Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Κυρ Οκτ 21, 2018 10:06 pm

Natasa4552 έγραψε:Παιδιά καλησπέρα! Γνωρίζει κανείς αν με το μεταπτυχιακό με το οποίο μόλις αναγνωριστεί ανεβαίνεις δυο κλιμακια σαν να δούλευες 4 χρόνια μπορούμε να αιτηθούμε για μετάθεση μόλις περάσουν τα δυο χρόνια ως δόκιμοι? Η είναι απαραίτητη η 5 ετης πραγματική παραμονή στο νοσοκομείο?
Δυστυχώς πριν την 5ετια δεν μπορείς να κάνεις μετάταξη εκτός εαν βρεις αμοιβαία που επιτρέπεται μετά τα 2 χρόνια

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Κυρ Οκτ 21, 2018 10:07 pm

στην διαυγεια του ασεπ εχουν βγει αρκετες αναπληρωσεις για ΔΕ

Natasa4552
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 6:34 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Natasa4552 » Δευ Οκτ 22, 2018 7:47 am

Nena79 έγραψε:
Natasa4552 έγραψε:Παιδιά καλησπέρα! Γνωρίζει κανείς αν με το μεταπτυχιακό με το οποίο μόλις αναγνωριστεί ανεβαίνεις δυο κλιμακια σαν να δούλευες 4 χρόνια μπορούμε να αιτηθούμε για μετάθεση μόλις περάσουν τα δυο χρόνια ως δόκιμοι? Η είναι απαραίτητη η 5 ετης πραγματική παραμονή στο νοσοκομείο?

Μεταθεση, μεταταξη η συμμετοχή σε νεα προκυρηξη μετα την πενταετία ειτε έχεις μεταπτυχιακό ειτε οχι. Αυτο που δεν ξέρω ειναι αν για παράδειγμα στα πεντε χρόνια προσμετρουνται κ οι μηνες αδειας που μπορεί να εχεις παρει λογω εγκυμοσυνης π.χ


Σε ευχαριστώ πολύ! Η εγκυμοσύνη προσμετράται.

Natasa4552
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 6:34 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Natasa4552 » Δευ Οκτ 22, 2018 7:49 am

MARIANTSAK έγραψε:
Natasa4552 έγραψε:Παιδιά καλησπέρα! Γνωρίζει κανείς αν με το μεταπτυχιακό με το οποίο μόλις αναγνωριστεί ανεβαίνεις δυο κλιμακια σαν να δούλευες 4 χρόνια μπορούμε να αιτηθούμε για μετάθεση μόλις περάσουν τα δυο χρόνια ως δόκιμοι? Η είναι απαραίτητη η 5 ετης πραγματική παραμονή στο νοσοκομείο?
Δυστυχώς πριν την 5ετια δεν μπορείς να κάνεις μετάταξη εκτός εαν βρεις αμοιβαία που επιτρέπεται μετά τα 2 χρόνια


Μου έχουν πει οτι η αμοιβαία μπορεί να γίνει κ πριν την διετια είναι λάθος??

mylena
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2017 12:22 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό mylena » Δευ Οκτ 22, 2018 9:54 am

katerina1987 έγραψε:
mylena έγραψε:
katerina1987 έγραψε:
Ας ευχηθούμε να μας εγκριθεί η μετακίνηση αλλιώς θα κάνω υπομονή και θα αφήσω την οικογένεια μέχρι να λυθεί αυτό το θέμα.Εχω άγχος .Συγχαρητηρια για την απόσπαση.Επισης κάθε ποτέ πρέπει να κάνουμε χαρτί ανανέωσης απόσπασης;

Ευχαριστω,
Κάθε δεκέμβριο στέλνουμε στο φορέα που έχουμε την οργανική μας, νέα βεβαιωση από την υπηρεσία του συζυγου για το που υπηρετεί. Η απόσπαση διαρκεί για όσο υφίστανται οι λόγοι συνυπηρέτησης.


Σε ευχαριστώ πολύ !!! Καλή σταδιοδρομία!!



ευχαριστώ, εύχομαι τα καλύτερα και σε εσένα! και την πιο γρηγορη διαδικασία : )

marina26
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 30, 2018 9:51 am

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό marina26 » Κυρ Νοέμ 04, 2018 12:58 pm

Καλησπερα παδια! Μια ερωτηση γιατι εχω χασει τη μπαλα! Εχω διοριστει σε νοσοκομειο με την 7Κ κ εχω αναλαβει υπηρεσια εδω και 2 μηνες. Οταν εδωσα τα δικαιολογητικα στον υπευθυνο προσωπικου για την υποθεση μου του ειπα οτι εχω μεταπτυχιακο και μου ειπε μετα την παροδο της δοκιμης υπηρεσιας να το καταθεσω προς αναγνωριση. Και εγω αυτο ηξερα, οτι αναγνωριζεται μετα την διετια. Εχθες ομως συναδελφοι που εχουν διοριστει με την ιδια προκηρυξη μου ειπαν οτι δεν ισχυει αυτο για τη διετια και το μεταπτυχιακο, και εχουν κανει ηδη αιτηση αναγνωρισης του δικου τους και περιμενουν τη γνωμοδοτηση του υπηρεσιακου!! Θα τρελαθωωωω. Τελικα τι ισχυει? Υπαρχει καποιος νομος η καποιο αρθρο που αναφερει τι ισχυει ωστε να εχω μαζι μου οταν παω στον κυριο που ειχε αναλαβει τα διαδικαστικα του διορισμου μου (μην παω αδιαβαστη και γινω και ρομπα). Ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη αν κουρασα με το μεγαλο ποστ!!!

mylena
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2017 12:22 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό mylena » Κυρ Νοέμ 04, 2018 6:07 pm

Το μεταπτυχιακό και το διδακτορικο αναγνωριζονται απο την ημερομηνια που θα κανεις την αιτηση για την αναγνωριση τους. Εγω την εκανα την ημερα που διοριστηκα και στη συνεχεια αφου περασε υπηρεσιακο η αιτηση μου, πηρα αναδρομικα ολα τα χρηματα. Με τα πτυχια αυτα ανεβαινεις μισθολογικα κλιμακια απο την στιγμη της αιτησης και δεν πρεπει να περιμενεις δυο χρονια.
Αυτο που μπορει να σε μπερδεψε ειναι οτι η προυπηρεσια στον ιδιωτικο τομεα (και μονο αυτη) αναγνωριζεται αφου περασεις τη δοκιμη περιοδο και τοτε κανεις την αιτηση. Οταν αναγνωριστει αυτη απλα αλλαζεις βαθμο, δεν αλλαζει κατι μισθολογικα....

Αν κανεις αναζητηση για τα μισθολογικα κλιμακια αναφερεται μεσα...


quote="marina26"]Καλησπερα παδια! Μια ερωτηση γιατι εχω χασει τη μπαλα! Εχω διοριστει σε νοσοκομειο με την 7Κ κ εχω αναλαβει υπηρεσια εδω και 2 μηνες. Οταν εδωσα τα δικαιολογητικα στον υπευθυνο προσωπικου για την υποθεση μου του ειπα οτι εχω μεταπτυχιακο και μου ειπε μετα την παροδο της δοκιμης υπηρεσιας να το καταθεσω προς αναγνωριση. Και εγω αυτο ηξερα, οτι αναγνωριζεται μετα την διετια. Εχθες ομως συναδελφοι που εχουν διοριστει με την ιδια προκηρυξη μου ειπαν οτι δεν ισχυει αυτο για τη διετια και το μεταπτυχιακο, και εχουν κανει ηδη αιτηση αναγνωρισης του δικου τους και περιμενουν τη γνωμοδοτηση του υπηρεσιακου!! Θα τρελαθωωωω. Τελικα τι ισχυει? Υπαρχει καποιος νομος η καποιο αρθρο που αναφερει τι ισχυει ωστε να εχω μαζι μου οταν παω στον κυριο που ειχε αναλαβει τα διαδικαστικα του διορισμου μου (μην παω αδιαβαστη και γινω και ρομπα). Ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη αν κουρασα με το μεγαλο ποστ!!![/quote]

marina26
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 30, 2018 9:51 am

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό marina26 » Κυρ Νοέμ 04, 2018 10:54 pm

Προφανώς ο υπάλληλος δεν ήταν ενημερωμένος γιατί μου είπε ξεκάθαρα θα καταθέσεις το μεταπτυχιακό σου μετά το πέρας της δοκιμής περιόδου, τα δύο χρόνια κ αφού μονιμοποιηθεί! Όταν του πήγα τα δικαιολογητικά μου είχα και το μεταπτυχιακό μαζί μου για να το καταθέσω και μου είπε αυτό και δεν το παρέλαβε!!! :( :(

mylena
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2017 12:22 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό mylena » Δευ Νοέμ 05, 2018 7:59 am

Ανοιξρ την εγκυκλιο 6/5/2016 παροχη οδηγιων γιαβτην εφαρμογη των διαταξεων του κεφαλαιου β του νομου 4354/2015. Και πηγαινε στο κλιμακια εισοδου στην υπηρεσια.

Ο υπαλληλοε μηπως μπερδευτηκε γιατι ειχε γινει παγωμα των κλιμακιων εως 31/12/2017. Παντως κανει λαθος. Εγω πληρωνομαι κανονικα μρ βαση τα πτυχια και εχω καταταγει στο κλιμακιο 7 λογω του διδακτορικου με μικτα 1446.

Επισης μην καθυστερησεις την αιτηση γιατι απο την ημερομηνια της αιτησης θα πληρωθεις αναδρομικα, ακομα και αν φταιει ο υπαλληλος


quote="marina26"]Προφανώς ο υπάλληλος δεν ήταν ενημερωμένος γιατί μου είπε ξεκάθαρα θα καταθέσεις το μεταπτυχιακό σου μετά το πέρας της δοκιμής περιόδου, τα δύο χρόνια κ αφού μονιμοποιηθεί! Όταν του πήγα τα δικαιολογητικά μου είχα και το μεταπτυχιακό μαζί μου για να το καταθέσω και μου είπε αυτό και δεν το παρέλαβε!!! :( :([/quote]

marina26
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 30, 2018 9:51 am

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό marina26 » Δευ Νοέμ 05, 2018 2:35 pm

mylena έγραψε:Ανοιξρ την εγκυκλιο 6/5/2016 παροχη οδηγιων γιαβτην εφαρμογη των διαταξεων του κεφαλαιου β του νομου 4354/2015. Και πηγαινε στο κλιμακια εισοδου στην υπηρεσια.

Ο υπαλληλοε μηπως μπερδευτηκε γιατι ειχε γινει παγωμα των κλιμακιων εως 31/12/2017. Παντως κανει λαθος. Εγω πληρωνομαι κανονικα μρ βαση τα πτυχια και εχω καταταγει στο κλιμακιο 7 λογω του διδακτορικου με μικτα 1446.

Επισης μην καθυστερησεις την αιτηση γιατι απο την ημερομηνια της αιτησης θα πληρωθεις αναδρομικα, ακομα και αν φταιει ο υπαλληλος


quote="marina26"]Προφανώς ο υπάλληλος δεν ήταν ενημερωμένος γιατί μου είπε ξεκάθαρα θα καταθέσεις το μεταπτυχιακό σου μετά το πέρας της δοκιμής περιόδου, τα δύο χρόνια κ αφού μονιμοποιηθεί! Όταν του πήγα τα δικαιολογητικά μου είχα και το μεταπτυχιακό μαζί μου για να το καταθέσω και μου είπε αυτό και δεν το παρέλαβε!!! :( :(
[/quote]

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! Πήγα σήμερα και έκανα την αίτηση, την έδωσα στο πρωτόκολλο και πήρε το δρόμο της.Ευτυχώς έχω μόνο δύο μήνες που διορίστηκα και δεν έχω χάσει πολλά χρήματα! Ο υπάλληλος μου είπε ότι εγώ κατάλαβα λάθος.. ότι αυτός εννοούσε μετά την ορκομωσια! Τρέχα γύρευε.. Δεν το συζήτησα παραπάνω, μικρό το κακο.. Αλλά η αλήθεια είναι ότι αν δεν το διάβαζα σε ένα σχετικό ποστ θα πήγαινα να το καταθέσω σε δύο Χρόνια!!!! Οπότε πραγματικά βοηθάμε βοηθάμε ο ένας τον άλλο, ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ :D :D :D

Ellli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2017 11:09 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Ellli » Δευ Νοέμ 05, 2018 3:03 pm

Καλησπέρα και από μένα. Τελικά ακόμη περιμένω την πολυαναμενομενη απόσπαση μου. 22 οκτωβριου πέρασα υπηρεσιακό και 25 οκτ. Έφυγε για την αρμόδια υπε. Έως σήμερα δεν έχει φτάσει ακόμη στο αρμόδιο γραφείο που μιλάω. Με μια συγκεκριμένη υπάλληλο. Μένουν 2 υπογραφές από 2 διαφορετικές υπε. Μου έχει μείνει 1 μήνας και 10 μέρες για να ξεκινήσω δουλειά. Σήμερα μίλησα με υπε και μου είπαν να κάνω αίτηση 3μηνης μετακίνησης. Ξέρετε εάν αργεί και αυτή???

marina26
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 30, 2018 9:51 am

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό marina26 » Δευ Νοέμ 05, 2018 3:41 pm

mylena έγραψε:Ανοιξρ την εγκυκλιο 6/5/2016 παροχη οδηγιων γιαβτην εφαρμογη των διαταξεων του κεφαλαιου β του νομου 4354/2015. Και πηγαινε στο κλιμακια εισοδου στην υπηρεσια.

Ο υπαλληλοε μηπως μπερδευτηκε γιατι ειχε γινει παγωμα των κλιμακιων εως 31/12/2017. Παντως κανει λαθος. Εγω πληρωνομαι κανονικα μρ βαση τα πτυχια και εχω καταταγει στο κλιμακιο 7 λογω του διδακτορικου με μικτα 1446.

Επισης μην καθυστερησεις την αιτηση γιατι απο την ημερομηνια της αιτησης θα πληρωθεις αναδρομικα, ακομα και αν φταιει ο υπαλληλος


quote="marina26"]Προφανώς ο υπάλληλος δεν ήταν ενημερωμένος γιατί μου είπε ξεκάθαρα θα καταθέσεις το μεταπτυχιακό σου μετά το πέρας της δοκιμής περιόδου, τα δύο χρόνια κ αφού μονιμοποιηθεί! Όταν του πήγα τα δικαιολογητικά μου είχα και το μεταπτυχιακό μαζί μου για να το καταθέσω και μου είπε αυτό και δεν το παρέλαβε!!! :( :(
[/quote]

Κατι τελευταίο, εκτός από τα μισθολογικά κλιμάκια που ανεβαίνω παίρνω κανονικά κ το υπέρογκο ποσό των 45 ευρώ ως επίδομα μεταπτυχιακου;;; :lol: :lol:

billakos83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Ιουν 07, 2017 11:20 am

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό billakos83 » Τετ Νοέμ 07, 2018 10:10 am

Δεν υπάρχει επίδομα μεταπτυχιακού. Απλά ανεβαίνεις μισθολογικά 2 κλιμάκια, κερδίζεις 4 χρόνια...Γνωρίζει κάποιος συνάδελφος εάν μισθολογικά αναγνωρίζεται η προϋπηρεσία σε ΝΠΙΔ?

mylena
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2017 12:22 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό mylena » Πέμ Νοέμ 08, 2018 9:26 am

Ellli έγραψε:Καλησπέρα και από μένα. Τελικά ακόμη περιμένω την πολυαναμενομενη απόσπαση μου. 22 οκτωβριου πέρασα υπηρεσιακό και 25 οκτ. Έφυγε για την αρμόδια υπε. Έως σήμερα δεν έχει φτάσει ακόμη στο αρμόδιο γραφείο που μιλάω. Με μια συγκεκριμένη υπάλληλο. Μένουν 2 υπογραφές από 2 διαφορετικές υπε. Μου έχει μείνει 1 μήνας και 10 μέρες για να ξεκινήσω δουλειά. Σήμερα μίλησα με υπε και μου είπαν να κάνω αίτηση 3μηνης μετακίνησης. Ξέρετε εάν αργεί και αυτή???



ΝΑΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ. ΕΜΕΝΑ ΕΚΑΝΕ 1.5-2 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΚΑΤΕΘΕΣΑ, ΕΝΩ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΔΙΟΙΚΗΤΗ.
ΤΗΝ ΤΡΙΜΗΝΗ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΦΟΡΕΑ ΠΟΥ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΓΚΡΙΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΗ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ. ΓΛΙΤΩΝΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ. ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΕ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ΤΡΙΜΗΝΗ, ΩΣ ΔΟΚΙΜΗ. ΜΟΝΟ ΑΝ ΣΤΗΝ ΕΓΚΡΙΝΕΙ Ο ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ. ΕΑΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΥΠΕ ΘΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΠΙΣΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΧΡΟΝΟ. ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΜΕΝΑ.

mylena
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2017 12:22 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό mylena » Πέμ Νοέμ 08, 2018 9:27 am

marina26 έγραψε:
mylena έγραψε:Ανοιξρ την εγκυκλιο 6/5/2016 παροχη οδηγιων γιαβτην εφαρμογη των διαταξεων του κεφαλαιου β του νομου 4354/2015. Και πηγαινε στο κλιμακια εισοδου στην υπηρεσια.

Ο υπαλληλοε μηπως μπερδευτηκε γιατι ειχε γινει παγωμα των κλιμακιων εως 31/12/2017. Παντως κανει λαθος. Εγω πληρωνομαι κανονικα μρ βαση τα πτυχια και εχω καταταγει στο κλιμακιο 7 λογω του διδακτορικου με μικτα 1446.

Επισης μην καθυστερησεις την αιτηση γιατι απο την ημερομηνια της αιτησης θα πληρωθεις αναδρομικα, ακομα και αν φταιει ο υπαλληλος


quote="marina26"]Προφανώς ο υπάλληλος δεν ήταν ενημερωμένος γιατί μου είπε ξεκάθαρα θα καταθέσεις το μεταπτυχιακό σου μετά το πέρας της δοκιμής περιόδου, τα δύο χρόνια κ αφού μονιμοποιηθεί! Όταν του πήγα τα δικαιολογητικά μου είχα και το μεταπτυχιακό μαζί μου για να το καταθέσω και μου είπε αυτό και δεν το παρέλαβε!!! :( :(


Κατι τελευταίο, εκτός από τα μισθολογικά κλιμάκια που ανεβαίνω παίρνω κανονικά κ το υπέρογκο ποσό των 45 ευρώ ως επίδομα μεταπτυχιακου;;; :lol: :lol:[/quote]

δεν υπαρχει επιδομα, ανεβαινεις απλά στα κλιμακια και με αυτο τον τροπο πληρωνεσαι παραπανω. Καλη σταδιοδρομία!


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες