2Κ/2017 Αποτελέσματα

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Παρ Δεκ 01, 2017 9:02 am

Καλημέρα italos! Καλό μηνα κιόλας! Ναι το παρακολουθώ το φόρουμ που και που ακόμα!

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό italos77 » Παρ Δεκ 01, 2017 4:22 pm

DTINFINITY έγραψε:Καλημέρα italos! Καλό μηνα κιόλας! Ναι το παρακολουθώ το φόρουμ που και που ακόμα!

Καλό μήνα ελπίζω να είσαι καλά!
Εχω μερικές απορίες μιας και τα παρακολουθησες πρόσφατα,
1. Πόσο καιρό μετά τα οριστικά σε καλούν να απαντήσεις αν αποδεχθείς ή όχι τη θέση και πόσο περιθώριο έχεις (χωρίς να ζητήσει κάποιος παράταση).
2.Αν κάποιος αρνηθεί μία θέση, μετά απο πόσο καιρο περίπου καλούν τον επόμενο? Κι αυτός τι περιθώριο θα έχει?
3. Αν κάποιος δεχθεί τη θέση αλλά δεν παρουσιαστεί ποτέ, γίνεται αναπλήρωση?
4. Αν καποιος δεχθεί και παρουσιαστει στη θέση αλλά μετά απο λίγο καιρό πάει σε άλλη θέση, η πρώτη αναπληρώνεται ή μένει κενή?
Οπως κατάλαβες είμαι στους επιλαχόντες και ελπίζω σε αναπλήρωση , με καλές πιθανότητες μιας και στους διοριστέους υπάρχει συνάδελφός σου ήδη διοριστέος στην ττε. Θα έφευγε κανείς απο εκεί πιστέυεις για τα δικαστήρια ή υπάρχει χαοτική διαφορά? (αποδοχές-συνθηκες κλπ)
Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Παρ Δεκ 01, 2017 5:35 pm

italos77 έγραψε:
DTINFINITY έγραψε:Καλημέρα italos! Καλό μηνα κιόλας! Ναι το παρακολουθώ το φόρουμ που και που ακόμα!

1. Πόσο καιρό μετά τα οριστικά σε καλούν να απαντήσεις αν αποδεχθείς ή όχι τη θέση και πόσο περιθώριο έχεις (χωρίς να ζητήσει κάποιος παράταση).
2.Αν κάποιος αρνηθεί μία θέση, μετά απο πόσο καιρο περίπου καλούν τον επόμενο? Κι αυτός τι περιθώριο θα έχει?
4. Αν καποιος δεχθεί και παρουσιαστει στη θέση αλλά μετά απο λίγο καιρό πάει σε άλλη θέση, η πρώτη αναπληρώνεται ή μένει κενή?
Οπως κατάλαβες είμαι στους επιλαχόντες και ελπίζω σε αναπλήρωση , με καλές πιθανότητες μιας και στους διοριστέους υπάρχει συνάδελφός σου ήδη διοριστέος στην ττε. Θα έφευγε κανείς απο εκεί πιστέυεις για τα δικαστήρια ή υπάρχει χαοτική διαφορά? (αποδοχές-συνθηκες κλπ)
Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη

1. Με το που βγουν οι πίνακες των οριστικών σε ΦΕΚ σου ζητάνε να στείλεις τα χαρτιά, σε αυτά περιλαμβάνεται και η υπεύθυνη δήλωση για το κώλυμα διορισμού. Όποτε το πολύ σε 10-15 μέρες θα ενημερωθούν όλοι.
2. Προσωπικά αν αρνηθεί ο άλλος αμέσως όπως είχα κάνει στη 3κ/2016 μέσα σε 2 βδομαδες είχε δημοσιευθεί στη σελίδα του ΑΣΕΠ στο διαύγεια η αναπλήρωση μου.
3. Γίνεται κανονικά αναπλήρωση αρκεί να μην έχει περάσει τόσο μεγάλο διάστημα, ένας χρόνος νομίζω μετά τα οριστικά αλλά στο λέω με κάθε επιφύλαξη, όπου δε μπορούν πλέον να γίνουν αναπληρώτρια.
4. Ισχύει ότι και στο 3.
5. Αυτό θα στο απαντησει ο ίδιος. Η ΤτΕ για μένα δε συγκρίνεται με το δημόσιο γιατί πολύ απλά δεν είναι δημόσιο, αλλά ο καθένας έχει την άποψη του στο αν είναι ευχαριστημενος ή όχι. Τώρα επειδή η πλειοψηφία των ατόμων που ήρθαμε σε αυτές τις θέσεις δεν είναι από Αθηνα, παίζει σημαντικό ρόλο αν κάποιος θέλει να επιστρέψει στο τόπο του ή έχει ήδη προσαρμοστεί και βολευτεί εδώ. Πχ τους συναδέλφους μου που βλέπεις ότι έχουν περάσει στα δικαστήρια σε άλλες τοποθεσίες (εκτός Αθηνών) αυτές είναι κοντά στα μέρη που κατάγονται, αυτό δε σημαίνει βέβαια ότι θα θελήσουν να επιστρέψουν.

Υ.Γ. Δυστυχώς το φόρουμ δε παρέχει την ανταλλαγή προσωπικών μηνυμάτων αλλιώς θα σε έφερνα σε επαφή με αυτόν που περνάει στη θέση που σε ενδιαφέρει.

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό italos77 » Παρ Δεκ 01, 2017 8:14 pm

DTINFINITY έγραψε:
italos77 έγραψε:

Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη

1. Με το που βγουν οι πίνακες των οριστικών σε ΦΕΚ σου ζητάνε να στείλεις τα χαρτιά, σε αυτά περιλαμβάνεται και η υπεύθυνη δήλωση για το κώλυμα διορισμού. Όποτε το πολύ σε 10-15 μέρες θα ενημερωθούν όλοι.
2. Προσωπικά αν αρνηθεί ο άλλος αμέσως όπως είχα κάνει στη 3κ/2016 μέσα σε 2 βδομαδες είχε δημοσιευθεί στη σελίδα του ΑΣΕΠ στο διαύγεια η αναπλήρωση μου.
3. Γίνεται κανονικά αναπλήρωση αρκεί να μην έχει περάσει τόσο μεγάλο διάστημα, ένας χρόνος νομίζω μετά τα οριστικά αλλά στο λέω με κάθε επιφύλαξη, όπου δε μπορούν πλέον να γίνουν αναπληρώτρια.
4. Ισχύει ότι και στο 3.
5. Αυτό θα στο απαντησει ο ίδιος. Η ΤτΕ για μένα δε συγκρίνεται με το δημόσιο γιατί πολύ απλά δεν είναι δημόσιο, αλλά ο καθένας έχει την άποψη του στο αν είναι ευχαριστημενος ή όχι. Τώρα επειδή η πλειοψηφία των ατόμων που ήρθαμε σε αυτές τις θέσεις δεν είναι από Αθηνα, παίζει σημαντικό ρόλο αν κάποιος θέλει να επιστρέψει στο τόπο του ή έχει ήδη προσαρμοστεί και βολευτεί εδώ. Πχ τους συναδέλφους μου που βλέπεις ότι έχουν περάσει στα δικαστήρια σε άλλες τοποθεσίες (εκτός Αθηνών) αυτές είναι κοντά στα μέρη που κατάγονται, αυτό δε σημαίνει βέβαια ότι θα θελήσουν να επιστρέψουν.

Υ.Γ. Δυστυχώς το φόρουμ δε παρέχει την ανταλλαγή προσωπικών μηνυμάτων αλλιώς θα σε έφερνα σε επαφή με αυτόν που περνάει στη θέση που σε ενδιαφέρει.

Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου και τις απαντήσεις σου!
Ψιλοέβγαλα άκρη μέσω κοινού γνωστού οπότε κάτι έκανα απο εκεί!
Απλά τώρα θα με φάει η αναμονή!

working
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό working » Σάβ Δεκ 02, 2017 9:36 am

knts έγραψε:
alel έγραψε:Με πήραν σήμερα από την εισαγγελία να περάσω να παραλάβω τη λίστα με τα δικαιολογητικά.

Διορίζεσαι σε Εισαγγελία ή απλώς ανέλαβε τη διαδικασία για τους διοριστέους του νομού;
Επίσης, σε κάλεσαν από Εισαγγελία Πρωτοδικών ή Εφετών;(υποθέτω Πρωτοδικών).

Απαντάω εγώ για τον alel μιας και απ' ότι κατάλαβα είμαστε στην ίδια φάση και πήρα χθες τα έγγραφα.
Για να μη μπερδευτείτε ότι γράφω στην παρούσα ισχύουν για τους ΠΕ της προκήρυξης και φυσικά ισχύουν και για τους ΤΕ αφού σας καλέσουν τηλεφωνικά για να παραλάβετε τα έγγραφα αποδοχής της θέσης (χρονικά μας πήρε 1 μήνα από την έκδοση των οριστικών).

Με κάλεσαν προχθές τηλεφωνικά από την εισαγγελία Πρωτοδικών στην Αθήνα γιατί είναι η πλησιέστερη δικαστική υπηρεσία στον τόπο κατοικίας μου. Δεν είναι η θέση διορισμού μου. Παρέλαβα 3 έγγραφα ένα με θέμα "Υποβολή δικαιολογητικών διορισμού", μία αίτηση και ένα φύλλο οδηγιών. Πρέπει εντός 10 εργάσιμων ημερών να καταθέσω στο υπουργείο δικαιοσύνης:
[list=]την αίτηση
όλα τα έγγραφα για τα οποία μοριοδοτήθηκα στην προκήρυξη και κατέθεσα στο ΑΣΕΠ
βεβαιώσεις ιατρών
2 υπεύθυνες δηλώσεις που αναφέρει μέσα το κείμενό τους.
Επιπλέον στο φύλλο οδηγιών ζητείται σε χαρτί να γράψουμε τα τηλέφωνα των φορέων που έχουν εκδώσει τα πιστοποιητικά σπουδών, τηλέφωνα της στρατολογίας που υπαγόμαστε και του τμήματος δημοτολογίου του δήμου που ανήκουμε.[/list]

Συγχαρητήρια σε όλους και καλή αρχή σε όσους αποδεχτούν!

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό niki258 » Σάβ Δεκ 02, 2017 2:04 pm

working έγραψε:
knts έγραψε:
alel έγραψε:Με πήραν σήμερα από την εισαγγελία να περάσω να παραλάβω τη λίστα με τα δικαιολογητικά.

Διορίζεσαι σε Εισαγγελία ή απλώς ανέλαβε τη διαδικασία για τους διοριστέους του νομού;
Επίσης, σε κάλεσαν από Εισαγγελία Πρωτοδικών ή Εφετών;(υποθέτω Πρωτοδικών).

Απαντάω εγώ για τον alel μιας και απ' ότι κατάλαβα είμαστε στην ίδια φάση και πήρα χθες τα έγγραφα.
Για να μη μπερδευτείτε ότι γράφω στην παρούσα ισχύουν για τους ΠΕ της προκήρυξης και φυσικά ισχύουν και για τους ΤΕ αφού σας καλέσουν τηλεφωνικά για να παραλάβετε τα έγγραφα αποδοχής της θέσης (χρονικά μας πήρε 1 μήνα από την έκδοση των οριστικών).

Με κάλεσαν προχθές τηλεφωνικά από την εισαγγελία Πρωτοδικών στην Αθήνα γιατί είναι η πλησιέστερη δικαστική υπηρεσία στον τόπο κατοικίας μου. Δεν είναι η θέση διορισμού μου. Παρέλαβα 3 έγγραφα ένα με θέμα "Υποβολή δικαιολογητικών διορισμού", μία αίτηση και ένα φύλλο οδηγιών. Πρέπει εντός 10 εργάσιμων ημερών να καταθέσω στο υπουργείο δικαιοσύνης:
[list=]την αίτηση
όλα τα έγγραφα για τα οποία μοριοδοτήθηκα στην προκήρυξη και κατέθεσα στο ΑΣΕΠ
βεβαιώσεις ιατρών
2 υπεύθυνες δηλώσεις που αναφέρει μέσα το κείμενό τους.
Επιπλέον στο φύλλο οδηγιών ζητείται σε χαρτί να γράψουμε τα τηλέφωνα των φορέων που έχουν εκδώσει τα πιστοποιητικά σπουδών, τηλέφωνα της στρατολογίας που υπαγόμαστε και του τμήματος δημοτολογίου του δήμου που ανήκουμε.[/list]

Συγχαρητήρια σε όλους και καλή αρχή σε όσους αποδεχτούν!

Να ρωτήσω κάτι, σας ζητήθηκαν τα έγγραφα που καταθέσατε με την ηλεκτρονική αίτηση συμμετοχής σας,σωστά;Όχι νέα πιστοποιητικά και βεβαιώσεις;Ευχαριστώ πολυ,συγχαρητήρια και καλό ξεκίνημα :)

alel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό alel » Τρί Δεκ 05, 2017 2:28 pm

Ακριβώς όπως τα είπε ο συνάδερφος! Εγώ πήρα και στο υπουργείο για να δω σε πόσο καιρό θα ολοκληρωθεί η διαδικασία για να παραιτηθώ και να μετακομίσω και μου είπαν σίγουρα 1.5 με 2 μήνες και να μην βιαστώ να παραιτηθώ.

working
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό working » Τρί Δεκ 05, 2017 2:44 pm

alel έγραψε:Ακριβώς όπως τα είπε ο συνάδερφος! Εγώ πήρα και στο υπουργείο για να δω σε πόσο καιρό θα ολοκληρωθεί η διαδικασία για να παραιτηθώ και να μετακομίσω και μου είπαν σίγουρα 1.5 με 2 μήνες και να μην βιαστώ να παραιτηθώ.

Εμένα μου είχαν πει περισσότερο..4 μήνες περίπου αλλά τότε που είχαν βγει τα οριστικά. Από τότε πέρασε ακόμα ένας μήνας. θα τους ρωτήσω και εγώ όταν τους υποβάλλω τα σχετικά έγγραφα με την ανάληψη.

Ultem
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Ultem » Τρί Δεκ 05, 2017 7:21 pm

Σας ζητήθηκε μαζί με τα δικαιολογητικά το έγγραφο με τις ημέρες ασφάλισης κατά ΑΣΕΠ ή δεν χρειάζεται?
Επίσης ξαναβάζετε μαζί με τις βεβαιώσεις εργοδοτών τις συμβάσεις εργασίας ή αφήνετε τις συμβάσεις απέξω (μιας και δεν μοριοδοτούνται έτσι κιαλλιώς?)

working
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό working » Τετ Δεκ 06, 2017 7:29 am

Ultem έγραψε:Σας ζητήθηκε μαζί με τα δικαιολογητικά το έγγραφο με τις ημέρες ασφάλισης κατά ΑΣΕΠ ή δεν χρειάζεται?
Επίσης ξαναβάζετε μαζί με τις βεβαιώσεις εργοδοτών τις συμβάσεις εργασίας ή αφήνετε τις συμβάσεις απέξω (μιας και δεν μοριοδοτούνται έτσι κιαλλιώς?)

Επί λέξει γράφει:
"Αντίγραφα όλων των δικαιολογητικών που υποβάλατε στο ΑΣΕΠ, με τα οποία αποδεικνύονται τα προσόντα, κριτήρια και ιδιότητες που επικαλειστε με την αίτηση συμμετοχής τα οποία επηρεάζουν την κατάταξη σας κατά τη διαδικασία πρόσληψης και για τα οποία έχετε μοριοδοτηθει,..."
Προσωπικά θα καταθέσω όλο το φάκελο όπως στον ΑΣΕΠ για να είμαι εντάξει.

Ultem
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Ultem » Τετ Δεκ 06, 2017 10:43 am

zisis168 έγραψε:
working έγραψε:
Ultem έγραψε:Σας ζητήθηκε μαζί με τα δικαιολογητικά το έγγραφο με τις ημέρες ασφάλισης κατά ΑΣΕΠ ή δεν χρειάζεται?

Επί λέξει γράφει:
"Αντίγραφα όλων των δικαιολογητικών που υποβάλατε στο ΑΣΕΠ, με τα οποία αποδεικνύονται τα προσόντα, κριτήρια και ιδιότητες που επικαλειστε με την αίτηση συμμετοχής τα οποία επηρεάζουν την κατάταξη σας κατά τη διαδικασία πρόσληψης και για τα οποία έχετε μοριοδοτηθει,..."
Εγω ειχα στειλει στο ΑΣΕΠ και υπευθηνες δηλωσεις ,πως θα στειλω τωρα τα αντιγραφα τους ?Τις ειχα σκαναρει βεβαια αλλα εχει νοημα η φωτοτυπια τους η' να κανω νεες υ/δ προς το υπουργειο ?

Δεν έχει νόημα να στείλεις υπ.δηλώσεις, καθώς πως θα κάνει ο φορέας έλεγχο γνησιότητας? Θα σε πάρει τηλ και θα σου πει εσύ τις έκανες? :D :lol:
Το λογικό είναι να στείλεις όλα τα επίσημα έγγραφα όπως είπαν οι προηγούμενοι.

working
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό working » Τετ Δεκ 06, 2017 11:31 am

zisis168 έγραψε:
working έγραψε:

Επί λέξει γράφει:
Εγω ειχα στειλει στο ΑΣΕΠ και υπευθηνες δηλωσεις ,πως θα στειλω τωρα τα αντιγραφα τους ?Τις ειχα σκαναρει βεβαια αλλα εχει νοημα η φωτοτυπια τους η' να κανω νεες υ/δ προς το υπουργειο ?

Θεωρώ ότι πρέπει να τις ξαναυποβάλεις, αφού είναι άλλος φορέας αυτός που στις ζητά. Σε κάθε περίπτωση τα έγγραφα που παρέλαβες έχουν τηλέφωνο για πληροφορίες, οπότε καλό είναι να το διευκρινήσεις.

vasilis_patra
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό vasilis_patra » Παρ Δεκ 08, 2017 11:22 am

Παρέλαβα και εγώ το χαρτί σήμερα. Πολύ χαρτούρα! Πρακτικά, όλος ο φάκελος του ΑΣΕΠ + κάποια ακόμη (τηλέφωνα/fax υπηρεσιών, υπεύθυνες δηλώσεις κλπ).
Αφού δε ζητάνε να τους ετοιμάσουμε και το διαβιβαστικό που θα στείλουν ΦΑΞ στη Γραμματεία της σχολής για το γνήσιο του πτυχίου, πάλι καλά! :lol:

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό knts » Παρ Δεκ 08, 2017 9:52 pm

kostas32 έγραψε:
knts έγραψε:
zisis168 έγραψε:
Βγήκαν τα οριστικά ΤΕ !

Τελικά υπήρξαν αλλαγές μεταξύ προσωρινών - οριστικών;

Ναι υπήρχαν διαφορες ανακατατάξεις κυρίως στα ειρινοδικεία της Αττικής.

knts ξέρεις πως ειναι τα πράγματα στον άρειο πάγο απο άποψη ωραρίου?

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό Dimil » Σάβ Δεκ 09, 2017 12:44 pm

zisis168 έγραψε:
vasilis_patra έγραψε:Παρέλαβα και εγώ το χαρτί σήμερα. Πολύ χαρτούρα! Πρακτικά, όλος ο φάκελος του ΑΣΕΠ + κάποια ακόμη (τηλέφωνα/fax υπηρεσιών, υπεύθυνες δηλώσεις κλπ).
Αφού δε ζητάνε να τους ετοιμάσουμε και το διαβιβαστικό που θα στείλουν ΦΑΞ στη Γραμματεία της σχολής για το γνήσιο του πτυχίου, πάλι καλά! :lol:
Ελπίζω να μην ζητάν και τηλέφωνα των πρώην εργοδοτών μας γιατί με τον ένα τα έχω σπάσει και ο άλλος την έκλεισε την εταιρεία .Εκτός από τα τηλέφωνα του Δημοτολογίου , του Εφκα ,του Φορέα πιστοποίησης ξένων γλωσσών και της στρατολογίας τι άλλο ζητάν . Τέλος αν δεν σου κάνει κόπο μπορέις να μας πείς τι υπεύθυνες δηλώσεις θέλουν . Ευχαριστώ Πολύ .

Σε περιπτωαση πτωχευμενης εταιρειας τι τηλεφωνο θα βαλεις; χαχα

Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες