Ενιαία Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Αθηνών - Πειραιώς 1/2Μ/2007

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
G.D.
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τετ Ιουν 27, 2007 8:48 am

Δημοσίευσηαπό G.D. » Τρί Νοέμ 06, 2007 10:08 am

arci έγραψε:Καλησπέρα και απο μένα. Μια ερώτηση. Έχω καταθέσει χαρτιά για τη συγκεκριμένη προκύρηξη και δεν μου έχει αναγνωρίσει καθόλου το μεταπτυχιακό ούτε εμένα ούτε σε κανέναν υποψήφιο στις θέσεις εποπτών δημόσιας υγείας ενώ σε άλλες κατηγορίες που κοίταξα έχει μοριοδοτήσει. Το θέμα είναι οτι με το μεταπτυχιακό (που είναι απολύτως συναφές και σε ελληνικό ίδρυμα) είμαι εντός ενώ τώρα είμαι εκτός... Καμιά ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό και τι μπορώ να κάνω.. Ευχαριστώ


Καλημέρα,

Να κάνεις ένσταση και άσε τον ΑΣΕΠ να βγάλει άκρη. Καλή επιτυχία!

G.D.
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τετ Ιουν 27, 2007 8:48 am

Δημοσίευσηαπό G.D. » Τρί Νοέμ 06, 2007 10:12 am

s_kaparo έγραψε:
ΡΕΝΑ έγραψε:καλημέρα και από εμένα!
ο διορισμός επίσημα επερχεται με την ορκωμοσία, οπότε μέχρι να ορκιστείς στην υπηρεσία που έχεις περάσει - όποια κι αν είναι αυτή -μπορείς άνετα να παίρνεις μέρος σε άλλες προκηρύξεις και να δηλώνεις ότι δεν έχεις διοριστεί πουθενά. η αιτιολογία απόρριψης μου φαίνεται παράλογη όποτε αν προβλέπεται διαδικασία ενστάσεων κυνήγησέ το..
ακόμα και μετά το οριστικά μπορείς να συμμετέχεις σε προκηρύξεις.
μόνο μετά την ορκομωσία δεν μπορείς και για μια πενταετία μετά από αυτήν.
καλή τύχη, εύχομαι να δικαιωθείς...

Αυτά ήξερα κι εγώ. Θα τους πάρω τηλέφωνο σήμερα. Το θέμα είναι ότι έχουν απορρίψει άπειρο κόσμο με αυτή τη δικαιολογία. Και εννοείται ότι διοριζόμουνα αν δε με απορρίπταν. Υποψιάζομαι ότι θα μου πουν ότι δεν κατέθεσα την υπέυθυνη δήλωση ότι δεν έχω διοριστεί στο δημόσιο και ειλικρινά θα συγχιστώ γιατί στις τόσες αιτήσεις που έχω κάνει πάντα ήμουνα προσεκτική και κοιτούσα τα δικαιολογητικά ένα προς ένα μέχρι την τελευταία στιγμή. Ακόμη και η φωτοτυπία της αίτησης που κράτησα το γράφει αυτό. Τελοσπάντων, θα ενημερώσω αν μου πουν κάτι ουσιαστικό.


Καλημέρα,

Η υπεύθυνη δήλωση ήταν απαραίτητη. Στην προκήρυξη είναι το Νο 3 δικαιολογιτικό που ζητάνε στη σελίδα 33 αμέσως μετά τη φωτοτυπία της ταυτότητας και το παράβολο. Ελπίζω να μην είναι αυτή η αιτία και να βγάλεις άκρη!

Καλή επιτυχία!

ΕΜΥ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2007 9:00 am

Δημοσίευσηαπό ΕΜΥ » Τρί Νοέμ 06, 2007 1:07 pm

Συγχαρητήρια σε όσους πέρασαν. "ΛΑΘΟΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ" ξέρετε τί σημαίνει;

G.D.
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τετ Ιουν 27, 2007 8:48 am

Δημοσίευσηαπό G.D. » Τρί Νοέμ 06, 2007 3:01 pm

ΕΜΥ έγραψε:Συγχαρητήρια σε όσους πέρασαν. "ΛΑΘΟΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ" ξέρετε τί σημαίνει;


Αν μπορώ να τους ερμηνεύσω σωστά, νομίζω ότι εννοούν ότι κάποιος δήλωσε θέση χωρίς να έχει τον απαιτούμενο τίτλο σπουδών.

Πήγαινε στη Νομαρχία να βγάλεις άκρη. Να είσαι έτοιμος/η για ένσταση!

Καλη επιτυχία!

ΡΕΝΑ
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: Παρ Φεβ 17, 2006 7:25 pm

Δημοσίευσηαπό ΡΕΝΑ » Τρί Νοέμ 06, 2007 3:38 pm

G.D. έγραψε:
ΕΜΥ έγραψε:Συγχαρητήρια σε όσους πέρασαν. "ΛΑΘΟΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ" ξέρετε τί σημαίνει;


Αν μπορώ να τους ερμηνεύσω σωστά, νομίζω ότι εννοούν ότι κάποιος δήλωσε θέση χωρίς να έχει τον απαιτούμενο τίτλο σπουδών.

Πήγαινε στη Νομαρχία να βγάλεις άκρη. Να είσαι έτοιμος/η για ένσταση!

Καλη επιτυχία!



συνήθως όταν δεν έχεις τον απαιτόμενο τίτλο σπουδων, η αιτιολογία απόρριψης είναι 'έλλειψη τίτλου σπουδών''
''λάθος προτιμήσεις'' έχει νακάνει με το τι δήλωσε κάποιος σαν θέση. δεν την ξέρω την προκήρυξη, αλλά αν οι θέσεις ήταν με κωδικούς, μήπως έβαλε λάθος κωδικους ή αντί κωδικούς για τις θέσεις έβαλε κωδικό πτυχίου;

s_kaparo
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 14, 2007 12:40 pm

Δημοσίευσηαπό s_kaparo » Τρί Νοέμ 06, 2007 7:17 pm

G.D. έγραψε:Καλημέρα,

Η υπεύθυνη δήλωση ήταν απαραίτητη. Στην προκήρυξη είναι το Νο 3 δικαιολογιτικό που ζητάνε στη σελίδα 33 αμέσως μετά τη φωτοτυπία της ταυτότητας και το παράβολο. Ελπίζω να μην είναι αυτή η αιτία και να βγάλεις άκρη!

Καλή επιτυχία!

Το ξέρω πως ήταν απαραίτητη και κόβω το κεφάλι μου ότι την έβαλα. Μου είπαν ότι δεν την έβαλα. Αντε τώρα να αποδέιξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας. Μπορώ λέει να κάνω ένσταση. Μου μυρίζει μαγείρεμα γιατί αν δε με απέρριπταν θα ήμουνα μέσα. Εν τω μεταξύ έχουν κόψει πολύ κόσμο με αυτή τη δικαιολογία. Δε μπορεί όλοι μας να είμαστε ηλίθιοι ή ξεχασιάρηδες. Τεσπα, δεν είμαι σίγουρη αν θα βγάλω άκρη με την ένσταση.

ΡΕΝΑ
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: Παρ Φεβ 17, 2006 7:25 pm

Δημοσίευσηαπό ΡΕΝΑ » Τετ Νοέμ 07, 2007 7:44 am

s_kaparo έγραψε:
G.D. έγραψε:Καλημέρα,

Η υπεύθυνη δήλωση ήταν απαραίτητη. Στην προκήρυξη είναι το Νο 3 δικαιολογιτικό που ζητάνε στη σελίδα 33 αμέσως μετά τη φωτοτυπία της ταυτότητας και το παράβολο. Ελπίζω να μην είναι αυτή η αιτία και να βγάλεις άκρη!

Καλή επιτυχία!

Το ξέρω πως ήταν απαραίτητη και κόβω το κεφάλι μου ότι την έβαλα. Μου είπαν ότι δεν την έβαλα. Αντε τώρα να αποδέιξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας. Μπορώ λέει να κάνω ένσταση. Μου μυρίζει μαγείρεμα γιατί αν δε με απέρριπταν θα ήμουνα μέσα. Εν τω μεταξύ έχουν κόψει πολύ κόσμο με αυτή τη δικαιολογία. Δε μπορεί όλοι μας να είμαστε ηλίθιοι ή ξεχασιάρηδες. Τεσπα, δεν είμαι σίγουρη αν θα βγάλω άκρη με την ένσταση.


τα είδα τα αποτελέσματα, όντως έχει κοπεί πολύς κόσμος με τη δικαιολογία αυτή. μήπως έπρεπε εκτός της υπ. δήλωσης να τσεκάρετε και κανένε τετραγωνάκι στην αίτηση που έλεγε το ίδιο πράγμα;ποιος ξέρει αραγε..

G.D.
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τετ Ιουν 27, 2007 8:48 am

Δημοσίευσηαπό G.D. » Τετ Νοέμ 07, 2007 10:37 am

s_kaparo έγραψε:
G.D. έγραψε:Καλημέρα,

Η υπεύθυνη δήλωση ήταν απαραίτητη. Στην προκήρυξη είναι το Νο 3 δικαιολογιτικό που ζητάνε στη σελίδα 33 αμέσως μετά τη φωτοτυπία της ταυτότητας και το παράβολο. Ελπίζω να μην είναι αυτή η αιτία και να βγάλεις άκρη!

Καλή επιτυχία!

Το ξέρω πως ήταν απαραίτητη και κόβω το κεφάλι μου ότι την έβαλα. Μου είπαν ότι δεν την έβαλα. Αντε τώρα να αποδέιξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας. Μπορώ λέει να κάνω ένσταση. Μου μυρίζει μαγείρεμα γιατί αν δε με απέρριπταν θα ήμουνα μέσα. Εν τω μεταξύ έχουν κόψει πολύ κόσμο με αυτή τη δικαιολογία. Δε μπορεί όλοι μας να είμαστε ηλίθιοι ή ξεχασιάρηδες. Τεσπα, δεν είμαι σίγουρη αν θα βγάλω άκρη με την ένσταση.


Καλημέρα,

Να κάνεις ένσταση και ασε τον ΑΣΕΠ να αποφασίσει. Υπήρχε όντως και το τετραγωνάκι στην αίτηση. Έβαλες Χ?

Μην το αφήσεις να περάσει έτσι. Αφού είσαι σίγουρη ότι την έβαλες, είναι ο λόγος σου εναντίον του δικού τους. Εσύ θα επιμένεις ότι την έβαλες και ότι αυτοί την έχασαν.

Δε θέλω να πιστεύω ότι οφείλεται σε μαγείρεμα!

Καλή επιτυχία!

geo_TE
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2007 6:36 pm

Δημοσίευσηαπό geo_TE » Τετ Νοέμ 07, 2007 11:47 am

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ
ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΑΥΤΗ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΖΟΣ,ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΙΑΣ ΦΙΛΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΡΟΠΟ,ΤΑ ΣΤΕΙΛΑΜΕ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟΝ ΛΟΓΟ??ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΤΗΝ ΝΟΜΑΡΧΙΑ

G.D.
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τετ Ιουν 27, 2007 8:48 am

Δημοσίευσηαπό G.D. » Τετ Νοέμ 07, 2007 3:01 pm

geo_TE έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ
ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΑΥΤΗ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΖΟΣ,ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΙΑΣ ΦΙΛΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΡΟΠΟ,ΤΑ ΣΤΕΙΛΑΜΕ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟΝ ΛΟΓΟ??ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΤΗΝ ΝΟΜΑΡΧΙΑ


Καλησπέρα και σε εσένα!

Δεν βγάζεις άκρη από το τηλέφωνο. Να πας εκεί να δεις τι έχει γίνει.

Να έχεις μαζί σου το χαρτί του Ταχυδρομείου που το έστειλες συστημμένο. Αν έχουν χάσει την αίτησή σου και έχεις αποδεικτικό απο το Ταχυδρομείο ότι το παρέλαβαν (μπορεί να σου δώσει το Ταχυδρομείο αυτό το στοιχείο), θα έχουν πρόβλημα.

Θα έλεγα να πας πρώτα στο Ταχυδρομείο να σου πουν πότε και ποιός το παρέλαβε.

s_kaparo
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 14, 2007 12:40 pm

Δημοσίευσηαπό s_kaparo » Δευ Νοέμ 12, 2007 11:45 am

G.D. έγραψε:
Να κάνεις ένσταση και ασε τον ΑΣΕΠ να αποφασίσει. Υπήρχε όντως και το τετραγωνάκι στην αίτηση. Έβαλες Χ?

Τελικά δικό μου το λάθος, μετά από αρκετές αιτήσεις που έκανα στο ΑΣΕΠ είχα ήδη αποκτήσει αυτοπεποίθηση και έτσι την πάτησα. Ήταν η πρώτη αίτηση σε φορέα και δεν έβαλα Χ στο συγκεκριμένο κουτάκι. Ακόμη κι όταν μου το αναφέρατε ήμουνα σίγουρη πως δεν υπήρχε τέτοιο κουτάκι. Πίστευα πως εννοούσατε να το έχω γράψει πίσω στα συννημένα δικαιολογητικά.
Τελικά το τσέκαρα από τη φωτοτυπία που κράτησα. Λέτε να βγάλω άκρη αν κάνω ένσταση; Υπέυθυνη δήλωση σίγουρα έστειλα, όπως έχω ξαναπεί.
Βασικά ξεγραμμένο το είχα μέσα μου, αλλά είδα σήμερα ποστ συναδέλφου που έστειλε ανυπόγραφη αίτηση και τον δικαίωσαν τελικά και ξεσηκώθηκα. Στις 15 λήγουν οι ενστάσεις. Πιστεύετε ότι θα χάσω εντελώς το χρόνο μου; Μήπως έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον ή να νιώσω η μοναδική άπειρη και απρόσεκτη;
Ευχαριστώ προκαταβολικά.

G.D.
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τετ Ιουν 27, 2007 8:48 am

Δημοσίευσηαπό G.D. » Δευ Νοέμ 12, 2007 11:45 am

Καλημέρα στην παρέα,

Ξέρει κανείς πόσο καιρό κάνουν συνήθως να βγάλουν τα οριστικά;

G.D.
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τετ Ιουν 27, 2007 8:48 am

Δημοσίευσηαπό G.D. » Δευ Νοέμ 12, 2007 11:54 am

s_kaparo έγραψε:
G.D. έγραψε:
Να κάνεις ένσταση και ασε τον ΑΣΕΠ να αποφασίσει. Υπήρχε όντως και το τετραγωνάκι στην αίτηση. Έβαλες Χ?

Τελικά δικό μου το λάθος, μετά από αρκετές αιτήσεις που έκανα στο ΑΣΕΠ είχα ήδη αποκτήσει αυτοπεποίθηση και έτσι την πάτησα. Ήταν η πρώτη αίτηση σε φορέα και δεν έβαλα Χ στο συγκεκριμένο κουτάκι. Ακόμη κι όταν μου το αναφέρατε ήμουνα σίγουρη πως δεν υπήρχε τέτοιο κουτάκι. Πίστευα πως εννοούσατε να το έχω γράψει πίσω στα συννημένα δικαιολογητικά.
Τελικά το τσέκαρα από τη φωτοτυπία που κράτησα. Λέτε να βγάλω άκρη αν κάνω ένσταση; Υπέυθυνη δήλωση σίγουρα έστειλα, όπως έχω ξαναπεί.
Βασικά ξεγραμμένο το είχα μέσα μου, αλλά είδα σήμερα ποστ συναδέλφου που έστειλε ανυπόγραφη αίτηση και τον δικαίωσαν τελικά και ξεσηκώθηκα. Στις 15 λήγουν οι ενστάσεις. Πιστεύετε ότι θα χάσω εντελώς το χρόνο μου; Μήπως έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον ή να νιώσω η μοναδική άπειρη και απρόσεκτη;
Ευχαριστώ προκαταβολικά.


Καλημέρα,

Πρώτα - πρώτα να σου πώ ότι δε νομίζω να βγάλεις άκρη με την ένσταση γιατί το ''λάθος'' είναι δικό σου. Όμως, αν θα σε κάνει να νοιώσεις καλύτεραμ κάνε την ένσταση και ότι βγεί.

Να σου πω πως δεν είσαι η μόνη που έχεις κάνει τέτοια λάθη. Στην προκήρυξη του 2004 για ΠΕ έχασα θέση στο Υπ.Μ.Ε γιατί δε μου μέτρησαν την προυπηρεσία. Έβαλα βεβαίωση του ΤΣΜΕΔΕ και δεν έβαλα βεβαίωση του εργοδότη. Φυσικά έχασα και την ένσταση. Όμως, κανείς δε χάνεται, άμα έχεις τα μόρια θα περάσεις κάπου αλλού.

Καλή επιτυχία στις επόμενες αιτήσεις σου. Ξέρω πως νοιώθεις!

s_kaparo
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 14, 2007 12:40 pm

Δημοσίευσηαπό s_kaparo » Δευ Νοέμ 12, 2007 12:01 pm

G.D. έγραψε:Καλημέρα,

Πρώτα - πρώτα να σου πώ ότι δε νομίζω να βγάλεις άκρη με την ένσταση γιατί το ''λάθος'' είναι δικό σου. Όμως, αν θα σε κάνει να νοιώσεις καλύτεραμ κάνε την ένσταση και ότι βγεί.

Να σου πω πως δεν είσαι η μόνη που έχεις κάνει τέτοια λάθη. Στην προκήρυξη του 2004 για ΠΕ έχασα θέση στο Υπ.Μ.Ε γιατί δε μου μέτρησαν την προυπηρεσία. Έβαλα βεβαίωση του ΤΣΜΕΔΕ και δεν έβαλα βεβαίωση του εργοδότη. Φυσικά έχασα και την ένσταση. Όμως, κανείς δε χάνεται, άμα έχεις τα μόρια θα περάσεις κάπου αλλού.

Καλή επιτυχία στις επόμενες αιτήσεις σου. Ξέρω πως νοιώθεις!

Να 'σαι καλά. Έχω ήδη περάσει στο ΙΚΑ αλλά νομίζω πως στη νομαρχία θα είναι καλύτερα. Όπως και να έχει θα ήθελα να έχω την επιλογή. Κι εγώ έτσι νόμιζα πως επειδή το λάθος είναι δικό μου δε θα με δικαίωναν. Αλλά διάβασα εδώ ότι δικαιώθηκε άτομο που δεν είχε υπογράψει αίτηση και έτσι σκέφτηκα να το ψάξω λίγο. Δε θα με κάνει να νιώσω καλύτερα και σαφώς δε θέλω να δώσω 40 Ευρώ για πλάκα, αλλά μου φαίνονται πολύ υπερβολικά να ακολουθούνται τέτοιες αυστηρότητες τη στιγμή που τα στοιχεία που ζητούν ανακύπτουν με άλλους τρόπους.
Όσο για αυτό που λες ότι έχασες θέση στο Μεταφορών φίλη μου διορισμένη σε δήμο έβαλε μόνο αίτηση ΤΣΜΕΔΕ και την πήραν χωρίς κάτι άλλο. Τελικά, ό,τι θέλουν μας κάνουν και επικαλούνται και λάθη δικά μας όταν τους συμφέρει.
Άσχετο πιστεύεις ότι ήταν καλύτερα στο Μεταφορών από ότι στο Δήμο;(αναμένω άλλα αποτελέσματα γι' αυτό ρωτάω). Ηλεκτρολόγος μηχανικός είμαι κι εγώ.

G.D.
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τετ Ιουν 27, 2007 8:48 am

Δημοσίευσηαπό G.D. » Δευ Νοέμ 12, 2007 12:51 pm

s_kaparo έγραψε:
G.D. έγραψε:Καλημέρα,

Πρώτα - πρώτα να σου πώ ότι δε νομίζω να βγάλεις άκρη με την ένσταση γιατί το ''λάθος'' είναι δικό σου. Όμως, αν θα σε κάνει να νοιώσεις καλύτεραμ κάνε την ένσταση και ότι βγεί.

Να σου πω πως δεν είσαι η μόνη που έχεις κάνει τέτοια λάθη. Στην προκήρυξη του 2004 για ΠΕ έχασα θέση στο Υπ.Μ.Ε γιατί δε μου μέτρησαν την προυπηρεσία. Έβαλα βεβαίωση του ΤΣΜΕΔΕ και δεν έβαλα βεβαίωση του εργοδότη. Φυσικά έχασα και την ένσταση. Όμως, κανείς δε χάνεται, άμα έχεις τα μόρια θα περάσεις κάπου αλλού.

Καλή επιτυχία στις επόμενες αιτήσεις σου. Ξέρω πως νοιώθεις!

Να 'σαι καλά. Έχω ήδη περάσει στο ΙΚΑ αλλά νομίζω πως στη νομαρχία θα είναι καλύτερα. Όπως και να έχει θα ήθελα να έχω την επιλογή. Κι εγώ έτσι νόμιζα πως επειδή το λάθος είναι δικό μου δε θα με δικαίωναν. Αλλά διάβασα εδώ ότι δικαιώθηκε άτομο που δεν είχε υπογράψει αίτηση και έτσι σκέφτηκα να το ψάξω λίγο. Δε θα με κάνει να νιώσω καλύτερα και σαφώς δε θέλω να δώσω 40 Ευρώ για πλάκα, αλλά μου φαίνονται πολύ υπερβολικά να ακολουθούνται τέτοιες αυστηρότητες τη στιγμή που τα στοιχεία που ζητούν ανακύπτουν με άλλους τρόπους.
Όσο για αυτό που λες ότι έχασες θέση στο Μεταφορών φίλη μου διορισμένη σε δήμο έβαλε μόνο αίτηση ΤΣΜΕΔΕ και την πήραν χωρίς κάτι άλλο. Τελικά, ό,τι θέλουν μας κάνουν και επικαλούνται και λάθη δικά μας όταν τους συμφέρει.
Άσχετο πιστεύεις ότι ήταν καλύτερα στο Μεταφορών από ότι στο Δήμο;(αναμένω άλλα αποτελέσματα γι' αυτό ρωτάω). Ηλεκτρολόγος μηχανικός είμαι κι εγώ.


Νομαρχία Αθηνών for ever!


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 6 επισκέπτες