2Κ/2017 Αποτελέσματα

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Gig
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευ Αύγ 28, 2017 2:23 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό Gig » Δευ Σεπ 18, 2017 1:09 pm

Σε ποια θέση αναφέρεσαι;
Στη θέση που είμαι με σύμβαση ορισμένου χρόνου (λήγει τέλος του μήνα) η θέση ζητούσε "διδάκτορες ή, ελλείψει αυτών, υποψήφιους διδάκτορες". Όταν είχα κάνει αίτηση για τη θέση ήμουν υποψήφιος διδάκτορας. Στη συνέχεια όμως πήρα το διδακτορικό αλλά επειδή δεν το είχα κατά την ημερομηνία λήξης της τότε προκήρυξης δε μου το αναγνώρισαν...

A oκ... κατανοητό... εγώ για μεταπτυχιακό προσπαθώ να καταλάβω τι παίζει. Στη 2Κ ΤΕ δε χρειαζόταν μεταπτυχιακό και απλά αναρωτιόμουν αν πχ γίνει πρόσληψη μέσα στο εξάμηνο και εγώ το προσκομίσω μετά από ένα χρόνο, αν θα αναγνωριστεί αμέσως μισθολογικά... Anyway... ας φτάσουμε μέχρι εκεί και βλέπουμε.
Να υποθέσω εσύ είσαι στα προσωρινά ΠΕ σωστά? Τι θα κάνεις? Θα δεχτείς τη θέση και βλέποντας και κάνοντας μετά? Επίσης, έχεις ιδέα αν υπάρχει τμήμα "πληροφορικής" στα δικαστήρια στη Πάτρα? ή θα το ξεκινήσουμε εμείς?

vasilis_patra
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Μάιος 19, 2014 2:09 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό vasilis_patra » Δευ Σεπ 18, 2017 1:43 pm

Gig έγραψε:A oκ... κατανοητό... εγώ για μεταπτυχιακό προσπαθώ να καταλάβω τι παίζει. Στη 2Κ ΤΕ δε χρειαζόταν μεταπτυχιακό και απλά αναρωτιόμουν αν πχ γίνει πρόσληψη μέσα στο εξάμηνο και εγώ το προσκομίσω μετά από ένα χρόνο, αν θα αναγνωριστεί αμέσως μισθολογικά... Anyway... ας φτάσουμε μέχρι εκεί και βλέπουμε.


Αν δεν έχεις το μεταπτυχιακό κατά τη στιγμή της πρόσληψης αλλά το προσκομίσεις αργότερα... 100% δεν ξέρω να σου πω αλλά φοβάμαι πως δε θα το αναγνωρίσουν αμέσως. Τα τελευταία χρόνια με τα μνημόνια έχουν γίνει τόσες αλλαγές στα μισθολογικά του δημοσίου που έχει χαθεί η μπάλα!
Όπως είπες και εσύ, ας βγουν με το καλό τα οριστικά (και να είμαστε πάλι μέσα), ας μας καλέσουν να αναλάβουμε υπηρεσία και βλέπουμε τέτοια θέματα επί τόπου με την υπηρεσία ;)
Πάντως εγώ πιστεύω ότι με τους ρυθμούς που πάει το πράγμα, πριν το Πάσχα δουλειά δεν ξεκινάμε! :P

Gig έγραψε:Να υποθέσω εσύ είσαι στα προσωρινά ΠΕ σωστά? Τι θα κάνεις? Θα δεχτείς τη θέση και βλέποντας και κάνοντας μετά? Επίσης, έχεις ιδέα αν υπάρχει τμήμα "πληροφορικής" στα δικαστήρια στη Πάτρα? ή θα το ξεκινήσουμε εμείς?


Σωστά! Είμαι ΠΕ και είμαι στα προσωρινά στην Πάτρα. Παράλληλα είμαι και στα οριστικά της 3Κ/2016 (από την οποία δεν έχω λάβει το οτιδήποτε).
Αν είμαι και στα οριστικά της 2Κ/2017, ναι, τη θέση της Πάτρας θα αποδεχθώ ;)
Το τι παίζει στα δικαστήρια στην Πάτρα σχετικά με πληροφορική δεν έχω ιδέα, όταν με το καλό βγουν τα οριστικά, θα περάσω μια βόλτα ένα πρωί να δώσω το παρόν και να δω τι παίζει! :)

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Δευ Σεπ 18, 2017 3:02 pm

knts έγραψε:
Ιωάννης Μπάκας έγραψε:
DTINFINITY έγραψε:
Θα παραιτηθώ από τη δουλειά μου τη Παρασκευή 30/6. Γενικά είμαι σε διαδικασία μετακόμισης αυτές τις μέρες, γιατί περιμένουν 10/7 να αναλάβουμε.
Ωστόσο κλασσικά, πάω στα τυφλά, ούτε αποδοχές δεν έμαθα (άκουσα μόνο την ατάκα "Έχουμε πολύ καλούς μισθούς μην ανησυχείτε"), ούτε που θα δουλεύω.
Αλλά εντάξει το πολύ πολύ αν δω τα σκούρα, έχουμε να περιμένουμε αποτελέσματα για τις 2Κ/2017, 5Κ/2017 και 6Κ/2017.


Φίλε μου αν δεις τα....σκούρα και έχεις πετύχει ΚΑΙ σε άλλο διαγωνισμό ΣΑΧ, καλύτερα να παραμείνεις ΜΟΝΟ εκεί που είσαι διότι αν εργαστείς έστω μία μόνο ημέρα με σύμβαση αορίστου χρόνου και παραιτηθείς τότε έχεις κώλυμα διόρισμου ολόκληρης πενταετίας και για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα δεν θα μπορείς να αναλάβεις υπηρεσία στον ευρύτερο δημόσιο τομέα ως μόνιμος ή αορίστου χρόνου!Να παραμείνεις εκεί που τώρα είσαι και να δοξάζεις τον θεό που βρήκες σταθερή εργασία!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ...


Δεν έχει κώλυμα διορισμού στην περίπτωση αυτή.


Για να καταλάβω μιά και είμαι όπως φαίνεται αλλού γι΄ αλλού!!!Δηλαδή έχεις κώλυμα 5αετίας μόνο στην περίπτωση που ΗΔΗ εργάζεσαι ως Αορίστου Χρόνου και προσπαθήσεις ΕΠΕΙΤΑ από την πρόσληψη σου να πετύχεις σε νέο ΑΣΕΠ διαγωνισμό???

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Δευ Σεπ 18, 2017 3:16 pm

kostas32 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους, ειμαι στον προσωρινό πίνακα διοριστέων.
Δυστυχώς μαθαίνω οτι οι αποδοχές είναι 1037 ΜΙΚΤΑ περίπου 650-700 καθαρά και αν έχεις μεταπτυχιακό κανα 50αρι παρπάνω.
Υπερωρίες και επιδόματα (εκτος απο τα 4 βασικα) δεν υπάρχουν, ενώ η αίσθηση είναι ότι οι μισθοί παίζει να πέσουν κι αλλο.

Το καλό είναι οτι ειναι μόνιμη δουλεια και έχεις και 35 μέρες άδεια (25+10 δικαστικης αργειας αυγουστου). Αλλά ή άδεια δεν πληρώνει το νοίκι :(
Αξίζει τον κόπο ρε παιδιά ?


Αν τα μεικτά σου είναι 1037 μου φαίνεται δύσκολο να λαμβάνεις μόνο 650-700 ευρώ καθαρά αλλά σαφώς περισσότερα, εκτός αν μου διαφεύγει κάτι!!ΠΕ δεν είσαι??
Για τόσο λίγα χρήματα πάντως(Και ακόμη λιγότερα πχ στις ΔΕ θέσεις της 10Κ/2017) "σκοτώνεται" πάρα πολύς κόσμος!!!Θέλετε την γνώμη μου απάνω στο θέμα αυτό???Η αδερφή μου γιατρός σπούδασε στο Πανεπιστήμιο της Αθήνας' τελείωσε και το αγροτικό της και έφυγε για καριέρα στην Γερμανία!!Παιδιά ....έχει εκεί έναν μισθόοοοο... τρελά λεφτά και πραγματικά την ζηλεύω!!Με τον τρόπο της όμως μου έδειξε τον δρόμο!!Πραγματικά το σκέφτομαι ΚΑΙ εγώ για άλλη σοβαρότερη χώρα στην Βόρεια Ευρώπη!!!!
ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!!!

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Δευ Σεπ 18, 2017 8:02 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Για να καταλάβω μιά και είμαι όπως φαίνεται αλλού γι΄ αλλού!!!Δηλαδή έχεις κώλυμα 5αετίας μόνο στην περίπτωση που ΗΔΗ εργάζεσαι ως Αορίστου Χρόνου και προσπαθήσεις ΕΠΕΙΤΑ από την πρόσληψη σου να πετύχεις σε νέο ΑΣΕΠ διαγωνισμό???

Το σωστό ρήμα δεν είναι πετύχεις, είναι συμμετάσχεις.
Αν είσαι ήδη τακτικό προσωπικό σε φορέα που ακολουθεί τον υπαλληλικό κώδικα δεν έχεις το δικαίωμα να συμμετάσχεις σε νέο διαγωνισμο του ΑΣΕΠ αν δε παρέλθει πενταετία από το διορισμό σου.
Πριν την ανάληψη υπηρεσία σου μπορείς να συμμετάσχεις σε όσους διαγωνισμούς επιθυμείς, να διορίζεσαι και στην συνέχεια αυτεπάγγελτα να παραιτηθεις και να διοριστεί σε άλλη θέση που για κάποιο λόγο άργησαν τα αποτελέσματα.
Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Αν τα μεικτά σου είναι 1037 μου φαίνεται δύσκολο να λαμβάνεις μόνο 650-700 ευρώ καθαρά αλλά σαφώς περισσότερα, εκτός αν μου διαφεύγει κάτι!!ΠΕ δεν είσαι??
Για τόσο λίγα χρήματα πάντως(Και ακόμη λιγότερα πχ στις ΔΕ θέσεις της 10Κ/2017) "σκοτώνεται" πάρα πολύς κόσμος!!!Θέλετε την γνώμη μου απάνω στο θέμα αυτό???Η αδερφή μου γιατρός σπούδασε στο Πανεπιστήμιο της Αθήνας' τελείωσε και το αγροτικό της και έφυγε για καριέρα στην Γερμανία!!Παιδιά ....έχει εκεί έναν μισθόοοοο... τρελά λεφτά και πραγματικά την ζηλεύω!!Με τον τρόπο της όμως μου έδειξε τον δρόμο!!Πραγματικά το σκέφτομαι ΚΑΙ εγώ για άλλη σοβαρότερη χώρα στην Βόρεια Ευρώπη!!!!
ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!!!


Δυστυχώς τόσα είναι περίπου ειδικά τα δυο πρώτα χρόνια που υπάρχουν οι κρατήσεις νεοδιοριστου τακτικού, στους ΙΔΑΧ είναι λίγο περισσότερα τα καθαρά γιατί δεν υπάρχουν αυτές οι κρατήσεις τα δυο πρώτα χρόνια.
Τυχεροί αυτοί που έχουν επαγγελματική εμπειρία σε δημόσιους φορείς και θα καταταχθουν σε μεγαλύτερα μισθολογικά κλιμάκια βάση αυτά τα χρόνια προϋπηρεσίας.
Πάντως για τους επιτυχόντες, σύντομα θα τους λυθούν όλες οι απορίες από τους φορείς που θα προσληφθούν, ετσι θα ξέρουν ακριβώς ποια απόφαση είναι καλύτερη για τη ζωή τους.

kosmasstath
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 18, 2017 3:34 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό kosmasstath » Πέμ Σεπ 28, 2017 8:52 pm

kostas32 έγραψε:Υπάρχει ενα διάταγμα για την αναγνωριση προυπηρεσίας του ιδιωτικου τομέα στο δημοσιο.
Αυτό βλέπω ομως δεν ισχύει για του Δικαστικους υπαλλήλους (αδικία).

Ξέρει κανείς αν θα ισχύσει και για τους δικαστικούς?


Παραθετω σχετικο άρθρο

"Νομοθετική πρωτοβουλία αναγνώρισης προϋπηρεσίας και για τους δικαστικούς υπαλλήλους"
"Τη δέσμευση της υπουργού Διοικητικής Ανασυγκρότησης, Όλγας Γεροβασίλη, για την ανάληψη σχετικής νομοθετικής πρωτοβουλίας στο άμεσο μέλλον, σε συνεννόηση με το υπουργείο Δικαιοσύνης, Διαφάνειας & Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων, για την αναγνώριση της επταετούς προϋπηρεσίας εκτός δημοσίου τομέα και για τους δικαστικούς υπαλλήλους, καθώς και για την υιοθέτηση των κριτηρίων μοριοδότησης των τυπικών και ουσιαστικών προσόντων για τις κρίσεις σε θέσεις ευθύνης στο σύνολο των Δικαστηρίων της χώρας στον Κώδικα Δικαστικών Υπαλλήλων αναφέρουν ότι αποκόμισαν οι υπάλληλοι του Ελεγκτικού Συνεδρίου.

Αναλυτικότερα η ανακοίνωση του Συλλόγου Υπαλλήλων Ελεγκτικού Συνεδρίου, έχει ως εξής:

Σας γνωρίζουμε ότι μετά από ενημέρωση των κομμάτων του συνταγματικού τόξου της Βουλής των Ελλήνων, σύμφωνα και με τις αποφάσεις του Δ.Σ. του ΣΥΕΣ, αναφορικά με την αναγκαιότητα αναγνώρισης της επταετούς προϋπηρεσίας εκτός δημοσίου τομέα και για τους δικαστικούς υπαλλήλους, καθώς και για την υιοθέτηση των κριτηρίων μοριοδότησης των τυπικών και ουσιαστικών προσόντων για τις κρίσεις σε θέσεις ευθύνης στο σύνολο των Δικαστηρίων της χώρας στον Κώδικα Δικαστικών Υπαλλήλων, υπήρξε θετική αντιμετώπιση τόσο από την μείζονα αντιπολίτευση με την κατάθεση σχετικών νομοθετικών πρωτοβουλιών, όσο και από την Υπουργό Διοικητικής Μεταρρύθμισης κα. Όλγα Γεροβασίλη. Η Υπουργός Διοικητικής Μεταρρύθμισης δεσμεύτηκε κατά τη διάρκεια της συνεδρίασης της Ολομέλειας της Βουλής, για την ανάληψη σχετικής νομοθετικής πρωτοβουλίας στο άμεσο μέλλον, σε συνεννόηση με το Υπουργείο Δικαιοσύνης, Διαφάνειας & Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων, δεδομένου ότι τα ανωτέρω ζητήματα κρίθηκαν εύλογα .

Συνεχίζουμε την προσπάθεια προκειμένου ευνοϊκές διατάξεις που αφορούν στους πολιτικούς υπαλλήλους και προάγουν την αξιοκρατία, να έχουν ισχύ και για τους δικαστικούς υπαλλήλους, με την αντίστοιχη τροποποίηση του Κώδικά μας.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ Η ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΛΙΑΣ ΜΑΡΙΑ ΤΣΕΡΝΟΤΟΠΟΥΛΟΥ"
Μεγάλη αδικία ελπίζω να υλοποιηθεί άμεσα γιατί τα λεφτά είναι πολύ λίγα για πρωτοδιόριστο.

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό knts » Πέμ Σεπ 28, 2017 9:46 pm

kostas32 έγραψε:
Ιωάννης Μπάκας έγραψε:
kostas32 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους, ειμαι στον προσωρινό πίνακα διοριστέων.
Δυστυχώς μαθαίνω οτι οι αποδοχές είναι 1037 ΜΙΚΤΑ περίπου 650-700 καθαρά και αν έχεις μεταπτυχιακό κανα 50αρι παρπάνω.
Υπερωρίες και επιδόματα (εκτος απο τα 4 βασικα) δεν υπάρχουν, ενώ η αίσθηση είναι ότι οι μισθοί παίζει να πέσουν κι αλλο.

Το καλό είναι οτι ειναι μόνιμη δουλεια και έχεις και 35 μέρες άδεια (25+10 δικαστικης αργειας αυγουστου). Αλλά ή άδεια δεν πληρώνει το νοίκι :(
Αξίζει τον κόπο ρε παιδιά ?


Αν τα μεικτά σου είναι 1037 μου φαίνεται δύσκολο να λαμβάνεις μόνο 650-700 ευρώ καθαρά αλλά σαφώς περισσότερα, εκτός αν μου διαφεύγει κάτι!!ΠΕ δεν είσαι??
Για τόσο λίγα χρήματα πάντως(Και ακόμη λιγότερα πχ στις ΔΕ θέσεις της 10Κ/2017) "σκοτώνεται" πάρα πολύς κόσμος!!!Θέλετε την γνώμη μου απάνω στο θέμα αυτό???Η αδερφή μου γιατρός σπούδασε στο Πανεπιστήμιο της Αθήνας' τελείωσε και το αγροτικό της και έφυγε για καριέρα στην Γερμανία!!Παιδιά ....έχει εκεί έναν μισθόοοοο... τρελά λεφτά και πραγματικά την ζηλεύω!!Με τον τρόπο της όμως μου έδειξε τον δρόμο!!Πραγματικά το σκέφτομαι ΚΑΙ εγώ για άλλη σοβαρότερη χώρα στην Βόρεια Ευρώπη!!!!
ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!!!



Ειμαι ΤΕ με Μεταπτυχιακό.
Ρώτησα στο γραφείο προσωπικου του υπ. δικαιοσύνης και μου είπαν δικαιούμαι 1037 ΜΙΚΤΑ + περίπου ενα πενηνταρικο για το μεταπτυχιακό, αλλα δεν μπορούν να μου πουν ακριβώς για καθαρα.
Απότι βλέπω απο το ιντερνετ ειναι περιπου στα 700 ευρώ.
Επίσης έχω 10 χρονια προυπηρεσια στον ιδιωτικο τομεα στο ιδιο αντικειμενο που ομως δεν αναγνωρίζεται.
Υπάρχει το Π.Δ. 69/2016 που ψηφίστηκε το 2016 που σου αναγνωρίζει μέχρι 7 χρόνια προυπηρεσίας στον ιδ.τομεα, αλλα δεν ισχύει για τους δικαστικους υπαλλήλους .
Αν μου αναγνωριζοταν η προυπηρεσία (7 απο τα 10 ετη) θα πήγαινα στα 970 που θεωρω ειναι καλή αρχη.


Είναι μόνο βαθμολογική αναγνώριση τα (μέχρι) 7 έτη προϋπηρεσία από ιδιωτικό τομέα, όχι μισθολογική.

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό Dimil » Σάβ Σεπ 30, 2017 9:54 am

kostas32 έγραψε:
knts έγραψε:
kostas32 έγραψε:

Ειμαι ΤΕ με Μεταπτυχιακό.
Ρώτησα στο γραφείο προσωπικου του υπ. δικαιοσύνης και μου είπαν δικαιούμαι 1037 ΜΙΚΤΑ + περίπου ενα πενηνταρικο για το μεταπτυχιακό, αλλα δεν μπορούν να μου πουν ακριβώς για καθαρα.
Απότι βλέπω απο το ιντερνετ ειναι περιπου στα 700 ευρώ.
Επίσης έχω 10 χρονια προυπηρεσια στον ιδιωτικο τομεα στο ιδιο αντικειμενο που ομως δεν αναγνωρίζεται.
Υπάρχει το Π.Δ. 69/2016 που ψηφίστηκε το 2016 που σου αναγνωρίζει μέχρι 7 χρόνια προυπηρεσίας στον ιδ.τομεα, αλλα δεν ισχύει για τους δικαστικους υπαλλήλους .
Αν μου αναγνωριζοταν η προυπηρεσία (7 απο τα 10 ετη) θα πήγαινα στα 970 που θεωρω ειναι καλή αρχη.


Είναι μόνο βαθμολογική αναγνώριση τα (μέχρι) 7 έτη προϋπηρεσία από ιδιωτικό τομέα, όχι μισθολογική.



Πωωω όντως... δεν την ειχα δει αυτη τη λεπτομέρεια. Με το νέο μνημόνιο αποσυνδέθηκε ο η βαθμολογικη εξέλιξη απο τη μισθολογική :( :( :(

Οπότε τζάμπα χαρηκα μπας και. 700 ευρω 8αρωρο λοιπόν με μεταπτυχιακό και 10 χρονια εμπειρία... Τι αλλο θα ζησουμε....


Ανεβαινουν λιγο μετα απο δυο χρονια αλλα ναι αυτος ειμαι ο μισθος του νεοδιοριστου... και χωρις δωρα φυσικα. Αλλα αν σκεφτει κανεις πως στον ιδιωτικο παιζουν τα ιδια λεφτα με 10ωρα 12ωρα και ΣΚ καταλαβαινει κανεις γιατι τοσος σκοτωμος για μια θεση στο δημοσιο. Εγω θα ευχηθω καλη αρχη! Και στα δικα μας οσοι περιμενουμε αλλες προκηρυξεις

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό Dimil » Τρί Οκτ 03, 2017 7:37 pm

kostas32 έγραψε:
Dimil έγραψε:
kostas32 έγραψε:

Πωωω όντως... δεν την ειχα δει αυτη τη λεπτομέρεια. Με το νέο μνημόνιο αποσυνδέθηκε ο η βαθμολογικη εξέλιξη απο τη μισθολογική :( :( :(

Οπότε τζάμπα χαρηκα μπας και. 700 ευρω 8αρωρο λοιπόν με μεταπτυχιακό και 10 χρονια εμπειρία... Τι αλλο θα ζησουμε....


Ανεβαινουν λιγο μετα απο δυο χρονια αλλα ναι αυτος ειμαι ο μισθος του νεοδιοριστου... και χωρις δωρα φυσικα. Αλλα αν σκεφτει κανεις πως στον ιδιωτικο παιζουν τα ιδια λεφτα με 10ωρα 12ωρα και ΣΚ καταλαβαινει κανεις γιατι τοσος σκοτωμος για μια θεση στο δημοσιο. Εγω θα ευχηθω καλη αρχη! Και στα δικα μας οσοι περιμενουμε αλλες προκηρυξεις



Ισως ο τομεας των προγραμματιστων να μην εχει ανεργια, δε γνωριζω. Προσωπικα εμεινα στην ανεργια εδω και καποιους μηνες κι απο εκει που επαιρνα πανω απο 1000, ακουω προτασεις κατω των 600... με μαστερ, πανω απο 12 χρονια εμπειρια και 3 ξενες γλωσσες, για να μην παρεξηγηθω ως ανειδικευτος εργατης.

vasilis_patra
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Μάιος 19, 2014 2:09 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό vasilis_patra » Πέμ Οκτ 19, 2017 10:04 am

Φαίνεται πως η αναμονή για τα οριστικά θα τελειώσει σχετικά σύντομα! :)

"Η διαδικασία πλήρωσης 135 θέσεων μόνιμου προσωπικού, ειδικότητας Πληροφορικής - των κατηγοριών ΠΕ και ΤΕ - (Προκήρυξη 2Κ/2017) βρίσκεται στο τελικό στάδιο καθότι ολοκληρώνεται η διαδικασία εξέτασης των ενστάσεων που έχουν ασκηθεί μετά την ανάρτηση των προσωρινών αποτελεσμάτων τον Ιούλιο."
https://www.diorismos.gr/agora-ergasias ... -ypiresies

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό knts » Τετ Νοέμ 01, 2017 1:37 pm

Εκδόθηκαν τα οριστικά 2Κ/2017 ΠΕ!
Συγχαρητήρια!

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Πέμ Νοέμ 02, 2017 11:15 am

Καλημέρα σε όλους τους συμφορουμίτες.
Σήμερα έστειλα υπεύθυνη δήλωση για την ακύρωση της αίτησης μου και τη διαγραφή μου από τους πίνακες διοριστέων και κατάταξης της εν λόγω προκήρυξης στη κατηγορία ΤΕ. Παρόλα αυτά μέσα από το σύστημα του ΑΣΕΠ δεν μου επιτρέπει να ακυρώσω την αίτηση μου (σύμφωνα με την αρ. σελ. 106 της προκήρυξης).

Σας το γνωστοποιώ αυτό για τους παρακάτω λόγους:

α) Να γνωρίζουν οι άμεσα ενδιαφερόμενοι ότι σε περίπτωση που γίνει δεκτή η ακύρωση της συμμετοχής μου, οι οριστικοί πίνακες θα αλλάξουν μιας και είμαι πρώτος σε κατάταξη σε όλους τους γενικούς πίνακες.
β) Σε περίπτωση που δεν αλλάξουν οι πίνακες και παραμείνω μέσα, να γνωρίζουν όσοι θίγονται (δηλαδή διορίζονται σε άλλη θέση, πιθανόν και τοποθεσία μιας κι εγώ παίρνω τη πρώτη τους επιλογή, ενώ αυτό λογικά δημιουργεί "καραμπόλες" και σε άλλες θέσεις), μπορούν να κινηθούν νομικά κατά τον αποτελεσμάτων μιας και εγώ έχω ζητήσει πριν την έκδοση των οριστικών να μη συνεχίσω να συμμετέχω στον διαγωνισμό.

Καλή επιτυχία σε όλους σας και ελπίζω να βρεθεί ο καθένας εκεί που επιθυμεί.

aroniotis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 03, 2017 2:13 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό aroniotis » Πέμ Νοέμ 02, 2017 2:46 pm

Καλησπέρα σας
επειδή έχω κάνει το ίδιο για παλαιότερη προκήρυξη, πρέπει να στείλετε υπεύθυνη δήλωση στον ΑΣΕΠ που να αναφέρετε ότι επιθυμείτε την ακύρωση της συμμετοχής σας στο διαγωνισμό 2Κ/2017 κλπ κλπ
Το είχα στείλει αρχικά με email αλλά με πήραν και μου το ζήτησαν γραπτά.
Μετά θα το αφαιρέσουν κανονικά

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό knts » Πέμ Νοέμ 02, 2017 2:46 pm

DTINFINITY έγραψε:Καλημέρα σε όλους τους συμφορουμίτες.
Σήμερα έστειλα υπεύθυνη δήλωση για την ακύρωση της αίτησης μου και τη διαγραφή μου από τους πίνακες διοριστέων και κατάταξης της εν λόγω προκήρυξης στη κατηγορία ΤΕ. Παρόλα αυτά μέσα από το σύστημα του ΑΣΕΠ δεν μου επιτρέπει να ακυρώσω την αίτηση μου (σύμφωνα με την αρ. σελ. 106 της προκήρυξης).

Σας το γνωστοποιώ αυτό για τους παρακάτω λόγους:

α) Να γνωρίζουν οι άμεσα ενδιαφερόμενοι ότι σε περίπτωση που γίνει δεκτή η ακύρωση της συμμετοχής μου, οι οριστικοί πίνακες θα αλλάξουν μιας και είμαι πρώτος σε κατάταξη σε όλους τους γενικούς πίνακες.
β) Σε περίπτωση που δεν αλλάξουν οι πίνακες και παραμείνω μέσα, να γνωρίζουν όσοι θίγονται (δηλαδή διορίζονται σε άλλη θέση, πιθανόν και τοποθεσία μιας κι εγώ παίρνω τη πρώτη τους επιλογή, ενώ αυτό λογικά δημιουργεί "καραμπόλες" και σε άλλες θέσεις), μπορούν να κινηθούν νομικά κατά τον αποτελεσμάτων μιας και εγώ έχω ζητήσει πριν την έκδοση των οριστικών να μη συνεχίσω να συμμετέχω στον διαγωνισμό.

Καλή επιτυχία σε όλους σας και ελπίζω να βρεθεί ο καθένας εκεί που επιθυμεί.


Διπλά συγχαρητήρια!

kosmasstath
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 18, 2017 3:34 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό kosmasstath » Πέμ Νοέμ 02, 2017 3:12 pm

DTINFINITY έγραψε:Καλημέρα σε όλους τους συμφορουμίτες.
Σήμερα έστειλα υπεύθυνη δήλωση για την ακύρωση της αίτησης μου και τη διαγραφή μου από τους πίνακες διοριστέων και κατάταξης της εν λόγω προκήρυξης στη κατηγορία ΤΕ. Παρόλα αυτά μέσα από το σύστημα του ΑΣΕΠ δεν μου επιτρέπει να ακυρώσω την αίτηση μου (σύμφωνα με την αρ. σελ. 106 της προκήρυξης).

Σας το γνωστοποιώ αυτό για τους παρακάτω λόγους:

α) Να γνωρίζουν οι άμεσα ενδιαφερόμενοι ότι σε περίπτωση που γίνει δεκτή η ακύρωση της συμμετοχής μου, οι οριστικοί πίνακες θα αλλάξουν μιας και είμαι πρώτος σε κατάταξη σε όλους τους γενικούς πίνακες.
β) Σε περίπτωση που δεν αλλάξουν οι πίνακες και παραμείνω μέσα, να γνωρίζουν όσοι θίγονται (δηλαδή διορίζονται σε άλλη θέση, πιθανόν και τοποθεσία μιας κι εγώ παίρνω τη πρώτη τους επιλογή, ενώ αυτό λογικά δημιουργεί "καραμπόλες" και σε άλλες θέσεις), μπορούν να κινηθούν νομικά κατά τον αποτελεσμάτων μιας και εγώ έχω ζητήσει πριν την έκδοση των οριστικών να μη συνεχίσω να συμμετέχω στον διαγωνισμό.

Καλή επιτυχία σε όλους σας και ελπίζω να βρεθεί ο καθένας εκεί που επιθυμεί.

DTINFINITY κατανοητά όλα αυτά και αναπόσπαστο σου δικαίωμα αλλά μία ερώτηση αν βέβαια μου επιτρέπεις :Γιατί τώρα δηλαδή στο παρά 1 (από τις πληροφορίες μου είναι έτοιμα τα τελικά);Αν δεν κάνω λάθος δεν έχεις κάποιο έννομο συμφέρον .Καταλαβαίνεις πως δημιουργείται μια κωλυσιεργία διορισμού και γενική αναμπουμπούλα από τις καραμπόλες για την συγκεκριμένη κατηγορία .Σε ευχαριστώ !!


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες