2Κ/2017 Αποτελέσματα

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
aroniotis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 03, 2017 2:13 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό aroniotis » Τετ Ιούλ 26, 2017 10:41 am

Βγήκαν τα ΤΕ προσωρινά

Gig
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευ Αύγ 28, 2017 2:23 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό Gig » Τρί Σεπ 05, 2017 1:41 pm

Υπάρχει κάποια εκτίμηση πότε θα βγούνε οι τελικοί πίνακες?

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τετ Σεπ 06, 2017 4:31 pm

DTINFINITY έγραψε:
arpatr έγραψε:Είναι πραγματικά κατάντια.. τρελαίνομαι να τελειώσω μέσα στο καλοκαίρι γιατί δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται.. αλλά για δεύτερο ουτε αστείο δεν κάνω χαχα! Φοβερό, είμαι πολύ περίεργος για τους ΤΕ. Διδακτορικά πολλά δεν υπάρχουν αλλά υπάρχουν δυο μαστερ δυο πτυχία.. πιστεύω δύσκολα θα πέσουμε κάτω απο 1600-1650 μόρια για τις γενικές θέσεις.. Dtinfinity πως πάει ξεκινήσατε εσείς; εγκαταστάθηκες;


Θα παραιτηθώ από τη δουλειά μου τη Παρασκευή 30/6. Γενικά είμαι σε διαδικασία μετακόμισης αυτές τις μέρες, γιατί περιμένουν 10/7 να αναλάβουμε.
Ωστόσο κλασσικά, πάω στα τυφλά, ούτε αποδοχές δεν έμαθα (άκουσα μόνο την ατάκα "Έχουμε πολύ καλούς μισθούς μην ανησυχείτε"), ούτε που θα δουλεύω.
Αλλά εντάξει το πολύ πολύ αν δω τα σκούρα, έχουμε να περιμένουμε αποτελέσματα για τις 2Κ/2017, 5Κ/2017 και 6Κ/2017.


Φίλε μου αν δεις τα....σκούρα και έχεις πετύχει ΚΑΙ σε άλλο διαγωνισμό ΣΑΧ, καλύτερα να παραμείνεις ΜΟΝΟ εκεί που είσαι διότι αν εργαστείς έστω μία μόνο ημέρα με σύμβαση αορίστου χρόνου και παραιτηθείς τότε έχεις κώλυμα διόρισμου ολόκληρης πενταετίας και για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα δεν θα μπορείς να αναλάβεις υπηρεσία στον ευρύτερο δημόσιο τομέα ως μόνιμος ή αορίστου χρόνου!Να παραμείνεις εκεί που τώρα είσαι και να δοξάζεις τον θεό που βρήκες σταθερή εργασία!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ...

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό knts » Τετ Σεπ 06, 2017 5:56 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:
DTINFINITY έγραψε:
arpatr έγραψε:Είναι πραγματικά κατάντια.. τρελαίνομαι να τελειώσω μέσα στο καλοκαίρι γιατί δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται.. αλλά για δεύτερο ουτε αστείο δεν κάνω χαχα! Φοβερό, είμαι πολύ περίεργος για τους ΤΕ. Διδακτορικά πολλά δεν υπάρχουν αλλά υπάρχουν δυο μαστερ δυο πτυχία.. πιστεύω δύσκολα θα πέσουμε κάτω απο 1600-1650 μόρια για τις γενικές θέσεις.. Dtinfinity πως πάει ξεκινήσατε εσείς; εγκαταστάθηκες;


Θα παραιτηθώ από τη δουλειά μου τη Παρασκευή 30/6. Γενικά είμαι σε διαδικασία μετακόμισης αυτές τις μέρες, γιατί περιμένουν 10/7 να αναλάβουμε.
Ωστόσο κλασσικά, πάω στα τυφλά, ούτε αποδοχές δεν έμαθα (άκουσα μόνο την ατάκα "Έχουμε πολύ καλούς μισθούς μην ανησυχείτε"), ούτε που θα δουλεύω.
Αλλά εντάξει το πολύ πολύ αν δω τα σκούρα, έχουμε να περιμένουμε αποτελέσματα για τις 2Κ/2017, 5Κ/2017 και 6Κ/2017.


Φίλε μου αν δεις τα....σκούρα και έχεις πετύχει ΚΑΙ σε άλλο διαγωνισμό ΣΑΧ, καλύτερα να παραμείνεις ΜΟΝΟ εκεί που είσαι διότι αν εργαστείς έστω μία μόνο ημέρα με σύμβαση αορίστου χρόνου και παραιτηθείς τότε έχεις κώλυμα διόρισμου ολόκληρης πενταετίας και για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα δεν θα μπορείς να αναλάβεις υπηρεσία στον ευρύτερο δημόσιο τομέα ως μόνιμος ή αορίστου χρόνου!Να παραμείνεις εκεί που τώρα είσαι και να δοξάζεις τον θεό που βρήκες σταθερή εργασία!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ...


Δεν έχει κώλυμα διορισμού στην περίπτωση αυτή.

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Πέμ Σεπ 07, 2017 3:53 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Φίλε μου αν δεις τα....σκούρα και έχεις πετύχει ΚΑΙ σε άλλο διαγωνισμό ΣΑΧ, καλύτερα να παραμείνεις ΜΟΝΟ εκεί που είσαι διότι αν εργαστείς έστω μία μόνο ημέρα με σύμβαση αορίστου χρόνου και παραιτηθείς τότε έχεις κώλυμα διόρισμου ολόκληρης πενταετίας και για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα δεν θα μπορείς να αναλάβεις υπηρεσία στον ευρύτερο δημόσιο τομέα ως μόνιμος ή αορίστου χρόνου!Να παραμείνεις εκεί που τώρα είσαι και να δοξάζεις τον θεό που βρήκες σταθερή εργασία!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ...

Αρχικά θα σε ευχαριστήσω για τα συγχαρητήρια, αλλά θα συμφωνήσω και με τον συμφορουμιτη knts, στο ότι δεν υπάρχει κανένα κώλυμα διορισμού και καλό θα ήταν αν δεν γνωρίζουμε να μην εκφραζόμαστε απόλυτα ειδικά σε δημόσιες συζητήσεις διότι παραπληροφορουμε κι άλλους που μπορεί να είναι σε παρόμοια κατάσταση.
Τουλάχιστον σύμφωνα με τον ΑΣΕΠ από τον οποίο έχω γραπτή απάντηση αλλά και απο το Υπουργείο εσωτερικών μπορείς να διοριστείς σε θέση άλλου διαγωνισμού αρκεί να είχες συμμετάσχει και να είχαν κλείσει οι αιτήσεις πριν την ανάληψη υπηρεσία ως τακτικό προσωπικό σε φορέα του δημοσίου κλπ. που ακολουθεί τον υπαλληλικό κώδικα.

kosmasstath
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 18, 2017 3:34 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό kosmasstath » Σάβ Σεπ 09, 2017 4:02 pm

DTINFINITY έγραψε:
Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Φίλε μου αν δεις τα....σκούρα και έχεις πετύχει ΚΑΙ σε άλλο διαγωνισμό ΣΑΧ, καλύτερα να παραμείνεις ΜΟΝΟ εκεί που είσαι διότι αν εργαστείς έστω μία μόνο ημέρα με σύμβαση αορίστου χρόνου και παραιτηθείς τότε έχεις κώλυμα διόρισμου ολόκληρης πενταετίας και για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα δεν θα μπορείς να αναλάβεις υπηρεσία στον ευρύτερο δημόσιο τομέα ως μόνιμος ή αορίστου χρόνου!Να παραμείνεις εκεί που τώρα είσαι και να δοξάζεις τον θεό που βρήκες σταθερή εργασία!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ...

Αρχικά θα σε ευχαριστήσω για τα συγχαρητήρια, αλλά θα συμφωνήσω και με τον συμφορουμιτη knts, στο ότι δεν υπάρχει κανένα κώλυμα διορισμού και καλό θα ήταν αν δεν γνωρίζουμε να μην εκφραζόμαστε απόλυτα ειδικά σε δημόσιες συζητήσεις διότι παραπληροφορουμε κι άλλους που μπορεί να είναι σε παρόμοια κατάσταση.
Τουλάχιστον σύμφωνα με τον ΑΣΕΠ από τον οποίο έχω γραπτή απάντηση αλλά και απο το Υπουργείο εσωτερικών μπορείς να διοριστείς σε θέση άλλου διαγωνισμού αρκεί να είχες συμμετάσχει και να είχαν κλείσει οι αιτήσεις πριν την ανάληψη υπηρεσία ως τακτικό προσωπικό σε φορέα του δημοσίου κλπ. που ακολουθεί τον υπαλληλικό κώδικα.

Έτσι ακριβώς είναι DTINFINITY .

kosmasstath
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 18, 2017 3:34 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό kosmasstath » Κυρ Σεπ 10, 2017 9:53 am

kosmasstath έγραψε:
DTINFINITY έγραψε:
Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Φίλε μου αν δεις τα....σκούρα και έχεις πετύχει ΚΑΙ σε άλλο διαγωνισμό ΣΑΧ, καλύτερα να παραμείνεις ΜΟΝΟ εκεί που είσαι διότι αν εργαστείς έστω μία μόνο ημέρα με σύμβαση αορίστου χρόνου και παραιτηθείς τότε έχεις κώλυμα διόρισμου ολόκληρης πενταετίας και για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα δεν θα μπορείς να αναλάβεις υπηρεσία στον ευρύτερο δημόσιο τομέα ως μόνιμος ή αορίστου χρόνου!Να παραμείνεις εκεί που τώρα είσαι και να δοξάζεις τον θεό που βρήκες σταθερή εργασία!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ...

Αρχικά θα σε ευχαριστήσω για τα συγχαρητήρια, αλλά θα συμφωνήσω και με τον συμφορουμιτη knts, στο ότι δεν υπάρχει κανένα κώλυμα διορισμού και καλό θα ήταν αν δεν γνωρίζουμε να μην εκφραζόμαστε απόλυτα ειδικά σε δημόσιες συζητήσεις διότι παραπληροφορουμε κι άλλους που μπορεί να είναι σε παρόμοια κατάσταση.
Τουλάχιστον σύμφωνα με τον ΑΣΕΠ από τον οποίο έχω γραπτή απάντηση αλλά και απο το Υπουργείο εσωτερικών μπορείς να διοριστείς σε θέση άλλου διαγωνισμού αρκεί να είχες συμμετάσχει και να είχαν κλείσει οι αιτήσεις πριν την ανάληψη υπηρεσία ως τακτικό προσωπικό σε φορέα του δημοσίου κλπ. που ακολουθεί τον υπαλληλικό κώδικα.

Έτσι ακριβώς είναι DTINFINITY .
Συμπληρωνω * το εχει κανει η αδερφη μου σε θέση μονιμου σε νοσοκομείο , την ιδια μέρα παραιτήθηκε και την ιδια μέρα ανέλαβε σε αλλο νοσοκομείο .Την παραίτηση μάλιστα την έστειλε μέσο φαξ από το νεο νοσοκομείο .

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Κυρ Σεπ 10, 2017 3:41 pm

kosmasstath έγραψε:Συμπληρωνω * το εχει κανει η αδερφη μου σε θέση μονιμου σε νοσοκομείο , την ιδια μέρα παραιτήθηκε και την ιδια μέρα ανέλαβε σε αλλο νοσοκομείο .Την παραίτηση μάλιστα την έστειλε μέσο φαξ από το νεο νοσοκομείο .


Είναι περίπτωση που θα την συναντήσουν φαντάζομαι αρκετά άτομα της Πληροφορικής μιας και τρέξανε παράλληλα αρκετοί διαγωνισμοί που ζητούσαν την συγκεκριμένη ειδικότητα. Όποτε καλό είναι να έχουν ξεκάθαρο τοπίο, για να κάνουν το προγραμματισμό τους βάση των επιλογών που έχουν και κάνεις πολύ καλά που το επισημαίνεις με ένα τέτοιο παράδειγμα. :D :D

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό knts » Δευ Σεπ 11, 2017 9:01 am

DTINFINITY έγραψε:
kosmasstath έγραψε:Συμπληρωνω * το εχει κανει η αδερφη μου σε θέση μονιμου σε νοσοκομείο , την ιδια μέρα παραιτήθηκε και την ιδια μέρα ανέλαβε σε αλλο νοσοκομείο .Την παραίτηση μάλιστα την έστειλε μέσο φαξ από το νεο νοσοκομείο .


Είναι περίπτωση που θα την συναντήσουν φαντάζομαι αρκετά άτομα της Πληροφορικής μιας και τρέξανε παράλληλα αρκετοί διαγωνισμοί που ζητούσαν την συγκεκριμένη ειδικότητα. Όποτε καλό είναι να έχουν ξεκάθαρο τοπίο, για να κάνουν το προγραμματισμό τους βάση των επιλογών που έχουν και κάνεις πολύ καλά που το επισημαίνεις με ένα τέτοιο παράδειγμα. :D :D



Όντως έτσι είναι. Αποδοχή νέου διορισμού συνεπάγεται την αυτοδίκαιη παραίτηση από την προηγούμενη θέση.

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό knts » Δευ Σεπ 11, 2017 10:38 pm

kostas32 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους, ειμαι στον προσωρινό πίνακα διοριστέων.
Δυστυχώς μαθαίνω οτι οι αποδοχές είναι 1037 ΜΙΚΤΑ περίπου 650-700 καθαρά και αν έχεις μεταπτυχιακό κανα 50αρι παρπάνω.
Υπερωρίες και επιδόματα (εκτος απο τα 4 βασικα) δεν υπάρχουν, ενώ η αίσθηση είναι ότι οι μισθοί παίζει να πέσουν κι αλλο.

Το καλό είναι οτι ειναι μόνιμη δουλεια και έχεις και 35 μέρες άδεια (25+10 δικαστικης αργειας αυγουστου). Αλλά ή άδεια δεν πληρώνει το νοίκι :(
Αξίζει τον κόπο ρε παιδιά ?



Ναι. Ειδικά εάν είσαι με σύμβαση τώρα ή κάπου στον ιδιωτικό τομέα με αμφίβολο μέλλον. Όχι πως ο δημόσιος τομέας "λάμπει" αλλά όπως είπες είναι μόνιμη δουλειά. Σου το λέω εγώ που είμαι δικαστικός υπάλληλος (και δεν είμαι πληροφορικής).

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Δευ Σεπ 11, 2017 11:29 pm

kostas32 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους, ειμαι στον προσωρινό πίνακα διοριστέων.
Δυστυχώς μαθαίνω οτι οι αποδοχές είναι 1037 ΜΙΚΤΑ περίπου 650-700 καθαρά και αν έχεις μεταπτυχιακό κανα 50αρι παρπάνω.
Υπερωρίες και επιδόματα (εκτος απο τα 4 βασικα) δεν υπάρχουν, ενώ η αίσθηση είναι ότι οι μισθοί παίζει να πέσουν κι αλλο.

Το καλό είναι οτι ειναι μόνιμη δουλεια και έχεις και 35 μέρες άδεια (25+10 δικαστικης αργειας αυγουστου). Αλλά ή άδεια δεν πληρώνει το νοίκι :(
Αξίζει τον κόπο ρε παιδιά ?


Βάλε τον εαυτό σου 50-55 χρονών να κάνει τη δουλειά που κάνεις τώρα;! Αν μπορείς να τον δεις χωρίς προβλήματα στην εργασία σου, χωρίς την αβεβαιότητα της επόμενης μέρας και ότι θα είσαι ακόμα και τότε διαθέσιμος να ακολουθείς το αντικείμενο της πληροφορικής που θα αλλάζει πολύ γρήγορα στον ιδιωτικό τομέα, τότε σαφώς δεν αξίζει.


Πάντως το 8ωρο (τι πιο ωραίο να είσαι μεσημέρι σπίτι), οι γονικές άδειες (και γενικά οι άδειες), η πληρωμή στην ώρα της και η μέχρι τώρα βεβαιότητα που προσφέρει η μονιμότητα, είναι σαφώς πολύ δελεαστικά, για να πάρεις μία απόφαση.
Και κάτι τελευταίο... μη ξεχνάς ότι κάποια στιγμή θα έχεις οικογένεια και παιδιά... δες κάποιον στο Ιδ.τομέα με παιδιά και κάποιον δημόσιο υπάλληλο...

athinasiak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 05, 2017 1:21 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό athinasiak » Τρί Σεπ 12, 2017 11:08 am

Έτσι σκέφτηκα κι εγώ. 10 Χρόνια στον ιδιωτικό τομέα και σχεδόν παντα πληρωνόμουν έναντι υπερωρίες Χωρίς πληρωμή, άδεια με το ζόρι 3 βδομάδες. Αποφάσισα να ανοίξω δικό μου ανθοπωλείο όπου δουλεύω όλη μέρα για 7 ήμερες για να μου μείνουν 1000 ευρω στην καλύτερη. Και ρωτώ: τώρα έχω την υγεία μου, αν αύριο μεθαύριο δεν την έχω, στον ιδιωτικό τομέα θα με απέλυαν και σαν ελεύθερη επαγγελματίας δεν θα μπορούσα να τα βγάλω πέρα. Αρα δημόσιο και πάλι δημόσιο.

kosmasstath
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 18, 2017 3:34 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό kosmasstath » Τρί Σεπ 12, 2017 3:01 pm

Αν είσαι πολύ καλός και έχεις κάποια εξειδίκευση στην Πληροφορικη πχ προγραμματιστής η στα δίκτυα τότε δεν ΠΑΣ για τα 700 plus .Αν είσαι μέτριος τότε ΠΑΣ με κλειστά τα ματια στο δημοσιο για όλα τα παραπάνω που ανέφεραν οι συνομιλητές. :lol: :lol:

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό italos77 » Τρί Σεπ 12, 2017 3:20 pm

knts έγραψε:
kostas32 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους, ειμαι στον προσωρινό πίνακα διοριστέων.
Δυστυχώς μαθαίνω οτι οι αποδοχές είναι 1037 ΜΙΚΤΑ περίπου 650-700 καθαρά και αν έχεις μεταπτυχιακό κανα 50αρι παρπάνω.
Υπερωρίες και επιδόματα (εκτος απο τα 4 βασικα) δεν υπάρχουν, ενώ η αίσθηση είναι ότι οι μισθοί παίζει να πέσουν κι αλλο.

Το καλό είναι οτι ειναι μόνιμη δουλεια και έχεις και 35 μέρες άδεια (25+10 δικαστικης αργειας αυγουστου). Αλλά ή άδεια δεν πληρώνει το νοίκι :(
Αξίζει τον κόπο ρε παιδιά ?



Ναι. Ειδικά εάν είσαι με σύμβαση τώρα ή κάπου στον ιδιωτικό τομέα με αμφίβολο μέλλον. Όχι πως ο δημόσιος τομέας "λάμπει" αλλά όπως είπες είναι μόνιμη δουλειά. Σου το λέω εγώ που είμαι δικαστικός υπάλληλος (και δεν είμαι πληροφορικής).


knts συγγνώμη κιόλας αλλά δεν θυμάμαι αν σε έχω ξαναρωτήσει! Τελικά μπορεί κάποιος νεοδιοριζόμενος δικαστικός να αιτηθεί αμοιβαία μεταθεση? Εννοώ κατευθείαν κ όχι να περιμένει 2 χρόνια! Θα με υποχρέωνες αν ήξερες! :roll:

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό knts » Τρί Σεπ 12, 2017 5:01 pm

italos77 έγραψε:
knts έγραψε:
kostas32 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους, ειμαι στον προσωρινό πίνακα διοριστέων.
Δυστυχώς μαθαίνω οτι οι αποδοχές είναι 1037 ΜΙΚΤΑ περίπου 650-700 καθαρά και αν έχεις μεταπτυχιακό κανα 50αρι παρπάνω.
Υπερωρίες και επιδόματα (εκτος απο τα 4 βασικα) δεν υπάρχουν, ενώ η αίσθηση είναι ότι οι μισθοί παίζει να πέσουν κι αλλο.

Το καλό είναι οτι ειναι μόνιμη δουλεια και έχεις και 35 μέρες άδεια (25+10 δικαστικης αργειας αυγουστου). Αλλά ή άδεια δεν πληρώνει το νοίκι :(
Αξίζει τον κόπο ρε παιδιά ?



Ναι. Ειδικά εάν είσαι με σύμβαση τώρα ή κάπου στον ιδιωτικό τομέα με αμφίβολο μέλλον. Όχι πως ο δημόσιος τομέας "λάμπει" αλλά όπως είπες είναι μόνιμη δουλειά. Σου το λέω εγώ που είμαι δικαστικός υπάλληλος (και δεν είμαι πληροφορικής).


knts συγγνώμη κιόλας αλλά δεν θυμάμαι αν σε έχω ξαναρωτήσει! Τελικά μπορεί κάποιος νεοδιοριζόμενος δικαστικός να αιτηθεί αμοιβαία μεταθεση? Εννοώ κατευθείαν κ όχι να περιμένει 2 χρόνια! Θα με υποχρέωνες αν ήξερες! :roll:



Ο κώδικάς προβλέπει όντως την αμοιβαία μετάθεση αλλά δε διευκρινίζει εάν μπορεί να γίνει πριν τη συμπλήρωση της διετίας. Η προσωπική μου άποψη είναι ότι δε μπορεί να γίνει, εφόσον δεν επιτρέπονται γενικά οι μεταθέσεις πριν τη διετία.


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες