Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
mylena
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2017 12:22 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό mylena » Πέμ Νοέμ 08, 2018 9:30 am

billakos83 έγραψε:Δεν υπάρχει επίδομα μεταπτυχιακού. Απλά ανεβαίνεις μισθολογικά 2 κλιμάκια, κερδίζεις 4 χρόνια...Γνωρίζει κάποιος συνάδελφος εάν μισθολογικά αναγνωρίζεται η προϋπηρεσία σε ΝΠΙΔ?



δεν το γνωριζω, γενικά πρεπει να εχεις σύμβαση ορισμένου χρόνου τότε μπορεί να μετράει.
Εάν ειναι συμβαση έργου δε μετράει ακόμα και αν είναι σε ΝΠΔΔ.

katerina1987
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 12, 2017 10:02 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό katerina1987 » Παρ Νοέμ 09, 2018 9:29 am

Ellli έγραψε:Καλησπέρα και από μένα. Τελικά ακόμη περιμένω την πολυαναμενομενη απόσπαση μου. 22 οκτωβριου πέρασα υπηρεσιακό και 25 οκτ. Έφυγε για την αρμόδια υπε. Έως σήμερα δεν έχει φτάσει ακόμη στο αρμόδιο γραφείο που μιλάω. Με μια συγκεκριμένη υπάλληλο. Μένουν 2 υπογραφές από 2 διαφορετικές υπε. Μου έχει μείνει 1 μήνας και 10 μέρες για να ξεκινήσω δουλειά. Σήμερα μίλησα με υπε και μου είπαν να κάνω αίτηση 3μηνης μετακίνησης. Ξέρετε εάν αργεί και αυτή???

Έλλη κάνε τη τώρα την αίτηση μετακίνησης μην το καθυστερείς.Εγώ να φανταστείς την έκανα χθες που αναλαμβάνω υπηρεσία με το καλό 3 Ιανουαρίου.Είμαι και στην ίδια ΥΠΕ.Έχω κάνει αίτηση απόσπασης από τις 3 Ιούλη και ακόμη να γίνει υπηρεσιακό συμβούλιο!!!κΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!

Ellli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2017 11:09 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Ellli » Παρ Νοέμ 09, 2018 8:04 pm

katerina1987 έγραψε:
Ellli έγραψε:Καλησπέρα και από μένα. Τελικά ακόμη περιμένω την πολυαναμενομενη απόσπαση μου. 22 οκτωβριου πέρασα υπηρεσιακό και 25 οκτ. Έφυγε για την αρμόδια υπε. Έως σήμερα δεν έχει φτάσει ακόμη στο αρμόδιο γραφείο που μιλάω. Με μια συγκεκριμένη υπάλληλο. Μένουν 2 υπογραφές από 2 διαφορετικές υπε. Μου έχει μείνει 1 μήνας και 10 μέρες για να ξεκινήσω δουλειά. Σήμερα μίλησα με υπε και μου είπαν να κάνω αίτηση 3μηνης μετακίνησης. Ξέρετε εάν αργεί και αυτή???

Έλλη κάνε τη τώρα την αίτηση μετακίνησης μην το καθυστερείς.Εγώ να φανταστείς την έκανα χθες που αναλαμβάνω υπηρεσία με το καλό 3 Ιανουαρίου.Είμαι και στην ίδια ΥΠΕ.Έχω κάνει αίτηση απόσπασης από τις 3 Ιούλη και ακόμη να γίνει υπηρεσιακό συμβούλιο!!!κΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!


Εγώ έκανα 19 Ιουλίου αίτηση απόσπασης και υπηρεσιακό πέρασε 22 Οκτώβρη. 25 τα στείλανε τα χαρτιά στη υπε και μετακίνηση έκανα την τρίτη 6 Νοέμβρη. Τους παίρνω μέρα παρά μέρα τηλ. Δεν υπάρχει κάτι άλλο να κάνω. Περιμένω

Cat77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Απρ 04, 2018 12:15 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Cat77 » Δευ Νοέμ 19, 2018 1:10 pm

Να ρωτησω κατι ειμαι ΔΕ Νοσηλευτρια και διοριστηκα με την 7κ/16,ορκιστηκα στις 19/7/2018 σε μαιευτηριο στην Αθηνα μπορει να μου πει καποιος τι αδειες δικαιουμαστε κανονικες . Εγω πηρα ηδη 6 ημερες και μια ακομα που μου χρεωσαν επειδη ημουν αρρωστη και δεν πηγα μια μερα. Ρωταω για αδεια του 2018 και απο το 2019 ποτε και ποσες μερες δικαιουμαστε κανονικη αδεια . Στο νοσοκομειο που ρωτησα τα λενε μπερδεμενα δεν διαφωτιζουν και πολυ τους καινουργιους,ισως εσκεμενα.Επισης ξερει κανεις μετα απο ποσο καιρο αναγνωριζουν την προυπηρεσια στο δημοσιο,εχω καταθεσει την προυπηρεσια μου απο την πρωτη στιγμη που πηγα αλλα ακομα τιποτα συγκεκριμενα εχω 8 χρονια π ρουπηρεσια σε δημοσιο νοσοκομειο.Παντως τα πραγματα τα βρηκα χειροτερα απο οτι περιμενα δεν ξερω ποσο θα αντεξω.Στους καινουργιους φερονται απαισια κανενα δικαιωμα δεν εχουμε .Ουτε να ζηταμε τιποτα. ΜΑΣ ΕΦΑΓΕ Ο ΜΑΥΡΟΣ ΛΥΚΟΣ.

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Δευ Νοέμ 19, 2018 8:37 pm

[quote="Cat77"]Να ρωτησω κατι ειμαι ΔΕ Νοσηλευτρια και διοριστηκα με την 7κ/16,ορκιστηκα στις 19/7/2018 σε μαιευτηριο στην Αθηνα μπορει να μου πει καποιος τι αδειες δικαιουμαστε κανονικες . Εγω πηρα ηδη 6 ημερες και μια ακομα που μου χρεωσαν επειδη ημουν αρρωστη και δεν πηγα μια μερα. Ρωταω για αδεια του 2018 και απο το 2019 ποτε και ποσες μερες δικαιουμαστε κανονικη αδεια . Στο νοσοκομειο που ρωτησα τα λενε μπερδεμενα δεν διαφωτιζουν και πολυ τους καινουργιους,ισως εσκεμενα.Επισης ξερει κανεις μετα απο ποσο καιρο αναγνωριζουν την προυπηρεσια στο δημοσιο,εχω καταθεσει την προυπηρεσια μου απο την πρωτη στιγμη που πηγα αλλα ακομα τιποτα συγκεκριμενα εχω 8 χρονια π ρουπηρεσια σε δημοσιο νοσοκομειο.Παντως τα πραγματα τα βρηκα χειροτερα απο οτι περιμενα δεν ξερω ποσο θα αντεξω.Στους καινουργιους φερονται απαισια κανενα δικαιωμα δεν εχουμε .Ουτε να ζηταμε τιποτα. ΜΑΣ ΕΦΑΓΕ Ο ΜΑΥΡΟΣ ΛΥΚΟΣ.[/quot Εγω διοριστηκα 20 Αυγουστου δικαιουμαι 5 κανονικες ,2 υπευθυνες δηλωσεις ,4 γονικες εχω ενα παιδακι και μπορεις να παρεις μεχρι 4 μερες ανναρωτικη απο γιατρο και μεχρι 4 μερες εαν εχεις παιδακι και αρρωστησει συμπαραστασης τεκνου παλι απο γιατρο ,και σε εμενα δεν αναγνωριστηκε η προυπηρεσια μου απο το δημοσιο ακομα

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Δεκ 06, 2016 8:48 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό ap2 » Σάβ Νοέμ 24, 2018 1:22 pm

Cat77 έγραψε:Να ρωτησω κατι ειμαι ΔΕ Νοσηλευτρια και διοριστηκα με την 7κ/16,ορκιστηκα στις 19/7/2018 σε μαιευτηριο στην Αθηνα μπορει να μου πει καποιος τι αδειες δικαιουμαστε κανονικες . Εγω πηρα ηδη 6 ημερες και μια ακομα που μου χρεωσαν επειδη ημουν αρρωστη και δεν πηγα μια μερα. Ρωταω για αδεια του 2018 και απο το 2019 ποτε και ποσες μερες δικαιουμαστε κανονικη αδεια . Στο νοσοκομειο που ρωτησα τα λενε μπερδεμενα δεν διαφωτιζουν και πολυ τους καινουργιους,ισως εσκεμενα.Επισης ξερει κανεις μετα απο ποσο καιρο αναγνωριζουν την προυπηρεσια στο δημοσιο,εχω καταθεσει την προυπηρεσια μου απο την πρωτη στιγμη που πηγα αλλα ακομα τιποτα συγκεκριμενα εχω 8 χρονια π ρουπηρεσια σε δημοσιο νοσοκομειο.Παντως τα πραγματα τα βρηκα χειροτερα απο οτι περιμενα δεν ξερω ποσο θα αντεξω.Στους καινουργιους φερονται απαισια κανενα δικαιωμα δεν εχουμε .Ουτε να ζηταμε τιποτα. ΜΑΣ ΕΦΑΓΕ Ο ΜΑΥΡΟΣ ΛΥΚΟΣ.


Κανονική άδεια: 2 μέρες τον μήνα (νομίζω εσύ σύνολο 10 για το 2018).
Γενικά, τον 1ο χρόνο είναι 20 μέρες, εκτός αν σου αναγνωρίσουν συναφή προϋπηρεσία, οπότε είναι 22 μέρες.

Αναρρωτική βραχυχρόνια με γνωμάτευση θεράποντος ιατρού είνσι 6 μέρες. Επιπλέον 2 μέρες με Υ/Δ σου ότι απουσιάζεις.

ΚΑΚΩΣ, σου χρέωσαν κανονική για αναρρωτική. Ακόμα κι αν δεν προσκόμισες ιατρική γνωμάτευση, έπρεπε να σου δώσουν Υ/Δ να συμπληρώσεις.

mylena
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2017 12:22 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό mylena » Σάβ Νοέμ 24, 2018 4:27 pm

Ξερει καποιος αν το παιδι σου ξεκινα νηπιαγωγειο φετος το Σεπτέμβρη , αν δικαιουσαι 4 γονικες για το 2018 η τις μισες;
Γιατι μου ειπαν στην υπηρεσια οτι δικαιουμαι 2.

Ellli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2017 11:09 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Ellli » Πέμ Νοέμ 29, 2018 2:47 pm

Παιδιά ως προς το θέμα απόσπασης είχε κανείς να κάνει με 3 υπε??? Γιατί αργούν τόσο πολύ????

mylena
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2017 12:22 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό mylena » Πέμ Νοέμ 29, 2018 5:31 pm

Ellli έγραψε:Παιδιά ως προς το θέμα απόσπασης είχε κανείς να κάνει με 3 υπε??? Γιατί αργούν τόσο πολύ????


Ναι εγω απο εκει εφυγα. Αργουν παρα πολυ. Παιρνε οσο πιο συχνα μπορείς τηλεφωνο. Εγω για να καταλάβεις πηγα εκει μαζι με τα παιδια μου μπας και δειξουν λιγο κατανοηση και τα προχωρησουν... Τιποτα...

Ellli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2017 11:09 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Ellli » Πέμ Νοέμ 29, 2018 8:54 pm

mylena έγραψε:
Ellli έγραψε:Παιδιά ως προς το θέμα απόσπασης είχε κανείς να κάνει με 3 υπε??? Γιατί αργούν τόσο πολύ????


Ναι εγω απο εκει εφυγα. Αργουν παρα πολυ. Παιρνε οσο πιο συχνα μπορείς τηλεφωνο. Εγω για να καταλάβεις πηγα εκει μαζι με τα παιδια μου μπας και δειξουν λιγο κατανοηση και τα προχωρησουν... Τιποτα...


My lena μέρα παρά μέρα παίρνω τηλ. Η άδεια μου τελειώνει σε 2 εβδομαδες και ούτε η απόσπαση βγαίνει ούτε η τρίμηνη.

mylena
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2017 12:22 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό mylena » Παρ Νοέμ 30, 2018 5:41 am

Ellli έγραψε:
mylena έγραψε:
Ellli έγραψε:Παιδιά ως προς το θέμα απόσπασης είχε κανείς να κάνει με 3 υπε??? Γιατί αργούν τόσο πολύ????


Ναι εγω απο εκει εφυγα. Αργουν παρα πολυ. Παιρνε οσο πιο συχνα μπορείς τηλεφωνο. Εγω για να καταλάβεις πηγα εκει μαζι με τα παιδια μου μπας και δειξουν λιγο κατανοηση και τα προχωρησουν... Τιποτα...


My lena μέρα παρά μέρα παίρνω τηλ. Η άδεια μου τελειώνει σε 2 εβδομαδες και ούτε η απόσπαση βγαίνει ούτε η τρίμηνη.



Σε ποιο σταδιο ειναι;
Εγω στο τελος εκανα αιτηση για αδεια ανευ αποδοχων για ανατροφη τεκνου και τη διεκοψα μετα απο 3 εβδομαδες.

Ellli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2017 11:09 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Ellli » Παρ Νοέμ 30, 2018 2:38 pm

mylena έγραψε:
Ellli έγραψε:
mylena έγραψε:
Ναι εγω απο εκει εφυγα. Αργουν παρα πολυ. Παιρνε οσο πιο συχνα μπορείς τηλεφωνο. Εγω για να καταλάβεις πηγα εκει μαζι με τα παιδια μου μπας και δειξουν λιγο κατανοηση και τα προχωρησουν... Τιποτα...


My lena μέρα παρά μέρα παίρνω τηλ. Η άδεια μου τελειώνει σε 2 εβδομαδες και ούτε η απόσπαση βγαίνει ούτε η τρίμηνη.



Σε ποιο σταδιο ειναι;
Εγω στο τελος εκανα αιτηση για αδεια ανευ αποδοχων για ανατροφη τεκνου και τη διεκοψα μετα απο 3 εβδομαδες.


Είναι στο τελευταίο στάδιο να μπουν υπογραφές από 2 διοικητές και να ανέβει στη διαύγεια. Αλλά τα χαρτιά μου κάθονται κάπου ξεχασμένα και δεν κινούνται εδώ και 1 μήνα. Όσο για την τρίμηνη πιστεύω θα αργήσει περισσότερο. Η 4 υπε είναι πολύ γρήγορη η τρίτη όμως..... Κάθε μέρα τηλεφωνώ.

St12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 21, 2016 11:14 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό St12 » Παρ Δεκ 07, 2018 5:13 pm

Καλησπέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω αν είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη η μόλις έχεις γεννήσει και σε καλέσουν να ορκιστείς έχεις κάποιο πρόβλημα σας ευχαριστώ

stav87
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2017 5:07 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό stav87 » Παρ Δεκ 07, 2018 10:08 pm

St12 έγραψε:Καλησπέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω αν είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη η μόλις έχεις γεννήσει και σε καλέσουν να ορκιστείς έχεις κάποιο πρόβλημα σας ευχαριστώ


Κανένα απολύτως πρόβλημα... μονο που καλο θα ηταν να ενημερωθείς για τα δικαιολογητικά που θα πρέπει να προσκομίσεις την ημέρα της ορκωμοσίας για την άδεια σου....

Ellli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2017 11:09 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Ellli » Δευ Δεκ 10, 2018 8:23 pm

Θέλω να ρωτήσω εάν κάποια από εσάς έκανε χρήση της άδειας άνευ αποδοχών για ανατροφη τεκνου. Μέχρι να βγει η απόσπαση της. Θέλω να πάρω πάνω από ένα μήνα και δεν ξέρω τι να γράψω στην αίτηση και σε πόσο Διάστημα εγκρινεται. Τα φώτα σας κορίτσια.


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες