Αποτελέσματα 3Κ/2016

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
kepga
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Απρ 21, 2017 9:04 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό kepga » Τρί Ιούλ 03, 2018 10:11 am

Υπάρχει κάποιος που να έχει προσληφθεί σαν ΠΕ πληροφορικής στην ΗΔΙΚΑ να τον ρωτήσω μερικά πράγματα?
Ευχαριστώ!

agnanteros
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 16, 2018 10:30 am

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό agnanteros » Τετ Ιούλ 18, 2018 11:21 am

kepga έγραψε:Υπάρχει κάποιος που να έχει προσληφθεί σαν ΠΕ πληροφορικής στην ΗΔΙΚΑ να τον ρωτήσω μερικά πράγματα?
Ευχαριστώ!


Αν μπορώ να βοηθήσω πες μου αν και λίγο καιρό πριν παραιτήθηκα. Φαντάζομαι σε καλεσαν για αναπλήρωση;

kepga
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Απρ 21, 2017 9:04 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό kepga » Κυρ Ιούλ 29, 2018 1:30 am

Ναι με καλέσανε για αναπληρωση. Ηθελα να μαθω για το ακριβές αντικείμενο της δουλειάς, το κλίμα που επικρατεί, οι συνάδελφοι, οι προιστάμενοι και ότι άλλο πιστεύεις θα με βοηθούσε. Π.χ. κάτι που σου άρεσε ή κάτι που δε σου άρεσε και θα με βοηθούσε πιστεύεις ίσως να πάρω κάποια απόφαση για το τι να κάνω. Έχω ήδη μια πολύ καλή δουλειά στον ιδιωτικό τομέα και είμαι σε δίλημμα...

agnanteros
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 16, 2018 10:30 am

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό agnanteros » Τρί Ιούλ 31, 2018 1:49 pm

Κοίτα, νομίζω μόνος/μόνη σου θα πρέπει να πας από κει και να δεις τι παίζει, πριν ορκιστείς. Να ζητήσεις να μιλήσεις με τις πιθανές διευθύνσεις και τα τμήματα. Ειδικά αν μένεις Αθήνα αξίζει να πας μια μέρα από κει. Προσωπικά έφυγα άρον άρον όπως και οι υπόλοιποι συνάδελφοι. Δεν ξέρω αν κάνει να εκφραστώ δημόσια και να γράψω 5 (10-20-30-100) πράγματα παραπάνω, όμως θεωρώ την υπηρεσία κακή..
Γενικά περάσαν πολλοί νέοι πληροφορικάριοι τους τελευταίους μήνες αλλά όσοι είχαν διοριστεί κ αλλού εξαφανίστηκαν. Δεν εξαφανίστηκαν απλά, έριξαν μαύρη πέτρα. Ένα θα σου πω, αντιμετωπίζουν άτομα με PhD και Master με τον ίδιο τρόπο που αντιμετωπίζουν τους ΔΕ (εργασιακά μιλάω, από άποψη ανάθεσης καθηκόντων). Ετοιμάσου για γραμματειακή υποστήριξη, ανοργανωσιά, κλίκες, σουπερ ανταγωνισμό και ασυνεννοησία. Α και ξύσιμο.. Μην ψάχνεις αντικείμενα, πόσο μάλλον ακριβή. Ο κόσμος εκεί δεν έχει πτυχία, δεν έχει γνώσεις οπότε καταλαβαίνεις όλους τους καινούριους με τα προσόντα πως τους αντιμετωπίζει.. Και μην κάνεις το λάθος να πεις τι όμορφα, τι ευγενικά μου μιλάνε, με σέβονται.. όχι.. αγώνα θα δώσουν να σε πάρουν στη διεύθυνσή τους όλοι, και μετά.. Συγγνώμη για το αρνητικό κλίμα που σου μεταφέρω, είναι όπως ακριβώς τα έζησα εκεί και ίσως δεν είμαι και το καταλληλότερο άτομο να σε βοηθήσει γιατί πραγματικά τα έβλεπα όλα μαύρα. Υπήρξε όμως και άτομο που επέλεξε να μείνει εκεί, προφανώς στο τμήμα εκείνο θα ήταν καλά τα πράγματα. Κάθε Διεύθυνση έχει τα υπερ και τα κατά της, το ίδιο και τα τμήματα, αλλά σε γενικές γραμμές συναντάς παντού μια από τα ίδια. Πότε βγήκε η αναπλήρωσή σου; Αν αποφασίσεις να αποδεχτείς τη θέση να πας οπωσδήποτε για software, μην μπλέξεις με τεχνική υποστήριξη. Μακάρι να μπορούσα να σου πω 2-3 θετικά αλλά πραγματικά πέρα από το ωράριο και 2-3 εξτρα παροχές που όμως έχουν ημερομηνία λήξης, δεν βρίσκω κάτι άλλο. Το μήνυμά μου δεν έχει καμία πρόθεση να σε επηρεάσει και μακάρι να υπάρξει κι άλλος να σου απαντήσει μπας και πάρεις και καμια διαφορετική εικόνα. Εγώ πάντως πάνε τώρα λίγοι μήνες που έφυγα από κει και βρήκα την υγειά μου..

kepga
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Απρ 21, 2017 9:04 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό kepga » Τετ Αύγ 08, 2018 10:18 pm

Σε ευχαριστώ πολύ για όλα όσα μου ανέφερες, η αλήθεια είναι πως περίπου τα περίμενα κάπως έτσι τα πράγματα. Δυστυχώς στις επόμενες προκυρήξεις είμαι πολύ πίσω στους πίνακες οπότε είναι μάλλον η μόνη μου ευκαιρία για διορισμό. Και πάλι ευχαριστώ!!!


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες