Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Κυρ Δεκ 31, 2017 10:23 pm

Ο πίνακας κατανομης έχει βγει από τα προσωρινά μην περιμένετε άλλον η διαδικασία για αυτούς που βγήκαν τα οριστικά και έχουν δώσει τα χαρτιά τους υπογράφει διοικητής του νοσοκομείου τον διορισμο και τό στέλνει στο λογιστήριο του κρατους εκεί είναι που αργεί κάνει κανένα 2 μηνό μετά στέλνετε για φεκ ο ατομικός διορισμος και μετά ορκωμοσία απο την στιγμη που βγει το φεκ μέσα σε 30 το πολύ πρέπει να ορκιστεί ( μου τα είπε φίλη από το γραφείο προσωπικου)

Olga1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 16, 2017 9:35 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Olga1980 » Δευ Ιαν 01, 2018 9:51 am

Καλη Χρονια σε ολους!! Με υγεια,καλοτυχια κ πολλες επιτυχιες!
Εχουμε κανενα νεο απο οριστικα ΥΕ;
Γνωριζετε κατι;

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό knts » Τρί Ιαν 02, 2018 3:28 am

Elenh5 έγραψε:
Ellli έγραψε:Παιδιά Γεια σας και συγχαρητήρια για τα οριστικά.. Έχουμε κανένα νέο για ΔΕ??? Μηπως ξερετε εαν μπορω να χρησιμοποιησω την αδεια ανατροφής παιδιού αμέσως με το διορισμό??

Μπορείς να την χρησιμοποιήσεις. Το ίδιο έκανε και η αδελφή μου. Πήγε νομίζω κάνα μήνα για δουλειά και μετά άδεια λόγω των παιδιών της. Ήταν όλα μικρά κάτω των 5 ετών.


Σ΄εμάς συνάδελφος ήρθε, ορκίστηκε και την άλλη μέρα ξεκίνησε η άδεια.

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό knts » Τρί Ιαν 02, 2018 3:30 am

MARIANTSAK έγραψε:Ο πίνακας κατανομης έχει βγει από τα προσωρινά μην περιμένετε άλλον η διαδικασία για αυτούς που βγήκαν τα οριστικά και έχουν δώσει τα χαρτιά τους υπογράφει διοικητής του νοσοκομείου τον διορισμο και τό στέλνει στο λογιστήριο του κρατους εκεί είναι που αργεί κάνει κανένα 2 μηνό μετά στέλνετε για φεκ ο ατομικός διορισμος και μετά ορκωμοσία απο την στιγμη που βγει το φεκ μέσα σε 30 το πολύ πρέπει να ορκιστεί ( μου τα είπε φίλη από το γραφείο προσωπικου)


Ναι αλλά υπάρχουν και αλλαγές στα οριστικά. Δε θα γίνει έλεγχος γνησιότητας;

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Τρί Ιαν 02, 2018 1:37 pm

knts έγραψε:
MARIANTSAK έγραψε:Ο πίνακας κατανομης έχει βγει από τα προσωρινά μην περιμένετε άλλον η διαδικασία για αυτούς που βγήκαν τα οριστικά και έχουν δώσει τα χαρτιά τους υπογράφει διοικητής του νοσοκομείου τον διορισμο και τό στέλνει στο λογιστήριο του κρατους εκεί είναι που αργεί κάνει κανένα 2 μηνό μετά στέλνετε για φεκ ο ατομικός διορισμος και μετά ορκωμοσία απο την στιγμη που βγει το φεκ μέσα σε 30 το πολύ πρέπει να ορκιστεί ( μου τα είπε φίλη από το γραφείο προσωπικου)


Ναι αλλά υπάρχουν και αλλαγές στα οριστικά. Δε θα γίνει έλεγχος γνησιότητας;
Καλη χρονια σε ολους με υγεια και ευτυχια , ο ελεγχος γνησιοτητας εχει γινει σε αυτους που ειναι στα οριστικα και στον ιδιο φορεα και τους ζητησε ο φορεας τα χαρτια απο τα προσωρινα (6 μηνες περασαν τον εχουν κανει} τωρα για καποιους που εχουν γινει αλλαγες ή που δεν ηταν σε κανεναν φορεα διοριστεοι και ειναι τωρα φυσικα και θα γινει ο ελεγχος γνησιοτητας δεν ξερω για αυτους που αλλαζουν φορεα και εχει γινει ο ελεγχος στον φορεα που ηταν στα προσωρινα τι γινεται.Εξαρτατε και ποτε θα υπογραψει ο διοικητης τον διορισμο για να συνεχισει η διαδικασια ,λογιστηριο του κρατους κλπ

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό knts » Τρί Ιαν 02, 2018 6:06 pm

MARIANTSAK έγραψε:
knts έγραψε:
MARIANTSAK έγραψε:Ο πίνακας κατανομης έχει βγει από τα προσωρινά μην περιμένετε άλλον η διαδικασία για αυτούς που βγήκαν τα οριστικά και έχουν δώσει τα χαρτιά τους υπογράφει διοικητής του νοσοκομείου τον διορισμο και τό στέλνει στο λογιστήριο του κρατους εκεί είναι που αργεί κάνει κανένα 2 μηνό μετά στέλνετε για φεκ ο ατομικός διορισμος και μετά ορκωμοσία απο την στιγμη που βγει το φεκ μέσα σε 30 το πολύ πρέπει να ορκιστεί ( μου τα είπε φίλη από το γραφείο προσωπικου)


Ναι αλλά υπάρχουν και αλλαγές στα οριστικά. Δε θα γίνει έλεγχος γνησιότητας;
Καλη χρονια σε ολους με υγεια και ευτυχια , ο ελεγχος γνησιοτητας εχει γινει σε αυτους που ειναι στα οριστικα και στον ιδιο φορεα και τους ζητησε ο φορεας τα χαρτια απο τα προσωρινα (6 μηνες περασαν τον εχουν κανει} τωρα για καποιους που εχουν γινει αλλαγες ή που δεν ηταν σε κανεναν φορεα διοριστεοι και ειναι τωρα φυσικα και θα γινει ο ελεγχος γνησιοτητας δεν ξερω για αυτους που αλλαζουν φορεα και εχει γινει ο ελεγχος στον φορεα που ηταν στα προσωρινα τι γινεται.Εξαρτατε και ποτε θα υπογραψει ο διοικητης τον διορισμο για να συνεχισει η διαδικασια ,λογιστηριο του κρατους κλπ


Γνωρίζω ότι έγινε έλεγχος γνησιότητας στους προσωρινά διοριστέους. Η ερώτησή μου αφορούσε τις αλλαγές τόσο όσων παρέμειναν αλλά άλλαξαν φορέα όσο και αυτών που μπήκαν στα οριστικά ενώ δεν ήταν στα προσωρινά.

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Τρί Ιαν 02, 2018 8:35 pm

zisis168 έγραψε:
Np198 έγραψε:
knts έγραψε:Θεωρώ ότι πρέπει να βγει νέα απόφαση κατανομής. Η προηγούμενη αναφέρεται στα προσωρινά. Στην απόφαση κατανομής (μετά τα οριστικά) μνημονεύεται και το ΦΕΚ στο οποίο δημοσιεύθηκαν οι οριστικοί πίνακες διοριστεων. Εφόσον η ήδη εκδοθείσα απόφαση κατανομής αναφέρεται ρητά στα προσωρινά αποτελέσματα, δε νομίζω να μπορεί να ισχύσει με τα οριστικά. Εάν η απόφαση κατανομής όριζε π.χ. διορισμό 124 επιτυχόντων ΠΕ της προκήρυξης 7Κ/2016, τότε ίσως και να μη χρειάζονταν νέα απόφαση κατανομής. Τώρα όμως ορίζεται ρητά ότι πρόκειται για προσωρινά επιτυχόντες.

Κανονικά αυτό είναι το λογικό, να βγει άλλη απόφαση. Όμως όσους κοίταξα από την 5κ/2015 πριν το Νοέμβρη που βγήκε η συμπληρωματική από επιλαχόντες, στην πράξη διορισμού, που λέει έχοντας υπόψη 1,2,3, και λοιπά εκεί που ανέφερε το φεκ κατανομής, για τους μεν ΤΕ αναφέρει φεκ 1142 τεύχος β (22/04/2016)το οποίο αναφέρει επακριβώς: Την κατανομή τριακοσίων εβδομήντα τεσσάρων (374)
ατόμων, κατηγορίας Τεχνολογικής Εκπαίδευσης, από τον
πίνακα επιτυχόντων βάσει προσωρινών αποτελεσμάτων
της 5Κ/2015 Προκήρυξης (ΦΕΚ 6/τ.ΑΣΕΠ/27.10.2015) σε
Φορείς του Υπουργείου Υγείας.
κατά τα λοιπά, αναφέρει κανονικά το φεκ με τον οριστικό πίνακα, αποφάσεις λογιστηρίου του κράτους και λοιπά. Όλα αυτά στις ατομικές πράξεις διορισμου. Για την ίδια προκήρυξη σε θέσεις ΔΕ πάλι για ατομικές πράξεις διορισμού αναφέρει απόφαση κατανομής φεκ 1423 τευχος β (20/05/2016): Την κατανομή τριακοσίων δέκα έξι (316) ατό−
μων, κατηγορίας Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευ−
σης, από τον πίνακα επιτυχόντων βάσει προσω−
ρινών αποτελεσμάτων της 5Κ/2015 Προκήρυξης
(ΦΕΚ 6/ΑΣΕΠ/27−10−2015) σε Φορείς του Υπουργείου
Υγείας .
και οι δύο αποφάσεις, αναφέρουν μέσα προσωρινά αποτελέσματα και όχι οριστικά σε όσα άτομα κοίταξα, ονόματα δε θα αναφέρω αλλά είναι πανεύκολο να το δει όποιος θέλει στη διάυγεια. Ως πίνακα διοριστέων, λαμβάνει υπόψιν τον οριστικό φυσικά αλλά ως απόφαση κατανομής έχει μόνο αυτή. Αυτό το ανακάλυψα τυχαία, ψάχνοντας να δω από το διορισμό του φίλου, πόσο καιρό χρειάστηκε να διοριστεί μετά την απόφαση κατανομής, είδα την πράξη διορισμού, όταν είδα οτι αναφέρει απόφαση με προσωρινά έψαξα κι άλλους και είδα τα ίδια. Στους επιλαχόντες που ακολούθησαν λίγους μήνες μετά αναφέρεται απλά ο αριθμός κατανομης ατόμων χωρίς να λέει για προσωρινό η οριστικό πίνακα. Ήταν όμως μια προκήρυξη που πατούσε πάνω στην πρώτη και τα οριστικά αποτελέσματα είχαν βγει σε ενάμιση μήνα από την έκδοσή της
Το έψαξα και εγώ στη διαύγεια στο υπουργείο διοικητικής ανασυγκρότησης με υπογραφή κας Γεροβασίλη και στο υπουργείο εσωτερικών διοικητικής ανασυγκρότησης με υπογραφή κου Βερναδάκη , δεν μπόρεσα να βρω δύο κατανομές για την ίδια προκήρυξη για τις ίδιες θέσεις της ίδιας κατηγορίας , οπότε είναι σχεδόν σίγουρο πως αν υπάρχει κατανομή για προσωρινά δεν βγαίνει απαραίτητα και για τα οριστικά .Άρα στην πράξη διορισμού κάλλιστα μπορεί να αναφέρει την κατανομή των προσωρινών όπως είπε ορθά ο Np198. Συνήθως για το υπουργείο υγείας βγαίνει από τα προσωρινά λόγο της ανάγκης για πιο άμεσου διορισμού .Υπάρχουν βέβαια (πολύ σπάνια) και κατανομές που δεν αναφέρουν ρητά ούτε για προσωρινά ούτε για οριστικά όπως βρήκα μία για το ΕΚΑΒ .Προσωπική μου βέβαια γνώμη είναι πως η κατανομή των προσωρινών δεν τους δεσμεύει και για το τρίμηνο με το σκεπτικό πως ο διορισμός γίνεται με τα οριστικά . Καλή Χρονιά Σε Όλους Με Υγεία !!!!

Εψαξα και εγω στο υπουργειο εσωτερικων πηγα στην δυαγεια πατησα 7κ 2016 πινακας κατανομης και μου βρηκα το ΦΕΚ 3024/Β/01-09-2017) για την κατηγορια τε και πε μονο, μαλιστα βρηκα και διορισμο με υπογραφη απο τον διοικητη νοσοκομειο Κυμης για προσληψη αναφερει συμφωνα με τον πινακα κατανομης ΦΕΚ 3024/Β/01-09-2017) προσλαμβανεται η ταδε και γραφει να σταλει για δημοσιευση {ΤΕ ειναι η θεση}

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό knts » Τρί Ιαν 02, 2018 11:46 pm

MARIANTSAK έγραψε:
zisis168 έγραψε:
Np198 έγραψε:Κανονικά αυτό είναι το λογικό, να βγει άλλη απόφαση. Όμως όσους κοίταξα από την 5κ/2015 πριν το Νοέμβρη που βγήκε η συμπληρωματική από επιλαχόντες, στην πράξη διορισμού, που λέει έχοντας υπόψη 1,2,3, και λοιπά εκεί που ανέφερε το φεκ κατανομής, για τους μεν ΤΕ αναφέρει φεκ 1142 τεύχος β (22/04/2016)το οποίο αναφέρει επακριβώς: Την κατανομή τριακοσίων εβδομήντα τεσσάρων (374)
ατόμων, κατηγορίας Τεχνολογικής Εκπαίδευσης, από τον
πίνακα επιτυχόντων βάσει προσωρινών αποτελεσμάτων
της 5Κ/2015 Προκήρυξης (ΦΕΚ 6/τ.ΑΣΕΠ/27.10.2015) σε
Φορείς του Υπουργείου Υγείας.
κατά τα λοιπά, αναφέρει κανονικά το φεκ με τον οριστικό πίνακα, αποφάσεις λογιστηρίου του κράτους και λοιπά. Όλα αυτά στις ατομικές πράξεις διορισμου. Για την ίδια προκήρυξη σε θέσεις ΔΕ πάλι για ατομικές πράξεις διορισμού αναφέρει απόφαση κατανομής φεκ 1423 τευχος β (20/05/2016): Την κατανομή τριακοσίων δέκα έξι (316) ατό−
μων, κατηγορίας Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευ−
σης, από τον πίνακα επιτυχόντων βάσει προσω−
ρινών αποτελεσμάτων της 5Κ/2015 Προκήρυξης
(ΦΕΚ 6/ΑΣΕΠ/27−10−2015) σε Φορείς του Υπουργείου
Υγείας .
και οι δύο αποφάσεις, αναφέρουν μέσα προσωρινά αποτελέσματα και όχι οριστικά σε όσα άτομα κοίταξα, ονόματα δε θα αναφέρω αλλά είναι πανεύκολο να το δει όποιος θέλει στη διάυγεια. Ως πίνακα διοριστέων, λαμβάνει υπόψιν τον οριστικό φυσικά αλλά ως απόφαση κατανομής έχει μόνο αυτή. Αυτό το ανακάλυψα τυχαία, ψάχνοντας να δω από το διορισμό του φίλου, πόσο καιρό χρειάστηκε να διοριστεί μετά την απόφαση κατανομής, είδα την πράξη διορισμού, όταν είδα οτι αναφέρει απόφαση με προσωρινά έψαξα κι άλλους και είδα τα ίδια. Στους επιλαχόντες που ακολούθησαν λίγους μήνες μετά αναφέρεται απλά ο αριθμός κατανομης ατόμων χωρίς να λέει για προσωρινό η οριστικό πίνακα. Ήταν όμως μια προκήρυξη που πατούσε πάνω στην πρώτη και τα οριστικά αποτελέσματα είχαν βγει σε ενάμιση μήνα από την έκδοσή της
Το έψαξα και εγώ στη διαύγεια στο υπουργείο διοικητικής ανασυγκρότησης με υπογραφή κας Γεροβασίλη και στο υπουργείο εσωτερικών διοικητικής ανασυγκρότησης με υπογραφή κου Βερναδάκη , δεν μπόρεσα να βρω δύο κατανομές για την ίδια προκήρυξη για τις ίδιες θέσεις της ίδιας κατηγορίας , οπότε είναι σχεδόν σίγουρο πως αν υπάρχει κατανομή για προσωρινά δεν βγαίνει απαραίτητα και για τα οριστικά .Άρα στην πράξη διορισμού κάλλιστα μπορεί να αναφέρει την κατανομή των προσωρινών όπως είπε ορθά ο Np198. Συνήθως για το υπουργείο υγείας βγαίνει από τα προσωρινά λόγο της ανάγκης για πιο άμεσου διορισμού .Υπάρχουν βέβαια (πολύ σπάνια) και κατανομές που δεν αναφέρουν ρητά ούτε για προσωρινά ούτε για οριστικά όπως βρήκα μία για το ΕΚΑΒ .Προσωπική μου βέβαια γνώμη είναι πως η κατανομή των προσωρινών δεν τους δεσμεύει και για το τρίμηνο με το σκεπτικό πως ο διορισμός γίνεται με τα οριστικά . Καλή Χρονιά Σε Όλους Με Υγεία !!!!

Εψαξα και εγω στο υπουργειο εσωτερικων πηγα στην δυαγεια πατησα 7κ 2016 πινακας κατανομης και μου βρηκα το ΦΕΚ 3024/Β/01-09-2017) για την κατηγορια τε και πε μονο, μαλιστα βρηκα και διορισμο με υπογραφη απο τον διοικητη νοσοκομειο Κυμης για προσληψη αναφερει συμφωνα με τον πινακα κατανομης ΦΕΚ 3024/Β/01-09-2017) προσλαμβανεται η ταδε και γραφει να σταλει για δημοσιευση {ΤΕ ειναι η θεση}


Εδώ κι ένα μήνα έχουμε ξεπεράσει το τρίμηνο δηλαδή.

Np198
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 04, 2017 3:04 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Np198 » Τετ Ιαν 03, 2018 7:25 am

MARIANTSAK έγραψε: Καλή Χρονιά Σε Όλους Με Υγεία !!!!

Εψαξα και εγω στο υπουργειο εσωτερικων πηγα στην δυαγεια πατησα 7κ 2016 πινακας κατανομης και μου βρηκα το ΦΕΚ 3024/Β/01-09-2017) για την κατηγορια τε και πε μονο, μαλιστα βρηκα και διορισμο με υπογραφη απο τον διοικητη νοσοκομειο Κυμης για προσληψη αναφερει συμφωνα με τον πινακα κατανομης ΦΕΚ 3024/Β/01-09-2017) προσλαμβανεται η ταδε και γραφει να σταλει για δημοσιευση {ΤΕ ειναι η θεση}[/quote]
έχεις δίκιο, υπάρχουν 2 τέτοιες πράξεις, η μια 21/12 για Κ.Υ Κύμης και άλλη μια 27/12 για νοσοκομείο γρεβενών. Άρα μόλις πάρουν φεκ, ξεκινούν

Np198
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 04, 2017 3:04 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Np198 » Τετ Ιαν 03, 2018 8:55 am

Επίσης αναφέρονται και στις 2 περιπτώσεις:... 2/68409/ΔΠΓΚ/27-09-2017 και 2/64126/ΔΠΓΚ/11-09-2017
έγγραφα του Γενικού Λογιστηρίου του Κράτους
άρα προφανώς είχαν γίνει ενέργειες με λογιστήριο του κράτους αρκετό καιρό πριν. Οι πρώτες απαντήσεις που έδιναν αρχικά οι υπάλληλοι του ΑΣΕΠ για έκδοση οριστικών, έλεγαν από μέσα Αυγούστου με αρχές Σεπτέμβρη. Είχαν δημοσιεύσει και κάποια site τότε αυτές τις ημερομηνίες πιθανής έκδοσης οριστικών και από εκεί και πέρα το πήραν πίσω και άρχισαν να λένε δεν έχουμε ενημέρωση. Προφανώς καθυστέρησαν σκόπιμα την έκδοση αλλά οι διαδικασίες έτρεχαν από πίσω. Φυσικά πλέον είναι εκπρόθεσμοι όσον αφορά το τρίμηνο, αλλά αν η καθυστέρηση οφείλεται σε εντολή άνωθεν, δε θα γίνει τίποτα

mylena
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2017 12:22 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό mylena » Τετ Ιαν 03, 2018 9:35 am

Np198 έγραψε:
MARIANTSAK έγραψε: Καλή Χρονιά Σε Όλους Με Υγεία !!!!

Εψαξα και εγω στο υπουργειο εσωτερικων πηγα στην δυαγεια πατησα 7κ 2016 πινακας κατανομης και μου βρηκα το ΦΕΚ 3024/Β/01-09-2017) για την κατηγορια τε και πε μονο, μαλιστα βρηκα και διορισμο με υπογραφη απο τον διοικητη νοσοκομειο Κυμης για προσληψη αναφερει συμφωνα με τον πινακα κατανομης ΦΕΚ 3024/Β/01-09-2017) προσλαμβανεται η ταδε και γραφει να σταλει για δημοσιευση {ΤΕ ειναι η θεση}

έχεις δίκιο, υπάρχουν 2 τέτοιες πράξεις, η μια 21/12 για Κ.Υ Κύμης και άλλη μια 27/12 για νοσοκομείο γρεβενών. Άρα μόλις πάρουν φεκ, ξεκινούν[/quote]

Επίσης, το άτομο που είναι στο νοσοκομείο Γρεβενών δεν ήταν στους προσωρινά διοριστέους (ήταν μόνο στους οριστικούς πίνακες). Πότε πρόλαβαν και έκαναν έλεγχο γνησιότητας δεν ξέρω. Μπορεί να το ήξερε από πιο πριν το νοσοκομείο προφανώς ότι ήταν στους οριστικούς προτου δηλαδή βγούν και να ζήτησε τα διακιολογητικά.

Αυτή η πράξη τι σημαίνει ότι πάει στο λογιστήριο του κράτους μετά;

mylena
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2017 12:22 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό mylena » Τετ Ιαν 03, 2018 9:52 am

knts έγραψε:
MARIANTSAK έγραψε:
knts έγραψε:
Ναι αλλά υπάρχουν και αλλαγές στα οριστικά. Δε θα γίνει έλεγχος γνησιότητας;
Καλη χρονια σε ολους με υγεια και ευτυχια , ο ελεγχος γνησιοτητας εχει γινει σε αυτους που ειναι στα οριστικα και στον ιδιο φορεα και τους ζητησε ο φορεας τα χαρτια απο τα προσωρινα (6 μηνες περασαν τον εχουν κανει} τωρα για καποιους που εχουν γινει αλλαγες ή που δεν ηταν σε κανεναν φορεα διοριστεοι και ειναι τωρα φυσικα και θα γινει ο ελεγχος γνησιοτητας δεν ξερω για αυτους που αλλαζουν φορεα και εχει γινει ο ελεγχος στον φορεα που ηταν στα προσωρινα τι γινεται.Εξαρτατε και ποτε θα υπογραψει ο διοικητης τον διορισμο για να συνεχισει η διαδικασια ,λογιστηριο του κρατους κλπ


Γνωρίζω ότι έγινε έλεγχος γνησιότητας στους προσωρινά διοριστέους. Η ερώτησή μου αφορούσε τις αλλαγές τόσο όσων παρέμειναν αλλά άλλαξαν φορέα όσο και αυτών που μπήκαν στα οριστικά ενώ δεν ήταν στα προσωρινά.


Το ένα από τα 2 άτομα που έχει πράξη διορισμού από το διοικητή του νοσοκομείου στη διαυγεια δεν ήταν στα προσωρινά (δεν εννοώ ήταν σε άλλο φορέα, εννοώ δεν ήταν καθόλου πρσωρινά διοριστέα). Πιθανόν να προχωράει η διαδικασία και παράλληλα να γίνεται ο έλγεχος γνησιότητας...?

Nickel35
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 28, 2017 11:32 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Nickel35 » Τετ Ιαν 03, 2018 1:55 pm

Μίλησα σημερα με το φορέα που διορίζομαι (κατηγορία ΠΕ) και μου είπαν ότι θα σταλεί η πράξη διορισμού στο υπουργείο. Για να εγκριθεί από το λογιστήριο του κράτους μου είπαν μπορεί να κάνει και 1 μήνα μόνο (παλιότερα έκανε 3-4 μήνες). Μετα θα επικοινωνησουν μαζί μου για να ενημερώσουν οτι θα σταλεί προς δημοσιευση το φεκ διορισμού. Καλύτερη εκτίμηση δεν μπορούσαν να κάνουν, όπως μου είπαν.

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό knts » Τετ Ιαν 03, 2018 1:56 pm

mylena έγραψε:
knts έγραψε:
MARIANTSAK έγραψε: Καλη χρονια σε ολους με υγεια και ευτυχια , ο ελεγχος γνησιοτητας εχει γινει σε αυτους που ειναι στα οριστικα και στον ιδιο φορεα και τους ζητησε ο φορεας τα χαρτια απο τα προσωρινα (6 μηνες περασαν τον εχουν κανει} τωρα για καποιους που εχουν γινει αλλαγες ή που δεν ηταν σε κανεναν φορεα διοριστεοι και ειναι τωρα φυσικα και θα γινει ο ελεγχος γνησιοτητας δεν ξερω για αυτους που αλλαζουν φορεα και εχει γινει ο ελεγχος στον φορεα που ηταν στα προσωρινα τι γινεται.Εξαρτατε και ποτε θα υπογραψει ο διοικητης τον διορισμο για να συνεχισει η διαδικασια ,λογιστηριο του κρατους κλπ


Γνωρίζω ότι έγινε έλεγχος γνησιότητας στους προσωρινά διοριστέους. Η ερώτησή μου αφορούσε τις αλλαγές τόσο όσων παρέμειναν αλλά άλλαξαν φορέα όσο και αυτών που μπήκαν στα οριστικά ενώ δεν ήταν στα προσωρινά.


Το ένα από τα 2 άτομα που έχει πράξη διορισμού από το διοικητή του νοσοκομείου στη διαυγεια δεν ήταν στα προσωρινά (δεν εννοώ ήταν σε άλλο φορέα, εννοώ δεν ήταν καθόλου πρσωρινά διοριστέα). Πιθανόν να προχωράει η διαδικασία και παράλληλα να γίνεται ο έλγεχος γνησιότητας...?


Α μη λες τέτοια!
Δεν είμαστε έτοιμοι για μετακίνηση, δεν πρόλαβα καν να μάθω τι κατάσταση επικρατεί στις αντίστοιχες υπηρεσίες της πόλης που πρόκειται να μετακινηθουμε για να ξέρω που θα ζητήσω απόσπαση...

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Τετ Ιαν 03, 2018 2:32 pm

Είναι αυτό που σας έλεγα υπογραφή από τον διοικητή αυτό το χαρτί στέλνετε στο λογιστήριο του κρατους και μετα φεκ για τον ατομικό διορισμο. Το ειχαν πει κάποιος εδώ μέσα ότι γίνανε αλλαγές και ζήτησαν από κάποιον που δεν ήταν στα προσωρινά τα χαρτιά του και έλεγε ότι εξετάστηκαν οι ενστάσεις για αυτό μάλλον .


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης