6K/2008 Τεχνικοί

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
nibiru
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 30, 2009 2:41 am

Δημοσίευσηαπό nibiru » Κυρ Μαρ 15, 2015 1:49 am

Τα νεότερα είναι ότι αρκετοί (δεν ξέρω πόσοι) από κατηγιρία ΔΕ που τους ζητήθηκαν τα χαρτιά το καλοκαίρι έχουν ήδη διοριστεί. (παίζει να έχουν κανα μήνα) Το σίγουρο είναι ότι τώρα ήδη εργάζονται.
Δεν ξέρω το πότε για τους υπόλοιπους από εμάς.

ioazon
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1273
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 27, 2006 4:19 pm

Δημοσίευσηαπό ioazon » Κυρ Μαρ 15, 2015 10:07 pm

Έχει δοθεί κατανομή για τις μισές ειδικότητες.

Αναμένεται η κατανομή και για τις υπόλοιπες. Μέσα στο 2015 θα γίνει σίγουρα. Θεωρώ πως αφού εγκρίθηκε η μισή προκήρυξη, θα εγκριθεί και η υπόλοιπη μισή.
Είναι αρμοδιότητα του Υπουργείου Εσωτερικών & Διοικητικής Ανασυγκρότησης (νέο ονοματάκι για το παλιό Διοικητικής Μεταρρύθμισης).

Πάντως κάμποσοι από την πρώτη κατανομή δεν αποδέχονται το διορισμό, καθότι τόσα χρόνια μετά για πολλούς έχουν αλλάξει τα δεδομένα (πχ δεν μπορούν να μετακομίσουν τώρα σε άλλη πόλη κλπ).

nibiru
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 30, 2009 2:41 am

Δημοσίευσηαπό nibiru » Τετ Σεπ 02, 2015 4:30 am

ioazon έγραψε:Έχει δοθεί κατανομή για τις μισές ειδικότητες.

Αναμένεται η κατανομή και για τις υπόλοιπες. Μέσα στο 2015 θα γίνει σίγουρα. Θεωρώ πως αφού εγκρίθηκε η μισή προκήρυξη, θα εγκριθεί και η υπόλοιπη μισή.
Είναι αρμοδιότητα του Υπουργείου Εσωτερικών & Διοικητικής Ανασυγκρότησης (νέο ονοματάκι για το παλιό Διοικητικής Μεταρρύθμισης).

Πάντως κάμποσοι από την πρώτη κατανομή δεν αποδέχονται το διορισμό, καθότι τόσα χρόνια μετά για πολλούς έχουν αλλάξει τα δεδομένα (πχ δεν μπορούν να μετακομίσουν τώρα σε άλλη πόλη κλπ).


Ακριβώς έτσι έγιναν τα πράγματα.
Ηρθε και η σειρά μου για διορισμό. Ορκωμοσία 8 Σεπτ. 2015
Δεν ξέρω πλέον αν έμεινε κανείς αλλά ενημερώνω για το ότι προχώρησε η διαδικασία.
Καλή επιτυχία σε όλους.

euromaster78
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Παρ Αύγ 06, 2010 2:02 pm

Δημοσίευσηαπό euromaster78 » Σάβ Σεπ 05, 2015 10:27 pm

Εμενα δεν μου εχει ερθει ακομα κατι παντως. Υπαρχει καποιος ΔΕ που εχει διοριστει στο υπουργειο υγειας?


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες