Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Gata87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 17, 2019 9:18 am

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Gata87 » Τετ Μαρ 20, 2019 2:24 pm

Μα εχουμε το ίδιο μαστερ κ τους εδωσαν 100 μορια ενω εμενα 30 μόρια! Το β μαστερ δλδ.... Κανονικά 2 μαστερ δε δινουν 200 μορια συν 100 μορια συνολο 300μορια;

titig
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2018 11:51 am

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό titig » Πέμ Μαρ 21, 2019 8:29 am

Gata87 έγραψε:Μα εχουμε το ίδιο μαστερ κ τους εδωσαν 100 μορια ενω εμενα 30 μόρια! Το β μαστερ δλδ.... Κανονικά 2 μαστερ δε δινουν 200 μορια συν 100 μορια συνολο 300μορια;


Για πρώτο master παίρνεις 200 μόρια αν είναι συναφές και 100 αν δεν είναι συναφές. Αν έχεις και 2ο master παίρνεις 60 αν είναι συναφές και 30 αν δεν είναι συναφές. Αυτό που καταλαβαίνω από τα γραφόμενά σου είναι ότι δηλώσατε το ίδιο master (αυτό της Ιταλικής Ψυχολογίας). Εσύ το δήλωσες ώς 2ο και πήρες 30 και ο άλλος το δήλωσε ως πρώτο και πήρε 100 (μάλλον έχει μόνο ένα master).

marina26
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 30, 2018 9:51 am

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό marina26 » Κυρ Μάιος 12, 2019 7:15 pm

Natasa4552 έγραψε:Καλησπέρα! Καλά χριστούγεννα να έχουμε και ας δουλεύουμε!!! Λύστε μου μια απορία με το μεταπτυχιακό ανεβαίνεις στο 2ο κλιμακιο?? Και η αύξηση στο μισθό είναι 30 ευρώ?? Επειδή παντού γράφει ότι ανεβαίνεις 2 κλιμάκια (4χρόνια) μήπως έπρεπε να πάω στο 3ο κλιμάκιο??

Καλησπέρα! Κ εγώ ξέρω ότι ανεβαίνεις κανονικά 2 μισθολογικά κλιμάκια, αφού είναι 0-2, 2-4 έπρεπε να πας στο τρίτο (4-6) . όσο για τα χρήματα μόνο 30 ευρώ;;; καταξοδευτηκαν...τωρα περιμένω κ εγώ να μου το αναγνωρίσουν το μεταπτυχιακό οπότε αν έχω νεότερα σύντομα σχετικά με το μισθολογικό κλιμάκιο που με έβαλαν θα σε ενημερώσω.

sakis198
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Δευ Μάιος 08, 2017 10:08 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό sakis198 » Τρί Μάιος 14, 2019 9:58 am

marina26 έγραψε:
Natasa4552 έγραψε:Καλησπέρα! Καλά χριστούγεννα να έχουμε και ας δουλεύουμε!!! Λύστε μου μια απορία με το μεταπτυχιακό ανεβαίνεις στο 2ο κλιμακιο?? Και η αύξηση στο μισθό είναι 30 ευρώ?? Επειδή παντού γράφει ότι ανεβαίνεις 2 κλιμάκια (4χρόνια) μήπως έπρεπε να πάω στο 3ο κλιμάκιο??

Καλησπέρα! Κ εγώ ξέρω ότι ανεβαίνεις κανονικά 2 μισθολογικά κλιμάκια, αφού είναι 0-2, 2-4 έπρεπε να πας στο τρίτο (4-6) . όσο για τα χρήματα μόνο 30 ευρώ;;; καταξοδευτηκαν...τωρα περιμένω κ εγώ να μου το αναγνωρίσουν το μεταπτυχιακό οπότε αν έχω νεότερα σύντομα σχετικά με το μισθολογικό κλιμάκιο που με έβαλαν θα σε ενημερώσω.



Το μεταπτυχιακο δινει 2μκ ,το οποιο μεταφραζεται σε αυξηση αποδοχων αναλογα με το νεο κλιμακιο στο οποιο εντασσεσαι.

marina26
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 30, 2018 9:51 am

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό marina26 » Τρί Μάιος 21, 2019 12:52 pm

sakis198 έγραψε:
marina26 έγραψε:
Natasa4552 έγραψε:Καλησπέρα! Καλά χριστούγεννα να έχουμε και ας δουλεύουμε!!! Λύστε μου μια απορία με το μεταπτυχιακό ανεβαίνεις στο 2ο κλιμακιο?? Και η αύξηση στο μισθό είναι 30 ευρώ?? Επειδή παντού γράφει ότι ανεβαίνεις 2 κλιμάκια (4χρόνια) μήπως έπρεπε να πάω στο 3ο κλιμάκιο??

Καλησπέρα! Κ εγώ ξέρω ότι ανεβαίνεις κανονικά 2 μισθολογικά κλιμάκια, αφού είναι 0-2, 2-4 έπρεπε να πας στο τρίτο (4-6) . όσο για τα χρήματα μόνο 30 ευρώ;;; καταξοδευτηκαν...τωρα περιμένω κ εγώ να μου το αναγνωρίσουν το μεταπτυχιακό οπότε αν έχω νεότερα σύντομα σχετικά με το μισθολογικό κλιμάκιο που με έβαλαν θα σε ενημερώσω.



Το μεταπτυχιακο δινει 2μκ ,το οποιο μεταφραζεται σε αυξηση αποδοχων αναλογα με το νεο κλιμακιο στο οποιο εντασσεσαι.


εμένα μου ήρθε η απόφαση αναγνώρισης κ ανέβηκα κανονικά 2 μισθολογικά κλιμάκια, δλδ πήγα στο τρίτο μ.κ. Κ ανέβηκα κ ένα βαθμό από Δ πήγα Γ.

papmenia23
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 12, 2019 7:23 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό papmenia23 » Τρί Νοέμ 12, 2019 8:13 pm

Καλησπέρα. Διορίστηκα 1/6/2018, έχω μεταπτυχιακό και περίπου 4 χρόνια προυπηρεσία με συμβάσεις σε δημόσιους φορείς. Το μισθολογικό κλιμάκιο στο οποίο βρίσκομαι τώρα είναι το πρώτο. Η αρμόδια υπάλληλος στην υπηρεσία μου ισχυρίζεται ότι πρέπει να περάσουν 2 χρόνια προκειμένου να αναγνωριστούν το μεταπτυχιακό και η προυπηρεσία μου και να ανέβω μισθολογικό κλιμάκιο. Γνωρίζει κάποιος αν ισχύει όντως αυτό ή αν μπορεί να γίνει και νωρίτερα επειδή διαβάζοντας τη νομοθεσία και κάποια μηνύματα εδώ μέσα έχω μπερδευτεί λίγο.

marina26
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 30, 2018 9:51 am

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό marina26 » Κυρ Νοέμ 24, 2019 9:15 pm

papmenia23 έγραψε:Καλησπέρα. Διορίστηκα 1/6/2018, έχω μεταπτυχιακό και περίπου 4 χρόνια προυπηρεσία με συμβάσεις σε δημόσιους φορείς. Το μισθολογικό κλιμάκιο στο οποίο βρίσκομαι τώρα είναι το πρώτο. Η αρμόδια υπάλληλος στην υπηρεσία μου ισχυρίζεται ότι πρέπει να περάσουν 2 χρόνια προκειμένου να αναγνωριστούν το μεταπτυχιακό και η προυπηρεσία μου και να ανέβω μισθολογικό κλιμάκιο. Γνωρίζει κάποιος αν ισχύει όντως αυτό ή αν μπορεί να γίνει και νωρίτερα επειδή διαβάζοντας τη νομοθεσία και κάποια μηνύματα εδώ μέσα έχω μπερδευτεί λίγο.


Λυπάμαι που θα σε στενοχωρήσω αλλά έχεις χασει λεφτά εξαιτίας της υπαλλήλου αυτής.. Ναι μεν για την προϋπηρεσία ισχύει ότι μετά την 2ετη δοκιμαστική περίοδο αναγνωρίζεται αλλά για το μεταπτυχιακό δν ισχύει! Από την ημέρα που θα κάνεις αίτηση αναγνώρισης παίρνεις αναδρομικά κ τα χρήματα! Κάτι ανάλογο συνέβη κ σε μένα με τον υπάλληλο αλλά εμένα ευτυχώς ήταν θέμα 2 μηνών από όταν διορίστηκα, υπήρξε λάθος επικοινωνία που λύθηκε γρήγορα οπότε έχασα μονο 2 μηνων χρηματα. Στην δική σου όπως περίπτωση μιλάμε για ένα χρόνο κ βάλε... Πήγαινε αύριο κιόλας κ κανε αίτηση αναγνώρισης του μεταπτυχιακού σου!!

papmenia23
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 12, 2019 7:23 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό papmenia23 » Τετ Νοέμ 27, 2019 8:43 pm

marina26 έγραψε:
papmenia23 έγραψε:Καλησπέρα. Διορίστηκα 1/6/2018, έχω μεταπτυχιακό και περίπου 4 χρόνια προυπηρεσία με συμβάσεις σε δημόσιους φορείς. Το μισθολογικό κλιμάκιο στο οποίο βρίσκομαι τώρα είναι το πρώτο. Η αρμόδια υπάλληλος στην υπηρεσία μου ισχυρίζεται ότι πρέπει να περάσουν 2 χρόνια προκειμένου να αναγνωριστούν το μεταπτυχιακό και η προυπηρεσία μου και να ανέβω μισθολογικό κλιμάκιο. Γνωρίζει κάποιος αν ισχύει όντως αυτό ή αν μπορεί να γίνει και νωρίτερα επειδή διαβάζοντας τη νομοθεσία και κάποια μηνύματα εδώ μέσα έχω μπερδευτεί λίγο.


Λυπάμαι που θα σε στενοχωρήσω αλλά έχεις χασει λεφτά εξαιτίας της υπαλλήλου αυτής.. Ναι μεν για την προϋπηρεσία ισχύει ότι μετά την 2ετη δοκιμαστική περίοδο αναγνωρίζεται αλλά για το μεταπτυχιακό δν ισχύει! Από την ημέρα που θα κάνεις αίτηση αναγνώρισης παίρνεις αναδρομικά κ τα χρήματα! Κάτι ανάλογο συνέβη κ σε μένα με τον υπάλληλο αλλά εμένα ευτυχώς ήταν θέμα 2 μηνών από όταν διορίστηκα, υπήρξε λάθος επικοινωνία που λύθηκε γρήγορα οπότε έχασα μονο 2 μηνων χρηματα. Στην δική σου όπως περίπτωση μιλάμε για ένα χρόνο κ βάλε... Πήγαινε αύριο κιόλας κ κανε αίτηση αναγνώρισης του μεταπτυχιακού σου!!


Marina 26 ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Την έπαθα απ' ό,τι φαίνεται.. Πάλι καλά τουλάχιστον που δεν έχασα δύο ολόκληρα χρόνια. Μαζί με την αίτηση καταθέτω μόνο το πτυχίο ή χρειάζεται και κάτι άλλο π.χ. αναλυτική βαθμολογία;
Όταν λέμε προϋπηρεσία στον ιδιωτικό τομέα τι εννοούμε; Οι συμβάσεις π.χ. σε ΟΤΑ η ΝΠΔΔ θεωρείται ιδιωτικός τομέας;

marina26
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 30, 2018 9:51 am

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό marina26 » Δευ Δεκ 02, 2019 8:17 pm

papmenia23 έγραψε:
marina26 έγραψε:
papmenia23 έγραψε:Καλησπέρα. Διορίστηκα 1/6/2018, έχω μεταπτυχιακό και περίπου 4 χρόνια προυπηρεσία με συμβάσεις σε δημόσιους φορείς. Το μισθολογικό κλιμάκιο στο οποίο βρίσκομαι τώρα είναι το πρώτο. Η αρμόδια υπάλληλος στην υπηρεσία μου ισχυρίζεται ότι πρέπει να περάσουν 2 χρόνια προκειμένου να αναγνωριστούν το μεταπτυχιακό και η προυπηρεσία μου και να ανέβω μισθολογικό κλιμάκιο. Γνωρίζει κάποιος αν ισχύει όντως αυτό ή αν μπορεί να γίνει και νωρίτερα επειδή διαβάζοντας τη νομοθεσία και κάποια μηνύματα εδώ μέσα έχω μπερδευτεί λίγο.


Λυπάμαι που θα σε στενοχωρήσω αλλά έχεις χασει λεφτά εξαιτίας της υπαλλήλου αυτής.. Ναι μεν για την προϋπηρεσία ισχύει ότι μετά την 2ετη δοκιμαστική περίοδο αναγνωρίζεται αλλά για το μεταπτυχιακό δν ισχύει! Από την ημέρα που θα κάνεις αίτηση αναγνώρισης παίρνεις αναδρομικά κ τα χρήματα! Κάτι ανάλογο συνέβη κ σε μένα με τον υπάλληλο αλλά εμένα ευτυχώς ήταν θέμα 2 μηνών από όταν διορίστηκα, υπήρξε λάθος επικοινωνία που λύθηκε γρήγορα οπότε έχασα μονο 2 μηνων χρηματα. Στην δική σου όπως περίπτωση μιλάμε για ένα χρόνο κ βάλε... Πήγαινε αύριο κιόλας κ κανε αίτηση αναγνώρισης του μεταπτυχιακού σου!!


Marina 26 ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Την έπαθα απ' ό,τι φαίνεται.. Πάλι καλά τουλάχιστον που δεν έχασα δύο ολόκληρα χρόνια. Μαζί με την αίτηση καταθέτω μόνο το πτυχίο ή χρειάζεται και κάτι άλλο π.χ. αναλυτική βαθμολογία;
Όταν λέμε προϋπηρεσία στον ιδιωτικό τομέα τι εννοούμε; Οι συμβάσεις π.χ. σε ΟΤΑ η ΝΠΔΔ θεωρείται ιδιωτικός τομέας;


Μόνο το μεταπτυχιακό καταθέτεις, τίποτα άλλο κ μετά περιμένεις να περάσει υπηρεσιακό και να αναγνωριστεί. Αυτό μπορεί να πάρει και εξάμηνο, ιδίως τώρα με τις αλλαγές στις διοικήσεις των νοσοκομείων, αλλά τα χρήματα θα τα πάρεις αναδρομικά από την ημέρα της αίτησης σου!! Προϋπηρεσία σε δημόσιο τομέα πάνω στην ειδικότητα αναγνωρίζεται και μισθολογικά ενώ στον ιδιωτικό τομεα μονο βαθμολογικά. ΟΤΑ και ΝΠΔΔ θεωρείται από όσο ξέρω δημόσιος τομέας.

papmenia23
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 12, 2019 7:23 pm

Re: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό papmenia23 » Σάβ Δεκ 07, 2019 9:16 pm

marina26 έγραψε:
papmenia23 έγραψε:
marina26 έγραψε:
Λυπάμαι που θα σε στενοχωρήσω αλλά έχεις χασει λεφτά εξαιτίας της υπαλλήλου αυτής.. Ναι μεν για την προϋπηρεσία ισχύει ότι μετά την 2ετη δοκιμαστική περίοδο αναγνωρίζεται αλλά για το μεταπτυχιακό δν ισχύει! Από την ημέρα που θα κάνεις αίτηση αναγνώρισης παίρνεις αναδρομικά κ τα χρήματα! Κάτι ανάλογο συνέβη κ σε μένα με τον υπάλληλο αλλά εμένα ευτυχώς ήταν θέμα 2 μηνών από όταν διορίστηκα, υπήρξε λάθος επικοινωνία που λύθηκε γρήγορα οπότε έχασα μονο 2 μηνων χρηματα. Στην δική σου όπως περίπτωση μιλάμε για ένα χρόνο κ βάλε... Πήγαινε αύριο κιόλας κ κανε αίτηση αναγνώρισης του μεταπτυχιακού σου!!


Marina 26 ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Την έπαθα απ' ό,τι φαίνεται.. Πάλι καλά τουλάχιστον που δεν έχασα δύο ολόκληρα χρόνια. Μαζί με την αίτηση καταθέτω μόνο το πτυχίο ή χρειάζεται και κάτι άλλο π.χ. αναλυτική βαθμολογία;
Όταν λέμε προϋπηρεσία στον ιδιωτικό τομέα τι εννοούμε; Οι συμβάσεις π.χ. σε ΟΤΑ η ΝΠΔΔ θεωρείται ιδιωτικός τομέας;


Μόνο το μεταπτυχιακό καταθέτεις, τίποτα άλλο κ μετά περιμένεις να περάσει υπηρεσιακό και να αναγνωριστεί. Αυτό μπορεί να πάρει και εξάμηνο, ιδίως τώρα με τις αλλαγές στις διοικήσεις των νοσοκομείων, αλλά τα χρήματα θα τα πάρεις αναδρομικά από την ημέρα της αίτησης σου!! Προϋπηρεσία σε δημόσιο τομέα πάνω στην ειδικότητα αναγνωρίζεται και μισθολογικά ενώ στον ιδιωτικό τομεα μονο βαθμολογικά. ΟΤΑ και ΝΠΔΔ θεωρείται από όσο ξέρω δημόσιος τομέας.[/quot

Εντάξει, τα κατέθεσα οπότε τώρα θα περιμένω. Κι εγώ αυτό πιστεύω ότι ανήκει στο δημόσιο τομέα, αλλά η υπάλληλος λέει οτι εφόσον είχα ασφάλιση ΙΚΑ θεωρείται ιδιωτικός τομέας. Τι να πω.. Δεν βγάζω άκρη. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου marina 26. Καλές γιορτές εύχομαι!


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες