Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Eftixiakiritsi
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 04, 2018 9:08 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Eftixiakiritsi » Τετ Ιούλ 18, 2018 11:57 am

mylena έγραψε:
Konzouk έγραψε:
mylena έγραψε:
Δεν ξερω αν ρωτας εμενα απο ολες... Αλλα εγω τελοσπαντων ακομα δεν την πηρα! Εχουν περασει 3,5 μηνες ηδη απο οταν κατεθεσα τα χαρτια. Εχει περασει υπηρεσιακο αλλα καθυστερουν να τα στειλουν στη δυπε. Τα χουν κανα μηνα εκει στο νοσοκομειο και τα πηγαινοφερνουν απο τον ενα υπαλληλο στον αλλο. Παρολα αυτα εχω παρει τριμηνη μετακινηση εδω και ενα μηνα η οποια ληγει 20 Σεπτέμβρη. Αλλα με διαβεβαιωσαν στο νοσοκομειο που εχω μετακινηθει οτι δικαιουμαι και παραταση αλλους 3 μηνες, αν δεν εχει βγει η αποσπαση μεχρι τοτε. Οποτε κι εγω δεν το κυνηγαω πια.. Καποια στιγμη θα βγει....



, Δικαιούμαστε μετακίνηση σαν δόκιμοι;; Γιατί εμένα απ τη δυπε μου είπαν οτο δεν δικαιούμαστε μετακινήσεις μόνο απόσπαση!


Κανονικα οι δοκιμοι υπαλληλοι δε δικαιουνται. Αλλα αν στην υπογραψει ο διοικητης του νοσοκομειου απο το οποιο φευγεις και εχει συμφωνη γνωμη απο αυτον τοτε η αιτηση προχωραει κανονικα.


Κι εμένα η ΥΠΕ που θέλω να πάω μου ειπε να κάνω αίτηση 3μηνης μετακίνησης μέχρι να βγει η αποσπαση.

Ellli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2017 11:09 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Ellli » Τετ Ιούλ 18, 2018 2:29 pm

katerina1987 έγραψε:
Ellli έγραψε:Παιδιά εμενα με πήραν τηλ απο τον φορεα Σήμερα και μου έστειλαν με mail την ανακοίνωση διορισμου Να την υπογράψω και να τη στείλω πίσω με mail. Εύκολακι. Πέμπτη κανόνισα για ορκομωσια γιατι είμαι και 200 χλμ μακριά. Αύριο είπε θα μετρήσει και θα μου πει πόση αδεια ανατροφης απομένει να πάρω. Αυτά τα νέα. Για την αποσπαση θα σας πω Μόλις την κάνω.

Καλη σταδιοδρομια!!!


Ευχαριστω

katerina1987
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 12, 2017 10:02 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό katerina1987 » Τετ Ιούλ 18, 2018 5:06 pm

mylena έγραψε:
katerina1987 έγραψε:
mylena έγραψε:
Ειναι το πρωτοκολλο ορκομωσιας και η βεβαιωση αναληψης υπηρεσιας. Εμενα δε μου τα εδωσαν κατευθειαν. Τα ζητησα την επομενη ημερα και μου τα εδωσαν.


Εμενα μονο πρωτοκολλο ορκωμοσιας μου εδωσαν στο οποιο εβγαλα αντιγραφο και κατεθεσα για την αποσπαση.Πηρες τελικα την αποσπαση σου;Καλη επιτυχιαααααα


Δεν ξερω αν ρωτας εμενα απο ολες... Αλλα εγω τελοσπαντων ακομα δεν την πηρα! Εχουν περασει 3,5 μηνες ηδη απο οταν κατεθεσα τα χαρτια. Εχει περασει υπηρεσιακο αλλα καθυστερουν να τα στειλουν στη δυπε. Τα χουν κανα μηνα εκει στο νοσοκομειο και τα πηγαινοφερνουν απο τον ενα υπαλληλο στον αλλο. Παρολα αυτα εχω παρει τριμηνη μετακινηση εδω και ενα μηνα η οποια ληγει 20 Σεπτέμβρη. Αλλα με διαβεβαιωσαν στο νοσοκομειο που εχω μετακινηθει οτι δικαιουμαι και παραταση αλλους 3 μηνες, αν δεν εχει βγει η αποσπαση μεχρι τοτε. Οποτε κι εγω δεν το κυνηγαω πια.. Καποια στιγμη θα βγει....


Ναι σε εσενα απευθυνθηκα κοριτσι μου.Ευχομαι να μην χρειαστει να ζητησεις αλλη τριμηνη !

marina26
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 30, 2018 9:51 am

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό marina26 » Πέμ Ιούλ 19, 2018 1:03 am

Μια ερώτηση σε αυτούς που γνωρίζουν τη διαδικασία. Είμαι Τ.Ε διοριστεα από αναπλήρωση. Το ΦΕΚ αναπλήρωσης στη διαύγεια βγήκε 29 Ιουνίου, ο φορέας (Νοσοκομείο Βενιζελειο Κρητης) επικοινώνησε 4 Ιουλιου τηλεφωνικά μαζί μου όπου και έκανα αποδοχή διορισμού. Μου είπε ο υπάλληλος ότι θα ξεκινήσει την διαδικασία που θα πάρει μου είπε γύρω στον ενάμιση μήνα (λογικα της πιστωσης λογαριασμου;;) και την επόμενη βδομάδα ξαναμιλησαμε και μου ζήτησε διευθυνση κ τα σχετικά για να μου στείλει τι έγγραφα πρέπει να μαζέψω ώστε μου λέει να το κάνω με την ησυχία μου και χωρίς αγχος γιατί σε πρώτη φάση δν τον επειγουν και με ρώτησε αν εργάζομαι και αν μπορώ να πάω άμεσα μόλις βγει το ΦΕΚ διορισμού..
Ερωτηση: πόσο περίπου να υπολογίζω μέχρι και τον έλεγχο γνησιότητας γιατί θέλω να πάω τουλάχιστον ένα μήνα νωρίτερα από τότε που θα παρουσιαστώ για να βρω σπίτι με την ησυχία μου!!! Συγγνώμη αν σας κούρασα με το μεγάλο ποστ αλλά φεύγω από Αργολίδα για Κρήτη και ένα άγχος σχετικά με την μετακόμιση υπάρχει.. πέφτω και σε περίοδο φοιτητών!!!

ARIEL
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: Δευ Απρ 27, 2009 9:13 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό ARIEL » Πέμ Ιούλ 19, 2018 8:26 am

Καλημέρα σε όλους..Θα ήθελα την βοήθειά σας..η αδερφή μου έχει περάσει στην κατηγορία ΔΕ Νοσηλευτών στο Πανεπιστημιακό Λάρισας.Τα χαρτιά της από τον φορέα της έχουν σταλθεί στο υπουργείο και περιμένει να εγκριθεί η πίστωση (ελπίζω να σας τα λέω σωστά). Προσπαθούμε εδώ και καιρό να επικοινωνήσουμε με διάφορα τηλέφωνο στο υπουργείο για να μάθουμε έστω και κατά προσέγγιση τον χρόνο που θα έχουν ολοκληρωθεί οι διαδικασίες αλλά όλες οι προσπάθειες είναι άκαρπες καθώς δεν μας το σηκώνουν ποτέ.'Εχει επικοινωνήσει κάποιος μαζί τους και έχετε κάποιο τηλέφωνο που απαντάνε?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Konzouk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Δευ Οκτ 30, 2017 5:50 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Konzouk » Πέμ Ιούλ 19, 2018 11:45 am

ARIEL έγραψε:Καλημέρα σε όλους..Θα ήθελα την βοήθειά σας..η αδερφή μου έχει περάσει στην κατηγορία ΔΕ Νοσηλευτών στο Πανεπιστημιακό Λάρισας.Τα χαρτιά της από τον φορέα της έχουν σταλθεί στο υπουργείο και περιμένει να εγκριθεί η πίστωση (ελπίζω να σας τα λέω σωστά). Προσπαθούμε εδώ και καιρό να επικοινωνήσουμε με διάφορα τηλέφωνο στο υπουργείο για να μάθουμε έστω και κατά προσέγγιση τον χρόνο που θα έχουν ολοκληρωθεί οι διαδικασίες αλλά όλες οι προσπάθειες είναι άκαρπες καθώς δεν μας το σηκώνουν ποτέ.'Εχει επικοινωνήσει κάποιος μαζί τους και έχετε κάποιο τηλέφωνο που απαντάνε?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.



Καλημέρα στο τηλεφωνικό κέντρο πάρτε τηλ και πείτε τους οτι είστε διορισταια με την 7κ σας συνδέουν αμέσως με το αρμόδιο τμήμα!! Υπολογίστε περίπου 1 μηνα και 10 ημέρες απο τοτε πιυ εστάλησαν απ το φορέα σας!
Καλή αναμονή εύχομαι!

Ellli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2017 11:09 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Ellli » Πέμ Ιούλ 19, 2018 2:23 pm

Επανέρχομαι ξανά. Σήμερα ορκίστηκα. Έκανα αίτηση για άδεια ανατροφής τέκνου. Μου έδωσαέδωσαν 5 μήνες τελικα. ( γιουπιιιιι). Από σήμερα. Πη ρα το πρωτόκολλο και την κίνηση και τα άλλα δικαιολογητικά και τα πήγα στη ΔΥΠΕ να κάνω αποσπαση. Όλα ήταν εύκολα και μου έτυχαν να είναι πολύ συνεργάσιμοι και ευχάριστοι άνθρωποι. Αυτά. Ελπίζω να εγκριθεί και η αποσπαση απόσταση σε αυτό το διάστημα. Καλή επιτυχία σε όλους τους υπόλοιπους!!!

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Πέμ Ιούλ 19, 2018 3:34 pm

marina26 έγραψε:Μια ερώτηση σε αυτούς που γνωρίζουν τη διαδικασία. Είμαι Τ.Ε διοριστεα από αναπλήρωση. Το ΦΕΚ αναπλήρωσης στη διαύγεια βγήκε 29 Ιουνίου, ο φορέας (Νοσοκομείο Βενιζελειο Κρητης) επικοινώνησε 4 Ιουλιου τηλεφωνικά μαζί μου όπου και έκανα αποδοχή διορισμού. Μου είπε ο υπάλληλος ότι θα ξεκινήσει την διαδικασία που θα πάρει μου είπε γύρω στον ενάμιση μήνα (λογικα της πιστωσης λογαριασμου;;) και την επόμενη βδομάδα ξαναμιλησαμε και μου ζήτησε διευθυνση κ τα σχετικά για να μου στείλει τι έγγραφα πρέπει να μαζέψω ώστε μου λέει να το κάνω με την ησυχία μου και χωρίς αγχος γιατί σε πρώτη φάση δν τον επειγουν και με ρώτησε αν εργάζομαι και αν μπορώ να πάω άμεσα μόλις βγει το ΦΕΚ διορισμού..
Ερωτηση: πόσο περίπου να υπολογίζω μέχρι και τον έλεγχο γνησιότητας γιατί θέλω να πάω τουλάχιστον ένα μήνα νωρίτερα από τότε που θα παρουσιαστώ για να βρω σπίτι με την ησυχία μου!!! Συγγνώμη αν σας κούρασα με το μεγάλο ποστ αλλά φεύγω από Αργολίδα για Κρήτη και ένα άγχος σχετικά με την μετακόμιση υπάρχει.. πέφτω και σε περίοδο φοιτητών!!!
να υπολογισεις 1 μηνα με 1,5 στον ελεγχο γνησιοτητας αλλο 1 μηνα περιπου για να βγει η πιστωση οταν γυρισει απο την πιστωση θελει 15 μερες να εκτυπωθει το Φεκ και εχεις το δικαιωμα να εξαντλησεις τον ενα μηνα που θα σου δωσουν για να ορκιστεις . Εσυ θα τους πεις οταν θα γυρισουν τα χαρτια σου απο την πιστωση να σου πουν και ετσι θα εχεις εναμιση μηνα για βρεις σπιτι μην αγχωνεσαι

mylena
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2017 12:22 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό mylena » Πέμ Ιούλ 19, 2018 4:30 pm

Ellli έγραψε:Επανέρχομαι ξανά. Σήμερα ορκίστηκα. Έκανα αίτηση για άδεια ανατροφής τέκνου. Μου έδωσαέδωσαν 5 μήνες τελικα. ( γιουπιιιιι). Από σήμερα. Πη ρα το πρωτόκολλο και την κίνηση και τα άλλα δικαιολογητικά και τα πήγα στη ΔΥΠΕ να κάνω αποσπαση. Όλα ήταν εύκολα και μου έτυχαν να είναι πολύ συνεργάσιμοι και ευχάριστοι άνθρωποι. Αυτά. Ελπίζω να εγκριθεί και η αποσπαση απόσταση σε αυτό το διάστημα. Καλή επιτυχία σε όλους τους υπόλοιπους!!!


Συγχαρητήρια! Τελειωσε το άγχος που ειχες και με την αδεια. 5 μηνες ειναι μια χαρα για να βγει η αποσπαση. Σιδεροκεφαλη!

Ellli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2017 11:09 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Ellli » Πέμ Ιούλ 19, 2018 8:26 pm

mylena έγραψε:
Ellli έγραψε:Επανέρχομαι ξανά. Σήμερα ορκίστηκα. Έκανα αίτηση για άδεια ανατροφής τέκνου. Μου έδωσαέδωσαν 5 μήνες τελικα. ( γιουπιιιιι). Από σήμερα. Πη ρα το πρωτόκολλο και την κίνηση και τα άλλα δικαιολογητικά και τα πήγα στη ΔΥΠΕ να κάνω αποσπαση. Όλα ήταν εύκολα και μου έτυχαν να είναι πολύ συνεργάσιμοι και ευχάριστοι άνθρωποι. Αυτά. Ελπίζω να εγκριθεί και η αποσπαση απόσταση σε αυτό το διάστημα. Καλή επιτυχία σε όλους τους υπόλοιπους!!!


Συγχαρητήρια! Τελειωσε το άγχος που ειχες και με την αδεια. 5 μηνες ειναι μια χαρα για να βγει η αποσπαση. Σιδεροκεφαλη!


Σε ευχαριστώ πολύ. Όντως είχα πολύ άγχος Αλλά τέλος καλό όλα καλά. Και σε σένα ότι καλύτερο.

Ellli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2017 11:09 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Ellli » Πέμ Ιούλ 19, 2018 8:28 pm

Από αυτό το φόρουμ έμαθα ότι Πληροφορίες χρειαζόμουνα από γνώσεις και εμπειρίες. Thank you όλους.

Konzouk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Δευ Οκτ 30, 2017 5:50 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Konzouk » Πέμ Ιούλ 19, 2018 11:26 pm

Ellli έγραψε:
mylena έγραψε:
Ellli έγραψε:Επανέρχομαι ξανά. Σήμερα ορκίστηκα. Έκανα αίτηση για άδεια ανατροφής τέκνου. Μου έδωσαέδωσαν 5 μήνες τελικα. ( γιουπιιιιι). Από σήμερα. Πη ρα το πρωτόκολλο και την κίνηση και τα άλλα δικαιολογητικά και τα πήγα στη ΔΥΠΕ να κάνω αποσπαση. Όλα ήταν εύκολα και μου έτυχαν να είναι πολύ συνεργάσιμοι και ευχάριστοι άνθρωποι. Αυτά. Ελπίζω να εγκριθεί και η αποσπαση απόσταση σε αυτό το διάστημα. Καλή επιτυχία σε όλους τους υπόλοιπους!!!


Συγχαρητήρια! Τελειωσε το άγχος που ειχες και με την αδεια. 5 μηνες ειναι μια χαρα για να βγει η αποσπαση. Σιδεροκεφαλη!


Σε ευχαριστώ πολύ. Όντως είχα πολύ άγχος Αλλά τέλος καλό όλα καλά. Και σε σένα ότι καλύτερο.



Μπράβο κορίτσι μπράβο!!!
Απόλαυσε τους τελευταίους 5 ησυχους μήνες με το παιδάκι σου γιατί μετά βουρ στη δουλειά!!!
Καλη στάδιοδρομια σου εύχομαι!!! Αμτε να ακολουθούμε και οι υπόλοιποι!!

kwskam
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 12, 2018 2:16 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό kwskam » Παρ Ιούλ 20, 2018 10:34 am

Καλημέρα,με κάλεσαν και εμένα για διορισμό έπειτα από αναπλήρωση κενή θέσης. Μεταξύ των δικαιολογητικών που μου ζήτησαν είναι και υπεύθυνη δήλωση περί αποδοχής του διορισμού. Αυτό που με ανησυχεί είναι αν για κάποιο λόγο δεν πάω τελικά μην έχω κυρώσεις με την δήλωση αυτή. Επίσης με ενημέρωσαν ότι η διαδικασία θα χρειαστεί να ολοκληρωθεί περίπου 3 μήνες. Ξέρει κάποιος ποιο είναι το ακριβές χρονικό διάστημα; Από την τωρινή μου δουλειά πότε πρέπει να παραιτηθώ;

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Παρ Ιούλ 20, 2018 3:07 pm

Konzouk έγραψε:
Ellli έγραψε:
mylena έγραψε:
Συγχαρητήρια! Τελειωσε το άγχος που ειχες και με την αδεια. 5 μηνες ειναι μια χαρα για να βγει η αποσπαση. Σιδεροκεφαλη!


Σε ευχαριστώ πολύ. Όντως είχα πολύ άγχος Αλλά τέλος καλό όλα καλά. Και σε σένα ότι καλύτερο.



Μπράβο κορίτσι μπράβο!!!
Απόλαυσε τους τελευταίους 5 ησυχους μήνες με το παιδάκι σου γιατί μετά βουρ στη δουλειά!!!
Καλη στάδιοδρομια σου εύχομαι!!! Αμτε να ακολουθούμε και οι υπόλοιποι!!
συγχαρητήρια ολα καλα να σου πανε !!!!!!!!

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Παρ Ιούλ 20, 2018 3:13 pm

kwskam έγραψε:Καλημέρα,με κάλεσαν και εμένα για διορισμό έπειτα από αναπλήρωση κενή θέσης. Μεταξύ των δικαιολογητικών που μου ζήτησαν είναι και υπεύθυνη δήλωση περί αποδοχής του διορισμού. Αυτό που με ανησυχεί είναι αν για κάποιο λόγο δεν πάω τελικά μην έχω κυρώσεις με την δήλωση αυτή. Επίσης με ενημέρωσαν ότι η διαδικασία θα χρειαστεί να ολοκληρωθεί περίπου 3 μήνες. Ξέρει κάποιος ποιο είναι το ακριβές χρονικό διάστημα; Από την τωρινή μου δουλειά πότε πρέπει να παραιτηθώ;

συγχαρητήρια δεν έχεις κυρώσεις το διάστημα είναι αυτό που σου είπαν.Μπορεις να παραιτηθείς και μια μέρα πριν ορκιστείς δεν υπάρχει πρόβλημα


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες