Αποτελέσματα 3Κ/2016

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό italos77 » Τρί Μάιος 09, 2017 3:13 pm

arpatr έγραψε:To ΦΕΚ για την 3Κ έχει μέρες που βγήκε. Απορώ γιατί κάθε φορέας κάνει τα δικά του. Εγώ έχω αρχίσει να κλείνω ραντεβού σε γιατρούς για τα πιστοποιητικά.


Για τη 2κ είδες τίποτα? Αυτό περιμένω για να προχωρήσω αυτό που λέγαμε γιατί πιο νωρίς δεν γίνεται μου είπανε..

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τρί Μάιος 09, 2017 11:12 pm

Παντα ο κάθε φορέας έκανε τα δικά του, εμένα πάντως με πήρανε τη προηγούμενη εβδομάδα μου είπαν πολύ ευγενικά αφού έχεις κι άλλη θέση, σε αφήνουμε να το σκεφτείς μια εβδομάδα και να μας ενημερώσεις αν θες να προχωρήσουμε τη διαδικασία και να μας στείλεις τα χαρτιά κλπ.
Όλοι οι φορείς έχουν ενημερωθεί. Ο ΑΣΕΠ έχει κοινοποιήσει το ΦΕΚ από τη πρώτη μέρα που βγήκε, τουλάχιστον αυτό μου έδωσε να καταλάβω ο φορεας από την επικοινωνία που είχα.

arpatr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2017 10:42 am

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό arpatr » Τετ Μάιος 10, 2017 9:32 am

italos77 έγραψε:
arpatr έγραψε:To ΦΕΚ για την 3Κ έχει μέρες που βγήκε. Απορώ γιατί κάθε φορέας κάνει τα δικά του. Εγώ έχω αρχίσει να κλείνω ραντεβού σε γιατρούς για τα πιστοποιητικά.


Για τη 2κ είδες τίποτα? Αυτό περιμένω για να προχωρήσω αυτό που λέγαμε γιατί πιο νωρίς δεν γίνεται μου είπανε..


Όχι κι εγώ αυτό περιμένω, κάθε μέρα κοιτάζω πότε θα βγει το αναθεματισμένο..

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό italos77 » Τετ Μάιος 10, 2017 11:05 am

DTINFINITY έγραψε:Παντα ο κάθε φορέας έκανε τα δικά του, εμένα πάντως με πήρανε τη προηγούμενη εβδομάδα μου είπαν πολύ ευγενικά αφού έχεις κι άλλη θέση, σε αφήνουμε να το σκεφτείς μια εβδομάδα και να μας ενημερώσεις αν θες να προχωρήσουμε τη διαδικασία και να μας στείλεις τα χαρτιά κλπ.
Όλοι οι φορείς έχουν ενημερωθεί. Ο ΑΣΕΠ έχει κοινοποιήσει το ΦΕΚ από τη πρώτη μέρα που βγήκε, τουλάχιστον αυτό μου έδωσε να καταλάβω ο φορεας από την επικοινωνία που είχα.


Τι γίνεται ρε φίλε... Απο την πρωτη μέρα? και που το βγάλανε?
arpatr αν μαθεις κάτι ή αν μάθω εγώ... ενημέρωση. Αλήθεια για ποια θεση πας, χειριστης ή helpdesk?

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τετ Μάιος 10, 2017 12:15 pm

italos77 έγραψε:Τι γίνεται ρε φίλε... Απο την πρωτη μέρα? και που το βγάλανε?
arpatr αν μαθεις κάτι ή αν μάθω εγώ... ενημέρωση. Αλήθεια για ποια θεση πας, χειριστης ή helpdesk?


Για τη 3κ/2016 λέω για το ΦΕΚ. Είναι αυτό: https://et.diavgeia.gov.gr/decision/view/6%CE%9B%CE%A0%CE%996%CE%976-%CE%A3%CE%92%CE%9A

Για τη 2κ/2016 η αλήθεια είναι ότι δε το είχα δει κάπου.

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό italos77 » Τετ Μάιος 10, 2017 3:54 pm

DTINFINITY έγραψε:
italos77 έγραψε:Τι γίνεται ρε φίλε... Απο την πρωτη μέρα? και που το βγάλανε?
arpatr αν μαθεις κάτι ή αν μάθω εγώ... ενημέρωση. Αλήθεια για ποια θεση πας, χειριστης ή helpdesk?


Για τη 3κ/2016 λέω για το ΦΕΚ. Είναι αυτό: https://et.diavgeia.gov.gr/decision/view/6%CE%9B%CE%A0%CE%996%CE%976-%CE%A3%CE%92%CE%9A

Για τη 2κ/2016 η αλήθεια είναι ότι δε το είχα δει κάπου.


Χμμ... Λες να βρωμάει κάτι? :? :? :?

xkuriazi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Μάιος 26, 2017 11:48 am

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό xkuriazi » Δευ Μάιος 29, 2017 11:20 am

Παιδιά καλημέρα!

Έχουμε κανένα νέο για το πότε αναμένουμε τα οριστικά αποτελέσματα και για τους ΠΕ?

computerakias1974
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Απρ 04, 2017 1:21 am

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό computerakias1974 » Δευ Ιουν 05, 2017 5:38 pm

συμμετέχουν μαθηματικοί στον διαγωνισμό για θέσεις πληροφορικής ;

με επιφύλαξη και αν δεν κάνω λάθος κάτι τέτοιο βλέπω

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Δευ Ιουν 05, 2017 8:28 pm

computerakias1974 έγραψε:συμμετέχουν μαθηματικοί στον διαγωνισμό για θέσεις πληροφορικής ;

με επιφύλαξη και αν δεν κάνω λάθος κάτι τέτοιο βλέπω


Τα αποδεκτά πτυχία ΠΕ Πληροφορικής για τις θέσεις 300 - 309 ήταν:

"Πτυχίο ή δίπλωμα Πληροφορικής ή Εφαρμοσμένης Πληροφορικής ή Εφαρμοσμένης
Πληροφορικής με κατεύθυνση: i) Εφαρμοσμένης Πληροφορικής ή ii) Διοίκησης
Τεχνολογίας ή Πληροφορικής και Τηλεματικής ή Επιστήμης Υπολογιστών ή
Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών ή Επιστήμης και Τεχνολογίας Υπολογιστών ή
Επιστήμης και Τεχνολογίας Τηλεπικοινωνιών ή Πληροφορικής με εφαρμογές στην
Βιοιατρική ή Διδακτικής της Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων ή Ψηφιακών
Συστημάτων ή Επιστημών και Πολιτισμού – Κατεύθυνση Η/Υ . *

Πτυχίο ή δίπλωμα Ηλεκτρολόγου Μηχανικού και Μηχανικού Υπολογιστών ή Ηλεκτρολόγου
Μηχανικού και Τεχνολογίας Υπολογιστών ή Ηλεκτρολόγου Μηχανικού και Μηχανικού Η/Υ
ή Ηλεκτρονικής και Μηχανικών Υπολογιστών ή Ηλεκτρονικού Μηχανικού και Μηχανικού
Υπολογιστών ή Μηχανικού Η/Υ Τηλεπικοινωνιών και Δικτύων . *


Πτυχίο ή δίπλωμα Μηχανικού Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και Πληροφορικής ή
Μηχανικού Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών ή Μηχανικών Πληροφοριακών και
Επικοινωνιακών Συστημάτων. *"

Σε αυτά δε βλέπω από σχολές Μαθηματικών.

computerakias1974
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Απρ 04, 2017 1:21 am

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό computerakias1974 » Τετ Ιουν 07, 2017 9:17 pm

δεν μιλάω για πτυχία αλλά για υποψήφιους

απορώ τα ελέγχουν τα πτυχία του καθενός ; δεν νομίζω

από την άλλη βλέπω ότι ενώ ο εν λόγω υποψήφιος έχει απορριφθεί από όλες τις, ουκ ολίγες, επιλογές του, που αφορούν θέσεις με πτυχίο 100 και 101 και ενώ δεν τον αναφέρει στους πίνακες απορριπτέων, συνεχίζει να υπάρχει σε πίνακες μιας συγκεκριμένης θέσης

αυτό με κάνει να νομίζω ότι τον κάθε πίνακα μπορεί να τον συμπληρώνει άλλος υπάλληλος

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τετ Ιουν 07, 2017 10:34 pm

computerakias1974 έγραψε:δεν μιλάω για πτυχία αλλά για υποψήφιους

απορώ τα ελέγχουν τα πτυχία του καθενός ; δεν νομίζω

από την άλλη βλέπω ότι ενώ ο εν λόγω υποψήφιος έχει απορριφθεί από όλες τις, ουκ ολίγες, επιλογές του, που αφορούν θέσεις με πτυχίο 100 και 101 και ενώ δεν τον αναφέρει στους πίνακες απορριπτέων, συνεχίζει να υπάρχει σε πίνακες μιας συγκεκριμένης θέσης

αυτό με κάνει να νομίζω ότι τον κάθε πίνακα μπορεί να τον συμπληρώνει άλλος υπάλληλος



Μα το έχουμε ξανά απαντήσει αυτό που λες εδώ στο φόρουμ.
Ο ΑΣΕΠ ελέγχει μόνο τους διοριστέους, αν ο γνωστός σου δεν είναι μέσα σε αυτούς πολύ απλά είναι ότι δηλώσει στην αίτηση του. Συνεπώς έχει πάρει αυτή τη κατάταξη βάση της αίτησης - υπεύθυνης δήλωσης που κατέθεσε, ας είναι και ψευδής.

Θα σου παραθέσω το Παράρτημα από τη προκήρυξη 3κ/2016, είναι το ίδιο για όλες τις προκηρύξεις τα τελευταία χρόνια.

ΚΕΦΑΛΑΙΟ Δ΄
ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ–ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
Οι πίνακες κατάταξης συντάσσονται με βάση τα στοιχεία που υπευθύνως δηλώνουν οι υποψήφιοι στην Αί-
τηση – Υπεύθυνη Δήλωση.
Το Α.Σ.Ε.Π. θα ελέγξει τα υποβληθέντα από τους φερόμενους ως διοριστέους/προσληπτέους δικαιολογητικά.
Σε περίπτωση που διαπιστωθεί ότι τα δηλωθέντα γενικά και απαιτούμενα προσόντα διορισμού/πρόσληψης δεν
αποδεικνύονται με βάση τα δικαιολογητικά που προσκομίζονται ή εάν τα δικαιολογητικά δεν προσκομισθούν
ή δεν υπήρχαν κατά την τελευταία ημέρα υποβολής των ηλεκτρονικών αιτήσεων, ο υποψήφιος που φέρεται ως
διοριστέος/προσληπτέος διαγράφεται από τους οικείους πίνακες και αποβάλλεται από τη διαδικασία.

computerakias1974
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Απρ 04, 2017 1:21 am

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό computerakias1974 » Πέμ Ιουν 08, 2017 12:47 am

DTINFINITY έγραψε:
Μα το έχουμε ξανά απαντήσει αυτό που λες εδώ στο φόρουμ.
Ο ΑΣΕΠ ελέγχει μόνο τους διοριστέους, αν ο γνωστός σου δεν είναι μέσα σε αυτούς πολύ απλά είναι ότι δηλώσει στην αίτηση του. Συνεπώς έχει πάρει αυτή τη κατάταξη βάση της αίτησης - υπεύθυνης δήλωσης που κατέθεσε, ας είναι και ψευδής...


κάποια στιγμή στο forum είχα διαβάσει ότι δίνεται μια διαφορετική ερμηνεία για τον τρόπο ελέγχου των δικαιολογητικών και συγκεκριμένα για πτυχία, απαραίτητα πρόσθετα προσόντα, παράβολα κτλ για αυτό και γεμίζει ο πίνακας απορριπτέων με τις συγκεκριμένες δικαιολογίες απόρριψης (έλλειψη παραβόλου, μη αποδεκτός τίτλος κτλ)

αν ισχύει πάντως η ερμηνεία που παραθέτεις, τότε πως εξηγείς το εξής παράξενο: από την άλλη βλέπω ότι ενώ ο εν λόγω υποψήφιος έχει απορριφθεί από όλες τις, ουκ ολίγες, επιλογές του, που αφορούν θέσεις με πτυχίο 100 και 101 και ενώ δεν τον αναφέρει στους πίνακες απορριπτέων, συνεχίζει να υπάρχει σε πίνακες μιας συγκεκριμένης θέσης

και για να το πω στην γλώσσα μας , κάνε ένα merge των πινάκων excel και ενα sort. Θα πρέπει ένας που έχει δηλώσει 10 θέσεις να εμφανίζεται τουλάχιστον 10 φορές. Ε δεν ισχύει σου λέω !!!

ΥΓ δεν είναι γνωστός μου αλλά επειδή μεσοπρόσθεσμα είμαι κοντά έψαξα google ( πρόσφατες αποφάσεις μοριοδότησης σε ιεκ, οαεδ πληροφορικής κτλ στην οποία απορρίπτεται λόγω μη συναφούς πτυχίου σε θέσεις πληροφορικής) και linkedin

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Πέμ Ιουν 08, 2017 9:13 am

Θεωρητικά, ελέγχθηκε για να μην υπάρχει ή οι θέσεις ζητούσαν κάποιο άλλο απαραίτητο πρόσθετο προσόν το οποίο δεν είχε, ενώ στην άλλη συνεχίζει να υπάρχει γιατί δεν έφθασε μέχρι τη θέση του ο έλεγχος.
Πάντως στον ΑΣΕΠ αφού έχουν μηχανογραφικό σύστημα θα μπορούσαν αυτόματα να τον πετάξουν αφού το πτυχίο δε θα συμφωνεί με αυτό που λέει το Μητρώο του, εκτός αν δηλώνει κάτι διαφορετικό.
Τώρα για ΙΕΚ, ΟΑΕΔ κλπ. Που είναι συμβάσεις από όσο ξέρω ελέγχονται όλοι οι Φάκελοι των υποψηφίων.
Τέλος πάντων, αφού αυτός θέλει να πληρώνει παράβολα κλπ. Για να κάνει αιτήσεις ξέροντας ότι δεν έχει αποδεκτό τίτλο σπουδών κακό του κεφαλιού του.

computerakias1974
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Απρ 04, 2017 1:21 am

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό computerakias1974 » Πέμ Ιουν 08, 2017 12:15 pm

DTINFINITY έγραψε:Θεωρητικά, ελέγχθηκε για να μην υπάρχει ή οι θέσεις ζητούσαν κάποιο άλλο απαραίτητο πρόσθετο προσόν το οποίο δεν είχε, ενώ στην άλλη συνεχίζει να υπάρχει γιατί δεν έφθασε μέχρι τη θέση του ο έλεγχος.


πρακτικά ούτε αυτό μπορεί να ισχύει γιατί θα υπήρχε ο αριθμός ταυτότητας του στον πίνακα απορριπτέων και όμως δεν υπάρχει

DTINFINITY έγραψε:θα μπορούσαν αυτόματα να τον πετάξουν αφού το πτυχίο δε θα συμφωνεί με αυτό που λέει το Μητρώο του, εκτός αν δηλώνει κάτι διαφορετικό


ίσως με κάποια βεβαίωση που πήρε από το τμήμα του και δηλώνει ότι το περιεχόμενο του πτυχίου του είναι συναφές με πληροφορικής ... αλλιώς δεν εξηγείται να έχει απορριφθεί σε όλες τις θέσεις, να μην είναι στους απορριπτέους και να είναι μόνο σε έναν πίνακα


DTINFINITY έγραψε: Τώρα για ΙΕΚ, ΟΑΕΔ κλπ. Που είναι συμβάσεις από όσο ξέρω ελέγχονται όλοι οι Φάκελοι των υποψηφίων.


αν κάνεις αυτό που είπα, (merge και sort) δηλαδή συγχώνευση όλων των πινάκων excel σε ένα νέο excel και κάνεις ταξινόμηση στο επώνυμο θα δεις ότι υπάρχει υποψήφιος που έχει δηλώσει σχεδόν τα πάντα [300,301,302,......309] αλλά εμφανίζεται μια-δυο φορές για έναν συγκεκριμένο πίνακα (ενώ κανονικά θα έπρεπε να εμφανίζεται πάνω από 10 φορές)

με το όνομα του αναζήτησε στο google και στο linkedin
θα δεις ότι υπάρχουν αποφάσεις οαεδ, ιεκ κτλ σε pdf που τον απορρίπτουν από θέσεις ΠΕ19/20 (πληροφορικής) με αιτιολογία έλλειψης πτυχίου


DTINFINITY έγραψε:
Τέλος πάντων, αφού αυτός θέλει να πληρώνει παράβολα κλπ. Για να κάνει αιτήσεις ξέροντας ότι δεν έχει αποδεκτό τίτλο σπουδών κακό του κεφαλιού του.


δεν νομίζω ότι έκανε κακό του κεφαλιού του αλλά μπορεί να του βγει και σε καλό ...
γιατί τελικά ενώ έπρεπε να μην υπάρχει καθόλου στους πίνακες συνεχίζει και υπάρχει
έχουν φροντίσει οι μαθηματικοί με πολλούς τρόπους να κάνουν κάποιους να πιστέψουν ότι τα πτυχία πληροφορικής είναι ίδια με τα πτυχία μαθηματικών

μυρίζομαι ότι κάτι τέτοιο έχει γίνει από τον/την υπάλληλο που κατάρτισε τον συγκεκριμένο πίνακα, θα είδε και κάποια βεβαίωση συναφούς πτυχίου κατά περιεχόμενο* και ο υποψήφιος έμεινε μέσα στον πίνακα

*έχει μεγάλο ενδιαφέρον να μάθουμε πως βγαίνουν αυτές και πόσοι οικονομολόγοι, γεωλόγοι, μαθηματικοί, φυσικοί κτλ διορίστηκαν σε θέσεις πληροφορικής με τέτοιες. δεν ξέρω κάτι αλλά δεν θα μου φανεί καθόλου μα καθόλου παράξενο

xkuriazi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Μάιος 26, 2017 11:48 am

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό xkuriazi » Πέμ Ιουν 08, 2017 1:27 pm

computerakias1974 έγραψε:
DTINFINITY έγραψε:Θεωρητικά, ελέγχθηκε για να μην υπάρχει ή οι θέσεις ζητούσαν κάποιο άλλο απαραίτητο πρόσθετο προσόν το οποίο δεν είχε, ενώ στην άλλη συνεχίζει να υπάρχει γιατί δεν έφθασε μέχρι τη θέση του ο έλεγχος.


πρακτικά ούτε αυτό μπορεί να ισχύει γιατί θα υπήρχε ο αριθμός ταυτότητας του στον πίνακα απορριπτέων και όμως δεν υπάρχει

DTINFINITY έγραψε:θα μπορούσαν αυτόματα να τον πετάξουν αφού το πτυχίο δε θα συμφωνεί με αυτό που λέει το Μητρώο του, εκτός αν δηλώνει κάτι διαφορετικό


ίσως με κάποια βεβαίωση που πήρε από το τμήμα του και δηλώνει ότι το περιεχόμενο του πτυχίου του είναι συναφές με πληροφορικής ... αλλιώς δεν εξηγείται να έχει απορριφθεί σε όλες τις θέσεις, να μην είναι στους απορριπτέους και να είναι μόνο σε έναν πίνακα


DTINFINITY έγραψε: Τώρα για ΙΕΚ, ΟΑΕΔ κλπ. Που είναι συμβάσεις από όσο ξέρω ελέγχονται όλοι οι Φάκελοι των υποψηφίων.


αν κάνεις αυτό που είπα, (merge και sort) δηλαδή συγχώνευση όλων των πινάκων excel σε ένα νέο excel και κάνεις ταξινόμηση στο επώνυμο θα δεις ότι υπάρχει υποψήφιος που έχει δηλώσει σχεδόν τα πάντα [300,301,302,......309] αλλά εμφανίζεται μια-δυο φορές για έναν συγκεκριμένο πίνακα (ενώ κανονικά θα έπρεπε να εμφανίζεται πάνω από 10 φορές)

με το όνομα του αναζήτησε στο google και στο linkedin
θα δεις ότι υπάρχουν αποφάσεις οαεδ, ιεκ κτλ σε pdf που τον απορρίπτουν από θέσεις ΠΕ19/20 (πληροφορικής) με αιτιολογία έλλειψης πτυχίου


DTINFINITY έγραψε:
Τέλος πάντων, αφού αυτός θέλει να πληρώνει παράβολα κλπ. Για να κάνει αιτήσεις ξέροντας ότι δεν έχει αποδεκτό τίτλο σπουδών κακό του κεφαλιού του.


δεν νομίζω ότι έκανε κακό του κεφαλιού του αλλά μπορεί να του βγει και σε καλό ...
γιατί τελικά ενώ έπρεπε να μην υπάρχει καθόλου στους πίνακες συνεχίζει και υπάρχει
έχουν φροντίσει οι μαθηματικοί με πολλούς τρόπους να κάνουν κάποιους να πιστέψουν ότι τα πτυχία πληροφορικής είναι ίδια με τα πτυχία μαθηματικών

μυρίζομαι ότι κάτι τέτοιο έχει γίνει από τον/την υπάλληλο που κατάρτισε τον συγκεκριμένο πίνακα, θα είδε και κάποια βεβαίωση συναφούς πτυχίου κατά περιεχόμενο* και ο υποψήφιος έμεινε μέσα στον πίνακα

*έχει μεγάλο ενδιαφέρον να μάθουμε πως βγαίνουν αυτές και πόσοι οικονομολόγοι, γεωλόγοι, μαθηματικοί, φυσικοί κτλ διορίστηκαν σε θέσεις πληροφορικής με τέτοιες. δεν ξέρω κάτι αλλά δεν θα μου φανεί καθόλου μα καθόλου παράξενο


Νομίζω ότι με μια αναφορά στον ΑΣΕΠ επί του θέματος θα λύθει το θέμα - δεν μπορεί με βεβαίωση συνάφειας να θεωρείται κάποιο πτυχίο κάποιας σχολής κάτι άλλο, μιας και η προκύρηξη είναι σαφής επι του θέματος.

Αλλά ξαναλέω ότι όταν κάποιος θίγεται από κάτι τόσο καταφανές, ζητά με δικηγόρο τα χαρτιά του άλλου, και ενεργεί ανάλογα και σύμφωνα με τις οριζόμενες διαδικασίες. Δεν θα "την γλιτώσει", αν κάποιος με σαφήνεια σημειώσει το "παράνομο" της κατάταξης του εν λόγω υποψηφίου.


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες