Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
mylena
Δόκιμος
Δόκιμος

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό mylena » Σάβ Ιουν 02, 2018 1:45 pm

Ellli έγραψε:
Ellli έγραψε:
mylena έγραψε:@elli και @knts
Σχετικα με την αδεια ανευ αποδοχων για ανατροφη τεκνου που ειχα ζητησει εγκριθηκε εχθες και απο τη Δευτέρα εχω 3 μηνες αδεια ανευ αποδοχων. Εγω βεβαια την πηρα μεχρι να βγει η μετακινηση μου στην 1η δυπε οποτε και θα τη διακοψω.

Σε ευχαριστω για την απαντηση.

Μήπως έκανες και αιτηση αίτηση για συνηπηρετηση?? Μπορείς να μου πεις πόσο χρονικό διάστημα έκανε η ανευ για να εγκριθεί? Η οποιαδήποτε άλλη μετακίνηση αποσπαση πόσο χρόνο κάνουν για να εγκριθούν?

Την αιτηση μετακινησης την εκανα στο νοσοκομειο γυρω στις 30 απριλιου-2 μαιου και τωρα ειναι στο τελευταίο σταδιο. Πιστευω σε καμια βδομαδα 10 μερες θα βγει. Καθυστερουν πολυ στην 3 δυπε. Αντιθετα στην 1η ηταν πολυ γρηγοροι.
Την αιτηση αποσπασης την εκανα παλι στις 30.4 αλλα θα αργησει γιατι το υπηρεσιακο του νοσοκομειου θα γίνει αρχες ιουνη.

mylena
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό mylena » Σάβ Ιουν 02, 2018 2:23 pm

Ellli έγραψε:
Ellli έγραψε:
Σχετικα με την αδεια ανευ αποδοχων για ανατροφη τεκνου που ειχα ζητησει εγκριθηκε εχθες και απο τη Δευτέρα εχω 3 μηνες αδεια ανευ αποδοχων. Εγω βεβαια την πηρα μεχρι να βγει η μετακινηση μου στην 1η δυπε οποτε και θα τη διακοψω.

Μήπως έκανες και αιτηση αίτηση για συνηπηρετηση?? Μπορείς να μου πεις πόσο χρονικό διάστημα έκανε η ανευ για να εγκριθεί? Η οποιαδήποτε άλλη μετακίνηση αποσπαση πόσο χρόνο κάνουν για να εγκριθούν?

Και η ανευ αποδοχων εκανε περιπου 2 εβδομαδες. Καθε δυο εβδομαδες συνεδριαζει το διοικητικο συμβουλιο στο φορεα μου.

Ellli
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό Ellli » Κυρ Ιουν 03, 2018 8:48 am

mylena έγραψε:
Ellli έγραψε:
Ellli έγραψε:

Και η ανευ αποδοχων εκανε περιπου 2 εβδομαδες. Καθε δυο εβδομαδες συνεδριαζει το διοικητικο συμβουλιο στο φορεα μου.

Σε Ευχαριστώ!!

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Κυρ Ιουν 03, 2018 10:39 am

Καλημέρα σας βγήκε αναπληρωση στην διαύγεια του Ασεπ για ΥΕ μια ερώτηση εσείς που διοριστηκατε παιδιά πόσο καιρό έκανε να βγει η πιστώση σας στο λογιστήριο του κρατους ;εχει μια εβδομάδα που τα στείλανε μου είπαν

Eftixiakiritsi
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό Eftixiakiritsi » Κυρ Ιουν 03, 2018 4:25 pm

MARIANTSAK έγραψε:Καλημέρα σας βγήκε αναπληρωση στην διαύγεια του Ασεπ για ΥΕ μια ερώτηση εσείς που διοριστηκατε παιδιά πόσο καιρό έκανε να βγει η πιστώση σας στο λογιστήριο του κρατους ;εχει μια εβδομάδα που τα στείλανε μου είπαν

Εμένα μου είπανε οτι κάνει γύρω στο μήνα στο υπουργείο.Και μετά ένα δεκαήμερο για φεκ.

Konzouk
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό Konzouk » Κυρ Ιουν 03, 2018 10:49 pm

MARIANTSAK έγραψε:Καλημέρα σας βγήκε αναπληρωση στην διαύγεια του Ασεπ για ΥΕ μια ερώτηση εσείς που διοριστηκατε παιδιά πόσο καιρό έκανε να βγει η πιστώση σας στο λογιστήριο του κρατους ;εχει μια εβδομάδα που τα στείλανε μου είπαν

Εμενα μου είπαν οτι το άνοιγμα λογαριασμού πίστωσης γίνεται στο υπουργείο υγείας!!
Και μετ
Α εμπλέκεται το λογιστήριο του κράτους για αυτό και καθυστέρει η πρώτη πληρωμή!!!
Κι εμένα εδω κι αρκετό καιρό μου είπαν είναι για άνοιγμα λογαριασμού πίστωσης!!

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Κυρ Ιουν 03, 2018 11:38 pm

Eftixiakiritsi έγραψε:

Εμένα μου είπανε οτι κάνει γύρω στο μήνα στο υπουργείο.Και μετά ένα δεκαήμερο για φεκ.
και εμενα οτι ειπαν και εσενα μου ειπαν αλλα ηθελα να ρωτησω σε αυτος που διοριστηκαν εαν οντως εκανε περιπου εναν μηνα μου ειπαν και κατι αλλο που δεν καταλαβα και δεν ρωτησα οτι οταν τους ηρθε ενα χαρτι απο το υπουργειο αμεσως τα στειλαν στο λογιστηριο δεν μπορουσαν ποιο μπροστα ξερει καποιος απο σας τι ειναι αυτο το χαρτι;

katerina1987
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό katerina1987 » Δευ Ιουν 04, 2018 9:14 am

MARIANTSAK έγραψε:
Eftixiakiritsi έγραψε:

και εμενα οτι ειπαν και εσενα μου ειπαν αλλα ηθελα να ρωτησω σε αυτος που διοριστηκαν εαν οντως εκανε περιπου εναν μηνα μου ειπαν και κατι αλλο που δεν καταλαβα και δεν ρωτησα οτι οταν τους ηρθε ενα χαρτι απο το υπουργειο αμεσως τα στειλαν στο λογιστηριο δεν μπορουσαν ποιο μπροστα ξερει καποιος απο σας τι ειναι αυτο το χαρτι;

Λοιπόν για να μην μπερδευόμαστε,τα χαρτιά είναι στο υπουργείο υγείας,στο τμήμα μισθοδοσίας.Δεν πάνε στο γενικό λογιστήριο του κράτους.Εκεί στο υπουργείο,στο συγκεκριμένο τμήμα βρίσκονται δύο νομικά πρόσωπα τα οποία και ασχολούνται με τα χαρτιά μας.Αφού ελέγξουν τα χαρτιά μας περιμένουν έγκριση από το λογιστήριο ότι ανοίχτηκε το μητρώο μας στο ανθρώπινο δυναμικό του δημοσίου.Μετά τα στέλνουν στο φορέα,ο φορέας για φεκ και πάει λέγοντας.Στο υπουργείο καθυστερεί η διαδικασία λόγω όγκου χαρτούρας.Κι εγω περίμενα 4 μήνες σχεδόν και τώρα αναμένω φεκ.Αν οι φορείς τα είχαν στείλει όλων μας τα χαρτιά απο τα προσωρινά,θα είχαμε ξεμπερδέψει όλοι σε έναν μήνα το πολύ...

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Δευ Ιουν 04, 2018 2:03 pm

katerina1987 έγραψε:
MARIANTSAK έγραψε:
Eftixiakiritsi έγραψε:

Λοιπόν για να μην μπερδευόμαστε,τα χαρτιά είναι στο υπουργείο υγείας,στο τμήμα μισθοδοσίας.Δεν πάνε στο γενικό λογιστήριο του κράτους.Εκεί στο υπουργείο,στο συγκεκριμένο τμήμα βρίσκονται δύο νομικά πρόσωπα τα οποία και ασχολούνται με τα χαρτιά μας.Αφού ελέγξουν τα χαρτιά μας περιμένουν έγκριση από το λογιστήριο ότι ανοίχτηκε το μητρώο μας στο ανθρώπινο δυναμικό του δημοσίου.Μετά τα στέλνουν στο φορέα,ο φορέας για φεκ και πάει λέγοντας.Στο υπουργείο καθυστερεί η διαδικασία λόγω όγκου χαρτούρας.Κι εγω περίμενα 4 μήνες σχεδόν και τώρα αναμένω φεκ.Αν οι φορείς τα είχαν στείλει όλων μας τα χαρτιά απο τα προσωρινά,θα είχαμε ξεμπερδέψει όλοι σε έναν μήνα το πολύ...
συγνωμη αλλα δεν καταλαβα οταν μου ειπαν οτι ηρθε απο το υπουργειο τα χαρτια και τα στειλανε για πιστωση τι εννουν ; οτι στο υπουργειο ελεξαν τα χαρτια μας;καλα αυτο με τα προσωρινα και εγω τους το ειπα ενω ειχαν πει πρεπει να τα φερετε για να κανουμε τον ελεγχο για να κερδισουμε εναν μηνα δεν τον κανανε τον ελεγχο γνησιοτητα..

katerina1987
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό katerina1987 » Δευ Ιουν 04, 2018 5:11 pm

MARIANTSAK έγραψε:
katerina1987 έγραψε:
MARIANTSAK έγραψε:και εμενα οτι ειπαν και εσενα μου ειπαν αλλα ηθελα να ρωτησω σε αυτος που διοριστηκαν εαν οντως εκανε περιπου εναν μηνα μου ειπαν και κατι αλλο που δεν καταλαβα και δεν ρωτησα οτι οταν τους ηρθε ενα χαρτι απο το υπουργειο αμεσως τα στειλαν στο λογιστηριο δεν μπορουσαν ποιο μπροστα ξερει καποιος απο σας τι ειναι αυτο το χαρτι;

συγνωμη αλλα δεν καταλαβα οταν μου ειπαν οτι ηρθε απο το υπουργειο τα χαρτια και τα στειλανε για πιστωση τι εννουν ; οτι στο υπουργειο ελεξαν τα χαρτια μας;καλα αυτο με τα προσωρινα και εγω τους το ειπα ενω ειχαν πει πρεπει να τα φερετε για να κανουμε τον ελεγχο για να κερδισουμε εναν μηνα δεν τον κανανε τον ελεγχο γνησιοτητα..

Ελεγξαν την γνησιοτητα τον πιστοποιητικων τα στειλαν στον φορεα σου,και ο φορεας σου εστειλε τα στοιχεια σου για να ανοιχθει μητρωο μισθοδοσιας.

Konzouk
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό Konzouk » Τρί Ιουν 05, 2018 8:38 am

katerina1987 έγραψε: Ελεγξαν την γνησιοτητα τον πιστοποιητικων τα στειλαν στον φορεα σου,και ο φορεας σου εστειλε τα στοιχεια σου για να ανοιχθει μητρωο μισθοδοσιας.

Καλημέρα!Συγνώμη αλλα εκτός απ.τον φορέα κάνει έλεγχο και το υπουργείο;; Γιατί ο δικός μου φορέας μου είχε πει πως ο έλεγχος καινοι επικυρώσεις των πιστοποιητικών μου ειχαν ολοκληρωθεί και μολις βγηκαν τα ορίστηκαν έστειλα μια υπεύθυνη δήλωση αποδοχής διορισμού ωστε να σταλούν στο υπουργείο για ανοιγμα λογαριασμού πίστωσης!

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό knts » Τετ Ιουν 06, 2018 9:17 am

Ellli έγραψε:

Από την υποβολή της αίτησης σε πόσο καιρό σου απάντησαν;

Konzouk
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό Konzouk » Τετ Ιουν 06, 2018 11:02 am

Καλημέρα παιδιά!
Επικοινώνησα με το υπουργείο να δω σε τι στάδιο βρίσκονται οι διαδικασίες και μου είπαν πως τωρα επεξεργάζονται τους φακέλους που εστάλησαν απ τους φορείς αρχες Μαϊου!
Σας ενημερώνω να έχετε μια εικόνα!
Ρωτήστε στους φορείς σάς ποτέ στάλθηκαν τα χαρτιά σας!

mylena
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό mylena » Τετ Ιουν 06, 2018 11:45 am

knts έγραψε:
Ellli έγραψε:

Από την υποβολή της αίτησης σε πόσο καιρό σου απάντησαν;

Συμπληρωσα την αιτηση στις 14/5. Με εστειλαν στο διοικητικο διευθυντη για να βαλει μια υπογραφη στην αιτηση και να ρωτησω ποτε θα γινει διοικητικο. Ο διευθυντης μου ειπε οτι ειχε διοικητικο την επομενη μερα (15/5) και οτι δεν θα το προλαβαινα. Αλλα οτι θα ξαναγινοταν διοικητικο ως τις 4.6 (ημερομηνια που ειχα βαλει για την εναρξη της αδειας ανατροφης), το οποιο έγινε στις 30/5. Επειδή ρωτουσα, την επομενη μερα μου ειπαν οτι εγινε δεκτη και ξεκινησα την αδεια απο τημερα που ειχα βαλει.

Olga1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Olga1980 » Τετ Ιουν 06, 2018 3:51 pm

Καλησπερα!!
Θα ηθελα να ρωτησω το εξης: Υπαρχει στη παρεα μας καποιος ή καποια διοριστέα με την 7Κ /2016 ως ΥΕ;
Εχετε αναλαβει καθηκοντα;
Οταν σας ειχαν στειλει το φακελο οπου ελεγε οτιεχετε 30 ημερες να μαζεψετε ολα τα δικαιολογητικα τις υπευθυνες δηλωσεις ,ψυχιατρο κ παθολογο κλπ ν ορισετε ορκομωσια.

Εχει ενα διπλο χαρτι που λεγεται δηλωση περιουσιακης καταστασης δικης σας κ του συζυγου.
Σας ειπαν ν βρειτε συμβολαια σπιτιων,πώς το πηρατε ,ποσα πληρωσατε,απο που κλπ;
Αν εχουν περασει χρονια πως τα βρισκουμε;
Μιλαμε πολλη χαρτουρα.....
Μηπως εγω ειμαι υπερβολικη;
Εχω πελαγωσει.

Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες