Αποτελέσματα 3Κ/2016

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
filathlos0
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Απρ 26, 2017 4:36 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό filathlos0 » Τετ Απρ 26, 2017 5:26 pm

Καλησπέρα και καλό διορισμό! Σε ποιόν φορέα αν επιτρέπεται; Εγώ έχω ήδη μιλήσει τηλεφωνικώς με τον δικό μου και προς το παρόν αναμένουν την επίσημη δημοσίευση του ΦΕΚ. Μετά μου είπαν θα γίνουν οι κατανομές και έπειτα θα επικοινωνήσουν για τα χαρτιά.

Γενικά προς το παρόν υπάρχει μια αβεβαιότητα, που είναι αναμενόμενο καθώς οι διαδικασίες προχωρούν.

Να κάνω μια ερώτηση, τα έγγραφα που χρειάζονται είναι πάνω κάτω ότι δώσαμε και στον ΑΣΕΠ + ιατρικές εξετάσεις και υπ. δήλωση. Είπαν αν τα θέλουν επικυρωμένα (πτυχία κλπ) ή αρκούν και πάλι οι απλές φωτοτυπίες; Επίσης ιατρικές εξετάσεις πρέπει να τις κάνουμε βάσει παραπεμπτικού ή μπορούμε και να τις ετοιμάσουμε από πριν;

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό italos77 » Τετ Απρ 26, 2017 5:43 pm

arpatr έγραψε:Δεν έλαβα κάποιο e-mail, τηλεφωνικά επικοινωνησαν μαζι μου, με ρωτησαν αν αποδεχομαι το διορισμο και μου ζητησαν να παω αμεσα τα χαρτια μου. Μήπως στο έγγραφο που θα παραλάβω την ερχομενη εβδομαδα, που ουσιαστικα ειναι η αποφαση του διορισμου, αναφερεται η ημερομηνια που λες; Μου ειπαν οτι αυτο πρεπει να το παραλαβω αυστηρα εγω και υπογραφω για την παραλαβη του. Δεν εχω ιδεα..


Ρε πολύ γρηγορα όντως! Τί θα κάνεις δηλαδή θα πάς? Είναι τουλάχιστον στον τόπο σου η θα ξενιτευτείς? Συγχαρητήρια πάντως ότι καλύτερο σου εύχομαι! Αυτό εννοουσες μάλλον για την 5κ17 αν εχεις ορκιστεί!! Κοιτα άγχος που σου μπηκε στα καλά καθούμενα χαχαχα! Πάντως προχώρα και το άλλο και ποτέ δεν ξέρεις!

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τετ Απρ 26, 2017 6:47 pm

Αν είναι απόφαση διορισμού πάει να πει ότι ήδη έχουν στείλει κι έχει πάρει ΦΕΚ ο διορισμός σου. Πάντως εμένα πέρυσι που έβγαινε ενας Διορισμός μου και δεν ανέλαβα τελικά, έκανε 3 μήνες αυτή η ιστορία και μου φαίνεται απίστευτο να τελειώσει η διαδικασία σου τόσο σύντομα.
Παντως αν η απόφαση διορισμού πάρει ΦΕΚ και στην κοινοποιήσουν έχεις 30 μέρες για να αναλάβεις υπηρεσία. Όποτε σου εύχομαι καλό ξεκίνημα!

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τετ Απρ 26, 2017 11:29 pm

Να ρωτήσω κάτι αν ξέρει κανείς... Στο συγκεκριμένο διαγωνισμό υπήρχαν θέσεις Τακτικού και ΙΔΑΧ(στο ΗΔΙΚΑ).
Υπάρχει μια σημείωση στους διαγωνισμούς που λέει:

Σημείωση: Τακτικοί υπάλληλοι του Δημοσίου, των ΝΠΔΔ, των ΟΤΑ α ́ και β ́ βαθμίδας και των Ανεξάρτητων Αρ- χών οι οποίοι διορίστηκαν βάσει του Ν. 2190/1994, δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής σε διαδικασία πλήρωσης θέ- σεων του δημόσιου και ευρύτερου δημόσιου τομέα πριν συμπληρωθεί πενταετία από την ημερομηνία διορισμού τους. Η απαγόρευση αυτή αφορά αποκλειστικά τους μόνιμους υπαλλήλους των ανωτέρω φορέων η υπηρεσιακή κατάσταση των οποίων ρυθμίζεται από τον Υπαλληλικό Κώδικα. Η απαγόρευση δεν ισχύει για τους υπαλλήλους που απασχολούνται στους ανωτέρω φορείς με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου αορίστου ή ορισμένου χρό- νου, ακόμη κι αν αυτοί έχουν προσληφθεί βάσει του Ν. 2190/1994 και κατέχουν οργανικές θέσεις.

Αυτό που συμπεραίνω εγώ από αυτό είναι ότι τα άτομα που θα προσληφθούν ΙΔΑΧ π.χ. Στο ΗΔΙΚΑ, θα έχουν δικαίωμα συμμετοχής και σε επόμενους διαγωνισμούς παρόλο που θα διοριστούν. Το ίδιο θα ισχύει φαντάζομαι και για τις αντίστοιχες θέσεις της ΕΥΑΘ που ήταν ΙΔΑΧ.
Ξέρει κανείς τι ισχύει;

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό arpatr » Πέμ Απρ 27, 2017 12:42 am

dtinfinity μηπως εγω κατι εχασα, αφου δεν εχει βγει το φεκ των οριστικων πως θα εχει προχωρησει το δικο μου φεκ διορισμου.. κατι θα καταλαβα λαθος. Το μονο σιγουρο ειναι οτι μου ειπαν πως θα μου παρει ενα μηνα περιπου η διαδικασια, ηταν μεγαλο το σοκ για να το ξεχασω! Μολις παραλαβω το εγγραφο θα σας πω.

italos ναι, ηδη δεχτηκα, περιμενω και τα αλλα αποτελεσματα και βλεπουμε. Εννοειται δεν αφηνω τιποτα!! Σας ευχαριστω, αντε κι εσεις με το καλο.

filathlos συγχαριτηρια και σε σενα! τα χαρτια τα προσκομισα σε απλα φωτοαντιγραφα δε μου ζητησαν τιποτα παραπανω (τουλαχιστον προς το παρον..). Για τις εξετασεις θα μου πουν ακριβως απο βδομαδα, αποτι καταλαβα θα παμε σε συγκεκριμενους γιατρους και οχι οπου θελουμε εμεις.

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό arpatr » Πέμ Απρ 27, 2017 12:23 pm

Παιδιά βγήκαν και τα προσωρινά για τους ΠΕ.

spirot82
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Μαρ 07, 2017 1:17 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό spirot82 » Πέμ Απρ 27, 2017 12:38 pm

Προσωρινά Αποτελέσματα 3κ/2016 ΠΕ στο site του ΑΣΕΠ
Καλή επιτυχία!

alekal
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 10, 2016 2:02 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό alekal » Πέμ Απρ 27, 2017 5:40 pm

Συγχαρητήρια apatr! Όλα να σου πάνε καλά! Εγώ δυστυχώς είμαι εκτός για πολύ λίγο, αλλά δεν είχα δηλώσει τις θέσεις της ΗΔΙΚΑ. Ελπίζω στα αποτελέσματα των δικαστηριών. Αν σου είναι εύκολο μπορείς να μας ενημερώνεις για την πορεία, εννοώ τα διαδικαστικά στο εξής; Πόσο χρόνο πήραν κ.λπ.; Congrats! Καλή τοποθέτηση!

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό arpatr » Κυρ Απρ 30, 2017 12:10 pm

DTINFINITY έγραψε:Να ρωτήσω κάτι αν ξέρει κανείς... Στο συγκεκριμένο διαγωνισμό υπήρχαν θέσεις Τακτικού και ΙΔΑΧ(στο ΗΔΙΚΑ).
Υπάρχει μια σημείωση στους διαγωνισμούς που λέει:

Σημείωση: Τακτικοί υπάλληλοι του Δημοσίου, των ΝΠΔΔ, των ΟΤΑ α ́ και β ́ βαθμίδας και των Ανεξάρτητων Αρ- χών οι οποίοι διορίστηκαν βάσει του Ν. 2190/1994, δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής σε διαδικασία πλήρωσης θέ- σεων του δημόσιου και ευρύτερου δημόσιου τομέα πριν συμπληρωθεί πενταετία από την ημερομηνία διορισμού τους. Η απαγόρευση αυτή αφορά αποκλειστικά τους μόνιμους υπαλλήλους των ανωτέρω φορέων η υπηρεσιακή κατάσταση των οποίων ρυθμίζεται από τον Υπαλληλικό Κώδικα. Η απαγόρευση δεν ισχύει για τους υπαλλήλους που απασχολούνται στους ανωτέρω φορείς με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου αορίστου ή ορισμένου χρό- νου, ακόμη κι αν αυτοί έχουν προσληφθεί βάσει του Ν. 2190/1994 και κατέχουν οργανικές θέσεις.

Αυτό που συμπεραίνω εγώ από αυτό είναι ότι τα άτομα που θα προσληφθούν ΙΔΑΧ π.χ. Στο ΗΔΙΚΑ, θα έχουν δικαίωμα συμμετοχής και σε επόμενους διαγωνισμούς παρόλο που θα διοριστούν. Το ίδιο θα ισχύει φαντάζομαι και για τις αντίστοιχες θέσεις της ΕΥΑΘ που ήταν ΙΔΑΧ.
Ξέρει κανείς τι ισχύει;


DTINFINITY ακριβώς, αν είσαι διορισμένος με σύμβαση αορίστου χρόνου έχεις το δικαίωμα κανονικά να παίρνεις μέρος σε διαγωνισμούς χωρίς να πρέπει να περάσει η 5ετία. Φυσικά ισχύει για όλους τους ΙΔΑΧ. Λίγο άδικο έτσι;
alekal σε ευχαριστώ. Ναι φυσικά, για όποια εξέλιξη θα ενημερώσω. Το φεκ πάντως απ ότι είδα δεν βγήκε την εβδομάδα που μας πέρασε, παρά την ενημέρωση που είχα. Καλή επιτυχία και σε σένα, έχω πάρει κι εγώ μέρος στα δικαστήρια οπότε εδώ θα είμαστε θα τα λέμε.

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Κυρ Απρ 30, 2017 6:54 pm

arpatr έγραψε:DTINFINITY ακριβώς, αν είσαι διορισμένος με σύμβαση αορίστου χρόνου έχεις το δικαίωμα κανονικά να παίρνεις μέρος σε διαγωνισμούς χωρίς να πρέπει να περάσει η 5ετία. Φυσικά ισχύει για όλους τους ΙΔΑΧ. Λίγο άδικο έτσι;
alekal σε ευχαριστώ. Ναι φυσικά, για όποια εξέλιξη θα ενημερώσω. Το φεκ πάντως απ ότι είδα δεν βγήκε την εβδομάδα που μας πέρασε, παρά την ενημέρωση που είχα. Καλή επιτυχία και σε σένα, έχω πάρει κι εγώ μέρος στα δικαστήρια οπότε εδώ θα είμαστε θα τα λέμε.


Ναι είναι άδικο νομίζω.

Εμένα πάντως δε με ενημέρωσαν ακόμα από 3κ/2016, αντίθετα από τη 2κ/2016 πάντως έλαβα e-mail να δώσω τα χαρτιά.

Τώρα αν ξέρει κάποιος:
Σε περίπτωση που διοριστείς κάπου κι είχες συμμετάσχει σε άλλο διαγωνισμό πριν διοριστείς, από όσο ξέρω κι απ' ότι είδα μέσα στο φόρουμ από παλιότερες αναρτήσεις μπορείς να φύγεις από τη μία θέση και να πας στην άλλη. Στη περίπτωση όμως που υπάρχει δέσμευση για χρονικό διάστημα παραμονής στη πρώτη θέση που μπήκες, μπορείς να φύγεις;

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό italos77 » Κυρ Απρ 30, 2017 10:07 pm

DTINFINITY έγραψε:
arpatr έγραψε:DTINFINITY ακριβώς, αν είσαι διορισμένος με σύμβαση αορίστου χρόνου έχεις το δικαίωμα κανονικά να παίρνεις μέρος σε διαγωνισμούς χωρίς να πρέπει να περάσει η 5ετία. Φυσικά ισχύει για όλους τους ΙΔΑΧ. Λίγο άδικο έτσι;
alekal σε ευχαριστώ. Ναι φυσικά, για όποια εξέλιξη θα ενημερώσω. Το φεκ πάντως απ ότι είδα δεν βγήκε την εβδομάδα που μας πέρασε, παρά την ενημέρωση που είχα. Καλή επιτυχία και σε σένα, έχω πάρει κι εγώ μέρος στα δικαστήρια οπότε εδώ θα είμαστε θα τα λέμε.


Ναι είναι άδικο νομίζω.

Εμένα πάντως δε με ενημέρωσαν ακόμα από 3κ/2016, αντίθετα από τη 2κ/2016 πάντως έλαβα e-mail να δώσω τα χαρτιά.

Τώρα αν ξέρει κάποιος:
Σε περίπτωση που διοριστείς κάπου κι είχες συμμετάσχει σε άλλο διαγωνισμό πριν διοριστείς, από όσο ξέρω κι απ' ότι είδα μέσα στο φόρουμ από παλιότερες αναρτήσεις μπορείς να φύγεις από τη μία θέση και να πας στην άλλη. Στη περίπτωση όμως που υπάρχει δέσμευση για χρονικό διάστημα παραμονής στη πρώτη θέση που μπήκες, μπορείς να φύγεις;



infinity εχει βγει το φεκ με τους πίνακες για την 2κ/2016? Δεν μπορω να δω μου βγάζει error. Ρωτάω για να δω ποσο χρόνο εχω ακόμα για αιτηση ακύρωσης.

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Δευ Μάιος 01, 2017 12:30 pm

Στη διαύγεια του ΑΣΕΠ πάντως δεν υπάρχουν ακόμα αναρτημένα ούτε της 3κ/2016 ούτε της 2κ/2016. Δε ξέρω για το ΕΤ αν τα βάλανε!

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Δευ Μάιος 08, 2017 10:38 pm

Την Τετάρτη θα δηλώσω μη αποδοχή θέσης για τη 3κ/2017 (ΤΕ), οπότε η αναπλήρωση μου θα γίνει σύντομα φαντάζομαι, αυτό για κάθε ενδιαφερόμενο.

filathlos0
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Απρ 26, 2017 4:36 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό filathlos0 » Τρί Μάιος 09, 2017 2:10 am

DTINFINITY έγραψε:Την Τετάρτη θα δηλώσω μη αποδοχή θέσης για τη 3κ/2017 (ΤΕ), οπότε η αναπλήρωση μου θα γίνει σύντομα φαντάζομαι, αυτό για κάθε ενδιαφερόμενο.


γενικά τι ενημερώσεις έχετε; ρωτάω γιατί ο δικός μου ο φορέας ακόμα δεν έχει πάρει ονόματα επίσημα και δεν έχει προχωρήσει σε επόμενες κινήσεις. το ΦΕΚ δεν το βλέπω και γενικά ενώ έχω επικοινωνήσει επικρατεί μια σιγή...

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό arpatr » Τρί Μάιος 09, 2017 1:32 pm

To ΦΕΚ για την 3Κ έχει μέρες που βγήκε. Απορώ γιατί κάθε φορέας κάνει τα δικά του. Εγώ έχω αρχίσει να κλείνω ραντεβού σε γιατρούς για τα πιστοποιητικά.


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες