ΈΝΣΤΑΣΗ για την 2Κ/2015

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
eln3na
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2015 9:30 am

Δημοσίευσηαπό eln3na » Σάβ Ιαν 23, 2016 2:11 pm

@ stella29 Τι έγινε με την ένσταση τελικά;

aris13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 07, 2016 11:02 am

Re: ΈΝΣΤΑΣΗ για την 2Κ/2015

Δημοσίευσηαπό aris13 » Κυρ Ιαν 24, 2016 8:14 pm

Καλησπέρα,
Είμαι απορριπτεος της 2Κ ελλείψει τίτλου και σκέφτομαι να προσφύγω δικαστικά. Είχα κάνει ένσταση αλλά απορριφθηκα δεδομένου ότι δεν είχα προσκομισει βεβαίωση του τμήματος αρχικά παρόλο που ο τίτλος έγραφε την κατεύθυνση που ζητούσε η προκήρυξη. Εσύ είχες καλύτερη τύχη με την ένσταση;

roular
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 9:20 pm

Δημοσίευσηαπό roular » Κυρ Ιαν 24, 2016 8:44 pm

Γνωρίζετε σε πόσο καιρό θα μας αποσταλεί η απόφαση από το ΑΣΕΠ με τους λόγους απόρριψης της ένστασης μας έτσι ώστε να ξεκινήσουμε τις σχετικές νομικές διαδικασίες;

aris13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 07, 2016 11:02 am

Δημοσίευσηαπό aris13 » Κυρ Ιαν 24, 2016 8:47 pm

Δεν έγινε δεκτή γιατί προσκομισθηκε με την ένσταση και όχι αρχικά με την αίτηση

epilaxousa2k2015
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 22, 2015 10:33 am

Δημοσίευσηαπό epilaxousa2k2015 » Κυρ Ιαν 24, 2016 10:58 pm

aris13 έγραψε:Δεν έγινε δεκτή γιατί προσκομισθηκε με την ένσταση και όχι αρχικά με την αίτηση


Και γω αναμένω την επίσημη δικαιολογία του ΑΣΕΠ για να κινηθώ νομικα!Θα ηταν χρήσιμο αν και οταν κάποιος που εχει κινηθεί νομικά για αντίστοιχες ιστορίες και εχει αποτελεσματα να μας ενημέρωνε!

eln3na
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2015 9:30 am

Δημοσίευσηαπό eln3na » Τρί Ιαν 26, 2016 5:32 pm

roular έγραψε:Γνωρίζετε σε πόσο καιρό θα μας αποσταλεί η απόφαση από το ΑΣΕΠ με τους λόγους απόρριψης της ένστασης μας έτσι ώστε να ξεκινήσουμε τις σχετικές νομικές διαδικασίες;


Μίλησα σήμερα το πρωί με ΑΣΕΠ και μου είπαν πως έχουν αρχίσει και ταχυδρομούνται από την Παρασκευή (κατά ομάδες), με απλό ταχυδρομείο και όχι συστημένο (την ρώτησα για να ξέρουμε την μέρα κοινοποίησης).

eln3na
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2015 9:30 am

Δημοσίευσηαπό eln3na » Τρί Ιαν 26, 2016 6:00 pm

epilaxousa2k2015 έγραψε:
aris13 έγραψε:Δεν έγινε δεκτή γιατί προσκομισθηκε με την ένσταση και όχι αρχικά με την αίτηση


Και γω αναμένω την επίσημη δικαιολογία του ΑΣΕΠ για να κινηθώ νομικα!Θα ηταν χρήσιμο αν και οταν κάποιος που εχει κινηθεί νομικά για αντίστοιχες ιστορίες και εχει αποτελεσματα να μας ενημέρωνε!


Αυτός ο διαγωνισμός ήταν μια παρωδία!
Έχω διαβάσει πάντως για πολλούς που δικαιώθηκαν μετά από προσφυγή κατά ΑΣΕΠ στα διοικητικά δικαστήρια.

roular
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 9:20 pm

Δημοσίευσηαπό roular » Τετ Ιαν 27, 2016 12:29 pm

eln3na έγραψε:
epilaxousa2k2015 έγραψε:
aris13 έγραψε:Δεν έγινε δεκτή γιατί προσκομισθηκε με την ένσταση και όχι αρχικά με την αίτηση


Και γω αναμένω την επίσημη δικαιολογία του ΑΣΕΠ για να κινηθώ νομικα!Θα ηταν χρήσιμο αν και οταν κάποιος που εχει κινηθεί νομικά για αντίστοιχες ιστορίες και εχει αποτελεσματα να μας ενημέρωνε!


Αυτός ο διαγωνισμός ήταν μια παρωδία!
Έχω διαβάσει πάντως για πολλούς που δικαιώθηκαν μετά από προσφυγή κατά ΑΣΕΠ στα διοικητικά δικαστήρια.


eln3na έχεις πάει σε δικηγόρο; Γνωρίζεις κάποιον που να ασχολείται με τέτοια θέματα;
Γενικά γνωρίζει κανείς δικηγόρους που να έχουν κερδίσει τέτοιες υποθέσεις;

oikonomologos11
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Δεκ 07, 2015 12:45 pm

Δημοσίευσηαπό oikonomologos11 » Παρ Ιαν 29, 2016 4:33 pm

Πήρε κανείς την απάντηση της ένστασης στα χέρια του; Σε επικοινωνία με το ΑΣΕΠ μου είπαν ότι θα σταλούν σταδιακά...

eln3na
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2015 9:30 am

Δημοσίευσηαπό eln3na » Σάβ Ιαν 30, 2016 7:33 pm

roular έγραψε:
eln3na έγραψε:
epilaxousa2k2015 έγραψε:
aris13 έγραψε:Δεν έγινε δεκτή γιατί προσκομισθηκε με την ένσταση και όχι αρχικά με την αίτηση


Και γω αναμένω την επίσημη δικαιολογία του ΑΣΕΠ για να κινηθώ νομικα!Θα ηταν χρήσιμο αν και οταν κάποιος που εχει κινηθεί νομικά για αντίστοιχες ιστορίες και εχει αποτελεσματα να μας ενημέρωνε!


Αυτός ο διαγωνισμός ήταν μια παρωδία!
Έχω διαβάσει πάντως για πολλούς που δικαιώθηκαν μετά από προσφυγή κατά ΑΣΕΠ στα διοικητικά δικαστήρια.


eln3na έχεις πάει σε δικηγόρο; Γνωρίζεις κάποιον που να ασχολείται με τέτοια θέματα;
Γενικά γνωρίζει κανείς δικηγόρους που να έχουν κερδίσει τέτοιες υποθέσεις;


Έχω μιλήσει με μια δικηγόρο στο τηλέφωνο, ακόμα δεν έχουμε κάνει κάτι. Όταν είχε εκδοθεί η προκήρυξη είχα μιλήσει με γνωστό εργατολόγο στην Σόλωνος και μου φάνηκε πολύ καλός.
Τι να πω... πρέπει να τους κυνηγάς αυτούς γενικότερα...

eln3na
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2015 9:30 am

Δημοσίευσηαπό eln3na » Σάβ Ιαν 30, 2016 7:41 pm

oikonomologos11 έγραψε:Πήρε κανείς την απάντηση της ένστασης στα χέρια του; Σε επικοινωνία με το ΑΣΕΠ μου είπαν ότι θα σταλούν σταδιακά...


Δεν έχω λάβει τπτ ακόμη. Πάντως όποιος είναι να κάνει κάτι με διοικητικό δικαστήριο πρέπει να κινηθεί γρήγορα γιατί διάβασα σε κάποιο thread κάτι για 60 μέρες από την δημοσίευση των οριστικών σε ΦΕΚ.

oikonomologos11
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Δεκ 07, 2015 12:45 pm

Δημοσίευσηαπό oikonomologos11 » Κυρ Ιαν 31, 2016 6:16 pm

Αν μπορείτε όσοι λάβετε την απάντηση, ενημερώστε και εμάς. Ναι 60 ημέρες είναι, αλλά πρέπει πρώτα να δούμε τι γράφει μέσα η απόφαση και μετά να αποφασίσουμε αν αξίζει να κινηθούμε δικαστικά. Ελπίζω να μην αργήσουν πολύ να έρθουν για να έχουμε και το σχετικό χρόνο. Κανονικά θα έπρεπε με την έκδοση των οριστικών πινάκων να σταλούν και οι αποφάσεις των ενστάσεων και όχι να περιμένουμε τώρα να καθαρογραφούν...

roular
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 9:20 pm

Δημοσίευσηαπό roular » Δευ Φεβ 01, 2016 2:07 pm

Παιδιά επειδή έχω μπερδευτεί με όλες τις νομικές διαδικασίες μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει; Αρχικά κάνουμε αίτηση θεραπείας και αν απορριφθεί κι αυτή έπειτα πάμε στα δικαστήρια; Η αίτηση ακύρωσης ποιά διαφορά έχει με την αίτηση θεραπείας; Ποιά είναι τελικά τα στάδια που πρέπει να ακολουθήσουμε μετά την ένσταση;

roular
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 9:20 pm

Δημοσίευσηαπό roular » Δευ Φεβ 01, 2016 2:35 pm

Μπορούμε να πάμε εμείς στο ΑΣΕΠ να παραλάβουμε την απάντηση για την ένσταση;

roular
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 9:20 pm

Δημοσίευσηαπό roular » Τρί Φεβ 02, 2016 1:06 pm

Παιδιά έλαβα την απάντηση από το ΑΣΕΠ. Πολύ γενική, με κανένα ιδιαίτερο επιχείρημα. Πάω σε δικηγόρο. Καλό κουράγιο στους αδικημένους!


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης