Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό knts » Πέμ Νοέμ 23, 2017 2:27 pm

life77 έγραψε:Καλημέρα σε όλους. Μόλις μίλησα με το ΑΣΕΠ και μου είπαν ότι ο έλεγχος των ενστάσεων για ΠΕ της 7Κ/2016 είναι προς το τέλος, περνάνε από Τμήμα τώρα, συνεδριάσεις, και ολοκληρώνεται σιγά σιγά η διαδικασία, είναι προς το τέλος. Η υπάλληλος μου είπε σε μία εβδομάδα με δέκα μέρες πιστεύει ότι θα έχουν τελειώσει. Για να δούμε πια. Τουλάχιστον μας είπαν κάτι επιτέλους! Υπομονή λίγο ακόμα...


Δε αμφισβητώ εσένα προσωπικά, αμφισβητώ όμως το ΑΣΕΠ. Σου λέει "10ήμερο στο 10ήμερο θα τη φάμε τη χρονιά..."
Re: ΑΣΕΠ 7K/2016
Δημοσίευσηαπό vkoika210675 » Δευ Νοέμ 06, 2017 11:58 am
Καλημέρα!
Μίλησα σημερα με το τμημα ενστασεων του ΑΣΕΠ και μου ειπαν οτι εχει ολοκληρωθει ο έλεγχος των ενστασεων των ΠΕ και τωρα συνεδριαζουν για να βγαλουν τα τελικα αποτελέσματα. Εκτίμηση χρονου σε καμια 10αρια μερες να τα αμακοινωνσουν κιλας ..αλλα με κάθε επιφύλαξη!!
Ας ελπίσουμε οτι θα ειναι ετσι!!

life77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2017 9:25 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό life77 » Πέμ Νοέμ 23, 2017 3:57 pm

Καλά δεν έχεις άδικο σε αυτό και εγώ αυτό ακριβως σκέφτηκα απλα για να μιλανε και να ξαναμιλάνε για δεκαήμερα πιστεύω ότι όντως είναι προς το τέλος. Το θέμα είναι ότι τελικά και αυτό το τέλος φαίνεται ατελείωτο. Τι να πω, θα φανεί. Γιατί εάν δεν βγουν τα οριστικά δεν αρχίζει να τρέχει και ο χρόνος της κατανομής από το Υπουργείο.
Και όλα αυτά για θέσεις στο ελληνικο δημόσιο με τόσα λίγα χρήματα.., μου αρέσει πάντως που θέλουν να κρατήσουν τους νέους με μεταπτυχιακά και διαδακτορικά στην Ελλάδα και τους προσλαμβάνουν με μισθούς ντροπής σε σχέση με τις σπουδές τους.

vkoika210675
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Τρί Ιουν 13, 2017 11:20 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό vkoika210675 » Πέμ Νοέμ 23, 2017 7:06 pm

life77 έγραψε:Καλά δεν έχεις άδικο σε αυτό και εγώ αυτό ακριβως σκέφτηκα απλα για να μιλανε και να ξαναμιλάνε για δεκαήμερα πιστεύω ότι όντως είναι προς το τέλος. Το θέμα είναι ότι τελικά και αυτό το τέλος φαίνεται ατελείωτο. Τι να πω, θα φανεί. Γιατί εάν δεν βγουν τα οριστικά δεν αρχίζει να τρέχει και ο χρόνος της κατανομής από το Υπουργείο.
Και όλα αυτά για θέσεις στο ελληνικο δημόσιο με τόσα λίγα χρήματα.., μου αρέσει πάντως που θέλουν να κρατήσουν τους νέους με μεταπτυχιακά και διαδακτορικά στην Ελλάδα και τους προσλαμβάνουν με μισθούς ντροπής σε σχέση με τις σπουδές τους.



Χαίρομαι που οι πληροφορίες σου είναι παρόμοιες με οτι είπαν και σε μένα. Εγώ τηλεφώνησα την Δευτέρα 20/11/2017 και μου είπαν οτι έχει ολοκληρωθεί ο έλεγχος των ενστάσεων των ΠΕ και εκκρεμεί να τα δει η συντονίστρια ή σύμβουλος (δεν θυμάμαι καλά τι μου ειπε..βασικά δεν έδωσα σημασία) και να περάσουν τμήμα και θα κοινωποιηθούν. Εκτίμηση χρόνου 10-15 μέρες.
Το μόνο σταθερό που μου έχουν επαναλάβει όλες τις φόρες που εχω επικοινωνήσει είναι οτι μέχρι τέλους του έτους θα έχουν σίγουρα αναρτηθεί τα οριστικά των ΠΕ.
Υπομονή και ελπίδα!!

magiamagia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 01, 2017 12:02 am

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό magiamagia » Δευ Νοέμ 27, 2017 12:57 pm

Παιδιά τι γίνεται; κανένα νέο; πείτε τίποτα. :roll:

billakos83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Ιουν 07, 2017 11:20 am

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό billakos83 » Δευ Νοέμ 27, 2017 1:20 pm

Συμφωνα με καποιον τελευταιο που εγραψε περιμενουμε αλλον ενα δεκαημερο, δεν ξερω και εγω ποιο δεκαημερο version ειναι....Μιλαμε οι ανθρωποι ειναι τραγικοι παμε στο 6μηνο και ακομα περιμενουμε οριστικα..Τι διαολο μια ενσταση την ημερα και εναν εναν επιτυχωντα να ανακοινωνανε καθε μερα θα επρεπε να τα βγαζανε νωριτερα, εκτος αν υπαρχει εντολη αννωθεν για παγωμα..Καλα χριστουγεννα καλες γιορτες

Gig
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευ Αύγ 28, 2017 2:23 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Gig » Δευ Νοέμ 27, 2017 1:27 pm

Εμένα πάλι κάθε φορά που καλώ τον ΑΣΕΠ για να μου πουν αν έχουν εκτίμηση για το πότε θα βγουν αποτελέσματα γιατί δε μου λένε τίποτα??
Τι κάνω λάθος? :P

vkoika210675
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Τρί Ιουν 13, 2017 11:20 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό vkoika210675 » Δευ Νοέμ 27, 2017 1:58 pm

billakos83 έγραψε:Συμφωνα με καποιον τελευταιο που εγραψε περιμενουμε αλλον ενα δεκαημερο, δεν ξερω και εγω ποιο δεκαημερο version ειναι....Μιλαμε οι ανθρωποι ειναι τραγικοι παμε στο 6μηνο και ακομα περιμενουμε οριστικα..Τι διαολο μια ενσταση την ημερα και εναν εναν επιτυχωντα να ανακοινωνανε καθε μερα θα επρεπε να τα βγαζανε νωριτερα, εκτος αν υπαρχει εντολη αννωθεν για παγωμα..Καλα χριστουγεννα καλες γιορτες



Πόσο δικιο έχεις...εμενα πάλι σήμερα μου είπαν να ξανακαλέσω γύρω στις 15 Δεκέμβρη.... εχω απο το Σεπτεμβρη που καθε φορα που τηλεφωνώ ολο 10-15 μέρες μετα πιστεύουν οτι θα βγουν τα οριστικά των ΠΕ. Επίσης θεωρεί οτι μέχρι τελος του έτους θα εχουν κοινωποιηθεί τα αποτελέσματα...
Αναρωτιέμαι πόσες ενστάσεις έγιναν τελικα... γιατι και οι 3000 περιπου ΠΕ αιτούντες να εκαναν ενσταση θα επρεπε να τις εχουν δει...

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό knts » Δευ Νοέμ 27, 2017 4:19 pm

Gig έγραψε:Εμένα πάλι κάθε φορά που καλώ τον ΑΣΕΠ για να μου πουν αν έχουν εκτίμηση για το πότε θα βγουν αποτελέσματα γιατί δε μου λένε τίποτα??
Τι κάνω λάθος? :P


Εγώ κι εσύ δεν είμαστε σε mood ΑΣΕΠ.

life77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2017 9:25 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό life77 » Δευ Νοέμ 27, 2017 7:23 pm

vkoika210675 έγραψε:
billakos83 έγραψε:Συμφωνα με καποιον τελευταιο που εγραψε περιμενουμε αλλον ενα δεκαημερο, δεν ξερω και εγω ποιο δεκαημερο version ειναι....Μιλαμε οι ανθρωποι ειναι τραγικοι παμε στο 6μηνο και ακομα περιμενουμε οριστικα..Τι διαολο μια ενσταση την ημερα και εναν εναν επιτυχωντα να ανακοινωνανε καθε μερα θα επρεπε να τα βγαζανε νωριτερα, εκτος αν υπαρχει εντολη αννωθεν για παγωμα..Καλα χριστουγεννα καλες γιορτες



Πόσο δικιο έχεις...εμενα πάλι σήμερα μου είπαν να ξανακαλέσω γύρω στις 15 Δεκέμβρη.... εχω απο το Σεπτεμβρη που καθε φορα που τηλεφωνώ ολο 10-15 μέρες μετα πιστεύουν οτι θα βγουν τα οριστικά των ΠΕ. Επίσης θεωρεί οτι μέχρι τελος του έτους θα εχουν κοινωποιηθεί τα αποτελέσματα...
Αναρωτιέμαι πόσες ενστάσεις έγιναν τελικα... γιατι και οι 3000 περιπου ΠΕ αιτούντες να εκαναν ενσταση θα επρεπε να τις εχουν δει...


Σου είπαν να ξανακαλέσεις από το ΑΣΕΠ;;; Γιατί να ξανακαλέσεις; Να σου πουν τι τότε; Πώς πάει η διαδικασία ή πότε θα τα ανακοινώσουν; Αυτό μου ακούγεται πολύ περίεργο...

Ellli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2017 11:09 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Ellli » Δευ Νοέμ 27, 2017 7:26 pm

Παιδια εμενα σημερα με πηραν τηλ απο το νοσοκομειο και ειπαν οτι θελουν τα χαρτια μου, εω θα τους τα στειλω. Ρωτησα αν θα αγησουν τα οριστικα και ειπαν εεε...!!! Ουτε αυτοι ξερουν

vkoika210675
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Τρί Ιουν 13, 2017 11:20 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό vkoika210675 » Δευ Νοέμ 27, 2017 7:59 pm

life77 έγραψε:
vkoika210675 έγραψε:
billakos83 έγραψε:Συμφωνα με καποιον τελευταιο που εγραψε περιμενουμε αλλον ενα δεκαημερο, δεν ξερω και εγω ποιο δεκαημερο version ειναι....Μιλαμε οι ανθρωποι ειναι τραγικοι παμε στο 6μηνο και ακομα περιμενουμε οριστικα..Τι διαολο μια ενσταση την ημερα και εναν εναν επιτυχωντα να ανακοινωνανε καθε μερα θα επρεπε να τα βγαζανε νωριτερα, εκτος αν υπαρχει εντολη αννωθεν για παγωμα..Καλα χριστουγεννα καλες γιορτες



Πόσο δικιο έχεις...εμενα πάλι σήμερα μου είπαν να ξανακαλέσω γύρω στις 15 Δεκέμβρη.... εχω απο το Σεπτεμβρη που καθε φορα που τηλεφωνώ ολο 10-15 μέρες μετα πιστεύουν οτι θα βγουν τα οριστικά των ΠΕ. Επίσης θεωρεί οτι μέχρι τελος του έτους θα εχουν κοινωποιηθεί τα αποτελέσματα...
Αναρωτιέμαι πόσες ενστάσεις έγιναν τελικα... γιατι και οι 3000 περιπου ΠΕ αιτούντες να εκαναν ενσταση θα επρεπε να τις εχουν δει...


Σου είπαν να ξανακαλέσεις από το ΑΣΕΠ;;; Γιατί να ξανακαλέσεις; Να σου πουν τι τότε; Πώς πάει η διαδικασία ή πότε θα τα ανακοινώσουν; Αυτό μου ακούγεται πολύ περίεργο...


Δίκιο έχεις. Όταν τους καλώ ρωτάω αν υπάρχει κάποιο νεότερο για τα οριστικά αποτελέσματα της 7κ/2016 για τους ΠΕ... μέχρι τώρα μου έχουν πει οτι έχει ολοκληρωθεί ο έλεγχος των ενστάσεων και περιμένουν να γίνει Τμήμα για να τα ανακοινώσουν και να ξανατηλεφωνήσω σε λίγες μέρες, που πάντα είναι 10-15 μέρες μετά... Υποθέτω οτι αν δεν έχουν ανακοινωθεί τα οριστικά να τηλεφωνήσω για να μου πουν ότι μου λένε εδώ και 3 μήνες...."Ξανακαλέστε σε 10-15 μέρες"...κι εγω ξανατηλεφωνώ με την ελπίδα να μάθω κάτι περισσότερο καθώς από τον φορέα που είμαι διορισθέα στα προσωρινά δεν ξέρουν να μου πουν τίποτα...

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό knts » Δευ Νοέμ 27, 2017 9:52 pm

vkoika210675 έγραψε:
life77 έγραψε:
vkoika210675 έγραψε:

Πόσο δικιο έχεις...εμενα πάλι σήμερα μου είπαν να ξανακαλέσω γύρω στις 15 Δεκέμβρη.... εχω απο το Σεπτεμβρη που καθε φορα που τηλεφωνώ ολο 10-15 μέρες μετα πιστεύουν οτι θα βγουν τα οριστικά των ΠΕ. Επίσης θεωρεί οτι μέχρι τελος του έτους θα εχουν κοινωποιηθεί τα αποτελέσματα...
Αναρωτιέμαι πόσες ενστάσεις έγιναν τελικα... γιατι και οι 3000 περιπου ΠΕ αιτούντες να εκαναν ενσταση θα επρεπε να τις εχουν δει...


Σου είπαν να ξανακαλέσεις από το ΑΣΕΠ;;; Γιατί να ξανακαλέσεις; Να σου πουν τι τότε; Πώς πάει η διαδικασία ή πότε θα τα ανακοινώσουν; Αυτό μου ακούγεται πολύ περίεργο...


Δίκιο έχεις. Όταν τους καλώ ρωτάω αν υπάρχει κάποιο νεότερο για τα οριστικά αποτελέσματα της 7κ/2016 για τους ΠΕ... μέχρι τώρα μου έχουν πει οτι έχει ολοκληρωθεί ο έλεγχος των ενστάσεων και περιμένουν να γίνει Τμήμα για να τα ανακοινώσουν και να ξανατηλεφωνήσω σε λίγες μέρες, που πάντα είναι 10-15 μέρες μετά... Υποθέτω οτι αν δεν έχουν ανακοινωθεί τα οριστικά να τηλεφωνήσω για να μου πουν ότι μου λένε εδώ και 3 μήνες...."Ξανακαλέστε σε 10-15 μέρες"...κι εγω ξανατηλεφωνώ με την ελπίδα να μάθω κάτι περισσότερο καθώς από τον φορέα που είμαι διορισθέα στα προσωρινά δεν ξέρουν να μου πουν τίποτα...


Όντως, οι φορείς περιμένουν από εμάς. Είχα πάρει τηλέφωνο να ρωτήσω μήπως ξέρουν κάτι και πριν προλάβω να ρωτήσω μου λέει ο υπάλληλος: μήπως ξέρετε πότε θα βγουν τα οριστικά;

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Τρί Νοέμ 28, 2017 9:05 am

Καλημέρα από 4 δυπε κατηγορία ΔΕ νοσοκομεια Θεσσαλονίκης ζήτησαν σε καποιόν τα χαρτιά του ;ρωτάω να δω εάν ξεκίνησαν στο δικό μου στην ΥΕ ζήτησαν τα χαρτιά τους

jimoil11
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 28, 2017 7:58 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό jimoil11 » Τρί Νοέμ 28, 2017 8:50 pm

Εμένα πάντως οταν βγηκαν τα προσωρινα αποτελεσματα στην κατηγορια ΤΕ με ειχαν παρει τηλεφωνο απο το νοσοκομειο αν ηθελα να ξεκινησω να δουλευω με 8μηνη συμβαση.

Nena79
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 08, 2017 7:24 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Nena79 » Τρί Νοέμ 28, 2017 9:43 pm

jimoil11 έγραψε:Εμένα πάντως οταν βγηκαν τα προσωρινα αποτελεσματα στην κατηγορια ΤΕ με ειχαν παρει τηλεφωνο απο το νοσοκομειο αν ηθελα να ξεκινησω να δουλευω με 8μηνη συμβαση.

Εχεις ξεκινησει; γιατι κ μενα με πηραν τηλ δεχτηκα κ ακομα περιμένω να ξεκινησω


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης