ΑΣΕΠ 2K/2016 ΤΕ

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Παρ Μάιος 26, 2017 11:38 am

italos77 έγραψε:
arpatr έγραψε:Ακούς κι εσύ ε; Γιατί κι εγώ πολλά ακούω αλλά δεν ξέρω τι να πιστέψω και τι όχι.. Σίγουρα έχω ξενερώσει και το βλέπω με άλλο μάτι γιατί κι εγώ βλέπω πως όλα είναι κανονισμένα.. Και όπως σου χω πει μόνος μου παλεύω και είναι μπόλικα τα χρήματα. Άσε που εκεί πο9ντάρουν και αυτοί σου λέει ποιός θα τα ανακατέψει.. Πάντως να σου πω την αλήθεια έχω κολλήσει με τις θέσεις στα νησιά της 5κ, ενώ αρχικά δεν περνούσε καν από το μυαλό μου, εκεί δε νομίζω να υπάρχει τεράστια ζήτηση και πιστεύω κάτι θα χτυπήσω με τα μόριά μου αρκεί να μην βγει η τοποθέτησή μου μέχρι τη λήξη των αιτήσεων (σήμερα μου είπαν για μέσα Ιουνίου οπότε ελπίζω να τα καταφέρω). Σήμερα βγήκαν τα προσωρινά ΠΕ της 5Κ και συγγενικό πρόσωπο έμεινε για ελάχιστα μόρια εκτός, είναι στην πρώτη θέση στους επιλαχόντες οπότε να το χουμε κατα νου, σε ευχαριστώ.


Ναι ετσι ακριβώς είναι. Κι εν τω μεταξύ το φεκ άφαντο έτσι? :roll: :roll: :roll:
Πάντως για την 5κ ποια νησιά εννοείς? Σήκωσα ένα post σχετικά με το πόσο σημαντικές είναι οι επιλογές μας έτσι όπως νομίζω το συζητούσαμε πάλι μαζί! Αν δεν είσαι σίγουρος ότι θα πάς μπορεί να χάσεις κάποια θέση που πραγματικά σε ενδιαφέρει γιαυτό προσοχή! Αν και φαντάζομαι ότι έχεις πολλά μόρια για να έχεις ήδη επιτύχει οπότε είσαι άνετος!
Οσο για το συγγενή σου μπορείς να δεις σε προηγούμενους πρόσφατους διαγωνισμούς αν έχει επιτύχει κάποιος από αυτούς που είναι από πάνω του για να δει αν εχει πιθανότητες. Αλλιώς υπομονή (αλήθεια πόσο ψυχοβγαλτικό πρέπει να είναι αυτό?)


DTinfinity αλλη μία φόρα , απο τις πολλές ομολογουμένως, που λύνεις απορίες έτσι απλά!
Arpatr τελικά ψάχναμε σε λάθος μέρος. Αυτό σημαίνει ότι έχουμε περίπου μέχρι τις 20 Ιουνίου. Ούτε και ξέρω τι θα κάνω ρε φίλε.Ρε μπελά που βάλαμε στο κεφάλι μας!
infinity πότε ξεκινάς με το καλό? Ψάχνεις σπίτι κλπ?

jeap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Δευ Μάιος 08, 2017 2:46 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό jeap » Τετ Μάιος 31, 2017 10:25 am

πως πάνε οι διαδικασίες; προχωράνε; γνωρίζει κανείς;

Anthem
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 04, 2016 5:03 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό Anthem » Τετ Μάιος 31, 2017 12:39 pm

jeap έγραψε:πως πάνε οι διαδικασίες; προχωράνε; γνωρίζει κανείς;



Μίλησα προχθές μαζί τους, Δευτέρα 29/05/2017.

Αναμένουν τα δικαιολογητικά από όλους τους διοριστέους ώστε να προχωρήσουν σε έλεγχο γνησιότητας των πτυχίων κ.τ.λ.

Πάντως, μου έδωσαν την εντύπωση πως βιάζονται...

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Σάβ Ιουν 10, 2017 11:51 pm

arpatr έγραψε:Dtinfinity σε ευχαριστούμε θερμά. Κι εγώ το έψαχνα με ελεύθερο κείμενο αλλά έβαζα το όνομα της τράπεζας. Μα δε γινόταν να μη δεν υπάρχει! Σε ρώτησα γιατί στο έγγραφο της ατομικής αποδοχής που παρέλαβα, αναφέρει το φεκ οπότε σκέφτηκα οτι θα το γραφε και στο δικό σου. Italos εννοώ την 5κ/2017 που έχει θέσεις σε νησιά! Κύθηρα , Κρήτη, Κω, Κάλυμνο, δε θυμάμαι που αλλού. Έχω καλά μόρια, το θέμα είναι να κάνω και καλή επιλογή και να είμαι και σίγουρος γιαυτη. Θα δούμε! Δεν ξέρω καν αν θα πάρω μέρος τελικά.


arpatr εισαι ακομα εδω? Τι κανεις με την ττε το προχωρας? Εγω μαλλον θα το αφησω , δεν εχω ορεξη για τετοια ιστορια!

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό arpatr » Δευ Ιουν 12, 2017 12:54 pm

Γειά σου italos. Τελικά μετά από μάχη με τον εαυτό μου κι εγώ το άφησα, για μένα ήταν περισσότερα τα κατά μετά από πολλή σκέψη οπότε με έπεισαν να μη σπαταλήσω χρήμα (κυρίως), χρόνο και ψυχολογία στη διαδικασία αυτή. Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά αυτό αποφάσισα. Επίσης έμαθα οτι υπήρξαν και μη αποδοχές στον κλάδο μας σε περίπτωση που κάποιοι είναι κοντά για αναπλήρωση. Ακόμη κι αυτό εμένα κάτι μου λέει.. Τι να πω, όλα για κάποιο λόγο γίνονται. Αρχικά έλεγα δε θα τους αφήσω με τίποτα αλλά τελικά δεν αξίζει τον κόπο ειδικά από τη στιγμή που πήρα ήδη άλλη θέση. Έβγαλες άκρη εσυ με το πτυχίο σου; Έκανες αίτηση για την 5Κ; Εδω είμαι και θα τα λέμε.

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Δευ Ιουν 12, 2017 3:56 pm

arpatr έγραψε:Γειά σου italos. Τελικά μετά από μάχη με τον εαυτό μου κι εγώ το άφησα, για μένα ήταν περισσότερα τα κατά μετά από πολλή σκέψη οπότε με έπεισαν να μη σπαταλήσω χρήμα (κυρίως), χρόνο και ψυχολογία στη διαδικασία αυτή. Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά αυτό αποφάσισα. Επίσης έμαθα οτι υπήρξαν και μη αποδοχές στον κλάδο μας σε περίπτωση που κάποιοι είναι κοντά για αναπλήρωση. Ακόμη κι αυτό εμένα κάτι μου λέει.. Τι να πω, όλα για κάποιο λόγο γίνονται. Αρχικά έλεγα δε θα τους αφήσω με τίποτα αλλά τελικά δεν αξίζει τον κόπο ειδικά από τη στιγμή που πήρα ήδη άλλη θέση. Έβγαλες άκρη εσυ με το πτυχίο σου; Έκανες αίτηση για την 5Κ; Εδω είμαι και θα τα λέμε.


Τεράστια μάχη όπως το είπες , κι ακόμα δηλαδή έχω τις αμφιβολίες μου για το αν πράττω σωστά. Αφού όμως όλα δείχνουν ότι είναι ''ιδιαίτερη περίπτωση'' ίσως γίνεται πιο εύκολο τελικά ειδικά όταν περάσει και το 2μηνο (σε μερικές μέρες λογικά). Έχω κάνει και στην 2κ και στην 5κ όπου φυσικά το πτυχίο μου είναι κανονικότατα στους αποδεκτούς τίτλους. Τώρα είναι πληροφορική, για την 2κ δεν ήταν!!! Επίσης το ότι είναι Αθήνα και δεν υπήρχε ποτέ πιθανότητα για καμία μετάθεση κοντά στο σπίτι μου έπαιξε σημαντικό ρόλο. Σε αντίθεση με 2κ-5κ που μπορεί κάτι να καταφέρεις μετά από χρόνια και να μη φας τα χρόνια σου στους ρυθμούς της Αθήνας ,κάτι που για εμένα το ''χωριάτη'' :lol: :lol: :lol: είναι εξοντωτικό γιατί έχω μάθει αλλιώς!
Για τις μή αποδοχές περίεργο γιατί θεωρητικά είναι απο τις πιο καλοπληρωμένες δουλειές σε σχέση με το υπόλοιπο δημόσιο, τι να παίζει άραγε?

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Δευ Ιουν 12, 2017 7:50 pm

Italos,
Αυτό για το δημόσιο που λες στη τελευταία πρόταση. Είσαι σίγουρος ότι η ΤτΕ είναι δημόσιο;
Γιατί προσπαθώ να βγάλω άκρη αν θα μπορούσα να πάρω μετά τη πρόσληψη (αναφέρω πρόσληψη γιατί στη ΤτΕ ετσι το λένε κι όχι διορισμό) μέρος σε άλλο διαγωνισμό και ο ΑΣΕΠ ρίχνει το μπαλάκι στο Υπουργείο Εσωτερικών.

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Δευ Ιουν 12, 2017 11:43 pm

DTINFINITY έγραψε:Italos,
Αυτό για το δημόσιο που λες στη τελευταία πρόταση. Είσαι σίγουρος ότι η ΤτΕ είναι δημόσιο;
Γιατί προσπαθώ να βγάλω άκρη αν θα μπορούσα να πάρω μετά τη πρόσληψη (αναφέρω πρόσληψη γιατί στη ΤτΕ ετσι το λένε κι όχι διορισμό) μέρος σε άλλο διαγωνισμό και ο ΑΣΕΠ ρίχνει το μπαλάκι στο Υπουργείο Εσωτερικών.


Οχι δεν είμαι σίγουρος απλά το αναφέρω έτσι λόγω προσλήψεων μέσω ασεπ. Αν ήταν καθαρά ιδιωτικό γιατί να βγάλει προκήρυξη? Πάρε όποιους γουστάρεις όπως γίνεται στον ιδιωτικό! Παρόλα αυτά το συμπέρασμα μου φίλε DTinfinity όσο καιρό το ψάχνω από τότε που βγήκε η ''μυρωδιά'' της συγκεκριμένης προκήρυξης μέχρι και σήμερα που το αφήνω για να ηρεμήσει το μυαλό μου είναι το εξής: Πρόκειται για ένα οργανισμό που είναι πιο κράτος και από το κράτος (ιδιωτικού χαρακτηρα ναι μεν) ανεξάρτητοι στα πάντα, δεν τους αγγίζει κανείς (εξού και όλα τα επιδόματα που εχουν κρατήσει σε σχέση με το δημόσιο) αλλά και το δικό τους ασφαλιστικό ταμείο! Τη στιγμή που όλα ισοπεδώθηκαν στο δημόσιο εκεί δεν άνοιξε ρουθούνι! Και ναί έχει κάποια στοιχεία δημοσίου αλλιώς θα έδιναν στην καλύτερη 1000ευρώ και θα ήσουν στο ΙΚΑ. Οσο για το ΑΣΕΠ και μόνο που παραδέχτηκαν ότι η ττε είναι ''ιδιαίτερη περίπτωση'' καταλαβαίνεις τι εννοούν! Ακολουθούσαν τη γραμμή που τους είχαν δώσει χωρίς πολλά πολλά. Νομίζω το κατάλαβες κι εσυ με την περιπτωσή σου ότι δεν υπήρχε λογική! Ευτυχώς ήσουν τυχερός σε συνδυασμό φυσικά και με τα υψηλά προσόντα σου!
Βλέπεις λοιπόν ότι ο ίδιος ο αρμόδιος για να σου απαντήσει αν μπορείς να πάρεις μέρος σε άλλο διαγωνισμό δεν ξέρει να σου απαντήσει! και φυσικά για να βγάλεις άκρη στο Υπουργείο Εσωτερικών θα πάρει καιρό και αν το καταφέρεις!! Καλό θα ήταν βέβαια να μην το μάθουν στην ττε αν εχεις πρόθεση τέτοια γιατί ποτέ δεν ξέρεις!
Ενας λόγος που το αφήνω (ξέρεις την περίπτωσή μου) είναι γιατί φοβάμαι να τα βάλω μαζί τους γιατί δεν θα βρώ τελικά το δίκιο μου και θα πάει αδικος ο κόπος και φυσικά το χρήμα. Εδώ η ίδια η κυβέρνηση (ναι αυτή η αριστερή) ήθελε να τους βάλει χέρι σε μισθούς ,επιδόματα κλπ και δεν το έχει καταφέρει (τουλάχιστον έτσι διάβασα).
Ξαναλέω ότι αυτές είναι προσωπικές εκτιμήσεις απο διάβασμα στο διαδίκτυο (που έχω ψάξει πραγματικά πάρα πολύ).
Θα με ενδιέφερε πολύ η γνώμη σου μιας και είσαι πιο κοντά απο όλους μας εκεί μέσα!

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό arpatr » Τρί Ιουν 13, 2017 1:33 am

dtinfinity το ερώτημα αυτό το έθεσα κι εγώ στο δικηγόρο μου πριν παρω οποιαδήποτε απόφαση για να είμαι καλυμμένος σε περίπτωση που δεν έμενα ευχαριστημένος. Οτι δεν ανήκει στο δημόσιο και είναι ιδιωτική εταιρεία είναι γνωστό , ρίξε μια ματιά στο καταστατικό της γιαυτό. Η απάντηση που πήρα είναι οτι μπορεί να είναι Α.Ε. , όμως υπάγεται λόγω του ποσοστού της που ανήκει στο δημόσιο (10% αν δεν κανω λαθος), σε συγκεκριμένο άρθρο που επιτρέπει και διαδικασίες ΑΣΕΠ που ορίζονται στο ν. 2190/1994 οι οποίες φαινονται μερικως κατευθυνομενες. Απο τη στιγμη που οι θέσεις αφορούν σε τακτικό προσωπικό μεσω ΑΣΕΠ, ισχύει ότι και στο δημόσιο, φυσικά και μπορείς να πάρεις κανονικά μέρος σε προκηρύξεις εφόσον κλείσεις την πενταετία. Οι θέσεις αορίστου χρόνου που κατα καιρούς βγάζει η ΤτΕ και δεν καλύπτονται μέσω ΑΣΕΠ είναι εκείνες που δεν έχουν κάποιον περιορισμό. Δυστυχώς δεν το έψαξα περισσότερο όμως. Εγω πάντως όταν κατέθεσα τα χαρτιά μου ενημερώθηκα και για την πενταετία και για τις μεταταξεις ,τις αποσπάσεις και για τα μισθολογικα απο το φορεα μου κ γενικοτερα για το τι παιζει στο δημοσιο. Φοβερό να μην ξέρεις τι γίνεται. Καλη δυναμη.

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τρί Ιουν 13, 2017 10:33 am

arpatr έγραψε:dtinfinity το ερώτημα αυτό το έθεσα κι εγώ στο δικηγόρο μου πριν παρω οποιαδήποτε απόφαση για να είμαι καλυμμένος σε περίπτωση που δεν έμενα ευχαριστημένος. Οτι δεν ανήκει στο δημόσιο και είναι ιδιωτική εταιρεία είναι γνωστό , ρίξε μια ματιά στο καταστατικό της γιαυτό. Η απάντηση που πήρα είναι οτι μπορεί να είναι Α.Ε. , όμως υπάγεται λόγω του ποσοστού της που ανήκει στο δημόσιο (10% αν δεν κανω λαθος), σε συγκεκριμένο άρθρο που επιτρέπει και διαδικασίες ΑΣΕΠ που ορίζονται στο ν. 2190/1994 οι οποίες φαινονται μερικως κατευθυνομενες. Απο τη στιγμη που οι θέσεις αφορούν σε τακτικό προσωπικό μεσω ΑΣΕΠ, ισχύει ότι και στο δημόσιο, φυσικά και μπορείς να πάρεις κανονικά μέρος σε προκηρύξεις εφόσον κλείσεις την πενταετία. Οι θέσεις αορίστου χρόνου που κατα καιρούς βγάζει η ΤτΕ και δεν καλύπτονται μέσω ΑΣΕΠ είναι εκείνες που δεν έχουν κάποιον περιορισμό. Δυστυχώς δεν το έψαξα περισσότερο όμως. Εγω πάντως όταν κατέθεσα τα χαρτιά μου ενημερώθηκα και για την πενταετία και για τις μεταταξεις ,τις αποσπάσεις και για τα μισθολογικα απο το φορεα μου κ γενικοτερα για το τι παιζει στο δημοσιο. Φοβερό να μην ξέρεις τι γίνεται. Καλη δυναμη.


Βασικά ο νόμος 2190/1994 ορίζει τις διαδικασίες που ακολουθεί ο ΑΣΕΠ. Τώρα σε αυτό που λες ότι "οι θέσεις αφορούν σε τακτικό προσωπικό μέσω ΑΣΕΠ, ισχύει ότι και στο δημόσιο, φυσικά και μπορείς να πάρεις κανονικά μέρος σε προκηρύξεις εφόσον κλείσεις την πενταετία", έχω μία ένσταση γιατί μέσα οι διαγωνισμοί λένε " Η απαγόρευση αυτή αφορά αποκλειστικά τους μόνιμους υπαλλήλους των ανωτέρω φορέων η υπηρεσιακή κατάσταση των οποίων ρυθμίζεται από τον Υπαλληλικό Κώδικα."
Προσωπικά η ΤτΕ δεν μου φαίνεται να ρυθμίζεται από τον Υπαλληλικό Κώδικα. Πάντως ο όρος τακτικό προσωπικό για την ΤτΕ, δεν είναι ο ίδιος με το υπόλοιπο δημόσιο, γιατί αν εσύ ξέρεις ότι σε προσλαμβάνουν ως τακτικό προσωπικό και ακούσεις μετά ότι εμείς προσλαμβάνουμε μόνο με συμβάσεις αορίστου χρόνου.
Τέλος πάντων, κάποια στιγμή θα μάθουμε που θα πάει.
Σε άλλους φορείς πάντως που έστειλα τα χαρτιά μου μια χαρά με ενημέρωσαν για όλα όπως λες κι εσύ.

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό arpatr » Τετ Ιουν 14, 2017 8:42 am

Δεν κατάλαβα, θα σας προσλάβουν ως αορίστου; μα η προκήρυξη για τακτικό προσωπικό μιλάει.. πουθενά δε λέει για σύμβαση αορίστου! Πήρα μια σύγχυση πρωινιάτικα...πραγματικά οτι θέλουν κάνουν :evil: Δεν μπορούν να σου λένε κάνε χαρτιά για μόνιμες θέσεις και μετά πάρε μια αοριστου... Γιατί εκεί μέσα η αορίστου δεν έχει καμία σχέση με τις συμβάσεις των ΙΔΑΧ.. Καλύπτεσαι από κάπου νομικά για το ότι άλλη ηταν η προκήρυξη και άλλα βρήκες μπροστά σου? Τουλάχιστον η δεκαετία αφορά και σε εκείνους οτι δεν μπορούν να λύσουν τη σύμβαση, ή μόνο εσένα περιορίζει ως προς την παραμονή στη θέση;

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Τετ Ιουν 14, 2017 10:56 am

arpatr έγραψε:Δεν κατάλαβα, θα σας προσλάβουν ως αορίστου; μα η προκήρυξη για τακτικό προσωπικό μιλάει.. πουθενά δε λέει για σύμβαση αορίστου! Πήρα μια σύγχυση πρωινιάτικα...πραγματικά οτι θέλουν κάνουν :evil: Δεν μπορούν να σου λένε κάνε χαρτιά για μόνιμες θέσεις και μετά πάρε μια αοριστου... Γιατί εκεί μέσα η αορίστου δεν έχει καμία σχέση με τις συμβάσεις των ΙΔΑΧ.. Καλύπτεσαι από κάπου νομικά για το ότι άλλη ηταν η προκήρυξη και άλλα βρήκες μπροστά σου? Τουλάχιστον η δεκαετία αφορά και σε εκείνους οτι δεν μπορούν να λύσουν τη σύμβαση, ή μόνο εσένα περιορίζει ως προς την παραμονή στη θέση;


Καλημέρα παίδες,
Κι εγώ απο όσο ξέρω αορίστου είναι οι θέσεις άσχετα τι έγραφε στην προκήρυξη. Το λέει και μέσα στο εγκόλπιο της ττε. Επίσης είναι λογικό αφού στην ουσία πρόκειται για ιδιωτικό φορέα. Δεν θεωρώ ότι υπάρχει μονιμότητα παρότι δεν πιστέυω ότι απολύουν έτσι απλά κόσμο. Ουτε κάν μετά τη διετία δεν έχει αναφερθεί ποτέ να μην σε κάνουν αορίστου επειδή πχ δεν τους κάνεις. Το τι έγραφε η προκήρυξη νομίζω λίγη σημασία έχει καθώς όπως φάνηκε ήταν copy-paste το γενικό πλαίσιο αλλά στην ουσία ακολουθούμε δικούς μας κανόνες γιατί μπορούμε. Μου κάνει εντύπωση ,και το αναφέρω ακόμη μία φορά, το γεγονός οτι δεν έκαναν γραπτό διαγωνισμό ή με συνέντευξη για να μην έχουν τέτοια προβλήματα!
Ρε infinity καταλαβαίνω πραγματικά σε τί κατάσταση είσαι να ξεσπιτώνεσαι στα τυφλά! Υπομονή φίλε όλα καλά θα πάνε! Για να τα κρατάνε μυστικά κάτι πολύ καλό θα κρύβεται!

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τετ Ιουν 14, 2017 11:04 am

Δεκαετία μπορώ να σου πω, έχει δέσμευση ότι θα παραμείνεις στο Αντικείμενο της θέσης, όχι ότι πρέπει να μείνεις στην υπηρεσία 10 έτη.
Για το άλλο που σου λέω δε ρώτησα εγώ, αλλά άλλος διοριστεος και του είπαν ακριβώς αυτό ότι εκεί κάνουν συμβάσεις αορίστου. Αυταααα!
Κάποια στιγμή θα τα μάθουμε όλα!
Εκτός αν πάω σε κάποια άλλη θέση στο τέλος που είναι πιο ξεκάθαρα τα πράγματα!

jeap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Δευ Μάιος 08, 2017 2:46 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό jeap » Τρί Ιούλ 04, 2017 11:56 am

Δευτέρα ξεκινάμε.... καλή μας αρχή!!!

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Τρί Ιούλ 04, 2017 2:01 pm

jeap έγραψε:Δευτέρα ξεκινάμε.... καλή μας αρχή!!!


Καλή αρχη παιδιά όλα να σας πάνε καλά! Περιμένουμε εντυπώσεις...


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες