ΑΣΕΠ 2K/2016 ΤΕ

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
jeap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Δευ Μάιος 08, 2017 2:46 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό jeap » Κυρ Ιούλ 09, 2017 1:56 pm

Η μεγάλη μέρα φτάνει, τα λέμε αύριο από κοντά

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Τρί Ιούλ 11, 2017 3:21 pm

jeap έγραψε:Η μεγάλη μέρα φτάνει, τα λέμε αύριο από κοντά


Τι έγινε παιδιά πως πήγε? Εντυπώσεις?

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό arpatr » Τρί Ιούλ 11, 2017 6:36 pm

Κι έλεγα είναι εδώ κανείς , δεν είναι.. italos όλα καλά; Εγώ είμαι σε δύσκολη φάση τελικά δεν ανέλαβα για προσωπικούς λόγους, μου ήρθαν αρκετά ανάποδα τα πράγματα. Εύχομαι να πήγαν όλα πολύ καλά με τα παιδιά και να διαβάσουμε σύντομα νέα, είμαι περίεργος (ακόμα) τι παίζει εκεί.

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Τρί Ιούλ 11, 2017 10:43 pm

arpatr έγραψε:Κι έλεγα είναι εδώ κανείς , δεν είναι.. italos όλα καλά; Εγώ είμαι σε δύσκολη φάση τελικά δεν ανέλαβα για προσωπικούς λόγους, μου ήρθαν αρκετά ανάποδα τα πράγματα. Εύχομαι να πήγαν όλα πολύ καλά με τα παιδιά και να διαβάσουμε σύντομα νέα, είμαι περίεργος (ακόμα) τι παίζει εκεί.


Ελα φίλος όλα καλά εδώ στάσιμα τα πράγματα! Τι εννοείς δεν ανέλαβες?? Δεν αποδέχθηκες το διορισμό η απλά το καθυστερείς? Ελπίζω όλα να είναι περαστικά ε?
Κι εγώ περίεργος είμαι αν και έχω την εντύπωση ότι δεν θα ξαναγράψει κανείς απο αυτούς που μπήκαν στην ττε. Εχει γίνει και παλαιότερα οπότε ποιος ξέρει τι τους λένε!! Ελπίζω να είμαι λάθος! Dtinfinity είσαι εδώ??? :D :D :D

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό arpatr » Πέμ Ιούλ 27, 2017 3:53 pm

Γειά σου italos. Με το ένα και το άλλο δεν απάντησα ποτέ. Δεν αποδέχτηκα τελικά. Εχεις κανένα ευχάριστο να μας πεις; Το εύχομαι. Όσο για την τράπεζα άσε έφτασα σε σημείο να χαίρομαι που δεν έκατσε. Κάθε τι που μαθαίνω με επιβεβαιώνει. Πιθανό να υπογράφουν έγγραφο εχεμύθειας γιαυτό και η εξαφάνιση.

Anthem
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 04, 2016 5:03 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό Anthem » Πέμ Ιούλ 27, 2017 4:51 pm

Εδώ είμαστε παιδιά, δεν χαθήκαμε.


Απλά τρέχουμε λόγω μετακόμισης και τα λοιπά...

Anthem
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 04, 2016 5:03 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό Anthem » Πέμ Ιούλ 27, 2017 5:59 pm

arpatr έγραψε:Γειά σου italos. Με το ένα και το άλλο δεν απάντησα ποτέ. Δεν αποδέχτηκα τελικά. Εχεις κανένα ευχάριστο να μας πεις; Το εύχομαι. Όσο για την τράπεζα άσε έφτασα σε σημείο να χαίρομαι που δεν έκατσε. Κάθε τι που μαθαίνω με επιβεβαιώνει. Πιθανό να υπογράφουν έγγραφο εχεμύθειας γιαυτό και η εξαφάνιση.


Apart τί μαθαίνεις και σε κάνει να είσαι αρνητικός για την τράπεζα;

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Πέμ Ιούλ 27, 2017 6:17 pm

arpatr έγραψε:Γειά σου italos. Με το ένα και το άλλο δεν απάντησα ποτέ. Δεν αποδέχτηκα τελικά. Εχεις κανένα ευχάριστο να μας πεις; Το εύχομαι. Όσο για την τράπεζα άσε έφτασα σε σημείο να χαίρομαι που δεν έκατσε. Κάθε τι που μαθαίνω με επιβεβαιώνει. Πιθανό να υπογράφουν έγγραφο εχεμύθειας γιαυτό και η εξαφάνιση.


Γεια και σε σενα arpatr. Γεια σου anthem.
arpatr πως και δεν αποδέχτηκες??? Σε είχα για σίγουρο!! Εγώ έχω νέα μπήκα στα δικαστηρια αλλά μακριά απο το σπίτι μου (Αθήνα) και προς το παρόν δεν ψήνομαι! Δεν ξέρω τι θα γίνει ευελπιστώ στην 5κ όταν βγουν και βλέπουμε. Για τώρα πάντως εύχομαι να καθυστερήσουν τα οριστικά. Ηθελα να ρωτήσω και τι παίζει με αμοιβαίες κλπ ή παραταση αποδοχής. Εσυ είχες κάνει εκεί? Με το άλλο τί έμαθες (ττε)?

Anthem όλα καλά εκεί? Για πες εντυπώσεις? Γνώρισες τον dtinfinity? Χάθηκε κι αυτός απο το forum...

Anthem
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 04, 2016 5:03 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό Anthem » Πέμ Ιούλ 27, 2017 11:39 pm

italos77 έγραψε:
arpatr έγραψε:Γειά σου italos. Με το ένα και το άλλο δεν απάντησα ποτέ. Δεν αποδέχτηκα τελικά. Εχεις κανένα ευχάριστο να μας πεις; Το εύχομαι. Όσο για την τράπεζα άσε έφτασα σε σημείο να χαίρομαι που δεν έκατσε. Κάθε τι που μαθαίνω με επιβεβαιώνει. Πιθανό να υπογράφουν έγγραφο εχεμύθειας γιαυτό και η εξαφάνιση.


Γεια και σε σενα arpatr. Γεια σου anthem.
arpatr πως και δεν αποδέχτηκες??? Σε είχα για σίγουρο!! Εγώ έχω νέα μπήκα στα δικαστηρια αλλά μακριά απο το σπίτι μου (Αθήνα) και προς το παρόν δεν ψήνομαι! Δεν ξέρω τι θα γίνει ευελπιστώ στην 5κ όταν βγουν και βλέπουμε. Για τώρα πάντως εύχομαι να καθυστερήσουν τα οριστικά. Ηθελα να ρωτήσω και τι παίζει με αμοιβαίες κλπ ή παραταση αποδοχής. Εσυ είχες κάνει εκεί? Με το άλλο τί έμαθες (ττε)?

Anthem όλα καλά εκεί? Για πες εντυπώσεις? Γνώρισες τον dtinfinity? Χάθηκε κι αυτός απο το forum...



Νομίζω είναι πολύ νωρίς για να πούμε κάτι με βεβαιότητα.

Φαίνεται πάντως μία πολύ καλή εργασία από όλες τις απόψεις.

Τον dtinfinity τον ήξερα πριν ακόμα πάω στην τράπεζα της Ελλάδος.

notorius
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 04, 2017 5:15 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό notorius » Σάβ Ιούλ 29, 2017 12:09 am

Τελικά σαν τι σας προσλάβαν ρε παιδιά; Ως μόνιμους που έλεγε η προκήρυξη ή ως ΙΔΑΧ, όπως συζητήθηκε προηγουμένως από εσάς; Πως είναι τα πράματα εκεί πέρα;

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Σάβ Ιούλ 29, 2017 4:10 pm

Καλησπέρα,
Όντως υπάρχει η εχεμύθεια που αναφέρθηκε πιο πριν στο καταστατικό και στο κώδικα δεοντολογίας της Τράπεζας.
Τα πράγματα όλα καλά, για ορισμένους από εμάς ίσως θα μπορούσε να ήταν πιο δημιουργικά!
Η τράπεζα είναι ΑΕ, όποτε οπως καταλαβαίνετε δεν έχει καμία σχέση ο ορος τακτικο προσωπικό για το δημόσιο με το αυτόν για την τράπεζα. Η πρόσληψη ήταν μια κανονική πρόσληψη σε ιδιωτική εταιρεία, τουλάχιστον ετσι φάνηκε.
Περισσότερα δε ξέρουμε και όπως λένε και οι παλιοί θα τα μαθαίνουμε σιγά σιγά.

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Σάβ Ιούλ 29, 2017 5:49 pm

DTINFINITY έγραψε:Καλησπέρα,
Όντως υπάρχει η εχεμύθεια που αναφέρθηκε πιο πριν στο καταστατικό και στο κώδικα δεοντολογίας της Τράπεζας.
Τα πράγματα όλα καλά, για ορισμένους από εμάς ίσως θα μπορούσε να ήταν πιο δημιουργικά!
Η τράπεζα είναι ΑΕ, όποτε οπως καταλαβαίνετε δεν έχει καμία σχέση ο ορος τακτικο προσωπικό για το δημόσιο με το αυτόν για την τράπεζα. Η πρόσληψη ήταν μια κανονική πρόσληψη σε ιδιωτική εταιρεία, τουλάχιστον ετσι φάνηκε.
Περισσότερα δε ξέρουμε και όπως λένε και οι παλιοί θα τα μαθαίνουμε σιγά σιγά.


Μπράβο αδερφέ χαίρομαι που είναι όλα οκ. Συγχαρητήρια και για την 2κ! :lol: :lol: :lol:
Θα ήθελα τα φώτα σου. Για ποιους λόγους μπορεί να πάρει κάποιος παράταση αποδοχής θέσης? Ειναι εύκολο?
Επίσης ξέρεις αν μπορείς να κάνεις αμοιβαία μετάθεση απο την αρχη? Εννοώ πριν κλεισει δοκιμαστική διετία.
Μιλάω για τα δικαστήρια δεν ξέρω αν ισχυει κάτι άλλο απο το υπόλοιπο δημόσιο

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Κυρ Ιούλ 30, 2017 8:57 am

Να σαι καλά, συγχαρητήρια και σε σένα.

Οι λόγοι για παράταση διορισμού μπορεί να είναι διάφοροι. Αυτη τη διαδικασία θα την κανείς μόλις έρθει η επιστολή που σου λέει ότι έχεις 30 ημέρες για να αναλάβεις υπηρεσία. Δηλαδή αφού βγει η προσωπική απόφαση διορισμού σου.
Παντως έχω την εντύπωση ότι επειδή τα δικαστήρια ακολουθούν τον κώδικα δικαστικών υπαλλήλων αντί 30 σου δίνουν 20 μέρες για να ορκιστείς. Το άρθρο 10 του συγκεκριμένου θα σου δώσει μια καλύτερη απάντηση σίγουρα για το τρόπο διορισμού.
Συνήθως επειδή είναι με απόφαση του διευθυντή ανθρώπινου δυναμικού την δίνουν, αλλά δεν είναι πάντα σίγουρο.
Θα στη δώσουν σίγουρα σε κάποιο πρόβλημα υγείας, γιατί δε παίζουν με αυτά αλλά είναι και που θα πέσεις.
Εσυ σε κάθε περίπτωση θα έχεις τεκμηριώσει πλήρως και με ότι δικαιολογητικό μπορείς να παραθέσεις τους λόγους που την κανείς.

Αμοιβαία αν ισχύει ότι σε όλο το δημόσιο λογικά μπορείς κατευθείαν πριν κλείσεις τη διετία αλλά είναι και λίγο αργή η διαδικασία μπορεί να σου πάρει αρκετό διάστημα, όποτε τη μετακόμιση θα την έχεις υποστεί.
Αλλά επειδή δεν είμαι 100% σίγουρος ρίξε μια μάτια στον κώδικα των δικαστικών. Αλλιώς πάρε ένα τηλέφωνο σε κάποιο τμήμα που ασχολείται με το ανθρώπινο δυναμικό του Υπουργείου Δικαιοσύνης ή στο Υπουργείο Εσωτερικών.

Παραθέτω και τον κώδικα.
http://www.ministryofjustice.gr/site/ko ... ΝΥΠΑΛΛΗΛΩΝ

kosmasstath
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 18, 2017 3:34 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό kosmasstath » Κυρ Ιούλ 30, 2017 4:19 pm

DTINFINITY έγραψε:Να σαι καλά, συγχαρητήρια και σε σένα.

Οι λόγοι για παράταση διορισμού μπορεί να είναι διάφοροι. Αυτη τη διαδικασία θα την κανείς μόλις έρθει η επιστολή που σου λέει ότι έχεις 30 ημέρες για να αναλάβεις υπηρεσία. Δηλαδή αφού βγει η προσωπική απόφαση διορισμού σου.
Παντως έχω την εντύπωση ότι επειδή τα δικαστήρια ακολουθούν τον κώδικα δικαστικών υπαλλήλων αντί 30 σου δίνουν 20 μέρες για να ορκιστείς. Το άρθρο 10 του συγκεκριμένου θα σου δώσει μια καλύτερη απάντηση σίγουρα για το τρόπο διορισμού.
Συνήθως επειδή είναι με απόφαση του διευθυντή ανθρώπινου δυναμικού την δίνουν, αλλά δεν είναι πάντα σίγουρο.
Θα στη δώσουν σίγουρα σε κάποιο πρόβλημα υγείας, γιατί δε παίζουν με αυτά αλλά είναι και που θα πέσεις.
Εσυ σε κάθε περίπτωση θα έχεις τεκμηριώσει πλήρως και με ότι δικαιολογητικό μπορείς να παραθέσεις τους λόγους που την κανείς.

Αμοιβαία αν ισχύει ότι σε όλο το δημόσιο λογικά μπορείς κατευθείαν πριν κλείσεις τη διετία αλλά είναι και λίγο αργή η διαδικασία μπορεί να σου πάρει αρκετό διάστημα, όποτε τη μετακόμιση θα την έχεις υποστεί.
Αλλά επειδή δεν είμαι 100% σίγουρος ρίξε μια μάτια στον κώδικα των δικαστικών. Αλλιώς πάρε ένα τηλέφωνο σε κάποιο τμήμα που ασχολείται με το ανθρώπινο δυναμικό του Υπουργείου Δικαιοσύνης ή στο Υπουργείο Εσωτερικών.

Παραθέτω και τον κώδικα.
http://www.ministryofjustice.gr/site/ko ... ΝΥΠΑΛΛΗΛΩΝ
Συγνωμη για την διακοπή αλλά ο κώδικας θέτει ηλικιακά όρια , δεν ισχύει κάτι τέτοιο, έχει βγει κάποιο Π..Δ που να το αναιρεί ?35 για τριτοβάθμια !!!

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Κυρ Ιούλ 30, 2017 7:25 pm

Τα ηλικιακά όρια έχουν καταργηθεί με ευρωπαϊκή οδηγία από όσο ξέρω.
Εκτός αν έχει βγει συγκεκριμένη απόφαση από τους φορείς για καποια ειδικότητα, όπως έγινε και στη προκυρηξη του ΟΣΕ, της Τράπεζας της Ελλαδος κλπ.
Τώρα για το συγκεκριμένο κώδικα υπαλλήλων που παρέθεσα λογικά θα ισχύει εν μέρη γιατί αλλιώς να βρίσκεται στην ιστοσελίδα του Υπουργείου Δικαιοσύνης;


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες