Αποτελέσματα 13Κ/2021

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
makis2022
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Παρ Αύγ 12, 2022 7:44 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό makis2022 » Σάβ Ιαν 28, 2023 3:55 pm

Naturelle έγραψε:Καλησπέρα,

Έκανα αίτηση για το πιστοποιητικό από εισαγγελία μέσω ΚΕΠ και είναι το μόνο έγγραφο που μου λείπει. Γνωρίζει κάποιος πόσο χρόνο κάνει για να εκδοθεί; Έχουν περάσει ήδη 5 ημέρες από τη λήψη της επιστολής και φοβάμαι ότι δε θα προλάβω.


Εγώ το έκανα μέσω gov.gr για το ποινικό μητρώο και το έλαβα στο mail σε 3-4 ημέρες. Aν και στην επιστολή του Δήμου σε εμένα έγραφε ότι κανονικά το αναζητεί ο ίδιος ο φορέας αυτεπάγγελτα. Αλλά καλό θα είναι να μιλήσεις με τον τμήμα προσωπικού του φορέα σου που διορίζεσαι.

dhmosio85
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 248
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2017 4:40 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό dhmosio85 » Δευ Ιαν 30, 2023 7:44 pm

Ερώτηση σχετικά με τις 20 μέρες διορία από το φορέα για την αποδοχή κ τα δικαιολογητικά. :Είναι υποχρεωτικό βήμα να υπάρξει υπογραφή στο συστημένο γράμμα του φορέα η είμαστε εντάξει αν πχ με βρουν στο τηλέφωνο και τους στείλω αποδοχή κ δικαιολογητικά εντός 20 ημερών;

GioSki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιαν 31, 2023 7:16 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό GioSki » Τρί Ιαν 31, 2023 11:55 pm

Καλησπέρα σας,

Γνωρίζετε σε πόσο διάστημα από τη στιγμή που η αποκεντρωμένη Διοίκηση στείλει τη λίστα των διοριστεων στο εθνικό τυπογραφείο βγαίνει το ΦΕΚ διορισμού? Έχετε κάποια πληροφόρηση από δικό σας άτομο σε παλαιότερη προκήρυξη ή κάποια σχετική ενημέρωση για το ΦΕΚ του διορισμού σας στην εν λόγω προκήρυξη 13κ? Επειδή είμαι ιδιωτικός υπάλληλος και θα δώσω κάποιο διάστημα στην εταιρεία που εργάζομαι πριν την παραίτηση μου θέλω να δω τι χρονικά περιθώρια έχω.

ioandiorismo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Ιαν 17, 2023 5:34 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό ioandiorismo » Τετ Φεβ 01, 2023 6:08 pm

Στη διαδικασία προσκόμισης των δικαιολογητικών στο φορέα πρόσληψης μου ζητήσανε και αποδεικτικό διακοπής απο ΔΟΥ λόγω άσκησης ελεύθερου επαγγέλματος. Προβλέπεται από τη νομοθεσία κάτι τέτοιο (εννοώ η καταληκτική ημνια διακοπης ελεύθερου επαγγέλματος για δυνητικά Δημόσιο υπάλληλο δεν ειναι μια ημέρα πριν την ορκωμοσία)?

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό gery » Τετ Φεβ 01, 2023 6:58 pm

Όταν ο φορέας στείλει στο εθνικό τυπογραφείο την απόφαση για τον ατομικό διορισμό είναι θέμα
λίγων ημερών να δημοσιευτεί σε ένα φεκ. Αν ρωτήσετε στο τυπογραφείο εκείνες τις ημέρες θα σας δώσουν
έναν αριθμό ΚΑΔ όπως λέγεται για να παρακολουθείτε αν δημοσιεύτηκε. Μπορεί θεωρητικά να χρειαστούν και 20
μέρες ή/και περισσότερο για βγει το φεκ. Αλλά αυτό δεν έχει μεγάλη σημασία. Μόλις βγει το φεκ συνήθως ο φορέας
θα πάρει τηλέφωνο για να γίνει η διαδικασία της ορκωμοσίας στο άψε-σβήσε. Όμως μπορεί και να καθυστερήσει
η διαδικασία με επίδοση του φεκ και προθεσμία 30 μέρες για την ορκωμοσία, που μπορεί και πάλι να
παραταθεί με αίτηση παράτασης διορισμού στο φορέα.

Οπότε όλο αυτό το διάστημα κάποιος εργάζεται κανονικά, έχει βιβλία ... κλείνει τις εκκρεμμότητες
που έχει , π.χ. κάποια σύμβαση σε ερευνητικό πρόγραμμα. Βέβαια σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να
μη γίνεται δεκτή καθυστέρηση, όπως π.χ. αν κάποιος διορίζεται ως εκπαιδευτικός σε σχολείο. Τότε
ίσως υποχρεωθεί να κάνει και διακοπή σύμβασης και να αναλάβει υπηρεσία αμέσως. Καλό θα ήταν να
ρωτήσετε σχετικά το υπουργείο εσωτερικών.

Smpr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2022 4:14 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό Smpr » Τετ Φεβ 01, 2023 9:54 pm

Καλησπέρα! Σήμερα έστειλαν κ σε μένα email..... πρέπει να ήμουν από τους τελευταίους!!
Μου ζητάνε την αίτηση κ τα δικαιολογητικά που προσκόμισα. Τα εκτυπώνω κατευθείαν από το ΑΣΕΠ; Τα πτυχία τα μετέφρασε κανείς;

GioSki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιαν 31, 2023 7:16 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό GioSki » Τετ Φεβ 01, 2023 9:54 pm

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! Γνωρίζετε εάν από τη στιγμή που θα βγει το ατομικό ΦΕΚ διορισμού μπορεί να "παγώσει" η ορκωμοσία εξαιτίας των εκλογών?

Kasi2
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2022 2:16 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό Kasi2 » Τετ Φεβ 01, 2023 10:09 pm

Καλησπέρα, γνωρίζετε αν η προθεσμία των 20 ημερών είναι για εργάσιμες ή ημερολογιακές ημέρες? Επίσης πόσο ελαστικοί είναι σε αυτή την προθεσμία? Υπάρχει περιθώριο παράτασης ? Ευχαριστώ

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό gery » Τετ Φεβ 01, 2023 11:57 pm

Υποβάλλεις τα χαρτιά που έλεγξε ο ασεπ. Αν κάτι ήταν και μεταφρασμένο, δίνεις και τη μετάφραση.
Έλεγχος εγκυρότητας γίνεται ... αυτό υποτίθεται ! Νομίζω πως τυχόν βουλευτικές εκλογές δε
σταματούν τη διαδικασία της ορκωμοσίας ... δε γίνονται εκλογές σε οτα τώρα. Αυτά τα γράφω από
αυτά που γνωρίζω... ρωτήστε τα !

Τώρα όσο αφορά το 20ήμερο (ημερολογιακές) θα ισχύουν τα γενικά των προθεσμιών.
Λόγοι ανωτέρας βίας παρατείνουν την
προθεσμία. Αν κάποιο χαρτί δεν μπορείς χωρίς δική σου υπαιτιότητα να το υποβάλλεις έγκαιρα ,
κάνεις υπεύθυνη δήλωση πως θα το προσκομίσεις
μόλις το έχεις. Πάντως όλα εξαρτώνται και από τον κάθε φορέα... και τον κάθε αρμόδιο ...

GioSki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιαν 31, 2023 7:16 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό GioSki » Πέμ Φεβ 02, 2023 12:16 am

Kasi2 έγραψε:Καλησπέρα, γνωρίζετε αν η προθεσμία των 20 ημερών είναι για εργάσιμες ή ημερολογιακές ημέρες? Επίσης πόσο ελαστικοί είναι σε αυτή την προθεσμία? Υπάρχει περιθώριο παράτασης ? Ευχαριστώ


Καλησπέρα, στη δική μου περίπτωση ήταν ημερολογιακές.Για την ελαστικότητα και το περιθώριο παράτασης θα πρότεινα καλύτερα να επικοινωνήσετε μαζί τους

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό daredevil » Πέμ Φεβ 02, 2023 7:07 am

Γνωρίζετε πόσο χρόνο κάνουν οι αναπληρώσεις γιατί πληροφορήθηκα ότι αυτός που είναι να πάει να διοριστεί μάλλον δεν θα πάει και ο επόμενος είμαι εγώ

NinaS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 02, 2023 9:43 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό NinaS » Πέμ Φεβ 02, 2023 12:40 pm

Καλησπέρα κι εγώ θα κάνω μια ερώτηση σχετικά με τις αναπληρώσεις αν έχει κανείς εικόνα πόσο χρονοβόρα είναι η διαδικασία. Επίσης, ισχύει ότι αναπληρώνει ο πρώτος αδιάθετος επιλαχών, δηλαδή που έχει δηλώσει τη θέση και δεν έχει διοριστεί;

Ress
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Παρ Ιαν 13, 2023 10:50 am

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό Ress » Πέμ Φεβ 02, 2023 1:09 pm

Έχω δει στο Διαύγεια από 2 μισή μέχρι και 6 με 7 μήνες. Δεν ξέρω αν είναι από μη αποδοχή η από παραίτηση μετά από ένα χρονικό διάστημα.

Smpr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2022 4:14 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό Smpr » Πέμ Φεβ 02, 2023 7:03 pm

Να ρωτήσω κάτι?
Όταν έκανα τα χαρτιά μου για την προκήρυξη ανέβασα απλά αντίγραφα των ξενόγλωσσων πτυχίων. Τώρα μπορώ να προσκομίσω μεταφρασμένα και επικυρωμένα?

LIZA7
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 02, 2010 12:26 pm

Re: Αποτελέσματα 13Κ/2021

Δημοσίευσηαπό LIZA7 » Παρ Φεβ 03, 2023 10:13 am

Ress έγραψε:Έχω δει στο Διαύγεια από 2 μισή μέχρι και 6 με 7 μήνες. Δεν ξέρω αν είναι από μη αποδοχή η από παραίτηση μετά από ένα χρονικό διάστημα.



Επειδή και εγώ ενδιαφέρομαι για το ίδιο θέμα,ρωτώντας τον ασεπ ,μου είπε οτι αν ο φορέας που διορίζεται κάποιος έχει και άλλα αιτήματα από μη αποδοχές διορισμού,κοιτάει να τα βγάλει όλα μαζί και να τα στείλει στον ασεπ
θεωρώ ότι εξαρτάται από τον ασεπ από εκεί και έπειτα ο χρόνος που θα στείλει τις αναπληρώσεις
ξέρει κάποιος αν εν΄'οψη εκλογών θα σταματήσουν οι διαδικασίες όλες από τον ασεπ?πχ ως προς τις αναπληρώσεις?


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες