ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
eugie08
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 16, 2018 2:54 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό eugie08 » Παρ Δεκ 14, 2018 5:19 pm

mjspidy έγραψε:
Msn80 έγραψε:
mjspidy έγραψε:
Δε μιλάω για τη λίστα. Μιλάω για την απόφαση του υπουργού δικαιοσύνης για το διορισμό 68 υπαλλήλων από τον οριστικό πίνακα που ήταν ήδη ιδοχ με αριθ. πρωτ. και ημερομηνία 10-12-2018 που έχει αποσταλεί σε όλα τα δικαστήρια. Εκκρεμεί μόνο η δημοσίευση στο φεκ.



To υπουργείο είναι υποχρεωμένο να προχωρήσει στις προσλήψεις με βάση συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα.Και υποχρεωμένο να τις ανακαλέσει όταν βγουν οι αποφάσεις των δικαστηρίων...Αφού όλοι αυτό σας λένε...Μην κάνετε πως δεν καταλαβαίνετε...


Δεν υφίσταται ανάκληση διορισμού μετά την πρόσληψη. Λογικα κ εσύ το ξέρεις αυτό...


Aπό την νομολογία του ΣτΕ και του ΔΕΑ αυτό εισπράττω κι εγώ.

mpiftekaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 21, 2018 1:42 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mpiftekaki » Παρ Δεκ 14, 2018 10:04 pm

Πέφτετε στην παγίδα του Msn , ο οποιος μας τρολάρει και μας προκαλεί, καθώς θεωρησε οτι επειδη ηταν στα προσωρινα, πρεπει σωνει και καλα να ειναι και στα οριστικα. Αυτο τελικα δεν εγινε. Και τελικα, τα βαζει με τους διοριστέους, φοβερίζοντάς τους και λέγοντας ότι αν προσληφθούν, θα απολυθούν στη συνέχεια, προδικάζοντας μαλιστα και το αποτέλεσμα των δικαστηριων.....

Όπως ειπωθηκε από κάποιον από πάνω: Είτε θα μπειτε υπεραριθμοι μετα απο αρκετους μήνες / χρόνια αγώνα , είτε θα απογοητευθείτε και θα ξοδέψετε πολύ χρήμα σε δικαστήρια, εφετεία, δικηγόρους κτλ .

Kitsas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 06, 2018 2:25 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Kitsas » Σάβ Δεκ 15, 2018 6:49 am

Μη δίνετε σημασία σε τρολς. Αυτό ποτέ δεν έχει γίνει και ούτε τώρα θα γίνει. Το ίδιο γίνεται και στην 3κ. Δεν ξέρω τι είχε ο msn και δεν το μέτρησαν αλλά προφανώς για κάποιο λόγο δεν το μέτρησαν.
Υπομονή. Ήγγικεν το ποθουμενον....

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τρί Δεκ 18, 2018 8:23 am

"Εύγε" σας ......λεβέντες μου...

Αντί να είστε ΕΝΩΜΈΝΟΙ μήπως και γίνει κατορθωτό να επανέλθει η αξιοκρατία στην χώρα μας κάθεστε και τσακώνεστε μεταξύ σας.....

Βρε μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος μπας και διορθωθούμε....που δεν το βλέπω όμως...

aris3
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 04, 2018 9:19 am

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό aris3 » Τρί Δεκ 18, 2018 7:38 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:"Εύγε" σας ......λεβέντες μου...

Αντί να είστε ΕΝΩΜΈΝΟΙ μήπως και γίνει κατορθωτό να επανέλθει η αξιοκρατία στην χώρα μας κάθεστε και τσακώνεστε μεταξύ σας.....

Βρε μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος μπας και διορθωθούμε....που δεν το βλέπω όμως...


Προσωρινή αξιοκρατία ή οριστική;
Και δεν τσακώνεται κανείς... προσπαθεί ο ένας ,,, αλλά μάταια.
Το ΑΣΕΠ εκφράζει την αξιοκρατία ,, τέλος.

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τετ Δεκ 19, 2018 7:57 am

aris3 έγραψε:
Ιωάννης Μπάκας έγραψε:"Εύγε" σας ......λεβέντες μου...

Αντί να είστε ΕΝΩΜΈΝΟΙ μήπως και γίνει κατορθωτό να επανέλθει η αξιοκρατία στην χώρα μας κάθεστε και τσακώνεστε μεταξύ σας.....

Βρε μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος μπας και διορθωθούμε....που δεν το βλέπω όμως...


Προσωρινή αξιοκρατία ή οριστική;
Και δεν τσακώνεται κανείς... προσπαθεί ο ένας ,,, αλλά μάταια.
Το ΑΣΕΠ εκφράζει την αξιοκρατία ,, τέλος.

Τι εκφράζει ο ΑΣΕΠ είπες;;;Την ....αξιοκρατία;;;
Ναι, ναι αμέεε!!Το ..... είδα στην περίπτωση την δική μου στην προκήρυξη ΙΔΑΧ 10Κ/2017....
Μπες αν δεν βαριέσαι στα σχόλια μου να δεις τι έχω γράψει αλλού..Εκεί στο προφίλ μου που λέει "δημοσιεύσεις" ....

aris3
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 04, 2018 9:19 am

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό aris3 » Τετ Δεκ 19, 2018 7:26 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:
aris3 έγραψε:
Ιωάννης Μπάκας έγραψε:"Εύγε" σας ......λεβέντες μου...

Αντί να είστε ΕΝΩΜΈΝΟΙ μήπως και γίνει κατορθωτό να επανέλθει η αξιοκρατία στην χώρα μας κάθεστε και τσακώνεστε μεταξύ σας.....

Βρε μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος μπας και διορθωθούμε....που δεν το βλέπω όμως...


Προσωρινή αξιοκρατία ή οριστική;
Και δεν τσακώνεται κανείς... προσπαθεί ο ένας ,,, αλλά μάταια.
Το ΑΣΕΠ εκφράζει την αξιοκρατία ,, τέλος.

Τι εκφράζει ο ΑΣΕΠ είπες;;;Την ....αξιοκρατία;;;
Ναι, ναι αμέεε!!Το ..... είδα στην περίπτωση την δική μου στην προκήρυξη ΙΔΑΧ 10Κ/2017....
Μπες αν δεν βαριέσαι στα σχόλια μου να δεις τι έχω γράψει αλλού..Εκεί στο προφίλ μου που λέει "δημοσιεύσεις" ....

Μπήκα και τα είδα πλην όμως έχω την απορία εάν υπέβαλες κάποιο αίτημα στο ΑΣΕΠ , αίτηση θεραπείας ή κάτι ανάλογο.
Θεωρείς ότι το ΑΣΕΠ σκοπίμως δεν εξέτασε όπως έπρεπε την αίτηση σου με αποτέλεσμα να μην διοριστεις για την πρώτη σου επιλογή αλλά για την δεύτερη.
Δεν αποκλείω το γεγονός να έχεις δίκιο , ούτε όμως και την περίπτωση να μην έχει συμπληρωθεί σωστά η αίτηση σου ή να υπάρχει μία λεπτομέρεια που δεν γνωρίζεις και η οποία τελικά έπαιξε τον ρόλο της στο να διοριστεις τελικά σύμφωνα με την δεύτερή σου επιλογή.
Όπως και να έχει όμως το σωστό θα ήταν να έκανες αίτηση θεραπείας από την απάντηση της οποίας θα είχες λύσει όλες τις απορίες σου.
Μέχρι να γίνει αυτό δεν ευσταθεί καμία μα καμία κατηγορία εναντίον της ακεραιότητας του ΑΣΕΠ.
Εξακολουθώ να πιστεύω ότι το ΑΣΕΠ είναι από τα προπύργια ορθής λειτουργίας του κρατικού μηχανισμού.
Το αν κάνει λάθη ,που πιθανόν κάνει,σε καμία των περιπτώσεων δεν σημαίνει ότι είναι εκ του πονηρού , αλλά στα πλαίσια ενός θεσμού ο οποίος εργάζεται και εργάζεται σκληρά ,άρα κάνει και λάθη.
Είναι το λιγότερο αφελές να υποστηρίζει κάποιος ότι μπορεί το ΑΣΕΠ να λειτουργεί στα πλαίσια εξυπηρέτησης μίας κυβέρνησης ,της κάθε κυβέρνησης, ή και ακόμα χειρότερα ότι εξυπηρετεί συμφέροντα ημετέρων.
Πρόκειται για ανεξάρτητη αρχή την οποία και οφείλουμε να στηρίζουμε όλοι , ανεξαρτήτως αν μας βολεύουν ή όχι οι αποφάσεις της.
Οτιδήποτε άλλο εκτός των ανωτέρω θεωρώ ότι εμπίπτει στον μικρόκοσμο των κομματικών ή προσωπικών συμφερόντων.

eleath234
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2017 1:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό eleath234 » Τετ Δεκ 19, 2018 9:25 pm

aris3 έγραψε:
Ιωάννης Μπάκας έγραψε:
aris3 έγραψε:
Προσωρινή αξιοκρατία ή οριστική;
Και δεν τσακώνεται κανείς... προσπαθεί ο ένας ,,, αλλά μάταια.
Το ΑΣΕΠ εκφράζει την αξιοκρατία ,, τέλος.

Τι εκφράζει ο ΑΣΕΠ είπες;;;Την ....αξιοκρατία;;;
Ναι, ναι αμέεε!!Το ..... είδα στην περίπτωση την δική μου στην προκήρυξη ΙΔΑΧ 10Κ/2017....
Μπες αν δεν βαριέσαι στα σχόλια μου να δεις τι έχω γράψει αλλού..Εκεί στο προφίλ μου που λέει "δημοσιεύσεις" ....

Μπήκα και τα είδα πλην όμως έχω την απορία εάν υπέβαλες κάποιο αίτημα στο ΑΣΕΠ , αίτηση θεραπείας ή κάτι ανάλογο.
Θεωρείς ότι το ΑΣΕΠ σκοπίμως δεν εξέτασε όπως έπρεπε την αίτηση σου με αποτέλεσμα να μην διοριστεις για την πρώτη σου επιλογή αλλά για την δεύτερη.
Δεν αποκλείω το γεγονός να έχεις δίκιο , ούτε όμως και την περίπτωση να μην έχει συμπληρωθεί σωστά η αίτηση σου ή να υπάρχει μία λεπτομέρεια που δεν γνωρίζεις και η οποία τελικά έπαιξε τον ρόλο της στο να διοριστεις τελικά σύμφωνα με την δεύτερή σου επιλογή.
Όπως και να έχει όμως το σωστό θα ήταν να έκανες αίτηση θεραπείας από την απάντηση της οποίας θα είχες λύσει όλες τις απορίες σου.
Μέχρι να γίνει αυτό δεν ευσταθεί καμία μα καμία κατηγορία εναντίον της ακεραιότητας του ΑΣΕΠ.
Εξακολουθώ να πιστεύω ότι το ΑΣΕΠ είναι από τα προπύργια ορθής λειτουργίας του κρατικού μηχανισμού.
Το αν κάνει λάθη ,που πιθανόν κάνει,σε καμία των περιπτώσεων δεν σημαίνει ότι είναι εκ του πονηρού , αλλά στα πλαίσια ενός θεσμού ο οποίος εργάζεται και εργάζεται σκληρά ,άρα κάνει και λάθη.
Είναι το λιγότερο αφελές να υποστηρίζει κάποιος ότι μπορεί το ΑΣΕΠ να λειτουργεί στα πλαίσια εξυπηρέτησης μίας κυβέρνησης ,της κάθε κυβέρνησης, ή και ακόμα χειρότερα ότι εξυπηρετεί συμφέροντα ημετέρων.
Πρόκειται για ανεξάρτητη αρχή την οποία και οφείλουμε να στηρίζουμε όλοι , ανεξαρτήτως αν μας βολεύουν ή όχι οι αποφάσεις της.
Οτιδήποτε άλλο εκτός των ανωτέρω θεωρώ ότι εμπίπτει στον μικρόκοσμο των κομματικών ή προσωπικών συμφερόντων.


Έτσι. Ανεξάρτητη Αρχή.. Ας θυμηθούμε εποχές προ ΑΣΕΠ.. για να μπεις κάπου, έπρεπε να έχεις μπάρμπα στην Κορώνη..

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τετ Δεκ 19, 2018 9:47 pm

aris3 έγραψε:Μπήκα και τα είδα πλην όμως έχω την απορία εάν υπέβαλες κάποιο αίτημα στο ΑΣΕΠ , αίτηση θεραπείας ή κάτι ανάλογο.
Θεωρείς ότι το ΑΣΕΠ σκοπίμως δεν εξέτασε όπως έπρεπε την αίτηση σου με αποτέλεσμα να μην διοριστεις για την πρώτη σου επιλογή αλλά για την δεύτερη.
Δεν αποκλείω το γεγονός να έχεις δίκιο , ούτε όμως και την περίπτωση να μην έχει συμπληρωθεί σωστά η αίτηση σου ή να υπάρχει μία λεπτομέρεια που δεν γνωρίζεις και η οποία τελικά έπαιξε τον ρόλο της στο να διοριστεις τελικά σύμφωνα με την δεύτερή σου επιλογή.
Όπως και να έχει όμως το σωστό θα ήταν να έκανες αίτηση θεραπείας από την απάντηση της οποίας θα είχες λύσει όλες τις απορίες σου.
Μέχρι να γίνει αυτό δεν ευσταθεί καμία μα καμία κατηγορία εναντίον της ακεραιότητας του ΑΣΕΠ.
Εξακολουθώ να πιστεύω ότι το ΑΣΕΠ είναι από τα προπύργια ορθής λειτουργίας του κρατικού μηχανισμού.
Το αν κάνει λάθη ,που πιθανόν κάνει,σε καμία των περιπτώσεων δεν σημαίνει ότι είναι εκ του πονηρού , αλλά στα πλαίσια ενός θεσμού ο οποίος εργάζεται και εργάζεται σκληρά ,άρα κάνει και λάθη.
Είναι το λιγότερο αφελές να υποστηρίζει κάποιος ότι μπορεί το ΑΣΕΠ να λειτουργεί στα πλαίσια εξυπηρέτησης μίας κυβέρνησης ,της κάθε κυβέρνησης, ή και ακόμα χειρότερα ότι εξυπηρετεί συμφέροντα ημετέρων.
Πρόκειται για ανεξάρτητη αρχή την οποία και οφείλουμε να στηρίζουμε όλοι , ανεξαρτήτως αν μας βολεύουν ή όχι οι αποφάσεις της.
Οτιδήποτε άλλο εκτός των ανωτέρω θεωρώ ότι εμπίπτει στον μικρόκοσμο των κομματικών ή προσωπικών συμφερόντων.


Βρε φίλε Αθήνα είσαι;;Αν ναι πολύ ευχαρίστως να εκτυπώσω ξανά την αίτηση όπως ακριβώς την είχα κάνει και να σου δείξω προσωπικά και τα λοιπά μου δικαιολογητικά(Πτυχία και Άδεια Επαγγελματος και μια απάντηση του ΑΣΕΠ σε ερώτημα μου σχετικά με τα δύο αυτά)....Και όποιος άλλος θέλει γιατί και εμένα μου είναι τόσο δυσάρεστο αυτό..Μπας και βγει κάποια άκρη που πολύ χλωμό το κόβω.....
Κάποιοι μου λένε να μην το σκαλίζω και ότι είμαι καλά και εκεί που είμαι ..Όμως άλλοι μου λένε ότι ναι μεν είναι δυσκολότερα πολύ στην ά θέση προτίμησης μου αλλά όμως με πολύ περισσότερα λεφτά και ότι αξίζει να το ψάξω.....
Ως επιτυχών στην μοναδική θέση που με αξιολόγησαν ΟΎΤΕ αίτηση θεραπείας μπορώ να κάνω, ως επιτυχών στην μοναδική αυτή θέση που αξιολογήθηκα.......Στις άλλες θέσεις ΔΕΝ υπάρχω κάν και ειλικρινά δεν ξέρω το γιατί ...Η αλήθεια είναι όμως ότι είχα καταχωρήσει στην αίτηση μου και λίγες θέσεις που όντως ήθελε εξειδικευμενη εμπειρία' που όμως δεν διέθετα και ήξερα εκ των προτέρων ότι ΔΕΝ θα αξιολογηθώ σε αυτές και γι' αυτό τις άφησα στο τέλος...Μα στις περισσότερες δηλωμένες θέσεις (Συμπεριλαμβανομένου και της πρώτης) δεν μου έλειπε κάποιο προσόν όσο και αν το έψαξα...Ούτε κάποιο λάθος από μέρους μου εντόπισα....

nuvolari
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2018 7:34 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nuvolari » Τετ Δεκ 19, 2018 9:54 pm

Είχαμε μήπως κάποιο νεότερο για το ΦΕΚ της ομάδας των 68;

mjspidy
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 10, 2017 8:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mjspidy » Τετ Δεκ 19, 2018 10:02 pm

nuvolari έγραψε:Είχαμε μήπως κάποιο νεότερο για το ΦΕΚ της ομάδας των 68;


Τίποτα ακόμα...

aris3
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 04, 2018 9:19 am

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό aris3 » Πέμ Δεκ 20, 2018 12:06 pm

mjspidy έγραψε:
nuvolari έγραψε:Είχαμε μήπως κάποιο νεότερο για το ΦΕΚ της ομάδας των 68;


Τίποτα ακόμα...

Έχει υπογραφεί από τον γενικό γραμματέα του υπουργείου και έχει σταλεί για δημοσίευση.

Kitsas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 06, 2018 2:25 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Kitsas » Πέμ Δεκ 20, 2018 12:29 pm

Είναι κανείς από τους 68 που έχει αναλάβει υπηρεσίας?

eleath234
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2017 1:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό eleath234 » Πέμ Δεκ 20, 2018 4:42 pm

Υπάρχει ανακοίνωση στην ΟΔΥΕ
".........
1) Κλιμάκιο του Προεδρείου, μετέβη στο ΑΣΕΠ, όπου υπήρξε συνάντηση με τις Διευθύντριες Προκηρύξεων και επιλογής Προσωπικού, κατά την οποία συζητήθηκε το ενδεχόμενο παράτασης του πίνακα επιτυχόντων των προκηρύξεων 1Κ/2017 για 404 θέσεις ΠΕ και 8Κ/2017 για 21 θέσεις Επιμελητών Δικαστηρίων. Η παράταση αυτή προβλέπεται από τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 8 του ν. 4210/2013. Επίσης τέθηκε το ζήτημα της καθυστέρησης έκδοσης των οριστικών αποτελεσμάτων της προκήρυξης 8Κ/2017, ως προς τις 123 θέσεις Γραμματέων ΔΕ και τις 42 θέσεις Γραμματέων ΤΕ. Η απάντηση που δόθηκε για το θέμα αυτό ήταν ότι έχει καθυστερήσει η εξέταση των ενστάσεων, λόγω απασχόλησης του προσωπικού του ΑΣΕΠ με την μεγάλη Προκήρυξη των Δήμων 3Κ/2017.
2) Πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 18/12/2018, η τελευταία συνεδρίαση της Ομάδας Εργασίας για την ανακατανομή των Οργανικών Θέσεων με την συμμετοχή εκ μέρους της ΟΔΥΕ των μελών που είχαν οριστεί ήδη από την προηγούμενη θητεία. Με την συνεδρίαση αυτή ολοκληρώθηκε το έργο της Ομάδας και ήδη συντάσσεται η Υπουργική Απόφαση, προκειμένου να ακολουθήσει η έκδοση του σχετικού ΦΕΚ με το νέο οργανόγραμμα των Δικαστηρίων. Μόλις δημοσιευθεί το σχετικό ΦΕΚ, θα γνωστοποιηθεί σε όλους τους συναδέλφους ο Πίνακας με τις Οργανικές Θέσεις σε όλα τα Πολιτικά, Ποινικά και Διοικητικά Δικαστήρια της χώρας. Σημειώνεται ότι η ανακατανομή αυτή πραγματοποιείται μετά από 12 χρόνια, η τελευταία είχε γίνει το 2006.
3) Την περασμένη Δευτέρα 17/12/2018, εστάλη στο Εθνικό Τυπογραφείο η πρώτη κατανομή των (68) πρώτων διοριστέων του Οριστικού Πίνακα επιτυχόντων της προκήρυξης 1Κ/2017, που αφορά τις 404 θέσεις ΠΕ Γραμματέων. Για όσους εξ αυτών υπηρετούν ήδη ως ΙΔΟΧ, υφίσταται απλά μετατροπή της εργασιακής τους σχέσης από ΙΔΟΧ σε δόκιμους δικαστικούς υπαλλήλους και συνεχίζουν να εργάζονται στις υπηρεσίες που τοποθετούνται, εφόσον δεν άλλαξαν θέση με τον Οριστικό Πίνακα, ενώ για όσους ήδη εργάζονται ως ΙΔΟΧ και με τον διορισμό τους ως δόκιμοι δικαστικοί υπάλληλοι αλλάζουν υπηρεσία, θα παραμείνουν στην θέση που εργάζονται ως ΙΔΟΧ (ακόμα και αν έχει παρέλθει το 8μηνο), μέχρι να ολοκληρωθεί ο διορισμός τους στην μόνιμη θέση τους.
Επίσης βρίσκεται στο τελικό στάδιο η πρόσληψη των 21 Επιμελητών Δικαστηρίων της κατηγορίας ΥΕ από την προκήρυξη 8Κ/2017.
Σημειώνεται τέλος ότι την Τρίτη 18/12/2018 και μετά το πέρας των εργασιών της Ομάδας Ανακατανομής Οργανικών Θέσεων, έγινε συνάντηση με τον Γενικό Γραμματέα του Υ.Δ.Δ.Α.Δ κ. Σάρλη και εξετάστηκαν ζητήματα που αφορούν την 2η απόφαση κατανομής, άλλων 70 επιτυχόντων-διοριστέων της προκήρυξης 1Κ/2017, που θα ακολουθήσει και αυτή το δρόμο του Εθνικού Τυπογραφείου.

......"

eleath234
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2017 1:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό eleath234 » Πέμ Δεκ 20, 2018 5:02 pm

Απ ό,τι φαίνεται, 70-70 θα μας παίρνουν.. με τι κριτίρια δεν ξέρουμε..


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης