ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΠΙΝΑΚΑ

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
mimis1976
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Φεβ 20, 2018 3:42 pm

Re: ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΠΙΝΑΚΑ

Δημοσίευσηαπό mimis1976 » Τετ Φεβ 21, 2018 4:37 pm

DTINFINITY έγραψε:
knts έγραψε:
mimis1976 έγραψε:Καλησπέρα
Έχω και εγώ διοριστεί στα προσωρινα στην 5κ 2017 σαν β' επικουρικός,ΑΜΕΑ και έχω εντοπιότητα. (Η θέση είναι ΑΜΕΑ).
Πόσο σίγουρα έχω την θέση? Γιατί θα πρέπει να μετακομίσω ή να κάνω αγορά ενός άλλου αυτοκινήτου πιο οικονομικού.Εχω και οικογένεια με μικρά παιδιά και πρέπει να δω τι να κάνω.
Όποιος γνωρίζει ας απαντήσει.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων


Εάν έχεις διοριστεί, έχεις τη θέση. Εάν αναρωτιέσαι "έχω τη θέση;" σημαίνει ότι δεν έχεις διοριστεί. Τι συμβαίνει από τα δύο;


Καλημέρα!!!
Knst έτσι οπως το διαβάζω πιστεύω εννοεί αν θα συνεχίσει και στα οριστικά μετά τις ενστάσεις να βρίσκεται στους διοριστέους.
Αλλά αν όντως αυτή είναι η απορία, προσωπικά δε μπορώ να δώσω απάντηση γιατί έχουμε πολλά παραδείγματα ακόμα και εδώ μέσα στο φόρουμ που ηταν στα οριστικά ζήτησαν τα χαρτιά για διορισμό από το φορέα και βρέθηκε μια αίτηση θεραπείας να τους πετάξει έξω.

Αυτό ήθελα να ξέρω.
Την εντοπιότητα την έχω αλλά λόγο δουλειάς της συζηγου μετακόμισα 57 χιλιόμετρα μακριά.
Έπρεπε να ζήσουμε και εμείς.
Την ανάγκη της δουλειάς την έχω πίστεψε με.
Αλλά τέτοια εχθρικότητα?Αναφορά για δήθεν εντοπιότητα και άλλα τόσα? Πρώτη φορά.
Δεν έχω τίποτε να κρύψω.
Σε ευχαριστώ πολύ DTINFINITY.
Πάντα φιλικά

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΠΙΝΑΚΑ

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τετ Φεβ 21, 2018 6:14 pm

Mimis1976 μην ασχολείσαι με κακοήθειες.
Από τη στιγμή που είσαι στους διοριστέους στα προσωρινά τα δικά σου χαρτιά έχουν ελεγχθεί από τον ΑΣΕΠ όποτε δεν έχεις να φοβηθείς κάτι εκτός αν βρεθεί κάποιος άλλος για τη συγκεκριμένη θέση που θα κάνει ένσταση ότι δε του έχουν προσμετρήσει σωστά τα μόρια.
Δύσκολα αλλάζουν πολλά πράγματα παντωχεσ από τα προσωρινά στα οριστικά.
Όσο για την εντοπιότητα καθαρά προσωπική άποψη καλά κανείς και την έχεις αφού μπορείς, άσε που σε δεσμεύει και η δεκαετία όταν την κανείς χρήση.
Το ότι έχουν βρεθεί τις τελευταίες μέρες χρήστες που παρακινούν το κόσμο να παρατήσουν θέσεις, νομίζω είναι ανάξιο σχολιασμού.

Εσυ θα κανείς το καλύτερο για εσένα και την οικογένεια σου.
Και πάλι από εμένα καλή επιτυχία και καλά οριστικά αποτελέσματα.

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΠΙΝΑΚΑ

Δημοσίευσηαπό knts » Τετ Φεβ 21, 2018 6:26 pm

mimis1976 έγραψε:
DTINFINITY έγραψε:
knts έγραψε:
Εάν έχεις διοριστεί, έχεις τη θέση. Εάν αναρωτιέσαι "έχω τη θέση;" σημαίνει ότι δεν έχεις διοριστεί. Τι συμβαίνει από τα δύο;


Καλημέρα!!!
Knst έτσι οπως το διαβάζω πιστεύω εννοεί αν θα συνεχίσει και στα οριστικά μετά τις ενστάσεις να βρίσκεται στους διοριστέους.
Αλλά αν όντως αυτή είναι η απορία, προσωπικά δε μπορώ να δώσω απάντηση γιατί έχουμε πολλά παραδείγματα ακόμα και εδώ μέσα στο φόρουμ που ηταν στα οριστικά ζήτησαν τα χαρτιά για διορισμό από το φορέα και βρέθηκε μια αίτηση θεραπείας να τους πετάξει έξω.

Αυτό ήθελα να ξέρω.
Την εντοπιότητα την έχω αλλά λόγο δουλειάς της συζηγου μετακόμισα 57 χιλιόμετρα μακριά.
Έπρεπε να ζήσουμε και εμείς.
Την ανάγκη της δουλειάς την έχω πίστεψε με.
Αλλά τέτοια εχθρικότητα?Αναφορά για δήθεν εντοπιότητα και άλλα τόσα? Πρώτη φορά.
Δεν έχω τίποτε να κρύψω.
Σε ευχαριστώ πολύ DTINFINITY.
Πάντα φιλικά


Δε νομίζω να μπορεί κάποιος να σου απαντήσει με σιγουριά. Κι εγώ θα σου πω ότι το πιθανότερο είναι πως θα είσαι και στα οριστικά, αλλά ποιος μπορεί να πει με σιγουριά ότι δε θα πέσω έξω;
Σκέψου θετικά, δε μπορείς να κάνεις κάτι περισσότερο στη φάση αυτή. Οπότε θετική σκέψη κι όλα θα πάνε καλά!

mimis1976
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Φεβ 20, 2018 3:42 pm

Re: ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΠΙΝΑΚΑ

Δημοσίευσηαπό mimis1976 » Τετ Φεβ 21, 2018 8:04 pm

Σε ευχαριστώ πολύ για καλά σου λόγια
Για το θάρρος που μου δίνεις
Και την υπομονή που μου δίνεις.
Αυτό ήθελα να ακούσω.
Σε ευχαριστώ πάρα πολυ

DEDIA
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 21, 2017 5:00 pm

Re: ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΠΙΝΑΚΑ

Δημοσίευσηαπό DEDIA » Τετ Φεβ 21, 2018 9:42 pm

mimis1976 έγραψε:Καλησπέρα
Έχω και εγώ διοριστεί στα προσωρινα στην 5κ 2017 σαν β' επικουρικός,ΑΜΕΑ και έχω εντοπιότητα. (Η θέση είναι ΑΜΕΑ).
Πόσο σίγουρα έχω την θέση? Γιατί θα πρέπει να μετακομίσω ή να κάνω αγορά ενός άλλου αυτοκινήτου πιο οικονομικού.Εχω και οικογένεια με μικρά παιδιά και πρέπει να δω τι να κάνω.
Όποιος γνωρίζει ας απαντήσει.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων


Kαλησπέρα και συγχαρητήρια! Είμαι κ εγώ στην φάση τη δική σου αλλά για άλλη προκήρυξη. Θεωρώ ότι πιθανόν δε θα αλλάξει κάτι μέχρι τα οριστικά αλλα για να είσαι σίγουρος μη βιαστείς να κάνεις κάποιες ενέργειες. Ούτως ή άλλως όταν βγουν τα οριστικά θα έχεις σίγουρα ένα τρίμηνο ή τετράμηνο να τακτοποιηθείς μέχρι να γινουν όλα τα διαδικαστικά. Εύχομαι καλή συνέχεια και πάντα επιτυχίες.

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΠΙΝΑΚΑ

Δημοσίευσηαπό knts » Τετ Φεβ 21, 2018 9:43 pm

mimis1976 έγραψε:Σε ευχαριστώ πολύ για καλά σου λόγια
Για το θάρρος που μου δίνεις
Και την υπομονή που μου δίνεις.
Αυτό ήθελα να ακούσω.
Σε ευχαριστώ πάρα πολυ


Παρακαλώ! Δεν έχω λόγο να εναντιωνομαι.
Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

oaee
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Τρί Σεπ 10, 2013 1:28 pm

Re: ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΠΙΝΑΚΑ

Δημοσίευσηαπό oaee » Τετ Φεβ 28, 2018 1:38 am

[quote="DTINFINITY"]Mimis1976 μην ασχολείσαι με κακοήθειες.
Από τη στιγμή που είσαι στους διοριστέους στα προσωρινά τα δικά σου χαρτιά έχουν ελεγχθεί από τον ΑΣΕΠ όποτε δεν έχεις να φοβηθείς κάτι εκτός αν βρεθεί κάποιος άλλος για τη συγκεκριμένη θέση που θα κάνει ένσταση ότι δε του έχουν προσμετρήσει σωστά τα μόρια.
Δύσκολα αλλάζουν πολλά πράγματα παντωχεσ από τα προσωρινά στα οριστικά.
Όσο για την εντοπιότητα καθαρά προσωπική άποψη καλά κανείς και την έχεις αφού μπορείς, άσε που σε δεσμεύει και η δεκαετία όταν την κανείς χρήση.
Το ότι έχουν βρεθεί τις τελευταίες μέρες χρήστες που παρακινούν το κόσμο να παρατήσουν θέσεις, νομίζω είναι ανάξιο σχολιασμού.

Εσυ θα κανείς το καλύτερο για εσένα και την οικογένεια σου.
Και πάλι από εμένα καλή επιτυχία και καλά οριστικά αποτελέσματα.[/quote]

Ψευδής δηλωση εντοπιότητας εχει γίνει ! Απλά ειχε φίλο τον δήμαρχο! Τωρα οπως και να εχει η θέση καταλήφθηκε αναξιοκρατικά μέσω ΑΣΕΠ .

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΠΙΝΑΚΑ

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τετ Φεβ 28, 2018 11:14 am

oaee έγραψε:
DTINFINITY έγραψε:Mimis1976 μην ασχολείσαι με κακοήθειες.
Από τη στιγμή που είσαι στους διοριστέους στα προσωρινά τα δικά σου χαρτιά έχουν ελεγχθεί από τον ΑΣΕΠ όποτε δεν έχεις να φοβηθείς κάτι εκτός αν βρεθεί κάποιος άλλος για τη συγκεκριμένη θέση που θα κάνει ένσταση ότι δε του έχουν προσμετρήσει σωστά τα μόρια.
Δύσκολα αλλάζουν πολλά πράγματα παντωχεσ από τα προσωρινά στα οριστικά.
Όσο για την εντοπιότητα καθαρά προσωπική άποψη καλά κανείς και την έχεις αφού μπορείς, άσε που σε δεσμεύει και η δεκαετία όταν την κανείς χρήση.
Το ότι έχουν βρεθεί τις τελευταίες μέρες χρήστες που παρακινούν το κόσμο να παρατήσουν θέσεις, νομίζω είναι ανάξιο σχολιασμού.

Εσυ θα κανείς το καλύτερο για εσένα και την οικογένεια σου.
Και πάλι από εμένα καλή επιτυχία και καλά οριστικά αποτελέσματα.


Ψευδής δηλωση εντοπιότητας εχει γίνει ! Απλά ειχε φίλο τον δήμαρχο! Τωρα οπως και να εχει η θέση καταλήφθηκε αναξιοκρατικά μέσω ΑΣΕΠ .


Δε ξέρω τι είχε! Πάντως για όσους δε γνωρίζουν κι όπως γράφουν οι προκήρυξεις του ΑΣΕΠ η εντοπιότητα αποδεικνύεται με βεβαίωση μόνιμης κατοικίας(3κ/2018, σελίδα 346) και όχι με πιστοποιητικό εντοπιότητας.
Για να παρεις βεβαίωση μόνιμης κατοικίας πρέπει να δώσεις αντίγραφο εκκαθαριστικού δυο τελευταίων ετών και ένα λογαριασμό ΔΕΚΟ. Συνεπώς διατηρούσε δυο τουλάχιστον χρόνια κατοικία που πλήρωνε λογαριασμούς γι αυτή και στο μητρώο του στην εφορία δήλωνε τη συγκεκριμένη διεύθυνση για δυο έτη τουλάχιστον που έκανε φορολογική δήλωση.
Τουλάχιστον ο δικός μου Δήμος και τα ΚΕΠ του αυτό μου ζητάνε, τώρα αν πήρε με πλάγιο τρόπο τη συγκεκριμένη βεβαίωση δε ξέρω και προσωπικά δε με ενδιαφέρει.

mimis1976
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Φεβ 20, 2018 3:42 pm

Re: ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΠΙΝΑΚΑ

Δημοσίευσηαπό mimis1976 » Κυρ Μάιος 06, 2018 11:19 am

ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ.
ΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΕΧΟΥΜ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ.
ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑΝ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΧΑΡΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΧΑΡΑ.
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!!!!!

ΥΓ.

ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ε’ της παρούσας.
11. ΕΝΤΟΠΙΟΤΗΤΑ
Οι υποψήφιοι που είναι μόνιμοι κάτοικοι, δήμων των νομών (παρ.27 άρθρο 9, ν. 4057/2012 Φ.Ε.Κ. 54/14-03-2012/τ.
Α΄) Γρεβενών, Δράμας, Έβρου, Ευρυτανίας, Θεσπρωτίας, Καστοριάς, Κιλκίς, Ξάνθης, Πέλλας, Ροδόπης, Σερρών και
Φλώρινας ή των νησιών της Περιφέρειας Ιονίων Νήσων (Ζάκυνθος, Κέρκυρα, Κεφαλονιά) ή των νησιών, Αμοργός, Άνδρος,
Ικαρία, ‘Ιος, Κάλυμνος, Κάρπαθος, Κως, Λέρος, Λέσβος, Λήμνος, Μύκονος, Νάξος, Πάρος, Ρόδος, Σαμοθράκη, Σάμος, Σύρος,
Τήνος, Χίος, των νησιών Κυθήρων και δήμων με πληθυσμό μικρότερο των 10.000 κατοίκων (δ. Ανωγείων, δ. Οροπεδίου
Λασιθίου, δ. Αμαρίου, δ. Αγ. Βασιλείου, δ. Καντάνου Σελίνου, δ. Σφακιών) εφόσον επιθυμούν το διορισμό τους σε
θέσεις υπηρεσιών του Δημοσίου ή των Νομικών Προσώπων της παρ. 1 του άρθρου 14 του ν. 2190/1994 και της παρ. 3
του άρθρου 1 του ν. 2527/1997, όπως τροποποιήθηκε και ισχύει που προκηρύχθηκαν στον αντίστοιχο νομό ή νησί ή
δήμο και δεσμεύονται να υπηρετήσουν σε αυτή επί μία τουλάχιστον δεκαετία.
Για την απόδειξη της μόνιμης κατοικίας, προσκομίζουν «βεβαίωση μόνιμης κατοικίας» (όχι πιστοποιητικό εντοπιότητας)
του δημάρχου του οικείου δήμου σύμφωνα με το άρθρο 279 του ν. 3463/2006 (Α΄114).
Οι υποψήφιοι που κάνουν χρήση του ανωτέρω πλεονεκτήματος και δέχονται να υπηρετήσουν στη θέση της επιλογής
τους επί 10ετία τουλάχιστον, δεν επιτρέπεται, σύμφωνα με το άρθρο 10 παρ. 14 του ν.3051/2002, να αποσπασθούν,
μετατεθούν, μεταταγούν ή μεταφερθούν πριν τη συμπλήρωση 10ετίας.

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΠΙΝΑΚΑ

Δημοσίευσηαπό knts » Κυρ Μάιος 06, 2018 11:17 pm

[quote="mimis1976"]ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ.
ΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΕΧΟΥΜ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ.
ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑΝ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΧΑΡΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΧΑΡΑ.
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!!!!!

Συγχαρητήρια! (Είδες η θετική σκέψη; :wink: )

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Δεκ 06, 2016 8:48 pm

Re: ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΠΙΝΑΚΑ

Δημοσίευσηαπό ap2 » Δευ Μάιος 07, 2018 6:22 am

zisis168 έγραψε:1. εντοπιότητα πάει με Δήμο αλλά πλέον με τον Καλλικράτη ειναι ουσιαστικά όλος ο νομός .[url]https://el.wikipedia.org/wiki/Πρόγραμμα_«Καλλικράτης»[/url](εκτός αν εχει σπάσει ο νομός σε δυο δήμους)
2.εαν είσαι και στα οριστικά απλά θα τσεκάρεις αν υπάρχει κάποια αλλαγή σε μόρια και θέσεις πλησίον σου στο ίδιο πίνακα (αμεα)αλλά και σε τυχόν άλλους πίνακες με τα ίδια άτομα(πχ μπορει καποιος αμεα να διοριστει και απο το γενικο πινακα ) .Εχω εξηγήσει σε άλλο τοπικ ποτέ ελέγχει το ΑΣΕΠ τις αιτήσεις θεραπείας .Ουσιαστικα εαν δεν υπάρχει κάποια μεταβολή τότε δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα.

Καλή σου επιτυχία !!!! :D :D :D :D


Πότε ελέγχει το ΑΣΕΠ τις Αιτήσεις Θεραπείας;
Δεν βρίσκω το τόπικ.
Ευχαριστώ.

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΠΙΝΑΚΑ

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Δευ Μάιος 07, 2018 4:09 pm

ap2 έγραψε:
zisis168 έγραψε:1. εντοπιότητα πάει με Δήμο αλλά πλέον με τον Καλλικράτη ειναι ουσιαστικά όλος ο νομός .[url]https://el.wikipedia.org/wiki/Πρόγραμμα_«Καλλικράτης»[/url](εκτός αν εχει σπάσει ο νομός σε δυο δήμους)
2.εαν είσαι και στα οριστικά απλά θα τσεκάρεις αν υπάρχει κάποια αλλαγή σε μόρια και θέσεις πλησίον σου στο ίδιο πίνακα (αμεα)αλλά και σε τυχόν άλλους πίνακες με τα ίδια άτομα(πχ μπορει καποιος αμεα να διοριστει και απο το γενικο πινακα ) .Εχω εξηγήσει σε άλλο τοπικ ποτέ ελέγχει το ΑΣΕΠ τις αιτήσεις θεραπείας .Ουσιαστικα εαν δεν υπάρχει κάποια μεταβολή τότε δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα.

Καλή σου επιτυχία !!!! :D :D :D :D


Πότε ελέγχει το ΑΣΕΠ τις Αιτήσεις Θεραπείας;
Δεν βρίσκω το τόπικ.
Ευχαριστώ.

στα αποτεσματα διαγωνισμων εχει ενα τοπικ που γραφει αιτηση θεραπειας σε οριστικα αποτελεσματα

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΠΙΝΑΚΑ

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τετ Μάιος 09, 2018 12:17 pm

mimis1976 έγραψε:ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ.
ΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΕΧΟΥΜ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ.
ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑΝ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΧΑΡΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΧΑΡΑ.
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!!!!!


Έχεις ΚΑΙ από εμένα συγχαρητήρια και καλή σταδιοδρομία...Εγώ είμαι στα προσωρινά της 10Κ/2017 επιτυχών με τα αποτελέσματα να έχουν βγει στις 14 του περασμένου Μαρτίου και λογικά θα περιμένω αρκετά μια και δεν έχουν δημοσιευτεί ακόμη τα αποτελέσματα της ΠΕ Κατηγορίας Εκπαίδευσης..Έχω κάνει όμως τα χαρτιά μου σε δύο ακόμη προκηρύξεις, στην 1Κ/2018 ΚΑΙ στην 3Κ/2018 ενώ αναμένω πιθανή προκήρυξη και για ΔΕΔΔΗΕ....

Όπως υποθέτω γνωρίζεις, έχεις το δικαίωμα να κάνεις τα χαρτιά σου ΚΑΙ σε άλλες προκηρύξεις που πιθανόν να δημοσιευτούν προσεχώς και να υπάρξουν θέσεις που σε βολεύουν ακόμη καλύτερα , αν διαθέτεις τα απαιτούμενα προσόντα γι' αυτές!!Μέχρι βέβαια να υπογράψεις κάποια σύμβαση αορίστου χρόνου έχεις δικαίωμα να κάνεις τα χαρτιά σου όπου θέλεις,μετά νομίζω όχι!!Ο χρήστης DTINFINITY αν δεν απατώμαι , γνωρίζει περισσότερα επί τούτου.

Επιπροσθέτως διάβασα παραπάνω κάτι σχόλια για εντοπιότητα και βεβαιώσεις μονίμου κατοικίας!!Απλά θέλω να αναφέρω ότι πριν μερικά χρόνια υπήρξε περίπτωση μικρού δήμου σε ακριτική περιοχή όπου είχαν γίνει δεκάδες παράνομες μεταδημοτεύσεις αλλοδαπών με συνέπεια να αλλοιωθεί το εκλογικό αποτέλεσμα του δήμου αυτού, στις δημοτικές του 2010..Δεν λέω σε ποιόν δήμο έγινε για προφανείς λόγους, αλλά ΕΓΙΝΕ!!Τι θέλω να πω με αυτό;;Έπειτα από το συγκεκριμένο συμβάν έχει γίνει δύσκολη η διαδικασία μεταδημότευσης πολιτών, ιδίως αν δεν υπάρχουν συγγενείς στον δήμο που θέλει κάποιος να γίνει ντόπιος....

mimis1976
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Φεβ 20, 2018 3:42 pm

Re: ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΠΙΝΑΚΑ

Δημοσίευσηαπό mimis1976 » Τρί Μάιος 15, 2018 11:44 am

Έχεις ΚΑΙ από εμένα συγχαρητήρια και καλή σταδιοδρομία...Εγώ είμαι στα προσωρινά της 10Κ/2017 επιτυχών με τα αποτελέσματα να έχουν βγει στις 14 του περασμένου Μαρτίου και λογικά θα περιμένω αρκετά μια και δεν έχουν δημοσιευτεί ακόμη τα αποτελέσματα της ΠΕ Κατηγορίας Εκπαίδευσης..Έχω κάνει όμως τα χαρτιά μου σε δύο ακόμη προκηρύξεις, στην 1Κ/2018 ΚΑΙ στην 3Κ/2018 ενώ αναμένω πιθανή προκήρυξη και για ΔΕΔΔΗΕ....

Όπως υποθέτω γνωρίζεις, έχεις το δικαίωμα να κάνεις τα χαρτιά σου ΚΑΙ σε άλλες προκηρύξεις που πιθανόν να δημοσιευτούν προσεχώς και να υπάρξουν θέσεις που σε βολεύουν ακόμη καλύτερα , αν διαθέτεις τα απαιτούμενα προσόντα γι' αυτές!!Μέχρι βέβαια να υπογράψεις κάποια σύμβαση αορίστου χρόνου έχεις δικαίωμα να κάνεις τα χαρτιά σου όπου θέλεις,μετά νομίζω όχι!!Ο χρήστης DTINFINITY αν δεν απατώμαι , γνωρίζει περισσότερα επί τούτου.

Επιπροσθέτως διάβασα παραπάνω κάτι σχόλια για εντοπιότητα και βεβαιώσεις μονίμου κατοικίας!!Απλά θέλω να αναφέρω ότι πριν μερικά χρόνια υπήρξε περίπτωση μικρού δήμου σε ακριτική περιοχή όπου είχαν γίνει δεκάδες παράνομες μεταδημοτεύσεις αλλοδαπών με συνέπεια να αλλοιωθεί το εκλογικό αποτέλεσμα του δήμου αυτού, στις δημοτικές του 2010..Δεν λέω σε ποιόν δήμο έγινε για προφανείς λόγους, αλλά ΕΓΙΝΕ!!Τι θέλω να πω με αυτό;;Έπειτα από το συγκεκριμένο συμβάν έχει γίνει δύσκολη η διαδικασία μεταδημότευσης πολιτών, ιδίως αν δεν υπάρχουν συγγενείς στον δήμο που θέλει κάποιος να γίνει ντόπιος....[/quote]


ΟΠΩΣ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ ΣΕ ΣΧΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΓΙΑ ΕΝΤΟΠΟΙΟΤΗΤΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΜΟΝΙΜΟΣ ΚΑΤΟΙΚΟΣ ΑΥΤΩΝ ΤΟΝ ΑΚΡΙΤΙΚΩΝ ΝΟΜΩΝ-ΝΗΣΙΩΝ ΚΑΙ ΔΕΣΜΕΥΤΗΚΑ ΝΑ ΥΠΗΡΕΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ ΜΙΑ 10ΕΤΙΑ ΑΦΟΥ ΜΕΝΩ ΚΑΙ ΚΑΤΑΓΟΜΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ.
ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΣΥΝΥΠΗΡΕΤΗΣΩ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ 10ΕΤΙΑ ΑΛΛΑ ΕΩΣ (ΕΛΠΙΖΩ) ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΙΟΔΩΤΗΣΗ ΜΟΥ.
ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ Η ΕΝΤΟΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ Η ΜΟΝΙΜΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΦΟΡΕΙΣ(ΔΕΚΟ,ΕΦΟΡΙΑ ΚΛΠ).
ΔΕΝ ΣΕ ΕΠΙΤΗΘΩΜΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.
ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟΥΣ ΠΑΕΙ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΟ ΦΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΣΟΥ ΝΟΜΙΖΩ (ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ) ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΚΑΘΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
ΝΑ ΕΦΟΔΙΑΣΤΕΙΣ ΟΜΩΣ ΜΕ ΑΡΚΕΤΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ.
(ΘΑ ΣΕ ΦΑΕΙ ΤΟ ΙΝΤΕRΝΕΤ).
ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ.

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΣΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΠΙΝΑΚΑ

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Παρ Μάιος 18, 2018 7:45 pm

mimis1976 έγραψε:

ΟΠΩΣ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ ΣΕ ΣΧΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΓΙΑ ΕΝΤΟΠΟΙΟΤΗΤΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΜΟΝΙΜΟΣ ΚΑΤΟΙΚΟΣ ΑΥΤΩΝ ΤΟΝ ΑΚΡΙΤΙΚΩΝ ΝΟΜΩΝ-ΝΗΣΙΩΝ ΚΑΙ ΔΕΣΜΕΥΤΗΚΑ ΝΑ ΥΠΗΡΕΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ ΜΙΑ 10ΕΤΙΑ ΑΦΟΥ ΜΕΝΩ ΚΑΙ ΚΑΤΑΓΟΜΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ.
ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΣΥΝΥΠΗΡΕΤΗΣΩ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ 10ΕΤΙΑ ΑΛΛΑ ΕΩΣ (ΕΛΠΙΖΩ) ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΙΟΔΩΤΗΣΗ ΜΟΥ.
ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ Η ΕΝΤΟΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ Η ΜΟΝΙΜΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΦΟΡΕΙΣ(ΔΕΚΟ,ΕΦΟΡΙΑ ΚΛΠ).
ΔΕΝ ΣΕ ΕΠΙΤΗΘΩΜΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.
ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟΥΣ ΠΑΕΙ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΟ ΦΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΣΟΥ ΝΟΜΙΖΩ (ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ) ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΚΑΘΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
ΝΑ ΕΦΟΔΙΑΣΤΕΙΣ ΟΜΩΣ ΜΕ ΑΡΚΕΤΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ.
(ΘΑ ΣΕ ΦΑΕΙ ΤΟ ΙΝΤΕRΝΕΤ).
ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ.


Γεια σου!!Το θέμα με την εντοπιότητα και την βεβαίωση μονίμου κατοικίας το ανέφερα και εγώ, διότι είδα σε προηγούμενα σχόλια την άδικη επίθεση που σου έκαναν και ήθελα με την σειρά μου να τονίσω ότι ΔΕΝ είναι καθόλου εύκολο κάποιος να βγάλει έστω αυτό το πιστοποιητικό μόνιμης κατοικίας (Από δήμαρχο) σε δήμο διαφορετικό από αυτόν που πραγματικά κατοικεί!!Αυτό επειδή το έψαξα καλά διότι με ενδιέφερε κάποτε μια και από πλευράς μητέρας έχω και εγώ καταγωγή από ακριτικό νησιωτικό δήμο του ανατολικού Αιγαίου....Πριν 4-5 έτη αυτό όμως, διότι δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι από τότε...

Να 'σαι καλά και ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις σου....Σου εύχομαι ότι καλύτερο...Γειά σου..


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 16 επισκέπτες