Αποτελέσματα 3Κ/2016

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
semiramis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2017 5:16 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό semiramis » Τετ Ιουν 28, 2017 9:42 pm

Είμαι στους διοριστέους σαν ΙΔΑΧ. Οπότε λογικά δεν θα έχω κρατήσεις νεοδιόριστου (αφού δεν είμαι τακτικό προσωπικό). Δεν έχω διδακτορικό, μόνο μεταπτυχιακό. Μου είπαν από την υπηρεσία ότι θα με ειδοποιήσουν σε περίπου 2 μήνες. Όσο το ψάχνω τόσο πιο χάλια είναι τα οικονομικά :cry:

Θα ψάξω σε αντίστοιχα thread για τους μισθούς του πρωτοδιόριστου...

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2016 12:06 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Πέμ Ιουν 29, 2017 1:02 pm

semiramis έγραψε:Είμαι στους διοριστέους σαν ΙΔΑΧ. Οπότε λογικά δεν θα έχω κρατήσεις νεοδιόριστου (αφού δεν είμαι τακτικό προσωπικό). Δεν έχω διδακτορικό, μόνο μεταπτυχιακό. Μου είπαν από την υπηρεσία ότι θα με ειδοποιήσουν σε περίπου 2 μήνες. Όσο το ψάχνω τόσο πιο χάλια είναι τα οικονομικά :cry:

Θα ψάξω σε αντίστοιχα thread για τους μισθούς του πρωτοδιόριστου...


Σωστός ως ΙΔΑΧ δεν έχεις κρατήσεις νεοδιόριστου! :)

computerakias1974
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Απρ 04, 2017 1:21 am

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό computerakias1974 » Πέμ Ιουν 29, 2017 4:27 pm

xkuriazi έγραψε:Νομίζω ότι με μια αναφορά στον ΑΣΕΠ επί του θέματος θα λύθει το θέμα - δεν μπορεί με βεβαίωση συνάφειας να θεωρείται κάποιο πτυχίο κάποιας σχολής κάτι άλλο, μιας και η προκύρηξη είναι σαφής επι του θέματος.


σόρυ παιδιά, μην θεωρηθεί ότι το παίζω ξερόλας και αρπάζω από μούτρα. Λυπημένος είμαι με αυτά που βλέπω

όπως είπα υπάρχει πρόβλημα με τις βεβαιώσεις που εκδίδει το κάθε τμήμα : π.χ. το Μαθηματικό ΑΠΘ μπορεί να εκδώσει βεβαίωση που να λέει ότι το πτυχίο που δίνει είναι αντίστοιχο κατά περιεχόμενο με το ΠΕ Πληροφορικής που ζητάει το ΑΣΕΠ.

Αντιγράφω αυτήν την διαπίστωση από την Έκθεση ΑΣΕΠ 2016, ΦΕΚ 1935 τεύχος Β http://www.aftodioikisi.gr/ergasiaka-yp ... vanei-fek/ σελίδα 39

- Ο τρόπος απόδειξης του εάν ένα πτυχίο η δίπλωμα της ημεδαπής είναι «αντίστοιχο» ή «ταυτόσημο κατά περιεχόμενο ειδικότητας» προς ένα άλλο πτυχίο που αναφέρεται στην προκήρυξη με τη χορήγηση σχετικής βεβαίωσης από τα αρμόδια όργανα των ΑΕΙ ή ΤΕΙ έχει δημιουργήσει πολλά προβλήματα στην πράξη δεδομένου ότι δεν υπάρχει ενιαία προσέγγιση από τα ακαδημαϊκά όργανα ανά την επικράτεια και αυτό δυσχεραίνει το έργο του ΑΣΕΠ.


Αν ο υπάλληλος του ΑΣΕΠ έχει στα χέρια του μια τέτοια βεβαίωση ενδέχεται να το δεχτεί.

Ας μην ξεχνάμε ότι συγκεκριμένα οι Μαθηματικοί όλα αυτά τα χρόνια έχουν δημιουργήσει την αίσθηση ότι Μαθηματικοί είναι ίσοι με τους Πληροφορικούς για τις θέσεις πληροφορικής ( ισότητα προς μια φορά :D )

Ακόμα επομένως και αν κάποιος καταθέσει ένσταση τυπικά θα απορριφθεί για να πεταχτεί το μπαλάκι για μια απόφαση τέτοιου είδους στα δικαστήρια.

Έτσι μάλλον συναντάμε μερικούς που ακόμα βρίσκονται σε πίνακες ΑΣΕΠ και σε πίνακες ΙΕΚ, ΚΔΒΜ, ΣΔΕ, ΟΑΕΔ

rainshine
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 27, 2017 3:38 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό rainshine » Παρ Ιούλ 28, 2017 6:47 am

κάλεσαν κανέναν ΠΕ από ΗΔΙΚΑ ; γνωρίζει κάποιος την διαδικασία για τους επιτυχόντες στην ΗΔΙΚΑ ;

rainshine
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 27, 2017 3:38 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό rainshine » Σάβ Ιούλ 29, 2017 9:51 pm

καμία βοήθεια παιδιά ; τα οριστικά ΠΕ βγήκαν 27/6/2017. Ποια είναι η διαδικασία από εδώ και πέρα δεδομένου ότι είναι Α.Ε ;

xkuriazi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Μάιος 26, 2017 11:48 am

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό xkuriazi » Δευ Αύγ 21, 2017 10:47 am

Προτείνω να τηλεφωνήσεις στην ΗΔΙΚΑ.

vasilis_patra
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Μάιος 19, 2014 2:09 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό vasilis_patra » Πέμ Αύγ 31, 2017 10:12 am

Καλημέρα στο φόρουμ! :)
Τα οριστικά της 3Κ/2016 έχουν βγει, εγώ πάντως μέχρι στιγμής δεν είχα κάποια ενημέρωση από τον φορέα που διορίζομαι (Υπουργείο Εσωτερικών)
Φαντάζομαι θα πρέπει να στείλουν κάποια συστημένη επιστολή, σωστά;

semiramis έγραψε:Υπάρχουν 11 άτομα που είναι στους προσωρινά διοριστέους της 2Κ/2017 και έχουν επιτύχει σε (μόνιμες) θέσεις στην 3Κ/2016. Από αυτούς, δύο έχουν δηλώσει θέσεις στην Θεσσαλονίκη και την Πάτρα αντίστοιχα (στην 2Κ/2017), ενώ θα μπορούσαν να δηλώσουν θέσεις στην Αθήνα, όπως στην 3Κ/2016. Αυτό σημαίνει ότι λογικά θα προτιμήσουν τις θέσεις της 2Κ/2017 (στην πόλη που μένουν).


Είμαι στα οριστικά της 3Κ/2016 και στα προσωρινά της 2Κ/2017 (στην Πάτρα). Σωστή η σκέψη σου, δεν έχω κανένα λόγο να φύγω από Πάτρα για Αθήνα αν τελικά είμαι και στα οριστικά της 2Κ/2017 (λογικά μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου/ αρχές Οκτώβρη θα έχουν βγει)

semiramis έγραψε:Υπάρχουν πολλοί διδακτορικοί στην Πληροφορική που θα εργαστούν για 13.000 Ευρώ τον χρόνο περίπου :shock:;


Στη λίστα κατάταξης της 2Κ/2017 αν δεν κάνω λάθος είναι περίπου 120 άτομα με διδακτορικό!
Οι λόγοι για τους οποίους πλέον ένας διδάκτορας (που θέλει να μείνει Ελλάδα) ψάχνει για μία θέση μέσω ΑΣΕΠ είναι πολλοί και γνωστοί φαντάζομαι, αν θέλετε μπορώ να τους καταγράψω :lol:
Είναι ΟΚ τα 1000 ευρώ το μήνα;
Απλά θα αναφέρω ότι η Πληροφορική είναι ο κατ' εξοχήν τομέας που προσφέρεται για teleworking. Επομένως 1000 ευρώ σίγουρα και σταθερά, καθαρά στην τσέπη, με ασφάλεια και εφορία πληρωμένη, συν ένα ακόμη (καλό) ποσό από teleworking (οι περισσότεροι έχουν χτίσει συνεργασίες που με τον έναν ή τον άλλο τρόπο θα κρατήσουν), είναι καλά ;)
Επίσης, γνωστός μου με διδακτορικό, αρκετά χρόνια μόνιμος σε Υπουργείου, παράλληλα συνέχιζε το ερευνητικό του έργο και πλέον, με ακαδημαϊκό βιογραφικό τούμπανο (ας μου επιτραπεί η έκφραση), εκλέχτηκε μέλος ΔΕΠ σε Πανεπιστήμιο ;)

semiramis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2017 5:16 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό semiramis » Πέμ Αύγ 31, 2017 12:59 pm

@rainshine: Πάρε στον ΗΔΙΚΑ. Γνωρίζω τουλάχιστον 2 άτομα που απέρριψαν την θέση. Θα έχουν καλέσει επιλαχόντες.

@vasilis_patra Είναι σημαντικό αυτό που αναφέρεις. Βέβαια στην πράξη με οικογένεια και μικρά παιδιά δεν είναι εύκολο να κάνεις κάτι παράλληλα. Θα πρέπει να είσαι "εξαφανισμένος" τις υπόλοιπες ώρες. Επιπλέον δεν ξέρω αν θα έχεις ενέργεια για την 2η εργασία. Με τα σημερινά δεδομένα οι θέσεις στο δημόσιο έχουν απαιτήσεις ειδικά για τους νέους.

vasilis_patra
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Μάιος 19, 2014 2:09 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό vasilis_patra » Πέμ Αύγ 31, 2017 3:40 pm

semiramis έγραψε:@vasilis_patra Είναι σημαντικό αυτό που αναφέρεις. Βέβαια στην πράξη με οικογένεια και μικρά παιδιά δεν είναι εύκολο να κάνεις κάτι παράλληλα. Θα πρέπει να είσαι "εξαφανισμένος" τις υπόλοιπες ώρες. Επιπλέον δεν ξέρω αν θα έχεις ενέργεια για την 2η εργασία. Με τα σημερινά δεδομένα οι θέσεις στο δημόσιο έχουν απαιτήσεις ειδικά για τους νέους.


Ήδη κάνω δύο δουλειές, βέβαια παιδιά δεν έχω ακόμη!
Επομένως, αν στο μέλλον οι υποχρεώσεις δε μου αφήνουν ενέργεια για δύο δουλειές, προτιμώ η μία δουλειά να είναι κάτι σίγουρο πάρα συμβάσεις έργου (μπλοκάκι) ;)
Ενδεικτικά, εγώ που είμαι μπλοκάκι, για να μου μείνουν 1000 ευρώ στην τσέπη καθαρά, πρέπει να κόψω τιμολόγιο τουλάχιστον 1800 + ΦΠΑ καθώς πρέπει να πληρώσω ΕΦΚΑ (μηχανικού), εφορία, έκτακτη εισφορά, το λογιστή μου και τέλος επιτηδεύματος (650 το χρόνο).
1800 + ΦΠΑ δεν το βρίσκεις εύκολα στην αγορά σήμερα!

Σε κάθε περίπτωση, ας βγουν με το καλό τα οριστικά να δούμε τι γίνεται, ας ξεκινήσουμε δουλειά στις νέες θέσεις και μετά βλέπουμε! :)

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό knts » Πέμ Αύγ 31, 2017 5:57 pm

vasilis_patra έγραψε:Καλημέρα στο φόρουμ! :)
Τα οριστικά της 3Κ/2016 έχουν βγει, εγώ πάντως μέχρι στιγμής δεν είχα κάποια ενημέρωση από τον φορέα που διορίζομαι (Υπουργείο Εσωτερικών)
Φαντάζομαι θα πρέπει να στείλουν κάποια συστημένη επιστολή, σωστά;

semiramis έγραψε:Υπάρχουν 11 άτομα που είναι στους προσωρινά διοριστέους της 2Κ/2017 και έχουν επιτύχει σε (μόνιμες) θέσεις στην 3Κ/2016. Από αυτούς, δύο έχουν δηλώσει θέσεις στην Θεσσαλονίκη και την Πάτρα αντίστοιχα (στην 2Κ/2017), ενώ θα μπορούσαν να δηλώσουν θέσεις στην Αθήνα, όπως στην 3Κ/2016. Αυτό σημαίνει ότι λογικά θα προτιμήσουν τις θέσεις της 2Κ/2017 (στην πόλη που μένουν).


Είμαι στα οριστικά της 3Κ/2016 και στα προσωρινά της 2Κ/2017 (στην Πάτρα). Σωστή η σκέψη σου, δεν έχω κανένα λόγο να φύγω από Πάτρα για Αθήνα αν τελικά είμαι και στα οριστικά της 2Κ/2017 (λογικά μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου/ αρχές Οκτώβρη θα έχουν βγει)

semiramis έγραψε:Υπάρχουν πολλοί διδακτορικοί στην Πληροφορική που θα εργαστούν για 13.000 Ευρώ τον χρόνο περίπου :shock:;


Στη λίστα κατάταξης της 2Κ/2017 αν δεν κάνω λάθος είναι περίπου 120 άτομα με διδακτορικό!
Οι λόγοι για τους οποίους πλέον ένας διδάκτορας (που θέλει να μείνει Ελλάδα) ψάχνει για μία θέση μέσω ΑΣΕΠ είναι πολλοί και γνωστοί φαντάζομαι, αν θέλετε μπορώ να τους καταγράψω :lol:
Είναι ΟΚ τα 1000 ευρώ το μήνα;
Απλά θα αναφέρω ότι η Πληροφορική είναι ο κατ' εξοχήν τομέας που προσφέρεται για teleworking. Επομένως 1000 ευρώ σίγουρα και σταθερά, καθαρά στην τσέπη, με ασφάλεια και εφορία πληρωμένη, συν ένα ακόμη (καλό) ποσό από teleworking (οι περισσότεροι έχουν χτίσει συνεργασίες που με τον έναν ή τον άλλο τρόπο θα κρατήσουν), είναι καλά ;)
Επίσης, γνωστός μου με διδακτορικό, αρκετά χρόνια μόνιμος σε Υπουργείου, παράλληλα συνέχιζε το ερευνητικό του έργο και πλέον, με ακαδημαϊκό βιογραφικό τούμπανο (ας μου επιτραπεί η έκφραση), εκλέχτηκε μέλος ΔΕΠ σε Πανεπιστήμιο ;)



Ελέγξτε μήπως έγιναν αιτήσεις θεραπείας. Το ΑΣΕΠ δεν ενημερώνει στην περίπτωση αυτή, δηλαδή πριν την αλλαγή των οριστικών (εάν αλλάξουν). Θα ενημερώσει τους διοριστέους ότι έχασαν τη θέση όταν εξετάσει τις αιτήσεις θεραπείας. Το πέρασα με περίπτωση της γυναίκας μου. Ήταν διοριστέα με τα οριστικά. Είχε βγει και ΦΕΚ με τους διοριστέους. Ηταν Αύγουστος. Περνούσε ο καιρός και δεν είχαμε καμία ενημέρωση από κάπου. Φεβρουάριο είπα να ενοχλήσω εγώ. Πήρα στο ΑΣΕΠ, μου είπαν ότι έγινε αίτηση θεραπείας η οποία στρεφόταν κατά της γυναίκας μου. Σημειώστε ότι η γυναίκα μου ΔΕΝ ήταν στους προσωρινά διοριστέους. Έκανε ένσταση επί τον προσωρινών αποτελεσμάτων, δικαιώθηκε και προέκυψε διοριστέα. Ο προσωρινά διοριστέος είχε κάνει αίτηση θεραπείας επειδή έχασε τη θέση, όπως δικαιούνταν να κάνει. Το θέμα του δεν ήταν ότι αδικήθηκε αυτός (είχε σταθερά τα ίδια μόρια σε όλες τις προκηρύξεις) αλλά ότι δικαιώθηκε η γυναίκα μου. Ζητούσε να της αφαιρέσουν κάποια μόρια. Κέρδισε την αίτηση θεραπείας, δηλαδή αφαίρεσαν από τη γυναίκα μου όχι μόνο τα μόρια που της έδωσαν όταν κέρδισε την ένσταση αλλά και άλλα που της είχαν δώσει με τους προσωρινούς. Από 39η στα προσωρινά, ανέβηκε 6η στα οριστικά και κατέληξε 104η (στα άλλα οριστικά). Στα δικά του μόρια δεν άλλαξε τίποτα (όπως έγραψα, στην αίτηση θεραπείας ζητούσε απλά να εκτοπίσει τη γυναίκα μου). Βγήκε νέο ΦΕΚ που ανακαλούσε το προηγούμενο ΦΕΚ και διόρθωνε τα ονόματα των διοριστέων. Κλήθηκε ο διοριστέος να παρουσιαστεί και δεν αποδέχτηκε το διορισμό. Το θέμα του ήταν απλά να μη διοριστεί η γυναίκα μου. Γι΄αυτό άλλωστε τη "χτύπησε" εκεί που τον έπαιρνε: στην προϋπηρεσία (η δική του προϋπηρεσία ήταν συνεχόμενη από Δήμο, συμβάσεις που ανανεώνονταν, ξεκάθαρα πράγματα δηλαδή, ενώ της γυναίκας μου ήταν συμβάσεις σε διάφορους φορείς όπου πιο εύκολα μπορείς να την κόψεις). Ο κύριος αυτός ΔΕΝ είχε μεταπτυχιακό, είχε πτυχίο Βουλγαρίας με 9,62 βαθμό (8,73 η γυναίκα μου - ΑΠΘ), άριστη γνώση βουλγαρικής γλώσσας και lower. Το ΑΣΕΠ μας ενημέρωσε (επίσημα) όταν η γυναίκα μου έχασε τη θέση και την πήρε πάλι ο προσωρινά διοριστέος, δηλαδή Μάρτιο (από Αύγουστο που βγήκαν τα οριστικά), όταν κάποια μέρα λάβαμε έγγραφο που μεταξύ άλλων έγραφε "sorry, κάναμε λάθος...".

ΥΓ1: Δεν τα βάζω με τη Βουλγαρία (για όσους έχουν κάνει σπουδές στη χώρα αυτή), ούτε απαραίτητα σημαίνει ότι είμαστε οι super επιστήμονες εμείς στην Ελλάδα. Προτίμησα να αναφέρω ολοκληρωμένο το περιστατικό για να έχετε μια συνολική εικόνα.

ΥΓ2: Κάποια στιγμή, πριν διοριστώ (όταν ακόμη έκανα αιτήσεις σε προκηρύξεις) είχα κάνει ένσταση διότι δε μου μέτρησαν όλη την προϋπηρεσία, ενώ σε άλλη προκήρυξη (ίδια θέση) την είχαν προσμετρήσει. Αντίστοιχα, το ίδιο έκανε και η γυναίκα μου για θέσεις του κλάδου της. Η απάντηση πάντα ήταν ότι στο ΑΣΕΠ ισχύει η αρχή της αυτοτέλειας κάθε προκήρυξη εξετάζεται αυτοτελώς, χωρίς να σημαίνει ότι επειδή προσμετρήθηκαν κάποια προσόντα σε μια προκήρυξη θα πρέπει να προσμετρηθούν σε όλες. Έτσι, έβλεπες εμένα να έχω π.χ. σε μια προκήρυξη 133 μήνες εμπειρία (Διοικητικού) και σε άλλη να έχω 47 μήνες (πάλι Διοικητικού). Στην περίπτωση που ανέφερα παραπάνω, ο αιτών είχε επικαλεστεί αποτελέσματα άλλης προκήρυξης για τη γυναίκα μου που δεν της είχαν μετρήσει όλη την προϋπηρεσία. Το ΑΣΕΠ ασπάστηκε την άποψη αυτή (καταγράφεται τόσο στην αίτηση θεραπείας όσο και στο σκεπτικό του ΑΣΕΠ) και στηρίχτηκε σ' αυτό για να αφαιρέσει την προϋπηρεσία της γυναίκας μου.
Πάμε πάλι από την αρχή: Τί είπαμε ότι ισχύει; Η αρχή της αυτοτέλειας;

virtuoso
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 31, 2017 10:12 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό virtuoso » Πέμ Αύγ 31, 2017 11:19 pm

@vasilis_patra
Είμαι και εγώ στους διοριστέους στο Υπουργείο εσωτερικών κ διοικητικής ανασυγκρότησης (λογικά πλέον στο διοικ. ανασ.) και επειδή και εγώ δεν είχα κάποια ενημέρωση όλο αυτό το διάστημα, πήρα τηλέφωνο να μάθω. Μου είπαν ότι πρέπει να βγει η απόφαση κατανομής που υπογράφει η υπουργός και κατόπιν θα μας ενημερώσουν για να αρχίσει η διαδικασία, δεν χρειάζεται να κάνουμε κάτι εμείς μέχρι τότε. Δεν μου είπαν όμως πότε θα γίνει αυτό και πόσο καιρό θα πάρει... Αν μάθεις τίποτε άλλο ή σε ειδοποιήσουν, αν μπορείς ενημέρωσέ μας στο forum.

@knts
Πω αυτό που λες είναι ανησυχητικό... Πώς μπορούμε να ελέγξουμε αν έχουν γίνει αιτήσεις θεραπείας? Στην επικοινωνία που είχα με το φορέα δεν μου ανέφεραν κάτι. Είναι απίστευτο που δεν υπήρχε στην περίπτωσή σας κάποια ενημέρωση για τόσο μεγάλο διάστημα...

vasilis_patra
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Μάιος 19, 2014 2:09 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό vasilis_patra » Παρ Σεπ 01, 2017 12:51 pm

virtuoso ευχαριστώ για την ενημέρωση!
Εννοείται αν έχω κάτι νεότερο θα ποστάρω και εδώ! ;)

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό knts » Σάβ Σεπ 02, 2017 3:08 pm

[quote="virtuoso"]@vasilis_patra
Είμαι και εγώ στους διοριστέους στο Υπουργείο εσωτερικών κ διοικητικής ανασυγκρότησης (λογικά πλέον στο διοικ. ανασ.) και επειδή και εγώ δεν είχα κάποια ενημέρωση όλο αυτό το διάστημα, πήρα τηλέφωνο να μάθω. Μου είπαν ότι πρέπει να βγει η απόφαση κατανομής που υπογράφει η υπουργός και κατόπιν θα μας ενημερώσουν για να αρχίσει η διαδικασία, δεν χρειάζεται να κάνουμε κάτι εμείς μέχρι τότε. Δεν μου είπαν όμως πότε θα γίνει αυτό και πόσο καιρό θα πάρει... Αν μάθεις τίποτε άλλο ή σε ειδοποιήσουν, αν μπορείς ενημέρωσέ μας στο forum.

@knts
Πω αυτό που λες είναι ανησυχητικό... Πώς μπορούμε να ελέγξουμε αν έχουν γίνει αιτήσεις θεραπείας? Στην επικοινωνία που είχα με το φορέα δεν μου ανέφεραν κάτι. Είναι απίστευτο που δεν υπήρχε στην περίπτωσή σας κάποια ενημέρωση για τόσο μεγάλο διάστημα...[/quote

Ο φορεας δεν ξερω αν είναι ενημερωμένος. Εγω το έμαθα από Α.Σ.Ε.Π.. Είχα επικοινωνήσει με το τμήμα που ειχε τη συγκεκριμένη προκήρυξη. Ρώτησα αν έγιναν αιτήσεις θεραπείας για τη συγκεκριμένη ειδικότητα και μου απάντησαν θετικά.

vasilis_patra
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Μάιος 19, 2014 2:09 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό vasilis_patra » Τετ Οκτ 04, 2017 12:10 pm

Μόλις με πήραν τηλέφωνο για επιβεβαίωση στοιχείων επικοινωνίας, τις επόμενες μέρες θα λάβω με συστημένη επιστολή την επιστολή που θα αναφέρει τα δικαιολογητικά που πρέπει να στείλω...

Επομένως, προχωράει η διαδικασία! :)

virtuoso
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 31, 2017 10:12 pm

Re: Αποτελέσματα 3Κ/2016

Δημοσίευσηαπό virtuoso » Τετ Οκτ 04, 2017 5:57 pm

vasilis_patra έγραψε:Μόλις με πήραν τηλέφωνο για επιβεβαίωση στοιχείων επικοινωνίας, τις επόμενες μέρες θα λάβω με συστημένη επιστολή την επιστολή που θα αναφέρει τα δικαιολογητικά που πρέπει να στείλω...

Επομένως, προχωράει η διαδικασία! :)


Τώρα θα ενημέρωνα και εγώ. Και από μένα το ίδιο. Οπότε αναμένουμε. ;)


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες