Αποτελέσματα 13Κ/2021

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
support123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό support123 » Παρ Νοέμ 10, 2023 8:04 pm

LIZA7 έγραψε:
SSof έγραψε:Βγαίνουν οι αναπληρώσεις των αναπληρώσεων για τους ΤΕ και εμείς ακόμα περιμένουμε τις πρώτες αναπληρώσεις...

Διάβασα κάπου ότι είναι περίπου 228 αναπληρώσεις για μηχανικούς μόνο ΠΕ από τις 630 πού είχαν προκυρηχθει με την 13κ/2021.
Αν είναι τέτοιο το νούμερο μόνο για μηχανικούς, και θα υπάρχουν σίγουρα και άλλες ειδικότητες Πε ,τότε μιλάμε για εκατοντάδες αναπληρώσεις ,που ποίος ξέρει ποτε θα βγουν!

Καλησπέρα, σήμερα κάλεσα στο ΑΣΕΠ και μου είπαν ότι είναι πάρα πολλές οι αναπληρώσεις και ευελπιστούν μέχρι το τέλος του μήνα να τις βγάλουν όλες μαζικά, και όχι μόνο για τους μηχανικούς αλλά για όλες τις ειδικότητες.

LIZA7
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό LIZA7 » Παρ Νοέμ 10, 2023 9:51 pm

support123 έγραψε:
LIZA7 έγραψε:
SSof έγραψε:Βγαίνουν οι αναπληρώσεις των αναπληρώσεων για τους ΤΕ και εμείς ακόμα περιμένουμε τις πρώτες αναπληρώσεις...

Διάβασα κάπου ότι είναι περίπου 228 αναπληρώσεις για μηχανικούς μόνο ΠΕ από τις 630 πού είχαν προκυρηχθει με την 13κ/2021.
Αν είναι τέτοιο το νούμερο μόνο για μηχανικούς, και θα υπάρχουν σίγουρα και άλλες ειδικότητες Πε ,τότε μιλάμε για εκατοντάδες αναπληρώσεις ,που ποίος ξέρει ποτε θα βγουν!

Καλησπέρα, σήμερα κάλεσα στο ΑΣΕΠ και μου είπαν ότι είναι πάρα πολλές οι αναπληρώσεις και ευελπιστούν μέχρι το τέλος του μήνα να τις βγάλουν όλες μαζικά, και όχι μόνο για τους μηχανικούς αλλά για όλες τις ειδικότητες.

Μακάρι, να ηρεμήσουμε κάποια στιγμή!θετικά νέα αυτά..για να δούμε!!

lenakouki87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό lenakouki87 » Τρί Νοέμ 21, 2023 10:07 pm

Παιδιά καλημέρα σας .πηρα και Εγώ σήμερα τηλέφωνο ,μου είπαν ότι θα βγουν όλες οι αναπληρωσεις μαζί ,είναι περίπου 480 και προσπαθούν για τέλη Νοέμβρη με πρώτο δεκαήμερο του Δεκεμβρίου .

ggbk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ggbk » Πέμ Νοέμ 23, 2023 9:17 am

εντάξει κάθε φορά λένε τα ίδια , δεν πιστεύω ότι θα βγουν πριν τις γιορτές, σε λίγο θα αρχίσουν και οι άδειες σιγά σιγά :roll:

aris1122
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό aris1122 » Τρί Νοέμ 28, 2023 11:20 am

28/11 και σε λιγο φεύγει και ο Νοέμβριος....Αποτέλεσμα: Τίποτα
Μετά με το καλό παμε Δεκέμβριο...18 εργασιμές...Εκτιμώμενο Αποτέλεσμα: Τίποτα
μετα με το καλό ήρθε το 2024...αντε και να αναλάβουν οι νέοι Δημαρχοι και τα επιτελεία τους...Εκτιμώμενο Αποτέλεσμα: Τίποτα

ε ωρα να σουβλίσουμε κανα αρνάκι μαλλον.....

Καλό καλοκαίρι να εχουμε και υγεία...να μεγαλώνουμε να περιμένουμε...Εκτιμώμενο Αποτέλεσμα: Τίποτα :!: :mrgreen:

sofiats
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό sofiats » Τρί Νοέμ 28, 2023 2:48 pm

aris1122 έγραψε:28/11 και σε λιγο φεύγει και ο Νοέμβριος....Αποτέλεσμα: Τίποτα
Μετά με το καλό παμε Δεκέμβριο...18 εργασιμές...Εκτιμώμενο Αποτέλεσμα: Τίποτα
μετα με το καλό ήρθε το 2024...αντε και να αναλάβουν οι νέοι Δημαρχοι και τα επιτελεία τους...Εκτιμώμενο Αποτέλεσμα: Τίποτα

ε ωρα να σουβλίσουμε κανα αρνάκι μαλλον.....

Καλό καλοκαίρι να εχουμε και υγεία...να μεγαλώνουμε να περιμένουμε...Εκτιμώμενο Αποτέλεσμα: Τίποτα :!: :mrgreen:

Μην απογοητεύεσαι! Θα έρθει όταν θα το έχεις ανάγκη περισσότερο, λίγο πριν τη σύνταξη! Ας δουλέψουμε τώρα που μπορούμε!

THP
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό THP » Τρί Νοέμ 28, 2023 4:15 pm

Παρεμπιπτόντως παιδιά, όλη αυτή η μύρλα δεν βοηθάει πουθενά και κανέναν. Μόνο τα νεύρα σας θα σπάσετε στο τέλος. Δεν θα κάτσει να διαβάσει κανείς τις δικαιολογημένες κατά τα άλλα αγωνίες σας, ούτε και πρόκειται να επισπευθούν οι διαδικασίες. Όταν κάναμε όλοι μας τις αιτήσεις, γνωρίζαμε a priori τι θα ακολουθήσει.

Εάν θέλετε να τα πείτε και να ξεσπάσετε, μπορείτε απλά να σηκώσετε το τηλέφωνο και να καλέσετε στο ΑΣΕΠ (που πολύ αμφιβάλλω εάν θα βοηθήσει σε κάτι). Διαφορετικά κάντε επώνυμη καταγγελία, όπου θεωρείτε εσείς σωστό.

Πέντε νοματαίοι έχουν μείνει στο ΑΣΕΠ όλοι κι όλοι και παλεύουν να βγάλουν αποτελέσματα. Άλλος γράφει ότι εξυπηρετούν συμφέροντα, άλλος κάτι άλλο. Είναι γνωστό τοις πάσι ότι δίνεται προτεραιότητα σε προκηρύξεις συγκεκριμένες (εκπαίδευση, υγεία), όπου παρουσιάζεται και το μεγαλύτερο πρόβλημα αντικειμενικά.

SSof
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό SSof » Τετ Νοέμ 29, 2023 12:52 pm

THP έγραψε:Παρεμπιπτόντως παιδιά, όλη αυτή η μύρλα δεν βοηθάει πουθενά και κανέναν. Μόνο τα νεύρα σας θα σπάσετε στο τέλος. Δεν θα κάτσει να διαβάσει κανείς τις δικαιολογημένες κατά τα άλλα αγωνίες σας, ούτε και πρόκειται να επισπευθούν οι διαδικασίες. Όταν κάναμε όλοι μας τις αιτήσεις, γνωρίζαμε a priori τι θα ακολουθήσει.

Εάν θέλετε να τα πείτε και να ξεσπάσετε, μπορείτε απλά να σηκώσετε το τηλέφωνο και να καλέσετε στο ΑΣΕΠ (που πολύ αμφιβάλλω εάν θα βοηθήσει σε κάτι). Διαφορετικά κάντε επώνυμη καταγγελία, όπου θεωρείτε εσείς σωστό.

Πέντε νοματαίοι έχουν μείνει στο ΑΣΕΠ όλοι κι όλοι και παλεύουν να βγάλουν αποτελέσματα. Άλλος γράφει ότι εξυπηρετούν συμφέροντα, άλλος κάτι άλλο. Είναι γνωστό τοις πάσι ότι δίνεται προτεραιότητα σε προκηρύξεις συγκεκριμένες (εκπαίδευση, υγεία), όπου παρουσιάζεται και το μεγαλύτερο πρόβλημα αντικειμενικά.

5 νοματαίοι που στην σύσταση ομάδων εργασίας είναι τουλάχιστον 200-300 υπάλληλοι του ΑΣΕΠ??

georpapad
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό georpapad » Τετ Νοέμ 29, 2023 5:30 pm

THP έγραψε:Παρεμπιπτόντως παιδιά, όλη αυτή η μύρλα δεν βοηθάει πουθενά και κανέναν. Μόνο τα νεύρα σας θα σπάσετε στο τέλος. Δεν θα κάτσει να διαβάσει κανείς τις δικαιολογημένες κατά τα άλλα αγωνίες σας, ούτε και πρόκειται να επισπευθούν οι διαδικασίες. Όταν κάναμε όλοι μας τις αιτήσεις, γνωρίζαμε a priori τι θα ακολουθήσει.

Στους 5 νοματαίους συμπεριλαμβάνεις τους ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 280 (!) που ανεβάζουν στη διαύγεια την υπερωριακή τους (αλίμονο..) απασχόληση για να πληρωθούν ή είναι έξτρα αυτοί οι πέντε;
Μια χαρά βοηθάει η μίρλα. Γραπτή, καταγεγραμμένη, να ξέρουν και οι επόμενοι που θα περιμένουν αποτελέσματα που για κάποιους μπορεί να αλλάξουν τη ζωή τους προς το καλύτερο. Απλά, αυτοί οι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 280 τον μισθό τους τον παίρνουν, τις τους ενδιαφέρουν οι υπόλοιποι που περιμένουν χρόνια..

evaki85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό evaki85 » Τετ Νοέμ 29, 2023 6:08 pm

Καλά τα λες, αλλα υπάρχουν και άνθρωποι εδώ μέσα που λόγω ηλικίας και οικονομικής κατάστασης η θέση στο δημόσιο είναι μονόδρομος και αγωνιούν.
Εγω προσωπικά είμαι νέα και δεν "τρώω" τόσες πόρτες όσες ενας 50 που για τους οποιουδήποτε λόγους ψάχνει τώρα για δουλειά.
Το οτι είναι γνωστή η γραφειοκρατεία δεν σημαίνει οτι είναι και σωστή και πρέπει να την δεχόμαστε.
Συμφωνώ στο οτι απο εδώ δεν μπορεί να γίνει τίποτα παρα μόνο αν καλούμε και ξανακαλούμε στο ΑΣΕΠ, αλλά ίσως μέσα απο συζητήσεις εδώ μέσα να βγεί κάτι.... κάποιος θα κάνει συγκεκριμένες ενέργειες και με την εμπειρία απο αυτές θα βοηθήσει και άλλους.
Εγω προσωπικά έχω στείλει μέχρι και έγγραφα για οτι μπορούν να καλύψουν θέσεις μέσα απο τους επιλαχόντες της 13κ σε δήμο, και ασ μην είμαι η πρώτη επιλαχούσα. Αυτά βέβαια τα βρήκα απο ψάξιμο στο ιντερνετ και απο τέτοια σαιτ που συζητάμε.

Οπότε δεν ειναι κακό να βοηθάει ο ένας τον άλλον...εγω δεν βοηθήθηκα τελικά αλλα κάποιος άλλος μπορεί αν έβγαζε άκρη!!
Καλή επιτυχία σε όλους και καλή υπομονή
Αν κάποιος έχει να μοιραστεί κάποια ενέργεια ή έγγραφο για την διαδικασία πλήρωσης μόνιμης θέσης που δεν καλύφθηκε απο τον διοριστέο (γιατί τον πήγαν σε άλλη υπηρεσία) μέσα απο τους πίνακες επιλαχόντων της 13κ θα εξυπηρετούσε αν μας έλεγε τον τρόπο.

THP
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό THP » Τετ Νοέμ 29, 2023 9:57 pm

Οι 300 που έχουν να εξετάσουν χιλιάδες χιλιάδων αιτήσεις (σε άλλες 3000-4000 ανά προκήρυξη και σε άλλες άνω των 10.000 ανά προκήρυξη), ναι, 5-6 νοματαίοι θεωρούνται.

THP
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό THP » Πέμ Νοέμ 30, 2023 7:35 am

georpapad έγραψε: Στους 5 νοματαίους συμπεριλαμβάνεις τους ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 280 (!) που ανεβάζουν στη διαύγεια την υπερωριακή τους (αλίμονο..) απασχόληση για να πληρωθούν ή είναι έξτρα αυτοί οι πέντε;
Μια χαρά βοηθάει η μίρλα. Γραπτή, καταγεγραμμένη, να ξέρουν και οι επόμενοι που θα περιμένουν αποτελέσματα που για κάποιους μπορεί να αλλάξουν τη ζωή τους προς το καλύτερο. Απλά, αυτοί οι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 280 τον μισθό τους τον παίρνουν, τις τους ενδιαφέρουν οι υπόλοιποι που περιμένουν χρόνια..

Έχεις σκεφτεί ότι στην ίδια θέση θα βρεθείς και εσύ - καλώς εχοντων των πραγμάτων - σε λίγο καιρό; Ότι θα έχεις όλη την καλή διάθεση να βοηθήσεις αλλά θα βρίσκεσαι σε μια υπηρεσία με ανεπαρκες σε αριθμό προσωπικό, όπου θα σου έρχεται κάθε λίγο και λιγάκι ένας georgepapar και μια sofia και θα σου λένε τέτοια και χειρότερα;

Παρεμπιπτόντως, πού έχετε κάνει καταγγελία εγγραφή παιδιά; Να βοηθήσω και εγώ με τη σειρά μου. Αναφέρομαι σε επίσημες καταγγελίες (επώνυμες).

sofiats
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό sofiats » Πέμ Νοέμ 30, 2023 10:32 am

THP έγραψε:
georpapad έγραψε: Στους 5 νοματαίους συμπεριλαμβάνεις τους ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 280 (!) που ανεβάζουν στη διαύγεια την υπερωριακή τους (αλίμονο..) απασχόληση για να πληρωθούν ή είναι έξτρα αυτοί οι πέντε;

Έχεις σκεφτεί ότι στην ίδια θέση θα βρεθείς και εσύ - καλώς εχοντων των πραγμάτων - σε λίγο καιρό; Ότι θα έχεις όλη την καλή διάθεση να βοηθήσεις αλλά θα βρίσκεσαι σε μια υπηρεσία με ανεπαρκες σε αριθμό προσωπικό, όπου θα σου έρχεται κάθε λίγο και λιγάκι ένας georgepapar και μια sofia και θα σου λένε τέτοια και χειρότερα;

Παρεμπιπτόντως, πού έχετε κάνει καταγγελία εγγραφή παιδιά; Να βοηθήσω και εγώ με τη σειρά μου. Αναφέρομαι σε επίσημες καταγγελίες (επώνυμες).

Αγαπητέ,
Προσωπικά δεν βιάζομαι καθόλου για την έκδοση αποτελεσμάτων! Σκέψου δεν έχω πάρει ποτέ τηλέφωνο να ενοχλήσω τους υπαλλήλους όσοι και αν είναι. Πρόσφατα ρώτησα εδώ και έμαθα που μπαίνουμε στη διαύγεια και αναζητούμε αποτελέσματα! Έγραψα κάτι με χιουμοριστική διάθεση! Αν αναζητήσεις προηγούμενες απαντήσεις θα δεις πόσο σκεπτική είμαι για το αν αξίζει τελικά να μπει κανείς σε αυτή τη θέση που θα είναι κακώς αμοιβόμενη και θα έχει να αντιμετωπίσεις ένα σωρό προβλήματα όπως την υποστελέχωση που αναφέρεις, υποθέτω και την έλλειψη άλλων πόρων. Δεν υπάρχει λόγος να εκνευριζόμαστε. Νομίζω ότι με τη συζήτηση εδώ όντως κάποιοι άνθρωποι βοηθιούνται για διάφορα θέματα και επιπλέον υπάρχει μια παρέα σε όσους περιμένουν με αγωνία! Κρίμα να δημιουργείται κακό κλίμα και να συγχιζόμαστε!

THP
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό THP » Πέμ Νοέμ 30, 2023 1:31 pm

Εγώ προσωπικά, δεν εκνευρίστηκα ούτε και συγχύστηκα : αντιθέτως, πρότεινα το αντίθετο (μπορείς να ανατρέξεις και σε παραπάνω ανάρτησή μου). Γενικά, έχω μάθει να είμαι υπομονετικός στη ζωή μου (έχω και δύο παιδιά, οπότε κάτι τέτοιο είναι αναπόφευκτο).

Ωστόσο, δεν θεωρώ προσωπικά, ότι προσφέρει κάποιου είδους βοήθεια σε κάποιον, αναρτήσεις του τύπου "καλό Πάσχα" ή "μα τι κάνουν τέλος πάντων; Παίρνουν τις υπερωρίες και δεν τους ενδιαφέρει για τους άλλους". Κανείς δεν μπορεί να γνωρίζει ούτε τις συνθήκες που επικρατούν εκεί μέσα, ούτε βέβαια και τις ελλείψεις προσωπικού.

evaki85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό evaki85 » Παρ Δεκ 01, 2023 12:22 am

THP έγραψε:Εγώ προσωπικά, δεν εκνευρίστηκα ούτε και συγχύστηκα : αντιθέτως, πρότεινα το αντίθετο (μπορείς να ανατρέξεις και σε παραπάνω ανάρτησή μου). Γενικά, έχω μάθει να είμαι υπομονετικός στη ζωή μου (έχω και δύο παιδιά, οπότε κάτι τέτοιο είναι αναπόφευκτο).

Ωστόσο, δεν θεωρώ προσωπικά, ότι προσφέρει κάποιου είδους βοήθεια σε κάποιον, αναρτήσεις του τύπου "καλό Πάσχα" ή "μα τι κάνουν τέλος πάντων; Παίρνουν τις υπερωρίες και δεν τους ενδιαφέρει για τους άλλους". Κανείς δεν μπορεί να γνωρίζει ούτε τις συνθήκες που επικρατούν εκεί μέσα, ούτε βέβαια και τις ελλείψεις προσωπικού.

Έχει νόημα όλο αυτό;
Απο το να αρχίσουμε να τρωγόμαστε μεταξύ μας γιατί δεν κάνουμε κάτι συλλογικά.
Δυστυχώς η θέση που έκανα αίτηση καλύφθηκε απο τον διοριστέο... απ οτι έμαθα.
Εσείς όμως γιατί δεν κάνετε ένα έγγραφο το οποίο θα υπογράψουν όλοι όσοι ενδιαφέρονται και να το στείλετε και στο ΑΣΕΠ και στο υπουργείο και όπου πρέπει τελοσπάντων ;

Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 1 επισκέπτης