ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
thes
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 10:17 pm

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ

Δημοσίευσηαπό thes » Τετ Απρ 25, 2018 2:46 pm

Καλησπέρα!!θα ήθελα αν υπάρχει η δυνατότητα να μου απαντήσετε σε δυο ερωτήσεις..
Όταν βγουν τα τελικά αποτελέσματα..και με το καλό τοποθετηθούν σε επιτυχόντες στις θέσεις τους..Πως μπορώ να δω αν κάποιος έχει αρνηθεί ή αν έχει διοριστεί κάποιος από τους επιλαχόντες??
Πρέπει να αρχίσω να παίρνω τηλ σε κάθε φορέα? υπάρχει κάπου στο διαδίκτυο?

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Κυρ Απρ 29, 2018 7:09 pm

Θα μπαινεις στη διαυγεια. Πληκτρολιγησαι diavgeia asep κ θα το δεις

thes
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 10:17 pm

Re: ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ

Δημοσίευσηαπό thes » Δευ Απρ 30, 2018 10:05 pm

Ευχαριστώ για την απάντηση..οπότε μπαίνω διαύγεια και στην αναζήτηση γράφω ΑΣΕΠ..και καλό διάβασμα!!!

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ

Δημοσίευσηαπό gery » Τετ Μάιος 02, 2018 11:50 pm

Είναι και αυτό ένα ερώτημα. Μπορείς να ψάξεις με το όνομα κάποιου που
είναι στη σειρά διοριστέων να δεις αν έχει διοριστεί. Ή αν γράφεται κάπου
πως παραιτήθηκε. Αλλά δεν φαίνεται να υπάρχει ένας πίνακας όπου να
γράφεται τι γίνεται, πως προχωράει η διαδικασία. Μάλλον μόνο η
συγκεκριμένη υπηρεσία θα ξέρει ...

marina26
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 30, 2018 9:51 am

Re: ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ

Δημοσίευσηαπό marina26 » Σάβ Ιουν 30, 2018 1:32 pm

Στη διαύγεια μπορείς να το δεις! Αν πατήσεις στην αναζήτηση την προκήρυξη για την οποία ενδιαφέρεστε π.χ. 7κ σου βγάζει ότι αφορά αυτήν την προκήρυξη. Μετά πατάς ψηλά δεξιά τα πιο πρόσφατα και σου βγάζει ότι εχει βγει κ αφορά αυτήν την προκήρυξη το τελευταίο διάστημα. Ήδη βγήκε εχθές για την 7κ για την ΤΕ κατηγορία διαγραφη διοριστέων λόγω μη αποδοχής διορισμού και αντικατάσταση με νέους διοριστεους( τους πρωην επιλαχοντες)

marina26
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 30, 2018 9:51 am

Re: ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ

Δημοσίευσηαπό marina26 » Σάβ Ιουν 30, 2018 4:16 pm

Έχει βγει από χθες στη διαύγεια σχετικά με την 7κ/2016 διαγραφη διοριστέων λόγω μη αποδοχής διορισμού και διορισμός επιλαχόντων στη θέση τους :D :D

takis1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 06, 2018 2:23 pm

Re: ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ

Δημοσίευσηαπό takis1980 » Παρ Ιούλ 06, 2018 3:41 pm

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κάτι την κοινότητα του φόρουμ αν γνωρίζει
1. Αν στο πίνακα με τα προσωρινά αποτελέσματα 8Κ/17 για θέση Με εμπειρία αυτος που διορίζεται είναι ο 10ος στη κατάταξη γι’αυτη τη θέση και εγω είμαι 15ος και οι υπόλοιποι ανάμεσα μας είναι στους διοριστέους σε άλλες θέσεις της ίδιας προκήρυξης, τότε αν αρνηθεί ο 10ος θα πανε στον επόμενο 11ο να ρωτήσουν αν αποδέχεται ή θα πανε στην αρχική λίστα για τη θέση αυτή που είναι ο 1ος;
2. Αν κάποιος διοριστέους αρνηθεί τη θέση βγαίνει από το πίνακα της συγκεκριμένης θέσης ή και από άλλες θέσεις της ίδιας προκήρυξης. Δηλ αν είναι διοριστέους Π.χ στη θέση 100 και αρνηθεί και στη θέση 102 είναι 2ος και αρνηθεί ο 1ος γι’αυτη τη θέση ο παραπάνω θα του ζητηθεί να καλύψει τη θέση ή θα πάει κατευθείαν στο 3ο

Συγνώμη για τη σπαζοκεφαλιά!!!

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Παρ Ιούλ 06, 2018 10:46 pm

οσοι διοριζονται πιανουν θεση και δεν γινονται αλλαγες τωρα εν πχ ο 10 δεν δεχτει την θεση θα την παρει ο πρωτος επιλαχων που εχει δηλωσει την θεση του 10 .οποιος αρνηθει την θεση διαγραφεται απο τον πινακα αυτης της προκηρυξης τελειως

mylena
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2017 12:22 pm

Re: ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ

Δημοσίευσηαπό mylena » Δευ Σεπ 03, 2018 12:06 pm

takis1980 έγραψε:Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κάτι την κοινότητα του φόρουμ αν γνωρίζει
1. Αν στο πίνακα με τα προσωρινά αποτελέσματα 8Κ/17 για θέση Με εμπειρία αυτος που διορίζεται είναι ο 10ος στη κατάταξη γι’αυτη τη θέση και εγω είμαι 15ος και οι υπόλοιποι ανάμεσα μας είναι στους διοριστέους σε άλλες θέσεις της ίδιας προκήρυξης, τότε αν αρνηθεί ο 10ος θα πανε στον επόμενο 11ο να ρωτήσουν αν αποδέχεται ή θα πανε στην αρχική λίστα για τη θέση αυτή που είναι ο 1ος;
2. Αν κάποιος διοριστέους αρνηθεί τη θέση βγαίνει από το πίνακα της συγκεκριμένης θέσης ή και από άλλες θέσεις της ίδιας προκήρυξης. Δηλ αν είναι διοριστέους Π.χ στη θέση 100 και αρνηθεί και στη θέση 102 είναι 2ος και αρνηθεί ο 1ος γι’αυτη τη θέση ο παραπάνω θα του ζητηθεί να καλύψει τη θέση ή θα πάει κατευθείαν στο 3ο

Συγνώμη για τη σπαζοκεφαλιά!!!



Όποιος είναι διοριστέος σε μια προκήρυξη, διαγράφεται αυτόματα από τον πίνακα των επιλαχόντων της ίδιας προκήρυξης για όλες τις θέσεις. Εάν αρνηθεί τη θέση δε ξαναμπαίνει πουθενά ως επιλαχών.


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες