2Κ/2017 Αποτελέσματα

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό Dimil » Δευ Ιαν 22, 2018 7:01 pm

kostas32 έγραψε:
italos77 έγραψε:
kostas32 έγραψε:
Περιεκτικός και ουσιώδης όπως πάντα. Ευγε! Εμενα για τις υπερωρίες μου απάντησαν με το αινιγματικό " Το ωραριο ειναι 7-3, ή όπως το κάνουμε εδώ 7 με όσο πάει... Βεβαιαι αν θες φέυγεις στην ώρα σου" Υποθέτω όμως οτι σε βάζουν στο μάτι μετα :p.

Ξέρει κανεις άν υπάρχει κάνας τρόπος να υπολογίσουμε τα καθαρά μας? ΠΧ εγω αν μπώ στο ΜΚ3 με 1147 μικτά πόσα θα είναι τα καθαρά?

Στο χέρι σας είναι οι καινούριοι (αυτοι που θα πάτε τώρα εννοω) να μην κάνετε απλήρωτες υπερωρίες! Στο κάτω κάτω αν σε βάλουν στο μάτι τι θα σου κάνουν? Τι χειρότερο απο το να δουλέυεις και να μην πληρώνεσαι? Τα περισσότερα παιδια εχουν εμπειρία , και πολλών ετών μάλιστα , στον ιδιωτικό τομέα οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί να μην μπορεις να το διαχειριστείς και να δουλεύεις όσο πρέπει , ειδικά οι πληροφορικάριοι (που δεν θα κάνουν εδρες). Μην κανετε το λάθος να τα επιτρέψετε αυτά απο την αρχή γιατί θα είναι εις βάρος σας σε όλο τον εργασιακό σας βίο!
kostas32 δεν αναφέρομαι σε σένα αλλα γενικα.
Φιλικά πάντα!

Κανείς δεν χαιρεται να κάνει υπερωρίες. Και όποιος κάνει απλήρωτες ειναι γιατι δεν έχει άλλη επιλογή. Αν σε υποχρεώσουν απο την υπηρεσια τι επιλογές έχεις? Να σηλωθεις να φύγεις? Εσυ πχ γιατί κάθεσαι παραπάνω και δεν φεύγεις στην ώρα σου. Τι θα σου κάνουν?

Knts φιλη γραμματεας δικαστηριων επειδη απηυδησαν απο τις απληρωτες υπερωριες μιλησαν συλλογικα στον προισταμενο και εκαναν κατι σαν "αποστασια". Πλεον κατεβαζουν μολυβια στην ωρα τους η κανουν χαρη στο δικαστη μονο οταν κι αν προκειται για κανενα μισαωρο και παντα κατ εξαιρεση. Δυστυχως ολα εχουν να κανουν με τη διαχειριση τμηματος, προισταμενου και κατα ποσο υπαρχει συλλογικη κινηση η οχι. Ευχομαι να ληξει καποια στιγη στην υπηρεσια σου. Προερχομενη απο τον ιδιωτικο ξερω πως οι εκτακτες υπερωριες, απληρωτες και οσο τραβηξουν ειναι εφιαλτης.

msgs
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό msgs » Δευ Ιαν 22, 2018 10:14 pm

zisis168 έγραψε:Καλή χρονιά με υγεία σε όλους!Βλέποντας κάποια άρθρα που μιλούν για εκλογές , μεγαλώνοντας έτσι την αγωνία μας για την τοποθέτηση της συγκεκριμένης προκήρυξης 2Κ/2017 στα δικαστήρια ,έψαξα αλλά δεν μπόρεσα να βρω καμία απόφαση κατανομής διοριστέων στη διαύγεια ούτε για ΠΕ ούτε και για ΤΕ. Για όσους δεν γνωρίζουν η συγκεκριμένη απόφαση είναι ένα βήμα πριν την πράξη διορισμού .Αν γνωρίζει κάποιος' κάποιον συνδικαλιστή από την "ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΔΙΚΑΣΤΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ" θα τον θερμοπαρακαλούσαμε να μας ενημερώσει

Μάλλον είναι το ΦΕΚ Β, 2373 του 2013

knts
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό knts » Δευ Ιαν 22, 2018 11:17 pm

Dimil έγραψε:
kostas32 έγραψε:
italos77 έγραψε:
Στο χέρι σας είναι οι καινούριοι (αυτοι που θα πάτε τώρα εννοω) να μην κάνετε απλήρωτες υπερωρίες! Στο κάτω κάτω αν σε βάλουν στο μάτι τι θα σου κάνουν? Τι χειρότερο απο το να δουλέυεις και να μην πληρώνεσαι? Τα περισσότερα παιδια εχουν εμπειρία , και πολλών ετών μάλιστα , στον ιδιωτικό τομέα οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί να μην μπορεις να το διαχειριστείς και να δουλεύεις όσο πρέπει , ειδικά οι πληροφορικάριοι (που δεν θα κάνουν εδρες). Μην κανετε το λάθος να τα επιτρέψετε αυτά απο την αρχή γιατί θα είναι εις βάρος σας σε όλο τον εργασιακό σας βίο!
kostas32 δεν αναφέρομαι σε σένα αλλα γενικα.
Φιλικά πάντα!

Κανείς δεν χαιρεται να κάνει υπερωρίες. Και όποιος κάνει απλήρωτες ειναι γιατι δεν έχει άλλη επιλογή. Αν σε υποχρεώσουν απο την υπηρεσια τι επιλογές έχεις? Να σηλωθεις να φύγεις? Εσυ πχ γιατί κάθεσαι παραπάνω και δεν φεύγεις στην ώρα σου. Τι θα σου κάνουν?

Knts φιλη γραμματεας δικαστηριων επειδη απηυδησαν απο τις απληρωτες υπερωριες μιλησαν συλλογικα στον προισταμενο και εκαναν κατι σαν "αποστασια". Πλεον κατεβαζουν μολυβια στην ωρα τους η κανουν χαρη στο δικαστη μονο οταν κι αν προκειται για κανενα μισαωρο και παντα κατ εξαιρεση. Δυστυχως ολα εχουν να κανουν με τη διαχειριση τμηματος, προισταμενου και κατα ποσο υπαρχει συλλογικη κινηση η οχι. Ευχομαι να ληξει καποια στιγη στην υπηρεσια σου. Προερχομενη απο τον ιδιωτικο ξερω πως οι εκτακτες υπερωριες, απληρωτες και οσο τραβηξουν ειναι εφιαλτης.

Ως ένα βαθμό είναι θέμα διοίκησης κάποια πράγματα, το είχα γράψει ξανά σε κάποιο topic.
Σε μεγάλο βαθμό παίζει ρόλο η κοινή γραμμή που έχουν οι γραμματείς και βέβαια η ύπαρξη συνδικαλισμού στην πράξη και όχι στο τυπικό μέρος μόνο.
Εμείς δεν καταφέρνουμε να έχουμε κοινή γραμμή. Εγώ για παράδειγμα έχω μικρά παιδιά που πρέπει να τα παίρνω από το σχολείο. Άλλος "συνάδελφος" που δεν έχει τέτοιου είδους υποχρεώσεις δηλώνει ότι δεν έχει πρόβλημα να κάθεται στην έδρα μέχρι όσο πάρει. Κι αυτό στην ουσία χωρίς λόγο, διότι όσο και να κάνεις τον καλό στους δικαστές, δεν σε αξιολογούν αυτοί. Όμως, επιμένουν εκεί, στο βιολί τους, χωρίς να σκέφτονται ότι δε βοηθάνε τους άλλους. Είναι πολύ σημαντικό αυτό, όσο light κι αν φαίνεται τώρα που το γράφω. Θα το δείτε όταν με το καλό πάτε στις υπηρεσίες που διορίζεστε.
Σημαντικό επίσης είναι να ξέρεις ότι σε ενδεχόμενη στραβή, όσον αφορά το θέμα ωραρίου και μη παρέκκλισης από αυτό, θα υπάρχει ένας σύλλογος που θα σε υποστηρίξει, κυρίως ηθικά. Άμα στο σύλλογο κοιμούνται πως να τραβήξεις μπροστά; Από τη μία έχεις "συναδέλφους" που νιώθεις ότι εγκαταλείπουν την προσπάθεια αυτή κι από την άλλη νιώθεις ότι δεν υπάρχει κανένας να σε υποστηρίξει.
Έχω έρθει πολλές φορές σε ρίξη με δικαστές για το θέμα αυτό. Υπήρχαν "συνάδελφοι" που πήραν το μέρος τους λέγοντας "ε, δεν καθόσουν κι εσύ λίγο παραπάνω να τελειώνετε;"
Ευχαριστώ "συνάδελφε".

zisis168
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό zisis168 » Τρί Ιαν 23, 2018 8:57 am

knts έγραψε:
Dimil έγραψε:
kostas32 έγραψε:

Ως ένα βαθμό είναι θέμα διοίκησης κάποια πράγματα, το είχα γράψει ξανά σε κάποιο topic.
Σε μεγάλο βαθμό παίζει ρόλο η κοινή γραμμή που έχουν οι γραμματείς και βέβαια η ύπαρξη συνδικαλισμού στην πράξη και όχι στο τυπικό μέρος μόνο.
Εμείς δεν καταφέρνουμε να έχουμε κοινή γραμμή. Εγώ για παράδειγμα έχω μικρά παιδιά που πρέπει να τα παίρνω από το σχολείο. Άλλος "συνάδελφος" που δεν έχει τέτοιου είδους υποχρεώσεις δηλώνει ότι δεν έχει πρόβλημα να κάθεται στην έδρα μέχρι όσο πάρει. Κι αυτό στην ουσία χωρίς λόγο, διότι όσο και να κάνεις τον καλό στους δικαστές, δεν σε αξιολογούν αυτοί. Όμως, επιμένουν εκεί, στο βιολί τους, χωρίς να σκέφτονται ότι δε βοηθάνε τους άλλους. Είναι πολύ σημαντικό αυτό, όσο light κι αν φαίνεται τώρα που το γράφω. Θα το δείτε όταν με το καλό πάτε στις υπηρεσίες που διορίζεστε.
Σημαντικό επίσης είναι να ξέρεις ότι σε ενδεχόμενη στραβή, όσον αφορά το θέμα ωραρίου και μη παρέκκλισης από αυτό, θα υπάρχει ένας σύλλογος που θα σε υποστηρίξει, κυρίως ηθικά. Άμα στο σύλλογο κοιμούνται πως να τραβήξεις μπροστά; Από τη μία έχεις "συναδέλφους" που νιώθεις ότι εγκαταλείπουν την προσπάθεια αυτή κι από την άλλη νιώθεις ότι δεν υπάρχει κανένας να σε υποστηρίξει.
Έχω έρθει πολλές φορές σε ρίξη με δικαστές για το θέμα αυτό. Υπήρχαν "συνάδελφοι" που πήραν το μέρος τους λέγοντας "ε, δεν καθόσουν κι εσύ λίγο παραπάνω να τελειώνετε;"
Ευχαριστώ "συνάδελφε".
Πολύ σωστα τα γράφεις και στις περισσότερες περιπτώσεις αυτό συμβαίνει . Ακόμα και εδώ χωρίς να θέλω να προσβάλω, αφουγκράζομαι πως υπάρχουν από τώρα συμβιβασμοί (για το συγκεκριμένο θέμα) . Για μένα όμως η καθαρή λύση του προβλήματος είναι οι διορισμοί .Σε αυτή την κατεύθυνση δεν πιστεύεις πως έχει βοηθήσει και η Ο.Δ.Υ.Ε. ;

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό Dimil » Τρί Ιαν 23, 2018 11:16 am

zisis168 έγραψε:
knts έγραψε:
Dimil έγραψε:

Ευχαριστώ "συνάδελφε".
Πολύ σωστα τα γράφεις και στις περισσότερες περιπτώσεις αυτό συμβαίνει . Ακόμα και εδώ χωρίς να θέλω να προσβάλω, αφουγκράζομαι πως υπάρχουν από τώρα συμβιβασμοί (για το συγκεκριμένο θέμα) . Για μένα όμως η καθαρή λύση του προβλήματος είναι οι διορισμοί .Σε αυτή την κατεύθυνση δεν πιστεύεις πως έχει βοηθήσει και η Ο.Δ.Υ.Ε. ;

Το ζητημα του ωραριου ειναι ουσιαστικο και σωστα το θιγεις. Η δουλεια ειναι μεσο βιοπορισμου και πρεπει μα γινεται με υπευθυνοτητα και μερακι εντος πλαισιου και ωραριου. Κι οπως παντου απλα βρισκονται καποιοι να "χαλανε την πιατσα". Εχω βρεθει σε αντιστοιχη θεση στον ιδιωτικο και σε καταλαβαινω. Υπαλληλοι που ενω υπηρχε 24ωρη απεργια ολων των μεσων. Αδεδυ και γσεε με πορεια και μολοτοφ εξω απο το γραφειο, βρηκαν τροπο να να πανε και με εβγαζαν περιεργη που επεμενα να παρω αδεια. ΟΣΟσο για τα ωραρια, δεχονταν τα απληρωτα 12ωρα σαν δεδομνενο οπως και τα απληρωτα ΣΚ. Σε αλλη εργασια, το αρχικο 9ωρο αρχισε να γινεται 12ωρο και 14ωρο γιατι αν εφευγες στην ωρα σου η για την ακριβεια μια ωρα μετα την ωρα σου ησουν ο τεμπελης. Κι απορω αυτοι οι ανθρωποι δε θελουν να εχουν καθολου προσωπικη ζωη; Και καταληγω, στις πςρισσοτερες περιπτωσεις δε φταιειθα ονα εργοδοτης τελικα αλλα οι εργαζομενοι. Στην τελευταια μου δουλεια ευτυχως οι υπαλληλοι σταθηκαμε σαν γροθια απεναντι σε απαιτησεις τετοιου τυπου και διασφαλισαμε 8ωρο, εστω 9ωρο, με μικρου τυπου υποχωρησεις. Δυστυχως, σε καταλαβαίνω, εισαι η φωβη της λογικης αλλα ακουγεσαι σαν τη φωνη του παραλόγου.

knts
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό knts » Τρί Ιαν 23, 2018 12:50 pm

Να διευκρινίσω ότι, δε θίγω το θέμα του ωραρίου επειδή π.χ. έχω μικρά παιδιά κι έχω υποχρεώσεις.
Θίγω το θέμα του ωραρίου και την αντιμετώπιση κάποιων "συναδέλφων" γιατί λίγο-λίγο χάνονται πολλά. Κι ας μην απορούμε μετά πώς ήμασταν και πώς γίναμε...

Dkesp
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό Dkesp » Τρί Ιαν 23, 2018 2:07 pm

knts έγραψε:Να διευκρινίσω ότι, δε θίγω το θέμα του ωραρίου επειδή π.χ. έχω μικρά παιδιά κι έχω υποχρεώσεις.
Θίγω το θέμα του ωραρίου και την αντιμετώπιση κάποιων "συναδέλφων" γιατί λίγο-λίγο χάνονται πολλά. Κι ας μην απορούμε μετά πώς ήμασταν και πώς γίναμε...
συμφωνώ knts, δυστυχώς δεν υπάρχει συνεννόηση μεταξύ συναδέλφων. Δεν ξέρω για τα δικαστήρια. Εγώ δουλεύω στον Δήμο με σύμβαση ορισμενου Χρόνου. Ο ένας κοιτάει να φάει τον άλλον. Κάποιοι κοιτάνε να φανούν πιο πολύ από τους άλλους, ενώ όλοι προσπαθούμε κ δουλεύουμε, οι αδύναμοι κρίκοι πάντα την πατάνε, αυτοί που είναι χαμηλών τόνων και τους περνάνε για Χαζός. Γίνονται διακρίσεις, αδικία κτλ..... Εχω απογοητευτεί πολύ από το κλίμα. Νιώθω ότι εργάζομαι στον ιδιωτικό τομέα. Κάθε καλοκαίρι κάνουμε απλήρωτες υπερωρίες, χάνουμε άδειες και πολλά. Εγώ έχασα κ τα χρήματα από το Μεταπτυχιακό. Μου το εκοψαν

zisis168
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό zisis168 » Τετ Ιαν 24, 2018 7:43 pm

Υπαλληλικός κώδικας Άρθρο 15 Υποχρέωση διορισμού
"Οι επιτυχόντες που περιλαμβάνονται στον πίνακα διοριστέων διορίζονται υποχρεωτικά μέσα σε τριάντα (30) ημέρες από τη λήξη της προθεσμίας υποβολής των δικαιολογητικών και το αργότερο μέσα σε τέσσερις (4) μήνες από την έκδοση των πινάκων διοριστέων."
ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΊΖΕΤΕ ΑΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΑΚΡΙΒΏΣ ΑΥΤΌ Ή ΔΕΝ ΤΗΡΕΊΤΑΙ ΠΆΝΤΑ ;
Ο Κώδικας Δικαστικών Υπαλλήλων αναφέρει πως για τις διαδικασίες διορισμού ισχύει ότι και στον εκάστοτε υπαλληλικό κώδικα .
ΚΕΦΑΛΑΙΟ Β'
ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ - ΑΝΑΛΗΨΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ
1. .......
2. Η πλήρωση των θέσεων δικαστικών υπαλλήλων γίνεται σύμφωνα με τις διατάξεις που εκάστοτε ισχύουν για τους υπαλλήλους των δημόσιων διοικητικών υπηρεσιών, με την επιφύλαξη των επόμενων παραγράφων.

ramker
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ramker » Πέμ Ιαν 25, 2018 10:54 am

Αγαπητέ zisis168 καταλαβαίνω την αγωνία σου για ανάληψη υπηρεσίας αλλά σε παρακαλώ μην πυροβολάς το forum με το ίδιο θέμα σε άσχετα τοπικ.
(Δεν κρατήθηκα)

Σχετικά με τον προβληματισμό σου να σου πω ότι αυτές οι 30 μέρες δεν είναι σχεδόν ποτέ 30.. Είμαι διορισμένος σε ΔΕΚΟ και τότε που ανέλαβα είχαν περάσει 3 μήνες και κάτι. Και γενικότερα συνήθως το 3μηνο το θες.. Έχουν υπάρξει περιπτώσεις επίσης που έχουν φύγει κατά πολύ από το 4μηνο, αλλά δεν ξέρω πως δικαιολογείται νομικά μια τέτοια καθυστέρηση. Μην αγχώνεσαι, έχω περάσει από τη θέση σου και ξέρω, αλλά όλα θα γίνουν. Για τέλη Μαρτίου έχω ακούσει οτι θα κληθείτε να αναλάβετε. :roll:

Σχετικά με τις συναδελφικές σχέσεις κι εγώ θα συμφωνήσω οτι είναι πολύ περίεργες.. άλλοι ξύν.. χμμ κάθονται και άλλους τους βγαίνει η πίστη να βγάλουν τη μέρα. Μην κάνετε το λάθος να δεχτείτε τις υπερωρίες.. το εκμεταλλεύονται και με το παραπάνω.. Τόσα χρόνια εγώ δεν έχω καταλάβει το περι διακρίσεων. Υπάρχουν άτομα που δε χτυπάνε καθόλου κάρτα, άλλοι που παίρνουν εβδομάααδες και εβδομάαααδες αναρρωτικές και εκπαιδευτικές άδειες, και ένα σωρό κόσμος που τον χώνουν για το παραμικρό. Στα τόσα χρόνια μια φορά ζήτησα να φύγω μια ώρα νωρίτερα και φυσικά έφαγα άκυρο. Από συναδέλφους του ίδιου γραφείου.. που τους είχα εξυπηρετήσει πάμπολλες φορές.. Πραγματικά αδυνατώ να κατανοήσω το σύστημα.. απλά τα πρώτα χρόνια είναι δύσκολα, μετά το χωνεύεις και αδιαφορείς.. κάνεις τη δουλειά σου και φεύγεις έτσι απλά, μη δίνοντας σημασία, γιατί όλα αυτά μπορεί να αλλάζουν χέρια, αλλά σίγουρα διαιωνίζονται αυτές οι καταστάσεις κατα ένα περίεργο τρόπο.. Και όλο αυτό είναι και ένας παράγοντας για να σκέφτομαι αν όντως θέλω να αλλάξω περιβάλλον εργασίας.. άντε μάθε τους από την αρχή, τα κουμπιά τους, τις παραξενιές τους , κάνε υπομονή, κάνε το βλάκα, άντε να σε μάθουν και εκείνοι.. αλλά η σταθερή δουλειά έχει ένα δέλεαρ παραπάνω.. θα δούμε!
Dkesp που στηρίχθηκαν και σου έκοψαν το master?

Dkesp
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό Dkesp » Πέμ Ιαν 25, 2018 1:30 pm

ramker έγραψε:Αγαπητέ zisis168 καταλαβαίνω την αγωνία σου για ανάληψη υπηρεσίας αλλά σε παρακαλώ μην πυροβολάς το forum με το ίδιο θέμα σε άσχετα τοπικ.
(Δεν κρατήθηκα)

Σχετικά με τον προβληματισμό σου να σου πω ότι αυτές οι 30 μέρες δεν είναι σχεδόν ποτέ 30.. Είμαι διορισμένος σε ΔΕΚΟ και τότε που ανέλαβα είχαν περάσει 3 μήνες και κάτι. Και γενικότερα συνήθως το 3μηνο το θες.. Έχουν υπάρξει περιπτώσεις επίσης που έχουν φύγει κατά πολύ από το 4μηνο, αλλά δεν ξέρω πως δικαιολογείται νομικά μια τέτοια καθυστέρηση. Μην αγχώνεσαι, έχω περάσει από τη θέση σου και ξέρω, αλλά όλα θα γίνουν. Για τέλη Μαρτίου έχω ακούσει οτι θα κληθείτε να αναλάβετε. :roll:

Σχετικά με τις συναδελφικές σχέσεις κι εγώ θα συμφωνήσω οτι είναι πολύ περίεργες.. άλλοι ξύν.. χμμ κάθονται και άλλους τους βγαίνει η πίστη να βγάλουν τη μέρα. Μην κάνετε το λάθος να δεχτείτε τις υπερωρίες.. το εκμεταλλεύονται και με το παραπάνω.. Τόσα χρόνια εγώ δεν έχω καταλάβει το περι διακρίσεων. Υπάρχουν άτομα που δε χτυπάνε καθόλου κάρτα, άλλοι που παίρνουν εβδομάααδες και εβδομάαααδες αναρρωτικές και εκπαιδευτικές άδειες, και ένα σωρό κόσμος που τον χώνουν για το παραμικρό. Στα τόσα χρόνια μια φορά ζήτησα να φύγω μια ώρα νωρίτερα και φυσικά έφαγα άκυρο. Από συναδέλφους του ίδιου γραφείου.. που τους είχα εξυπηρετήσει πάμπολλες φορές.. Πραγματικά αδυνατώ να κατανοήσω το σύστημα.. απλά τα πρώτα χρόνια είναι δύσκολα, μετά το χωνεύεις και αδιαφορείς.. κάνεις τη δουλειά σου και φεύγεις έτσι απλά, μη δίνοντας σημασία, γιατί όλα αυτά μπορεί να αλλάζουν χέρια, αλλά σίγουρα διαιωνίζονται αυτές οι καταστάσεις κατα ένα περίεργο τρόπο.. Και όλο αυτό είναι και ένας παράγοντας για να σκέφτομαι αν όντως θέλω να αλλάξω περιβάλλον εργασίας.. άντε μάθε τους από την αρχή, τα κουμπιά τους, τις παραξενιές τους , κάνε υπομονή, κάνε το βλάκα, άντε να σε μάθουν και εκείνοι.. αλλά η σταθερή δουλειά έχει ένα δέλεαρ παραπάνω.. θα δούμε!
Dkesp που στηρίχθηκαν και σου έκοψαν το master?
Δεν ξέρω για το Μεταπτυχιακό. Είπαν ότι το έκοψαν κ από τους αλλους .Τα πρώτα 2 χρόνια μέτρουσε κανονικά. Η προεδρος ήταν πολύ περίεργη, αυτή τα κανόνισε, όλοι το έλεγαν αυτό. Όσο για τις άδειες, πολλές αδικιες, υπήρχε άτομο που έπαιρνε άδειες οπότε ήθελε κ δεν ήταν και συνεπής στο ωράριο του, ενώ άλλοι με το ζόρι άδεια κ για λόγους υγείας. Φοβόμασταν να ζητήσουμε μια μέρα άδεια .. Απαράδεκτο. Μιλάμε βέβαια για σύμβαση ορισμένου χρόνου στον Δήμο....

vasilis_patra
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό vasilis_patra » Πέμ Ιαν 25, 2018 8:29 pm

Dkesp έγραψε:Μιλάμε βέβαια για σύμβαση ορισμένου χρόνου στον Δήμο....

Δίνεις μόνος σου την απάντηση ;)

zisis168 όσον αφορά τις προθεσμίες που βρίσκεις, από τη γενικότερη εμπειρία μου με τον δημόσιο τομέα, αυτές εκλαμβάνονται συνήθως ως (αυστηρές) συστάσεις! Δε νομίζω να γίνει και κάτι αν δεν τηρηθούν ακριβώς :lol:

msgs
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό msgs » Τρί Ιαν 30, 2018 8:07 am

Στο ΦΕΚ Β 161 ημ. κυκλοφορίας 29-1-2018 υπάρχει η κατανομή των 69 ΠΕ Πληροφορικής. Άρα επίκειται και ο διορισμός τους.

vasilis_patra
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό vasilis_patra » Τρί Ιαν 30, 2018 11:31 am

msgs έγραψε:Στο ΦΕΚ Β 161 ημ. κυκλοφορίας 29-1-2018 υπάρχει η κατανομή των 69 ΠΕ Πληροφορικής. Άρα επίκειται και ο διορισμός τους.

Αυτό σημαίνει ότι έχει ολοκληρωθεί και ο έλεγχος γνησιότητας των δικαιολογητικών που στείλαμε αρχές Δεκέμβρη;
Παίζει δηλαδή τον Φλεβάρη να μας καλέσουν; :?:

knts
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό knts » Τρί Ιαν 30, 2018 11:49 am

vasilis_patra έγραψε:
msgs έγραψε:Στο ΦΕΚ Β 161 ημ. κυκλοφορίας 29-1-2018 υπάρχει η κατανομή των 69 ΠΕ Πληροφορικής. Άρα επίκειται και ο διορισμός τους.

Αυτό σημαίνει ότι έχει ολοκληρωθεί και ο έλεγχος γνησιότητας των δικαιολογητικών που στείλαμε αρχές Δεκέμβρη;
Παίζει δηλαδή τον Φλεβάρη να μας καλέσουν; :?:

Νομίζω ότι ο έλεγχος γνησιότητας των δικαιολογητικών κινείται ανεξάρτητα από την έκδοση απόφασης κατανομής. Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στο Υπουργείο να ρωτήσεις εάν ολοκληρώθηκε ο έλεγχος.

vasilis_patra
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό vasilis_patra » Τρί Ιαν 30, 2018 1:24 pm

knts έγραψε:Νομίζω ότι ο έλεγχος γνησιότητας των δικαιολογητικών κινείται ανεξάρτητα από την έκδοση απόφασης κατανομής

Αυτό πιστεύω και εγώ κρίνοντας και από την ημερομηνία υπογραφής της απόφασης κατανομής (4/1/18). Αν καταφέρω να μιλήσω σήμερα με το Υπουργείο θα ποστάρω τυχόν ενημέρωση που θα έχω!

Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες