2Κ/2017 Αποτελέσματα

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
exc
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Οκτ 31, 2017 11:52 am

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό exc » Παρ Μάιος 18, 2018 4:33 pm

Μήπως ξέρει κανείς, αν κάποιος έχει μπει σαν ΤΕ αλλά έχει και άλλο πτυχίο ΠΕ ισχύει ότι για να αναγνωριστεί ως ΠΕ πρέπει να περάσουν 7 χρόνια και να μπει σε αντίστοιχη θέση?

JIMSCOOL
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τετ Οκτ 18, 2006 12:12 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό JIMSCOOL » Παρ Μάιος 18, 2018 5:27 pm

exc έγραψε:Μήπως ξέρει κανείς, αν κάποιος έχει μπει σαν ΤΕ αλλά έχει και άλλο πτυχίο ΠΕ ισχύει ότι για να αναγνωριστεί ως ΠΕ πρέπει να περάσουν 7 χρόνια και να μπει σε αντίστοιχη θέση?


Κώδικας Δικαστικών Υπαλλήλων, Άρθρο 83
.............
"2. Μετάταξη δικαστικού υπαλλήλου σε κενή θέση κλάδου ανώτερης κατηγορίας του ίδιου ή άλλου τομέα επιτρέπεται με αίτηση του, μετά τη συμπλήρωση της δοκιμαστικής υπηρεσίας, εφόσον απέκτησε μετά το διορισμό του τα απαιτούμενα τυπικά προσόντα για τη θέση αυτή ή μετά τη συμπλήρωση οκταετούς δημόσιας υπηρεσίας, εφόσον κατείχε πριν από το διορισμό του τα τυπικά προσόντα της θέσης στην οποία επιθυμεί να μεταταγεί»".
..............

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό italos77 » Παρ Μάιος 18, 2018 8:16 pm

zisis168 έγραψε:
Gig έγραψε:
zisis168 έγραψε:Έγκυρη διασταυρωμένη πληροφορία σχετικά με τις ορκωμοσίες ΤΕ !! Τριμελές συμβούλιο γίνεται κανονικότατα κατά το μήνα των δικαστικών διακοπών ...Δίκες δεν γίνονται !!


Δηλαδή ούτε διακοπές δε μπορούμε να κανονίσουμε... ( ο καθένας με τον πόνο του :P )

Προβλεπεται να παρουμε 10 μερουλες :P :P


zisis168 αν δεν κανω λάθος εχεις μπει σε θέση η οποία είχε προαπαιτούμενο 2 χρόνια ειδική εμπειρία. Εχεις ξεκαθαρίσει αν αναγνωρίζεται εστω και απο ιδιωτικό τομέα αφού είναι στα ελαχιστα τυπικά προσοντα? Δεν θα πρεπε να σε ανεβάζει μισθολογικό κλιμάκιο?

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό italos77 » Σάβ Μάιος 19, 2018 10:46 am

zisis168 έγραψε:
italos77 έγραψε:
zisis168 έγραψε:Προβλεπεται να παρουμε 10 μερουλες :P :P


zisis168 αν δεν κανω λάθος εχεις μπει σε θέση η οποία είχε προαπαιτούμενο 2 χρόνια ειδική εμπειρία. Εχεις ξεκαθαρίσει αν αναγνωρίζεται εστω και απο ιδιωτικό τομέα αφού είναι στα ελαχιστα τυπικά προσοντα? Δεν θα πρεπε να σε ανεβάζει μισθολογικό κλιμάκιο?
Ότι αποτελεί υποχρεωτικό προσόν διορισμού (μεταπτυχιακό ή και προϋπηρεσία ) όχι απλά αναγνωρίζεται αλλά αναγνωρίζεται ακόμα και στο διάστημα του μισθολογικού παγώματος .Το πρόβλημα εδώ είναι ότι παρόλο που οι δικαστικοί υπάλληλοι ανήκουν στο ενιαίο μισθολόγιο , εντούτοις δεν τους αναγνωρίζεται τίποτα εκτός δημοσίου . Εγώ φίλε μου "δυστυχώς" έχω πολύχρονη εξειδικευμένη εμπειρία στο ιδιωτικό τομέα .


Δηλαδή ρώτησες και έριξαν άκυρο?
Τώρα που θα αλλάξει ο κωδικας των δικαστικών λες να ισχύσει κάτι άλλο?
Τουλάχιστον αυτή η διετία κάτι θα έδινε σε λεφτα αφου πρόκειται για ειδικό προσον και το ζητάνε υποχρεωτικά!

exc
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Οκτ 31, 2017 11:52 am

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό exc » Σάβ Μάιος 19, 2018 1:40 pm

Οπότε έχουμε και λέμε, η προϋπηρεσία στον ιδ. τομέα δεν αναγνωρίζεται παρόλο που στη ζητάνε για μοριοδότηση. Πιθανότατα γιατί δεν έκανες τόσο καλή δουλειά όπως στο δημόσιο. Ούτε καν ο στρατός δεν αναγνωρίζετε, ακόμα και αν είχες σχετική ειδικότητα. Το δεύτερο πτυχίο επίσης δεν αναγνωρίζεται, ευτυχώς αυτό δεν αναγνωρίζεται ούτε στη μοριοδότηση οπότε λύνεται η σχετική αντίφαση. Τα μόνα έξτρα που μπορείς να έχεις είναι το μεταπτυχιακό και επίδομα παιδιών πού μαζί μπορεί να σε ανεβάσουν μέχρι 200Ε μεικτά και να πας 1200Ε μεικτά, φυσικά χ 12. Όμως τα 2 πρώτα χρόνια ως δόκιμος οι κρατήσεις είναι τέτοιες που ζήτημα είναι να φτάσεις τα 800Ε. Σωστά?

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό knts » Σάβ Μάιος 19, 2018 2:40 pm

zisis168 έγραψε:
italos77 έγραψε:
zisis168 έγραψε:Προβλεπεται να παρουμε 10 μερουλες :P :P


zisis168 αν δεν κανω λάθος εχεις μπει σε θέση η οποία είχε προαπαιτούμενο 2 χρόνια ειδική εμπειρία. Εχεις ξεκαθαρίσει αν αναγνωρίζεται εστω και απο ιδιωτικό τομέα αφού είναι στα ελαχιστα τυπικά προσοντα? Δεν θα πρεπε να σε ανεβάζει μισθολογικό κλιμάκιο?
Ότι αποτελεί υποχρεωτικό προσόν διορισμού (μεταπτυχιακό ή και προϋπηρεσία ) όχι απλά αναγνωρίζεται αλλά αναγνωρίζεται ακόμα και στο διάστημα του μισθολογικού παγώματος .Το πρόβλημα εδώ είναι ότι παρόλο που οι δικαστικοί υπάλληλοι ανήκουν στο ενιαίο μισθολόγιο , εντούτοις δεν τους αναγνωρίζεται τίποτα εκτός δημοσίου . Εγώ φίλε μου "δυστυχώς" έχω πολύχρονη εξειδικευμένη εμπειρία στο ιδιωτικό τομέα .


Η προϋπηρεσία στον ιδιωτικό τομέα δεν αναγνωρίζεται μισθολογικά στο δημόσιο γενικά, όχι μόνο στους δικαστικούς υπαλλήλους.

exc
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Οκτ 31, 2017 11:52 am

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό exc » Σάβ Μάιος 19, 2018 4:28 pm

knts έγραψε:
zisis168 έγραψε:
italos77 έγραψε:
zisis168 αν δεν κανω λάθος εχεις μπει σε θέση η οποία είχε προαπαιτούμενο 2 χρόνια ειδική εμπειρία. Εχεις ξεκαθαρίσει αν αναγνωρίζεται εστω και απο ιδιωτικό τομέα αφού είναι στα ελαχιστα τυπικά προσοντα? Δεν θα πρεπε να σε ανεβάζει μισθολογικό κλιμάκιο?
Ότι αποτελεί υποχρεωτικό προσόν διορισμού (μεταπτυχιακό ή και προϋπηρεσία ) όχι απλά αναγνωρίζεται αλλά αναγνωρίζεται ακόμα και στο διάστημα του μισθολογικού παγώματος .Το πρόβλημα εδώ είναι ότι παρόλο που οι δικαστικοί υπάλληλοι ανήκουν στο ενιαίο μισθολόγιο , εντούτοις δεν τους αναγνωρίζεται τίποτα εκτός δημοσίου . Εγώ φίλε μου "δυστυχώς" έχω πολύχρονη εξειδικευμένη εμπειρία στο ιδιωτικό τομέα .


Η προϋπηρεσία στον ιδιωτικό τομέα δεν αναγνωρίζεται μισθολογικά στο δημόσιο γενικά, όχι μόνο στους δικαστικούς υπαλλήλους.


Η αναγνώριση προϋπηρεσίας εκτός δημοσίου τομέα, μέχρι 7έτη αναγνωρίζεται για τη βαθμολογική ένταξη των δημόσιων υπαλλήλων, από ότι φαίνεται όχι όμως και των δικαστικών υπαλλήλων...

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό knts » Σάβ Μάιος 19, 2018 6:01 pm

zisis168 έγραψε:
italos77 έγραψε:
zisis168 έγραψε: Ότι αποτελεί υποχρεωτικό προσόν διορισμού (μεταπτυχιακό ή και προϋπηρεσία ) όχι απλά αναγνωρίζεται αλλά αναγνωρίζεται ακόμα και στο διάστημα του μισθολογικού παγώματος .Το πρόβλημα εδώ είναι ότι παρόλο που οι δικαστικοί υπάλληλοι ανήκουν στο ενιαίο μισθολόγιο , εντούτοις δεν τους αναγνωρίζεται τίποτα εκτός δημοσίου . Εγώ φίλε μου "δυστυχώς" έχω πολύχρονη εξειδικευμένη εμπειρία στο ιδιωτικό τομέα .


Δηλαδή ρώτησες και έριξαν άκυρο?
Τώρα που θα αλλάξει ο κωδικας των δικαστικών λες να ισχύσει κάτι άλλο?
Τουλάχιστον αυτή η διετία κάτι θα έδινε σε λεφτα αφου πρόκειται για ειδικό προσον και το ζητάνε υποχρεωτικά!


Μιλάτε για μισθολογική αναγνώριση και μου παραθέτετε τη βαθμολογική αναγνώριση. Αρχικά θα πρέπει να κατανοήσετε ότι άλλο είναι η βαθμολογική και άλλο η μισθολογική.
Ξεκαθαρίζω ότι στους δικαστικούς υπαλλήλους δεν ισχύει ούτε βαθμολογικά ούτε μισθολογικά.
Σίγουρα αναγνωρίζεται μισθολογικά το μεταπτυχιακό -χωρις γνώμη του υπηρεσιακού συμβουλίου- εάν είχε αποτελέσει τυπικό προσόν διορισμού.
Η προκήρυξη έθετε προαπαιτούμενο τον μεταπτυχιακό τίτλο σε συγκεκριμένο αντικείμενο ή διετή εμπειρία στο αντικείμενο αυτό; Αν το έθετε έτσι ίσως μπορείτε να πατήσετε εκεί σε συνδυασμό με το ανωτέρω που έγραψα και προβλέπει και ο Νέος.4354/2015.
Φοβάμαι όμως, κι αυτό είναι δική μου εκτίμηση, ότι εάν πρόκειται για προϋπηρεσία (έστω και προαπαιτούμενη), η οποία αποκτήθηκε μέσα στη διετία 2016-2017, θα βρουν πάτημα να την κόψουν (μισθολογικά εννοώ).

Ultem
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2017 7:19 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό Ultem » Σάβ Μάιος 19, 2018 7:36 pm

Επειδή ο knts έχει δίκιο. Η προϋπηρεσία ιδιωτικού τομέα δεν αναγνωρίζεται μισθολογικά. Ούτε στο Δικαιοσύνης, ούτε στο Παιδείας, ούτε στην εκπαίδευση, ούτε στο Δημόσιο γενικά. Μην γράφετε ό,τι σας κατέβει.

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό italos77 » Κυρ Μάιος 20, 2018 11:03 am

Ultem έγραψε:Επειδή ο knts έχει δίκιο. Η προϋπηρεσία ιδιωτικού τομέα δεν αναγνωρίζεται μισθολογικά. Ούτε στο Δικαιοσύνης, ούτε στο Παιδείας, ούτε στην εκπαίδευση, ούτε στο Δημόσιο γενικά. Μην γράφετε ό,τι σας κατέβει.


Δεν γράφουμε ότι μας κατέβει απλά προσπαθούμε να ερμηνέυσουμε κάποια ασάφεια ή τέλος πάντων κάτι που δεν καταλαβαίνω εγώ προσωπικά.
Αυτό που έγραψε ο knts είναι αν το είχε η προκήρυξη σαν προαπαιτουμενο ή απαραίτητο πρόσθετο προσον (μεταπτυχιακό πχ) τότε αναγνωρίζεται αυτομάτως. Κάποιες θέσεις είχαν προαπαιτούμενο 2 χρόνια ειδική εμπειρία οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί να το διαχωρίσουμε αυτό. Θα έπρεπε να δίνει 2 χρόνια εμπειρία αναγνωρισμένη και μισθολογικά. Νομίζω είναι ασαφές αυτο και αν κάποιος το κυνηγήσει θα δικαιωθεί!
Τώρα για τη διετία 16-17 δεν ξέρω αλλα αν κάποιος εμπίπτει σε αυτή την περίπτωση δε νομίζω ότι θα έχει προυπηρεσία μόνο αυτά τα 2 χρόνια.

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό knts » Κυρ Μάιος 20, 2018 2:53 pm

zisis168 έγραψε:
knts έγραψε:
zisis168 έγραψε:

Μιλάτε για μισθολογική αναγνώριση και μου παραθέτετε τη βαθμολογική αναγνώριση. Αρχικά θα πρέπει να κατανοήσετε ότι άλλο είναι η βαθμολογική και άλλο η μισθολογική.
Ξεκαθαρίζω ότι στους δικαστικούς υπαλλήλους δεν ισχύει ούτε βαθμολογικά ούτε μισθολογικά.
Σίγουρα αναγνωρίζεται μισθολογικά το μεταπτυχιακό -χωρις γνώμη του υπηρεσιακού συμβουλίου- εάν είχε αποτελέσει τυπικό προσόν διορισμού.
Η προκήρυξη έθετε προαπαιτούμενο τον μεταπτυχιακό τίτλο σε συγκεκριμένο αντικείμενο ή διετή εμπειρία στο αντικείμενο αυτό; Αν το έθετε έτσι ίσως μπορείτε να πατήσετε εκεί σε συνδυασμό με το ανωτέρω που έγραψα και προβλέπει και ο Νέος.4354/2015.
Φοβάμαι όμως, κι αυτό είναι δική μου εκτίμηση, ότι εάν πρόκειται για προϋπηρεσία (έστω και προαπαιτούμενη), η οποία αποκτήθηκε μέσα στη διετία 2016-2017, θα βρουν πάτημα να την κόψουν (μισθολογικά εννοώ).

Για αναγνωριση προυπηρεσίας δημοσίου κατα την περίοδο του παγώματος που σε ρώτησα για δες αυτό :
ΣΤ. Επί των μεταβατικών διατάξεων (άρθρο 26).
1. Σε περίπτωση που ο υπάλληλος προσκομίσει μετά την πρώτη κατάταξη του νέου νόμου, μεταπτυχιακό τίτλο σπουδών ή προϋπηρεσία που δύναται να αναγνωρισθεί σύμφωνα με τις προϋποθέσεις του νόμου, από πότε ισχύει τόσο η προωθημένη κατάταξη του υπαλλήλου, όσο και τα οικονομικά αποτελέσματα αυτής;
Σε περίπτωση που ο υπάλληλος, μετά την 1-1-2016, προσκομίσει είτε μεταπτυχιακό τίτλο σπουδών είτε προϋπηρεσία, αυτά θα αναγνωριστούν από τα αρμόδια όργανα και τόσο η προωθημένη μισθολογική εξέλιξη όσο και τα οικονομικά αποτελέσματα αυτής θα ισχύσουν από 1-1-2018. Εξαίρεση αποτελούν μόνο οι μεταπτυχιακοί τίτλοι σπουδών ή η προϋπηρεσία που αποτελούν υποχρεωτικό προσόν διορισμού, για διορισμούς μετά την 1-1-2016, οπότε σε αυτήν την περίπτωση αναγνωρίζονται από την ημερομηνία διορισμού του υπαλλήλου.



Α. Δεν υπάρχει πρόβλημα τότε.
Β. Αφού το ξέρεις γιατί το ρωτάς; Να δεις αν το ξέρουν και οι υπόλοιποι;

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Δεκ 06, 2016 8:48 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό ap2 » Κυρ Μάιος 27, 2018 10:46 am

Δηλαδή, ο άλλος δεν έχει λεφτά για μεταπτυχιακό και διδακτορικό που αναγνωρίζονται μισθολογικά, αλλά δούλευε για να ζήσει, τη μοριοδότησε το ΑΣΕΠ και δεν του αναγνωρίζουν στην υπηρεσία του την προϋπηρεσία;
Άδικο.

Androider
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Μάιος 01, 2018 2:56 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό Androider » Πέμ Μάιος 31, 2018 11:35 am

Καλημέρα σας,

Έχει πληρωθεί κάποιος από εσάς που διορίστηκε ως ΠΕ πληροφορικής κατά προτίμηση με ΤΜΣΕΔΕ.

Αν ναι μπορείτε να μοιραστείτε το ποσό;

Έχουν υπολογίσει τίτλους σπουδών ή προϋπηρεσία;

Ευχαριστώ.

daoulax
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 03, 2017 2:49 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό daoulax » Τρί Ιουν 05, 2018 3:12 pm

ΠΑΙΔΙΑ ΒΓΗΚΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΦΕΚ 629_Γ_5-6-2018
ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

thes
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 10:17 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό thes » Τρί Ιουν 05, 2018 9:50 pm

Καλή αρχή σε όλους!!!Απ'ότι είδα το ΦΕΚ το σύνολο των διοριστέων είναι 44 ενώ οι θέσεις της προκύρηξης ήταν 66.. λογικά κάποιοι δεν έχουν αποδεχθεί..έτσι δεν είναι???


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες