Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
jonna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τετ Ιαν 17, 2018 9:04 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό jonna » Τετ Δεκ 19, 2018 1:33 pm

Καλησπέρα σήμερα μιλούσαμε για τις άδειες διορίστηκα 10 Σεπτέμβρη από τον καινούριο χρόνο δικαιούμαι κανονικά άδεια ή πρέπει να περάσει 1 χρόνος?

Olga1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 16, 2017 9:35 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Olga1980 » Τετ Δεκ 19, 2018 4:43 pm

jonna έγραψε:Καλησπέρα σήμερα μιλούσαμε για τις άδειες διορίστηκα 10 Σεπτέμβρη από τον καινούριο χρόνο δικαιούμαι κανονικά άδεια ή πρέπει να περάσει 1 χρόνος?




Καλησπερα σας!!
Κανονικα πρεπει ν κλεισετε ενα χρονο .
Ομως δικαιουστε μετα το δευτερο μηνα απο δυο μερες καθε μηνα.
Δηλαδη εσεις που διοριστηκατε 10-9 δικαιουστε δυο μερες αδεια για το Δεκεμβρη .

Εγω που διοριστηκα 14 Ιουνιου πηρα δεκα μερες αδεια!

Natasa4552
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 6:34 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Natasa4552 » Δευ Δεκ 24, 2018 6:02 pm

Καλησπέρα! Καλά χριστούγεννα να έχουμε και ας δουλεύουμε!!! Λύστε μου μια απορία με το μεταπτυχιακό ανεβαίνεις στο 2ο κλιμακιο?? Και η αύξηση στο μισθό είναι 30 ευρώ?? Επειδή παντού γράφει ότι ανεβαίνεις 2 κλιμάκια (4χρόνια) μήπως έπρεπε να πάω στο 3ο κλιμάκιο??

marina26
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 30, 2018 9:51 am

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό marina26 » Παρ Ιαν 04, 2019 9:39 pm

jonna έγραψε:Καλησπέρα σήμερα μιλούσαμε για τις άδειες διορίστηκα 10 Σεπτέμβρη από τον καινούριο χρόνο δικαιούμαι κανονικά άδεια ή πρέπει να περάσει 1 χρόνος?


Καλησπέρα και καλη Χρονιά!! Και εγώ 11 Σεπτεμβρίου διορίστηκα και πήρα 6 μέρες άδεια για το 2018. Ναι μεν δικαιούστε άδεια μετά απο δυο μήνες από την ημέρα του διορισμού αλλά παίρνεις και για τους μήνες που πέρασαν άδεια δύο μέρες για κάθε μήνα, από 11 Σεπτέμβρη μέχρι 30 Δεκέμβρη μου έβγαλε ο υπάλληλος 6 μέρες, απλά μπορούσα να τις πάρω μετά το πέρας του πρώτου διμηνου.

sylviagr15
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 12, 2019 11:03 am

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό sylviagr15 » Δευ Φεβ 18, 2019 5:00 pm

Καλησπέρα, διορίστηκα προσφατα με την 7Κ σε πολύ μακρινό προορισμό, δεν έχω ορκιστεί ακόμα έχω κάποιες απορίες οποίος μπορεί να βοηθήσει. Από όσο έψαξα δεν μπορώ να κάνω αμοιβαία μεταταξη, έχω ρωτήσει στο υπουργείο υγείας καθώς και στο ανασυγκροτησης, και οι 2 είπαν ότι κατά την δοκιμή περίοδο δεν παίζει. Μήπως υπάρχει κάποιος που το έχει καταφέρει παρόλα αυτά?? Μπορώ να πάρω παράταση ορκομωσιας κι αν ναι πρεοει να γράψω λεπτομερώς γιατί την θέλω?? Τέλος, αν χρειαστεί να λείψω με επαπειλούμενη αμέσως μετά την ορκομωσια μου θα είναι με αποδοχές ή λόγω του ότι δεν θα έχω δουλέψει καθόλου εκεί δεν θα με καλύπτουν χρηματικά οπότε δεν θα μετράει και ως χρόνος υπηρεσίας όσο λείπω??? Ευχαριστώ

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Παρ Φεβ 22, 2019 3:52 pm

[quote="sylviagr15"]Καλησπέρα, διορίστηκα προσφατα με την 7Κ σε πολύ μακρινό προορισμό, δεν έχω ορκιστεί ακόμα έχω κάποιες απορίες οποίος μπορεί να βοηθήσει. Από όσο έψαξα δεν μπορώ να κάνω αμοιβαία μεταταξη, έχω ρωτήσει στο υπουργείο υγείας καθώς και στο ανασυγκροτησης, και οι 2 είπαν ότι κατά την δοκιμή περίοδο δεν παίζει. Μήπως υπάρχει κάποιος που το έχει καταφέρει παρόλα αυτά?? Μπορώ να πάρω παράταση ορκομωσιας κι αν ναι πρεοει να γράψω λεπτομερώς γιατί την θέλω?? Τέλος, αν χρειαστεί να λείψω με επαπειλούμενη αμέσως μετά την ορκομωσια μου θα είναι με αποδοχές ή λόγω του ότι δεν θα έχω δουλέψει καθόλου εκεί δεν θα με καλύπτουν χρηματικά οπότε δεν θα μετράει και ως χρόνος υπηρεσίας όσο λείπω??? Ευχαριστώ[/quote ]Αμοιβαία μετάταξη πριν την διετία δεν μπορείς να κάνεις μόνο αμοιβαία μετακίνηση μπορείς, για τα άλλα που ρωτάς μίλησε με το γραφείο προσωπικού που θα διοριστείς

jonna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τετ Ιαν 17, 2018 9:04 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό jonna » Δευ Μαρ 04, 2019 8:19 am

Καλημερα όταν έχεις επαπειλούμενη άδεια χάνεις το επίδομα ανθυγιεινής

sylviagr15
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 12, 2019 11:03 am

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό sylviagr15 » Δευ Μαρ 18, 2019 6:17 pm

Το θέμα είναι αν θα πληρώνομαι γενικώς ή θα πρεοει να λείπω με άνευ όσο καιρό κρατάει η κύηση

sylviagr15
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 12, 2019 11:03 am

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό sylviagr15 » Δευ Μαρ 18, 2019 6:19 pm

Το θέμα είναι αν θα πληρώνομαι γενικώς ή θα πρεοει να λείπω με άνευ όσο καιρό κρατάει η κύηση

mylena
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2017 12:22 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό mylena » Δευ Μαρ 18, 2019 8:30 pm

sylviagr15 έγραψε:Το θέμα είναι αν θα πληρώνομαι γενικώς ή θα πρεοει να λείπω με άνευ όσο καιρό κρατάει η κύηση


Πληρωνεσαι κανονικά και μετράει σαν πραγματικός χρόνος υπηρεσίας. Δικαιούσαι και την κανονική άδεια του έτους ακόμα κι αν λείψεις όλο το χρόνο.

Olga1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 16, 2017 9:35 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Olga1980 » Τρί Μαρ 19, 2019 10:00 am

mylena έγραψε:
sylviagr15 έγραψε:Το θέμα είναι αν θα πληρώνομαι γενικώς ή θα πρεοει να λείπω με άνευ όσο καιρό κρατάει η κύηση


Πληρωνεσαι κανονικά και μετράει σαν πραγματικός χρόνος υπηρεσίας. Δικαιούσαι και την κανονική άδεια του έτους ακόμα κι αν λείψεις όλο το χρόνο.


Καλημερα!!
Επειδη δεν θα εχεις εργαστει στην υπηρεσια δε δικαιουσαι να πληρωνεσαι.
Πρεπει να κλείσεις ένα χρόνο για να δικαιουσαι άδεια μετ αποδοχων!!

Οποτε αν βγεις σε επαπειλλουμενη αδεια κυησεως δεν θα πληρωνεσαι.
Κρατας μονο τη θεση.
Ορκιστηκες;

Gata87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 17, 2019 9:18 am

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Gata87 » Τρί Μαρ 19, 2019 3:43 pm

Καλησπέρα σας και συγχαρητήρια σε όσους διορίστηκαν! Έχω μια απορία ..είμαι φιλόλογος με 2 μάστερ. το ένα στην θεολογική και το άλλο στη σχολική ψυχολογία στην Ιταλία. στο ένα πήρα 200 μόρια στο άλλο πήρα 30 μόρια συν 70 μόρια για την άριστη γλώσσα των ιταλικών λόγω του μαστερ. είδα όμως ότι συνάδελφοι με το ίδιο μάστερ πήραν 100 μόρια και 70 μόρια για την άριστη γλώσσα. Γιατί έγινε αυτό? Γνωρίζει κανείς? Πως θα πάρω 100 μόρια συν 7ο της ξένης γλώσσας? Λάθος έγινε? :D

stav87
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2017 5:07 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό stav87 » Τρί Μαρ 19, 2019 4:36 pm

Gata87 έγραψε:Καλησπέρα σας και συγχαρητήρια σε όσους διορίστηκαν! Έχω μια απορία ..είμαι φιλόλογος με 2 μάστερ. το ένα στην θεολογική και το άλλο στη σχολική ψυχολογία στην Ιταλία. στο ένα πήρα 200 μόρια στο άλλο πήρα 30 μόρια συν 70 μόρια για την άριστη γλώσσα των ιταλικών λόγω του μαστερ. είδα όμως ότι συνάδελφοι με το ίδιο μάστερ πήραν 100 μόρια και 70 μόρια για την άριστη γλώσσα. Γιατί έγινε αυτό? Γνωρίζει κανείς? Πως θα πάρω 100 μόρια συν 7ο της ξένης γλώσσας? Λάθος έγινε? :D


Δεν έγινε κανένα λάθος.... το 1ο μαστερ θεωρήθηκε συναφές με το αντικείμενο της θέσης και πήρε 200 (αν δεν ήταν συναφές θα έδινε 100) το 2ο δίνει 60 μόρια αν θεωρηθεί συναφές με το αντικείμενο της θέσης και 30 αν όχι... προφανώς τα παιδιά που πήραν 100 μόρια είχαν μόνο ένα μάστερ μη συναφές...

sylviagr15
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 12, 2019 11:03 am

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό sylviagr15 » Τρί Μαρ 19, 2019 6:37 pm

Olga1980 έγραψε:
mylena έγραψε:
sylviagr15 έγραψε:Το θέμα είναι αν θα πληρώνομαι γενικώς ή θα πρεοει να λείπω με άνευ όσο καιρό κρατάει η κύηση


Πληρωνεσαι κανονικά και μετράει σαν πραγματικός χρόνος υπηρεσίας. Δικαιούσαι και την κανονική άδεια του έτους ακόμα κι αν λείψεις όλο το χρόνο.


Καλημερα!!
Επειδη δεν θα εχεις εργαστει στην υπηρεσια δε δικαιουσαι να πληρωνεσαι.
Πρεπει να κλείσεις ένα χρόνο για να δικαιουσαι άδεια μετ αποδοχων!!

Οποτε αν βγεις σε επαπειλλουμενη αδεια κυησεως δεν θα πληρωνεσαι.
Κρατας μονο τη θεση.
Ορκιστηκες;

Δεν έχω ορκιστεί ακόμα περιμρνω από μέρα σε μέρα να με πάρουν, θα ζητήσω παράταση φυσικά... Το ξέρω ότι πρεοει να έχω δουλέψει 1 χρόνο για να δικαιούμαι άδεια αλλά επειδή και τώρα στο δημόσιο δουλεύω σαν συμβασιούχος σκεφτόμουν μήπως μετράει σαν προϋπηρεσία, ότι δηλαδή εφοδον το δημόσιο με πληρώνει και τώρα και μετά ίσως να θεωρείται ο ίδιος εργοδότης.....

sylviagr15
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 12, 2019 11:03 am

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό sylviagr15 » Τρί Μαρ 19, 2019 6:43 pm

Ξαναγράφω εδώ γιατί κάπου έγραψα την αοαντηση αλλά δεν ξέρω αν το έκανα στο σωστό σημείο... Λοιπόν θα με πάρουν να ορκιστω από μέρα σε μέρα αλλά θα πάρω παράταση... Σκεφτόμουν ότι επειδή ο νόμος λέει ότι αναρρωτική παίρνεις αν εργάζεσαι ένα έτος στον ίδιο εργοδότη κι επειδή εγώ δουλεύω εδώ και 6 χρόνια στο δημόσιο ήδη ως συμβασιούχος, μήπως θεωρείται ίδιος ο εργοδότης τώρα και μετά μιας που είνσι το δημόσιο και στις 2 περιπτώσεις, εκτός αν εννοεί σαν εργοδότη το συγκεκριμένο νοσοκομείο όπου διορίστηκα...


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες