολύ σημαντική για εμάς που δεν έχουμε εμπειρία από προϋπηρεσία σε δημόσιο, θα ήθελα να θέσω κι εγώ κάποια συμπληρωματικά ερωτήματα: 1. σε πόσο καιρό γίνεται αναγνώριση των μεταπτυχιακών-διδακτορικών και της προϋπηρεσίας; 2. για τα μισθολογικά πώς μπορούμε να ενημερωθούμε ανάλογα με τα δεδομένα του καθενός; και τελευταία ερώτηση, λίγο άσχετη, αλλά στην περίπτωσή μου κάπως συνδέεται και ίσως γνωρίζουν κάποια απάντηση οι διαχειριστές: γνωρίζουμε πότε θα εκδοθούν οριστικά αποτελέσματα για την 8Κ/2017 που αφορά επίσης προσλήψεις στα δικαστήρια αλλά ΔΕ κατηγορίας; Ευχαριστώ

Christos87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 3:05 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017- ΣΥΖΉΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό Christos87 » Τρί Οκτ 09, 2018 11:09 am

Kitsas έγραψε:Υπάρχει κάποιος να γράψει την διαδικασία που ακολουθεί μετά την έκδοση των οριστικών αποτελεσμάτων?


Καλημέρα! Συγχαρητήρια σε όλους! Εκτός από τη διαδικασία μετά την έκδοση των οριστικών, θα μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει σχετικά με την αίτηση παράτασης διορισμού; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Alina2017
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 09, 2017 2:46 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017- ΣΥΖΉΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό Alina2017 » Τρί Οκτ 09, 2018 11:24 am

Καλή επιτυχία σε όλους. Κάπου έχω διαβάσει για κάποια έξοδα εγκατάστασης ή μετακίνησης όταν διορίζεσαι μακρυά από την πόλη μόνιμης κατοικίας. Δεν ξέρω αν ισχύει. Ακόμη θαθελα να ρωτήσω αν μας δώσουν λίγο χρόνο να μετακομίσουμε ή αν πρέπει να πάμε αμέσως. Τέλος θέλω να μου επιβεβαιώσει όποιος γνωρίζει αν εμείς επηρεαζόμαστε από τις προσφυγές των υπολοίπων. Με έχουν ενημερώσει ότι ο πίνακας οριστικά διοριστέων που είναι σε ΦΕΚ τροποποιείται με δική σου αποχώρηση ή σε περίπτωση πλαστών εγγράφων και όσοι κερδίσουν τη δικαστική μάχη μπαίνουν ως υπεράριθμοι. Ισχύει αυτό? Εύχομαι σε όλους υπομονή μέχρι το τέλος

eleath234
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2017 1:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017- ΣΥΖΉΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό eleath234 » Τρί Οκτ 09, 2018 11:53 am

Kitsas έγραψε:Υπάρχει κάποιος να γράψει την διαδικασία που ακολουθεί μετά την έκδοση των οριστικών αποτελεσμάτων?


Από όσο γνωρίζω, τα στέλνουν για ΦΕΚ και μετά σε καλούν οι φορείς για ορκωμοσία.

mjspidy
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 10, 2017 8:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017- ΣΥΖΉΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό mjspidy » Τρί Οκτ 09, 2018 1:23 pm

Maraki1 έγραψε:Καταρχας συγχαρητηρια σε ολους! Δεν θα αλλαξει κατι.Η διαδικασια προχωρει κανονικα. Μεσα στην εβδομαδα βγαινει το Φεκ και αρχιζουν οι διαδικασιες για υπογραφες και επιστολες. Το χρονοδιαγραμμα ειναι οι τοποθετησεις να γινουν μεσα Νοεμβρη με αρχες Δεκεμβρη το αργοτερο.


Αυτή η πληροφόρηση για το χρονοδιάγραμμα προέρχεται από έγκυρη πηγή?
Να υποθέσω ότι στο Υπουργείο Δικαιοσύνης δε θα τα ξαναστείλουμε τα χαρτιά μας, αφού τα είχαμε στείλει σε προγενέστερο στάδιο χάριν συντομεύσεως της διαδικασίας?

Kseniaktl
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Τρί Οκτ 09, 2018 9:06 am

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017- ΣΥΖΉΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό Kseniaktl » Τρί Οκτ 09, 2018 2:36 pm

Παιδιά καλησπέρα, απορώ πως δεν έχει αναφερθεί μέχρι τώρα.
Με εμάς που είχαμε στείλει τα χαρτιά την άνοιξη πως θα γίνει η διαδικασία;
Θα μας ειδοποιήσουν να τα ξαναστείλουμε; Ή έστω οτι αποδεχόμαστε τον διορισμό; Σε εκείνα τα χαρτιά δεν αναφερόταν πουθενά οτι βρισκόμαστε στα οριστικά ή να γίνετε αναφορά σε συγκεκριμένο ΦΕΚ διοριστεών.
Μίλησε κανείς με το υπουργείο;

Maraki1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2018 11:38 am

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017- ΣΥΖΉΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό Maraki1 » Τρί Οκτ 09, 2018 2:46 pm

mjspidy έγραψε:
Maraki1 έγραψε:Καταρχας συγχαρητηρια σε ολους! Δεν θα αλλαξει κατι.Η διαδικασια προχωρει κανονικα. Μεσα στην εβδομαδα βγαινει το Φεκ και αρχιζουν οι διαδικασιες για υπογραφες και επιστολες. Το χρονοδιαγραμμα ειναι οι τοποθετησεις να γινουν μεσα Νοεμβρη με αρχες Δεκεμβρη το αργοτερο.


Αυτή η πληροφόρηση για το χρονοδιάγραμμα προέρχεται από έγκυρη πηγή?
Να υποθέσω ότι στο Υπουργείο Δικαιοσύνης δε θα τα ξαναστείλουμε τα χαρτιά μας, αφού τα είχαμε στείλει σε προγενέστερο στάδιο χάριν συντομεύσεως της διαδικασίας?


Ναι εγκυρη...το θεμα ειναι οτι σημερα μιλησα με υπουργειο Δικαιοσυνης κ μου ειπαν οτι δεν εχουν ακομη ελεγξει τα εγγραφα οσων δεν δεχτηκαν να δουλεψουν ως Ιδοχ...απλως τα εχουν συγκεντρωμενα!!!! Θα δω τι μπορει να γινει για αυτο και θα ενημερωσω

mjspidy
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 10, 2017 8:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017- ΣΥΖΉΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό mjspidy » Τρί Οκτ 09, 2018 4:28 pm

Maraki1 έγραψε:
mjspidy έγραψε:
Maraki1 έγραψε:Καταρχας συγχαρητηρια σε ολους! Δεν θα αλλαξει κατι.Η διαδικασια προχωρει κανονικα. Μεσα στην εβδομαδα βγαινει το Φεκ και αρχιζουν οι διαδικασιες για υπογραφες και επιστολες. Το χρονοδιαγραμμα ειναι οι τοποθετησεις να γινουν μεσα Νοεμβρη με αρχες Δεκεμβρη το αργοτερο.


Αυτή η πληροφόρηση για το χρονοδιάγραμμα προέρχεται από έγκυρη πηγή?
Να υποθέσω ότι στο Υπουργείο Δικαιοσύνης δε θα τα ξαναστείλουμε τα χαρτιά μας, αφού τα είχαμε στείλει σε προγενέστερο στάδιο χάριν συντομεύσεως της διαδικασίας?


Ναι εγκυρη...το θεμα ειναι οτι σημερα μιλησα με υπουργειο Δικαιοσυνης κ μου ειπαν οτι δεν εχουν ακομη ελεγξει τα εγγραφα οσων δεν δεχτηκαν να δουλεψουν ως Ιδοχ...απλως τα εχουν συγκεντρωμενα!!!! Θα δω τι μπορει να γινει για αυτο και θα ενημερωσω


Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση! Οπότε ενδέχεται να κινηθεί σε δύο χρόνους? Ένας για αυτούς που αποδέχτηκαν ΙΔΟΧ και ένας για τους μη? Ή πρέπει να βγουν όλα μαζί?

reinvent
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Τρί Μάιος 12, 2015 6:50 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017- ΣΥΖΉΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό reinvent » Τρί Οκτ 09, 2018 7:10 pm

Alina2017 έγραψε:Καλή επιτυχία σε όλους. Κάπου έχω διαβάσει για κάποια έξοδα εγκατάστασης ή μετακίνησης όταν διορίζεσαι μακρυά από την πόλη μόνιμης κατοικίας. Δεν ξέρω αν ισχύει. Ακόμη θαθελα να ρωτήσω αν μας δώσουν λίγο χρόνο να μετακομίσουμε ή αν πρέπει να πάμε αμέσως. Τέλος θέλω να μου επιβεβαιώσει όποιος γνωρίζει αν εμείς επηρεαζόμαστε από τις προσφυγές των υπολοίπων. Με έχουν ενημερώσει ότι ο πίνακας οριστικά διοριστέων που είναι σε ΦΕΚ τροποποιείται με δική σου αποχώρηση ή σε περίπτωση πλαστών εγγράφων και όσοι κερδίσουν τη δικαστική μάχη μπαίνουν ως υπεράριθμοι. Ισχύει αυτό? Εύχομαι σε όλους υπομονή μέχρι το τέλος



Αυτό ισχύει για τους δημοσίους υπαλλήλους (εμείς εμπίπτουμε στον Κώδικα Δικαστικών Υπαλλήλων) και πάντως δεν αναγνωρίζονται έξοδα μετάθεσης
για τον νεοδιοριζόμενο υπάλληλο ή λειτουργό, για τη μετάβασή του από τον τόπο κατοικίας του στον τόπο διορισμού του.

Σε πόσες περίπου θα βγει το ΦΕΚ; Κι εμένα με απασχολεί πολύ αν θα επέλθουν αλλαγές εκ των υστέρων στις τοποθετήσεις μας, στην περίπτωση που ευδοκιμήσουν αιτήσεις θεραπείας ή ακύρωσης. Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο;

Paramana
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 26, 2017 11:30 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017- ΣΥΖΉΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό Paramana » Τετ Οκτ 10, 2018 1:40 pm

mjspidy έγραψε:
Maraki1 έγραψε:
mjspidy έγραψε:
Αυτή η πληροφόρηση για το χρονοδιάγραμμα προέρχεται από έγκυρη πηγή?
Να υποθέσω ότι στο Υπουργείο Δικαιοσύνης δε θα τα ξαναστείλουμε τα χαρτιά μας, αφού τα είχαμε στείλει σε προγενέστερο στάδιο χάριν συντομεύσεως της διαδικασίας?


Ναι εγκυρη...το θεμα ειναι οτι σημερα μιλησα με υπουργειο Δικαιοσυνης κ μου ειπαν οτι δεν εχουν ακομη ελεγξει τα εγγραφα οσων δεν δεχτηκαν να δουλεψουν ως Ιδοχ...απλως τα εχουν συγκεντρωμενα!!!! Θα δω τι μπορει να γινει για αυτο και θα ενημερωσω


Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση! Οπότε ενδέχεται να κινηθεί σε δύο χρόνους? Ένας για αυτούς που αποδέχτηκαν ΙΔΟΧ και ένας για τους μη? Ή πρέπει να βγουν όλα μαζί?



Ασχετο αλλα ειλικρινά για να μη μου μείνει η απορια. Πως ειναι δυνατον, στον κωδικο της συναφειας του μεταπτυχιακου, να υπαρχει ατομο που εχει βαθμολογηθει με 260? Το ανωτατο δεν ειναι το 200, οταν εχει κριθει συναφες? Μου διαφευγει κατι? Σορρυ αλλα το χω απορια.

mjspidy
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 10, 2017 8:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017- ΣΥΖΉΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό mjspidy » Τετ Οκτ 10, 2018 1:43 pm

Paramana έγραψε:
mjspidy έγραψε:
Maraki1 έγραψε:
Ναι εγκυρη...το θεμα ειναι οτι σημερα μιλησα με υπουργειο Δικαιοσυνης κ μου ειπαν οτι δεν εχουν ακομη ελεγξει τα εγγραφα οσων δεν δεχτηκαν να δουλεψουν ως Ιδοχ...απλως τα εχουν συγκεντρωμενα!!!! Θα δω τι μπορει να γινει για αυτο και θα ενημερωσω


Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση! Οπότε ενδέχεται να κινηθεί σε δύο χρόνους? Ένας για αυτούς που αποδέχτηκαν ΙΔΟΧ και ένας για τους μη? Ή πρέπει να βγουν όλα μαζί?



Ασχετο αλλα ειλικρινά για να μη μου μείνει η απορια. Πως ειναι δυνατον, στον κωδικο της συναφειας του μεταπτυχιακου, να υπαρχει ατομο που εχει βαθμολογηθει με 260? Το ανωτατο δεν ειναι το 200, οταν εχει κριθει συναφες? Μου διαφευγει κατι? Σορρυ αλλα το χω απορια.


Δύο μεταπτυχιακά


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες