ΑΣΕΠ 2K/2016 ΤΕ

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

ΑΣΕΠ 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Παρ Μαρ 10, 2017 9:57 pm

Παιδιά ανοιγω εδώ για τα αποτελέσματα της ΑΣΕΠ 2Κ/2016. Αν έχει κάποιος οποιαδήποτε ενημέρωση ή απλά θέλει να το συζητήσει γιατί απο ότι βλέπω σηκώνει κιόλας, εδώ είμαστε!

Anthem
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 04, 2016 5:03 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό Anthem » Σάβ Μαρ 11, 2017 11:51 am

italos77 έγραψε:Παιδιά ανοιγω εδώ για τα αποτελέσματα της 2κ/2016. Αν έχει κάποιος οποιαδήποτε ενημέρωση ή απλά θέλει να το συζητήσει γιατί απο ότι βλέπω σηκώνει κιόλας, εδώ είμαστε!


Σωστή κίνηση!

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό arpatr » Σάβ Μαρ 11, 2017 1:01 pm

italos77 έγραψε:
arpatr έγραψε:Italos77 εννοώ 11 στους 10 γνωστούς μου! Σιγα μην ασχοληθουν μαζι μου τοσοι υπαλληλοι στο ΑΣΕΠ!! Κι εγώ με δικηγόρο προχώρησα εννοείται!

DTINFINITΥ πολύ σωστά. Να σημειώσω εδώ οτι τον περασμένο Μαϊο γινανε προσληψεις ΠΕ πληροφορικής και η επιλογή έγινε μετά από συνεντεύξεις των υποψηφίων.Όσο κι αν έχω ψάξει, δεν έχω καταφέρει να βρω κάπου τα αποτελέσματα. Φυσικά μπορεί να είναι και λάθος δικό μου, να υπάρχουν κάπου. Τουλάχιστον μέσω ΑΣΕΠ δεν μπορεί να παρακαμφθεί το γεγονός οτι υπάρχουν συνάδελφοι υποψήφιοι με διδακτορικό και προϋπηρεσία οι οποίοι ότι και να γίνει ότι και να συμβεί δεν μπορούν να βγουν χαμένοι, θα εκτεθεί ανεπανόρθωτα το σύστημα.. Η σφαγή γίνεται ένα επίπεδο κάτω. Φυσικά και κίνητρό μας είναι τα χρήματα, μιας και ειναι πολύ καλά, και για μένα είναι και το γεγονός οτι έχεις αντικείμενο και δουλειά πάντα. Ωστόσο τα υποκαταστήματα είναι σε διάφορες περιοχές της Ελλάδας, οπότε μη ξέροντας που είναι οι ανάγκες των θέσεων, προσωπικά έχω έναν προβληματισμό παραπάνω. Σήμερα πάντως που τηλεφώνησα μου είπαν οτι οι ενστάσεις δεν έχουν εξεταστεί γίνεται χαμός αυτή την εποχή γιατί έχουν πέσει μαζεμένες αιτήσεις , πολλές ενστάσεις και τρέχουν ένα σωρό πράγματα ταυτόχρονα. Επίσης μου είπαν οτι πρώτα βγαίνει ο πίνακας των οριστικών και μετά παίρνεις την απάντηση για την ένσταση, γνωρίζετε κάτι; Μου φάνηκε λίγο περίεργο.


Θεώρησα ότι μπορεί να ήσουν λίγο υπερβολικός στο νούμερο!!!
Αυτά με τους ΠΕ ούτε κι εγώ βρήκα κάτι όμως γιατί δεν μου φαίνεται περίεργο??
Εννοείται επίσης ότι συνυπολογίζεις τη σταθερότητα στη δουλειά!
Αυτό που λες για τα υποκαταστήματα νομίζω δεν ισχύει για εμας (πληροφορική) γιατί όλες οι σχετικές υπηρεσίες θεωρώ ότι είναι στην Αθήνα. Μακάρι να ήταν έτσι κι ας ήμουν επαρχία όπου να ναι!!! οχι Αθήνα όμως! Τώρα έτσι που ακούω μέχρι να εξεταστούν οι ενστάσεις φεξε μου και γλίστρησα, θα πέσουν και τίποτα εκλογές, για να μην πώ τίποτα πιο σοβαρό έτσι που πάμε και ψάχνουμε στα σκουπίδια να φάμε!
Για το τελευταίο , αφού εξεταστούν οι ενστάσεις βγαίνουν τα οριστικά. Ομως μέχρι να λάβεις εσυ την επίσημη απάντηση περνάει κάποιο ευλογο διάστημα (ταχυδρομείο). Αν έχεις κάνει ηλεκτρονικά δεν ξέρω τι γίνεται. Πάντως έχεις 2 μήνες καιρό απο όσο ξέρω.
arpatr τι εννοείς έχεις προχωρήσει με δικηγόρο? Έχεις κάνει προχωρημένες συνομιλίες? Γιατί εγώ περιμένω τα οριστικά για να δώ τι παίζει!


Μάλιστα, νόμιζα ενημερώνεσαι πριν τα αποτελέσματα! ευχαριστώ για την πληροφορία. Italos77 ακόμη και για την ένσταση συμβουλεύτηκα δικηγόρο, έχει όλο μου το φάκελο. Ο ίδιος πιστεύει ότι θα έχουμε θετική έκβαση με την ένσταση αλλά ακόμη κι αν δε συμβεί αυτό, δικαστικά θα βγάλουμε άκρη. Το θέμα είναι ποιος πληρώνει τη νύφη γιατί 4000 τα θες στο νερό.. και φυσικά θες και μερικά χρονάκια να φας με την όλη διαδικασία.. Και φυσικά όλα αυτά είναι με βάση τα προσωρινά, μπορεί μετά τις ενστάσεις να αλλάξουν τα πράγματα και να μη φτάνουν τα μόριά μου, ωστόσο ήθελα να ξέρω τη διαδικασία, αν αξίζει τον κόπο, το κόστος κτλ γιαυτό και ξεκίνησα νωρίς νωρίς.. άσε που πρέπει να προγραμματίσω και αποταμίευση μιας και δεν έχω και βοήθεια από πουθενά.

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Σάβ Μαρ 11, 2017 2:08 pm

arpatr έγραψε:
italos77 έγραψε:
arpatr έγραψε:Italos77 εννοώ 11 στους 10 γνωστούς μου! Σιγα μην ασχοληθουν μαζι μου τοσοι υπαλληλοι στο ΑΣΕΠ!! Κι εγώ με δικηγόρο προχώρησα εννοείται!

DTINFINITΥ πολύ σωστά. Να σημειώσω εδώ οτι τον περασμένο Μαϊο γινανε προσληψεις ΠΕ πληροφορικής και η επιλογή έγινε μετά από συνεντεύξεις των υποψηφίων.Όσο κι αν έχω ψάξει, δεν έχω καταφέρει να βρω κάπου τα αποτελέσματα. Φυσικά μπορεί να είναι και λάθος δικό μου, να υπάρχουν κάπου. Τουλάχιστον μέσω ΑΣΕΠ δεν μπορεί να παρακαμφθεί το γεγονός οτι υπάρχουν συνάδελφοι υποψήφιοι με διδακτορικό και προϋπηρεσία οι οποίοι ότι και να γίνει ότι και να συμβεί δεν μπορούν να βγουν χαμένοι, θα εκτεθεί ανεπανόρθωτα το σύστημα.. Η σφαγή γίνεται ένα επίπεδο κάτω. Φυσικά και κίνητρό μας είναι τα χρήματα, μιας και ειναι πολύ καλά, και για μένα είναι και το γεγονός οτι έχεις αντικείμενο και δουλειά πάντα. Ωστόσο τα υποκαταστήματα είναι σε διάφορες περιοχές της Ελλάδας, οπότε μη ξέροντας που είναι οι ανάγκες των θέσεων, προσωπικά έχω έναν προβληματισμό παραπάνω. Σήμερα πάντως που τηλεφώνησα μου είπαν οτι οι ενστάσεις δεν έχουν εξεταστεί γίνεται χαμός αυτή την εποχή γιατί έχουν πέσει μαζεμένες αιτήσεις , πολλές ενστάσεις και τρέχουν ένα σωρό πράγματα ταυτόχρονα. Επίσης μου είπαν οτι πρώτα βγαίνει ο πίνακας των οριστικών και μετά παίρνεις την απάντηση για την ένσταση, γνωρίζετε κάτι; Μου φάνηκε λίγο περίεργο.


Θεώρησα ότι μπορεί να ήσουν λίγο υπερβολικός στο νούμερο!!!
Αυτά με τους ΠΕ ούτε κι εγώ βρήκα κάτι όμως γιατί δεν μου φαίνεται περίεργο??
Εννοείται επίσης ότι συνυπολογίζεις τη σταθερότητα στη δουλειά!
Αυτό που λες για τα υποκαταστήματα νομίζω δεν ισχύει για εμας (πληροφορική) γιατί όλες οι σχετικές υπηρεσίες θεωρώ ότι είναι στην Αθήνα. Μακάρι να ήταν έτσι κι ας ήμουν επαρχία όπου να ναι!!! οχι Αθήνα όμως! Τώρα έτσι που ακούω μέχρι να εξεταστούν οι ενστάσεις φεξε μου και γλίστρησα, θα πέσουν και τίποτα εκλογές, για να μην πώ τίποτα πιο σοβαρό έτσι που πάμε και ψάχνουμε στα σκουπίδια να φάμε!
Για το τελευταίο , αφού εξεταστούν οι ενστάσεις βγαίνουν τα οριστικά. Ομως μέχρι να λάβεις εσυ την επίσημη απάντηση περνάει κάποιο ευλογο διάστημα (ταχυδρομείο). Αν έχεις κάνει ηλεκτρονικά δεν ξέρω τι γίνεται. Πάντως έχεις 2 μήνες καιρό απο όσο ξέρω.
arpatr τι εννοείς έχεις προχωρήσει με δικηγόρο? Έχεις κάνει προχωρημένες συνομιλίες? Γιατί εγώ περιμένω τα οριστικά για να δώ τι παίζει!


Μάλιστα, νόμιζα ενημερώνεσαι πριν τα αποτελέσματα! ευχαριστώ για την πληροφορία. Italos77 ακόμη και για την ένσταση συμβουλεύτηκα δικηγόρο, έχει όλο μου το φάκελο. Ο ίδιος πιστεύει ότι θα έχουμε θετική έκβαση με την ένσταση αλλά ακόμη κι αν δε συμβεί αυτό, δικαστικά θα βγάλουμε άκρη. Το θέμα είναι ποιος πληρώνει τη νύφη γιατί 4000 τα θες στο νερό.. και φυσικά θες και μερικά χρονάκια να φας με την όλη διαδικασία.. Και φυσικά όλα αυτά είναι με βάση τα προσωρινά, μπορεί μετά τις ενστάσεις να αλλάξουν τα πράγματα και να μη φτάνουν τα μόριά μου, ωστόσο ήθελα να ξέρω τη διαδικασία, αν αξίζει τον κόπο, το κόστος κτλ γιαυτό και ξεκίνησα νωρίς νωρίς.. άσε που πρέπει να προγραμματίσω και αποταμίευση μιας και δεν έχω και βοήθεια από πουθενά.


Πωωωω στην ίδια μοίρα είμαστε οικονομικά!! Εγω την ένσταση την έκανα μόνος μου κι ο Θεός βοηθός! Να σου πώ πήγες σε εργατολόγο ή σε κανένα δικό σου δικηγόρο? Γιατί εργατολόγο μόνο Αθήνα αν ψάξω κι αυτό με ρίσκο γιατί δεν ξέρω που θα πέσω! Ενω ο δικηγόρος που ρώτησα εκ των υστέρων βέβαια είναι φίλος! Τα χρονάκια δεν με πειράζουν προς το παρών αλλα πως θα ξέρουμε αν έχουν κινηθεί κι άλλοι δικαστικά και παλεύουμε τσάμπα??? Επίσης αν κάποιος μπεί και κάποιος δικαιωθεί δικαστικά τι γίνεται?? Τον πετάνε εξω? Κρίμα δεν είναι μετα απο 2-3 χρόνια να σου πούνε ξέρεις... κάποιος δικαιώθηκε στα δικαστήρια οπότε εσύ ... πουλο????

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό arpatr » Κυρ Μαρ 12, 2017 5:32 pm

οχι δεν χρειαζεται εργατολογος, δεν ειναι θεμα εργατολογου. Απ'οσο ενημερωθηκα ναι σε περιπτωση που δικαιωθεις παιρνεις τη θεση και δυστυχως ο αλλος πρεπει να την αφησει.. χαμος ρε γαμωτο

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τρί Απρ 04, 2017 11:43 am

Βγήκαν και τα οριστικά αποτελέσματα.
Απ' ότι βλέπω οι πλειοψηφία των ενστάσεων απορρίφτηκε, μαζί και η δικιά μου, βέβαια διορίζομαι και ξεκινάει πάλι το πρόβλημα αν με συμφέρει.

thes
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 10:17 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό thes » Τρί Απρ 04, 2017 12:11 pm

DTINFINITY έγραψε:Βγήκαν και τα οριστικά αποτελέσματα.
Απ' ότι βλέπω οι πλειοψηφία των ενστάσεων απορρίφτηκε, μαζί και η δικιά μου, βέβαια διορίζομαι και ξεκινάει πάλι το πρόβλημα αν με συμφέρει.

Συγχαρητήρια!Σου εύχομαι ότι καλύτερο!!!απ'ότι έχω καταλάβει είναι λίγο δύσκολο να αλλάξουν τα προσωρινά από τα τελικά αποτελέσματα....μικρο-ελάχιστες διαφορές προς τα κάτω παρά προς τα πάνω...!!

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τρί Απρ 04, 2017 3:20 pm

thes έγραψε:Συγχαρητήρια!Σου εύχομαι ότι καλύτερο!!!απ'ότι έχω καταλάβει είναι λίγο δύσκολο να αλλάξουν τα προσωρινά από τα τελικά αποτελέσματα....μικρο-ελάχιστες διαφορές προς τα κάτω παρά προς τα πάνω...!!


Ευχαριστώ πολύ!
Ναι σίγουρα αυτό που έχω δει κι εγώ είναι ότι τα προσωρινά σπάνια αλλάζουν!
Τώρα θα περιμένω τη συνέχεια της διαδικασίας.

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Τρί Απρ 04, 2017 5:19 pm

DTINFINITY έγραψε:
thes έγραψε:Συγχαρητήρια!Σου εύχομαι ότι καλύτερο!!!απ'ότι έχω καταλάβει είναι λίγο δύσκολο να αλλάξουν τα προσωρινά από τα τελικά αποτελέσματα....μικρο-ελάχιστες διαφορές προς τα κάτω παρά προς τα πάνω...!!


Ευχαριστώ πολύ!
Ναι σίγουρα αυτό που έχω δει κι εγώ είναι ότι τα προσωρινά σπάνια αλλάζουν!
Τώρα θα περιμένω τη συνέχεια της διαδικασίας.


DINFINITY συγχαρητήρια σου εύχομαι η απόφαση που θα πάρεις να καταλήξει στο καλύτερο αποτέλεσμα για σένα.
Όπως κατάλαβες κι εμένα η ένστασή μου απορρίφθηκε και περιμένω την απάντηση για να το τρέξω παραπέρα μιας και ακόμα τα μόρια μου φτάνουν (δεν βγηκε κάποιος στην επιφάνεια με περισσότερα μετά τις ενστάσεις).
Ξέρεις τι πρέπει να κάνω για αίτηση θεραπείας (κι αν αξίζει?).
Επίσης μιάς και μπήκες, αν τελικά ρωτήσεις στο γραφείο προσωπικού όπως είπες παλιότερα σχετικά με τις αποδοχές κάνε μας κι εμάς σήμα αν δεν σου είναι κόπος!!

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τρί Απρ 04, 2017 8:53 pm

italos77 έγραψε:DINFINITY συγχαρητήρια σου εύχομαι η απόφαση που θα πάρεις να καταλήξει στο καλύτερο αποτέλεσμα για σένα.
Όπως κατάλαβες κι εμένα η ένστασή μου απορρίφθηκε και περιμένω την απάντηση για να το τρέξω παραπέρα μιας και ακόμα τα μόρια μου φτάνουν (δεν βγηκε κάποιος στην επιφάνεια με περισσότερα μετά τις ενστάσεις).
Ξέρεις τι πρέπει να κάνω για αίτηση θεραπείας (κι αν αξίζει?).
Επίσης μιάς και μπήκες, αν τελικά ρωτήσεις στο γραφείο προσωπικού όπως είπες παλιότερα σχετικά με τις αποδοχές κάνε μας κι εμάς σήμα αν δεν σου είναι κόπος!!


Τώρα πριν λίγο επέστρεψα από το δικηγόρο, το βλέπει γενικά πολύ δύσκολο να αλλάξει κάτι, τουλάχιστον για τη περίπτωση μου, διότι παρόλο που δεν είμαι στη πρώτη μου επιλογή διοριστέος, είμαι σε άλλη θέση και δε μπορούσε να διακρίνει έννομο συμφέρων αφού μισθολογικά δεν υπάρχει διαφορά κατά πάσα πιθανότητα. Αλλά θα περιμένω και τη γραπτή απάντηση από τον ΑΣΕΠ για να δώσω όλο το φάκελο στο δικηγόρο για εξέταση να δούμε αν αξίζει να το πάω κι εγώ παραπέρα.

Λογικά θέλω να πιστεύω ότι τώρα με τα οριστικά θα μάθουμε ποιες θα είναι οι καθαρές μας αποδοχές.

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τρί Απρ 04, 2017 8:57 pm

Τώρα είδα ότι βγήκαν και τα αποτελέσματα της 3κ/2016, italos είχες κάνει εκεί?

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Τρί Απρ 04, 2017 10:46 pm

DTINFINITY έγραψε:Τώρα είδα ότι βγήκαν και τα αποτελέσματα της 3κ/2016, italos είχες κάνει εκεί?


Οχι δεν έκανα εκεί αν και το σκεφτόμουν τελικά αποφάσισα να μη δοκιμάσω αφου κατα πασα πιθανότητα δεν θα πήγαινα κιόλας!
Τι ειχες πρώτη επιλογη helpdesk η τους χειριστές? Νομίζω ότι το 2ο ίσως να είναι καλύτερα οικονομικά.
Εχεις καμία ιδέα για το πότε θα πάρουμε απάντηση? Με την αίτηση θεραπείας?
Επίσης κάτι άλλο αφού δεν είσαι απο Αθήνα μίλησες με δικηγόρο απο τον τόπο σου? Τα δικαστήρια αυτά γίνονται στην Αθήνα ή εξαρτάται από κάτι άλλο? Τελικά ισχύουν οι 2 μήνες προθεσμία απο τα τελικά?
Εχω κάνει και στην 2κ/2017 αλλά τα αποτελέσματα νομίζω θα βγουν όταν θα έχουμε αλλάξει κυβέρνηση!! Πραγματικά πιστέυω ότι θα κλείσουν διετία αυτοί που θα μπουν!

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τετ Απρ 05, 2017 8:08 am

Καλημέρα,
είχα δηλώσει Helpdesk πρώτα και μετά τα κεντρικά συστήματα. Στης πρώτης το πίνακα δεν φαίνομαι καθόλου, πράγμα πολύ περίεργο.
Απάντηση πρέπει να πάρουμε μέσα στη βδομάδα, άντε την άλλη.
Νομίζω ότι πληροφορίες για την αίτηση θεραπείας θα βρεις εδώ μέσα στο forum https://www.diorismos.gr/forum/viewtopic.php?t=17147
Μίλησα με δικηγόρο από το μέρος μου, αλλά το δικαστήριο γίνεται Αθήνα.
Εγώ πέρασα και στη 3Κ/2016 πάντως, αλλά τυχερός ο επόμενος! :D :D :D

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό arpatr » Τετ Απρ 05, 2017 10:16 am

DTINFINITY συγχαρητήρια κι από μένα. Φυσικά ούτε και οι δικές μου ενστάσεις δεν έγιναν δεκτές και ειμαι πολύ περίεργος να δω την απάντηση. Κι εγώ αλλού φαίνομαι και αλλού όχι τόσο στην 2κ όσο και στην 3κ, διαφορετικά μόρια μεταξύ θέσεων με ίδιο ΚΑΔ, χαμός! Αν και διορίζομαι στην 3κ δεν θα το αφήσω, είχα κάνει ένσταση και για τις 2 προκ. και φως δεν ειδα σε καμια από τις δυο. Εγώ έχω αύριο ραντεβού με το δικηγόρο, απόσο ξέρω πρέπει να κινηθούμε σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Πάντως μου το είχε πει από την αρχή οτι δυσκολα αναιρείται η πρώτη απόφαση του ΑΣΕΠ και οι όποιες ενστάσεις στο 99% των περιπτώσεων, εφόσον έχουν βάση, δικαιώνονται δικαστικά.

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: 2K/2016 ΤΕ

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τετ Απρ 05, 2017 12:29 pm

arpatr έγραψε:DTINFINITY συγχαρητήρια κι από μένα. Φυσικά ούτε και οι δικές μου ενστάσεις δεν έγιναν δεκτές και ειμαι πολύ περίεργος να δω την απάντηση. Κι εγώ αλλού φαίνομαι και αλλού όχι τόσο στην 2κ όσο και στην 3κ, διαφορετικά μόρια μεταξύ θέσεων με ίδιο ΚΑΔ, χαμός! Αν και διορίζομαι στην 3κ δεν θα το αφήσω, είχα κάνει ένσταση και για τις 2 προκ. και φως δεν ειδα σε καμια από τις δυο. Εγώ έχω αύριο ραντεβού με το δικηγόρο, απόσο ξέρω πρέπει να κινηθούμε σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Πάντως μου το είχε πει από την αρχή οτι δυσκολα αναιρείται η πρώτη απόφαση του ΑΣΕΠ και οι όποιες ενστάσεις στο 99% των περιπτώσεων, εφόσον έχουν βάση, δικαιώνονται δικαστικά.


Ευχαριστώ πολύ, επίσης συγχαρητήρια για τη 3κ.
Εγώ στη 3κ δεν είχα θέμα είμαι κανονικά σε SW και σε HW και γενικά σε όλες τις θέσεις που δήλωσα.
Στην 2κ έχω μείνει με την απορία, καλά για τις συνάφειες που ούτε αυτές μου τις δεχθήκαν δε ξέρω επίσης τι να πω, ενώ στην 5κ/2015 και στην 3κ/2016 δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα, κανονικά η εμπειρία κανονικά οι συνάφειες τίτλων. Τα ίδια χαρτιά έχω στείλει σε όλες τις προκηρύξεις.

Ο δικηγόρος και εμένα μου είπε ότι ελπίδες για κάτι ότι θα αλλάξει ειδικά όταν πρόκειται για θέση που ορίζεται αυστηρά με αντικείμενο και συγκεκριμένη προϋπηρεσία να μην έχω και πάλι καλά που είμαι έστω στη μία μου επιλογή.

Τώρα τι να πω;


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες