2Κ/2009 : Εκδόθηκαν οι προσωρινοί πίνακες

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
antonis82
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Δευ Μαρ 09, 2009 4:08 pm

2Κ/2009 : Εκδόθηκαν οι προσωρινοί πίνακες

Δημοσίευσηαπό antonis82 » Τρί Οκτ 13, 2009 3:20 pm

Οι προσωρινοί πίνακες κατάταξης έχουν καταχωριστεί στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ

http://www.asep.gr/asep/site/home/Tabs/ ... EP/871.csp

Panagiotis81
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 05, 2009 11:52 am

Δημοσίευσηαπό Panagiotis81 » Τρί Οκτ 13, 2009 3:45 pm

"Το ΑΣΕΠ επισημαίνει ότι οι οριστικοί πίνακες κατάταξης και οι πίνακες διοριστέων που θα προκύψουν βάσει αυτών, θα καταρτιστούν μετά από τη διεξαγωγή ειδικής πρακτικής δοκιμασίας όπως προβλέπεται στο Κεφάλαιο Δ της προκήρυξης.".Τι θέλουν να πουν με αυτό;Ότι αν είσαι μέσα στην λίστα της κατάταξης θα δώσεις πρώτα εξετάσεις για να επιλεγείς;

antonis82
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Δευ Μαρ 09, 2009 4:08 pm

Δημοσίευσηαπό antonis82 » Τρί Οκτ 13, 2009 3:53 pm

Panagiotis81 έγραψε:"Το ΑΣΕΠ επισημαίνει ότι οι οριστικοί πίνακες κατάταξης και οι πίνακες διοριστέων που θα προκύψουν βάσει αυτών, θα καταρτιστούν μετά από τη διεξαγωγή ειδικής πρακτικής δοκιμασίας όπως προβλέπεται στο Κεφάλαιο Δ της προκήρυξης.".Τι θέλουν να πουν με αυτό;Ότι αν είσαι μέσα στην λίστα της κατάταξης θα δώσεις πρώτα εξετάσεις για να επιλεγείς;


Απο ότι καταλαβαίνω μετά το πέρας των ενστάσεων θα βγούν τα οριστικά και θα καλέσουν τον διπλάσιο αριθμό 194x2 για την δοκιμασία.

Oποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας μας πεί...

Panagiotis81
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 05, 2009 11:52 am

Δημοσίευσηαπό Panagiotis81 » Τρί Οκτ 13, 2009 4:48 pm

Τελικά από ότι διάβασα το κεφάλαιο Δ' της προκήρυξης λέει ότι θα γίνει ειδική πρακτική δοκιμασία για την αξιολόγηση των απαραίτητων ικανοτήτων – δεξιοτήτων για την άσκηση των καθηκόντων τους όπως είναι η παρατηρητικότητα, η μνήμη, η προσοχή – συγκέντρωση, η αντίληψη του χώρου και η αίσθηση προσανατολισμού. Η ειδική αυτή πρακτική δοκιμασία θα διενεργηθεί με τη βοήθεια προσομοίωσης (π.χ. προβολή σε οθόνη) και η επίδοση στην εξέταση αυτή δε θα βαθμολογηθεί, αλλά θα κριθεί από ειδική τριμελή επιτροπή ΘΕΤΙΚΑ ή ΑΡΝΗΤΙΚΑ, ανάλογα με το αν οι υποψήφιοι έχουν ή όχι την απαιτούμενη καταλληλότητα για τις συγκεκριμένες θέσεις, με αιτιολογημένη απόφασή της.

DJ_WOODY
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τετ Ιουν 17, 2009 8:02 pm

Δημοσίευσηαπό DJ_WOODY » Τρί Οκτ 13, 2009 8:53 pm

σωστα υπαρχουν ατομα που πληρουν τις προυποθεσεις αλλα δεν ειναι ικανα να ανταποκριθουν στα καθηκοντα τους. :shock:

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Δημοσίευσηαπό thourios » Πέμ Οκτ 15, 2009 12:47 am

Πως διαβάζονται αυτοί οι πίνακες; Βλέπω κύριος πίνακας επικουρικός κτλ Ποιοί είναι αυτοί που περνάν στο πρώτο αυτό στάδιο.
Όταν λέει σειρά, εννοεί σειρά στο σύνολο των θέσεων ή στην συγκεκριμένη θέση.
Πχ εγώ έχω θέση 160 σε κάποιο μουσείο, είμαι μέσα στους 194 που ζητάει η προκήρυξη, ή είμαι ο 160 στην σειρά της συγκεκριμένης θέσης οπότε βράστα.

:(

antonis82
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Δευ Μαρ 09, 2009 4:08 pm

Δημοσίευσηαπό antonis82 » Πέμ Οκτ 15, 2009 4:10 pm

thourios έγραψε:Πως διαβάζονται αυτοί οι πίνακες; Βλέπω κύριος πίνακας επικουρικός κτλ Ποιοί είναι αυτοί που περνάν στο πρώτο αυτό στάδιο.
Όταν λέει σειρά, εννοεί σειρά στο σύνολο των θέσεων ή στην συγκεκριμένη θέση.
Πχ εγώ έχω θέση 160 σε κάποιο μουσείο, είμαι μέσα στους 194 που ζητάει η προκήρυξη, ή είμαι ο 160 στην σειρά της συγκεκριμένης θέσης οπότε βράστα.

:(

θα πάρουν πρώτα απο τον κύριο και μετά απο τον επικουρικό.

είσαι 160 στην σειρά της συγκεκριμένης θέσης αλλά φαντάσου ότι πολλοί που είναι στις πρώτες θέσεις έχουν δηλώσει όλες τις ειδικότητες.

όντως είναι πολύ ΜΠΕΡΔΕΜΑ η κατάσταση και δέν μπορώ να καταλάβω αυτό το χάος που γίνεται,νομίζω θα έπρεπε να δηλώνει ο καθένας μία θέση κι έτσι θα ήταν πολύ πιο ξεκάθαρα τα πράγματα.

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Δημοσίευσηαπό thourios » Πέμ Οκτ 15, 2009 6:54 pm

Πραγματικό σταυρόλεξο για δυνατούς λύτες είναι. Παρατηρώ ότι στους πρώτους πίνακες άτομα με ελάχιστα μόρια πχ 700 πέρνουν καλύτερη σειρά από άλλους με αυξημένα μόρια πχ 1500 και μιλάμε για τις ίδιες θέσεις και με την ίδια σειρά επιλογής.
Δεν μπορώ να καταλάβω την διαδικασία επιλογής αν και μελέταγα τους πίνακες και την προκήρυξη μέχρι αργά χθες το βράδυ. Δεν μιλάω για τους πίνακες πολυτέκνων κτλ.
Στην δικιά μου περίπτωση τώρα ενώ είχα επιλέξει 15 θέσεις μου εμφανίζει στο site του ΑΣΕΠ στα κριτίρια με αναζήτηση αφού βάζω τον αριθμό της ταυτότητας μόνον τις έξι. Οι άλλες τι έγιναν;΄Ίσως να απορήφθηκα από της συγκεκριμένες θέσεις αλλά γιατί; Και προϋπηρεσία έχω 420 μόρια και Proficiency, ξένη γλώσσα. Δεν θα έπρεπε να μου γράφει έστω και σειρά 1000 ας πούμε;
Τελικά δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

:(

antonis82
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Δευ Μαρ 09, 2009 4:08 pm

Δημοσίευσηαπό antonis82 » Πέμ Οκτ 15, 2009 10:09 pm

thourios έγραψε:Πραγματικό σταυρόλεξο για δυνατούς λύτες είναι. Παρατηρώ ότι στους πρώτους πίνακες άτομα με ελάχιστα μόρια πχ 700 πέρνουν καλύτερη σειρά από άλλους με αυξημένα μόρια πχ 1500 και μιλάμε για τις ίδιες θέσεις και με την ίδια σειρά επιλογής.
Δεν μπορώ να καταλάβω την διαδικασία επιλογής αν και μελέταγα τους πίνακες και την προκήρυξη μέχρι αργά χθες το βράδυ. Δεν μιλάω για τους πίνακες πολυτέκνων κτλ.
Στην δικιά μου περίπτωση τώρα ενώ είχα επιλέξει 15 θέσεις μου εμφανίζει στο site του ΑΣΕΠ στα κριτίρια με αναζήτηση αφού βάζω τον αριθμό της ταυτότητας μόνον τις έξι. Οι άλλες τι έγιναν;΄Ίσως να απορήφθηκα από της συγκεκριμένες θέσεις αλλά γιατί; Και προϋπηρεσία έχω 420 μόρια και Proficiency, ξένη γλώσσα. Δεν θα έπρεπε να μου γράφει έστω και σειρά 1000 ας πούμε;
Τελικά δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

:(

Αυτοί με τα ελάχιστα μόρια(που έχουν υψηλή σειρά) είναι στον κύριο πίνακα,πρώτα θα πάρουν αυτούς απο τον κύριο πίνακα(δηλαδή αυτούς που τελείωσαν την σχολή φυλάκων) και μετα ότι και εάν μείνει θέση για αυτούς που είναι στον επικουρικό,που μάλλον είσαι εσύ.

Προφανώς υπάρχει πρόβλημα στη ξένη γλώσσα
ή δέν συμπλήρωσες το κουτάκι στην αίτηση
ή δέν ήταν σωστά επικυρωμένο

ελπίζω να κατάλαβες περίπου τι γίνεται...όποιος ήταν μάγκας και πήγε στην σχολή και με λίγη προυπηρεσία περνά άνετα,αλλά αυτά ώς συνήθως τα γνωρίζουν λίγοι κι εμείς συμπληρώνουμε το ΚΑΡΕ απο πίσω για να φαίνονται όλα εντάξει.

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Δημοσίευσηαπό thourios » Πέμ Οκτ 15, 2009 10:50 pm

Σε ευχαριστώ πολύ και αρχίζω και μπαίνω στο πνεύμα.
Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα στην ξένη γλώσσα. Μου την αναγνωρίζουν και μου δίνουν 70 μόρια.
Για ποιό κουτάκι μιλάμε; Έχω κρατήσει αντίγραφο και βλέπω ότι είναι τσεκαρισμένο το κουτάκι Ξένη γλώσσα, Αγγλικά Άριστα, σημειώνοντας 1.
Με έχουν "πετάξει" έξω από ότι βλέπω σε όλες τις ημερήσιες επιλογές μου εκεί που χρειαζόταν η ξένη γλώσσα εκτός αν χρειαζόταν και δεύτερη που δεν το νομίζω. Τέτοιες επιλογές ήταν το 500, 501, 502.
Σε τι σχολή να πάω 21 χρόνια έχω δουλέψει σαν φύλακας σε μουσεία σε αεροδρόμια σε λιμάνια και ίσως στα περισσότερα μεγάλα κτίρια της Αθήνας Πριν λίγο καιρό ήρθε και η απόλυση γιατί έπαιρνα πολλά φαίνεται και γίνεται η δουλειά με τους πιτσιρικάδες τώρα με 500Ευρώ.

Anyway thats life.

:(

antonis82
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Δευ Μαρ 09, 2009 4:08 pm

Δημοσίευσηαπό antonis82 » Παρ Οκτ 16, 2009 12:19 am

thourios έγραψε:Σε ευχαριστώ πολύ και αρχίζω και μπαίνω στο πνεύμα.
Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα στην ξένη γλώσσα. Μου την αναγνωρίζουν και μου δίνουν 70 μόρια.
Για ποιό κουτάκι μιλάμε; Έχω κρατήσει αντίγραφο και βλέπω ότι είναι τσεκαρισμένο το κουτάκι Ξένη γλώσσα, Αγγλικά Άριστα, σημειώνοντας 1.
Με έχουν "πετάξει" έξω από ότι βλέπω σε όλες τις ημερήσιες επιλογές μου εκεί που χρειαζόταν η ξένη γλώσσα εκτός αν χρειαζόταν και δεύτερη που δεν το νομίζω. Τέτοιες επιλογές ήταν το 500, 501, 502.
Σε τι σχολή να πάω 21 χρόνια έχω δουλέψει σαν φύλακας σε μουσεία σε αεροδρόμια σε λιμάνια και ίσως στα περισσότερα μεγάλα κτίρια της Αθήνας Πριν λίγο καιρό ήρθε και η απόλυση γιατί έπαιρνα πολλά φαίνεται και γίνεται η δουλειά με τους πιτσιρικάδες τώρα με 500Ευρώ.

Anyway thats life.

:(

τον κωδικό 002 δέν έγραψες μάλλον,για κοίτα στο αντίγραφο δίπλα απο το 099 έχεις βάλει και το 002 που είναι ο κωδικός της ξένης γλώσσα?

Τραγική η κατάσταση στην Ελλάδα...μα είναι δυνατόν να μήν ξέρεις εάν αυριο δουλεύεις...αυτά βλέπουν ΟΛΟΙ και θέλουν να μπούν στο δημόσιο.

σου εύχομαι ότι το καλύτερο!

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Δημοσίευσηαπό thourios » Παρ Οκτ 16, 2009 12:28 am

Σωστός δίπλα από το 099 δεν έχω βάλει το 002

Ευχαριστώ, μαθαίνω και περιμένω την επόμενη ποκήρυξη που θα βγει σε λίγο καιρό.

:(

antonis82
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Δευ Μαρ 09, 2009 4:08 pm

Δημοσίευσηαπό antonis82 » Σάβ Οκτ 17, 2009 1:13 am

thourios έγραψε:Σωστός δίπλα από το 099 δεν έχω βάλει το 002

Ευχαριστώ, μαθαίνω και περιμένω την επόμενη ποκήρυξη που θα βγει σε λίγο καιρό.

:(

βγήκε η 6κ/2009 και δέν υπάρχουν θέκσεις ΔΕ ΦύλαξηςΠληροφόρησης και ΔΕ Νυχτοφυλάκων,όπως αναμενώταν απο ΤΑ ΝΕΑ
Τον δρόμο προς το ΕΘνικό Τυπογραφείο αναμένεται επίσης να λάβει εντός της εβδομάδας και η προκήρυξη- «σκούπα» για την πρόσληψη 598 μόνιμων υπαλλήλων στα υπουργεία Εθνικής Άμυνας και Πολιτισμού, καθώς και σε φορείς του ευρύτερου δημόσιου τομέα.

Το ΑΣΕΠ έχει ολοκληρώσει την επεξεργασία της σχετικής προκήρυξης και εκτιμά ότι έως τα τέλη του μήνα θα έχει οριστεί και η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων των ενδιαφερομένων. Η προκήρυξη θα αφορά την πρόσληψη υπαλλήλων όλων των κλάδων, πλην του κλάδου της Υποχρεωτικής Εκπαίδευσης.

Συγκεκριμένα από τις θέσεις που αναμένεται να προκηρυχθούν οι 335 θα αφορούν την πρόσληψη υπαλλήλων διαφόρων κλάδων και ειδικοτήτων στο υπουργείο Εθνικής Άμυνας, ενώ περίπου 150 θα είναι οι θέσεις που θα καλυφθούν για την κεντρική υπηρεσία, αλλά για φορείς του υπουργείου Πολιτισμού.

Μεταξύ των ειδικοτήτων που θα περιλαμβάνονται στην προκήρυξη είναι οι εξής: ΠΕ Μηχανικών, ΠΕ Διοικητικού- Οικονομικού, ΠΕ Θετικών Επιστημών, ΠΕ Πληροφορικής (Προγραμματιστών Η/Υ), ΠΕ Επιστημών Υγείας, ΠΕ Ιατρών Ειδικοτήτων, ΤΕ Μηχανικών, ΤΕ Πληροφορικής, ΤΕ Βιβλιοθηκονομίας, ΤΕ Υγείας και Πρόνοιας, ΔΕ Τεχνικού/Δομικών Έργων, ΔΕ Τεχνικού/ Ηλεκτρολογίας, ΔΕ Τεχνικού/Μηχανολογίας, ΔΕ Παροχής Υπηρεσιών, ΔΕ Ένδυσης- Υπόδησης, ΔΕ Τυπογραφίας, ΔΕ Ναυτικών, ΔΕ ΦύλαξηςΠληροφόρησης και ΔΕ Νυχτοφυλάκων.

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Δημοσίευσηαπό thourios » Σάβ Οκτ 17, 2009 1:20 am

Ευχαριστώ. Νομίζω ότι είχε κάτι πληροφορίες το τελευταίο ένθετο του Έθνους την περασμένη Τρίτη.

Αναμένουμε την προκήρυξη.

8)

annastelios
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 14, 2009 12:44 pm

Δημοσίευσηαπό annastelios » Τετ Οκτ 21, 2009 12:16 pm

καλε τι γινεται με τους πινακες;αρχιζω να αμφιβαλω για τη ναημοσυνη μου.βοηθεια.ειναι βεβαια και η πρωτη φορα που περνω μερος σε διαγωνισμο αλλα πραγματικα μπερδευτηκα.πραγματι η σειρα καταταξησ που περνει ο καθενας στη συνθετη αναζητηση τι αφορα;το συγκεκριμενο μουσειο που δηλωσε η τη γενικη;HELP


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες